Detektiv Sherlock Holmes vyšetřuje skandál v Čechách. Podaří se mu i tentokrát vše brilantně vyřešit?
Podobně jako v předchozí knize Poslední případ, i v této komiksové adaptaci řeší Sherlock Holmes několik případů, které se v podání Petra Kopla vzájemně proplétají. Název prvního z nich - Skandál v Čechách - dal jméno i celé knize. Druhý příběh - Strakatý pás - přivádí Sherlocka Holmese i dr. Watsona na anglický venkov, kde není nouze o nejrůznější překvapení. Petr Kopl zachází s předlohou volně, ale drží se jádra příběhu, a pokud někde něco přidá, otevírá si tím dvířka do světa dalších mystifikací; stále však zůstává v době končícího 19. a začínajícího 20. století, kterou nazývá Victoria Regina. Pro zajímavost: na straně 7 naleznete v knize časovou osu, na které je chronologicky uveden přehled dosud zpracovaných příběhů.

Scénář
Petr Kopl
Předloha
Arthur Conan Doyle
Art
Petr Kopl
Obálka
Petr Kopl
Žánry
detektivka
ISBN/ISSN
978-80-7413-258-2 (Zoner Press (ZONER software, a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
150 x 210 mm
Tisk
barevný
Váha
288 g
Stran
160
Cena
289 Kč
Varianty
Victoria Regina: Sherlock Holmes - Skandál v Čechách (2023)
Sherlock Holmes: Skandál v Čechách (2013)
 • Poniczech
  Poměrně hezky zpracovaný Holmes, ale co je proboha tohle za vydání? Strašná obálka, co zepředu vypadá jak dvojjazyčná učebnice a zezadu je plná tolika různých log, že vypadá jak pamflet od scientologů. A ty okraje uvnitř jsou taky hnusný. Schválně jsem se musel kouknout, jestli to tak bylo i u prvního vydání - nebylo! Tak nevim, co jim ruplo v bedně.

  To první vydání je 4/5, ale tohle si prostě víc než 3/5 nezaslouží.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.9.2023 16:58Victoria Regina: Sherlock Holmes - Skandál v Čechách
  Za (podle mě) poměrně odpudivou obálkou připomínající zjednodušenou četbu či učebnice cizojazyčných textů a nehezkým záhlaví a zápatí stránek se skrývá typicky koplovská, tedy dosti zábavná, adaptace Sherlockových příběhů. Mnoho odkazů jsem rozklíčoval, ale určitě ne všechny - ty jsou také příjemným kořením knihy. Stejně jako diskuse nad tím, proč "český král". Načrtnutá hypotéza mě neuspokojuje. Možná proto, že jsem Čech, ale kdoví.

  Celkový dojem: 80%
 • MEGA
  Další skvělej Sherlock. Příběh má skvělý tempo, je vtipnej, napínavej a pořád si udržuje kvalitu předchozích knih. Líbilo se mi nevšední rozmístění příběhů v knize. Kresba je pořád s pár výjimkami parádní. Je to určitě nejvtipnější kniha série. Humor zde pro mě skvěle fungoval. I když se u komiksů moc nesměju, tohle mě dostalo, ať už vizuální gagy či mluvené.
 • Netorack
  Tato adaptace ACD mě opravdu pobavila. Ono skvělá předloha se asi adaptuje lépe než špatná, ale i tak do ní Petr Kopl přidal spoustu své invence, vtipu, gagů a překvapení. Parádní dílko, velmi důstojná pocta Sherlocku Holmesovi a za mě pět hvězd.
 • sedw
  Koplův Sherlock je prostě sázka na jistotu, Kopl bere už tak skvělou předlohu a ještě vše vylepší. Kresba se mi opravdu líbí, zvykl jsem si na ni a k celkovému pojetí mi velmi sedí. Plný počet a snad už nám brzy Kopl vydá další díly!
 • Fry
  "Sherlock Holmes: Skandál v Čechách" - Tak jsem si nakonec řekl, že je třeba podpořit i České projekty a koupil jsem si toho nového Sherlocka a byl jsem mile překvapen! Je to pěkná knížečka plná vtipu a (někdy i nepředvídatelných) zvratů! Nejlepší je Watson (snad nejzábavnější postava) a jsou tu dokonce dva Sherlockovské případy, takže není nouze o zábavu! Až se to nezdá, ale komiks zabírá celkem hodně prostoru (cca 140 stránek určitě). + Kopl komiks doplňuje fantastickými články, které také rozhodně stojí za přečtení a v této knize se na víc rozlouskne jedna nedořešená čtenářská záhada! Jsem rád že to mám a další díl si nejspíše koupím! Za mě 5*!
 • Kabukiman
  Kabukiman26.12.2013 11:13Sherlock Holmes: Skandál v Čechách
  Další skvělej Kopl. Co napsat a neopakovat se. Snad jen - Je tam Irena Adlerová. Komu tohle ještě nestačí, tak dodám - A je zatraceně dobrá!:) Pak je tam Frankenstein,Hyde, Mata Hari, nějaká pani co vyhrála na křestu minulého Holmese tombolu... Komu tohle nestačí, tak ještě najde úvahu, zda je slavná detektivní dvojice homo nebo hetero. Je to prostě zase pecka, málo platný...:)
 • bd71
  Souhlasím s kaylin! Ale chci na něco poukázat. Na něco zásadního, čeho jsem si všiml až po třetím čtení!
  Uprostřed knihy je okamžik, kdy na několika stranách vypráví jeden příběh dvě osoby v různém časovém období. Kopl se nejenom nebál dát tam dvojitou prolínačku, ale obešel se bez grafického odlišení, jako že by třeba vyprávění mělo jiné barvy nebo v nakreslené v jiném stylu. Poprvé jsem si toho ani nevšiml. Což znamená, že jsem se v tom neztratil. Mistrovská práce! Petr Kopl je excelentní vypravěč!
 • kaylin
  Petr dokázal překvapit, což se mi obecně při čtení zas tak často nestává. Člověk už zná různé zápletky, ví, co může čekat, ale tady jsou prostě momenty, kdy mi autor vyrazil dech. Ano, na jednu stranu se to může jevit trochu jako přehnané, ale na druhou stranu to do sebe dokonale zapadá. A tak se ve "Skandálu v Čechách" můžeme setkat s postavami, jejichž přítomnost bychom ani neočekávali, ale ony se zde objeví a je jim vzdána pocta, a to ve velkém. Díky za takové zacházení s legendami a jen víc podobných komiksů. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/12/406-sherlock-holmes-skandal-v-cechach.html
 • bd71
  Každý nový Kopl je vždycky o kousek lepší, než ten předešlý. Kopl ve Skandálu osekal to, co mu vytýkali v jiných recenzích. Přidal barvy, více propracovává kresby, jsou přesnější a krásnější! Kopl byl vždycky dobrý ve vyjadřování emocí postav. Jeho postavy skutečně hrají!!! Při vší úctě k ostatním umělcům (Jirkou Grusem počínaje a Danem Černým konče) TOHLE opravdu v Čechách NIKDO neumí! Na obličejích poznáte nejenom co vyjadřují, ale i to, co si myslí. Jsou vtipy a jemné nuance, které opravdu dokáže nakreslit jenom Kopl. Skandál v Čechách je esencí zábavy. Nemůžu se dočkat Ztraceného světa. Viděli jste na jeho stránkách ukázky? Ne? Nevím proč, ale dal je pryč, snad je tam vrátí. Ano, věřím, že Ztracený svět bude zase o něco lepší!
33931