Tokijský ghúl #02
CREW1. vydáníprosinec 2016série Tokijský ghúl 2/14
3.7
...
...
...
...
+ 6 dalších ukázek
Koupit
Nejdůležitější je stravovat se humánně.

Někdy to není zrovna lehké - obzvláště pokud jste napůl člověk, napůl ghúl - avšak Ken Kaneki se s pomocí přátel pomalu učí, jak zapadnout do nového světa, a zároveň nezpřetrhat pouta, která ho spojují s tím starým.

Na obzoru jsou však noví nepřátelé v podobě zvláštní jednotky, jejímž úkolem je zbavit Tokio ghúlí hrozby.
Kenův nový život tak může skončit ještě dříve, než pořádně začal...

Scénář
Sui Ishida
Art
Sui Ishida
Obálka
Sui Ishida
Lettering
Karel Petřík
Překlad
Anna Křivánková (hotate)
Redakce
Filip Gotfrid, Boris Hokr
Žánry
detektivka, horor
ISBN/ISSN
978-80-7449-413-0
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
128 x 182 mm
Hmotnost
230 g
Tisk
černobílý
Stran
212
Původní cena
199 Kč
Originál
Tokyo Ghoul #02 (Shueisha Inc., 2012)
Jestli se hlavní hrdina bude učit boj stejně pomalu jako je tempo této knihy, tak se bojovat naučí na konci série. Ovšem pořád jde děj pomaloučku kupředu, tak zatím spokojenost.
Pořád mě to moc nezaujalo. K nezajímavým postavám přibylo dalších pár nezajímavých a plochých postav. Kresba už je mi víc sympatická, ale absolutně nepobírám, co se děje při akci. Nic moc se tady nestane, kromě toho, že se tady objeví ÚPG. Kanekiho maska bude přece nepraktická v soubojích, když mu zakrývá jedno oko, ale nejdůležitější přece je, že mu ta páska přes oko sluší. Průměr.

Celkem - 50%
// Společný komentář ke všem dílům. Obsahuje lehounké SPOILERY //
Na sérii jsem se vcelku těšil (námět super, prvotní zápletka taky) a vcelku to i vypadalo dobře, ale podle mě se to zase dostalo do té typické mangové rozplizlosti, kdy se kupí stránky, kapitoly a celé knihy a zas tak moc se toho neuděje. Pořád souboje na život a na smrt, ale nakonec se stejně oba válečníci rozlezou každý do své zotavovny. Komentáře zde na comicsdb jsem si četl až po přečtení celé série, takže ten názor, že souboje jsou strašně nepřehledné, jsem si vytvořil sám. Šlo to až tak daleko, že některé kratší souboje jsem prostě přeletěl očima a až na konci jsem se z bublin snažil vydedukovat, co kdo komu udělal. Úplně to křičí třeba v porovnání s Gantz, kde jsou klidně za kapitolu dvě citoslovce a tři výkřiky, ale člověk prostě ví, co se komu stalo.
Další věc, co mě žrala, jsou ty betlémy postav, chvílemi to vypadá, že se autor rozkračuje k sáze minimálně rozsahu Hry o trůny. A ten konec nekonec... aspoň trochu zakončení si těch čtrnáct knih zasloužilo. Dávám všem dílům tři hvězdy, těm, které mě zaujaly trochu více (1, 7, 8) pak čtyři.
Tokijský ghúl #02 - Asi nebylo úplně moudré začínat s touto sérií, jelikož mě to nepřekvapivě docela baví číst. Oproti minulé knize totiž výrazně ubylo nepřehledných bojových scén, autor nás daleko více vtahuje do tajů a pravidel tohoto světa a už mi nebylo úplně jedno, co se s postavami vlastně děje. Spíše než Kenikimu je druhá kniha věnována vedlejším postavám, dost výraznou roli tady má Tóka, detektivové z ÚPG a matka z dcerou, které tak úplně nemají šťastný osud. Zatím tedy ještě vytrvám, ale na 90% vím, že toho patrně budu litovat ... Za mě 4*!
Ve druhém díle autor představuje značné množství vedlejších postav, které se tu epizodně mihnou a zase zmizí. Představují se zde „záporáci“ stojící proti ghúlům na druhé straně barikády a zápletka s malou Hinami a její matkou Rjóko slibuje do budoucna něco většího. Zároveň nám zde autor poodhaluje více ze světa ghúlů, ať už mechanismy, jakými přežívají (skutečnost, že nemusí svou potravu vždy "lovit"), jak bojují a mimo jiné také, jak s lidmi splývají.
Re-reading po roce: Objevují se nám tu „záporáci". Líbí se mi, že opět dostáváme trochu jiný pohled na dobro a zlo (jako třeba u Death note, ačkoli tam se to prolíná ještě víc). Představují se nám nové postavy, které vypadají sympaticky a jsou od sebe dobře rozeznatelné. Kresba stále skvělá.
Druhy diel sa zameriava hlavne na opacny pohlad, a to ako vidia svet ghulovia zo svojej strany mostu. Pribeh je rychly a postavam nedavam dostatok priestoru na predstavenie. Boje su chaoticke, ale tempo si drzi vyhovujuce a atmosferu buduje spravne. Viac na http://amzone.cz/recenze/17/02/tokijsky-ghul-kniha-2-manga
K těmhle ghúlům mám stále poněkud ambivalentní postoj. Nemůžu říct, že by mě to úplně nebavilo, na druhou stranu říct, že mě to baví, taky není úplně pravda.

