Hilda a král hory
Paseka1. vydánízáří 2019série Hilda 4/4
4.6
...
...
...
...
+ 2 další ukázky
Dobrodruzi, dobrodružkyně, dobrodružčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá. Mohl by to totiž ve skutečnosti být troll nebo starý obr… Budiž vám varováním i nový příběh s Hildou, kterou jsme opustili v momentě, kdy sama přestala být člověkem. Netroufáme si prozrazovat víc než to, že vás čeká magické dobrodružství, které ovlivní budoucnost celého města Trolberg. V dalších rolích vystupují Hildina maminka, liškoloušek Větvík nebo velitel hlídky, která chrání město před trolly.

Přestože je přirovnávána k Muminkům nebo filmům Hajaa Mijazakiho, je Hilda dokonale svá. Nejprve uchvátila čtenářky a čtenáře komiksů a poté vznikly úspěšný animovaný seriál od Netflixu i samostatná knižní série. Protože jsme vás nechtěli ještě víc napínat, dlouho očekávaný díl vychází česky v čase anglické premiéry.

Scénář
Luke Pearson
Art
Luke Pearson
Obálka
Luke Pearson
Lettering
Eva Nečasová
Překlad
Martina Knápková
Redakce
Eva Nečasová, Jakub Sedláček, Vojta Sedláček
Žánry
dětský, dobrodružný, fantasy, humorný
ISBN/ISSN
978-80-7432-971-5
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
212 x 298 mm
Hmotnost
552 g
Tisk
barevný
Stran
76
Původní cena
299 Kč
Originál
Hilda #06: Hilda and the Mountain King (Flying Eye Books, 2019)
Skvělé a krásné! Pearson přišel s novými nápady a hlavně konec příběhu je nečekaný a dechberoucí. A taky je to zase skvěle odvyprávěné. Doufám, že už Pearson pracuje na novém příběhu!
Hilda mě prostě baví :-) Příběh byl proti předchozím trochu zamotanější a nevím, jak by si s tím poradily menší děti, ale celkově paráda.
Hilda neztrácí nic na svém půvabu. Jeden větší příběh o králi trollů dodá i odpověď na minulý díl a celkově se jedná o milý pohádkový zážitek.
Já jsem se nechal unášet pohádkovým a roztomilým příběhem, až mě to na konci skoro dojalo. Nebudu tedy remcat a vpálím tomu pět hvězdiček, neb si to zaslouží!

Celkový dojem: 90%
Porad fajn cteni, ale moje okouzleni Hildou asi ma sve hranice. Jsem zvedavy, co na to reknou deti, protoze uz konecne mam odpoved na otazku: "Co se stalo s Hildou."
70%