Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 9 dalších ukázek

Koupit
Zapomeňte na severskou detektivku, nejdrsnější příběhy se odehrávají v Gemeru! Neboli v Zóně, tajuplném prostoru mezi Rimavskou Sobotou a Londýnem, kam svůj nový komiksový příběh umístil Daniel Majling, autor kultovního komiksu RUDO. A jak už jsme u něj zvyklí, pátrání po záhadně ztraceném kamarádovi bude probíhat ruku v ruce s hledáním pravdy, smyslu života a místa člověka ve vesmíru… Když k tomu ještě připočteme téma islámského terorismu, tajných vládních operací a všudypřítomný černý humor, máme tu další třaskavě zábavnou směs, která zaujme každého, kdo má rád inteligentní a provokativní literaturu.

Scénář
Daniel Majling
Kresba
Daniel Majling
Lettering
Martin Vančát
Překlad
Ondřej Kavalír
Redakce
Joachim Dvořák
Obálka
Daniel Majling
Žánry
existenciální, humorný, thriller
ISBN/ISSN
978-80-88378-00-6 (Labyrint)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
170 x 235 mm
Tisk
černobílý
Stran
176
Cena
345 Kč
Originál
Zóna (Brak, 2018)
 • Skot
  Skot mecenáš17.1. 11:04Zóna
  Výborný komiks. Především skvělý scénář , vtipných komiksů je málo. Jedinou vadou na kráse, jak píše i Toe je bohužel trochu nepřehledná kresba , postavy , kromě vypravěče se někdy obtížně diferencují a vede to k nutnosti přečíst si komiks opakovaně.
  V československém kontextu ale naprostá špička.
 • Toe
  Toe admin18.6.2020 11:09Zóna
  Výborná věcička, jak píše trudoš, ve stejném duchu jako Rudo, jen tohle mě bavilo více asi díky menšímu objemu existencionální omáčky, přidanému konspiračnímu thriller koření a povedené pointě na konci. Úderná hláška na každé stránce a Dan touhle knihou potvrzuje, že patří k naprosté česko-slovenské komiksové scenáristické špičce.
  V kresbě se ale neposunul vůbec. Ne že by kresba snižovala u tak dobrého scénáře zážitek, některé scény se k tomu hodí i tak, stísněnou atmosféru a mrazení dokáže Dan udržet bravurně, ale pořád nepoznáte kdo je kdo a pořád to působí trochu jako storyboard připravený na vytažení lepším kreslířem.
  U mě zatím nej pro rok 2020 z česko-slovenských luhů a hájů.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.6.2020 10:44Zóna
  - "Máte tady i komiksy?"
  - "Komiksy?! Tohle je knihkupectví... ne hračkářství!"


  Když se objevila zpráva, že tenhle komiks vyjde u nás a když mi to i Joachim Dvořák osobně potvrdil, byl jsem radostí bez sebe! Dodnes považuji jeho Ruda za jeden z nejlepších a zejména nejvtipnějších komiksů, co jsem kdy četl. I tentokrát jsem při čtení nesmírně bavil, chtěl jsem si četbu rozložit, alespoň do dvou dnů, ale i když se mi chtělo značně spát, nevydržel jsem to a přečetl jsem si to před spaním celé. A dostal jsem zase vtipný příběh, v lecčem i zajímavý a správně pošahaný. Kdyby se mě někdo zeptal, asi budu preferovat stále Ruda, ale nemá smysl porovnávat... je to super, nasmál jsem se! Daniel Majling je zkrátka nesmírně inteligentní a duchaplný autor. Je-li někdo skutečně fanda jeho komiksových děl a zároveň by si od něj ještě něco rád přečetl, vřele doporučuji jeho povídkovou knihu Ruzká klasika. Možná to nejlepší, co jsem loni četl.

  Celkový dojem: 90%
 • cyboy
  cyboy mecenáš29.5.2020 21:58Zóna
  Zajimava vec a misty i opravdu vtipna.
  70%
 • trudoš
  trudoš admin29.5.2020 12:48Zóna
  Jmenuje se to jinak, vypadá to jinak, ale pořád je to Rudo. Daniel Majling sice maličko změnil charakter vyprávění, ovšem jádro je stále stejné. Tady bych na každý pád nerad strašil, protože Zóna zdaleka není tak anarchistická, jak by se mohlo zdát. Dobrodružství se rozvíjí ve správně konspiračním duchu, kdy společně s hrdinou odhalujeme tajuplnou záhadu, před kterou by podklesla kolena i Danu Brownovi. Atmosféra je v tomhle ohledu perfektní, autor si z žánru záměrně utahuje, stejně jako jej využívá k zvýšení napětí. Největší předností pak zůstává nekorektní humor, operující s vytříbenými metaforami: „Bola chytrá, milá, vtipná, vzdelaná, a hoci jej prsia bagatelizovali pokrok, ktorý na poli miniaturizácie dosiahli Japonci, bola aj neskutočně priťažlivá.“ Překvapivě ubylo vulgarit a to na úkor děje, avšak existenciální monology si nadále udržují komediální syrovost. Prostě nelze neobdivovat stylistiku, s níž autor dokáže pourážet člověka do třetího kolene pomocí spisovné slovenčiny.