Příběhy:
Návrat domů!
Zrazen sám sebou! (začátek)

Miniprofily:
Marvel Girl
Electro
Publicistika:
Zrod Spider-Mana

Vycházelo jak v české, tak slovenské mutaci.
Originál: Návrat domů! - Amazing Spider-Man #252 (květen 1984)
Zrazen sám sebou (začátek) - část Amazing Spider-Man #253 (červen 1984)


Scénář
Tom DeFalco, Roger Stern
Art
Ron Frenz, Rick Leonardi
Ink
Bill Anderson, Brett Breeding
Barvy
Glynis Wein Oliverová
Obálka
Ron Frenz
Lettering
Květa Šlosárová
Překlad
Katarína Rybková
Redakce
Miloš Chovanec
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
80-7147-105-4 (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
36
Cena
25 Kč
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš13.12.2020 06:44Záhadný Spider-Man #20
  S číslom 20 do semic-slovarťáckeho Spajdyho vstupuje revolučná udalosť - nový čierny kostým, z ktorého sa nakoniec vykľuje Venom. Spajdy ho získal počas svojich eskapád vo vesmíre, ktorých sa zúčastnil aj s ostatnými super-hrdinami (a o ktorých sme samozrejme vďaka divokému vydávaniu Semic-Slovartu nemali ani šajn). Ale to je iný príbeh (ktorý je v rámci 20. čísla len symbolicky a veľmi okrajovo spomenutý). Pikoškou je, že neveľmi dobre informovaná redakcia v rámci úvodnej listárne odpovedá na list čitateľa v tom zmysle, že aktuálne James Cameron za 60 miliónov dolárov pre Carolco Pictures nakrúca filmovú verziu Spider-Mana.
 • Fruitix
  Komix k nahlédnutí zde.
 • mAGiic
  Díl bezprostředně se odehrávající po Tajných válkách, takže má Spidey černý kostým, jinak nudnější díl.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš8.1.2011 13:27Záhadný Spider-Man #20
  Číslo kdy odešel Romita a kdy také celá série začala až na výjimky jít rapidně z kopce
 • choze
  b]Návrat domů!

  Obsah
  Je to několik dní, co většina newyorských superhrdinů zmizela neznámo kam (bojovat v tajných válkách superhrdinů), když se jednoho dne v Central Parku opět objeví ona podivná stavba z konce minulého sešitu a z ní všichni vypochodují se Spider-manem v novém černém kostýmu-symbiontu v čele. Poté, co Spidey dopraví domů dr. Connorse, zavolá tetě May, mine se s Černou kočkou a rozhodne se nezveřejnit fotky z tajných válek, vydá se proletět na pavučinách ulicemi a ukáže dvěma nespokojeným puberťákům, v jak krásném městě to vlastně žijí.

  Zrazen sám sebou (začátek)

  Obsah
  Peter fotí pro Drby dne fotbalový zápas, kde se potká se svým bývalým studentem Tony Nestersem. Tony je bratrem fotbalové hvězdy Raye Nesterse, kterého záhadný zločinec Rose nutí prohrávat zápasy. Peter se svěří tetě May, že se rozhodl přerušit postgraduální studium, ale nesetká se u ní s velkým pochopením.

  Komentář
  Nastal čas létání! Po nabušeném předchozím sešitu, který byl jedním velkým soubojem, přichází naprosto zbytečná zevlovačka, které jde podle jejích vlastních slov jen o to, ukázat Spideyho v jeho novém kostýmu, bohužel nikoli během akce. Na vybírání si oddechového času po tajných válkách by nebylo nic špatného, kdybychom si ale ty tajné války předtím mohli přečíst, že. Nebo kdyby se aspoň víc rozehrálo to Peterovo dilema ohledně zveřejnění fotek z tajných válek. Symbiontí kostým je ale rozhodně příjemným oživením a jedním z nejoriginálnějších nápadů v Spider-manově historii, který bude v budoucnu ještě nemálo větven a dojen (Venom, Carnage). Pro zajímavost česká mutace má superhrdinské/superpadoušské profily na konci omylem ve slovenštině. Tak už mi do kompletace série zbývají jen tři sešity (8, 18, 22).


 • The Genius
  Spider-mana od Semicu prostě nemůžu hodnotit objektivně, je to část mého dětství :)
 • Kapis
  Kapis mecenáš25.6.2007 17:43Záhadný Spider-Man #20
  ........akorát jsme byl nadržený na ty války superhrdinů..........
 • AxusNalim
  Kdybych ZSM četl poprvé dnes, asi by mě tak nechytl, ale v roce vydání mi bylo jen pár let, a Spider-Man byl jeden z mých nejoblíbenějších komiksů.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade22.9.2004 08:57Záhadný Spider-Man #20
  Nic moc, černá mi na něm nesedla... MdS
 • Slaine
  Slaine admin13.9.2004 16:33Záhadný Spider-Man #20
  Semicovský Spider-mani jsou klasika, sice barvy a překlad byly celkem mizerný - např. překlady jmen - Kingpin - Srdcový Král, Hobgoblin - Zlý duch (a někdy se dokonce objevovalo Mátoha... do dnes jsem nepochopil proč), ale byl to první a nejvýdržnější sešitovej Spider-man u nás a to se cení.
414211