Když Spider-Man odmítl černý kostým, který získal na Battleworldu, netušil, že tím přispěl k vytvoření jednoho ze svých nejhorších a nejsmrtelnějších nepřátel!
Nyní se šílený symbiont vrátil s pevným odhodláním zničit nenáviděného pavoučího muže jednou provždy! Dávej si pozor, Spider-Mane, protože Venom je zpět a žene ho ohromná touha po pomstě!

Obsahuje příběh:
Venomova pomsta

Hřbety jednotlivých svazků postupně tvoří ucelený obraz od Marko Djurdeviče.

Obsahuje sešity sérií Amazing Spider-Man (Vol. 1) #332-333, #346-347, materiál z #388, Amazing Spider-Man (Vol. 1) Annual #25-26, Peter Parker, The Spectacular Spider-Man Annual #12 a Web of Spider-Man (Vol. 1) Annual #8


Scénář
David Michelinie
Kresba
Paris Cullins, Erik Larsen, Ron Lim, Aaron Lopresti
Ink
Randy Emberlin, Bruce Jones, Bud LaRosa, Mike Machlan, Tom Palmer
Lettering
Rui Alves, Petr Schwarz
Barvy
John Kalisz, Bob Sharen, Kevin Tinsley (Stickman)
Překlad
Jáchym Vyčítal
Redakce
Alena Mikulíková, Petr Novotný, Martina Zvolská
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
ISSN 2612-3169 (Hachette Fascicoli)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 265 mm
Tisk
barevný
Váha
600 g
Stran
160
Cena
249 Kč
Originál
Spider-Man: The Vengeance of Venom (Marvel Comics, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994)
  • Delphín
    Máte rádi zubatého netvora Venoma? Pak by Vám tento komiks rozhodně neměl uniknout. Spidey tu totiž není ta hlavní postava. Tento komiks opravdu pojednává o Venomovi. Máme zde kvalitní bitku se Spider-Manem na ostrově, Venomův origin a náznak zrodu Carnage, kterého se zde tuším taky dočkáme a věřím, že je na co se těšit, protože se jedná o jednoho z mých vůbec top záporáků Marvelu.
    Po stránce scenáristiky zde odvedl fakt dobrou práci Michelinie. Je vidět, že psaní Venoma si fakt užíval. A byť tam má pár logických nesrovnalostí či prostě blbostí, furt je v jeho příbězích napětí a dostatek akce. Larsenovu kresbu opravdu moc nemusím ale ruku na srdce, jeho ztvárnění Venoma se mi líbilo do posledního detailu. Klobouk dolů i před ním za jeho práci v tomto komiksu!
  • louza
    Knih s Venomovým titulem už v rámci kompletů vyšlo poměrně dost. Tahle se liší tím, že skutečně JE o Venomovi a Spidey tady hraje spíš druhé housle a fackovacího panáka. Takže pokud zubatého uslintance máte rádi, není nad čím váhat. Micheline je skvělý scénárista, což potvrzuje i v této knize. I když to z počátku skrze fádní výkop příběhu vůbec tak nevypadá. Venom utíká z vězení. Zase. Jde po Parkerovi. Zase. Navštíví tetičku May. Zase. Ceasar a jeho pohůnci jdou po MJ a Spidermanovi. Zase. Koho by napadlo, že se z toho autor vykřeše se ctí, Venoma se napoprvé zbaví docela originálně a skoro definitivně? A napodruhé čeká čtenáře dokonce souboj na pustém ostrově v duchu nejlepších osmdesátkových řežeb typu Predátora. Závěr knihy je pak čistý neředěný Venom a jeho origin, který vůbec není příběhově špatný. Na rozdíl od odporné Larsenovy kresby, která vypadá, jako kdyby se soudobý mistr karikatury Romita Jr. příliš vzhlédl v McFarlaneovi. Venomova pomsta možná není žádné veledílo a na to co od Michelinea očekávám, je to trochu moc akční. Některé části Michelineovy tvorby se mi líbily zkrátka více. Kniha ale krásně mapuje rozvoj Venomovy postavy a rozhodně jde o záležitost, kterou si chce přečíst každý fanoušek crewního Spideyho z přelomu milénia, protože v sobě nese základ sešitově vydaného příběhu o Carnageovi. Ten nás snad brzy čeká i v rámci Spideyho kompletu.