Fry [admin]

Fry

Jméno: Vojta Fry Fišer
Email: fry.fiser@gmail.com

Jo, kamarádi o mně taky říkají, že jsem píčus (Y: The last man #05: Ring of Truth)

Komiksový sběratel, arogantní narcis, bývalý blogger a umělec napříč všemi dostupnými i nedostupnými médii.
V současnosti pracuje na vícero projektech, i na svém prvním románu z amerického jihu ...
http://realfrylife.blogspot.cz/

Fry
A Fry | 13.8.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #01: Ve stínu netopýrů (pevná vazba)

Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #01: Ve stínu netopýrů - Nejsem z toho tak nadšený, jako v případě první knihy Kingovy řady, nicméně jako rozjezd nové koncepce celé této Batmanovy áčkové série to myslím funguje dokonale. Je vidět, že Tynion IV má s touto sérií už od začátku velké plány, tudíž představování jednotlivých postav odbyde prakticky jednou větou a spíš než jim, dává v knize prostor armádním záporákům. Plusové body přidávám za odkazy na The Dark Knight Returns a cameo Renee z Gotham Centralu ... Za mě 4*!

Fry
A Fry | 11.8.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #01: Já jsem Gotham (pevná vazba)

Znovuzrození hrdinů DC: Batman #01: Já jsem Gotham - Nemám k tomu jedinou výtku, jsem nadšený a chci víc takovýchto komorních příběhů. King je zkrátka ve všech ohledech lepší než Snyder, příběh není zbytečně přeplácaný všemožnými wau momenty a z každého sešitu mám po jeho dočtení pocit chtíče po další dávce této série. Gotham a Gotham Girl jsou pak absolutní špičkou celého ledovce a při odkrývání jejich minulosti z toho lze cítit velký fanservis pro dlouhodobé čtenáře. Šestou hvězdu bych byl přidal za Finchovu kresbu ... Za mě 5*!

Fry
A Fry | 9.8.2019 | Batman #10: Epilog (pevná vazba)

Batman #10: Epilog - Podobně jako v případě 'Hřbitovní směny' i desátá a zároveň závěrečná kniha nabízí na první pohled jen obyčejnou sbírku nic neříkajících povídek, které fungují naprosto samostatně a v případě, že jdete pouze po zásadních příbězích vám tedy může připadat takřka zbytečná. Nicméně ony ty příběhy nejsou vůbec špatné a snad kromě úvodního příběhu z 'Futures End' mají všechny docela zajímavou myšlenku. Nejlépe napsaný je asi paradoxně Snyderův 'Gotham je', nejlépe nakreslený naopak Rossmův 'Seznam' ... Za mě 4*!

Fry
A Fry | 7.8.2019 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #06

Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #06 - Odhalování minulosti bratří Elriců pokračuje a my se vedle perfektně, do jedné kapitoly zhuštěnému tréninku, konečně dozvídáme i plnou pravdu o tom, jak Edward přišel o své končetiny a na malou chvíli i o bratra. Po návratu do přítomnosti je však ve vzduchu více otázek než odpovědí, což dokládá i závěrečný cliffhanger. Největší pokrok, však zaznamenala samotná Arakawa, která se díl od dílu zlepšuje v rozplánování kapitol a se střihy ve scénáři už zachází jako opravdu zkušená mangaka ... Za mě 4*!

Fry
A Fry | 3.8.2019 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #05

Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #05 - Po drastickém zakončení předchozího dílu nás v této knize čeká docela pohodové intermezzo. Sice nic netrvá věčně a radostné okamžiky zrození nového života jsou vzápětí vystřídány smutným vzpomínáním na dětství bratří Elriců, ale jako celek už to konečně jakž takž funguje. Co se týká 'vnucování humoru za každé situace', tak zrovna u této mangy, podobně jako u série Bleach v tom nevidím nejmenší problém a daleko více mě třeba vytáčelo Paninyino opakování slova 'páčko' v každé druhé větě ... Za mě 4*!

Fry
A Fry | 29.7.2019 | Batman #09: Květy zla (pevná vazba)

Batman #09: Květy zla - 'Aby mohl Gotham žít, musí Buce Wayne zemřít' ... a Snyder by už nikdy, opakuji NIKDY neměl dostat za úkol psát Batmana. Nejde ani tak o to, že by neměl dobré nápady, mi osobně se nápad udělat z Gordona nového Batmana, nebo poslat Bruce Waynea konečně na odpočinek velmi zamlouvá, nicméně on s těmito nápady zkrátka neumí pracovat. Celá kniha je opět napěchována pouze epickými zvraty, které ani nemají šanci šokovat a když už dojde na nějaké dialogy, vypadají asi tak, jako první věta mého komentáře ... Za mě 2*!

