Kompletní vydání všech komiksů, na kterých Václav Šorel pracoval jako scenárista. U každého komiksu se čtenář nově dočte, jaké byly okolnosti a důvody jeho vzniku, a nechybí ani medailonky autorů - Václava Šorela, Františka Kobíka a Jiřího Petráčka.

Obsahuje komiksy:
Vzpoura mozků
Galaxia
Tvrz
Operace Jericho
Zkáza planety Země
Biggles
Operace Slunce


Scénář
Václav Šorel
Kresba
František Kobík, Jiří Petráček (Oskar)
Žánry
dobrodružný, historický, sci-fi, válečný
ISBN/ISSN
978-80-7388-589-2 (XYZ (Albatros Media a.s.))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
210 x 300 mm
Tisk
barevný
Stran
264
Cena
599 Kč
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš6.1.2018 17:49Zlatá kniha komiksů: Václav Šorel
  Tak tohle se vydavatelům povedlo a konečně můžu tak shromáždit české komiksové klasiky do své sbírky. Nemám co bych vytknul co se týče komiksů v podání Šorel/Kobík, ale Šorel/Petráček už pár much má. Jeho kresba je zajímavá tím, že někdy mě naprosto nadchne a uchvátí a někdy mě naprosto odradí komiks vůbec číst. Zajímavé, ale já to tak mám. Biggles mi přijde proto z celé edice nejslabší a Operace Slunce je celkově nějak divně poskládaná, že kolikrát jsem se ztrácel mezi jednotlivými panely o co tam vlastně jde. Naopak Zkáza planety Země byla vynikající a Jericho bylo moc krátké, na to jak bylo skvělé. Působilo to občas zmateně a urychleně. Přesto super sbírka a výborná práce! 4 z 5.
 • louza
  Šorel je jedna z ábíčkových legend, která dost možná stojí výše než nedostižný šéfredaktor Toman. Šorelovy příběhy jsou nápadité, variabilní a je z nich znát celkový literární cit, který u ostatních scenáristů chybí. Hodně to podporuje i Koblíkova kresba, který už před čtyřiceti lety zvládal bravurně to k čemu si občas hledá cestu stávající druho mainstreamový komiksový proud v zámoří. Jedinou vadou je viditelného huštění děje do rámce stránky, které však patří poetice abíčkovského formátu. Jde o unikátní fantaskní příběhy stojící jednou nohou v retro minulosti, které však mají potenciál oslovit i současné čtenáře. A ani Petráčkova vzdušná na první pohled ledabylá, ale pod drobnohledem precizní kresba na tom mnoho nezmění.
 • Milda
  Vzpoura mozků, Galaxia, Tvrz, Operace Jericho = 100% Petráčka moc rád nemám (jakože kresbu, nic osobního), ale možná mu dám ještě šanci.
 • Toe
  Výborné zpracování knihy, hvězdička navíc je za doprovodné texty. Obsah je česká klasika hodna tří hvězdiček ;)
 • Fry
  Konečně nějaký sborný počin kultovních komiksů v pevné vazbě! Po pravdě bych takových knih uvítal víc!

  Vzpoura mozků - Již po druhé jsem si mohl pročíst jedno z nejslavnějších děl českého kultovního oboru a i po druhé jsem byl spokojen!
  Galaxia - No, tak to byla pro mě trochu novinka, ale kultovní první obrázek lodi je mi poněkud známý!
  Tvrz - Jeden z nejlepších příběhů a klidně bych se nebránil a přečet bych tak ještě 20 stránek pokračování! Škoda!
  Operace Jericho - Tak tady jsem byl trochu zklamán! Nějak mi scénář nepasoval do sebe, ale kresba se povedla!
  Zkáza planety Země - Aneb do tunelu a spět:)
  Biggles - Jednoznačně srdcovka! Příběh mě nepřestal bavit ani na minutu!
  Operace Slunce - Tady to bylo trochu zmatené, ale na celkové spokojenosti to nijak neubere!

  Kniha se rozhodně moc povedla ,,Takový návrat do historie'' a musím ji rozhodně všem doporučit! A po pravdě bych si přál, aby vyšel sborně celý Kruan od příběhu ,,Příběhy malého boha'' až po ,,Kruan a služebníci zla''