Jo, kamarádi o mně taky říkají, že jsem píčus (Y: The last man #05: Ring of Truth)

Komiksový sběratel, arogantní narcis, bývalý blogger a umělec napříč všemi dostupnými i nedostupnými médii.
V současnosti pracuje na vícero projektech, i na svém prvním románu z amerického jihu ...

 • Fry
  Fry admin16.6. 19:18Pecka
  Pecka - Originální 'coming of age' psychologické drama, založené především na vcelku obyčejných rozhovorech odrážejících každodenní vztahové problémy. Navíc tahle kniha je žhavou novinkou i ve světě, takže nezbývá než poděkovat Centrale že nás zásobuje originálními autorskými díly, které dost možná v blízké budoucnosti získají nejednu komiksovou cenu ... Za mě 4*!
 • Fry
  Thor #02: Válka říší se blíží - V podstatě sbírka různých povídek, která svou kvalitou stále zůstává v podprůměru. Vystavět dobrý příběh hned na několika dějových liniích není totiž vůbec jednoduché, a jak je vidět Aaronovi to opravdu, ale opravdu nejde. Tahle série si mě tedy ani druhou knihou nezískala a upřímně doufám že po mně nebude nikdo chtít v sérii pokračovat ... Za mě 2*!
 • Fry
  Fry admin12.6. 19:44Showman Killer (pevná vazba)
  Showman Killer - Nehledejte v tom žádné přelomové dílo a naleznete ezotericky šílenou fantaskní jízdu téměř nepřemožitelného antihrdiny, tak typického pro Jodowerse. Tady zkrátka nemohu souhlasit s ostatními. Má to svižné tempo vyprávění, je to úchvatně nakresleno, nechybí tomu štiplavý humor, klonovací Bioroboptéry, velké souboje, Suprahierofantka a také Tuleňohlav ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin8.6. 20:28Batman: Zatracení
  Batman: Zatracení - Esej na téma 'Batman'... četli jste ji už 1 000x, origin se v průběhu času jen lehce mění a upravuje, avšak význam a myšlenka zůstává stále stejná. V této hře se však hraje o život. Někdo umřel, leží v márnici a pokud je to Joker, je možné že ho zabil Batman? Nebo ne... SPOILER v márnici je btmn, příběh je o ničem a tu jednu hvězdu dávám za kresbu ... Za mě 1*!
 • Fry
  Fry admin8.6. 20:10Wonder Woman: Mrtvá Země
  Wonder Woman: Mrtvá Země - Postapokalyptický superhrdinský komiks se vcelku jednoduchou zápletkou, avšak velmi dobře uchopenou a také odvyprávěnou. Co mě ale zas tak moc nebavilo, je Johnsonova kresba. Scenérie jsou fajn, panelování je na jedničku, ale detaily postav (ruce, proporce) a hlavně různé grimasy ve tvářích mě tedy vyloženě až odpuzovaly ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin6.6. 15:06Akira #01
  Akira #01 - Tohle mi dělá radost jelikož jsem už ani nedoufal, že se na náš malý trh podaří dostat sérii takového významu (!), jaký má právě Akira. Vydání jako takové je parádní (přebal, papír i SFXka), kresba naprosto excelentní, akorát ke scénáři jsem si napsal poznámku, že obzvláště ze začátku trochu drhly jednotlivé dialogy, asi v návaznosti na onen filmový střih vyprávění ... Za mě 4*!
 • Fry
  Batman / Fortnite: Bod nula #04 - Máme tady další sešit a nastává opět změna ve stylu vyprávění. Já osobně s touto sérií pořád tak trochu bojuju. Druhý a třetí sešit byl fajn, tohle už je zase spíše podprůměr a čekám že finále bude taky docela nic moc. Každopádně už to tedy asi dočtu a uvidíme jestli se Gageovi podaří tento event nějak 'uspokojivě' zakončit ... Za mě 2*!
 • Fry
  Fry admin4.6. 23:13Hubert
  Hubert - Mistrovské dílo, artová záležitost, pocitovka ... Tenhle komiks na 99% není určen 'standardnímu' čtenáři. Nevěřím, že by jej takovýto čtenář dokázal ocenit, a podobně jako i jiná 'nestandardní' média může tohle dílo lehce zapadnout. Pokud však máte cit pro umění, vyznáte se alespoň trochu ve svém životě a od komiksu čekáte nevšední zážitek, tak jste tady správně ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin3.6. 20:18Berserk #04
  Berserk Deluxe Volume 2, 1/3 - Svět ve kterém mladý Guts vyrůstal rozhodně nebyl místem vhodným pro děti. Tábory žoldnéřů ve svých řadách ukrývají mnoho monster. Některá se vás pokusí zabít, jiná znásilnit, někteří chtějí překonat váš odkaz, a pak je tady Griffith, který nezatoužil po ničem menším než po samotném Gutsovi. Nemám slov, tohle si zkrátka musíte přečíst ... Za mě 5*!
 • Fry
  Asterixova dobrodružství #01: Asterix z Galie - Re-reading po více než deseti letech. Asterixova dobrodružství patří napříč dějinami možná k tomu nejlepšímu co francouzský comics nabízí, a zcela upřímně kdo z nás dětství netrávil s tímto udatným hrdinou? Přesto však na tomto vydání určitý zub času vidím, nicméně věřím že i dnes může oslovit děti i dospělé ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin26.5. 10:14Gantz #29
  Gantz #29 - Invaze apokalyptických rozměrů pokračuje, Gantzovy týmy čelí střetu s pokročilou civilizací a téměř vše se zdá býti ztraceno. Naděje na úspěch / přežití / budoucnost se pomalu vytrácí, avšak i na sklonku světa je třeba neopouštět své ideály a bojovat za své nejbližší. A jak lze vidět, láska Keie Kurona k Tae Kojimě je tou nejsilnější motivací stále bojovat ... Za mě 4*!
 • Fry
  Batman / Fortnite: Bod nula #03 - Upřímně, nečekal jsem že budu i po tomto čísle zvědavý co se bude dít dál. Rozhodně se však nejedná o nic převratného, takových crossoverů už bylo a nejspíše ještě bude hromada. Tento sešit je prakticky jeden velký boj, a ač absolutně netuším kdo to Snake Eyes vlastně je, uznávám že jako Batmanův protivník (!?) zde působí dokonale ... Za mě 3*!
