Proč, jak a další info:

Asi pro nikoho není šokující novinkou, že provoz jakéhokoliv webu něco stojí. Máte možnost ho buď dotovat ze svého, zaplnit prostor nechutným množstvím reklamy (což asi nikdo nechceme), udělat prémiovou verzi pro platící nebo vystavit pokladničku u dveří a nechat příspěvky naprosto dobrovolné. Před časem jsme poslední dvě varianty řešili a názor veřejnosti se přikláněl k dobrovolným příspěvkům.

Na co vaše příspěvky tedy vlastně jdou? Servery, na kterých CDB běží (vedle dalších projektů), stojí několik desítek tisíc ročně, a i když je jejich majitel kamarád a fanda do comicsů, zas toho úplně nechceme zneužívat. Stejně tak pokud pro nás někdo něco kreslí nebo jinak tvoří, snažíme se k tomu vždy přistupovat jako ke komerční zakázce. Občas si uděláme záložky, letáky nebo samolepky, které pak rozdáváme kolemjdoucím nebo necháváme přibalit k zásilkám u spřátelených prodejců.

Vedle finanční stránky věci, je tu i zjevný motivační aspekt, protože nic neřekne „díky“ tak jako suma (jakkoliv vysoká) směřující naším směrem.

Na druhou stranu je potřeba zdůraznit, že i bez pravidelných příspěvků se pro vás vůbec nic nezmění. Náklady na provoz nejsou vysoké, do nákladných akcí, na které nemáme, se nepouštíme, redaktoři si už na nulové odměny zvykli, a i na ty občasné zakázky ilustrátorům se ve výplatě nějaký ten tisíc najde. Nebudeme mít na stránkách půlku roku banner se smutným adminem ala Wiki, nebudeme vyhrožovat zavřením či omezením provozu (sbírka přístupná jen ve čtvrtek, to by byl hit!) ani vás obvolávat či obcházet na akcích. Nicméně pokud chcete a můžete, budeme rádi, když přispějete.

Můžete přispět buď přes tlačítko Donate níže (přes PayPal nebo platební kartou) nebo převodem na číslo účtu 181421161/0600. V obou případech nezapomeňte, prosím, do poznámky vyplnit svůj nick, usnadníte nám pátráni po tom, komu máme být vděční. Falešnou skromnost stranou, vážení. Každý dárce dostane ke jménu značku Mecenáš a neomezenou editaci/mazání svých příspěvků.

Za celou redakci ještě jednou díky všem.

Zack

Mecenáši, kteří přispěli:

2scha, 81splinter, Abstinent, andre, Anton Whatever, ArmadOon, Azalin, Benny, burzum, Charlie1203, charvos, CSE_AC/DC, cyboy, DankoKonik, Darker, Darth Raelchi, DAX, deefha, DEmnoG, Django, drackula, Drekorian, emanek, farnhajt, felis, Filip123, Fimi, Final, Flash, Fox01, gobers, Gonor, Good Games, gwen666, Hanussen, hartmi, Hawwwran, Hebled, Houbař, invape, Ivan Kucera, J.Connor, James, james dixon, jayjay86, jiskra, John Wick, Joshua_T, Kadin, Kaluž, Kapis, karel, karl173, Kazumaki, Keenkeen, Keno, Killingjoke, KLAUN_DOMINANT, komik.sx, koudy, Kouzelnik7, Lachvos, Lenny, Lojza, Loks19, maara, MaF, maitreja, Mamut12, Mankin, mára, Marra, mart.in, medvydek, MegaComics.cz, Michal Opitz, Milo_Harwey, Mleako, moiqpiom, mozzu, MP81, mstefl, nejakdivne, Nezbi, noMster, Norri, oleav, P.G., PAK, pechna, Poniczech, puolpm, Radek Blacksad, RadimNemec, RaptoR, Ricarderon, sadoman, Saiffer, seneke, sercial, SickNail, skepsi, Skot, sleepless, soulbringer, Tabasco, tacmud, the.kasztan, Thuffyr, Trip, tukak, Viking, vranakx, Walome, xintax, xspeed, Yaromil, Zajo original a John Batt.