The Number 73304-23-4153-6-96-8
Mot (Mot komiks, s.r.o.) 2008
4.7
...
Komiks plný pátrání a tajemství. Při úklidu cely po vězni, jenž byl odsouzen k smrti a následně popraven, najde vězeňský dozorce kus papíru se záznamem kombinace čísel. Bez přemýšlení si ho schová do kapsy. A protože žije osamělým monotónním životem, záhy se k papíru vrátí pln zvědavosti. Odkrytí skrytého významu, který v sobě kombinace nese, by totiž mohlo dát jeho životu nový smysl, a tak se dozorce se zaujetím pouští do pátrání po významu čísla či alespoň jeho části a přitom se ocitá v netušených situacích. A spolu s čísly přichází i radikální změna v jeho štěstí. Seznámí se se ženou, zamiluje se do ní a jedné noci dokonce v kasinu vyhraje značnou částku peněz, když vsadí na ta záhadná čísla. Jenže ráno jsou žena i peníze pryč. A tak se znovu pouští do pátrání, tentokrát po ženě a penězích. Jenže jeho štěstí ho najednou opouští a další události ho zavádějí do propasti, odkud se už nikdy nemusí dostat ven...

Scénář
Thomas Ott
Art
Thomas Ott
Obálka
Thomas Ott
Žánry
bez textu
ISBN/ISSN
80-86661-21-0
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 240 mm
Hmotnost
659 g
Tisk
černobílý
Stran
144
Původní cena
400 Kč
Originál
The Number 73304-23-4153-6-96-8 ()
Fantastické, strhující a silně znepokojivé. Doufám, že ty čísla z příběhu rychle zapomenu. Výtvarná stránka je skvělá - depresivní, stejně jako téma knihy, ale skvělá.
Mé první setkání s Ottem (naštěstí ještě pár kousků k mání bylo) a jsem nadšen. Na příběh beze slov jsem ani jednou nezaváhal, co se vlastně děje, kresba vše vypráví naprosto dokonale a svižně. Co se týče metody, kterou je kniha "kreslena", tato je skutečně originální, žádné podobné dílo (vedle dalších od Otta), které by u nás vyšlo, mě nenapadá. Příběh byl záhadný a napínavý, nemohl jsem se dočkat, jak vše dopadne a s koncem jsem byl velmi spokojen. Ještě mě čeká R.I.P. a nemohu se dočkat.
Pointa je předvídatelná, ale o tom tenhle book určitě neni. Scratch-boardingová metoda je úžasná, to se nedá popřít. Přesto mi jeho povídkové booky sedí o něco více. Snažil sem se to "číst" co nejdéle, ale tušim, že jsem se nedostal přes 25 minut .o)
Parádní příběh, i když ke konci už tak trochu předvídatelnej.
Otta prostě žeru. Má svůj styl a ten se mi děsně líbí. Ty knihy jsou sice jen takové rychlovky, ale beru je do rukou častěji, než normální komiksy. Škoda Mottu, vydávali super věci.
číslo je prostě nezaujalo tolik jako předešlé knihy, je to zajímavé, ale něco mi chybělo, kdybych ta k věděl co... Práce Motu je super škoda, že už další nebude...
Dokonalý. Ten, komu Thomas Ott taky mlčí z duše, by neměl s koupí otálet. Krásná labutí píseň, Mote...
Co přináší záhadný sled čísel? Nic dobrého. O tom se přesvědčí i náš "hrdina". Ottův výtvarný styl i jeho černý pohled na svět mě budou bavit ještě dlouho. I v tomhle případě, kdy je konec tak nějak očekávaný, má příběh to správné kouzlo :). Pro vydavatele pak má pak Ott tu výhodá, že ušetří. Minimálně za překladatele.
Abych pravdu priznal tak si presne nepamatuju pocity po precteni predchozich Ottu... nicmene mam pocit, ze tenhle se mi libil ze vsech nejvic. Napad s tajemnym cislem je vybornej a nalakal by me ke koupi a kdybych nevedel, ze to dela Ott. Proste mam rad tajemstvi. Kresba jako obvykle uzasna, diky absenci textu to ma bohuzel clovek precteny za pul hodinky. Na druhou stranu je to duvod, proc jsem zrovna po Number ze vsech tech novych booku porizenych na Crweconu o svataku sahl :). A s tim ze by to bylo min dynamicky rozhodne nesouhlas, cetl jsem jednim dechem, u malokteryho comicsu me tolik zajimalo, jak to vlastne skonci. Temne, zbesile spejici k jeste temnejsimu konci.
