Batman #01: Soví tribunál (pevná vazba)

4.7 | Crew | akční, superhrdinský | série Batman - NEW 52

Batman samozřejmě slyšel příběhy o gothamském Sovím tribunálu. O společenství, které se schází v hlubokých stínech a používá noční dravce jako svou vizitku. Slyšel o tom, že členové tohoto mocného tajného spolku jsou skutečnými vládci Gothamu. Ale Temný rytíř tyto zvěsti odmávl jako babské báchorky. Gotham bylo jeho město.
Až doteď.
Brutální zabiják zatíná své žiletkově ostré pařáty do nejlepších a nejznámějších osobností města - stejně jako do těch nejnebezpečnějších a nejvražednějších. A pokud jsou temné legendy pravdivé, jsou páni města ještě mocnější dravci, než si kdy Batman dokázal představit - a mají svá hnízda úplně všude...
Hvězdný tým složený ze scenáristy Scotta Snydera a Grega Capulla hrdě uvádí závratnou ságu tajemství a děsu!

Scénář:
Scott Snyder
Kresba:
Greg Capullo
Překlad:
Jiří Pavlovský
Redakce:
Jiří Pavlovský
Obálka:
Greg Capullo

Obsahuje sešity série Batman (NEW 52) #1-7

Rok a měsíc vydání: červen 2013 | ISBN: 978-80-7449-217-4 | Vydání: 1. | Vazba: vázaná v pevných deskách s přebalem | Formát: 175 x 265 mm | Počet stran: 176 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 669 Kč | Název originálu: Batman #01: The Court of Owls

Obálka
Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
trudoš
trudoš 27.8.2017

Sympatické na Sovím tribunálu je především to, že je na rozdíl od jiných synchronně vydaných alb více ucelený. Příběh je k tomu docela napínavý, jen trochu lineární - Batman padne do zajetí dalšího tajemného spolku a snaží se z něj dostat, případně se s ním rovnou popasovat. Mou chybou bylo, že jsem celou dobu čekal, na nějaké to eso v rukávu, díky kterému na konci všechny padouchy oblafne. Ale ono kupodivu ne. Z nebezpečí se sice dostane, ale spíš kvůli své vytrvalosti, než že by protivníky fikaně přechytračil. Naštěstí zápletka končí poměrně zajímavým zvratem, který hodně navnadí na další díl, slibujíc pravé boží dopuštění. Pouze se obávám, že sejme-li gothamský netopýr všechny ty superzabijáky příliš jednoduše, ta bitka s tím jedním, co zabrala tolik prostoru zde, vyjde najednou dost nafoukle. Každopádně má to šmrnc a to jak po stránce scénáristické, tak po stránce výtvarné. Scott Snyder a Greg Capullo jsou pro tuhle sérii evidentně tím nejlepším, co jí mohlo v současnosti potkat.

ConanVJ
ConanVJ 14.12.2015

Hodně povedený příběh o tajném spolku v Gothamu, který se rozhodne odstranit Bruse Wayna. Kresba je pěkná, ale vrchol to rozhodně není. Za mě 90% :)

Drekorian
M Drekorian 6.12.2015

Nechápejte mě špatně, Soví tribunál rozhodně není špatná kniha, jen nechápu všeobecné nadšení a hype, který ji provází. Snyder začíná pomalu, zvolna, ale výsledek se vyplatí. Všemocný soví tribunál je protivník, který svou všudypřítomností budí hrůzu, nicméně mám dojem, že by s nebohým Batmanem udělal krátký proces vzhledem k supervojákovi (a co teprv ten cliffhanger na konci knihy) a takřka neomezeným zdrojům, které má tribunál k dispozici. Capullova kresba je podivně nevyrovnaná, vyumělkovanou kresbu, kde se plete Wayne s kandidátem na starostu a takřka až mangovsky nakreslený Grayson, střídá psychedelika nejvyššího kalibru. Čtení napříč a vzhůru nohama jsem taky úplně neocenil, byť chápu, co se tím autor snažil říci. Pořád doufám, že se mě dějová linka Sovího města nadchne.

mAGiic
mAGiic 5.12.2014

Nikdy by mi nenapadlo, že v mytologii Batmana dokáže někdo navázat na ty kultovní komiksy typu The Dark Knight Returns, Year One nebo Long Halloween a ono se to pánům Snyder/Capullo povedlo a to sakra dobře.
Byl jsem vůči knize skeptický, přiznám se, že ty novější příběhy Batmana mě skoro vždy zklamaly, ale tohle je vyjímka.
Scénáři bych nevytknul nic...naopak ta atmosféra a tajemno, které se celým příběhem táhne může hodně tvůrců závidět, Capullova kresba tu atmosféru jen podporuje.
Hodně mi to chytlo a hned musím přečíst Soví Město.
5/5

