Star Wars Magazín 2017/01
Egmont Polska Sp. z o.o.1. vydáníúnor 2017série Star Wars Magazín 41/52
4.1
...
Obsahuje příběhy:

Stíny a tajemství V.
Je doba neblahých předzvěstí. Sithský lord DARTH VADER si za zády bdělého Impéria předsevzal odhalit pravou totožnost povstaleckého pilota nadaného v Síle, který zničil Hvězdu smrti. Díky schopnostem archeoložky DOKTORKY APHRY a jejích vražedných droidů BT-1 a 0-0-0 se Vader podařilo vyrabovat ohromné množství kreditů z imperiálního křižníku a navléknout to jako nehodu. Aphra s využitím ukradených kreditů vypátrala Commodexe Tahna, majitele pohřebního ústavu, který dohlížel na pohřeb senátorky Amidaly, a potvrdila Vaderovi jeho podezření ohledně povstaleckého pilota.
Vaderův nový pobočník, inspektor Thanoth, však tuší, že vše není, jak se zdá, a má v plánu situaci prošetřit. Thanoth odhalil polohu zprostředkovatele informací jménem SÁZEČ a dal dohromady údernou jednotku, která ho má zadržet...

Stíny a tajemství VI.
Je doba neklidu. Po zničení Hvězdy smrti pilotem X-wingu nadaným v Síle si sithský lord DARTH VADER umínil tohoto mladého povstalce vypátrat. Vaderův pobočník inspektor Thanoth vystopoval SÁZEČE, zprostředkovatele informací, kterého podezíral z toho, že by mohl mít klíčové vědomosti o krádeži imperiálních kreditů. Archeoložka droidů DOKTORKA APHRA se k Sázečovi dostala dřív a koupila od něj informaci o poloze Luka Skywalkera, pilota odpovědného za zničení Hvězdy smrti.
Thanoth s Vaderem přiletí právě včas, aby zjistili, že kredity z imperiální lodi ukradla Aphra. Od Sázeče se jim podaří získat i polohu Plazmových ďáblů, ale pak je zprostředkovatel informací zabit. Aphra o vlásek unikne, vzápětí ji však Darth Vader a Thanoth zaženou do pasti...

Obsahuje sešity série Darth Vader #11-12 (Shadows and Secrets, Marvel 2016)

Scénář
Kieron Gillen
Art
Salvador Larroca
Překlad
Milan Pohl
Redakce
Klára Nettlová
Žánry
akční, sci-fi
ISBN/ISSN
ISSN 1805-1227
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
44
Původní cena
59.9 Kč
Star Wars Magazín 2017/01 - 'Stíny a tajemství' jsou u konce, nicméně s Vaderem se ještě tak úplně neloučíme. Příběh totiž končí velmi otevřeně, pohledem na nového záporáka, a s příslibem snad i zajímavější zápletky, jelikož 'Stíny a tajemství' dostatečně nenaplnily svůj potenciál. Linka s inspektorem Thanothem nakonec vyzněla do ztracena zrovna ve chvíli kdy mohl Vader přijít o nejvěrnějšího spojence, 0-0-0 a BT-1 nejsou ani zdaleka tak zábavní jako minule a doktorka Aphra, ačkoliv ostatními velmi oblíbená mě jako postava vůbec nebaví ... Za mě 2*!
Pořád dost dobrý SW.