Ukázka
Ukázka
Ukázka
Kultovní český komiks, který milují celé generace malých i dospělých čtenářů, přichází v nové podobě. Rychlé šípy září, jak jste je ještě neviděli a plní tak přání svého výtvarníka Jana Fischera. Navíc poprvé ve všech variantách, které spolu s J. Foglarem vytvořili.

Soubor vychází i s rozsáhlým doslovem T. Prokůpka v unikátní grafické úpravě Martina T. Peciny. Kreslíři Bohumír Čermák a Marko Čermák se nacházejí v druhé části kolekce, která slouží ke srovnání s původní verzí.

Scénář
Jaroslav Foglar
Art
Bohumír Čermák, Marko Čermák, Jan Fischer
Obálka
Jan Fischer
Publicistika
Martin Pecina, Tomáš Prokůpek
Žánry
klubácký
ISBN/ISSN
978-80-00-06123-8 (Albatros (Albatros Media a.s.))
Vazba
šitá v tvrdých deskách (s papírovým potahem bez laminace)
Formát
230 x 330 mm
Tisk
barevný
Stran
296
Cena
899 Kč
 • Satan__666
  Opravdu vymazlené vydání. Perfektně restaurované, je tam vše (různé verze) a také velmi zajímavý doslov.
  Jediné, čím to mohli ještě vylepšit, by byly originální (tedy násilně nesjednocovaná) záhlaví (podobně jako to je v 10. díle komiksů Marko Čermáka). Ale klady jednoznačně převažují. Jsou tu dokonce i opravené nějaké dosti záludné a skryté chyby.
  Opravdu se těším na druhý díl.
 • Michal Opitz
  Ale ale, to je mi pěkné!
 • Palebras
  Rychlé šípy jsem miloval už jako kluk a nic se na tom nezměnilo ani po letech. To kouzlo už nikdy nezmizí. Kniha je absolutně nádherná a z každé stránky jde cítit ten obrovský kus práce, který na ní byl odveden a všemu vévodí nádherný přírodní krémový papír, který je radost otáčet a sledovat na něm příhody Rychlých šípů. Plus krásně doplněno o různé bonusy v podobě dalších verzí a hlavně spousta stránek o Fischerovi samotném, včetně jeho archivních kreseb a podobně. Naprostý klenot. Rozhodně se také těším na druhou knihu a doufám že světlo světa spatří co nejdříve. Plný počet !
 • Darth Raelchi
  Nemám co dodat. Skvělá edice. Opravdu mnohem lepší než ta od Olympie. Nechám si určitě oboje, ale tahle jednoznačně vede. Krásně udělané a restaurované. Mám konečně všechna Fischerova pokračování, včetně stavby mládeže. Pořád to jsou Rychlé šípy, ať už je dobový kontext jakýkoliv a upřímně mě nijak nepohoršoval. Obzvlášť v této edici jsem se zaměřil výhradně na Fischerův um a sledovat jeho vývoj. Nikdy jsem to u něj nedělal a úplně zírám, co to bylo za kreslíře. Prokůpek a spol. krásně doplňují informace v doslovu. Bonusy jsou prostě bomba. Už se těším na druhou knihu. A už aby to vyšlo (běda jestli tam nebude Junek s Bohumírem Čermákem)!!!
 • james89
  Jako fanoušek Foglara a RŠ byla pro mě povinnost si knihu pořídit. Někdo by to mohl považovat za zbytečnou knihu, ale zde je fajn, že první příběhy jsou zde uvedeny ve všech mně známých verzích. U knih od Olympie byla jen jedna verze a jiná než např. u sešitových vydání od Olympie nebo Pulsu z 60.let. Moc pěkná kniha. Tak to už snad bude z vydání RŠ vše, protože už jich je celkem dost :D
 • Darth Raelchi
  Uz jsem to video videl a je mi do placu. Zase nebude komplet. Chjo. Treba do te doby zmeni nazor.
 • SlouzimStarymPsum
  S trilogií se nepočítá nejen do 2. dílu, ale zatím ji Albatros neplánuje vůbec. A když na to dojde, tak sáhnou k úpravám - osekávání textu. Je ho tam prý příliš mnoho. Na FB je k tomuto vydání RŠ video a baví se tam právě i o trilogii.
 • Darth Raelchi
  keporkak: o tom bohužel nic nevím, tak snad se mýlíš.
  james89: ve 2. svazku právě musí být Marko Čermák, protože bez něj máš vlastně 11 pokračování (8x Junek, 3x Bohumír Čermák). Bohumír jinak dělal překreslování, což už bylo v této edici představeno v bonusech. Junka pak v 60. letech překreslil zase Marko Čermák a ten ještě překreslil jednoho Fischera (RŠ plaší pytláky - Červenáček tam dostane kamenem od pytláků ryb, u Vávry byl taky vydán). Samotný Marko Čermák má vlastně 91 původních pokračování (z nichž některé jsou upravení Kulišáci) + 2 pokračování, které už vyšly teď u Fischera ohledně nového šlapohybu. Pak je jedno pokračování jako promo na třetí díl vontské trilogie (jen jedna strana na konci vydání od Olympie), pak je nový příběh podle nevydaného Foglarova scénáře s úpravou Jiřího Stegbauera (poslední strana u Vávry). Suma sumárum by to byla docela nudlička ve velkém formátu, která má jen 102 + 2 (Fischerův šlapohyb) Čermákových pokračování, k tomu 11 pokračování od Junka a Bohumíra Čermáka, + 9 překreslených + promo na třetí díl + poslední příběh. Moc toho není, tak předpokládám, že tam bude i vontská trilogie, která má dohromady 82 stran (pokračování). Takhle by to totiž bylo úctyhodných 197 stran a to už by byla knížka, k tomu si přičti bonusy a je to doma.
  Logicky si říkám, aby kvantitativně, i kvalitativně, kniha obstála vedle Fischerovy, měla by mít i vontskou trilogii. Navíc jsou to RŠ a takhle by druhá kniha byla opravdu kompletní a byla by i stejně tlustá.
 • keporkak
  Pokud vím, s vontskou trilogií se ve druhém dílu nepočítá.
 • james89
  RŠ od Marko Čermáka vydal nedávno Václav Vávra jako 10. knihu z kolekce. Právě nevím, jestli v 2. svazku bude Marko Čermák nebo někdo další. Mám pocit, že pár dílů nakreslili ještě další dva, ne tolik populární kreslíři. Uvidím, nechám se překvapit :) Na druhou stranu by bylo fajn, pokud by Albatros udělal parádní komplet ve dvou knihách včetně dílů od M.Č. Stínadlům by slušela zvlášť extra kniha.
 • Darth Raelchi
  James89: jeste bude kniha se zbyvajicimi kresliri RŠ. V predmluve to teda uvadi a vypocital jsem ze by to melo cca. 200 stran pokud tam zahrnou vontskou trilogii. Jen nevim, kdy ji planuji vydat.