Ukázka
Ukázka č.1
Ukázka č.2

+ 1 další ukázka

Výběr kultovních komiksů z časopisu ABC, tentokrát zaměřený především na souborné vydání kreslených příhod legendárního klubu Strážci, které na stránkách časopisu vycházely s přestávkami od roku 1967 až do roku 1984.

Obsah:
Strážci - Vlastislav Toman, Libuše Kovaříková (ABC 1966-70)
Strážci - Vlastislav Toman, František Kobík (ABC 1972-73)
Kronika Strážců - Vlastislav Toman, František Kobík (ABC 1981-84)
Strážci z Bílých domů - Vlastislav Toman, Michal Kocián (ABC 2003)
Goro - Ochránce makaků - Ivo Pechar, Jiří Petráček (ABC 1995-96)
Křížová výprava ke hvězdám - Petr Konupčík, Vladimír Bican (ABC 1999-2000)

Vydáno ve spolupráci se společností RINGIER ČR a.s.
V prodeji kusy jak přímo s číslem na obálce, tak také s nálepkou "ABC xx svazek", která je přes číslo přelepená, viz náhledy obálek


Scénář
Petr Konupčík, Ivo Pechar, Vlastislav Toman (Vlastimil Kočák)
Art
Vladimír Bican, František Kobík, Michal Kocián, Libuše Kovaříková, Jiří Petráček (Oskar)
Žánry
dobrodružný, klubácký, sci-fi
ISBN/ISSN
80-7341-120-2 (BBart s.r.o.)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
210 x 300 x 20 mm
Tisk
barevný
Váha
1179 g
Stran
262
Cena
590 Kč
Originál
- (-)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.10.2023 16:58Velká kniha komiksů #4
  Strazci v teto verzi maji pro me hodnotu jen v pokracovani a v poslednim pribehu od Konupcika. Zbytek uz mam jinde. Pres to vsechno se mi to libi, anotace jsou mile, a samotni strazci po x letech take, i kdyz to beru s velkou rezervou, nota bene, ze jsou venku Bubliny se Strazci od Filipka. Ja si to vazne uzivam. A Krizova vyprava me moc bavila.
 • Kapis
  Kapis mecenáš12.3.2013 08:43Velká kniha komiksů #4
  Táák jsem si zašel v pátek do svého nejoblíbenějšího ostravského antikvariátu a co na mě nečumí z regálu s komiksy? 4. díl Velké knihy komiksů a jelikož jsem to určitě ještě nevzpomínal, přišlo to zrovna po dvou letech, co jsem postupně louskal knihu druhou a třetí spolu s Encyklopedií komiksů z ABC, zrovna jsem to všechno dočetl a říkal jsem si, že je nejvyšší čas si tuto sérku zkompletovat. Sám bych tomu nevěřil, že mé přání bude tak bryskně vyslyšeno, sice má trochu to kolečko samolepící poškozeno, ale za ty čtyři kilečka si přece nemůžu stěžovat. Takže paráda. Jako děcko jsem měl přístup jak k šípákům a vůbec všem Foglarovkám a Zapletalovkám atd., tak pochopitelně ke Strážcům, chodil jsem do "ilegální" družiny skautů, jisker i pionýra a hltal jsem veškerou tuto chlapeckou literaturu mezi lítáním v přírodě a hraním her...zlaté bezstarostné časy, co si budu namlouvat. Takže i Strážci jsou pro mě vzpomínkou na tyto časy.

  Takže jsem si knihu vzal hned do parády - a musím se přiznat, že se mi Strážci nechtěli číst znova nějak dopodrobna, v dětství jsem to stihl vícekrát, takže jsem to spíš jen tak listoval a sem tam se začetl. No a celkem jsem čuměl - oproti Speciálu 89 je v této knize více epizod kreslených Kovaříkovou - tak např. jsem hleděl na díl se skautskou skupinou v hnědých šátcích. V Kronice strážců, kreslenou Kobíkem, které se určitě dá vytknout poplatnost době, pak bylo zábavné sledovat pionýrské šátky přebarvené na hnědo, i když v záhlaví se píše o pionýrech. Díl se zlým panem továrníkem o vítězném únoru byl pak přímo excelentní - musím zase Tomanovi přiznat, že v dílech, které nebyly evidentně "objednány režimem" se striktně vyhýbá propagandě a děcka tam zažívají klasická dobrodružství.

