Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Nebezpečí a vzrušení následují archeologa doktora Henryho Jonese juniora po celém světě, zatímco se snaží zajistit, aby nejmocnější předměty světa nepadly do nesprávných rukou!
V jižním Tichomoří či ve vikinských vodách jej závod s nacisty přivádí k takovým artefaktům jako Zlaté rouno, Kámen mudrců, či Kopí osudu a vrhá jej do spárů legendárních nestvůr, starodávných kultů a armád nemrtvých! Pro Indianu Jonese je dobrodružství každodenním chlebem!
V tomto omnibusu se nachází rovnou pět příběhů původních komiksových minisérií z roků 1994 a 1995, z nichž mnohé silně připomínají a odkazují na filmová dobrodružství Indiany Jonese.

Indiana Jones a Zlaté rouno je prvním z dvou kratších příběhů v tomto svazku. Indy se v něm snaží nalézt bájné zlaté rouno dřív, než šílený kult bohyně Hekaté a zabránit zneužití jeho sil.
Indiana Jones a Svatyně Mořského ďábla, druhý z kratších příběhů, ukazuje Indyho netypicky na palubě lodi na cestě k odhalení Svatyně Mořského ďábla. Během pátrání se však Indy nevědomky stává figurkou ve hře vzpoury a málem i obětí osobní vendety jednoho z členů posádky.
Indiana Jones a Železný fénix měl být původně základem pro další hru firmy LucasArts. Jde tedy o komplexní příběh, který zachycuje Indyho pátrání po kameni mudrců. Indy nejenže musí podstoupit řadu útrap, aby části kamene nalezl dřív, než skupinka válku přeživších nacistů, ale musí se vypořádat i se sličným majorem Sovětského svazu, která se mu lepí na paty.
Indiana Jones a Kopí osudu je působivý příběh svou atmosférou připomínající film Indiana Jones a Poslední křížová výprava, na který také volně navazuje. Indy spolu se svým otcem a irským rodákem O’Nealem putuje po Irsku a Walesu a snaží se nalézt Longinovo kopí, tradičně dříve, než skupina fanatických nacistů.
Indiana Jones a piráti Sargasového moře je dalším z námořnických dobrodružství Indiany Jonese. Tentokrát se musí mít na pozoru před úskoky pomstychtivého piráta Billyho Lawtona, kterého údajně připravil o nohu, a spolu se svým falešným bratrem a jeho společnicí se poprat se zrádnými řasami Sargasového moře, ve kterých, stejně jako mnozí další, uvízli.

Obálka
Dave Dorman
Překlad
Michaela Macková
Redakce
Richard Podaný
Žánry
akční, dobrodružný
ISBN/ISSN
978-80-7381-958-3 (BB/art s.r.o.)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
160 x 235 mm
Tisk
barevný
Stran
376
Cena
890 Kč
Originál
Indiana Jones Omnibus volume 2 (Dark Horse Comics)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1.2018 20:13Indiana Jones Omnibus 2
  Velké plus je větší nabídka příběhů z různých období dospělého Indiana Jonese. Zvlášť ten z 50. let. Že by předzvěst pro 4. film... Opět lokace a reálie jsou vynikající a skvěle nakreslené. Vrací se i známé postavy a příběhy s nimi krásně odsýpají. Piráti Sargasového moře mi přišli asi nejzajímavější ze všech. Indiana Jones v jiné a netypické situaci. Pořád slušné čtení, za mě dokonce i lepší než omnibus 1.
 • kaylin
  Kdyby se z toho vybraly ty příběhy na moři, tak tohle bude o něco lepší sbírka než kniha "Indiana Jones Omnibus 1". Více: http://www.comics-blog.cz/2016/12/1331-indiana-jones-omnibus-2-60.html
 • Michal Opitz
  Michal Opitz mecenáš19.4.2013 17:05Indiana Jones Omnibus 2
  Druhý Omnibus Jonese je o moc lepší než první část. Příběhy jsou sice na jedno brdo, ale přiznávám, že mi tohle brdo dost vyhovuje. Nejblíž filmu (i díky navázání na Posl.křížovou výpravu) je Kopí osudu. Nejlepší je podle mého Svatyně mořského ďábla, kde svižný příběh vede velice pěkná kresba. Ostatní příběhy se pohybují někde v průměru.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.2.2012 23:16Indiana Jones Omnibus 2
  Souhlasím s Lennym a punisherem, že jde o vydařenější omnibus, nežli ten první. Co mě obzvlášť potěšilo, byla kresba Gianniho, kočky Káhira a Mořská čarodějnice a můj oblíbený náměť, Longinovo kopí. Příběhy jsou oproti minulým zábavnější a řekl bych, že i vtipnější.

