Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 1 další ukázka

Koupit
Dystopické putování dvou dospívajících bratrů napříč zamořenou krajinou.

Na břehu zamořeného jezera přežívají dva mladí bratři a jejich málomluvný otec. Po většinu času se jen snaží schrastit něco k snědku, ale nedá jim spát jedna záhada: Co si to otec pořád zapisuje do deníku? A proč nás nenaučil číst? Zůstali jsme snad naživu jako poslední?

Komiksový román Země potomků od italského autora Gipiho je rozmáchlým černobílým vyprávěním, které vás díky svému naturalistickému pojetí a promyšlenému příběhu přinutí k zamyšlení: Má cenu řídit se morálním kompasem i v dystopickém světě po apokalypse?

Odstartováno jako projekt na HitHit: https://www.hithit.com/cs/project/11529/gipi-zeme-potomku

Scénář
Gian-Alfonso Pacinotti (Gipi)
Art
Gian-Alfonso Pacinotti (Gipi)
Obálka
Gian-Alfonso Pacinotti (Gipi)
Lettering
Eva Nečasová
Překlad
Pavel Res
Redakce
Eva Nečasová, Sára Rodová
Žánry
postapokalyptický
ISBN/ISSN
978-80-906058-9-3 (Trystero)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
205 x 267 x 38 mm
Tisk
černobílý
Váha
1332 g
Stran
288
Cena
899 Kč
Originál
La terra dei figli (Coconino Press, 2016)
 • Fry
  Fry admin5.3. 20:39Země potomků
  Země potomků - Zajímavé post-apo, kterému k dokonalosti přece jen chybí trochu propracovanější příběh. Ústřední motiv deníku, jehož obsah je oboum chlapcům zapovězen je dle mého skvěle vymyšlen, přesto ve finále [SPOILER] spíše klouže po povrchu a nedá čtenáři v podstatě žádné uspokojující vyvrcholení. Mohlo to jít víc do hloubky a bylo by to za plný počet ... Za mě 4*!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.2. 14:45Země potomků
  Velice bezútěšná atmosféra lemovaná tajemstvím, nepochopením a nakonec i zvířecími pudy, které zůstanou, když nezbývá nic moc jiného.

  Celkový dojem: 80%
 • faster86
  faster8614.1. 20:36Země potomků
  Je to nejlepší komiks co trystero zatim vydalo, je ale potřeba si uvědomit že jde o jednookého krále mezi slepýma. Epizodní příběh mladých bratrů z relativně čerstvého postapa. Asi bych to označil jako dobré, ale není to tak dobré abych za to vyvalil 899 ani 700 na hithit kampani.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.12.2022 23:20Země potomků
  Docela milé překvápko od Trystera. Škoda, že to je komiks na 20-30 minut. Bohužel ani svou kresbou toho nenabízí tolik, aby ho čtenář četl "pomaleji". Každopádně to aspoň odsýpá, nenudí to, jazyk je dobře zachycený coby postapo. Děj je taky ok, vlastně tam přímo není, a spíš se to krásně motá kolem onoho pověstného sešitu a vše ostatní se na to jaksi nabalí, ale nic proti. Funguje to. Naopak to krásně ilustruje, jak z naprosté banality, vznikne něco, co naprosto hory přenáší. Celkově hodnotím komiks velmi kladně. Fakt dobré. Konečně se Trystero probralo ze své letargie a naservírovalo nám poctivý komiks s přidanou hodnotou.
 • Alfi
  Alfi21.12.2022 23:48Země potomků
  Ultradrsné postapo začína mužom, ktorý osamote pri jazere vychováva dvoch chlapcov, zrejme svojich synov. Idylka s pečeným psom na večeru ale netrvá dlho a každá z postáv zažije peklo. Kresebne skvelý čiernobiely komiks, atmosféra zmaru a rozkladu priam dýcha svojím plesnivým dychom na čiateľa. Rozhodne jeden z naj počinov roku. Aspoň pre 18+
 • Karel Sec
  Karel Sec13.12.2022 13:48Země potomků
  Země potomků (Země synů?) je skvělá záležitost. V žánru dystopie možná jedna z nejepších. Četl jsem to už v angličtině (originál je italsky) a český překlad je dokonalý. Italové si to dokonce zfilmovali, ale výsledek se prý moc nepodařil. Skvělý zářez pro Trystero.
 • rajot
  rajot8.12.2022 21:22Země potomků
  Wow, po dočtení je ve mě spousta pocitů, který budu asi ještě nějakou dobu vstřebávat. Nečekaně drsná, nečekaně skvělá záležitost - už dlouho mě nějakej komiks takhle nevtáhl, atmosféra se místama dala krájet. Za jedinou kaňku považuju mluvu některejch postav ve stylu dnešních adolescentů, to se tam jaksi nehodí (naštěstí je toho málo), byť předpokládám, že to reflektuje originál. Za mě jeden z nejlepších překladovejch komiksů za poslední dobu.
6112