David se probudí v podivném domě s naprostou ztrátou paměti. U své postele najde dětskou chůvičku. Tajemný hlas v ní se stane Davidovým jediným průvodcem po domě plném zrůd. Postupně se dozví, že utrpěl vážné zranění a dům je vězením jeho mysli. Jediný způsob, jak znovu procitnout do reality, je postavit se tváří v tvář nepředstavitelné hrůze.

Scénář
Petr Kopl
Art
Petr Kopl
Obálka
Petr Kopl
Žánry
fantasy
ISBN/ISSN
978-80-7362-977-9 (Alpress)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
120 x 185 mm
Tisk
černobílý
Váha
161 g
Stran
128
Cena
149 Kč
 • davefa
  davefa30.3.2021 22:09Návrat do údolí stínů
  Určitě velice zajímavý počin. Umím si představit, že by se jednalo o mnohem delší příběh, s prostorem pro pokračování děje a jeho dokončení. Takhle je škoda, že jde jen o takovou jednohubku. Kresba skvělá, černobílé provedení kopíruje atmosféru a napětí.
 • trudoš
  trudoš editor3.5.2020 09:51Návrat do údolí stínů
  Přiznám se, že jsem od autorského komiksu Petra Kopla čekal i víc, než prvoplánový příběh s lehce kýčovitou atmosférou dorosteneckého hororu. Nemluvě o tom, že mnoho motivů zůstává nedořešených a konec je víceméně otázkou čtenářovy fantazie. Kresby jsou přitom paráda, Kopl v celostránkových ilustracích jednoznačně dokazuje, že mu komiksové umění vysloveně koluje v žilách. Jen kdyby se (na můj vkus) tolik nepodbízel módním trendům, kvůli čemuž postavy působí maličko lacině. To je samý „in“ účes a „cool“ schopnosti, ovšem sympatie nula, nula nic.
  Ale abych jen nehaněl - vyprávění má hodně dobrý začátek, kdy čtenář lítá v souvislostech a zároveň trne napětím, přičemž pavoučí infekce působí skutečně děsivě. Bohužel, druhá půlka příběhu už je po dějové stránce průhledná a především, jak už jsem jednou naznačoval, neukončená. Snad se jednou, možná, u někoho dočkáme pokračování a já budu mít šanci názor na Návrat do údolí stínů přehodnotit. Prozatím však zůstávám u nepříliš spokojeného dojmu.
 • Gustik5
  Gustik529.6.2016 10:59Návrat do údolí stínů
  Za mě jeden z nejlepších počinů od P. Kopla. Škoda že je to tak krátké. Černobílá kresba mi překvapivě sedla, zrovna tak stylizace a celkové pojetí... Příšery jsou opravdu děsivé, no a příběh... Je velmi zajímavý a, jak už to u tohoto autora bývá, velmi chytlavý. Je škoda že celé dílko končí vlastně v momentě, kdy všechno začíná. :)
 • Norri
  Norri mecenáš5.1.2016 17:59Návrat do údolí stínů
  Pro mě obrovské překvapení. Koupil jsem to v Levných knihách a po čase po tom sáhl na čtení do tramvaje. Sice jsou v ději drobné nelogičnosti a nebo věci, které jsem úplně nepochopil, ale i tak je to dobře zpracovaný zajímavý nápad. A má to atmosféru. Kresba je parádní!
 • choze
  choze15.7.2014 21:34Návrat do údolí stínů
  Tenhle druhý Koplův pokus o původní českou hororovou sérii mi sedí víc než Procitnutí, jak scenáristicky (žádný otravný monolog hrdiny, pomrkávání na diváka, pokusy o humor...), tak kresebně. Svižná rozjezdová situace, fajn otevřená dvířka k dalšímu dílu. Sem s ním. Copak udělat další díl byl někdy nějaký problém? :)
 • Kabukiman
  Kabukiman28.3.2014 21:35Návrat do údolí stínů
  Hmmm, tak ač velkej fanda Petra Kopla,tentokrát jsem tak uplně odvařenej nebyl... Asi to budu muset přečíst znova, nějak jsem se do toho komiksu nedokázal dostatečně zakousnout. Teda asi takhle, kdyby ostatní Petrovy komiksy nebyly tak dokonalé, tak bych pokračování vydupával a těšil se na něj,ale prostě Petr Kopl umí lepší komiksy, a tak at raděj dělá Holmesovky a podobné. Humor mu prostě sedí daleko víc, než horor. Tečka:)
 • Černá Krysa
  Černá Krysa17.2.2014 12:34Návrat do údolí stínů
  Tak tohle bylo velký nadšení a velký zklamání v jednom. Nadšení trvalo celou knížečku (je celkem útlá, brožovaný provedení nic moc), kdy se mi převelice líbila kresba, námět, celkově nápad a prostě všecko. Bylo to napínavý!
  Zklamáním byl konec. Jestli se chcete nechat překvapit, tak dál nečtěte.Najednou jakoby se z celýho příběhu stalo klišé, týpek ustrojenej v absurdním kabátě, kterej k němu naprosto nepatří a s vránou (pardon, havranem) na rameni? Sorry, ale to už tady bylo, mám ten dojem. To si nemohl vybrat jiný zvíře? A zůstat nahatej, nebo pro mě za mě v košili, nebo tričku, ale proč ten středověkej frak?! Mě osobně byl ten polonahej zmatenej týpek ze začátku knížky mnohem sympatičtější, než ta parodie na poslední stránce...
 • kaylin
  kaylin13.9.2013 23:51Návrat do údolí stínů
  "Návrat do údolí stínů" je tím komiksem, který na českém trhu chybí. Toho hororového je zde strašně málo. Když se k tomu navíc ještě přidá dobrý, ač zamotaný příběh, najednou zjistíte, že ona se ta mezera českého komiksu docela dobře zaplňuje. Je zde však jeden problém. Komiks se asi moc dobře neprodává. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/09/277-navrat-do-udoli-stinu-90.html
 • bd71
  bd713.4.2013 20:24Návrat do údolí stínů
  Divný. Fakt divný. Kopl umí podvést geniálně čtenáře. Podá vám pravdu tak, že ji přirozeně odmítnete a on to ví. Na konci vám jenom řekne, že vám to říkal od začátku. A je to tak!!! Nechápu, jak se mu to povedlo.
 • Lenny
  Lenny mecenáš19.12.2011 14:05Návrat do údolí stínů
  Druhej Kopl a opět naprostá spokojenost. Barvičky a styl kresby u Holmese se mi sice líbily o něco víc, ale to je detail. Chci víc!
912163