Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
V městečku Kůrová Kamenice na západě Myších teritorií, v útulném hostinci V Červnové ulici, se scházejí myši z širokého dalekého okolí, přilákány vyhlášenou pohostinností jeho majitelky Rudolfy. A právě zde opět probíhá soutěž ve vyprávění příběhů. Tomu, jehož příběh se Rudolfě bude zamlouvat ze všech nejvíc, hostinská odpustí celý účet. Vyhlídka na takovou výhru je pro myši velmi lákavá, takže třetí večer plný fantastických vyprávění může začít.

David Petersen si pro tuto sbírku vybral několik významných komiksových tvůrců, kterým se podařilo naplnit ji legendami o dobrodružstvích, tajemnu i odvaze.

Autory jednotlivých příběhů jsou Mark Buckingham, Skottie Young, Hannah Lavendarová, Nicole Gustafssonová, C. M. Galdre, Dustin Nguyen, Kyla Vanderklugtová, Mark A. Nelson, Jake Parker, Ramón K. Pérez, Becky Cloonanová, Ryan Lang, Aaron Conley, Fabian Rangel Jr. a Lauren Pettapieceová.

Obsahuje sešity série Mouse Guard: Legends of the Guard (Vol. 3) #1-4

Scénář
Mark Buckingham, Becky Cloonan, Cen Galdre (C. M. Galdre), Ryan Lang, Hannah Lavendar, Mark A. Nelson, Dustin Nguyen, Jake Parker, Ramón K. Pérez, David Petersen, Lauren Pettapiece, F. Rangel, Jr., Kyla Vanderklugt
Art
Mark Buckingham, Becky Cloonan, Aaron Conley, Nicole Gustafsson, Ryan Lang, Hannah Lavendar, Mark A. Nelson, Dustin Nguyen, Jake Parker, Ramón K. Pérez, David Petersen, Lauren Pettapiece, Kyla Vanderklugt
Barvy
Collin Kelly, Cam Kendell, Lee Loughridge, Rico Renzi
Lettering
Václav Dort, Tomáš Náprstek, Martin Trojan
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Ondřej Černý, Václav Dort, Jan Kantůrek, Ladislav Niklíček, Alexandra Niklíčková, Martin Trojan, Milena Vojtková, Barbara Warneke
Žánry
dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
978-80-88152-83-5 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
214 x 214 mm
Tisk
barevný
Váha
555 g
Stran
160
Cena
599 Kč
Originál
Mouse Guard: Legends of the Guard #03 (Archaia Studios, 2015)
 • karl173
  karl173 mecenáš9.12.2019 17:40Legendy o Myší hlídce #03
  Další jednohubka ze světa Myší hlídky. Je to opět soubor zajímavých příběhů, které podle mě stojí především na kresbě. Po příběhové stránce takto krátké příběhy často nemají tu hloubku, aby se do nich člověk dokázal dostatečně vcítit, byť jsou zde i výjimky. Dost možná za to může i to, že jsem si tuto knihu přečetl krátce poté, co jsem četl předchozí díl. Tyto příběhy je totiž lépe číst po douškách. Nicméně i třetí díl musím ohodnotit stejně. Zkrátka stále je to fajn čtení pro oddych a kvalitou se to nijak razantně nemění. Tentokrát jsem se i shodl s Rudolfou v nejlepším příběhu a to především díky kresbě. Ta byla naprosto úžasná. Takže, těším se až zase Rudolfa svolá k dalšímu večeru vyprávění příběhů a snad se brzy také dočkáme pokračování hlavní řady. Pohodové 4*
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš29.11.2019 14:16Legendy o Myší hlídce #03
  V těsném sledu jsem jsem přečetl knihu Jak umírá demokracie, viděl jsem Nabarvené ptáče a Jokera a musím říci, že po nákulu deprese jsem rád vešel do světa Myší hlídky. Některé bajky mne bavili tuze, některé méně, každopádně mne Myší hlídka potěšila.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.9.2019 09:48Legendy o Myší hlídce #03
  Platí to samé, co jsem psal u dílu předchozích. Jen mi všechny ty příběhy přišly obecně ještě o chloupek slabší. Nemám nic proti konceptu Legend, ale uvítal bych asi spíše delší příběhy z hlavní časové/dějové linie. Cyboy vypíchl povídku Měsíc, ten je fajn, ale já se doslova dojal u dvoustránkového Skonu.

  Celkový dojem: 60%
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš7.9.2019 20:23Legendy o Myší hlídce #03
  Tohle už mě vystřelilo na Měsíc - v rámci série Legend. Tak jak zraje autor, zraje i jeho práce. Příběhy jsou už více směřované "na Zemi" a mýty a legendy střídají daleko uchopitelnější příběhy, tzv. více reálné příběhy. Byly méně snové a více mi přišlo, že rozšiřují dané univerzum, což jsem u předchozích 2 knih cítil jen u pár příběhů. Nevím, prostě se mi to víc líbilo a výběr autorů a kreslířů pro tuto sbírku mi rovněž přišel daleko svěžejší a uchopitelnější. Kovář byl fakt dobrej, ale chybělo mi pokračování :-) a spolu s ním mi Polární vlk, Květomila a Strážný kámen přišly asi nejlepší z celé sbírky (jak u kresby tak u scénáře). Zbytek byl pořád dobrý a zapadal mi do celého konceptu. I to propojení mezi jednotlivými příběhy od hlavního autora mi přišlo takové bez zádrhelů, buď je to už můj zvyk anebo se Petersen prostě zlepšil a ta intermezza prostě zapadají. I ty bonusy mi tam prostě zapadají a víc jsem si je užil. Poslední věc, která mi tam moc neseděla, ale pobavila mě aspoň, byl příběh od Mark A. Nelsona. Asi jsem čekal něco jiného - nicméně ten příběh byl aspoň hodně zajímavý a krásně nakreslený. Za mě jasná 5.
 • cyboy
  cyboy mecenáš4.9.2019 22:19Legendy o Myší hlídce #03
  Ja si budu porad stat za svym jako u predchozich dilu - Petersenove serii to nesaha ani po kotniky. Celkem se mi libil jeden pribeh a to ciste pro tu hravost (mesic), ale jinak to byly vcelku predvidatelne a omlete jednohubky. Mozna az na "vitezny" pribeh, ze ktereho jsem si sice na zadek nesednul, ale jako jeden z mala ma atmosferu hlavni serie. Abyste me spatne nepochopili - ono to neni vyslovene spatne (vychazi tu spousta mnohem horsich veci), ale ve srovnani s hlavni serii to pusobi lacine a tezko rict, jak by knihy obstaly, pokud by nebyly zastiteny Petersenovym universem.
  60%
310102