Koupit
Střetnutí s Paladinem vrhlo Spider-Mana přímo do dobrodružství plného neuvěřitelného cestování. Spidey se nechává najmout od Silver Sable, aby jí pomohl zmařit připravovanou vraždu symkarijského krále. Spider-Man se spojenci odhaluje zločinné spolčení, které má smrtící cíl — zatáhnout Symkarii do válečného konfliktu se Spojenými státy a pokud možno rozpoutat třetí světovou válku!
Je to závod s časem protože Spider-Manovi ani Silver Sable se dlouho nedaří přijít na to, kdo za nebezpečným spiknutím opravdu stojí.

Obsahuje příběh:
Atentát

Hřbety jednotlivých svazků postupně tvoří ucelený obraz od Marko Djurdeviče.

Obsahuje sešity sérií Amazing Spider-Man (Vol. 1) #320-325 a materiál z Spectacular Spider-Man (Vol. 1) Annual #10


Scénář
Glenn Herdling, David Michelinie
Kresba
Erik Larsen, Todd McFarlane
Ink
Al Gordon, Todd McFarlane
Lettering
Rui Alves, Paulo Cesar Tavares
Barvy
Mark Chiarello, Bob Sharen, John A Wilcox, Gregory Wright
Překlad
Roman Jedlička, Jan Velart, Martina Zvolská
Redakce
Alena Mikulíková, Petr Novotný, Martina Zvolská
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
ISSN 2612-3169 (Hachette Fascicoli)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 265 mm
Tisk
barevný
Váha
570 g
Stran
160
Cena
249 Kč
Originál
Spider-Man: The Assassin-Nation Plot (Marvel Comics, 1989)
 • hroubek
  Dost mě to bavilo. Michelinie se s ničím nemaže a jeho scénáře jsou velmi akční a hravé. A to mi dost sedlo. Žádný zbytečný vysvětlování, čtenář občas musí zapojit rozum, je to drsnější a krvavější. A v neposlední řadě tomu nechybí zajímavé myšlenky na téma patriotství, spravedlnosti nebo morálky. Je to dospělejší čtení a já si ho užil. Silver Sable, Captain American a Solo jsou zde podaný parádně. Líbí se mě jak je vykreslen vztah Petera a MJ, protože tohle je osudová láska.
 • Sagikkun
  Poněkud jiný Spidey, více politický, více cestující, více špionský.
  Je to problém? Rozhodně ne.
  Příběh se čte parádně, je neskutečně svižný a akční, zápletka je dostatečně zajímavá, s postavami jsem neměl žádný problém.
  Snad jen ta občasná "hloupoučkost" v některých scénách, či na první pohled trochu překombinovaný závěr.
  Tak jako tak, rozhodně to stojí za to, rád se k tomu někdy vrátím. A ke kresbě Todda McFarlanea nemusím nic dodávat, pro mě osobně je to top.
  Krásné a čisté čtyři hvězdy.
 • louza
  Završení spolupráce dua McFarlane a Micheline, jejichž téměř kompletní run jsme v rámci kompletu dostali. V podstatě se dá zopakovat to samé jako v předchozích knihách. Top kresba, výtečný scénář dávající prostor všem charakterům i jejich hrdinským variantám, ba co víc, hodně zdařile je kombinující dohromady. Tahle kniha je ale přece jen trochu jiná, byť na první pohled vypadá stejně. Tématicky je výrazně političtější a akčnější. Spidey je tu zamotaný do jádra konfliktu dvou států. Pozadí příběhu připomíná spíš špionážku, než superhrdinský komiks. Autoři měli totálně volnou ruku a překvapivě se s tím nemazlí. Záporáci umírají někdy dost brutální smrtí, což je u Marvelu trochu nezvyk. Přesto se tu McFarlane už očividně připravuje na sólovou dráhu, jejíž předzvěstí je jasně spawnoidní Prowler na konci knihy. Hodně netradiční věc v rámci tvorby této dvojky, ale i celého Marvelu. Docela odlišná, ale osvěžující kniha. Skvělá rozlučka.