Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Gutsovi se u Jestřábů daří, ale ne všichni jeho noví kumpáni jsou z toho nadšení. Griffith má navíc nebezpečné ambice a Guts brzy na vlastní kůži pozná, zač je toho doopravdy loket...

Scénář
Kentaró Miura
Art
Kentaró Miura
Obálka
Kentaró Miura
Lettering
Václav Maršík
Překlad
Anna Křivánková (hotate)
Redakce
Filip Gotfrid, Jiří Pavlovský
Žánry
akční, fantasy
ISBN/ISSN
978-80-7449-995-1 (CREW)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
151 x 215 mm
Tisk
černobílý
Váha
413 g
Stran
240
Cena
249 Kč
Originál
Berserk #05 (Hakusensha, 1993)
 • massilia
  massilia28.6.2022 22:36Berserk #05
  Pořád velmi dobré. Hlavní hrdina se sbližuje s androgynním superšéfem Griffithem, má až lehce gay náboj, ale tady jde především o moc. Vzhledem k tomu, že z konce počáteční trilogie víme, kdo se přiklonil na temnou stranu, tušíme, že tady pomalu cesta k temnotě začíná.
 • Good Games
  Good Games mecenáš2.6.2022 20:23Berserk #05
  Piaty diel Berserka už neobsahuje tak enormne veľa akcie ako naposledy a dokonca sú tu aj výrazne dlhšie pasáže, ktoré sú kľudné a uvoľnené. V poslednej tretine knihy však na scénu nastupuje Nosferatu Zod a Miura tu perfektne zvláda temnú, až hrozivú atmosféru. Finále knihy je jednoducho fenomenálne a ten súboj so Zodom patrí k tomu najlepšiemu, čo som vôbec v komiksoch videl. Berserk je skvelá dospelá fantasy a všetci fanúšikovia žánru by mali túto sériu skúsiť aj keď neholdujú mange. =►Celá recenzia◄=
 • Fort
  Fort4.9.2021 12:56Berserk #05
  Guts se střetne s nepřítelem začne mávat mečem a přežije. Vůbec o něj nemám v boji strach a těch mrtvol co po něm zůstává.
  Chybí mi tu milostný románek a když už se si říkáte teď to přijde, tak je konec.
 • Fry
  Fry admin2.9.2021 22:09Berserk #05
  Berserk Deluxe Volume 2, 2/3 - Po několika válečných úspěších a až téměř infantilním poléváním se vodou, pouto mezi Gutsem a Griffithem postupně roste. Vedle toho však roste také Griffithova touha po moci, snaha o to mít své vlastní království za jakoukoliv cenu, bez ohledu na ostatní. Jenomže tohle si ostatní vůbec neuvědomují, a o to víc toho v budoucnu budou litovat ... Za mě 4*!
 • tom173
  tom17320.6.2021 13:44Berserk #05
  Guts v průběhu knihy zestárne o tři roky, děj se ale až tak moc neposunul. Pomalejší tempo vyprávění mi tu ale vůbec nevadí. O Griffithovi se možná konečně dovídáme něco temného... Postavy jsou poutavé a máme tu zase spoustu bitek na mangu v luxusním formátu. Čekání na další díl bude opět dlouhé.
 • Sagikkun
  Sagikkun28.5.2021 15:47Berserk #05
  Nemám co vytknout. Temná fantasy vyprávěna s neskutečným citem a se smyslem pro detail, a s neuvěřitelnou schopností pro navození pořádně hutné atmosféry. Každá strana je skvost. Miluju to, a panu Miurovi jsem opravdu vděčný... jeho génius přetrvá v Berserkovi navždy.
 • Fimi
  Fimi mecenáš25.5.2021 14:39Berserk #05
  Prostě Berserk, žeru každý panel a každou stranu... Nebylo lepšího vypravěče než Miury
151731
 • Azalin
  Azalin mecenáš20.6.2021 09:22Berserk #05
  Já jsem si říkal, kdo to dal nejlepší manze pod sluncem jednu hvězdičku.. ;) navíc když už se někdo pročetl k pátýmu dílu, tak dát jednu hvězdu je dost zarážející.. ;)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum9.6.2021 13:46Berserk #05
  regressiv dává velmi často pět hvězd. Když dá v některé sérii jednu, tak většinou jen jednomu dílu (u Kůstka jsem to viděl u dvou, u Živých mrtvých u třech), tak bych ho z toho, že chce cíleně komiks nebo sérii potápět, nevinil. Jestli jsou tři hvězdy jako průměr, kdy si člověk řekne, že to není nic moc, ani nic extra dobrého, tak ta jedna hvězda pro něco, co člověka nebaví, odpovídá. Prostě se mu sem tam nelíbí něco, co je hodnoceno dobře, tak tomu dá nejnižší hodnocení.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš9.6.2021 12:22Berserk #05
  Jsou mezi námi tací, kteří hodnotí či vyjadřují své pokleslé názory, aniž by četli... :)

  S tím nic neuděláš, z principu to nasira, což jim dělá radost... Je to taková úchylka, lehká psychicka porucha. Každý máme něco :)
 • Sagikkun
  Sagikkun9.6.2021 12:06Berserk #05
  Zajímalo by mne, zda-li nás někdy pan milostivý regressiv poctí nějakou svojí recenzí. Nevadí mi, že dost často napaluje dobrým věcem jednu hvězdičku, protože každý má svůj názor, který má právo vyjádřit. A ani si nemyslím, že by měl člověk psát recenze ke každému komiksu, co přečte... jenže napalovat jednu hvězdu za druhou bez jediného slova je opravdu zvláštní, a mě by pouze zajímalo, jak fungují myšlenkové pochody takového člověka a rád bych se i nechal poučit v tom, za co přesně si komiks tu jednu hvězdu zaslouží. Ale tak chápu, že odsoudit něco k odpadu a víc se tím nezabývat je mnohem jednodušší, než strávit těch pár minut nad nějakou konstruktivní kritikou.
  Tak snad někdy:)