 • Fry
  My Hero Academia - Moje hrdinská akademie #08: Vzestup Jaojorozu - Studenti I.A mají před sebou poslední praktickou zkoušku před letním soustředěním, avšak souboje s učiteli nejsou vůbec snadnou záležitostí. Jsem však rád že nezůstalo jen u nich, a autor tlačí také na vzestup Ligy padouchů, která se doposud teprve hledala a nevzbuzovala velkou hrozbu ... Za mě 4*!
 • Fry
  Batman / Fortnite: Bod nula #02 - Jsem mile překvapen, dát tomu ještě šanci nebyl úplně špatný nápad. Pořád mě sice štve, že zrovna tohle tady vychází v den US vydání a ostatní (mnohdy kvalitnější) komiksové série mají smůlu, každopádně zpracování příběhu zde vcelku funguje, Batman zjišťuje zákonitosti světa Fortnite a jsem mírně zvědavý co se bude dít dál ... Za mě 3*!
 • Fry
  Bleach #26: The Mascaron Drive - Příprava na 'Zimní válku' je v plném proudu, Ičigo pokračuje ve svém tréninku s Vizardy, Orihime prochází takovou menší krizí osobnosti a Espada (ve chvíli, kdy na to není nikdo připraven) opět proniká do Karakury. Škoda jen té jedné vypadlé bubliny, ve které se nám představuje Luppi. Overall však již nyní vyhlížím sedmadvacátou knihu ... Za mě 4*!
 • Fry
  Podivné nebe nad východním Berlínem - 'The truth is out there'... variace na Akta X v trochu depresivnějším stylu připomínající ty nejlepší béčkové detektivní thrillery 70' let. Jak píše Zack, tohle je pocitovka, v podstatě poema nad smyslem pravdy, lži a touze přesvědčení o konání dobrých úmyslů. Tohle se určitě nebude líbit každému, své příznivce si však, věřím, najde ... Za mě 4*!
 • Fry
  Thor #01: Bůh hromu znovuzrozený - Velké zklamání, nevěřím že se to může někomu fakt líbit a je podle mě úplně jedno, jestli máte načteno, nebo se zde s komiksovým Thorem setkáváte poprvé. Je to neskutečný mišmaš, postavy se chovají nelogicky, z nepřátel jsou hned přátelé a zase naopak a všichni trousí naprosto stupidní hlášky. Tohle mě nebavilo, fakt že ne ... Za mě 1*!
 • Fry
  Batman / Fortnite: Bod nula #01 - Nejedná se o nic výjimečného, naopak mě mrzí že běžné série (ať už s Batmanem, nebo vlastně s jakoukoliv postavou) tady nevychází, ale crossover se stupidní počítačovou hrou, tady máme v den US vydání. Nic proti ničemu, nejsem cílovka, nečekám ani že se to bude v dalších číslech zlepšovat, ale ze zvědavosti tomu ještě šanci dám ... Za mě 2*!
 • Fry
  Ateliér špičatých klobouků #03 - Minimalisticky laděná kniha, ve které na větší zvraty tentokrát nedojde. Přesto se prozatím nedá mluvit o nějakém poklesu kvality, jelikož minimálně preciznost s jakou je manga kreslena převyšuje většinu stávající produkce. Intermezzo mezi zkouškami tak máme za sebou a uvidíme jak zápletkou dále zamíchají Klobouky s krempou ... Za mě 3*!
 • Fry
  Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #03: Bezčasí - Souhlasím i nesouhlasím s většinou. Hitch je autor monumentálních zápletek, hodí vás doprostřed děje, moc toho nevysvětlí a po celou dobu čtení vyžaduje maximální pozornost. Tohle rozhodně není ideální začátek pro nové čtenáře a nejspíše ani pro ty pokročilé. Nechápu tedy, jak mě to celé mohlo vlastně bavit ... Za mě 4*!
 • Fry
  Justice League vs Suicide Squad - Velmi, ale opravdu velmi povedený event, ke kterému se budu určitě rád vracet. Crossover dvou protichůdných týmů mohl klidně dopadnout jako propadák. Ono totiž napsat smysluplný příběh opírající se o základy z jiných sérií jistě není nic jednoduchého, a přesto se to Williamsonovi povedlo. Malé mínus dávám pouze za výplňkové příběhy ... Za mě 5*!
 • Fry
  Justice League vs Suicide Squad - Velmi, ale opravdu velmi povedený event, ke kterému se budu určitě rád vracet. Crossover dvou protichůdných týmů mohl klidně dopadnout jako propadák. Ono totiž napsat smysluplný příběh opírající se o základy z jiných sérií jistě není nic jednoduchého, a přesto se to Williamsonovi povedlo. Malé mínus dávám pouze za výplňkové příběhy ... Za mě 5*!
 • Fry
  Xerox volume 2 - Částečně souhlasím i nesouhlasím s kolegy pode mnou. Tohle je čistý underground v té nejčistší formě, pár kamarádů (?) si zkouší vydat vlastní magazín a jako nic proti ničemu, své fanoušky si to jistě najde, ale obyčejný sběratel komiksů se tomuhle spíše vyhne. Věřím však že další čísla už po své kvalitativní stránce mohou být na trochu jiné úrovni ... Za mě 1*!
 • Fry
  Fry admin3.4. 14:33Pokoj
  Pokoj - Souhlasím s RadimNemec, tohle se mi taky líbilo, akorát mi to tedy připomínalo spíše gamebook Virus od Jakuba Spurného. Každopádně overall mě celkově všechny tyhle existenciální diplomky baví. Autoři jsou si (snad) vědomi že netvoří žádný přelomový počin, spíše si hrají se samotným médiem a mají tendenci vtáhnout čtenáře přímo do děje ... Za mě 4*!
 • Fry
  Pochmurný kraj #07: Smrákání - Dost možná nejlepší kniha série, a to říkám jako někdo koho celý koncept Harrow County až tak nezaujal a sérii dočítám pouze ze setrvačnosti. Přesto z této knihy konečně sálá docela hororová atmosféra, Kami se vrací ze svého hrobového vězení a na Emu čeká nejtěžší zkouška, nebo bych měl říci spíše osud, jemuž nelze uniknout ... Za mě 4*!
