První část komiksové trilogie Nikopol od jednoho z nejuznávanějších francouzských autorů tohoto žánru, se odehrává v Paříži dvacátých let 21. století, kdy zde vládne fašistický diktátor Kapustier a do dění zasahují všemocní bohové z egyptských mýtů.

Scénář
Enki Bilal
Art
Enki Bilal
Ink
Amos - Typografické studio, s.r.o.
Barvy
Enki Bilal
Obálka
Enki Bilal
Překlad
Michal Lázňovský
Redakce
Stanislav Kadlec, Alena Mrázová
Žánry
drama, sci-fi
ISBN/ISSN
80-7186-245-2 (Egmont ČR (Albatros Media a.s.))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
235 x 315 mm
Tisk
barevný
Stran
68
Cena
269 Kč
Originál
Nikopol #01: La Foire Aux Immortels (Dargaud, 1980)
 • cyboy
  cyboy mecenáš13.4.2016 03:00Nikopol #01: Jarmark nesmrtelných
  Cela trilogie Nikopol urcite neni pro kazdeho. Cist to pred deseti, patnacti lety, tak me to nejspis tolik neoslovilo, nicmene ted kdyz v tom jasne vidim (mimo jine) politickou kritiku Bilalovy doby (a strach z dalsiho vyvoje), tak musim s tezkym srdcem poznamenat ze jsme se o moc neposunuli.
  Prvni dil je hodnoceny nejlepe celkem logicky, protoze je nejsrozumitelnejsi. Dalsi dva dily jsou misty tezko stravitelne (pokud nad dejem skutecne premyslite). Vyrceneho je obecne mene nez nevyrceneho.
  Celkovy dojem: 85%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.11.2015 10:57Nikopol #01: Jarmark nesmrtelných
  Taková perla mi byla dlouho ukryta; ještěže v NKP se najde ledacos, o chloupeček víc než v MKP. Přítelkyně ve studovně drtí skripta, já si čtu starší komiksy. A tady jsem nesáhl vedle. Tyhlety sci-fi světy, fašismy (s volbami?), postjaderné a postkatastrofické regiony známe z komiksů jak své boty, ale tohleto vzniklo samozřejmě už na začátku 80. let... Miluju ty anachronismy, které se tam objevují, viz např. "Přestávka" na buclaté televizi po hokejovém přenosu, atp., a to se píšou 20. léta 21. století, což máme skoro za rohem. Čechosovětská Bratislava taky výborná. K Bikalovi si postupně nalézám cestu, nedávno jsem držel v ruce nějaké francouzské originály a zde tak pozoruju, že spojil svoje oblíbená témata - politiku (Teorie rozpadu) a postjaderný sci-fi svět včetně podivných zvířat v podobě Gogola či egyptských bohů (Animal'z). Rozhodně si jdu sehnat další dva díly trilogie.

  Celkový dojem: 80%
 • adevr
  NÁDHERNÁ KRESBA...
 • BlackDragon
  BlackDragon15.4.2010 20:14Nikopol #01: Jarmark nesmrtelných
  Pekne surrealisticke dielo :) nadherna krezba, taka ta s atmosferou, pripomina Les Mondes Engloutis
 • Wiruss
  Výbernej mišmaš, kterej by některým autorůs stačil na několik knih. Celkově to člověku přijde tak nějak o ničem, ale přitom se výborně baví... Kresba je nezvyklá a z počátku se může zdát divná, ale je detajlní, propracovaná a velmi pěkná. Osobně za nej nápad považuji bohy, kteří hrají monopoly...
 • Kapis
  Kapis mecenáš18.10.2007 09:51Nikopol #01: Jarmark nesmrtelných
  Nejlepší díl, nejvíce nápadu, napínavé, kresba se mi ještě líbila, s ostatními díly to šlo dolů všechno
 • Slaine
  Slaine admin22.1.2006 20:33Nikopol #01: Jarmark nesmrtelných
  Nikopol... úžasnej mišmaš nápadů. Děj prvního dílu se mi líbil asi nejvíc - nalíčení fašouni, bohové v pyramidě, a všechno to do sebe zapadá... A ta kresba - VÝBORNÝ.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade2.6.2005 12:49Nikopol #01: Jarmark nesmrtelných
  Fakt zajímavá trilogie. MdS
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš14.7.2004 09:41Nikopol #01: Jarmark nesmrtelných
  Pěkná kresba a super záčatek na rozjezd. Létající pyramida plná bohů mě fakt dostala.
