Polární hvězda #01: Uprostřed nebes
Barlow Comics1. vydání 1998série Polární hvězda 1/3
3.8
...
...
...
...
Historický příběh, odehrávající se ve středověké Francii, kde hlavní hrdina Geoffroy de Vincenses pátrá po záhadném tajemství Polární hvězdy. Toto tajemství v sobě ukrývá moc, bohatství a slávu, ale také smrt...

Scénář
Luc Dellise
Art
Phillipe Delaby
Obálka
Phillipe Delaby
Překlad
Zdeněk Dlouhý
Žánry
dobrodružný, historický
ISBN/ISSN
80-902592-0-0
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
210 x 297 mm
Hmotnost
160 g
Tisk
barevný
Stran
48
Původní cena
99 Kč
Originál
L'Étoile polaire #01: Le milieu du ciel (Le Lombard, 1994)
„Zemřít není tak těžké. Pokud to ovšem netrvá dlouho a příliš to nebolí.“ Oproti Princovi noci (aby sme zostali pri Barlow Comics) je to dosť strmhlavý pád v kvalite scenára. Ten nie je zlý, je „len“ nudný a jemne nezáživný, nedokážuc sa rozhýbať a tak len stagnuje. Kresba je naopak super, páčilo sa mi temné stredoveké prostredie pochmúrneho kláštora a jeho temných zákutí, trocha to pripomínalo Meno ruže. Ale postavy mi boli ľahostajné a dej ma nezaujímal, v lepšom prípade som sa nechytal. Dúfam, že v dvojke sa to zlepší. Obálka pôsobí jemne thorgalovsky.
Ani se nedivím,že se toto nechytlo. Barlow mohl tehda vybrat lepší věc. Tak nevím proč vybrali klášterovský román zahalen záhadou. Děj vážně přeskakuje někdy moc rychle. Kresba se upřít nedá, ta je hezká.
Středověká Francie... máloco mě umí tak namlsat. Bohužel příběh podivně rychle ubíhá a tím je lehce chaotický. V mnoha věcech se podobá Jménu růži, ale po té skvělé atmosféře ani stopy. Ani žádného zajímavého mediavelistického vhledu se nedočkáme. K tomu všemu jsou všechny postavy hrozní idioti. Sexuální scény s černovláskou to nezachrání. A to jsem se na tenhle komiks tolik těšil.

Celkový dojem: 50%
Středověká Francie, záhadná úmrtí v klášteře, tajné poslání, krásná černovláska, to všechno v parádní kresbě, proč ne? Jen škoda toho letteringu. A věta na závěr: "Miluji tě, ale strašně pícháš." mě docela pobavila:o).
Barlowa je škoda, Conan a XIII byly super, to je bez debat. Polární hvězda s Princem noci pak jsou sice zpracováním takový ten evropský průměr, ale příběhy zasazené do atraktivního prostředí ušly, akce, nějaký to napětí a mysteriózno, špetka erotiky. Brakový počteníčko, který slušně pobavilo.
Dobrá kresba, široce pojatý příběh ze středověké Francie... Škoda, že série zůstala tradičně nedoknčená...
Klasická francouzská serie, bohužel nedokončená
612101