Když se podíváme na celý příběh jako celek, je to geniální dílo. Jenže pro mě je ten jeden příběh u Otta trochu málo - je to takový dlouhý a míň dynamický. To třeba Cinema má takových příběhů pět, proto jsem jí dal zaslouženou stovku. Navíc se přiznávám, že u The Number jsem dlouho nechápal začátek a musel jsem to číst několikrát, což mě vždycky naštve. Potom se to ale rozvíjí, je to už přehlednější (i když sem tam možná zbytečně komplikovaný) a konec opravdu zajímavej. Kresba jako obvykle vynikající, akorád obálka se mi moc nelíbí, ze všech knih je zatim nejhorší. Podobně jako Kapis dávám stejně procent jako u Exitu, ale kdyby to bylo stejně kvalitní vydání, určitě bude mít The Number míň. Celkově je to fajn.
U Otta dávám přednost více příběhům v jednom booku, ale ani tohle mě nezklamalo. Prostě skvělej příběh. MdS
Takže tu máme další Ottovku, které jsem vskutku dospati nemohl. Kniha je ve stejně kvalitní vazbě jako Cinema a má stejný design, takže v knihovně vypadají vedle sebe naprosto fantastic. Škoda toho Exitu - jaxem mluvil s Ivanem S. tak toho taky litoval, že to nevydali v pořádné vazbě. No marné, co už plakat nad rozlitým bychem. The Number 733304-.... je ucelený příběh, plný rozverného dovádění, radosti a krásného Happy Endu, který chytne za koule nejednu romantickou duši. Cinemě i Exitu jsem dal unáhleně stejných 95%, kdybych to mohl změnit dám 99% Cinemě jako The Best of Ott-CZ. The Number je sice znepokojivé, temné, nepředvidatelné a jednoduše přenádherné (očima jsem hladil každé okénko-miluju ty škrábanice;-)) ale zatím ho na svém Ottově žebříčku česky vydaného řadím na třetí místo. Že dávám stejně bodů jako Exitu je vazbou. Komu se jen trochu líbí T.Ott tento kousek prostě musí mít. Jen tak dále MOTE!!!!!
Tak tohle kupuju na Crweconu hned okamžitě............jestli to vydržím do soboty!!!!!!
30102
Četl/a (48)
123peta, ben_bella, bierce, Blacksad, Cabal, Darker, DEmnoG, Draco nobilis, farnhajt, filmator, flipflop, flynander, Fox01, invape, jankie, jindroush, jiskra, Joshua_T, Kaluž, Kapis, Kocour, Lobok257, merhyx, Montiseus, Moyek, NecRoman, Nekrokok, Norri, Ozymandias, PAK, Paldini, pechna, Poseidon1978, RadimNemec, rajot, sedw, sercial, Slaine, SNUFKIN, spagr, start05, suricattaontheway, Suši, Tony TwoDee, trudoš, Velkej šéf, VXP, zd
(100)
Alfi, andik007, ardath, bboorreekk, BeeSee, ben_bella, bierce, BlackDragon, blackJag, Blacksad, Bob, Bobsh, bourgeois, Braindead, Cabal, Černá Krysa, charvos, CoupeC, Darker, Davey, DEmnoG, doophy, Draco nobilis, farnhajt, filemon, Fox01, goodspeed, grinder, Hamichal, hawkzn, herbert, invape, jankie, jindroush, jiskra, Joshua_T, Kaluž, Kapis, Kazumaki, Klatic, knizemyskin, Kocour, krvinka56, Lobok257, Majkl, Mamba, Markyz de Sade, Marvin, Meesha, merhyx, mikina, mikki.maser, misa, Moyek, MP81, Mr.Plysh, Mrlah, muf.lon, NecRoman, Nekrokok, Netorack, Neutrino, Norri, ohromno, PAK, Paldini, pechna, Poseidon1978, RadimNemec, rajot, razielus, Ricarderon, Saran, sedw, sercial, Skot, Slaine, SNUFKIN, spagr, start05, suricattaontheway, Suši, tacmud, Tialster, Tombal, Tony TwoDee, Trevelyan, trudoš, valon, vasek, Velkej šéf, VXP, willis, Wiruss, Woffce, xintax, xixoxf, yogi, zd, zebedee
Chce (14)
AlienDr, cybern, deefha, delsemela, fusnix, Jabba, Mamut12, nepěkná perspektiva, oleav, Olesh, sawtooth, sleepless, Stlucius, Zod
Koupí (3)
2scha, deefha, Olesh