Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Chladnokrevný hrdina. Chladnokrevný zabiják.

Svatba století je za námi. Batman ušel k oltáři s Catwoman dlouhou cestu… a jeho život se otřásl v samotných základech. Ale tento úder byl pouze prvním z mnoha. Bruce Wayne dostane obsílku, aby zasedl v porotě soudního přelíčení s Mr. Freezem, a je konfrontován s palčivými otázkami ohledně svého maskovaného alter ega a jeho sklony k nepřiměřenému násilí – což ho přinutí k rozjímání nad otázkou, zda by neměl svou kápi i plášť nadobro odložit.

Zatímco je Bruce vázán těmito povinnostmi, Dick Grayson – Batmanův dřívější pomocník a nejbližší přítel – odloží svou identitu Nightwinga a navlékne kostým Temného rytíře. Čímž se ocitne v první linii… a ve velkém nebezpečí.

Ruský zabiják zvaný KGBeast se vrátil – a nyní tento relikt geopolitického konfliktu řádí v ulicích Gothamu, veden na neviditelných nitkách neznámým mistrem loutkářem. Bruce i Dick se musí vyrovnat se zlomeným srdcem, zlomenými kostmi nevinných obětí i krizí vlastní identity. Podaří se jim zastavit propukající studenou válku, než se příliš nachladí a zemřou?

Obsahuje sešity série Batman (Rebirth) #51-57 (červenec 2018 - říjen 2018)

Scénář
Tom King
Art
Mark Buckingham, Tony S. Daniel, Matt Wagner, Lee Weeks
Ink
Tony S. Daniel, Danny Miki, Andrew Pepoy, Matt Wagner, Lee Weeks
Barvy
Elizabeth Breitweiserová, Tomeu Morey
Obálka
Elizabeth Breitweiserová, Lee Weeks
Lettering
Petr Schwarz
Překlad
Štěpán Kopřiva
Redakce
Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7679-012-4 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
480 g
Stran
176
Cena
399 Kč
Originál
Batman #08: Cold Days (DC Comics, 2018)
 • honza2457
  honza24579.8. 11:19Batman #08: Chladné dny
  Je po svatbě a hned kvalita stoupá strmě nahoru. Příběh kolem Mr. Freeze byl výborný a to byl v hlavní roli Bruce Wayne. O něco horší, ale stálé kvalitní je děj okolo KGBeasta. Doufám že King bude v podobných příbězích pokračovat.
 • karl173
  karl173 mecenáš22.7. 22:15Batman #08: Chladné dny
  Již 8. díl od Toma Kinga a je stále vidět že ho to baví. Snaží se hledat v Batmanovi něco nového a přicházet s neotřelými nápady. Bohužel i přes jeho snahu začínám mít pocit, že se už toho moc vymyslet nedá. StaronovÍ záporáci s jen lehce pozměněnými zápletkami, které se vždy budou točit kolem jediného - bolesti Batmana.
  Chladné dny jsou velmi zajímavé svým pojetím, ale na druhou stranu trošku jsem se nudil a to i přesto, že to mělo pouhé 3 sešity.
  Pak jeden kraťas s Dickem, který byl moc krátký na to, abych si zvykl na kresbu a moc plochý, aby na mě dokázal nějak zapůsobit.
  Nejvíce jsem se nakonec bavil u posledního příběhu opět na 3 sešity s KGBeastem. Děj skvěle odsýpá, má hutnou dějovou linku a zároveň velmi přímočarou. A také nejlepší kresbu Tony S. Daniela. A nemohu zapomenout na povedený paralelní příběh ve formátu bajky, kde hostil skvělý Mark Buckingham. Za mě tedy nejlepší příběh z této knihy.
  Když to celé shrnu, tak nemohu říct, že bych se u čtení nudil a že by Tom King už tuto sérii nezvládal. Zároveň ale tato kniha není po celkové stránce natolik zajímavá, abych si na ní za pár týdnů vzpomněl. 3*
 • trudoš
  trudoš admin31.5. 13:40Batman #08: Chladné dny
  Zbožňuji Dvanáct rozhněvaných mužů a to jak původní hru Reginalda Rose, tak slavný film Sidneyho Lumeta. Možná proto jsem snadno propadl variaci Toma Kinga na toto téma, přičemž musím především vyzdvihnout fakt, že dotyčný pouze nekopíruje předlohu. Využívá původní námět k novému pohledu na skutky Temného rytíře a především pak jejich dopadu na mysl obyvatel Gothamu. Výtku k ději bych přitom měl pouze jedinou, a to je závěr, unikající kamsi do ztracena, s nejistou možností, že se autor k příběhu ještě vrátí. To se ostatně týká také dalších dvou epizod, které nijak neubírají na pochmurném tempu sestupu Bruce Waynea do osidel zármutku. Tom King využívá skvěle vypravěčské možnosti komiksu, když mění úhly pohledu, posloupnost panelů i skoky v čase, současně však zachovává tragikomickou atmosféru superhrdinského patosu, který pod záštitou jakési fanouškovské nadsázky odkrývá temná zákoutí lidské přirozenosti. Náramně dobrá věc, tahle série, nejlepší jaká Batmana za poslední roky potkala.
 • Palebras
  Palebras30.5. 08:28Batman #08: Chladné dny
  Batman od Kinga je prostě fajn. Hned začátek, kdy jsme svědky přelíčení s Mr. Freezem je parádní a v jistých chvílích mi kresbou v hlavě probleskla jakási spojitost s Criminalem od Brubakera. Četlo se to skvěle, avšak nedá se tomu upřít jistá míra patosu. Ale u Kinga to není nic nového a jeho Batman velice rád rozjímá nad různými principy, nesmrtelnostmi brouka a dalšími zásadními otázkami o nekonečnosti vesmíru. Vše je ale podáno v relativně komorně pojaté rovině a ničím mi tohle nevadí. Parádní byl ovšem návrat KGBeasta na scénu. I když u nás vychází opravdu zanedbatelné množství komiksů, tak rozhodně potěšila provázanost s u nás vydaným komiksem Deset nocí KGBeasta, který rozhodně patřil k tomu lepšímu co u nás s Batmanem vyšlo. Kresba klasicky fajn hlavně tedy Tony S. Daniel, kterého můžu. Celkově opět povedený Batman, kdy potěšil hlavně návrat KGBeasta. Příjemná záležitost.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.5. 08:59Batman #08: Chladné dny
  Tom King je prostě rafinovaný scénárista a já mu to žeru. Ale taky trochu patetický.

  Celkový dojem: 70%
1114