  Strážci z Bílých domů byli otřesní, zvládl jsem snad asi jen dva listy, stejně tak Křížová výprava byla hodně slabá a taková prostoduchá se slabou kresbou, že jsem to taky zavřel po pár listech. Zato Goro byl skvělý, viděl jsem ten úvodní list na Kometě (tuším č.10), ale nikdy jsem to nečetl - a je to moc dobrý kousek, Petráčkova kresba na úrovni, akorát tam mohl být ještě doslov, jak to s opicema dopadlo (i když dá se to odtušit).
 • Kabukiman
  Kabukiman11.6.2012 20:01Velká kniha komiksů #4
  Strážce mám hodně rád a tuhle knihu si prostě zaslouží! Lidové milice,armáda,soudruzi a pionýři s šátkama, vítězný únor...čert to vem,taková byla doba. Taky jsem byl jiskra,pionýr a chyběl kousek a vyrostl jsem v pořádného bolševického soudruha :D Mám rád i Majora Zemana a z toho překrucování historie nemám vysoký tlak. Příběhy Strážců si vždycky užiju stejně jako rychlošípáků. Strážce z bílých domů jsem neznal a možná by bylo lepší je neznat vůbec. Kresba Michala Kociána mi nikdy nesedla a v tomhle případě mi vadila hodně. Vlastislav Toman u Strážců z Bílých domů očividně nevěděl co psát. Přál bych si další pokračování Strážců,ale v dnešní době by byli k smíchu a bohužel také neznám žádného náhradníka za Františka Kobíka...
 • Gaston
  Gaston20.10.2009 12:28Velká kniha komiksů #4
  prostě mládí
 • gormie
  gormie10.1.2008 14:33Velká kniha komiksů #4
  Tak na RŠ Strážci samozřejmě nemají, ale to už je úděl následovatelů zakladatele žánru. Ona to taky byla dost jiná doba.
 • Woffce
  Woffce1.11.2007 20:26Velká kniha komiksů #4
  Panu Tomanovi díky za snahu aspoň trochu nám klukům nahradit zapovězenýho "Jestřába" (a to občas - bohužel - i za cenu lehkýho plagiátorství), ale - šmankote, plantážníci - "šípáci" jsou "šípáci".
 • Spider-man
  Spider-man27.5.2006 15:50Velká kniha komiksů #4
  Strážci a Rychlý šípy...toť moje dětství.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš17.10.2004 00:53Velká kniha komiksů #4
  Pro me nejslabsi, Strazci se mi moc nelibily ale zase Goro je moc dobrej. Toho si ale uz nepamatuji z ABC, ale z Komety.
 • Netorack
  Netorack16.10.2004 22:48Velká kniha komiksů #4
  Klasika největší...
9121
Četl/a (28)
2scha, Anton Whatever, Darth Raelchi, deefha, DracoAn, emanek, Fananek, farnhajt, fel68, hicks, hypermlok, invape, James, Jestrab2, Kapis, KdG, Khagrael, Lojza, Mamut12, p3tris, petad, PKD, RadimNemec, robertsedmik, Satan__666, seneke, tacmud, tomaseek
(103)
007, 2scha, 5555, Anton Whatever, Azbest, AZTeck, bboorreekk, beanek, blackJag, Bob, Braindead, burzum, buscheer, Corteg, daniel.cermak, danyno76, Darth Raelchi, davidrynes, deefha, DEmnoG, doophy, DracoAn, Durvi, emanek, Fananek, farnhajt, fel68, filemon, goodspeed, grinder, Hamichal, herrman, hicks, holubdema, hovad2, Hulik, Hurvy, hypermlok, invape, James, Jestrab2, jjjirik, Kabukiman, Kapis, Kazumaki, KdG, kefidlo, KejMart, komik.sx, krupan, Kuba10, kucik, lantan1, Lenny, Lojza, lokeren7777, LordFlash, mAGiic, Mamut12, Martin Buchal, Masinfira, meda.96, merhyx, mikado, MIKER65, mikina, misa, Netorack, Nyxxie, p3tris, pavel, pechna, pennywise, POLAKST, Poseidon1978, RadimNemec, radysek@gmail.com, RainDamage, robertsedmik, Ronik, SASAN_KING, Satan__666, Skot, Slávek, sleepless, spagr, Stara.kryta, tacmud, Toe, tomaseek, Tomek, tondaa, Trimbuon, trudoš, tulipstros, Viking, willis, Wiruss, Woffce, xintax, Zbysek2410, zdennanek, Zíďas
Chce (18)
AlienDr, astérix, barthez, Benji, calvin10, CSE_AC/DC, delsemela, fredy.nj, jankie, Kel, krvinka56, Lobok257, Marthy76, Meesha, N.A.S.A., Nightmare, seeker666, zlejzmrd
Shání (11)
astérix, bmc75, CSE_AC/DC, delsemela, godycz, jirin, Kel, Meesha, Nightmare, paia, soulbringer