Conan Barbar #09
Semic-Slovart1. vydání 1993série Conan Barbar 9/18
4.4
...
...
...
...
Comicsová podoba příhod Conana Cimmeřana, nejslavnější postavy z pera Roberta Ervina Howarda.

Příběhy:
Horští démoni (adaptace povídky Demons of the Summit Björna Nyberga)
Královna pirátů

Miniprofily: Punisher, Avengers
Publicistika: Punisherova výzbroj

Vycházelo v české i slovenské jazykové mutaci.

Originál:
Demons at the Summit! - původně Savage Sword of Conan #3 (prosinec 1974), přetištěno v Conan the Barbarian #87 (červen 1978)
The Queen and the Corsairs! - Conan the Barbarian #88 (červenec 1978)
Vydal: Marvel.
Obálka: Savage Sword of Conan #132 (leden 1987)


Scénář
Roy Thomas
Art
John Buscema, Tony DeZuniga
Ink
Ernie Chan, Tony DeZuniga
Barvy
George Roussos (Bell)
Obálka
Joe Jusko
Lettering
Květa Šlosárová
Překlad
K. Blažek
Redakce
Miloš Chovanec
Žánry
dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
80-7147-168-8
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Hmotnost
50 g
Tisk
barevný
Stran
32
Původní cena
25 Kč
Klasická jednohubka z jiného času (a série) o pohledném rukojmí a prastarých horských démonech příjemně vyplňuje místo, prim ale hraje přímá konfrontace Conana, Belit a Zuly (tentokrát již nastálo tmavě šedého) s králem Luxuru a jeho mocichtivým čarodějem. Neftha se nám tedy nepěkně vybarvila! Když už jsem u těch barev, tentokrát sice tolik nemění, ehm, barvu, ale zase opravdu výrazně přetahují geniální Buscemovu a Chanovu linku. Překlad aby občas taky smyslu pohledal.
Troška nudnejší zošit, ale i tak kvalitka. Ľudský život v tomto svete nemá žiadnu hodnotu, zomrieť môže prakticky každý (a aj zomrie), samozrejme s výnimkou Conana. K tomu mágia, čary, temné miesta plné temných príšer a miestami dosť úsmevne zastaraný a ťažkopádny slovenský preklad.
vydarené...prvý príbeh kresebne trochu iný, ako som bol zvyknutý...
Prvý príbeh je klasika a druhý už pomaly ukončuje líniu Stýgie.
Horští démoni: OBSAH: Conan prchá před Khozgary (nějak se nepohodli při sjednávání smluv) a chce uniknout přes průsmyk v horách. Jako rukojmí má dceru Khozgarského náčelníka. Podle místních pověstí ale v těch místech žijí horští démoni. Conan je přepaden a dívka odvlečena neznámými bytostmi do pevnosti, kde žijí nějací dlouhověcí ne-lidé, kteří uctívají někoho koho nazývají Stařešinou. Conan do pevnosti pronikne a všechny brutálně zmasakruje, takže jejich dlouhověkost je jim celkem k prdu. Vtipný proslov má umírající vůdce: „Ty barbarská sketo, zahubil jsi naše plemeno jako bychom nebyli víc než hmyz pod tvými chodidly“ Než zemře vypustí však ještě Stařešinu (připomíná přerostlého pavouka) se kterým si ale barbar také poradí. Pak Conan osvobodí dívku která se na to, že bude i nadále jeho rukojmím celkem těší.
Královna pirátů: OBSAH:. Po odbočce se vracíme opět k hlavní linii, ve které Belit, zachráněná ze sarkofágu, vypráví co se vlastně stalo. S Nefthou pronikly do Luxurského paláce krále Ctesphona. Tam však byly odhaleny a Belit měla být za trest předhozena Polykači mrtvých. Zároveň je odhaleno, že Neftha je dědička trůnu.Král Ctesphon je zbabělý a v podstatě za něj vládne rádce a mág Hath-Horeb. Belit se tedy už i s Conanem a Zulou opět vrací do paláce právě ve chvíli, kdy se chystá poprava Nefty. Tu překazí v následném souboji se Belit dostane ke králi Ctesphonovi a má možnost konečně se dozvědět něco o svém otci. Dozvídá se však že byl už před lety popraven, což ji přivodí záchvat zuřivosti a Ctephona zabije. V tuhle chvíli se Neftha stane králem Stygie a jako nový vládce žádá potrestání královrahů (tedy našich tří hrdinů). Ty nečekají a zase po boji (ve kterém Belit efektně zlikviduje bývalého rádce Hath-Horeba) se snaží dostat pryč z paláce.

