Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 6 dalších ukázek

Velkoformátová kniha o 608 stranách, bude obsahovat grafické romány Dobrodružství Luthera Arkwrighta a jeho přímé pokračování Srdce Impéria. Jejich autorem je britský výtvarník Bryan Talbot, který prvně jmenovanou knihou položil základy pro vznik moderních komiksů pro dospělé – grafických románů. Toto dílo se řadí mezi zásadní počiny v historii komiksu.

Ve svých dvou arkwrightovských románech spojuje Talbot science fiction, steampunk i fantasy do jednoho neuvěřitelného celku, doplněného dechberoucí kresbou.

V první knize je cestovatel mezi paralelními světy, agent světa Para 00-00-00, člověk bez minulosti, Luther Arkwright vyslán, aby ve světě Para 00-72-87 vytvořil vhodné podmínky pro zákrok Rozkolníků a umožnil tak vystopování jejich základny. Ale nic není takové, jak se na první pohled může zdát.

Děj Srdce Impéria se odehrává o dvacet tři let později. Princezna Viktorie má za sedm dní slavit narozeniny, a celé Britské impérium se chystá na velkolepé oslavy Dne vítězství. Začíná se však vynořovat spousta nezodpovězených otázek, například kam se poděl její otec Luther Arkwright?

Obsahuje dvě původně samostatné knihy Dobrodružství Luthera Arkwrighta a Srdce Impéria aneb Odkaz Luthera Arkwrighta

Scénář
Bryan Talbot
Art
Bryan Talbot
Barvy
Angus McKie
Obálka
Bryan Talbot
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Dana Krejčová, Alexandra Niklíčková
Redakce
Kamila Beňová, Ondřej Černý, Václav Dort, Jitka Fialová, Ladislav Niklíček, Alexandra Niklíčková, Ondřej Svátek, Martin Trojan, Milena Vojtková, Jiří Willner
Žánry
akční, dobrodružný, fantasy, sci-fi, steampunk
ISBN/ISSN
978-80-88152-49-1 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
245 x 325 mm
Tisk
černobílý / barevný
Váha
3902 g
Stran
656
Cena
2200 Kč
Originál
Arkwright Integral (Dark Horse Comics, 2014)
 • faster86
  faster864.3.2021 10:01Arkwright Integral
  ANO je to dílo které změnilo komiksy
  ANO nic většího a složitějšího na vydání u nás nikdy před tím nevyšlo a asi ani nevyjde
  ANO je tu spousta odkazů
  První kniha je pro běžného čtenáře hůř stravitelná, druhá kniha už je na čtení snažší.
  Dějově to ale není nic převratného, takový scifi průměr.
 • farnhajt
  farnhajt mecenáš16.10.2019 17:10Arkwright Integral
  tak jsem si to dal znova a doufám, že ten třetí díl bude opravdu černobílý...
 • TonyT
  TonyT23.7.2018 15:29Arkwright Integral
  No o příběhu nemá cenu moc mluvit jelikož obě knihy, už zde vyšli a o významu tohoto díla se všeobecně ví. Nicméně čtení je to skvělé a kolosální vydání tomu přidává další rozměr a to především Srdci impéria, navíc je zde mnoho bonusů, obálek, zajímavosti a rozhovorů a to vše v krásném zpracování. No je to jednoduše žrádlo a Comics Centrum těmito knihami jednoduše drtí konkurenci :-). Ovšem po Hellboyovi a Arkwrightovi doufám, že příště bude v této podobě zase nějaká komisková premiéra a nebude se to týkat Darkness universa.
 • cyboy
  cyboy mecenáš29.6.2018 13:54Arkwright Integral
  Ackoliv mam obe knihy jiz z predchozich vydani, tak jsem se nadsene pustil noveho cteni a opet jsem nebyl zklaman. Velky format tomu slusi (predevsim Srdci Imperia).
  Zkratka Talbotuv opus magnum.
  100%
15521
 • Walome
  Walome29.6.2018 14:13Arkwright Integral
  Škoda, že v ukázce jsou jen černobílé stránky, když CC má na stránkách i barevné.
Četl/a (47)
2Hitman3, 2scha, autokineton, besikv, binnmode, ComicBookGuy, cyboy, Darker, Darth Raelchi, Davedd168, DEmnoG, Dezodoo, farnhajt, faster86, Filip123, Georgíno J., Goldfinch, Himlik, IndyP, Infarkt, invape, kallenved, Khagrael, Koci, lacoste, Lobok257, Mariohurbanek, mozzu, Mrtvejbazen, mywiel, Paja78, parado, petad, Petrisko911 , raenius, rafannn1, Ricarderon, robertsedmik, rockyt, rooty, Scaleo1, Schirru, start05, the.kasztan, Ukko, wolfgang, zlejzmrd
(167)
2Hitman3, 2scha, Adira Santini, Agiru, Alfi, Anton Whatever, autokineton, BadBoy, beanek, besikv, binnmode, blackJag, bmc75, Bob, burzum, buscheer, calvin10, Choky86, ComicBookGuy, comicsland, ConanVJ, Corvus, Covenant, cyboy, D.K.Logic, Darth Raelchi, Davedd168, Deckard, DEmnoG, Devilek, Dezodoo, disclose, DKoscik, doophy, farnhajt, faster86, felis, fifas, filemon, Filip123, Flowtek, Fox01, fubong, Garp, Georgíno J., Goldfinch, gongon44, grinder, H4mpty, Hades, hahahoho, Hartmann , Hawwwran, Hebled, herbert, herrman, Himlik, Horstik, hugosnowden, IndyP, Infarkt, invape, James, jeanbaklajean, Jimbeam90, Joshua_T, kallenved, Karel Sec, Karlito_69, kendor007, kinak, Koci, Kouzelnik7, Kraken, kubanec13, kucik, lacoste, Laik, Lamahe, Lenny, Light, Lobok257, luky.kuky10, Mamut12, Mariohurbanek, markic, Marthy76, Matthew, max brod, merhyx, mikado, MIKER65, mikina, Milo_Harwey, misa, Mitak, moris.cz, mozzu, MP, Mr.Plysh, Mrtvejbazen, mstefl, mywiel, namdnas, NecRoman, Nightmare, Norri, Olesh, Paja78, Paldini, parado, pavel, pechna, petad, Petrisko911 , pk123x, Poseidon1978, punisher, RadimNemec, raenius, rafannn1, Ricarderon, RicHard. , robertsedmik, rockyt, rooty, Rowan, Salien, Saran, Scaleo1, schefik, Schirru, Schramm, Šedo, Sidi Santini, skepsi, Skot, Slaine, sleepless, Sole, songoku, spagr, StanleyHu, start05, syon, tacmud, terrordemon, the.kasztan, Tialster, Tomasino79, Tomket.Tom, Tony TwoDee, TonyT, tulipstros, Ukko, utresyby, vishnar, vranakx, Wasps, willis, Wiruss, Wiw, wolfgang, xintax, Zajo original, Zbysek2410, zlejzmrd
Chce (4)
Fida, Kareru, nx, Tarka Daal
Shání (2)
Marran, suricattaontheway
Nabízí (3)
comicsland, KOKOMIX, merhyx