 • Fry
  Hellboy: Vstříc mrtvým vodám - Další 'zbytečná' kniha Hellboye, nicméně oproti příběhu Půlnoční cirkus tohle hodně zvedá Gianniho kresba a také celkový feeling mořeplaveckých příběhů s posádkou řítící se k neodvratné apokalypse. Tak či onak ve srovnání s kteroukoliv jinou knihou tento příběh zkrátka zapadne a za pár let si na něj ani nikdo nevzpomene ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin31.3. 15:45Wonder Woman #06: Děti bohů
  Wonder Woman #06: Děti bohů - Od hledání pravdy, přes symboliku feminismu se nyní tak trochu vracíme k příběhům z NEW 52. Ve hře je opět božský původ Wonder Woman, návrat Darkseida, ale také problematika rodinných vztahů. Robinson však nehraje úplně fér, a tak klasické dějové oblouky prolíná s příběhy z minulosti a neodpouští si ani velkolepé cliffhangery ... Za mě 4*!
 • Fry
  Batman #06: Nevěsta nebo lupič? - Opět půjdu proti proudu, protože mě zkrátka tento typ příběhů nebaví. Celou dobu se to prakticky točí pouze okolo zásnub, kdy se všechny postavy Catwoman ptají proč si chce vzít Batmana, do toho tahle ústřední dvojice stále polemizuje o tom jestli se k sobě vůbec hodí. No asi jsem od toho všeho čekal víc, než dostávám ... Za mě 2*!
 • Fry
  Fry admin20.3. 10:03Orange #04
  Orange #04 - Snaha o záchranu Kakerua a s tím i změna budoucnosti začíná nabývat na svých obrysech, přesto ještě není vyhráno a to zásadní se rozhodne už v následující knize. Ať to však dopadne jakkoliv, neočekávám zrovna happy end, který by dokázal zamezit aby Suwa či Kakeru nakonec nemuseli obětovat svou budoucnost s Naho, na úkor toho druhého ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin9.3. 13:11Královská hra #05
  Královská hra #05 - Meh, jak už jsem psal u předchozího dílu, tak největším zklamáním této série je samotné finále. Ale tak ono to šlo čekat asi už od začátku, jelikož kvalitativně se nejedná o žádný Death Note. Tak či onak, myslím si že se to dalo zvládnou lépe, koncept je parádní, ale odhalení pachatele a schovávání se za kolektivní vědomí mi vůči čtenáři nepřijde úplně fér ... Za mě 2*!
 • Fry
  Fry admin1.3. 17:51Královská hra #04
  Královská hra #04 - Tak jsem to nevydržel a musel jsem si zjistit jak to dopadne. Tahle série možná měla vyjít spíše jako komplet, i když přiznávám, že takhle najednou mě to zklamalo možná více, než jsem očekával. Nicméně už už jsem si myslel že vím kdo je pachatel, na povrch se dostávaly docela zajímavé detaily, ale jak závěr knihy napovídá, vše bude nakonec jinak ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin1.3. 15:02Královská hra #03
  Královská hra #03 - Zajímavě se to rozvíjí, úkoly jsou stále náročnější a Král disponuje téměř neomezenou mocí. Nicméně právě v tomhle vidím největší kámen úrazu, protože pokud autoři nevyjdou na světlo se svou verzí 'zápisníku smrti', tak fakt nevím jak dokáží vysvětlit že prakticky kdokoliv může kdykoliv umřít, nehledě na místo aktuálního pohybu. No, uvidíme ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin28.2. 14:19Královská hra #02
  Královská hra #02 - Závěrečný cliffhanger z minulé knihy zajímavě rozjíždí druhý svazek, nicméně mě docela překvapilo jak hlavní hrdina bez větších okolků souhlasí, aby jeho holka měla sex s jeho nejlepším kamarádem. Zkrátka něco na pozadí této série mi tak úplně nesedí. Každý se chová podezřele a z minuty na minutu by zabíjel, jen aby si zachránil svůj vlastní život ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin27.2. 20:43Královská hra #01
  Královská hra #01 - Na tuhle sérii jsem si brousil zuby hned od oznámení v roce 2019, ale jak se vydání dalších a dalších dílů postupně odsunovalo, bylo nutné předsunout knihy s větší prioritou před tuto sérii. Overall, první dojem mám prozatím vcelku kladný, i když se to rozjíždí možná až trochu moc pomalu a celkový princip zápletky se zdá býti poněkud laciný ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin26.2. 14:46Ú.P.V.O. #12: Žabí válka
  Ú.P.V.O. #12: Žabí válka - Obával jsem se že tato kniha bude pouhým intermezzem na cestě k blížícímu se finále, nicméně i když jsem se částečně nemýlil, celkově jsem více než nadšený. Příběhy fungují jak samostatně, tak i jako celek a v paletě různých stylů kresby nám všichni autoři zdatně dokazují, že ty opravdu dobré příběhy jdou napsat i na pouhých pár stránek ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin25.2. 18:50Ú.P.V.O. #11: Černá bohyně
  Ú.P.V.O. #11: Černá bohyně - Pro pochopení problematiky okolo Černé bohyně, Hyperborejců a tzv. 'zlatého' lidu, před touto knihou silně doporučuji přečíst Podivná místa a ideálně také Frankensteina v podzemí. Příběh díky tomu ještě lépe zapadne do celé mozaiky, která se kolem tohoto kultu rozprostírá a vytváří ideální mezibod vrcholné trilogii 'Spálená země' ... Za mě 5*!
 • Fry
  My Hero Academia - Moje hrdinská akademie #07: Kacuki Bakugó: Počátek - Autor zajímavě pracuje se začleňováním reálných témat do nereálného světa superhrdinů a vytváří touto sérií zajímavý můstek přesahující klasický rámec shōnen mangy. Akorát tedy tempo vyprávění by mohlo trochu rozvolnit, protože již míříme k závěrečným zkouškám prvního ročníku ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin12.2. 13:50Naposled
  Naposled - Trilogie točící se kolem opiátů, focení a neschopnosti postavit se vlastním problémům jak je Charlesi Burnsovi vlastní. Střípky příběhu se napříč alby pomalu skládají dohromady, realita se prolíná s iluzí a ač finální vyústění může působit lacině, po řemeslné stránce to nemá téměř žádnou chybu. Číst to v roce vydání, hodnotím stejně jako většina pode mnou ... Za mě 4*!
 • Fry
  Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby - Achjo, asi začínám být na Batmana moc starý, protože mě tahle série začíná tak trochu nudit a nepřidává tomu ani poněkud přeceňovaná linka se Supermanem. Ono se prakticky od střetu s Banem ani nic moc neděje, Batman si užívá první týdny vztahu a celá kniha je protkaná zcela nudnými a nedůležitými dialogy ... Za mě 2*!
