Záhadný Spider-Man #25
Semic-Slovart1. vydání 1993série Záhadný Spider-Man 25/35
4.2
...
Příběhy:
Štír má nevěstu (dokončení)

Profil:
Štír

Miniprofily:
Scarlet Witch
Green Goblin

Publicistika:
Ze života Petra Parkera II

Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originál: Štír má nevěstu - část Amazing Spider-Man Annual #18 (1984).


Scénář
Tom DeFalco, Stan Lee
Art
Ron Frenz
Ink
Jackson Guice (Butch), Bob Layton
Barvy
Bob Sharen
Obálka
Ron Frenz
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7147-190-9
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Hmotnost
49 g
Tisk
barevný
Stran
36
Původní cena
25 Kč
Ten úvod minule mi přišel skoro uzavřený. :) Nebezpečný Štír utíká z ústavu, aby se pomstil Jamesonovi, a jako rukojmí si bere jeho syna i nastávající. Spidey s ním má hodně práce v dlouhém, vyrovnaném, nahláškovaném souboji, při kterém se i JJJ ukáže jako charakter. „Marla vypadala nádherně a Jonah o nic hůř než obvykle.“ Stan uvolněně perlí.
JJJ konečne dostáva poriadne veľký priestor a k tomu mimoriadne výrazný zlosyn - Škorpión. Nabúchaná akcia. A na konci svadba.
Komix k nahlédnutí zde.
Poprvé se v Semicu objevuje Scorpion, který se Jamesonovi mstí za to, že on stál u jeho zrodu. ****
Dávam vysoké hodnotenia z nostalgie, ale toto bolo fakt dobré.
Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
Štír má nevěstu (dokončení)

Obsah
Jonah Jameson navštíví před svatbou v soukromém sanatoriu svého syna Johna. Ve stejném zařízení je držen i Mac Gargan alias Štír posedlý myšlenkou pomstít se Jamesonovi zato, že ho kdysi stvořil, aby porazil Spider-mana. Štír vzápětí uteče, vezme s sebou Johna a pokusí se unést i Jamesonovu nastávající, Marlu Madisonovou, v čemž mu ale zabrání Spider-man. Jameson se usmíří se synem a ožení se s Marlou.

Komentář
Tenhle díl nepochází z řadového sešitu série Amazing, ale stejně jako Kdo je ta dívka v desítce z (osmnáctého) Annualu. Štír je senzační protivník, škoda, že se u Slovartu neobjevil častěji a že ho v tomhle čísle tvůrci víc neprovětrali, protože ty souboje v interiéru jsou o ničem, což částečně zachraňují početné hlášky (není nad to, když Spidey stojí proti někomu, kdo se bere moc vážně :) Famózní obálka.
žral jsem to......
Kdybych ZSM četl poprvé dnes, asi by mě tak nechytl, ale v roce vydání mi bylo jen pár let, a Spider-Man byl jeden z mých nejoblíbenějších komiksů.
Označení Škorpion mu sluší víc, ale budiž... MdS
Co dodat klasickej spidey. Štír je celkem slušnej protivník.
Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.