Zpráva o 11. září
BBart s.r.o.1. vydání 2008
3.4
...
11. září 2001 se zapsalo do historie USA jako den dosud nepoznané hrůzy a utrpení. Teroristické útoky zastihly Spojené státy nepřipravené. Jak se to stalo? A jak USA mohou zabránit opakování takové tragédie? Odpověď na tyto otázky měla nalézt desetičlenná komise, která pro splnění tohoto úkolu dostala obsáhlé pravomoci. Své závěry a doporučení komise zveřejnila ve zprávě vydané 22. července 2004.

Scénář
Sid Jacobson
Art
Ernie Colón
Obálka
Ernie Colón
Překlad
Martin Jankovec
Redakce
Richard Podaný
Žánry
drama
ISBN/ISSN
978-80-7381-341-3
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
195 x 285 mm
Tisk
barevný
Stran
134
Původní cena
399 Kč
Tak, stálo mě to dost úsilí to dočíst a už dlouho jsem bojoval s tím, jestli tu kopírovat těch pár stránek, které jsem si k tomu sepsal. A nakonec jsem se rozhodl, že na to seru, ono je o 11. září toho všude dost a každý ať si utvoří svůj názor sám, nicméně mám svoje mínění o lidech, kteří nekriticky věří té největší konspirační teorii dneška. A to, že 19 civilních kozojebů, z nichž jsou někteří stále ještě naživu, přelstili nejdokonalejší vojenskou obranu světa i fyzikální zákony. Snad jen ještě jedna věc – Operace Northwoods – už je to i na wiki, doporučuju k přečtení, jestli jste tak ještě neučinili. Když to před padesáti lety JFK neschválil, kdo může dát ruku do ohně, že některý z těch psychopatů, odtržených od reality, nevymyslel a neprotlačil něco podobného? To bychom měli k obsahu, který servilně mlží a vykrajuje světové události z kontextu a ze souvislostí, aby byl naplněn účel knihy. No a vzhledem k tomu, že i když to psali a kreslili pánové na zakázku vlády, mohla ta kresba být méně sterilní, chybí tomu jiskra, jeví se to ze všeho nejvíc jako instruktážní leták v letadle, takže ve výsledku musím říct, že to je dost otřesná sračka. A hlavně ať je to ve všech školách!
"Zpráva o 11. září" je vpravdě důstojným zástupcem "komiksu faktu". Pokud pominu zastánce všech těch divokých teorií o americkým "automasakru", všem ostatním, koho odkrytí jistých souvislostí spojených s 11.zářím zajímá, mohu tuhle kresebně velice zdařilou knihu doporučit.
Koňové... :-) Já už jen s tou padesátkou na krku nějak nestíhám kombinovat muziku, práci - a další bohulibé koníčky, jako jsou třeba komiksy. Občas něco přečtu, ale tady už si nedovolím mudrlovat - jsem mimo...
...který ještě zpívá hipísácké sračky ;) No škoda, že už na to tady zanevřel, snad se uvidíme aspoň zas naživo někdy.
Kapis: vím vím.... však víme kdo je tu láskosrdcař, že;-)
andre: ale my jsme si o tom už z oka do oka povídali - a tyhle debaty nikam nevedou, nicméně příští rok na Crweconu bych si s Woffečkou strašně rád popovídal - a vůbec ne o nějakém 11.září ;)
Kapis, Woffce: chlapci, chlapci..... škoda, že si neuděláte čas si o vašich pohledech na svět popovídat z oka do oka;-)