 • Fry
  Bleach #25: No Shaking Throne - V celku průměrná kniha stojící převážně na souboji Ičiga s jeho vnitřním Hollow. Je fajn, že se nám konečně trochu více představují Vizardi, nejzajímavější částí tohoto svazku je však až samotný závěr knihy, ve kterém se pomalu začínají odhalovat Aizenovy skryté úmysly a děj se tak posouvá vstříc dalšímu zásadnímu eventu ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin31.1. 09:51Gantz #28
  Gantz #28 - Velkolepá finální fáze 'invaze' právě začíná, svět je předurčen k záhubě a lidstvo ke kapitulaci a částečnému vyhlazení. Šance na lepší budoucnost a zvrácení této katastrofy prakticky neexistují. Ne nadarmo by se tato série dala přirovnat k aktuálnímu dění ve světě s nejistou vidinou lepší budoucnosti plnou systematického zmaru. Nemám slov, zkrátka guilty pleasure ... Za mě 4*!
 • Fry
  Wonder Woman #04: Válka - Scenáristicky propletená skládačka osudů bohů, polobohů i lidských bytostí se pomalu skládá dohromady, nicméně ne všichni zúčastnění se dožijí velkolepého finále. Tohle je rozhodně jedna z těch lepších knih v sérii, Azzarello si přestává brát servítky a z olympské reprízy seriálu 'Friends' se konečně stává kultovní záležitost ... Za mě 4*!
 • Fry
  Hellboy #06: Podivná místa - Jak sám název této sbírky napovídá jedná se vskutku o podivná dobrodružství na podivných místech tvořící jakýsi přechod z úvodních etap série k nadcházejícímu dějovému oblouku v osmé a deváté knize. Hodnotit však tuto sbírku není úplně jednoduché a ač výsledek stojí za to, Spoutaná rakev nebo Pravá ruka zkázy přinesly o třídu lepší povídky ... Za mě 4*!
 • Fry
  Hellboy #05: Červ dobyvatel - Velmi vydařená kniha a to především díky menšímu množství textu a většímu důrazu na budování atmosféry čistě pomocí světla a stínu v útrobách horské nacistické pevnosti. Navíc je to nejspíše (?) jediná sólovka Hellboye s homunkulem Rogerem, kterým místy trefně sekunduje také 'fiktivní hrdina z II. světové války', Humr Johnson ... Za mě 5*!
 • Fry
  Naruto #45: Bojiště, Konoha!! - Výjimečně dobrý díl, ve kterém se naplno rozjíždí hned několik zásadních zápletek, přičemž Naruto mezitím dokončuje svůj trénink módu mudrce. Napsal bych že jsme právě na vrcholu série, ale vrcholem série je prakticky celá aktuální etapa započatá střetem ve vesnici ukryté v dešti, až po velké finále Painova útoku na skrytou listovou ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin17.1. 11:48Naruto #44: Učení mudrců
  Naruto #44: Učení mudrců - Intermezzo uprostřed dvou zásadních událostí, kde snad poprvé lze plně zaznamenat charakterový posun Naruta z uječeného děcka k dospívajícímu nindžovi. Však už bylo načase, útok na Konohu se stává téměř nevyhnutelným a je třeba absolvovat další trénink. Trénink, jehož podstoupením se pravděpodobně navěky proměníte v žábu ... Za mě 4*!
 • Fry
  Modrá Crew #07 - Dlouhý John Silver #3, 4 - Druhá polovina výpravného příběhu za pokladem nedozírné hodnoty, na jejímž konci všechny přítomné z velkou pravděpodobností (?) čeká jedině zkáza, překonala veškerá má očekávání. Sice pár nejasností jsem nacházel i tady, některé pasáže jako by z děje úplně vypadly, ale po dočtení jsem tedy rozhodně zklamán nebyl ... Za mě 4*!
 • Fry
  Modrá Crew #06 - Dlouhý John Silver #1, 2 - Začátek byl slabý, první album dle mého úplně nenaplnilo svůj potenciál a velmi mi vadily skoky v ději a to dokonce i v rámci pouhé jedné normované strany. S druhým albem se však situace značně zlepšila, skoky v ději už nebyly tak evidentní a celé zápletce hodně napomohl rozvrat na lodi Neptun kvůli jedné 'nešťastné' nehodě ... Za mě 3*!
 • Fry
  Ateliér špičatých klobouků #02 - Pořád mě to baví, ale prvotní nadšení pomalu vyprchává, jelikož se zápletka postupně zjednodušuje k docela banálním příběhům a záchranám na prahu Ateliéru. Nicméně panelování je stále naprosto úchvatné, interakce mezi postavami jsou zcela uvěřitelné a jsem zvědav, kam nás tahle čerstvě oceněná manga ještě zavede ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin3.1. 12:31Orange #03
  Orange #03 - Nacházíme se v polovině série a ač se nejspíše jedná o nejslabší díl, stále tady mluvíme o nadprůměru. Situace se totiž začíná zásadně měnit, dopisy přestávají odpovídat současné realitě a osud Kakerua už nemá ve svých rukách pouze Naho. Přesto ještě není vyhráno, jelikož pod přátelským úsměvem jsou stále ve hře myšlenky na možnou sebevraždu ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin6.6. 15:46Akira #01
  Doppelganger: přesně tak, pátou hvězdu si schovávám na další díly. Tady jsem musel ubrat kvůli těm dialogům...
 • Fry
  Sir_Pete: jo, mě to taky nasralo, ale jde to normálně sloupnout. Žádná vada mi po tom nezůstala...
 • Fry
  Fry admin29.5. 09:10Batman Mikea Mignoly
  Scarface: 'Plynárna' už v DC kompletu tuším vyšla...
 • Fry
  Norri: Tyjo a já bych přísahal že už jsem to pořadí upravoval ... sry, teď jsem to seřadil správně (#1: Žádný strach, #2: Pomsta GL, #5: Tajemství původu)
 • Fry
  Sagikkun: Pokud se k tomu chceš dostat dřív a nechce se ti obíhat trafiky, tak minimálně v seqoyi ještě nějaké kusy jsou
 • Fry
  trudoš: Normálně oprav a do poznámky připiš, že je tam jméno uvedeno chybně ... ono u těchto kompletů je chyb víc než dost
 • Fry
  MEGA: Pokud myslíš event 'Damnation', tak ten by měl vyjít v druhé polovině roku '21
 • Fry
  Fry admin13.4. 11:51Žoldnéř #05: Pevnost
  btw. obálka tohoto alba (Le mercenaire #5: La forteresse) prošla za ta léta značnou cenzurou
 • Fry
  trudoš: tak koukám že se podílel nejspíše pouze na třetí knize - Star Wars Darth Vader #3 - Shu Torun War, tj. ho vyškrtnu
 • Fry
  Fry admin31.3. 15:53Wonder Woman #06: Děti bohů
  btw. postřehli jste v příběhu z Iásonovy minulosti ten (nejspíše nechtěný) překladatelský dvojsmysl...