 • Zack
  Zack admin28.6.2004 14:21Nikopol #01: Jarmark nesmrtelných
  Tady nemam moc co kritizovat... malba neuveritelna, scenar prekvapive zajimavy a originalni, myslim ze nutnost pro kazdyho comicsare... 99% nedam jen proto, ze nikopolskou trilogii Bilal prekonal hned tou dalsi trilogii :)
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš28.6.2004 12:08Nikopol #01: Jarmark nesmrtelných
  Puvodne jsem si tuhle trilogii ani nechtel koupit, ale kdyz jsem videl, kolik tomu tady davate, tak jsem vcera neodolal. No a musim rict, ze je to fakt dobry...
 • karel
  karel mecenáš25.6.2004 14:02Nikopol #01: Jarmark nesmrtelných
  Přiznám se, že jsem před čtením tohohle komiksu o Bilalovi nic nevěděl. Asi proto mě tenhle kousek tak oddělal. báječný kousek s spoustou( pro mne lajka) původních námětů a osobitá kresba.
 • willis
  Přiznám se, že jsem před čtením tohohle komiksu o Bilalovi nic nevěděl. Proto mě dost překvapil svou kresbou, smyslem pro detail a neuvěřitelnými nápady. Představte si létající pyramidu s Egyptskými bohy, kterým dochází palivo, nebo zápas v hokeji kde hraje tým Čecho-sovětů z Bratislavy a všechno tohle se odehrává v jakémsi totatalitním světě. Přitom ale nejde o prvoplánovitou politickou satiru, jde především o osudy A. Nikopola a okolní svět tvoří jenom kulisu.
36123
Četl/a (55)
adevr, ben_bella, bierce, Blacksad, calvin10, Černá Krysa, Chaolinek, Davidos402, DEmnoG, Draco nobilis, DracoAn, emanek, farnhajt, Final, flipflop, flyboj, Fox01, Glumal, Grrr, hypermlok, Infarkt, invape, J.Connor, Jabba, jiskra, Kapis, Kocour, Lawer de Sanctis, Lobok257, mgeralt, monty.cl, Moyek, Mrtvejbazen, NecRoman, Paldini, pechna, RadimNemec, raimi, RaptoR, seneke, SHORTY, skepsi, Slaine, smazenapikantniskeble, Stara.kryta, tacmud, Troyoun, trudoš, Ukko, vita, vranakx, VXP, yogi, Zdendy, zgrywus
(158)
81splinter, adam.ra, adevr, andik007, Avian, Azbest, AZTeck, bboorreekk, BeeSee, Benji, ben_bella, bierce, bioh, BlackDragon, blackJag, Blacksad, Blair, bmc75, bourgeois, Braindead, budkin, Cabal, calvin10, calviti, Černá Krysa, Chaolinek, Corvus, Craxx, CSE_AC/DC, Davidos402, DAxik, DEmnoG, disclose, doophy, Draco nobilis, DracoAn, Drakeus, emanek, Erich, farnhajt, faster86, fel68, filemon, Final, flyboj, Fréza, Glumal, goodspeed, grinder, Grrr, Hamichal, hedgehog, holubdema, horaczhlinska, hypermlok, Infarkt, invape, J.Connor, Jabba, JindrasT, jiskra, Johnny Sasaki, johx, Joshua_T, Kabukiman, Kapis, karel, Karel Sec, Kareru, Kazumaki, KdG, KINIMODUS, Kjon, Kocour, koniklec, krvinka56, kucik, Lawer de Sanctis, Lenny, listr, Lobok257, lostkokots, maara, Mankin, Markyz de Sade, Marvin, Masinfira, matrosh, merhyx, metalmaus, mgeralt, mikina, mirror, Mitthrawnuruodo, monty.cl, Moyek, Mr. Terrible, Mr.Plysh, Mrtvejbazen, namdnas, NecRoman, Netorack, Nightmare, o2t2, Odrikani, Paldini, pavel, pechna, Poseidon1978, q, RadimNemec, Radowan, raimi, RainDamage, RaptoR, renhoek, Ricarderon, rorymac, Samurai-Jack, Saran, sawtooth, schwita, seneke, SHORTY, skepsi, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, Stara.kryta, strougy, suricattaontheway, tacmud, Tombal, Tomek, Troyoun, trudoš, tulipstros, Ukko, vallyslayer, Velkej šéf, vertilyn, Viking, vita, Vojtěch 393, vranakx, VXP, willis, Wiruss, xai, xintax, yogi, Zbysek2410, Zdendy, zdennanek, zebedee, zgrywus, Zíďas
Chce (13)
AlienDr, Azalin, burzum, delsemela, fusnix, Henry108, Holmwood, illy, muflon, seeker666, shyANDROID, xxaannddeerr, Zajo original
Shání (2)
GeorgeeW, muflon
Nabízí (2)
bourgeois, Fox01