Za Dylanem Dogem přijde Sybil Browningová, která je podezřelá z vraždy svého manžela. Sybil sice připouští, že do něj v sebeobraně zabodla nůžky, tvrdí však, že už byl tou dobou mrtvý! Dylan, jako správný paranormální detektiv se hned pouští do pátrání. Stopa vede k doktorovi Xabarasovi, který se Sybiliným manželem spolupracoval na výrobě preparátu pro oživování mrtvol.

Scénář
Tiziano Sclavi
Art
Angelo Stano
Obálka
Claudio Villa
Lettering
Mario Tachecí
Překlad
Mario Tachecí
Redakce
Mario Tachecí, Alexandr Tachecí
Žánry
detektivka, horor
ISBN/ISSN
ISSN 1214-8172 (A.F.F.L. s.r.o.)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
145 x 208 mm
Tisk
černobílý
Stran
100
Cena
69 Kč
Originál
Dylan Dog #1: L'alba dei morti viventi (Sergio Bonelli Editore, říjen 1986)
 • Kabukiman
  Váhal jsem mezi třema a čtyřma hvězdama,ale dám čtyři. Dylan je poctivá braková záležitost se zašlou vůní staré italské hororové šloly. Dlouho mi tam vadil Groucho Marx a jeho humor, ale nějak jsem mu postupně přišel na chuť a do tohodle žánru mi nakonec překvapivě i sedl. Ostatně Dylan Dog sám je taky dost podivná postavička... Ale co, v životě se nenudí, práci má zajímavou a roštěnky mu nakonec taky daj, tak co by si lámal hlavu nad tím, co si o něm asi myslí sousedi a nebo čtenáři...
 • J.Connor
  Solidní spotřební trash. V Itálii běžné stánkové zboží, jen v případě CZ vydání se chlapci trochu ustřelili, protože l.p. 2012 jsem v Říme kupoval Diabolika s více stranami a ve stejném formátu za 2EUR, cena 69,- a ještě v roce 2004 je pak dost přemrštěná nejen k samotnému poměru cena/výkon, ale i ve srovnání se Západem.
 • Radiomir
 • Radiomir
  Solidní béčko, nápad s Groucho Marxem na jedničku.
 • DracoAn
  Příběh průměrný místy i vtipný. Nakreslo celkem dobre.
 • Tuxedo
  Sloučenina filmů Re-Animátor a Noc žijících mrtvých v podobě komiksu, a zároveň parodie na spoustu filmů (nejen hororových). Slušelo by se spíš říct pocta, než parodie. ;o))
 • willis
  Jo, začátky jsou těžké. Tady na to doplatil tisk a občas i lettering mimo bublinu. Jinak standard. Protože jsem četl sérii pozpátku (teda od 4 dílu) až tady mi došlo jaký je vlastně Grouco hláškař. Jinak bych byl docela rád kdyby tahle série pokračovala. Ale nějak podezřele dlouho trvá vydávání 5.dílu.
 • Michal Opitz
  Michal Opitz mecenáš16.7.2005 20:17Dylan Dog #01: Probuzení nemrtvých
  Becko, ale velice prijemny. Kresba neurazi. Hrozne rad bych dal vic, ale za tisk je to pouze na 60%.
 • Slaine
  Tohle je taková věc, která kdyby vycházela před 10 lety, tak bych dával 85% z nostalgie :)... Jinak jo docela se mi to líbilo a bude jen příjemný, pokud to bude vcházet pravidelně a člověk se bude moci těšit na další pokračování.
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš6.1.2005 08:26Dylan Dog #01: Probuzení nemrtvých
  Ale jo, proč ne. Když bude dál vycházet budu si to kupovat. Je to taková stupiditka béčková, ale čtení mě bavilo a je tam pár dobrejch fórků.
 • DEmnoG
  No tak dejme tomu, ze je ta nejlepsi serie, co AFFL zacali vydavat. Horurek o zombonich, opepreni docela dobrymi forky.
 • karel
  DIVNÝ KOUSEK. po původním vyděšení z úrovně tisku a asi i podkladů kupodivu vcelku čtivé. scénáristycky rozhodně nenáročné a kreslířsky uspokojivé. tohle je asi ten PULP :)
281621