Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Guts nemá štěstí - a zdá se, že nosí smůlu i všem okolo, jak se brzy přesvědčí i mazaný žoldák Ganbino, který jej vycvičil v boji. Na chvíli vše vypadá bledě, avšak po osudovém setkání s Griffithem a jeho Jestřáby to vypadá, že i na Gutse se možná usmálo štěstí.

Scénář
Kentaro Miura
Art
Kentaro Miura
Obálka
Kentaro Miura
Lettering
Václav Maršík
Překlad
Anna Křivánková
Redakce
Filip Gotfrid, Jiří Pavlovský
Žánry
akční, fantasy
ISBN/ISSN
978-80-7449-988-3 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
151 x 215 mm
Tisk
černobílý
Váha
400 g
Stran
240
Cena
249 Kč
Originál
Berserk #04 (Hakusensha, 1992)
 • Good Games
  Good Games mecenáš31.5. 21:18Berserk #04
  Obával som sa toho návratu do Gutsovej mladosti, že tým manga stratí na zaujímavosti, drsnosti a absentovať bude aj poriadne šťavnatá akcia. Bál som sa naozaj zbytočne. Berserk aj štvrtým dielom dokazuje, že je to právom celosvetovo jedna z najpredávanejších a najobľúbenejších máng. Je to napchaté drsnou akciou a pútavým dejom. Tých 240 strán ubehne neskutočne rýchlo. =►Celá recenzia◄=
 • Fort
  Fort29.8.2021 19:40Berserk #04
  Vzpomínkový svazek, tento druh vyprávění nemám rád, protože už tak nějak vím jak se děj bude vyvíjet. Je to vysloveně nešvar špatně naplánovaní příběhu. Takhle to mělo začít a byl bych naprosto nadšen. Už chápu komentáře o prvních třech dílech coby prologu, kéž bych je nikdy nečetl. Vypadá to, že minulost je současnost a čert ví jestli se vůbec někdy vrátíme do dějové linky s Pukem.
 • Mitsuko
  Mitsuko11.6.2021 23:23Berserk #04
  Pro mě je teda náhled do Gutsovy minulosti skvělý a hlavně opravdu žádaný. Konečně mu jako postavě přicházím na chuť a začínám ho chápat. Super.
 • Fry
  Fry admin3.6.2021 20:18Berserk #04
  Berserk Deluxe Volume 2, 1/3 - Svět ve kterém mladý Guts vyrůstal rozhodně nebyl místem vhodným pro děti. Tábory žoldnéřů ve svých řadách ukrývají mnoho monster. Některá se vás pokusí zabít, jiná znásilnit, někteří chtějí překonat váš odkaz, a pak je tady Griffith, který nezatoužil po ničem menším než po samotném Gutsovi. Nemám slov, tohle si zkrátka musíte přečíst ... Za mě 5*!
 • Sagikkun
  Sagikkun26.3.2021 13:20Berserk #04
  Rád bych požádal všechny, kterým se poněkud náhlá změna žánru moc nezamlouvá, o strpení - opravdu to pak stojí za to. Démonů a všemožné havěti si pak užijeme víc než dost; aby Berserk ale nebyl "jen" pouhou dark fantasy rubačkou (což opravdu není!), je tento origin nutný - pro mě je to zároveň nejlepší origin, co jsem v manze četl. V The Golden Age arcu nepotkáme mnoho démonů, jsme na počátku všeho a dávkuje se tak postupně. Důraz je tak především na psychologii postav, jejich vývoj a motivace - pro budoucí děj je to nesmírně důležité a čtenář bude pak na tohle období vzpomínat.
  Zároveň to neznamená, že by teď byl děj nudný či by ubral na akci, to vůbec ne. Je to stále svižné, akční, a co si zkrátka nemohu dostatečně vynachválit, tak je kresba a některé opravdu úchvatné scenérie.
  Berserk je pro mě definicí perfektní mangy, a hltám u něj každou stránku. Užívejte si momentální "klidné" období a bedlivě sledujte všechny postavy, má to vážně smysl.
 • tom173
  tom17313.3.2021 09:14Berserk #04
  Guts dospívá, prochází bitvami a útrapami ze strany svých společníků. Démony a monstra tady střídá středověká řežba, bitev je tu opravdu hodně a vyprávění je v tomhle díle trochu upozaděno spoustě akce. Ta je zase krásně vykreslená s úžasnými detaily zbraní, zbroje, malých vojáků v davu atd. Guts se nakonec potkal s Griffithem a půjde o osudové setkání. Pořád skvělé, i když ta temná fantasy mi seděla více, snad se tam rychle zase dostaneme. Dva měsíce čekání teď budou dlouhé.
14113
 • Sagikkun
  Sagikkun26.3.2021 19:03Berserk #04
  O tom žádná, to je pak ukázka naprostého vrcholu, který dokáže Berserk nabídnout. Hlavně proto si tak za samotného Gutse "užívám" tohle období - možná to moc prožívám, ale tahle manga je fakt životní pouť.
  Jinak jestli tě bavil Golden Age a nechceš koukat na anime, můžu rozhodně doporučit trilogii animovaných filmů z 2012-2013 s názvem Berserk: Golden Age Arc (Ógon džidai hen). Připadá mi, že nejsou tak známé jako anime, ale přitom o něco lepší (zvlášť než ten paskvil z 2016).
 • Fimi
  Fimi mecenáš26.3.2021 15:55Berserk #04
  Já hlavně uchcával u knich 12 a 13 kdy přišel Eclipse... To byly teprve emoce