Celkový dojem: 60%
Není to špatné čtení, ale abych se těšil na každý další díl, to mě zatím nechytlo. Rozhodně ale oceňuji postavy, ty se mi začínají líbit. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/01/1354-tokijsky-ghul-2-60.html
Jsem pomerne prekvapeny. Prvni dil se mi moc nelibil a hodne jsem zvazoval zda jit do druheho a nakonec to az takova chyba nebyla. Je to porad manga, se vsemi negativy, ktera s s sebou nese, ale take to neni uplna pitomost jako treba Gantz. Jen se bojim ze schopnosti ghulu a pravidla sveta si autori opet vymysleji za pochodu (jako v Death Note). Zkusim jeste treti dil a pak se rozhodnu zda to budu dal kupovat. Kazdopadne tu vychazeji o dost horsi mangy.
70% s odrenyma usima.
7161211
Fort25.12.2022 10:53Tokijský ghúl #02
Fry17.9.2019 15:12Tokijský ghúl #02
Toren18.11.2018 13:52Tokijský ghúl #02
Benny10.11.2018 09:25Tokijský ghúl #02
Bronn17.12.2017 21:18Tokijský ghúl #02
Jak23.2.2017 16:05Tokijský ghúl #02
Final13.12.2016 11:20Tokijský ghúl #02
Četl/a (62)
alchymista5, AlmightyMates , Bary02, Benny, besikv, borknagar1, Bronn, calvin10, cyboy, Darker, Fort, Franta z Čokolády, Fry, Georgíno J., JackOneil, Jak, James, kapicka, kaylin, kisuke93, lacoste, lantan1, Lavk, libcenko, Lucy117, Madao, miCHALupka, mira1239, misa, Mitsuko, motycond, MrKulda, Negan, Netorack, NylKasbri, Osimchin, p3tris, petrSF, Plechy, plema, Plocan, Poseidon1978, raenius, Rinter, Róbert Nagy , Sagikkun, Sawyer, Scaleo1, Schramm, seezeethree, seneke, Shin, Sir_Pete, TheLavk, Tomket.Tom, TQChose, vevera6, vishnar, VXP, xflori01, xxSIMIxx, zlejzmrd
(99)
665+1, alchymista5, AlmightyMates , Awakener, BadBoy, Bary02, batoo, Benny, besikv, blackJag, bmc75, borknagar1, bronxik, calvin10, charvos, cyboy, Darker, doophy, filemon, Franta z Čokolády, Fry, Georgíno J., Golem, Honza R., invape, JackOneil, James, KadetJaina, kapicka, kisuke93, krvinka56, lacoste, Lavk, libcenko, listr, Lobok257, Lookass33, Madao, markic, MB, miCHALupka, mindstormjak, mira1239, Mitak, Mitsuko, MrKulda, Nanami, Negan, NylKasbri, Osimchin, OwerLord, p3tris, pavouk, pechna, petrSF, plema, Plocan, Poseidon1978, raenius, Raijin, Ricarderon, Rich, Rinter, Róbert Nagy , Roxigor, Sagikkun, Saiffer, Sammael, Sawyer, Scaleo1, Schramm, seezeethree, seneke, Sir_Pete, sleepless, stepan.tichy, T3ss, tacmud, Tarka Daal, TheLavk, Tialster, timek, Tomate, Toren, TQChose, vevera6, vishnar, Vítek, vranakx, WoodySempaii, xai, xflori01, xintax, xxSIMIxx, yogi, YukioSanUchiha, Zahonko, Zajo original, zlejzmrd
Chce (4)
Ananasový Džus, FatMonster, monty.cl, pxashes
Koupí (1)
FatMonster
Prodá (1)
MB