Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Co byste udělali proto, abyste se stali superhrdiny? Ve světě Supro™ nemusíte za superschopnost zaplatit pádem do radioaktivního odpadu, traumatickou ztrátou rodiny ani přiletět z jiné planety. Stačí… zaplatit. Nemáte na to? Nevadí! Náš asistenční program nabízí celou škálu výhodných půjček!

O superhrdinském životě sní i Ida, o to víc, že už jednu šanci promarnila. Její přítelkyně Evelína mezitím po boku svého dvojčete Thea sklízí slávu a úspěch. Jejich životy by snad ani nemohly být rozdílnější. Když se začnou kupit podivné náhody, které Idu málem stojí život, nechce se jí věřit, že by šlo o součást promyšleného plánu. Kdo by vydělal na odstranění někoho tak nepodstatného, tak ne-suprového, jako je ona?

Scénář
Štěpánka Jislová
Art
Viktor Svoboda
Barvy
Martina Fischmeister, Ester Kuchynková (Yone)
Lettering
Jiří Hrbek (Daren), Lucie Šťastná, Viktor Svoboda
Redakce
Tereza Micková, Jiří Pavlovský
Žánry
drama, romantický, superhrdinský, thriller
ISBN/ISSN
978-80-7679-260-9 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách (s chlopněmi)
Formát
182 x 258 mm
Tisk
barevný
Váha
490 g
Stran
160
Cena
449 Kč
 • Alfi
  Príbeh lesbickej dvojice, kde jedna má superschopnosti a druhá nie. Osobne by mi prišla zaujímavejšia dekonštrukcia rodových stereotypov ak by superhrdinka zostala ženou a nezaujímavým “normálom” by bol muž, keďže zo sexuálnej orientácie hrdiniek nič nevyplýva, ale také je rozhodnutie autorky. Nápad so svetom, kde si možno zakúpiť superschopnosti a superhrdinovia sú majetkom firmy je zaujímavý, aj keď povrchný a plný logických dier. Akože logických priepastí. Kresba je účelná, ale najmä v akčných scénach extrémne neprehľadná, často som opakovane čítal stranu a nenachádzal som žiaden spôsob ako dejové obrázky prepojiť do logického celku. Ak by to bol komiks od veľkého zahraničného vydavateľa, dal by som 2 hviezdy, ale na tuzemský počin je to mierne nadpriemerné.
 • Poniczech
  Poniczech mecenáš25.5. 17:33Supro™: Hrdinové na dluh
  Asi to nejlepší, co u nás v nedávné době vzniklo - superhrdinská satira ve světě hyperkapitalismu, kde si superhrdinské schopnosti můžete koupit (hned jsem si vzpomněl na Syndroma z úžasňáků a jeho "Když může být každý super, nebude jím nikdo."), lehce se blížící například The Boys.
  Úžasná kresba a zajímavý příběh, který má potenciál. Strašně moc doufám, že se dočkáme pokračování, komiks budu doporučovat každému, koho potkám.
14
 • Landauer
  Landauer16.5. 13:10Supro™: Hrdinové na dluh
  S tím ComicConem mně to doteď nejde do hlavy. Co se týče českých autorů, byla to tam letos vyloženě sausage party a to Štěpánka zrovna v tenhle čas hází na trh takovouhle knížku. Divný.
 • Walome
  Na tomhle jsem zvědavej. Na Světě knihy jsem nebyl, ale co jsem slyšel, tak komiks měl úspěch na Štěpánku přišla řada lidí. To je dobře, nepochopil jsem, že jsem ji neviděl na comic conu, tak aspoň na Světě knihy měla fejm.

  Klášter nejsvětějšího srdce byl moc fajn, její tvorba pak šla +- mimo mě, ale tohle mě zajímá moc.