Věčné zlo (paperback)

4.0 (4.0) | BB/art s.r.o. | akční, superhrdinský

ZLO JE RELATIVNÍ
Něco takového nejmocnější hrdinové světa nečekali.

Zatímco mezi sebou ochránci naší planety řešili svoje vlastní půtky, bytosti z temné dimenze přihlížely. Trpělivě čekaly a plánovaly dokonalý útok.
Poté udeřily. A hrdinové padli.

Liga spravedlnosti je pryč. Nahradil ji Zločinecký syndikát, tyranské vraždící uskupení nadlidí, jejichž schopnosti a osobnosti jsou zvrácenou verzí Supermana, Batmana, Wonder Woman a dalších. Jejich cíl je prostý: vládnout světu. V čele tajného společenství superpadouchů postupovali po celém světě jako armáda a zlikvidovali jakýkoliv odpor. Žádný hrdina se jim nedokázal postavit.
Ale Lex Luthor není hrdina.

Ultraman a zbytek Syndikátu mu nevěnovali dostatečnou pozornost, a tak je nyní Supermanův úhlavní nepřítel poslední nadějí pro Zemi. Aby porazil dobyvatele z temné dimenze, spojí se s nesourodou skupinkou zločinců – a jedním legendárním hrdinou.
Válka se blíží, bitva zlého génia vůči surové síle, důvtipu vůči násilí. Válka takových rozměrů, že může dát zrod ještě smrtonosnějším nepřátelům. A ať prohraje kdokoli, zlo zvítězí.

Scénář:
Geoff Johns
Kresba:
David Finch
Ink:
Richard Friend
Lettering:
Pavel Mařata
Barvy:
Sonia Obacková
Překlad:
Pavel Švanda (Ninjer)
Redakce:
Mirka Jarotková, Richard Podaný
Obálka:
David Finch, Richard Friend, Sonia Obacková

Varianty:
Věčné zlo (limitovaná edice 52ks)
Věčné zlo (paperback)
Věčné zlo (pevná vazba)

Obsahuje sešity série Forever Evil #1-7

Rok a měsíc vydání: říjen 2019 | ISBN: 978-80-7595-276-9 | Vydání: 1. | Vazba: lepená v měkkých deskách | Formát: 168 x 258 mm | Počet stran: 224 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 499 Kč | Název originálu: Forever Evil | Vydavatel originálu: DC Comics, 2014

Obálka (1/6)
Ukázka (2/6)
Ukázka (3/6)
Ukázka (4/6)

+ další 2


Koupit

3DD!3
3DD!3 | 26.11.2019 | Věčné zlo (paperback) |

Čistokrevný popcorn, který ukazuje že když se Johns rozjede, tak umí. Poražení původní Ligy spravedlnosti se sice odehraje hodně mimochodem, ale zlá verze Supermana (závislák na kryptonitu) a spol přirostou k srdci hned. Luthor jako hlavní hrdina funguje výborně a celý dějový oblouk Věčného zla je v podstatě o něm. Vizuální stránka z pera Davida Finche často bere dech. Neskutečně propracované výjevy akčních scén a konfrontací jednotlivých bijců jsou materiálem na plakáty do pokojíčku. Nemá to zásadnější hloubku, ale jasně je zde vidět proč DC týmovky selhaly. Nevybudovali dostatečné základy, na to aby na nich mohli postavit takové monumentální scény jako je rubačka Alexandra Luthora s Ultramanem.

