Dobrovolné příspěvky na CDB vhazujte zde

Asi pro nikoho není šokující novinkou, že provoz jakéhokoliv webu něco stojí. Máte možnost ho buď dotovat ze svého, zaplnit prostor nechutným množstvím reklamy (což asi nikdo nechceme), udělat prémiovou verzi pro platící nebo vystavit pokladničku u dveří a nechat příspěvky naprosto dobrovolné. Před časem jsme poslední dvě varianty řešili a názor veřejnosti se přikláněl k dobrovolným příspěvkům.

Na co vaše příspěvky vlastně jdou? Servery, na kterých CDB běží (vedle dalších projektů), stojí několik desítek tisíc ročně a i když je jejich majitel kamarád a fanda do comicsů, zas toho úplně nechceme zneužívat. Stejně tak pokud pro nás někdo něco kreslí nebo jinak tvoří, snažíme se k tomu vždy přistupovat jako ke komerční zakázce. V tomhle směru budou náklady narůstat, protože bychom rádi zapracovali na šíření povědomí o CDB, což znamená letáky, záložky apod.

Vedle ekonomické stránky věci, je tu i zjevný motivační aspekt, protože nic neřekne „díky“ tak jako suma (jakkoliv vysoká) směřující naším směrem.

Na druhou stranu je potřeba zdůraznit, že i bez pravidelných příspěvků se pro vás vůbec nic nezmění. Náklady na provoz nejsou vysoké, do nákladných akcí, na které nemáme, se nepouštíme, redaktoři si už na nulové odměny zvykli, a i na ty občasné zakázky ilustrátorům se ve výplatě nějaký ten tisíc najde. Nebudeme mít na stránkách půlku roku banner se smutným adminem ala Wiki, nebudeme vyhrožovat zavřením či omezením provozu (sbírka přístupná jen ve čtvrtek, to by byl hit!) ani vás obvolávat či obcházet na Crweconu. Nicméně pokud chcete a můžete, budeme rádi, když přispějete.

Můžete přispět buď přes tlačítko Donate níže (přes PayPal nebo platební kartou) nebo převodem na číslo účtu 181421161/0600. V obou případech nezapomeňte, prosím, do poznámky vyplnit svůj nick, usnadníte nám pátráni po tom, komu máme být vděční. Falešnou skromnost stranou, vážení. Každý dárce dostane ke jménu značku Mecenáš, což krom určitého street creditu znamená i nějaké ty funkce navíc, jako třeba neomezené editování/mazání příspěvků.

Na závěr bych rád za celou redakci comicsDB poděkoval těm, kteří už přispěli:
2scha, Abstinent, andre, Azalin, Charlie1203, ClimbVibe, CSE_AC/DC, cyboy, DankoKonik, Darker, DAX, DEmnoG, Drekorian, emanek, felis, Final, Flash, Fox01, gobers, Gonor, gwen666, hartmi, Hebled, Houbař, invape, J.Connor, James, james dixon, jayjay86, jiskra, Joshua_T, Kaluž, Kapis, karel, Kazumaki, Keno, Killingjoke, KLAUN_DOMINANT, koudy, Lachvos, Lenny, Loks19, maara, MaF, Mankin, mára, Marra, mart.in, medvydek, MegaComics.cz, Mleako, mozzu, mstefl, noMster, Norri, oleav, PAK, RadimNemec, RaptoR, Ricarderon, sadoman, Saiffer, Skot, sleepless, Tabasco, tacmud, Thuffyr, tukak, Viking, vranakx, xintax, xspeed, Zajo original

Díky!

Zack