George Walker Bush
A George Walker Bush 30.6.2014

Jo! Tak to můžu... opravdu velmi kvalitně napsaný a nakreslený mainstream. Navíc s Batmanem, takže spokojenost dvojnásobná. Přesně jak říká choze - žádní jiní záporáci, je to úplně zbytečné. Soví tribunál je temný a drsný nepřítel; až je s podivem, že je Batman nebral do této chvíle v potaz... vždyť on ani nevěřil v jejich existenci. Inu, správní židozednářští ilumináti. Nemůžu se dočkat pokračování.

Celkový dojem: 90%

Kaluž
M Kaluž 21.2.2014

V tomto komentáři se budu vyvarovat zbytečných vulgarit a nepatřičného výraziva.

Proč ta sova včera houkala,
hů a hů a hů,
na mě se tak divně koukala,
hů a hů a hů.

Ta na tebe, má lásko,
něco ví a nepoví,
proto včera tolik houkala,
hů a hů a hů.


Scott Snyder, kurva.
Greg Capullo, pičo.
Valte si to sehnat,
než vám uhnijí nehty!

sedw
sedw 21.9.2013

Naprostá paráda, scénáři ani kresbě nemám co vytknout a netrpělivě očekávám další díl. Jeden z nejlepších komiksů, které u nás vyšly.

stepan.tichy
stepan.tichy 18.8.2013

Tohle je opravdu úžasný Batman a Snyder si vyhrál s každou scénou a Capullo ji dokázal krásně přivést k vidění. Prostě epický Batman, který v Hardbacku vypadá luxusně! :)

rooty
rooty 28.7.2013

Scott Snyder umí, to už mi dokázal u Upíra a Severed. Jeho detektivní Batman mě baví, historie Sov velice zajímavá. Co už mě baví méně je kresba, pokud je Batman v kostýmu, tak paráda, ale jeho pojetí Bruce je fakt děs, protože v některých panelech vypadá jak 4% hošan a to by se u tohoto temného drsňáka stávat nemělo. Navíc všichni okolo vypadájí skoro stejně,takže vypadají jako jedna velká teplá rodinka..naštěstí je Bruce většinu knihy v kostýmu.

MindReader
MindReader 5.7.2013

Záložky jsou na hovno, stejně se comicsy nečtou na desítky "posezení" a když už, tak se tam hodí, co je po ruce - pokerová karta, hajzl papír, debrecínka... A navíc tam ta záložka při čtení pěkně otravuje a podvědomě na ni pořád myslim.

Fry
A Fry 30.6.2013

Konečně se k nám dostaly i novější věci z "New 52"! Mám opravdu radost, že se toho Crew i BB/art zhostil tak pěkně a dává i čtenářům na výběr, jakou chtějí vazbu. U prvních kusů jsem neváhal a nemohl jsem odolat pevné vazbě, ale u druhého dílu už budu uvažovat - je to fakt rozdíl ty dvě stovky za vazbu.

A máme tady "Sovičky od Snydera". O této sérii jsem slyšel hodně chvály, až jsem si říkal že ti, co to říkali musí být fakt mimo. Ale ne - tato série se fakt povedla a rozhodně to není nějaká sračka, která by měla stát někde v rohu. Snyder našel Batmanovi protivníka (nebo skupinu protivníků) "Soví tribunál", která byla v Gothamu už dávno před jeho otcem, nebo dědečkem. Tato skupina se nebojí smrti a tak na Batmana zaútočí, jako nic. Zabiják tribunálů "Pařát" je fakt pořádný nepřítel, kterému není nic cizí. Nevím, proč některým vadí, že na začátku se snesla na Batman taková várka záporáků, protože to spíše naznačilo, že současní záporáci jsou nic, oproti tribunálu. Vraždy, bludiště, bláznění, tribunál, sovičky - to vše a víc je v tomto prvním svazku sedmi čísel nové série (z roku 2011) "New 52". Doufám, že to Crew, nebo BB/art nezabalí po dvou číslech, ale bude to pokračovat tak dlouho, jak to jen jde.

