Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 7 dalších ukázek

Koupit
Nabručený vlkodlak, poslíček s pizzou, šest tisíc let starý démon a hlava chrliče jsou jediní, kdo se dokážou postavit ve třech (a půl)příbězích silám zla, které ohrožují Lisabon.

Za druhé světové války hledala v Portugalsku útočiště řada nadpřirozených bytostí. Upíři, vlkodlaci, chrliči a duchové nyní žijí pokojně ve stínech mezi lidmi. V podzemí však nejhorší ze všech nestvůr začala nabírat sílu a chystat se k návratu. V dalším příběhu bude muset naše nepravděpodobná čtveřice čelit největší katastrofě ze všech – Apokalypse, jak je popsána v knize Zjevení. Na Zemi vtrhnou morové rány, kobylky, obří stvůry a dvě stě milio­nů démonů a vtáhnou naše hrdiny do dobrodružství biblických rozměrů. V poslední části budou naši hrdinové čelit mnohem osobnější hrozbě: vrací se starý nepřítel, aby změnil život Rafana Mendonçy v noční můru. Čeká nás dojemný příběh o lásce, pomstě a obřích pavoucích!

Poprvé na světě vychází v souborném vydání.

Scénář
Filipe Melo
Art
Juan Cavia
Barvy
Santiago Villa
Obálka
Juan Cavia, Santiago Villa
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Ladislav Niklíček
Redakce
Veronika Černá, Radek Chaloupka, Václav Dort, Tomáš Náprstek, Alexandra Niklíčková, Martin Trojan, Milena Vojtková
Žánry
dystopie, humorný, městská fantasy
ISBN/ISSN
978-80-7652-089-9 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách (s matným přebalem a parciálním lakem)
Formát
173 x 239 mm
Tisk
barevný
Váha
1194 g
Stran
416
Cena
899 Kč
Originál
As incríveis aventuras de Dog Mendonça e pizzaboy #01, As incríveis aventuras de Dog Mendonça e pizzaboy #02: Apocalipse, As incríveis aventuras de Dog Mendonça e pizzaboy #03: Requiem (Tinta-da-China, 2010, 2011, 2013)
 • Palebras
  Už samotný název tohohle titulu Podivuhodná dobrodružství Rafana Mendonçy a poslíčka s pizzou ve spojistosti s anotací ve mě vzbuzoval dojem, že se bude jednat o pořádnou šílenost. Po přečtení musím konstatovat, že příběhově se autor scénáře zas až tak moc neutrhl ze řetězu a jsem velice rád, že tahle krásná bichle nakonec přinesla velice vtipnou, výbušnou a dokonce i lehce dojemnou porci skvělého čtení. Kniha však před samotným čtením zaujme hlavně svým vzhledem, jelikož se jedná o pěkného macka čítajícího 416 stran v klasické formátu za který jsem velice rád, protože přes svůj počet stran se kniha pořád dobře drží při čtení. Hned úvodní příběh s náckama je skvělý a funguje dobře jako seznamovačka s hlavními postavami, abychom byli plynule vrženi do nabité akce. Určitě doporučuji těm, kteří neovládají němčinu použít překladač a přeložit si nejen pár hysterických Adolfových hlášek . Druhý příběh točící se kolem apokalypsy zabrnkal na šílenější notu a byl patrně nejslabším článkem této knihy, ale i tak se jednalo o velice příjemný počin. Laťku však opět zvedly kratší příběhy o Rafanově původu a celou knihu uzavíral komorněji podaný příběh. K samotným postavám nebylo příliš obtížné najít si cestu a vypíchnout musím hlavně Pazuula, protože tahle postava byla jednoduše skvělá. Oceňuj také množství nejrůznějších vtípků, filmových narážek a dalších odkazů, které zde byly hojně zastoupeny. S kresbou včetně barev jsem byl velice spokojen, možná mi však místy přišla dost tmavá. Podivuhodná dobrodružství Rafana Mendonçy a poslíčka s pizzou je opravdu velice povedenou knihou a je dobře, že se s tímto Comics Centrum vytasilo. Určitě bych se nebránil dalším podobně laděným příběhům.
 • Norri
  Instinkt mi říkal, že tohle nebude úplně pro mě, ale zvědavost tentokrát vyhrála. Zpočátku jsem se bál, že jsem se nepletl, ale při druhém čtení se mi to dostalo pod kůži. Humor je zde totiž docela specifický a zvláště v prvním příběhu může trošku připomínat animáky pro děti. Není to nic, u čeho bych vybuchoval smíchy, ale jsou to spíše drobnosti, které mě hodně pobavily. Jako třeba nepřeložené bubliny v němčině a japonštině (Googlu díky za jeho překladač), anebo hledání informací o apokalypse v těch správných knihách. Výrazy obličeje dětského démona taky stojí za to.

  Všechny tři příběhy jsou poměrně konzistentní. Mají podobnou náladu a strukturu. Výjimkou je jen vyprávění, které bylo uděláno pro magazín Dark Horse a postavy v něm často bourají čtvrtou stěnu. Autoři naštěstí nezamrzli v jedné poloze a jejich vyprávění a výtvarno se, stejně jako jejich postavy, postupně vyvíjí. Jednotlivé příběhy od sebe ve vyprávění dělí vždy několik let a na postavách, zvláště na Poslíčkovi, je to znát. Stárnou a mění se jejich vzhled i životní priority. To je osvěžující a v posledním příběhu docela i emotivní.

  Kresba a hlavně barvy se mi v prvním příběhu nelíbily. Ty barvy jsou vážně peklo. Od druhého příběhu jsem byl už ale spokojený.
 • Alfi
  Ďalší humoristický komiks od Comics Centra. Po skúsenosti so Shaolinským kovbojom som bol opatrný, ale zbytočne, kniha je fajn. Je to omnibus, kompletné vydanie troch noviel, štyroch poviedok a bohatého textového aj obrazového materiálu. Príbeh Rafana (prezývka), Poslíčka (tiež prezývka), démona Pazuula a hlavy chrliča síce časť humoru stratila v preklade, ale nie je to trapas, ako som sa obával. Nesúrodá skupina v každom príbehu bojuje za záchranu sveta, pričom najkomornejší (aspoň relatívne) je prekvapivo tretí z nich. Zároveň je aj najemotívnejší a je to pekná rozlúčka s postavami uzatvárajúca ich príbehový oblúk. Kresba je fajn, koloring je troška moc počítačový, ale dá sa zniesť. Je to rozhodne vydarený výber od CC.