Koupit
Dávno pradávno. daleko předaleko, existovaly dvě země. Svět byl rozdělený na zemi "Venku", obývanou podivnými bytostmi, jejichž dotek přenáší prokletí, a zemi "Uvnitř", kde žili lidé. Setkání dvou bytostí, které se nikdy neměly potkat, dává do pohybu příběh...

Série je známá především pod názvem The Girl From the Other Side (anglický název), než pod originálním názvem Totsukuni no Shoujo.

Scénář
Nagabe
Art
Nagabe
Obálka
Nagabe
Lettering
Kateřina Urbanová
Překlad
Anna Cima
Redakce
Radmila Klásková, Vladimíra Staňková
Žánry
drama, horor, městská fantasy
ISBN/ISSN
978-80-277-1144-4 (DOBROVSKÝ s.r.o.)
978-80-277-1144-4 (edice GATE)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
128 x 182 mm
Tisk
černobílý
Váha
190 g
Stran
184
Cena
199 Kč
Originál
Totsukuni no Shoujo #01 (Mag Garden, 2016)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.6. 10:47Dívka ze země Venku #01
  Velmi příjemné tempo vyprávění ovinuté šálou tajemství. Komorní prostředí, ve kterém je ono "Venku" vlastně čtenářovo "Uvnitř", a cosi divného je tam venku, jinde. Hraje to na city, příšerka a roztomilá holčička. Plus cliffhanger na konci, který mě asi bohužel zaháčkoval na díl druhý...

  Celkový dojem: 60%
 • Sagikkun
  Sagikkun25.5. 19:45Dívka ze země Venku #01
  Zaujalo mě to kresbou, neodolal jsem a koupě rozhodně nelituji. Dívka ze země Venku nabízí podmanivý, mysteriózní příběh, ve kterém si vše z tajuplného světa skládáte dohromady jako skládačku... v jednom svazku dostanete tak akorát dílků, abyste se necítili zmateni/frustrování hromadou nezodpovězených otázek, ale zároveň chtěli pokračovat a získat další dílky. Na mangu je to navíc celkem netypická věc (v dobrém slova smyslu), alespoň co se té kresby týče. Nenáročné, vyprávěné s lehkostí, schopné být milé (až pohádkové) a zároveň i pochmurné. K tomu všemu zvolen papír více typický pro mangu (a pro tento typ příběhu více než vhodný), obsahující na začátku pár barevných stránek, s pouhými 11 svazky tvořící celou sérii - za mě rozhodně spokojenost. Budu se těšit na další díly a doufám, že se nové nakladatelské značce Gate bude u nás dařit.
 • Fimi
  Fimi mecenáš25.5. 12:19Dívka ze země Venku #01
  Tady se vše pomalu rozjíždí a pak to končí hodně nepříjemně. Kresba absolutně podmanivá a originální a na mangu rozhodně netypická. Výborná série postupně gradující s pomalu se stupňujícím napětí, kdy všechny otázky jsou zodpovězeny ve správný čas. První kniha nás seznamuje s ústřední dvojicí a základním nástinem hlavní myšlenky příběhu. Výborné, velmi temné, pochmurné a zároveň roztomile vtipné..
 • Fry
  Fry admin25.5. 10:59Dívka ze země Venku #01
  The Girl From the Other Side #01 - Milé, nevinné, avšak místy až noirové drama plynoucí ladně, jako dětství samo. Pokud v tom vidíte paralelu na sérii 'The Ancient Magus' Bride', nejste tak úplně vedle, nicméně jste úplně mimo. Tahle série dokáže překvapit, ale také pohladit po duši. Vztah Shivy se svým mentorem je doslova magický a nebezpečí se skrývá 'tam venku' ... Za mě 5*!
324