Spike
Spike | 16.11.2019 | Věčné zlo (paperback) |

Velká spokojenost. Sice to zase dlouho trvalo, ale konečně jsme se dočkali. Nechápu, když už jde o x-tý díl New 52 Ligy Spravedlnosti, že BB Art ještě pořád nepochopil že když se to prodává, že zájem asi je, a nevyslyší čtenáře v tom aby zvýšil rychlost vydávání. Nejlepší zážitek z toho stejně budu mít až tu JEDNOU celá série vyjde komplet a já si to dám hezky všechno za sebou, ale tímhle šnečím tempem to potrvá...
Věčné zlo navazuje na Válku velké trojky, i když je kniha vyprávěna z jiné perspektivy. Díky tomu a taky díky tomu že co se stalo s hrdiny z Ligy se dozvíme až postupně, je tahle návaznost zprvu trochu nejasná a člověk má pocit že mu prostě něco uniká. Ale jakmile se do toho dostanete, jedná se o špičkový mainstream. Ačkoli padouši v hlavních rolích nejsou nějak moc využiti, kromě Lexe Luthora, baví všichni. Být to delší a jít víc do hloubky a motivací záporáků, bylo by to skvělé, tady se pracuje spíš jen s tou základní premisou "padouši jdou zachránit svět". Ale i tak to funguje, jen ten potenciál byl mnohem větší. Vše jede v rychlém tempu a člověk neví jestli má rychle číst dál, nebo se zastavovat a kochat se skvělou kresbou Davida Finche. Ten je jako vždy výborný a jeho kresby, obzvláště jedná-li se o celostránky nebo dvoustránky, je prostě pastva pro oči. S tím se pojí jeden velký klad proti Válce velké trojky, a totiž že se tu nestřídají rozdílní kreslíři, ani se neskáče ze série do jiné, a tak je příběh v knize i vizuálně ucelený. Překvapil mě uzavřený konec, čekal jsem nějaký cliffhanger co vyvrcholí v dalším díle Ligy, ale to prozatím hlavní se stihne ukončit už zde. A ne že by i tak nebylo na co se těšit dál, ono neuzavřených linek je tu dost. Pochválil bych postavy, ale on děj tak letí dopředu že málokdo stihne opravdu zazářit.
Z hrdinů tu máme Batmana, který je nucen spolupracovat s Lexem a spol, vzájemné konfrontace byly fajn a Batman bavil, je přesně takový jakého ho z New 52 známe. S Lexem to bude zajímavé hlavně do budoucna, musím říct že tady se mi docela dostal pod kůži a oblíbil jsem si ho, jsem vážně zvědav co s ním dál. Komiks nám mimo jiné představí i New 52 verzi Bizzara, a ta se mi líbila, i ten jejich vztah se 'stvořitelem' Lexem, jen toho prostoru moc nedostal, ale to je problém všech zúčastněných zde. Black Manta se tu ukazuje jako solidní nesmlouvavý drsňák, Captain Cold jako v podstatě fajn férový chlapík, Sinestro podobně, Deathstroke je žoldák jak se patří. U Black Adama by mě zajímalo jak to že tu najednou poletuje když v předchozí Válce velké trojky Shazam letěl rozptýlit jeho popel a tvrdilo se že je mrtvý...? Alespoň letmá zmínka nebo poznámka pod čarou by byla fajn... Catwoman tu má s Batmanem takovou tu klasickou chemii, ale v New 52 se s ní nějak moc nepracovalo, od toho tu máme Batmanovskou řadu z Rebirthu... Zvrat týkající se Nightwinga překvapil, ale jeho důsledky vzhledem k tomu že jeho série tu nevychází, moc nedoceníme. Co se týká Zločineckého syndikátu, tihle magoři mě taky bavili, doufám že ústřední trio ještě v budoucnu dostane svůj prostor. Co bych vytknul, pokud se to v budoucnu nezmění, tak to že se tu ignoruje celá dějová linka kolem Pandory z předchozí knihy. Pokud se to v dalších dílech už nějak řešit nebude tak budu dost zklamaný, tím by se váha celé Války velké trojky zpětně dost shodila... Ono i co se týče členů Ligy (nebo vlastně obou) je tu pár nejasností, ale tady je šance že se více dozvíme v jejich samostatných knihách.
V průběhu celého komiksu Věčné zlo se člověk jinak nestihne nudit, za cenu toho že občas je to trochu přeplácané a vyznat se kdo s kým a proti komu pak není nahned, ale díky vysoké laťce zábavnosti se to dá přejít. Věčné zlo není žádný masterpiece, ale v rámci mainstreamu je to skvělý nadstandard který vyzdvihuje ten nezvyk že superhrdinů tu je minimum, a skvělá a jednotná kresba. Já jsem rozhodně spokojen a vzhledem k tomu že tu máme už první náznaky Darkseid War, budu doufat v zázrak, že BB Art to vydávání přeci jen trochu popožene a brzy se dočkáme.

PKD
PKD | 4.11.2019 | Věčné zlo (paperback) |

Dosti dobrá záležitost se zajímavým a ne moc často používaným úhlem pohledu,totiž z pohledu a činů tzv. padouchů. Nemám moc DC booků,kde je z 90% děj zalněn záporáky.;) Přečteno v době vyjití orig. sešitů a mohu jen dodati,že cz verze není nejhorší,byť mám jisté výhrady k překladu,což jest logicky dáno tím,že když už roky znáte orig. tak si to v hlavě automaticky překládáte po svém.:) Rozhodně povinnost pro ty,co mají a líbila se jim Trinity War. A jsem hodně zvědav na další book v této sérii,Věční Hrdinové,které jsem již v orig. tehdy nečetl,takže budu aspoň trochu napjatý z děje.;-) Takže...tento book,mohu jen doporučiti. Ovšem pro ty,co nečetli Trinity War,to bude pravděpodobně mimo mísu.

