Záhadný Spider-Man #30
Semic-Slovart 1994série Záhadný Spider-Man 30/35
3.3
...
Příběh:
Skvělý Spider-Kid
Cloak a Daggerová V: Temná a smrtící je moje láska

Profil:
Shocker

Miniprofily:
Silver Sable
Mirage

Publicistika:
F 4 na plátně

V příběhu Cloak a Daggerová nevystupuje Spider-Man. Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originál: Amazing Spider-Man #263 (duben 1985)
Cloak a Daggerová - čerpá z minisérie Cloak and Dagger 1st series #1-4 (říjen 1983-leden 1984)


Scénář
Tom DeFalco, Edward Hannigan, Bill Mantlo
Art
Ron Frenz, Rick Leonardi
Ink
Terry Austin, John Beatty, Brett Breeding
Barvy
Bob Sharen, Glynis Wein Oliverová (Wein)
Obálka
Ron Frenz
Lettering
Květa Šlosárová
Překlad
Katarína Rybková
Redakce
Miloš Chovanec
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7117-195-X
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Hmotnost
47 g
Tisk
barevný
Stran
36
Původní cena
25 Kč
Vypjaté momenty očekávání a nervozity před komplikovaným porodem vyvažuje oddychové, nebo možná už vyloženě komediální, snažení šikanovaného, obtloustlého nerda Ollieho stát se Spideyho parťákem jako skvělý Spider-Kid. Z čehož Petr samozřejmě nejásá; no já se bavil výborně.
Ak nie najslabší diel Záhadného Spider-Mana, tak určite jeden z najslabších. Spider-Man je sympaťák, ktorý to s humorom vie, ale toto je už až extrémne komediálny diel zameraný na malého čitateľa. Dobrý dojem síce (tradične) vylepšuje perfektný komiks Cloak a Dagger, ale paradoxne i práve kvôli jeho extrémnej temnote ešte o to brutálnejšie vynikne odľahčený Spider-Man. Možno to po predchádzajúcom súboji s Hobgoblinom chcelo trochu odľahčiť. Ale až takto?!
Tak a po 24 letech mám komplet Spider-mana od Semicu, jaká rozkoš! Jasně, Spider-kid je ze slabšího soudku, ale neurazí a Cloak and Dagger, byť se zde nejedná o nijak zajímavou pasáž, potěší svojí temnotou, která mi v dětství byla až nepříjemná...Co je však skutečně zajímavé, že v listárně byl otisknut dopis jistého sedmnáctiletého Petra Kopla z Třebíče, který redakci tituluje nejlepší a hned zkraje se svěřuje, že je ve třídě kvůli své setrvalé četbě komiksů terčem posměchu, ale rozhodně to považuje za rozumnější než si kupovat cigarety! A stejně si od něj Semic pak všichni půjčují. Mezi jinými zlepšováky pak Petr navrhuje založit Československý komiks klub, tedy klub, který nemají nikde jinde na světě! Jak vidno, mladý Petr zůstal i poté své vášni více něž věrný, tak to má být.
Komix k nahlédnutí zde.
Nuda se Spider-Kidem a tradičně průměrným příběhem Pláště a Dýky. **
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :) Ale tady už to začínalo být horší
Skvělý Spider-Kid

Obsah
Technicky nadaný, ale spolužáky vysmívaný středoškolák Ollie Osnick je Spideyho velkým fandou a po jeho vzoru zkouší po nocích s nevalným úspěchem bojovat se zločinem jako Spider-Kid. Peter mezitím uklidňuje Harryho, který těžce prožívá komplikovaný porod své manželky. Když Spidey Olliemu vysvětlí, že nemůže být jeho parťákem, protože je to příliš nebezpečné, Ollie se naštve, ale poté co ho Spider-man zachrání před gangem, Ollie pochopí a usmíří se. Liz a Harrymu se narodí chlapeček.

Komentář
V posledních pěti Záhadných Spider-manech neúřadoval žádný pořádný superpadouch, většině chyběl silnější příběh a některé jako 32 s Žabákem, Ropušákem a Spider-Kidem či 33 s venkovanem vyloženě hrály na komediálnější strunu, což hádám ne každý skousl, ale mě to ani v nejmenším nevadilo, naopak. Skvělý Spider-Kid je vcelku příjemná záležitost, i když titulní hrdina moc sympatií nevzbuzuje.

Cloak a Daggerová V: Temná a smrtící je moje láska

Obsah
Hladovějící Plášť se neovládne a pozře šíleného vraha, aby se nasytil jeho životní energií - "světlem". Nadále se odmítá živit světlem produkovaným Dýkou a tak ji opustí.

Komentář
Neškodilo by trochu víc děje (doplácí to na malý prostor, který to tu má), ale to s tím světlem-životní energií a tmou-smrtí, která ji pohlcuje měli vymyšleno pěkně. Ta policajtka je už s těmi svými moralistickými kecy otravná.
Vážně nic moc... MdS
Spider-Kid. Stupidní dítě co chce být spideyovým pomocníkem. Jinak slabší spider-man.
Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.