Takže pokud chcete okusit něco z modernější produkce, tak jděte do toho! PS: Obálky opět na výbornou! :D

choze
choze 29.6.2013

Velmi kvalitně napsaný a nakreslený mainstream, pošilhávající po Millerových klasikách. Scott Snyder si získal můj respekt už na konci prvního sešitu - hned v úvodu si bleskově odbyl debilní povinnost zařadit do každého příběhu s Batmanem všechny jeho záporáky, čehož využil k výbornému atmosférickému monologu, pověsil pušku na zeď (elektromagnetická obdoba latexových masek z Mission: Impossible - tohle bude ještě hodně zajímavé) a zakončil dvojicí cliffhangerů. A ve stejném tempu pokračuje i dál, kdy zručně buduje záhadu a nezapomíná ani na akci - drsné setkání s velmi cool zabijákem Pařátem na sebe nenechá dlouho čekat, stejně jako vrchol téhle první knihy a sice bloudění zdrogovaného Batmana v Sovím bludišti, kdy si sáhne na svoje dno, přesně tak, jak to má v pořádné superhrdinské story být. Luxusní obálky. Velká spokojenost, těším se na pokračování.

DEmnoG
M DEmnoG 17.6.2013

Přidám se k všeobecnému nadšení. Po prvním sešitě jsem na pár dnů Batmana odložil - nezaujal - ale když jsem se k němu vrátil, tak jsem ho na jeden zátah musel dočíst do konce. A není krátké počtení. I na mě zafungoval mix mystična, politiky, detektivky a zdá se neporazitelného protivníka. Tlesk-tlesk. Kresba mě zpočátku neoslovila (ačkoliv ji nemám co vytknout a musím uznat, že je krásně detailní), ale jak začne Batmanovi téci do bat-botiček, tak i kresba začne být rozmáchlejší a volnější a to už mému oku lahodí. Především v části, ve které se Batman snaží najít cestu z bludiště jsem ocenil rozložení panelů a především mi přišlo, že jde o takové malou poklonu od Copulla k Franku Millerovi - temné panely s černou siluetou, ze které je patrný pouze jeden detail, který nám naprosto jasně řekne vše o duševním zdraví dotyčného - oční bulva. Tohle mám spojeno s kresbou Franka Millera:).

Potěšilo mě, že obálky jsou v knize jak colorované, tak pouze v tuši. Lesklá obálka se mi u pevné vazby nezamlouvá, ale což. A příště prosím do pevné vazby plátěnou záložku, bude Vás to stát na jedné knize asi dvě koruny:).

Nu, opatrně dávám pouze 3 hvězdy, protože si stále pamatuji, jak jsem přehodnotil první book Batman: Ticho. Uvidíme, jak se bude Soví tribunál pokračovat a jestli to pro mě nebude takové zklamání, jako zmiňované Ticho. Druhý díl by měl být venku tuším v listopadu tohoto roku. To je za pár. Těším se.

hartmi
M hartmi 16.6.2013

Tenhle komiks mě opravdu dostal. Zápletka je napínavá, plná tajemství (jak by tomu u Batmanových příběhů mělo být) a vlastně i docela děsivá. Celé to navíc pěkně odsýpá a nevyskytují se žádné zbytečnosti nebo rušivé prvky. Batman se dostane do míst, o kterých neměl tušení že existují, a Gotham získá zcela nový rozměr. Opravdu se těším na pokračování a věřím, že se k této knize nejednou vrátím. Také jsem vděčný Crwi za pevnou vazbu, takhle to bude krásně ladit s ostatními New 52 komiksy.