  'promiň, byl jsem vzrušený a...' X 'I'm sorry, I was excited and..'
 • Fry
  Fry admin24.2. 12:13Conan #07: Cimerie
  GWB: Sedmička, osmička, devítka a desítka vyšly v Kolosálním Conanovi z Cimerie.
 • Fry
  Přechylování jmen je asi ten nejtypičtější nešvar, ale bohužel to dělají všichni ... někteří líp, někteří hůř
 • Fry
  Fry admin19.2. 14:13Dracula
  Darth Raelchi, trudoš: Tak ono by to nejspíše vyřešit šlo, ale pouze v případě rozvoje elektronické verze komiksů na našem trhu, která by mohly vycházet řádově třeba o měsíc/měsíc a půl dříve a teoreticky by se na nich daly vychytat chyby před tiskem ...
 • Fry
  Fry admin11.2. 10:49Neonomicon
  Azalin: Pokud se nemýlím, tak by to mělo Neonomiconu přímo předcházet ...
 • Fry
  karl173: Já bych na to moc nespoléhal, se mi zdá že při oznamování edičního plánu říkali, že chtěli vydat zatím jenom Aarona.
 • Fry
  Fimi: No to já taky, protože se Snyderem mám občas problém a obecně např. u Batmana to šlo od deseti k pěti
 • Fry
  Fry admin28.11.2020 08:03Jak žijí dnes?
  Draco nobilis: Opravdu by to mělo být Fake Fake Fake, viz ten článek co zde sdílel RadimNemec.
 • Fry
  karl173: Ono je to s tohle řadou trochu složitější a nejspíše ještě několik dalších knih Crew v budoucnu také vynechá. V principu jde hlavně o to, že do hlavní linie příběhu je zamícháno až příliš mnoho odboček a tak některé knihy z této série obsahují třeba pouze jedno číslo standardní řady a jsou doplněny vedlejšími odbočkami - např. druhá kniha se zabývá Deadpoolem 2099 ...
 • Fry
  Fry admin27.9.2020 14:40Tankerka #01
  Aby tady zazněly fakta - ta druhá 'Tankerka' plánovaná na říjen, nebude druhým dílem této řady, ale uzavřený příběh z roku 2016.
 • Fry
  Lenny: Tak jsem tě ze všech tebou zmíněných komiksů vyškrtal, nicméně bylo by dobré, kdyby někdo dokázal ověřit, zda-li jsi v tiráži tedy chybně uveden ...
 • Fry
  karl173: Ano, Greg Rucka měl na starosti první čtyři knihy s tím šíleným číslováním, tahle kniha je takovým intermezzem a příště nás už čeká James Robinson, který psal další tři knihy ...
 • Fry
  Fry admin18.3.2020 08:42My Little Pony: Poníci v akci
  Darth Raelchi: Je to něco mezi, protože to obsahuje výběr příběhů z úplně jiné série. Rozhodně se nejedná o třetí knihu série My Little Pony - Komiksové příběhy
 • Fry
  Fimi: Mě King docela baví, teda ta Baneova trilogie mi přišla fajn a všichni se mi snaží vnutit že úplně nejlepší jsou teď ty následující knihy točící se kolem zásnub a vztahů se Supermanem, takže se na to asi nevykašlu, ale jinak jo, jakýkoliv Snyder (New 52, Rebirth) mi přijde paradoxně horší. Sovy jsou více méně fajn, ale už si z toho nic nepamatuji, docela mě bavil Rok nula, ale jinak nuda a šeď - obzvlášť příšerný byl Konec hry. Jinak mám doma koupený první sešit i jeho relativní novinky 'Last Knight on Earth', ale moc se mi do toho nechce ...
 • Fry
  Fry admin24.2.2020 13:50Green Blood - Zelená krev #01
  cyboy: Teď jsi to vystihnul perfektně, ano, mým hlavním kritériem je zabavení se a nekonečně dlouhé manga série to u mě splňují zcela dokonale. Ale zase taky bych to nečetl, kdyby to bylo úplně o ničem, pro mě je to takový ten seriál u kterého si rád odpočinu. Jenom tvrdím že XY dílů se nerovná hned zbytečná série, např. Naruto má nejkvalitnější část příběhu až za půlkou. Ale zpět k tvé otázce. Vyloženě dějově kvalitní manga, která by splňovala tvé kritéria není snad žádná, každá dlouhá série dříve či později upadne.

  I ti Živí mrtví, kterým dáváš u posledních knih 5* už nejsou to co bývali a ne že ne. Komiksy obecně jsou spíše o tom 'zabavit se', opravdu kvalitních komiksů jsem, za téměř deset let co aktivně čtu toto médium, přečetl tak do deseti, ale to už se bavíme zase o něčem jiném.
 • Fry
  Fry admin24.2.2020 09:17Green Blood - Zelená krev #01
  Fimi: Manga je jako seriály, taky jsou tam epizody o ničem, ale dobré manze / seriálu odpustíš všechno a jsi rád za každou další kapitolu / epizodu :)
 • Fry
  Fry admin24.2.2020 08:25Green Blood - Zelená krev #01
  Vy asi nechápete, že kouzlo mangy spočívá právě v tom být v daném světě co nejdéle, soudit kvalitu podle počtu dílů je kravina. Navíc délka série většinou odpovídá o její oblíbenosti.
 • Fry
  Fry admin15.4.2019 08:32Marvel 1602
  ad. WildBearovo hodnocení: Na základě podezření, že se opravdu jedná o hodnocení pouze za účelem zdiskreditování nového vydání bylo hodnocení odstraněno.
  Pokud se však WildBearovi přestalo 1602 líbit a z původních 4* u UKK verze chce nyní hodnotit 2* má na to plné právo.
  Nicméně by neměl hodnotit verzi, kterou nemá a ani vlastnit nechce, jak sám ve svém příspěvku zmiňuje.
 • Fry
  Fry admin5.3.2019 21:04Gantz #22
  Nerad se pouštím do těchto 'komiksových diskuzí', ale tentokrát asi udělám výjimku, protože nemůžu s cyboyem tak úplně souhlasit ...
