Conan Barbar #02
Semic-Slovart1. vydání 1992série Conan Barbar 2/18
4.4
...
...
...
...
Comicsová podoba příhod Conana Cimmeřana, nejslavnější postavy z pera Roberta Ervina Howarda.

Příběhy:
Nepřátelé opeřeného hada!
Souboj s mrtvými bohy!


Vycházelo v české i slovenské jazykové mutaci.
Originál:
Fiends of the Feathered Serpent! - Conan the Barbarian #65 (srpen 1976)
Daggers and Death-Gods! - Conan the Barbarian #66 (září 1976)
Vydal: Marvel.
Obálka: Conan the Barbarian #115 (říjen 1980)


Scénář
Roy Thomas
Art
John Buscema
Ink
Tony DeZuniga, Rico Rival
Barvy
Michele Wolfman
Obálka
John Buscema, Ernie Chan
Překlad
Peter Vučka
Žánry
dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
80-7147-060-0
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Hmotnost
50 g
Tisk
barevný
Stran
32
Původní cena
22 Kčs
Druhý Barbar Conan prekvapivo drží linku začatú v prvom a tak pokračujeme v rozprávaní o „bohyni“ Belit, ktorá sa ocitne na palube spolu so svojím záchrancom Conanom. Tentokrát sa z temnej džungle dostávame na more (trochu nuda), následne na ostrov pohltený džungľou (super) a potom do prístavu (opäť trochu nuda). Som zaskočený z toho, ako scenárista rád kopíruje iných. V jednotke Amrbu okopíroval od Burroughsovho Tarzana (výchova dieťaťa zvieraťom) a tu sa pre zmenu vykráda legendárny marvelácky Thor (zdvihnúť sekeru môže len vyvolený). Osobne neverím, že by mohlo ísť o náhodu, na druhej strane je mi to vcelku fuk. A samozrejme nebol by to Conan bez obrovského opereného hada. Páčil sa mi fantasy háv, pretože pred „realistickým“ Conanom v komiksoch uprednostňujem predsa len skôr toho mystickejšieho. Meč hore za Červenú Sonju (!).
Conanova galéra se při úprku před pronásledovateli dostane na tajemný ostrov kde kdysi zmizel jeden z obávanývh pirátů a Conan s Belit po boku bude muset změřit síly s tajemným zlem, které ho přemohlo. První povídka rozhodně křísí nejlepší z conanova kánonu a ukazuje, že na rozdíl od super hrdinů má Thomas barbarského svalnatce dobře zvládnutého. Následující příběh o Conanově šmelnině s nedůvěryhodným obchodníkem už není tak hvězdný, ale i tak by mezi původní Howardovy práce zapadl minimálně pěknou pointou finálního boje. Škoda, že příběh není dokončený. Slušný sešit, který si své hodnocení zaslouží i soudobým pohledem.
Je tu niekto zo Slovenska, kto ma toto cislo na predaj? moj mail: karimba@azet.sk
Tohle číslo se mi podařilo sehnat až nedávno, sbírka je konečně kompletní. S obsahem spokojenost, jen velmi mrzí nedokončení druhého příběhu.
Tešil som sa na nové číslo, ale nedopovedanosť druhého príbehu ma dosť rozladila...
kupoval som ho ked som bol malý. moc ma vtedy nebral, pretože som žral spideyho, ale čím som starší tým radšej sa k němu vraciam (narozdiel od ostatných titulov semicu), parádne drsné príbehy a neskutučně dynamická kresba.
V čase, keď to vychádzalo, som Howarda žral a čítal všetko, čo sa Conana týkalo. Aj dnes ma Semicovské zošity bavia. Jedinou nevýhodou je, že dosť veľa scenárov iba prerozpráva písané poviedky. A ešte jeden mínus Conan v tej dobe pre mňa mal. V čísle 19 som prestal z finančných dôvodov kupovať Spidermana. Prachy boli iba na jeden komiks a Conan vyhral. Dnes viem, že som vtedy mal začať kradnúť. Čo už.
Inak, tnto zošit je slušný, prvý príbeh evokuje južnú ameriku a druhý predstavuje Červenú Soňu, čo sľubuje super pokračovanie... Ale ako to dopadlo, všetci vieme.
Nepřátelé opeřeného hada!: <i>OBSAH:</i> Conan a Belit prchají s Černými korzáry před Stygijskými loděmi. Dostanou se na Ostrov mlh, kde se podle pověsti před sto lety ztratil legendární první velitel Černých korzárů Nemilosrdný Ahmaan. Jeho mrtvolu nacházejí v jedné chýši. Pomocí kouzel ho zabil a jeho mrtvolu udržuje v zachovalém stavu vládce ostrova kouzelník a vyznavač opeřeného hada Tezacatlipocae. Zajme Conana a Belit a i když ti brzo uprchnou poznají, že Tezacatlipocaa není tak snadné zabít obyčejnou dýkou nebo nožem. Zdá se, že je nesmrtelný. V poslední chvíli, ale přijde na pomoc mrtvý Ahmann (re-animovaný jedním z Belitiných korzárů), Tezacatlipoca na chvíli ztratí koncentraci, čehož Conan využije a setne ho Ahmaanovou sekerou. <br> Souboj s mrtvými bohy!: <i>OBSAH:</i> Ve městě Messantii se Černí korzáři snaží u překupníka prodat svojí kořist. Ten jim nabídne obchod. Chce přinést z Chrámu tisíce bohů ukradenou stránku z prastaré Železné knihy (což je asi něco jako Necornomicon). Zde, po menší potyčce z knězem-strážcem, který pomocí hypnózy a halucinací postaví Conana a Belit proti sobě, se dostávají až ke svému cíli. Tam se však setkávají s někým, kdo si přišel pro stejnou kořist a zdá se, že se ji nebude chtít vzdát bez boje. Je to Rudá Sonja. <br>