Fry
A Fry | 27.7.2019 | Batman #08: Supertíha (pevná vazba)

Batman #08: Supertíha - Scenáristicky průměrný příběh plný céčkových až déčkových padouchů, který však značně zvedá svěží pohled na maskovaného hrdinu v podání Jima Gordona. Uznávám sice, že to pomrkávání po čtenářích, že Batman není tak úplně mrtvý, si mohl Snyder alespoň pár čísel šetřit, ale po velkém zklamání s názvem 'Konec hry' mi tohle netradiční pojetí Batmanova symbolu příjemně sedlo. Od plného hodnocení tak knihu dělí pouze katastrofálně napsané intermezzo, jenž nás zbytečně vrací k původnímu Batmanovi ... Za mě 4*!

Fry
A Fry | 24.7.2019 | Čtyřlístek #606: Tajná chodba

Čtyřlístek #606: Tajná chodba - Tohle číslo jsem před pár lety dostal na Crweconu jako bonus ke koupeným komiksům a i když sem v poslední době četl, že Čtyřlístek opět ladí formu, o tomhle čísle se to bohužel říct nedá. 'Tajná chodba' je fajn, tedy až do chvíle, než začne Pinďa recitovat poezii, Bobík kopat na zcela jistě chráněném území a duch vyprávět svou historku, aby načež proletěl spolu s Čtyřlístkem skrz zem jako žížala. Zbytku kraluje 'Tryskošnek', ale v konkurenci s Dykem v pekle a prohlídkou Karlštejnu se není moc čemu divit ... Za mě 2*!

Fry
A Fry | 1.7.2019 | Star Wars Magazín 2017/05

Star Wars Magazín 2017/05 - No na to, jak mě to celou dobu více méně bavilo, jsem finálními dvěma sešity spíše zklamán. Jak jsem již poznamenal u předchozího čísla, celý koncept příběhu 'Vader sestřelen' měl smysl, dokud šlo právě o Vaderovo sestřelení a snahu o jeho následné odstranění. Od poloviny se do toho začaly stále více motat vedlejší dějové linie a ke konci už šlo vlastně jen o co největší počet individuálních soubojů. Škoda no, mohl to být příběh směle konkurující aktuálním filmům, ale závěr veškerý potenciál zašlapal ... Za mě 3*!

Fry
A Fry | 1.7.2019 | Star Wars Magazín 2017/04

Star Wars Magazín 2017/04 - Přesně jak píší kolegové pode mnou, pořád se jedná o to nejlepší, co v magazínu kdy vyšlo. 'Vader sestřelen' má totiž už od začátku skvěle vymyšlenou zápletku, ve které po epickém vesmírném souboji padá na planetu Vrogas Vas nejen Vaderův TIE Advanced, ale i Lukův X-Wing a obě hlavní postavy se tak samy bez dodatečného krytí vydávají napříč pustinou vyřídit si své účty. Nicméně sešit od sešitu přibývá vedlejších postav a z původní pustiny se tak bohužel stále více stává spíše velké bitevní pole ... Za mě 4*!

Fry
A Fry | 27.7.2019 23:13 | Srazy, cony, festivaly

Fimi: Hry by byly 100% někdy jindy a někde jinde než CDB sraz. Ideálně hledám tak dva tři lidi, kteří by měli cca jednou měsíčně čas a právě i chuť danou hru hrát :)

Fry
A Fry | 27.7.2019 23:11 | Srazy, cony, festivaly

seneke: To vypadá zajímavě, ani nevím, že něco takového existuje. Já mám zatím v hledáčku třeba Útěk z Death Star, Blokovou válku soudce Dredda, možná nějaké ty Dungeons and Dragons, nebo třeba X-Wing miniatures :) ale jak říkám, zatím jsem jenom u nápadů :)

Haww: díky za nabídku, zvážím to, ale primárně bych se takovým těm karetním hrám kde se pořád musí dokupovat hromady kartiček chtěl vyhnout :) ale nezatracuji to.

Fry
A Fry | 27.7.2019 18:30 | Srazy, cony, festivaly

Mám na vás dva dotazy.

1/ Jak to vidíte s CDB srazem Vol.2 ? Byl by o něj zájem? Popřípadě kdy? Mi se nejrelevantněji hodí druhá polovina září. Nebo je to moc brzo?

