Světové dějiny podávané zábavnou formou.

Kapitoly:
14. Zákaz portrétování
15. Rozmanitost
16. Uprostřed čehosi
17. Temný a temnější
18. Křižáci
19. Zamořený západ

Scénář
Larry Gonick
Kresba
Larry Gonick
Lettering
Jan Kozák
Překlad
Tomáš Jeník
Redakce
Richard Podaný, Jan Řehoř
Obálka
Larry Gonick
Grafické úpravy
Robin Brichta
Žánry
humorný, naučný
ISBN/ISSN
80-7341-220-9 (BB/art s.r.o.)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
210 x 297 mm
Tisk
černobílý
Stran
302
Cena
590 Kč
Originál
The cartoon history of the universe III (Doubleday, New York)
 • kaylin
  Kniha "Komiksová historie světa 3: Od vzestupu Arábie po renesanci" by se dala shrnout jako boj náboženství o nadvládu a mezi sebou, kdy se ukazuje, že ani jedno není lepší, ale stále se snažila překonávat, zajistit si svoje věřící, svoje pozice. A nakonec se jim to v různých oblastech podařilo, aby pak mezi sebou dlouho válčili o Jeruzalém. A další jiná místa. Jako kdyby se jednalo o období, kdy války jsou tím zásadním, co se děje, ale je zde vidět i růst některých měst, stejně jako pád jiných. Dějiny se zde naštěstí nesmrskávají jen na přehled bojů, i když ten prostě není možné vynechat. Jsou to války a různé nájezdy, které utvářely národy a hranice, které dokonce vedly k tomu, že některé kultury naprosto zanikly. I tohle je zajímavé poučení, s nímž kniha "Komiksová historie světa 3: Od vzestupu Arábie po renesanci" přichází.
 • hypermlok
  Zde bych už jenom opakoval nadšené výlevy, kterými jsem ohodnotil předchozí díly, takže jenom ohodnotím.
 • Kapis
  Tak a už jsem zhltl (za pár týdnů;-)) i třetí kousek tohoto brilantního nekonvenčního dějepisu, který nám ukazuje, že na věci minulé se dá dívat i trochu jinak a střízlivěji. Nejvíc se mi líbí jak Gonick komplexně propojuje dění po celém světě, nezaměřuje se jen na určitou oblast, nevyzdvihuje jen určitou část obyvatelstva - jako třeba Evropany, snaží se dávat významné údalosti do vzájemných souvislostí. Kresba naprosto sedí sarkastickému a skeptickému pojetí. Trochu se obávám, aby ho za toto jeho všeznevažující dílko nechtěl nějaký fanatik odbouchnout. Když to ale vezmu kolem a kolem, taxe zde pouští mnohem více do katolíků než do muslimů. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavých věcí, o kterých jsem neměl ani páru, pospojoval jsem si pár historických událostí do pamatovatelného komplexu a........nemůžu si pomoct, při čtení jsem měl vždy naprosto neodolatelnou chuť zapnout si Civilizaci IV - jedinou hru, na kterou si najdu občas nějaké to odpoledne/večer/noc;-) Na hraní není čas a toto je jediná výjimka, protože to je naprosto dokonalá hra, která se perfektně se doplňuje s KHS....tak a teď si dám ještě pár tahů a jdu něco dělat.......;-)
 • Markyz de Sade
  Tahle série se mi moc líbí a jak už bylo řečeno, spoustu věcí jsem si připomněl a spousta mě jich překvapila až jsem si kolikrát říkal, jestli si Gonick nevymejšlí. Koupil jsem už jen kvůli dětem, který zatim ani neplánuju. :)MdS
 • DEmnoG
  Vtipne, zabavne, vyborne, poucne... Jo, na dalsi dily Komiksove historie se tesim, snad je BBart vyda.