  Ano, chápu veškeré připomínky k této sérii, má to hromadu výplňkových dílů plných citoslovcí, autor určitě ani sám nevěděl, kam celou sérii směřuje a určitě to není manga, která by byla nějak převratná svým nápadem, myšlenkou, zpracováním nebo whatever ... Ale zcela nekriticky mě třeba zrovna tato série i přes veškeré 'nedostatky' stále baví a vím zcela přesně, že v jedenáctém díle Izumi vyvražďoval japonské obchodní centrum, pamatuji si, že ve třetím dílu začala v pořadí druhá Gantzova mise a stejně tak si dokáži vybavit, že v sedmnáctém díle Kurono zběsile sbíral body aby mohl oživil svou milou.

  Netvrdím tady, že je tato série 'zázrakem' nutným pozornosti, nicméně se jedná o zcela průměrnou akční jízdu, na kterou se vždy těším, jelikož si u žádného dílu nemůžu být stoprocentně jistý, kam autor ještě dokáže zajít a co všechno je schopen vymyslet. Na rovinu ... je to sračka, ale je to sračka, u které se dá absolutně vypnout, což je přesně to, co po náročném dni plném projektů do školy od této série / žánru chci.

  Navíc si myslím, že každý po XY letech sbírání komiksů si dokáže najít to svoje a dobrovolně se netrýzní čtením něčeho co ho nebaví. Taky nečtu všechno ... Útok titánů - absolutně mě to nezaujalo a to jsem si na to ani nepotřeboval přečíst první volume. A stejně tak se to dá aplikovat i na evropské / americké komiksy. Pokud nebudu chtít chodit daleko, tak třeba ač velmi vychvalovaný Prsten Nibelungův prostě není komiks, který bych si chtěl přečíst a to to může být dobré jak chce.

  Komiksy / knihy / filmy ... všechno z toho by se dalo aplikovat na tvrzení "prodává se to, o co je zájem" a je jedno jak moc velká sračka to je. Prostě těch opravdu kvalitních věcí napříč žánry i médii je prostě málo a pokud chceš číst fakt jen ty zásadní věci, neměl bys nejspíše číst skoro nic ...
 • Fry
  Fry admin14.3.2013 16:22Americký upír #01
  Azalin: :D Asi tě zklamu, ale "Amerického Upíra" nemám v plánu kupovat :)
 • Fry
  Fry admin18.2.2013 07:10Punisher IV.
  Mind Reader: Nijak extra nespoileruju, ale pokud máš jiný názor, tak to prostě nečti :D.
 • Fry
  merhyx - Ty neumíš číst? :D Pod tvým příspěvkem je to vysvětleno.
 • Fry
  Kapis: Já ti nic nevyčítám, ale nechci být s tebou ve při, chci jen abys mě chápal takového jaký jsem.
 • Fry
  Kapisi, Kapisi ty se asi nikdy semnou nesmíříš, že ano? Já tvoje komenty čtu, narozdíl od tebe a nedělám krky, že si někde napsal něco co podle mě není pravda. Jinak čistokrevná noirovka je pro mě "Sin City", jen tak pro zajímavost.
 • Fry
  Fry admin25.11.2020 13:30Povinná četba
  Fimi: vždyť to píšu asi dva komentáře pod tebou, navíc Naruto a Bleach jsou trochu jiné projekty.
  Mám pocit, že pokud by nezačaly vycházet v té době, kdy vycházet začaly, tak dneska by se do nich Crew už podle mě nepustila ...
 • Fry
  Fry admin25.11.2020 12:50Povinná četba
  no on by tady nemohl vyjít (zatím) Urasawa vůbec, protože tam jsou tuším dle J. Pavlovského podmínky takové, že buď se bude vydávat od jeho prvotiny, nebo vůbec.

  Pluto sám o sobě by podle mě kdyby to šlo, tak by vyjít mohl, je to krátké, je to poctivá práce a pokud se chytne Berserk, není důvod proč by se nechytl Pluto
 • Fry
  Fry admin25.11.2020 11:58Povinná četba
  seneke: Nemám k tomu co říct, je smutné že něco takového je pořád vlastně aktuální a to je Astro Boy z kolikátých (?), 50tých let minulého století ...
 • Fry
  Fry admin25.11.2020 09:36Povinná četba
  Pluto je naprosto parádní zážitek, je to tak dobré, že si celý příběh musím dávkovat po částech, protože najednou by to bylo moc velké sousto. Osobně mě vzalo za srdce právě hned první volume, obzvláště pak jeho druhá půlka zaměřená na Brau - 1589. Nicméně ono to eskaluje prakticky každým volumkem. Nesmíme však zapomenout ani na sektu nenávidějící roboty - otázka rovnosti robota a člověka je v této sérii jedním z klíčových témat a skvěle parafrázuje současný svět, ve kterém si stále nejsou všichni rovni ...
 • Fry
  Fry admin23.11.2020 10:33* Připomínky a návrhy
  trudoš: Opraveno :)
 • Fry
  Fry admin23.11.2020 10:26Povinná četba
  Fimi: Girl from the other side mám v plánu, už jsem četl první volumko a je to paráda, Dorohedoro nemám :)
 • Fry
  Fry admin23.11.2020 09:29Povinná četba
  seneke: vidím že si prošlapáváš cestu k příběhu, díky kterému Urasawa vytvořil sérii Pluto ... to bych mohl časem přihodit do povinné četby, pokud to nemáš v plánu ty :)
 • Fry
  Fry admin19.11.2020 08:34* Připomínky a návrhy
  Tak jsem se všemi těmi rozměry u druhých a třetích vydáních Sin City prohrabal, projel jsem i oficiální podklady od Comics Centra a upravil jsem na stejné rozměry:
  - 159 x 235 mm (pevná vazba, 2. a 3. vydání)
  - 154 x 230 mm (paperback, 2. vydání)

  - 158 x 235 mm - tyto rozměry by mělo mít nové 4. vydání dle nakladatele
 • Fry
  Fry admin18.11.2020 09:45* Připomínky a návrhy
  trudoš: Jako vždy skvělá práce, opraveno !
