bd71

bd71

Jméno: bd
Email: bd71@seznam.cz

bd71
bd71 | 4.12.2013 | Sherlock Holmes: Skandál v Čechách

Souhlasím s kaylin! Ale chci na něco poukázat. Na něco zásadního, čeho jsem si všiml až po třetím čtení!
Uprostřed knihy je okamžik, kdy na několika stranách vypráví jeden příběh dvě osoby v různém časovém období. Kopl se nejenom nebál dát tam dvojitou prolínačku, ale obešel se bez grafického odlišení, jako že by třeba vyprávění mělo jiné barvy nebo v nakreslené v jiném stylu. Poprvé jsem si toho ani nevšiml. Což znamená, že jsem se v tom neztratil. Mistrovská práce! Petr Kopl je excelentní vypravěč!

bd71
bd71 | 1.12.2013 | Sherlock Holmes: Skandál v Čechách

Každý nový Kopl je vždycky o kousek lepší, než ten předešlý. Kopl ve Skandálu osekal to, co mu vytýkali v jiných recenzích. Přidal barvy, více propracovává kresby, jsou přesnější a krásnější! Kopl byl vždycky dobrý ve vyjadřování emocí postav. Jeho postavy skutečně hrají!!! Při vší úctě k ostatním umělcům (Jirkou Grusem počínaje a Danem Černým konče) TOHLE opravdu v Čechách NIKDO neumí! Na obličejích poznáte nejenom co vyjadřují, ale i to, co si myslí. Jsou vtipy a jemné nuance, které opravdu dokáže nakreslit jenom Kopl. Skandál v Čechách je esencí zábavy. Nemůžu se dočkat Ztraceného světa. Viděli jste na jeho stránkách ukázky? Ne? Nevím proč, ale dal je pryč, snad je tam vrátí. Ano, věřím, že Ztracený svět bude zase o něco lepší!

bd71
bd71 | 15.10.2013 | Sherlock Holmes: Poslední případ

Kaylin - vím, že jsi nečetl původní povídku, podle které je to nakreslené a možná je to škoda. Profesor Moriarty ti schází v celém díle proto, že je to psané z pohledu dr. Watsona. Moryarty byl skutečně stvořen pouze proto, aby zabil Sherlocka Holmese a definitivně tak zbavil Doyla povinnosti psaní dalších povídek. Na živo se v žádné povídce před tím a kromě pár zmínek potom opravdu neobjeví a Watson se s ním ani nesetká. To, že dal Kopl do souvislosti jeho vliv na Baskervillském panství a spojil s ním i vyděrače, je kousek vskutku geniální! V původních povídkách Moriarty ožívá a umírá s povídkou Poslední případ. U Kopla bych se zaměřil na něco jiného: baví mě, jak do toho nechal prosakovat českou literaturu, víš, kde se vzala Emilie Márty? Reklama na RUR je dokonalá a to nemluvím o tom, že se podle všeho taky kromě války světů schyluje i k válce s mloky! Nevšiml sis? Koplaova práce graduje! Strašně se těším, co odhalí ve Skandálu v Čechách. Nemůžu se dočkat! Podle jeho stránek to jde časově před psa baskervillského, tam by se měl poprvé potkat s Irenou Adlerovou, to je bomba! koplovy komiksy si fakt užije nejvíc ten, kdo zná předlohu. Jsou to povídky. To přečteš za hodinku. Věnuj tomu chvilku a uvidíš, jak Kopl neuvěřitelným a geniálním způsobem původní dílo obohatil!

bd71
bd71 | 25.9.2013 | Sherlock Holmes: Poslední případ

Zatím nejlepší Kopl!!! Opět naprosto perfektní atmosféra a skvělý děj. Postavy skutečně hrají jako ve filmu, v tomhle je fakt všechno - napětí, doják, detektivka, akce- a Česká lokalizace je bombastická! Návaznost na RUR a jiné Čapkovy romány mě úplně dostala! Už se těším na pokračování! Skandál v Čechách bude asi TOP! Poslední případ Petra Kopla mi poskytl nelepší ztvárnění legendárního souboje Moriartyho a Sherlocka nad vodopády! Tajemná souvislost s Tajemným hradem je mrazivá a šokující. Jo a Brok opět nezklamal. Ten čokl se vetře všude :)

bd71
bd71 | 3.4.2013 | Čtyřlístek #542: Myšpulín na hrad

Čtyřlístek kupuju jen když je tam Morgana. Je to asi to nejlepší, co tam dávají. Příběhy mají smysl a profesionální úroveň. Jsem velký fanda Petra Kopla.

bd71
bd71 | 3.4.2013 | Dracula

Opět naprosto přesné pochopení předlohy. Moc lidí si nemůže dovolit dělat adaptace, přesto to dělají. Kopl naprosto přesně definoval podstatu Drákuly a proto si podle mě může dovolit drobné zásahy do děje. Když jsem to otevřel, dýchla na mě atmosféra Tim Bartonovských filmů.

bd71
bd71 | 3.4.2013 | Král Artuš

Král Artuš Petra Kopla. Tahle kniha stojí za přečtení kvůli posledním čtyřem stranám. Čarodějka Morgavsa tam naprosto přesně definuje smysl a podstatu Artušovské legendy v pěti větách. Jestli chcete pochopit Artuše, přečtěte si to! Víc vědět nemusíte. I když není Artuš to nejlepší, co jsem od Kopla četl a je pravda, že vzhledem k obsažnosti Artušovských legend došlo k velmi významnému zkrácení a změnu konce, je vidět, že Kopl látce přesně rozumí. Tak, jako se mi stalo skoro se všemi Koplovími komiksy, po přečtení konce, jsem byl nucen, přečíst si to znovu a teprve potom, jsem mnohé scény pořádně pochopil. Artuše znám a je to moje oblíbená četba, takže vím, jak to má se všemi dopadnout. Proto mě konec druhé kapitoly hluboce zasáhl.

bd71
bd71 | 3.4.2013 | Návrat do údolí stínů

Divný. Fakt divný. Kopl umí podvést geniálně čtenáře. Podá vám pravdu tak, že ji přirozeně odmítnete a on to ví. Na konci vám jenom řekne, že vám to říkal od začátku. A je to tak!!! Nechápu, jak se mu to povedlo.

bd71
bd71 | 3.4.2013 | Sherlock Holmes: Pes baskervillský

Perfektní atmosféra, perfektní znalost realií. Alan Moor má konkurenci. PS: stáhněte si bonus! Fakt nečekaná a vtipná poenta. Kopl Holmese zná. Obávám se, že osobně.:))))))

bd71
bd71 | 3.4.2013 | Procitnutí

Upřímně: tahle kniha mě nebavila tolik, jako ostatní Koplovi věci. Ale jelikož jsem také Jihlavák, oceňuji lokalizaci a perfektní temnou atmosféru a smysluplný příběh.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 5.3.2019 22:09
Komentáře u comicsů: 14
Hodnocení comicsů: 75
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 1 (cca 249 Kč)
Má: 129 (cca 15055 Kč)
Chce: 1 (cca 60 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 0