  Celkový dojem: 60%
 • matrosh
  Tato kniha určitě udělá radost každému fanouškovi tohoto neohroženého archeologa a můžu jí vřele doporučit každému příznivci dobrodružného žánru. Osobně jenom dodám, že jsem moc rád, že se tyto příběhy konečně objevili i na našem trhu a já nemusím jen nostalgicky vzpomínat na skvělé filmy, jaké se už dnes netočí, ale můžu s touto skvělou postavou prožívat další dobrodružství v médiu, které má k filmu nejblíže.


 • Lenny
  Lenny mecenáš3.9.2011 23:27Indiana Jones Omnibus 2
  Rozhodně mnohem lepší než jednička, přesto pro mě žádná sláva. Indiana mě v komiksu asi nebaví (S vyjímkou posledního příběhu, ale ten je zas taková pohádka + Svatyně ještě šla). Příběhy už nejsou na jedno brdo, dokonce tu máme i vcelku známé a zajímavé artefakty (rouno, kopí, šutr), ale tím to tak nějak hasne. Žádná z vedlejších postav neoslovila, záporáci takoví nijací, akce podivná (to platí hlavně u fénixe - když se něco klíčového dělo, je to podáno tak chaoticky, že jsem mnohdy nevěděl co ^^)... U třetího dílu budu s koupí váhat. Pokud honbu za arttefakty, tak (a teď to myslím smrtelně vážně) radši sáhnu po Skrblíkovi s Donaldem.
 • punisher
  Příjemné překvapení,po unylém prvním dílu,přišlo něco, co je o mnoho lepší.Tentokrát nejsou všechny příběhy o tom samém,jak minule.Lituji jen jedné věci a to té,že minulý díl jsem hodnotil,tak jsem hodnotil,protože více prostě dát nemůžu.
5138
Četl/a (32)
81splinter, Al0f0k, calvin10, Captain Collar, Crics, Darth Raelchi, Davidos402, DracoAn, emanek, Fida, Fox01, Fr3d_K, hypermlok, James, kallenved, kaylin, lantan1, Mamut12, mineralk, punisher, raenius, SHORTY, sleepless, Spike, terrordemon, Ukko, Velkej šéf, vishnar, VXP, yogi, Zek, zlejzmrd
(140)
2scha, 81splinter, Al0f0k, bboorreekk, blackJag, Blacklarch, Blair, bobo666_2005, Braindead, Buchtic, burzum, buscheer, calvin10, charvos, Cr4sh, Crics, CSE_AC/DC, Davidos402, disclose, discovery, DKoscik, doophy, DracoAn, emanek, farnhajt, fel68, Fida, filemon, firesnake, Flash, Fox01, Fr3d_K, FrankieOndatra, Fry, Future-Death, goldschmidchen, goodspeed, grinder, hahahoho, Hamichal, Hebled, holubdema, Horstik, Hulik, Hurvy, hypermlok, ikshorm, Indy, invape, isildur heir, James, jankie, Jestrab2, jones1240, Josh, Joshua_T, Kabukiman, kallenved, Karolín78, kaylin, Kazumaki, KdG, kendor007, komik.sx, Krvavý Patejl, kubanec13, kucik, lantan1, Lobok257, Lookass33, m.abrams, mAGiic, Mamut12, Mankin, Marthy76, Martin Buchal, Masinfira, Matio, matrosh, merhyx, Michal Opitz, MIKER65, mineralk, mirec, Miriyak, misa, Mitak, monty.cl, MP, Murphy722, NecRoman, Netorack, Nightmare, noMster, o2t2, Olesh, Oompa Loompa, pavel, pearlxjam, pechna, Poseidon1978, Premek, punisher, Radkos, raenius, Ricarderon, Saiffer, saja, SHORTY, Skot, sleepless, songoku, Spike, stanleystar, t0mas, tacmud, Tarka Daal, Till, Tombal, TommyBOYER, tomned, tomntp, Toren, trudoš, Ukko, Velkej šéf, vishnar, vranakx, VskPrzk, Wasps, Wiruss, wittos, xai, xintax, Zajo original, Zbysek2410, Zdendy, Zek, Zíďas, zlejzmrd
Chce (20)
Azik2586, Benji, deadpool, deefha, folkemon77, fusnix, Grebenda, jerry67, Kapis, KoLixvx, Maty48, MazeCZ, numikk, Odal , SASAN_KING, Stlucius, Strokes, willis, xxaannddeerr, z-e-d
Shání (3)
deefha, Eodeon, gobers