Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Rahan zanechal hledání Slunečního doupěte a vydává se k tajuplné Rozpolcené hoře, kde naposledy viděl svou milovanou Naúnu. Pod horou však vládne kmen Krokodýlích lidí, který se nechce vzdát svého území. Rahan znovu musí bojovat s krutými nepřáteli, aby obhájil svou čest i čest svých přátel. Zároveň se dovídá, že jeho dva synové záhadně zmizeli…Na závěr příběhu je připojen stručný portrét Rogera Lecureuxe, duchovního otce Rahana, syna zavátých věků, a jednoho z nejslavnějších komiksových scénáristů.

Scénář
Roger Lécureux
Art
André Chéret
Obálka
André Chéret
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Ondřej Müller
Žánry
dobrodružný
ISBN/ISSN
978-80-00-03031-9 (Albatros (Albatros Media a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
210 x 297 mm
Tisk
barevný
Stran
64
Cena
159 Kč
Originál
Rahan #02: La Montagne fendue (Lécureux Production 2000)
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš16.12.2020 08:27Rahan #02: Rahan a Rozpolcená hora
  Mne Rahan nesedí. Ešte prvý diel (Rahan a Sluneční doupě) sa dal, lebo som nevedel, o čo ide a s látkou som sa iba opatrne, hanblivo zoznamoval. Ale druhý diel naplno ukázal, že toto rozhodne moja obľúbená komiksová postava nebude. Kresba nie je zlá (práve naopak, vizuálna podoba je napokon asi najväčším plusom série), ale v porovnaní s mnohými inými komiksami je... zastaraná? Rahan sám osebe nudný, vedľajšie postavy ešte viac. Akčné scény majú zvláštnu štruktúru, veľakrát sa ešte ani poriadne nezačnú a už končia, sú chaotické a čudné. Univerzum „pravekého“ sveta je príjemne exotické, s prižmúrenými očami originálne. Ale samotné zápletky a príbehy sú strašne nezáživné a v strede som si prial, aby to malo o 20 strán menej, čo sa mi u komiksov všeobecne stáva skutočne len asi raz za rok. Obávam sa, že Rahan (na rozdiel od jedinečného Thorgala) prehral svoj boj s časom a do 21. storočia už patrí len ako úsmevná rarita. Škoda, čakal som od neho viac. Oveľa, oveľa viac.
 • Fry
  Rahan #02: Rahan a Rozpolcená hora - První a jediný Rahan kterého vlastním ... a nevím, asi za to může ta zmatenost bublin a nebo časté opakování něčeho, co bylo napsáno o tři stránky předtím, ale za mě je to asi jen takový průměrný dobrodružný příběh. Je fajn mít v ruce po delším čase klasické Evropské album a třeba se k tomu ještě někdy v budoucnu vrátím, ale dnes hodnotím bitvu s Krokodýlím lidem pod Rozpolcenou horou pouze jako fajn vzpomínku na dětství, ve kterém jsem podobný styl příběhů měl moc rád ... Za mě 3*!
 • kaylin
  Na příběhu jsou jednoznačně vidět nešvary, které komiks má, především pak v sérii, která má již tak dlouhou tradici. Hodně ale zachraňuje André Chéret a jeho jemná linka. I když jeho ženy nejsou nějak zásadně vyvinuté, i když nemají pozadí, za nímž by mohla Rahan hledat Sluneční doupě, jeho ženy jsou velmi sexy a nikoli cudné. Jednoduše evropsky krásné, nikoli sexisticky rozbujelé. Někdy mám sice hlavně u obličejů pocit, že rysy ve tváři se měn, a Rahan, který má neandrtálské rysy, je najednou Evropanem francouzského ražení, ale to se dá díky dobré mimice odpustit. co ale André zvládá nejlépe, to jsou zvířata a potvory. Jeho obrovský ještěr je prostě nádherný, takový by se skvěle hodil na velký plakát na stěnu. Klidně i s tím jezdcem. Místy jsou sice jeho postavy statické a mají divné polohy, přece jen je to však komiks pro děti a je mi jasné, že panel s rozkousnutou hlavou by Výboru pro dětskou nevinnost neudělal radost. Nebo vlastně udělal, protože by měli o čem mluvit.
 • erik
  Rahan je tradične pekne nakreslený, ale tento diel zabíja scenár. Dej sa posúva zásadne v á-štvorkových sumarizáciách, niekoľko vrcholných udalostí je pochovaných vždy ďalšou nastavovanou kašou a celkovo to pôsobí ako snaha naplniť počet strán, než ako zmysluplný príbeh. K sklamaniu prispieva aj záverečný medailónik, ktorý vyzerá, akoby ho niekto preložil cez translator a už si nedal tú námahu to celé po sebe prečítať a zladiť.
34105