Pavel Čech patří v současné době k našim předním ilustrátorům. V jeho další knize, na které bez přestávky pracoval dva roky, se znovu objevuje řada motivů, které má výtvarník rád - ožívají tu jeho starší olejomalby, vracejí se konkrétní místa i postavy jeho z jeho knih O zahradě a Tajemství ostrova za prkennou ohradou. Současně je to příběh nový, kompakní a zcela svébytný. Čechova poetika získala další netušené fasety - po stáří a smrti pronikla do krajiny foglarovské oslavy klukovského snění také první křehká láska i touha najít své místo v nepřehledném světě.

Scénář
Pavel Čech
Art
Pavel Čech
Obálka
Pavel Čech
Žánry
dětský, klubácký
ISBN/ISSN
978-80-87595-12-1 (Petrkov)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
230 x 325 mm
Tisk
barevný
Stran
216
Cena
490 Kč
Varianty
Velké dobrodružství Pepíka Střechy (2. vydání) (2018)
Velké dobrodružství Pepíka Střechy (2012)
 • house192
  Krásná práce. A ta atmosféra...
 • trudoš
  Velké dobrodružství Pepíka Střechy nabízí tradičně všechno, co u Pavla Čecha máme rádi. Nádhernou malbu, kdy by každý jeden obrázek klidně mohl putovat rovnou do galerie. A umělcovy oblíbené motivy starého města, ztraceného dětství, tajuplné zahrady, moudrých dědečků a přízračných dívek. Je-li to vaše první kniha, s největší pravděpodobností budete žasnout nad jeho talentem, protože k té výtvarné hravosti jednoduše není co dodat. Je to nádhera, konec, tečka.
  Scenáristicky se ovšem tvůrce opakuje. Což je milé, chce-li člověk v různých obměnách to samé. Mě to však trochu zklamalo, od dvousetstránkové knihy jsem čekal nový příběh s novými nápady. Neříkám, že jsem s Pepíkem Střechou neprožíval všechny jeho nesnáze, ať už ty snové, nebo reálné, ale tímhle druhem fantazie jsem si prošel už kdysi s malým Bastiánem prostřednictvím románu Příběh, který nikdy neskončí. Nijak to však neumenšuje fakt, že jde o ohromující zážitek, umocněný závěrečnou informací o peripetiích souvisejících se vznikem.
 • Netorack
  Úžasná záležitost. O Vánocích tuhle knihu našel pod stromečkem synovec, čehož jsem využil a rychle si ji tam přečetl. Začal jsem sám, ale když jsem končil, měl jsem kolem sebe na pohovce hrozen pěti dětí a všechny fascinovaně poslouchaly a prohlížely.. To se mi snad v životě ještě nestalo.

  I mě samotného vzala kniha za srdíčko. Ty roky práce jsou v ní vidět a je to prostě krásná publikace. Za mě jeden z nejlepších českých komiksů nejméně poslední dekády.
 • choze
  Pavel Čech v kostce na epických více než 200 stranách. Příběh, jak je u Pavla zvykem, není dějově z nejhutnějších, ale pocitový, zaměřený na zprostředkování dětství a předvádění s tím souvisejících oblíbených Pavlových témat a inspiračních zdrojů. Plus se do něj prolínají některé Pavlovy předchozí práce. Kresebně i nadále velmi obdivuju Pavlovo umění karikatury i práci s rozpanelováním, barvami a atmosférou.
 • Lobok257
  ta kniha má duši...
 • Light
  Za poslední 3 týdny jsem přečetl všechno dostupné od Pavla Čecha a já prostě nemám slov. Ten člověk je absolutní genius. Strašně milé, krásně nakreslené a něžné komiksy. VDPS není výjimkou a už se nadržeností třepu, až budu mít doma Čechovo nové A :).
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.4.2013 18:04Velké dobrodružství Pepíka Střechy
  Opět krásný magický svět Pavla Čecha, který mě vždycky naprosto oslní a vtáhne dovnitř. Fantastická malba, dojemný příběh, snové představy v kolizi s reálným světem... dokonalost, vybroušený komiks...

  Celkový dojem: 100%
 • Landauer
  Auauauau! Opočlověk dráždí!!! Protože jsem si tuhle knížku koupil k vánocům, zběžně ji prolistoval, zalapal po dechu, ale musel na nátlak drahé polovice publikaci zase zabalit s tím, že si to přečtu až pod stromečkem, že to by takhle nešlo kupovat si dárky k vánocům a číst je už v říjnu. Ale aspoň se mám na co těšit...
 • Michal Opitz
  Michal Opitz mecenáš24.10.2012 18:37Velké dobrodružství Pepíka Střechy
  Pokusím se být co nejstručnější, ale bude to těžké. Na křestu "VDPS" Pavel Čech vyprávěl o téměř dvouleté práci na tomto komiksu, jak si nebyl jistý jestli to je správně dlouhé či krátké nebo jaký konec (ze čtyř možných variant) má příběh mít. Tak přesně takováhle autorská nejistota není z VDPS cítit ani náhodou. Naopak - je to příběh jak má být. Plyne přirozeně a já ho zhltal až neslušně rychle - už abych se dozvěděl jak to celé dopadne. Ten svět, který Pavel Čech vytvořil, je nesmírně poutavý a živý (místy nádherná malba, místy rychlo kresba v konturách) a já se těším až si knížku budu číst zase znovu. Myslím, že každé dobré dílo v nás rezonuje ještě pár dní po "konzumaci" a tady to sedí dokonale. A ještě jedna věc - nečetl jsem v komiksu tak krásné vyjádření první platonické lásky jako tady. Skvělý komiks.
25511