Koupit
Carnage, Venomův psychotický „syn" se vrátil - a přivedl si s sebou několik stejně šílených přátel! Tahle banda podobně zvrhlých monster si dala za cíl způsobit maximální chaos a destrukci a jenom Spider-Man může jejich řádění zastavit. I náš pavoučí hrdina má několik spojenců, mezi něž patří Cloak a Dagger, Firestar, Black Cat, Deathlok a dokonce i jeho úhlavní nepřítel Venom! Jde přinejlepším o křehkou aliancí, ale zároveň o největší naději pro sužovaný New York, který doufá, že vražedné šílenství psychicky nemocného symbionta skončí! Hodně štěstí, Spidey — budeš ho potřebovat!

Obsahuje příběh:
Masakr

Hřbety jednotlivých svazků postupně tvoří ucelený obraz od Marko Djurdeviče.

Obsahuje sešity sérií Spider-Man Unlimited (Vol. 1) #1, Web of Spider-Man (Vol. 1) #101-102, Amazing Spider-Man (Vol. 1) #378-379, Spider-Man (Vol. 1) #35 a Spectacular Spider-Man (Vol. 1) #201


Scénář
Tom DeFalco, J.M. DeMatteis, Terrence Kavanagh (Terry), David Michelinie
Art
Mark Bagley, Sal Buscema, Ron Lim, Tom Lyle, Alex Saviuk
Ink
Sal Buscema, Randy Emberlin, Scott Hanna, Don Hudson, Jim Sanders (III)
Barvy
gabinet.co.uk, James Heston, Ericka Moranová, Bob Sharen, Kevin Tinsley (Stickman), Nelson Yomtov (Nel)
Lettering
Rui Alves, Petr Schwarz
Překlad
Petr Novotný, Martina Zvolská
Redakce
Petr Novotný, Martina Zvolská
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
ISSN 2612-3169 (Hachette Fascicoli)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 265 mm
Tisk
barevný
Váha
650 g
Stran
176
Cena
249 Kč
Originál
Spider-Man: Maximum Carnage Part 1 (Marvel Comics, 1993)
 • hroubek
  Neurazilo mě to, ale popravdě jsem čekal zábavnější a hlavně zajímavější příběh. Tohle je o tom, jak si dvě party dávají do huby po celém New Yorku. Neříkám, že to místy není fakt dost dobré, ale pak jsou zde momenty, kdy jsem jenom kroutil očima a nechápal jsem. Podle mně je to zbytečně dlouhé a ukecané. Nefunguje výběr záporáků a ani jejich motivace (zde jsou prostě jen figurky na hracím poli). Akce je, sešit od sešitu jiná. Někdy je krásně přehledná a někdy vůbec netuším, co se děje. Totéž platí i o kresbě. Samotný komiks ve výsledku není špatný, ale o žádný klenot bohužel, taky nejde.
 • louza
  Pro někoho příjemné retro, pro mě stále ozvěny smutné reality devadesátkového temna v Marvelu a superhrdinském žánru obecně. Tvrzení, že "příběh" je jednoduchý je v tomto případě zavádějící, protože to implikuje teoretickou možnost, že v komiksu nějaký příběh je. Jde o to, že Carnage, který měl být už dávno poražený se opět spojí se svým kostýmem (nikdo neví jak se mu to povedlo), nabalí na sebe několik dobových anti spider psychoušů a vyorává New Yorkem krvavou brázdu. Spidey se spojí s Black Cat, Cloakem a Venomem a dalšími podivnými individui, aby ho zastavili. Autoři zvolili fakt divně cečkovou, i když tehdy moderní, partu záporáků v níž je třeba zmutovaný spider klon, nebo n-tá gobliní variace Demon goblin. Vztahy v jednotlivých grupách nejsou ideální, takže se střídají bitky obou okostýmovaných gangů s bitkami uvnitř part provázené patetickým Parkerovým vzdycháním, že tak to není správné a on to takhle nechtěl. Vrcholem debility je napadení diskotéky, kde zrovna jak na potvoru tančí MJ. A třešničkou poslední sešit s příhodem Deathloka, který je loženou cyboyovskou noční můrou.