2/ Dlouhodobě přemýšlím nad pravidelně nepravidelným hraním deskovek / karetních her / her na principu dungeons and dragons, zkrátka čehokoliv, co má alespoň trochu tématiku spojenou s komiksy / filmy / seriály. A tak se ptám, měl by o tohle vůbec někdo zájem? :D Pokud ano a jste z okolí Prahy, zkuste mi napsat a třeba se i domlivíme :) jen upozorňuji, že zatím jen obhlížím, zdali by se opravdu někdo našel a nic konkrétního ještě neplánuji.

Fry
A Fry | 26.7.2019 21:55 | * Připomínky a návrhy

misa: Opraveno :)

Fry
A Fry | 24.7.2019 09:54 | Sběratelský klub

Franta: Už to mají i v připravujeme, Cap. vyjde první týden v září :)

Fry
A Fry | 23.7.2019 10:57 | Sběratelský klub

A koukám, že jsme ještě zapomněli na sérii Petr Parker Spectacular Spider-Man :D ... ta spadá pod druhý Marvel NOW! ? Nebo pod Fresh Start? :)
Nebo možná právě Legacy ... jak koukám na Comic Vine (http://comicvine.gamespot.com/peter-parker-the-spectacular-spiderman/4050-102272/ )

Fry
A Fry | 23.7.2019 10:51 | Sběratelský klub

jh666: :D :D jasný no, ale jak tady máme ty série, tak nějak potřebujeme odlišit co do dané série patří a proč tady ten konkrétní komiks je zase číslovaný s jedničkou :)

Fry
A Fry | 23.7.2019 10:45 | Sběratelský klub

jh666: Vidíš, na Thora jsem úplně zapomněl :) No koukám, že je v tom prostě bordel ... jak se snažím dělat pořádek v těch sériích co tady vycházejí, tak mi právě ty 'kódové označení' moc nepomáhají, ale každopádně díky za info, už vím víc :)

Fry
A Fry | 23.7.2019 10:29 | Sběratelský klub

Dělám si pořádek ve znalostech Marvelu od roku 2012 ... protože jak na nás Crew valí teď tu hromadu Marvel komiksů, je docela těžké orientovat se v tom co a jak ... a jak tak na to koukám, tak mám na mysli hned několik otázek, z čehož nejhlavnější je jaký je rozdíl mezi Marvel NOW! a Marvel NOW! ... konkrétně pokud jsem to tedy pochopil správně vycházelo Marvel NOW! právě od toho roku 2012 cca, do All-New, All-Diferent ... v tom se ještě chytám, ale pak podle jedné wiki a podle nově vydávané série s Thanosem začalo vycházet nové Marvel NOW!, které se po pár číslech přejmenovalo na Legacy? A co vlastně vychází teď? Legacy už skončilo, ne?

Pro lepší orientaci přidávám výčet sérií spolu s datem začátku vydání v USA, které u nás vychází / začnou vycházet s příslušným kódovým označením:
Deadpool (Marvel NOW!) - od listopadu 2012
Strážci galaxie (Marvel NOW!) - od února 2013
Ms. Marvel (Marvel NOW!) - od února 2014
Rocket (Marvel NOW!) - od července 2014
Doctor Strange (All-New, All-Different Marvel) - od října 2015
Strážci galaxie (All-New, All-Different Marvel) - od října 2015 (u nás začne vycházet od září 2019)
Deadpool (All-New, All-Different Marvel) - od listopadu 2015 (u nás začne vycházet v roce 2020)
Rocket a Groot (All-New, All-Different Marvel) - od ledna 2016
Spider-Man/Deadpool (All-New, All-Different Marvel) - od ledna 2016
Captain America - Steve Rogers (All-New, All-Different Marvel) - od května 2016 (u nás začne vycházet v září 2019)
Thanos (Marvel NOW!) - od listopadu 2016
Avengers (Earth´s Mighest Heroes ??) - od května 2018

Fry
A Fry | 23.7.2019 10:07 | Pindárna

Fimi: 12-issue maxi-series ... takže to stojí mimo hlavní řadu

Aktivita

Naposledy přihlášen: 20.8.2019 09:52
Komentáře u comicsů: 1021
Hodnocení comicsů: 965
Příspěvků ve foru: 844

Sbírka (z CDB)

Četl: 965 (cca 235846 Kč)
Má: 1455 (cca 391747 Kč)
Chce: 41 (cca 14300 Kč)
Shání: neveřejné
Nabízí: 4 (cca 1217 Kč)