 • Fry
  Fry admin14.11.2020 16:00Sběratelský klub
  Nicméně tak či onak už toho mám vybráno asi i dost, možná ještě něco přikoupím, ale když už, tak spíš něco co mám třeba už dlouho na wishlistu :)
 • Fry
  Fry admin14.11.2020 15:58Sběratelský klub
  Fimi: O tom vím, mydlím že Darth Raelchi aka Karel mi o tom kdysi něco říkal, ale jak je to už docela stará vykopávka tak se mi do toho upřímně moc nechce :/
 • Fry
  Fry admin12.11.2020 08:03* Připomínky a návrhy
  SomeOne: vyřešeno, opraveno
 • Fry
  Fry admin11.11.2020 23:37Sběratelský klub
  Fimi: Sleduju vývoj ceny, zatím se točí okolo 1 000,- tak moc nespěchám, snažím se teď před Vánoci i něco ušetřit (:
 • Fry
  Fry admin9.11.2020 18:24Sběratelský klub
  Hawwwran: Tak to máš za mě velký palec nahoru, Simonsonův Thor je paráda, snad si ho taky někdy celého přečtu.
 • Fry
  Fry admin8.11.2020 20:23Povinná četba
  Fimi: Však to nevadí, už máš z toho nějaký dojem po prvních pár dílech, tak proč ho nesdílet s ostatníma :)
 • Fry
  Fry admin8.11.2020 15:25Povinná četba
  BEASTARS

  Příběh postavený na kontrastu dvou navzájem rozdílných skupin - masožravců a býložravců. Jedni mají předsudky vůči druhým, druzí se naopak musí někdy až přetvařovat vůči prvním.

  Svět nám moc dobře známý, nicméně v kulisách zvířecích hrdinů studujících na střední škole, jenž tráví čas v různých zájmových kroužcích, snažící se podpořit vzájemnou solidaritu mezi oběma skupinami. Jenže alpaca jménem Tem je zabita neznámým masožravcem přímo na půdě školy a rozdíly mezi těmito skupunami se stále více prohlubují. A co víc hlavním podezřelým se stává šedý vlk Legoshi, který by však nebyl schopen ublížit ani mouše. Dokáže si však udržet tvář, když v pozdních večerních hodinách narazí na králici jménem Haru, jenž v něm probudí základní vlčí instinkt.

  Celá série čítá 21 svazků a rozhodně slouží jako ideální materiál k možnému rozbití stereotypního vnímání světa.
 • Fry
  Fry admin7.11.2020 21:01* Připomínky a návrhy
  trudoš: Tak zkompletováno, díky moc !!
 • Fry
  Fry admin7.11.2020 15:07* Připomínky a návrhy
  trudoš: Zatím jsem upravil Comicsové legendy #01: Barbar Conan #01, Comicsové legendy #05: Barbar Conan #02 a Comicsové legendy #15: Barbar Conan #03
  - zbytek doplním později, tak poprosím o chvíli strpení :)
 • Fry
  Fry admin31.10.2020 21:24Povinná četba
  seneke: Kamuye znám, nečetl jsem jsem, ale slyšel jsem ... prý je to hodně dobré a má to z každého možného žánru něco :)
 • Fry
  Fry admin29.10.2020 23:32Sběratelský klub
  Fimi: Koukal jsem, Nausicca mě zaujala jak tady o ní psala P.G., pak ještě ta Drifting Classrom.
  Lemire mě nějak nebere, stejně tak ten nový Batman ... no a Mistera Miraclea mám, to už jsem ti psal cca před měsícem (:
 • Fry
  Fry admin29.10.2020 13:40Sběratelský klub
  to all: Náš ADMIN tým má v plánu si trochu pohrát s aktuálními daty a porozházet (většinou sběratelské verze komiksů) do samostatných karet např. po vzoru Znovuzrození.
  - máme už nějaké tipy - Ú.P.V.O. #02 (limitovaná edice), SE7DM (limitovaná edice), Aargh má od 10 čísla variantní obálky a nejspíše i další komiksy, které už možná upadly do zapomnění.
  no a nás zajímá, jestli je to pro Vás, sběratele vůbec co k čemu, nebo v tom nevidíte smysl a myslíte že to má smysl pouze pokud je odlišné ISBN ?
 • Fry
  Fry admin29.10.2020 10:32Sběratelský klub
  Fimi: Asi máš pravdu, uvidím no ... přemýšlím právě co si ještě doobjednám, protože mi vychází na prosinec vedle Vánoc i narozeniny a rozhodně je z čeho vybírat.
 • Fry
  Fry admin29.10.2020 10:26Sběratelský klub
  Fimi: Koukal jsem a někdy v budoucnu snad pořídím, priorita teď ale asi bude Berserk Deluxe Volume 1 jelikož byl chvíli i vyprodaný, teď ho naštěstí zase naskladnili ...
 • Fry
  Fry admin29.10.2020 09:54Sběratelský klub
  Fimi: Tak jsem si objednal první vlaštovku na Vánoce - Hellsing Deluxe Volume 1, na Bookdepository to bylo pořád za neskutečnou pálku, tak jsem objednal jinde ...
  Ale koukám že už za 28 dní vychází Hellsing Deluxe Volume 2 a na Bookdepo je za docela pěkný peníz, tak možná rovnou objednám i dvojku (:
 • Fry
  Fry admin25.10.2020 10:53Povinná četba
  Koukám na 'Revolutionary Girl Utena Complete Deluxe Box Set' a v hardcoveru je to asi všude pryč ... :(
  EDIT: Tak asi koukám špatně (?) ... na VIZ.com udávají že dle ISBN 978-1-4215-8587-1 by se mělo jednat o hardcover, nicméně všechny eshopy udávají že se jedná o softcover (?)
 • Fry
  Fry admin22.10.2020 20:26Pindárna
  GWB: Tohle je hodně parádní a hlavně originální ... jednou si možná taky pořídím něco obdobného ...
  V mých dvou domovech oddělených od sebe cca 350 km to zatím řeší několik různých typů skříněk / polic :)
 • Fry
  Fry admin15.10.2020 15:13Sběratelský klub
  Fimi: Byla, ale většina z toho co bylo v NMH bylo ze sedmdesátých/osmdesátých let + nějaké ty minisérie stojící úplně mimo. Z toho novějšího vyšly pouze ty dva díly Waidovy FF v UKK.
 • Fry
  Fry admin15.10.2020 14:58Sběratelský klub
  Pozor, pozor !!! v těchto dnech vychází v NMH začátek Waidova runu Fantastic Four, což je za jedno jedna z nejlepších sérií FF vůbec a za druhé také povinný kousek do sbírky, pokud se vám líbily (následující) dva díly FF, jenž kdysi dávno vyšly v první řadě UKK - Fantastic Four: Nemyslitelné a Fantastic Four: Rozhodná akce.