  Nechci rozhodně kolegovi Carnageovi brát jeho hodnocení, pro fanoušky postavy to může být asi v pohodě fackovačka. Konec konců, některé sešity jsou opravdu kvalitně nakreslené. Ale pro mě je právě tenhle typ komiksu symbolem úpadku superhrdinů a etalon toho co mě od nich ve své době spolehlivě odehnalo k Sin City a celé produkuci Vertiga. Když jsem tyhle sešity se zpožděním pár let koncem devadesátek četl, nemohl jsem uvěřit, jaký blábol byl Marvel ve třiadevadesátém, když jsem ještě v blažené nevědomosti hltal tehdy dekádu starou produkci semicu, schopný vytvořit. Už jen fakt, že je "příběh" rozprostřený mezi 5 slovy PÉT spidermanových řad dává tušit jak cynická brutální ždímačka na peníze to tehdy byla. Naivně jsem myslel, že když jde o Carnage, začne komplet s jeho vznikem tak jak ho známe ze sešitovek Crwe. Bohužel vydali tenhle event a pro jistotu komplet. Hnus velebnosti.
 • Carnage
  Akční nálož od začátku do konce, konečně jsem měl možnost si přečíst Maximum Carnage. Líbí se mi že i když bez krve, Carnage na to fakt nejde zlehka a autoři se nebáli ukázat civilní ztráty, kresba Marka Bagleyho v některých sešitech je prostě skvělá a hned tam vidím pozdějšího Ultimate Spideyho a Venoma. Jediný problém mam s některýma postavama a tím že autoři je nám čtenářům dostatečně nepředstaví, chápu že je to asi tím že by měl mít člověk načteno ale taková Shriek tam má docela velkou backstory kdo je a kdo byla předtím a ostatní téměř nic.
 • Sagikkun
  Velice... zajímavý počin.
  A chvilku mi dalo zabrat se rozhodnout, jestli jsem z toho vlastně nadšený, nebo zklamaný.

  Hned na začátku jsem si musel zvyknout na dvě věci:
  1) tohle není ani tak chyba samotného eventu, ale od poslední navazující knihy v kompletu (KVS 40, Venomova pomsta) se událo DOST zásadních věcí, na které jsem si chvilku zvykal nebo je rovnou musel googlit (jako třeba kdo je sakra Doppelganger?! Na to, jak se v každém čísle pomalu vysvětluje i origin tety May, tak Doppelganger byl zmíněný dost ledabyle)
  2) Carnage (i jeho parťačka) aka neskutečný edgelord. Za to neustálé mluvení o zabíjení mi bylo docela trapně, chvilku jsem si říkal, zda-li se scénáře nezhostila nějaká třináctiletá emařka... ale dá se na to zvyknout a ve finále jsem byl s charakterem šíleného vraždícího symbionta docela spokojený.

  Jinak se jedná o jednu velkou akční jízdu. A tady přichází mé rozporuplné pocity. Akce je tu více než dost (místy chaotická, jinak skvělý adrenalinový run), dynamika obou týmů funguje a kresba si udržuje kvality napříč všemi sériemi... avšak... v knize se dá najít nemalé množství chyb (klasicky) a po chvilce mi to začalo připadat poněkud stereotypní:
  SPOILER
  "Hrdinové" hledají tým řádícího Carnage, přičemž ho za žádnou cenu nemohou najít (to aby měl dostatek času vyzabíjet půlku města). Nabere se nový člen, ať do týmu hrdinů či záporáků. Týmy se střetnou, dají si po hubě a zmizí. A vše znovu. Toť šablona celé knihy.
  KONEC SPOILERU
  Abych byl ale fér, tak se tu i přes určitou šablonovitost v pozadí rýsuje myšlenka, která má pravděpodobně celý tenhle event hnát, z náznaků se mi i líbí, a čekám, co se z toho vyklube v druhé polovině.

  Mám tu výhrady a není jich pár. Naštěstí je dokáží vykompenzovat pozitiva a čtení jsem si z převážné většiny užil.
  První části tohoto velkého eventu se tak daří to o chlup vytáhnout na 4*.