KOMENTÁŘ:První příběh je zase vložený z minulosti a z jiné Conanovské řady, takže můžem porovnat jak vypadá Conan v podání dvou kreslířů.
Ve druhém mně tedy nesedí změna chování Nefthy. Celou dobu vystupovala celkem sympaticky a zrada místo vděčnosti za to, že ji Conan a Belit vlastně pomohli dosáhnout trůnu, je celkem nepřesvědčivá a jde proti jejímu dosavadnímu chová
Jj, Conan byl vždycky v pago, mám přečtené x- krát, kde x <10,20> V té době toho nebylo moc a Conan se Spideyem patřili k špičce
Conana jsem měl ze všech sérií nejradši a pořád mám. MdS
Příběh o podlých napodobeninách člověka co žijí ve skalách a k útokům používají maskování mlhou a pak pokračování pouti Conana, Zuly a Belit. Tohle je českej Conanovskej vrchol. Samozřejmě postavy až na hlavní trio jsou občas ploché jak oblázek a třeba zrada Nefthy je opravdu divná a nemá snad žádný smysl kromě posunutí příběhu. Nicméně Conan ve své nejlepší formě!
Četl/a (38)
81splinter, Alfi, Caiiiczech, Cemino, ConanVJ, emanek, erik, filmator, Final, flipflop, holubdema, house192, hromotlk, invape, Ivan Kucera, Izmir Čupr, J.Connor, jankie, Kapis, Knuckless, Laik, Lawer de Sanctis, Librarian, mart.in, mineralk, NecRoman, pbabinec, Poseidon1978, radimisko, robertsedmik, SHORTY, tacmud, trudoš, Tyfus, VanTom, vita, Zajo original, zgrywus
(128)
5555, 81splinter, adam.ra, afri, Alfi, andywart, Ashek, Askalon, Avian, Azbest, AZTeck, bboorreekk, Benji, blackJag, Blair, bobo666_2005, Bounty, Braindead, burzum, Caiiiczech, Cassidy, Celestius, Cemino, chalmovsky, chauvesouris, ConanVJ, Corvus, CSE_AC/DC, danyno76, Dinik, doophy, DracoAn, ElGregory, emanek, erik, fel68, filemon, Final, Financ, FrankieOndatra, Frizer, fubong, goodspeed, Greyman, grinder, Grynca, Hamichal, Holmwood, holubdema, house192, hovad2, hromotlk, Hulik, imro, invape, Ivan Kucera, J.Connor, Jane, jankie, JindrasT, Kabukiman, Kapis, KdG, killermarf, Knuckless, komiksák007, krvinka56, Laik, Lawer de Sanctis, Lenny, Librarian, Lobok257, lokeren7777, mAGiic, MarDos78, Markyz de Sade, mart.in, Matio, matrosh, MB, merhyx, mikado, MIKER65, mineralk, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, monty.cl, morbn, NecRoman, Nightmare, pavel, pbabinec, pechna, pennywise, POLAKST, Poseidon06061978, Poseidon1978, radimisko, RainDamage, Ricarderon, robertsedmik, Saiffer, SHORTY, skiperciatkox, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, tacmud, Toe, Tombal, Trevelyan, trudoš, tulipstros, Tyfus, vallyslayer, VanTom, Velrybář, Viking, vita, vranakx, willis, xintax, yogi, Zajo original, zdennanek, zgrywus, Zíďas
Chce (5)
Maty48, Odal , Premek, RaptoR, tuwanakha
Koupí (1)
Ashek
Prodá (3)
5555, www.foxbazar.cz, yogi