Teenage Mutant Hero Turtles #01 (1/92)
Egmont ČSFR1. vydání 1992série Teenage Mutant Hero Turtles 1/24
3.7
...
Příběh: Hrdinové v krunýři, část 1

První sešit ze serie příběhu neunávných želvých bojovníků a milovníků pizzy - Donatellem, Michelangelem a Raffaelem. A nejen s nimi se setkáte, ale také s April O'Neilovou, atraktivní reportérkou, s Třískou, učitelem starého japonského bojového umění nindžutsu, a samozřejmě s Trhačem, jejich úhlavním nepřítelem, který chce ovládnout celý svět...

Scénář
Michael Dooney
Art
Michael Dooney
Ink
Dave Garcia
Barvy
Barry Grossman (Ben Sean)
Překlad
Petr Hejný
Redakce
Peter Cpin, Helena Čudová
Žánry
akční, týmovka
ISBN/ISSN
80-7134-286-6
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 240 mm
Hmotnost
65 g
Tisk
barevný
Stran
32
Původní cena
19 Kčs
Originál
Teenage Mutant Ninja Turtles Adventures Mini-Series #1 (Archie Comics (srpen 1988))
V 90. rokoch u nás vychádzali dve série s nindža korytnačkami. Okrem tejto ešte plagátová verzia, ktorá sa dala rozložiť do podoby obrovského posteru. Prvé číslo série Teenage Mutant Hero Turtles sa na pultoch stánkov objavilo v roku 1992 a stálo 19 Kčs. Staré dobré časy. Hoci je to čítanie určené samozrejme predovšetkým deťom, s odstupom desaťročí milo prekvapí, že je to vlastne celkom fajn (v rámci možností) nakreslené a že nezačíname uprostred príbehu, ale na jeho začiatku: statočná moderátorka April (v nezabudnuteľnom žltom outfite) je napadnutá, skončí v kanáloch a tu ju pred útočníkmi zachránia naše bojové korytnačky. April, aj čitatelia, sa následne prostredníctvom rozprávania majstra Splintera dozvedia, ako sa to vlastne celé začalo. Nechýba hlavolam, ani profil jedného z hrdinov (v ktorom sa exkluzívne dozviete napr. jeho výšku a váhu). Prvému číslu za ohromnú nostalgiu (mal som vtedy 11 a kupovali mi to rodičia) pridávam štvrtú hviezdu navyše, pri nasledujúcich pokračovaniach budem prísnejší.
První komiks s Želvami Ninja na českém trhu. První sešit přivádí na scénu všechny zásadní postavy želvího univerza a dočkáme se v něm originu Třísky, želváků a Trhače. Blboučká skupinová rubačka pro děcka v duchu Transformers a G.I. Joe, které ve stejné době vydával Semic, zatímco jeho Záhadný Spider-man byl scenáristicky i kresebně o dost výš.
Ja davem pat hviezdiciek, prinajmensom z nostalgie, ze som na korytnackach vyrastal. Iste, neskorsie cisla boli poniektore slabsie, ale inak fajn komiks. A uvedomte si, ze hodnotite komiks urceny pre deti cca 6 - 10 rocne!
Jak tohle hodnotit? Popravdě, asi to nemá větší historickou cenu, ale subjektivně je to nostalgie jako sviňa. Vedle Čtyřlístku a ábíčkovských a kometových komiksů (kterým se tak ale tehdy neříkalo, to byly přece obrázkové příběhy) to byl spolu se Záhadným Spider-Manem a Conanem první americký komiks (tedy skutečný komiks), který jsem četl. Takže objektivně by si to zasloužilo tak dvě tři hvězdičky, subjektivně bych se nebál dát 4 a klidně i pět. Už jen toho papíru, který jsem díky želvákům pokreslil :)
Včera jsem si to v deviantním záchvatu sběratelství koupil za 8 korun, když je to tedy to první číslo. Jako děcko jsem si to nekupoval, ale všechny ty první díly jsem měl možnost číst. Co psát o želvácích, jejíž cílové věkové skupině jsem už párkrát odrostl? Je to naivní a hloupoučké, ale jako děcko jsem to samosebou žral, sledoval jsem TV seriál, na svém Sinclairu ZX jsem hrál hru, byl to obrovský fenomén, žádné velké vzpomínky to ale ve mně nebudí, takže ze slabého sentimentu dávám aspoň něco. Kdyby někdo chtěl tuto zásadní RARITU první číslo nesehnatelné někdo koupit za těžké love, tak se určitě nějak domluvíme;-) Viděl jsem tam ještě jeden díl, který jsem doma identifikoval jako číslo 2, asi si ho při příští návštěvě za těch 8kč přiberu:)
I dnes to pro mě má své kouzlo a atmosféru. Jasně-příběh je těžce naivní a kresba je řekněme jednodušší ale turtlesáci prostě mají parádně napsané charaktery a osobitý šmrnc.... Velký dík lidem z Egmontu, že do nás-po partizánsku a možná nevědomky-zasadili to semínko lásky ke komiksům.
První tři díly v menším formátu byly dost v pohodě. Od 4 šla do hajzlu kresba a příběhy nemastný neslaný se sklonem k exhibicionismu.
Žrali jse je všichni a někteří je ještě žereme a nestydíme si to přiznat. Zmíním ještě žvýkačky a figurky.Škoda, že mam jen pár dílů.
Jako děti jsme je žrali všichni. Seriál, trička, samolepky a samozřejmě comicsy. Mám je komplet, kupovala mi je babička. Z nostalgie dám za 50. MdS
Samozřejmě želvy ninja sem jako malej miloval, ale tenhle komiks byl docela hroznej šit. Příběh jak pro tříletý děcko a vůbec to bylo šíleně stupidní .o) 40 jenom z nostalgie
Tohle číslo se vydražilo na Aukru za 1150 Kč? Já nabízel asi před 3 rokama komplet 1-8 ve stavu jak z trafiky a nikdo to nechtěl. Tak jsem to borcovi prodal za 500Kč, který mi nabídl. Teď si připadám jako vůl a měl jsem to nechat ležet doma