<i>KOMENTÁŘ:</i> Zatímco Nepřátelé opeřeného hada je další klasický dobrodružný příběh uzavřený v jednom díle, pak Souboj s mrtvými bohy je nedokončený. Semic ovšem provedl jeden ze svých husarských kousků a přeskočil hned osm čísel původní řady, takže po č.66 následuje v semicovském Conanovi č. 3 č.75 americké řady a tak jsme se rozuzlení tohohle příběhu už nedočkali. Ovšem anotace na první stránce v č. 3 zůstala a tak nám chybně slibuje „jeden z nejslavnějších příběhů o Conanovi s hvězdou Rudou Sonjou“ i když příběh už je úplně někde jinde.
Pro mě osobně 100-vková záležitost! Nemůžu jinak hodnotit. Můj první Conan a vlastně jeden z prvních comicsů vůbec, nepočítám-li domácí záležitosti typu Čtyřlístek, výborná Kometa či komunisty povolený Pif. Conanovi příběhy od Semic-Slovartu znám dokonale a něco jsem se jich načetl a taky pro mě byly obrovskou inspirací pro můj vlastní rozvoj v kreslení. Buscemova práce mě hodně oslovila a Conan Barbar patří jednoznačně k tomu nej a na co nejraději (vedle Spider-mana) ze svých náctiletých let vzpomínám!
Jj, Conan byl vždycky v pago, mám přečtené x- krát, kde x <10,20> V té době toho nebylo moc a Conan se Spideyem patřili k špičce
tohle byl můj 1.Conan a taky mě pěkně chytnul
Conana jsem měl ze všech sérií nejradši a pořád mám. MdS
Souboj s mrtvými bohy je supr. Opět supr kresba, která vede celou tuhle sérii a příběhy který mi opravdu sedli. Navíc Conan je vazba jak má bejt. Vzpomínám si, jak jsem jako malej na vesnici vysílal mámu den co den na poštu aby mi přinesla Conana a Spidermana, protože to bylo jediné místo kde se dal sehnat (se zpožděním jak prase). Nostalgie a nejenom to. Tohle je Conan ve své ryzí podobě! Conan jak má bejt! Škoda že dokončení s Rudou Sonjou se nikdy nedočkáme...Jsou dvě sešitovky které bych uvítal a to Batman a Conan...
Četl/a (36)
Alfi, AlmightyMates , Cemino, ConanVJ, emanek, erik, figis, flipflop, holubdema, house192, invape, Ivan Kucera, Izmir Čupr, J.Connor, jankie, Kapis, Killingjoke, Knuckless, Laik, Lawer de Sanctis, Librarian, mart.in, Mart74, mineralk, monte walsh, NecRoman, Poseidon1978, radimisko, robertsedmik, SHORTY, SickNail, tacmud, trudoš, Tyfus, Zajo original, zgrywus
(125)
5555, adam.ra, afri, Alfi, AlmightyMates , andywart, Ashek, Avian, Azbest, AZTeck, bboorreekk, Benji, blackJag, Blair, bobo666_2005, Bounty, Braindead, burzum, Cassidy, Celestius, Cemino, chalmovsky, chauvesouris, ConanVJ, Corvus, CSE_AC/DC, danyno76, Dinik, doophy, DracoAn, dracula, ElGregory, emanek, erik, fel68, figis, filemon, Financ, Frizer, fubong, goodspeed, Greyman, grinder, Grynca, Hamichal, Holmwood, holubdema, house192, Hulik, imro, invape, J.Connor, Jane, jankie, JindrasT, Kabukiman, Kapis, KdG, killermarf, Knuckless, komiksák007, krvinka56, Laik, Lawer de Sanctis, Lenny, Librarian, Lobok257, lokeren7777, mAGiic, MarDos78, Markyz de Sade, mart.in, Mart74, Marvin, Matio, matrosh, MB, merhyx, mikado, MIKER65, mineralk, misa, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, monte walsh, monty.cl, morbi, NecRoman, Nightmare, pavel, pechna, pennywise, POLAKST, Poseidon06061978, Poseidon1978, radimisko, RainDamage, Redlum, Ricarderon, robertsedmik, roswelll, Saiffer, SHORTY, skiperciatkox, Skot, Slaine, Slávek, sleepless, tacmud, Toe, Trevelyan, trudoš, tulipstros, Tyfus, vallyslayer, Velrybář, Viking, vranakx, willis, worf, xintax, yogi, Zajo original, zgrywus, Zíďas
Chce (6)
Maty48, Odal , Premek, RaptoR, Tombal, tuwanakha
Koupí (2)
Ashek, Final
Prodá (1)
yogi