szajter
szajter 11.1.2017

blackJag
blackJag 21.10.2016

Mitthrawnuruodo
Mitthrawnuruodo 3.10.2016

hakunamatata
hakunamatata 31.5.2016

mike731
mike731 20.5.2016

puolpm
puolpm 4.4.2016

rafannn1
rafannn1 18.2.2016

Filip123
Filip123 18.2.2016

firesnake
firesnake 26.12.2015

ConanVJ
ConanVJ 14.12.2015

Drekorian
Drekorian 6.12.2015

andik007
andik007 30.11.2015

Lachvos
Lachvos 5.6.2015

Fox01
Fox01 4.5.2015

smrtihlav7
smrtihlav7 27.4.2015

RaptoR
RaptoR 12.4.2015

Garp
Garp 10.4.2015

calvin10
calvin10 10.3.2015

chcita
chcita 16.2.2015

terrordemon
terrordemon 10.2.2015

Golem
Golem 2.2.2015

The Genius
The Genius 20.1.2015

rooty
rooty 30.12.2014

Joshua_T
Joshua_T 26.12.2014

Flash
Flash 24.12.2014

mAGiic
mAGiic 5.12.2014

Kurt Cocaine
Kurt Cocaine 23.11.2014

oleav
oleav 28.8.2014

trudoš
trudoš 4.5.2014

dbar
dbar 24.2.2014

Kaluž
Kaluž 21.2.2014

Jack043
Jack043 3.1.2014

Wiruss
Wiruss 21.12.2013

Doly
Doly 23.10.2013

bronxik
bronxik 18.10.2013

Karolín78
Karolín78 29.9.2013

sedw
sedw 21.9.2013

Light
Light 3.9.2013

Leland
Leland 3.9.2013

xspeed
xspeed 29.8.2013

stepan.tichy
stepan.tichy 18.8.2013

Azbest
Azbest 22.7.2013

willis
willis 19.7.2013

Baffman
Baffman 17.7.2013

Walome
Walome 3.7.2013

Fry
Fry 30.6.2013

choze
choze 29.6.2013

Killingjoke
Killingjoke 19.6.2013

DEmnoG
DEmnoG 17.6.2013

Pjenkus
Pjenkus 17.6.2013

Lenny
Lenny 16.6.2013

MindReader
MindReader 16.6.2013

hartmi
hartmi 16.6.2013

invape
invape 15.6.2013

Četli:
bboorreekk, calvin10, Doly, Draco nobilis, Fox01, Fry, Garp, Golem, kallenved, Kaluž, Killingjoke, Lachvos, Light, luky.kuky10, mart.in, Mitthrawnuruodo, oleav, puolpm, rafannn1, RaptoR, sleepless, terrordemon, trudoš, Vojtěch 393, Walome

Mají:
665+1, adam.ra, andik007, asgardpepa, Awakener, Azbest, bboorreekk, binnmode, blackJag, Blair, Borg3po, bronxik, Buchtic, calvin10, chcita, ConanVJ, CoupeC, davidrynes, dbar, Deckard, doophy, Draco nobilis, Draug, Drekorian, Elhonzo , filemon, Filip123, firesnake, Fox01, Fry, Garp, Golem, goodspeed, Hamichal, hartmi, Holmwood, Hulik, hypermlok, invape, Jack043, jirin, Johnny Sasaki, Joshua_T, kallenved, Kaluž, keNNoslaw, Killingjoke, KINIMODUS, krvinka56, Lachvos, Leland, Light, LookAss, luky.kuky10, maara, Mankin, markic, mart.in, Marthy76, Martin Buchal, MB, merhyx, mikado, MIKER65, Mikro, mirec, Miriyak, Mitthrawnuruodo, moiqpiom, Mokonen, MP, mrsk, myroslav, Nightmare, noMster, Norri, nx, o2t2, Olisek, Paldini, Pjenkus, Poseidon1978, puolpm, raenius, rafannn1, RaptoR, Rudá Táňa, RudyRod, sedw, Skot, sleepless, smrtihlav7, stepan.tichy, terrordemon, The Genius, Tialster, tomastrejbal, Tombal, Tommar, trudoš, tulipstros, valeriewilderness, Vojtěch 393, vteco, Wiruss, xintax, xspeed, Zajo original

Chtějí:
-spacilost-, AlienDr, Braindead, Druid, honza2457, Horstik, husakpetr93, Kjon, koniklec, Lobodlak, Lojza, Maty48, ma_fecko, mclusky, rockyt, Rowan, Sappo, songoku, Tabasco, xxaannddeerr

Shání:
577177, AlienDr, Batman, pavel, Sappo, Tabasco

Nabízí:
Fox01

baatcha
baatcha 7.12.2015

to Drekorian: Jsem rád, že nejsem sám, kdo se ze Snydera neposadil na zadek. I když Soví tribunál mě ještě bavil.

DEmnoG
M DEmnoG 7.12.2015

to Drekorian: A to ti rozumím a nenadchne:).

Azalin
M Azalin 7.7.2013

No tak někdo možná používá posranej hajzlapír (proti gustu...), ovšem pro mě je záložka symbolem takové "lepší knížky" a vždycky potěší...

DEmnoG
M DEmnoG 5.7.2013

to Walome: to, že není u Lucifera mě taky vytáčí:).

Walome
Walome 5.7.2013

to DemnoG: na tom něco je. Samozřejmě bych záložku také uvítal. Nejen u Sovího tribunálu...

DEmnoG
M DEmnoG 5.7.2013

to Walome: možná, ale významně nezabolí u nákladu 500 ks:). Tuhá vazba je o dvě kila dražší než paperback, jestli se do toho nevejdou 2 kč na posranou plátěnou záložku, ok, ať Crew zvedne cenu... jestli zaplatím 669 kč nebo 673 je mi jedno.

Walome
Walome 3.7.2013

DEmnoG: no, dvě koruny na každé knize... si to spočítej :) také jsem měl podobnou připomínku u jedné knihy a nakladatel mi vysvětlil, že i ta blbá koruna se pak výrazně projeví na nákladech.