Star Wars Magazín 2017/02
Egmont Polska Sp. z o.o.1. vydáníduben 2017série Star Wars Magazín 42/52
4.4
...
Obsahuje příběhy:

Vader sestřelen I.
V galaxii panuje neklid. Sithský lord Darth Vader, nejobávanější válečník Galaktického impéria, zjistil, že povstaleckým pilotem zodpovědným za zničení Hvězdy smrti byl Luke Skywalker. Vader je nyní ještě odhodlanější vypátrat svého syna a obrátit ho na temnou stranu. Luke netuší, že Vader je jeho otec, a pomáhá povstalcům bojovat proti Impériu. Teprve začíná poznávat Sílu, objevil však deník Bena Kenobiho a začal prověřovat dostupné informace o rytířích Jedi a jejich způsobech.
Díky ilegálním kontaktům své tajné spojenkyně doktorky Aphry se Vader dozvídá, kde se Luke nachází: v bývalém chrámu Jediů na planetě VROGAS VAS...

V utajení I.
Povstalci získali novou naději. Mladý povstalecký pilot Luke Skywalker zničil největší zbraň zlého Galaktického impéria Hvězdu smrti. Imperiální jednotky mají ovšem stále přesilu.
Postalecký špion ENEB RAY pronikl na Coruscant, kde nyní působí v přestrojení za imperiálního hodnostáře jménem Tharius Demo. Brzy však zjišťuje, že některé úkoly jsou mnohem složitější než jiné...

Obsahuje sešity série Star Wars: Vader Down #1 (Vader Down, Marvel 2016) a Star Wars Annual #1 (Rebel Jail, Marvel 2016)

Scénář
Jason Aaron, Kieron Gillen
Art
Mike Deodato Jr., Angel Unzueta
Barvy
Frank Martin Jr., Paul Mounts
Obálka
Mark Brooks
Překlad
Milan Pohl
Redakce
Klára Nettlová
Žánry
akční, sci-fi
ISBN/ISSN
ISSN 1805-1227
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
44
Původní cena
59.9 Kč
Star Wars Magazín 2017/02 - Už dlouho jsem si neužíval vesmírné souboje tak, jako tomu bylo právě při čtení první části epického příběhu psaného jedním z nejrenomovanějších autorů současného mainstreamu. 'Vader sestřelen' má od prvních panelů velmi slušný náběh na to stát se dosud nejlepším a zároveň nejlépe rozšiřujícím příběhem, jenž může směle konkurovat i původní filmové trojici. Nicméně, ani Gillenův výroční Annual s názvem 'V utajení' není úplně nejhorší, i když se mírně obávám, že do příště zápletku zcela zdárně zapomenu ... Za mě 5*!
Vader sestrelen 4*
V utajeni 4*
Jsem rád, že aspoň něco z marvelovských řad Star wars u nás vychází.
Trošku slabší, než předchozí sešity,ale pořád ještě dobrý star wars.