rewkon
rewkon | 25.10.2019 | Věčné zlo (paperback) |

Začnu kresbou ta je parádní hlavně některé dvou strany jsou orgie .Příběh má hlavu a patu nenudí sem tam vtípek za nádechem černého humoru který neurazí ,na konci je pár věcí který mi úplně nesedí ,ale nic za co bych to mněl strhat . Celkem vzato pokud máte rádi nadprůměrný mainstream kde je Johns ve formě tak doporučuji z mého pohledu výrazně lepší než Liga Spravedlnosti co tu vyšla taktéž z 52.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 16.10.2019 | Věčné zlo (paperback) |

Slušná porce superhrdinského komiksu - teda skoro superhrdinského. To se mi na tom líbí, to jiné pojetí nám známých postav a možných příběhových vyústění. Odkazy na klasiku či staré známé jsou jasné, ale pro účely příběhu byly příhodně pozměněny. Příběh drží pohromadě, nepotřebuji nic bokem a k tomu, snad jen občas se vysvětlování či nacházení řešení potýkalo s kladením většího důrazu na opakované čtení či vracení se daných pasáží (viz Wayne Industries, prsten moci, Alexnader Luthorovo objevení se, a mnoho dalších). Kresba je zase to, nač jsem zvyklý, ale není to ku škodě věci. Prostě DC komiks.

cyboy
M cyboy | 9.10.2019 | Věčné zlo (paperback) |

Asi do dvou tretin to celkem dava smysl, ale pak zacnou zbesile strihy a podivny zaver, nicmene jako celek se to celkem da. V zaveru je tolik cliffhangeru, ze je tezko je spocitat. Proste takova klasicka, i kdyz mirne strizlivejsi, johnsovina.
Neurazilo, ale vracet se k tomu asi nebudu.
60%

Věčné zlo (limitovaná edice 52ks)

invape
invape 5.3.2020

Věčné zlo (paperback)

yogi
yogi 20.4.2020

Final
Final 7.4.2020

tom173
tom173 30.3.2020

dajik
dajik 27.3.2020

Bronn
Bronn 26.3.2020

w3cMarkus
w3cMarkus 7.3.2020

invape
invape 5.3.2020

Roiser
Roiser 15.2.2020

duri
duri 30.1.2020

slavik38
slavik38 25.12.2019

3DD!3
3DD!3 26.11.2019

Kaaos
Kaaos 25.11.2019

Spike
Spike 16.11.2019

Blackmoor
Blackmoor 13.11.2019

hellblazer
hellblazer 4.11.2019

PKD
PKD 4.11.2019

jh666
jh666 27.10.2019

rewkon
rewkon 25.10.2019

lantan1
lantan1 24.10.2019

Duracell
Duracell 23.10.2019

Darth Raelchi
Darth Raelchi 16.10.2019

Cinema Ranger
Cinema Ranger 11.10.2019

cyboy
cyboy 9.10.2019

Věčné zlo (pevná vazba)

invape
invape 5.3.2020

calvin10
calvin10 2.12.2019

trudoš
trudoš 26.11.2019

ConanVJ
ConanVJ 28.10.2019

Lachvos
Lachvos 14.10.2019

Spike
Spike | 14.12.2019 |

Ondra kenway: jako rozhodně jsem rád že BB Art (nejen) tuto sérii nadále vydává a nezanevřel na ni, za to určitě palec nahoru.. Já dokonce i chápu opatrnost a čekání na výsledky prodejů, co se nově vydávaných sérií týče... Ale pokud už se jedná o Xtý díl, a už vydavateli musí být jasné dle těch předchozích zda se prodává či ne, Tak nechápu to hlemýždí tempo. Nechceme tu nic nemožného, taková Crew nebo Comics Centrum nemají problém vydat 2-3 díly jedné série ročně, a BB Art není o nic menším vydavatelem co by si tohle nemohl dovolit, ba dříve to i dělal, proto jednoduše nerozumím proč se teď tak zasekl? Opakuji, co se týče sérií co teprve zkouší, ano, opatrnost je na místě, ale pokud jde o ty už dávno zavedené, tak v zájmu sebe i čtenářů by rozhodně bylo záhodno tempo vydávání zvýšit. Takhle chápu ty co čekají až bude nějaká série komplet a pak teprv si ji komplet koupi. Pokud vidím že série vychází pravidelně a v rozumných intervalech, je pro mě jako čtenáře ihned vstricnejsi a přístupnější.

ondra kenway
ondra kenway | 16.11.2019 |

Spike: Jo, už si fakt říkám, jestli je BBart prostě jen super troll, nebo jsou vážně tak šíleně hloupý a neschopný, každopádně jim tleskám, jak svým přístupem dokážou zabíjet i takhle zábavné série...