 • Fry
  Fry admin15.10.2020 14:53* Připomínky a návrhy
  trudoš: Opraveno :)
 • Fry
  Fry admin9.10.2020 07:55Filmový a hudební klub
  Fimi: ad. Marvel multiverse - přijde mi že je to trochu moc ambiciózních plánů a kdo ví kolik z toho vlastně vznikne. Nejvíce se těším na She-Hulk. Titana Maslany je skvělá herečka a její Orphan Black je jedno z nejlepších klonovacích sci-fi jaké kdy vzniklo.
 • Fry
  Fry admin6.10.2020 15:14Sběratelský klub
  Fimi: Tato verze byla dostupná pouze v některých speciálkách, podobně jako Batman: White Knight (viz. - Mister Miracle and Batman: The White Knight Now Available in New, Exclusive Hardcover Editions. Já jsem obojí kupoval minulý rok ve Forbiden Planet v UK (Mistera Miraclea v červnu, a White Knighta v září)
 • Fry
  Fry admin6.10.2020 14:51Sběratelský klub
  Fimi: Je, mám tuhle verzi - https://www.youtube.com/watch?v=51OyB3hNRiA
 • Fry
  Fry admin6.10.2020 12:52Sběratelský klub
  Já mám Mistera Miraclea v HC, takže do DLX nepůjdu :)
 • Fry
  Fry admin4.10.2020 15:47Povinná četba
  Tak já teď mám spadeno na Beastars, ale jak jsem psal ráno ... krutě nestíhám nic číst :/
 • Fry
  Fry admin4.10.2020 09:34Povinná četba
  seneke: Na GBD mám políčeno již dlouho ... achjo, kdyby toho nevycházelo tolik a já měl víc času na čtení
 • Fry
  Fry admin1.10.2020 16:13Herní vlákno
  seneke: Jj, vím o tom, někdy bych se tam rád vypravil :)
 • Fry
  Fry admin1.10.2020 10:00Herní vlákno
  Trochu vám závidím kluci, protože jako 90" kid k tomuto vůbec nemám absolutně žádný vztah :) ... jako ne že bych si nikdy nezahrál nějakou hru na automatu (Tekken), ale nikdy by mě nenapadlo si něco takového sestavit doma (nehledě na to, že bych to ani sestavit neuměl), nebo si hrát s konzolovými ovladači jako Toe. Upřímně já třeba osobně ani moc nemám rád konzole, nikdy jsem žádnou doma neměl, nikdy jsem žádnou nechtěl a tak mám vztah pouze k hraní her na PC. Ale třeba se někdy do té fáze dostanu :)
 • Fry
  Fry admin1.10.2020 09:14* Připomínky a návrhy
  regressiv: V aktuální verzi pouze ve sbírkách. V nové verzi to pak bude přehledně ve své vlastní kategorii.
 • Fry
  Fry admin21.9.2020 20:38Sběratelský klub
  yogi: I´m inn :)
 • Fry
  Fry admin21.9.2020 14:12Sběratelský klub
  Nechtěl jsem se k tomu moc vyjadřovat, ale upřímně mě na tom asi taky nejvíce štve, že je to tzv. 'autorský set' dvou věcí, které spojuje pouze autor a žánr ...
  cyboy mi na srazu dával malý teaser, že to bude 7 volumek, z čehož jsem tak trochu usuzoval že půjde o jednu delší sérii, která vyjde komplet pohromadě (i když zase na druhou stranu, i těch 7 volumek mi přijde v jedné knize hodně, ideální počet je dle mého tak kolem 4, právě aby kniha nebyla těžká a člověk si ji číst v posteli, nebo v MHD). Každopádně nevím nevím, hodně se tady řeší cena, já chápu že pohromadě je to nejspíše levnější, ale přece jen bych bych raději, kdyby se začalo Přístavem země - pohromadě (3 volume) za nějakých 600/700/800 ,-
 • Fry
  Fry admin20.9.2020 18:10Sběratelský klub
  Tak kluci z Mighty Boys přichází s první vlaštovkou z jejich tvorby - Přístav Země / Zatmění (http://www.mightyboys.cz/cs/)
  - kniha je k dispozici v předobjednávce na Hithitu
 • Fry
  Fry admin20.9.2020 09:30Povinná četba
  seneke: To znám :) to původně překládali fanoušci na netu, ale mělo to takový úspěch, že to začalo vycházet ofiko.
 • Fry
  Fry admin16.9.2020 09:17* Připomínky a návrhy
  seneke: Ten už v databázi nějaký ten pátek máme :)
 • Fry
  Fry admin14.9.2020 09:19Povinná četba
  Tak já si myslím že ze současné mangy ghúla nejvíce připomíná Jujutsu Kaizen, každopádně co se týká samotného ghúla, tak to nejlepší se děje až cca za půlkou (knihy 9, 10) a je to jedna z mála sérií, kde mi nevadí časové posuny v ději.

  Ajin vypadá hodně dobře.
 • Fry
  Fry admin13.9.2020 16:19Povinná četba
  seneke: Vizuálem mi to lehce připomíná Tokijského ghúla, poznamenávám si :)
 • Fry
  Fry admin7.9.2020 11:25* Připomínky a návrhy
  trudoš: Doplnil jsem ty názvy příběhů k tomu Spide-Manovi, díky moc :)
 • Fry
  Fry admin3.9.2020 09:20* Připomínky a návrhy
  Darker: Jasný, akorát jdu na to (včera jsem nestíhal), díky moc :)
 • Fry
  Fry admin1.9.2020 18:33Sběratelský klub
  seneke: Můžeme se o tom pobavit :) jako přímo doporučení že bych neměl co číst nepotřebuji, sám toho mám dost, takže vím jak to myslíš. Spíše mi šlo o takové to občasné - stojí za to si všimnout že existuje - okénko, v pár větách kde budu vědět jestli se mám po tom koukat, nebo ne :)
 • Fry
  Fry admin31.8.2020 21:37Sběratelský klub
  seneke: A nechtěl by ses zase pustit do nějakých manga reportů / doporučení co za to stojí a co ne :) mi ty tvoje příspěvky občas chybí :/
 • Fry
  Fry admin31.8.2020 14:37* Připomínky a návrhy
  Norri: Je to tam :)
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 1153 (cca 303531 Kč)
Mám: 1662 (cca 464629 Kč)
Chci: 94 (cca 29548 Kč)
Sháním: neveřejné
Nabízím: 3 (cca 888 Kč)
Osobní: neveřejné
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0