• SomeOne
  Druhý díl Pana Neporazitelného už nepůsobí tak skvěle jako jednička, ale to bude zejména tím, že hodně nápadů je zde stejných jako v jedničce. Nicméně pořád je to velmi originální přístup ke komiksovému médiu a mně se to líbí.
 • Norri
  Norri mecenáš22.5. 20:17One-Punch Man #02: Tajemství síly
  Zpočátku jsem měl pocit, že ze mě už opadlo překvapení z něčeho nového a jiného, ale nakonec jsem se do toho zase dostal. Síla humoru této série je v brutální zkratce. Je to zábavná blbinka, kterou přečtěte za chviličku. Takže vás to pobaví, ale nestihne to začít nudit.
 • Tomas024
  Tomas02422.5. 18:56Blacksad (paperback)
  Proste Noir. Úžasný komiks. Výborné príbehy ktoré doplňuje ešte lepšia kresba. Toto je jeden s mojich top komiksov.
 • Tomas024
  Tomas02422.5. 18:52Batman: Bílý rytíř
  To vážne? Jocker starosta? To mi príde celkom dosť. No budiš som asi konzerva. S Batmanom sa tam pracuje vcelku dobre, spraviť z neho psychopata ktorému ten večný boj lezie na mozog, to mi príde ako fajn nápad. Ale inak ma tento komiks niak extra neoslovil. Možno tým ako je ospevovaný som čakal fakt pecku, ale po prečítaní mi to tak neprišlo. Kresba super, príjemná zmena.
 • Tomas024
  Tomas02422.5. 18:43NANITS chronicles
  Skvelé príbehy, hlavne prvý a tretí. Vidíme tam postavu Niny, ako sa za 50 rokov vyvinula a úplne otočila.Aj keď zatiaľ nevieme prečo a ako… Príbeh číslo dva bol tiež veľmi dobrý “ post appo.”
  Bol by obrovský hriech v tomto počine nepokračovať a nedodať tak čitateľovi kompletný príbeh. Keď som sa o to trocha zaujímal, zistil som, že autor nie je tak úplne rozhodnutý, či výde druhá kniha. Preto dávam 4 hviezdičky z 5. Z obavy, že sa tak stane.
 • Dinik
  Hrůza a děs. Nebohé RŠ...
 • Bary02
  Když jsem si kupil tento komiks šel jsem do toho pouze s tím, že moon knight je schyzofrenik. Po přečtení prvního retro sešitu jsem měl chuť knihu odhodit a taky jsem tak na chvíli učinil. Když jsem však dočetl ten úvodní sešit přešel jsem k skvělému příběhu a možná jednomu z nejlepších co jsem v tomto roce četl. Výborná práce s komiksovým médiem. V paměti mi hlavně zůstává sešit se sniperem, který je opravdu strop. Od 5* mě dělí pouze první sešit. Jinak knihu vřele doporučuji.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.5. 18:18Modrá Crew #22 - Hrobař #5, 6
  Hrobař prostě skončil, tak proč ho vykopávat? Podle mě je to zbytečné tahat Hrobaře na další dobrodružství, takhle by si zanechal to tajemno kolem sebe. Dobře, něco málo so (ne)dozvíme o Hrobařovi i v této knize, ale je to jen zmíněno, že někdo a něčím byl. Samotný příběh nepůsobí věru hloupě, ale že by to bylo nějaké terno se také říct nedá. V knize je vidět, že se nutili, jak autoři, tak i samotný Hrobař něco udělat. Je to rutinérské a takové šmahem ukončené. Kresba je pěkná, meyerovská, ale umí ze sebe vymáčknout víc. Tohle bylo prostě na přečtení a že Hrobař.
 • Bary02
  No na to, že se jedná o retro komiks tak příběh je skvělý. Hobgoblinův origin je výborně podaný a jenom mě to utvrzuje v tom, že Roger Stern postavě spider-mana skvěle rozumí a celý příběh působí v celku opravdu skvěle a tohle si prostě musíte pořídit pokud patříte mezi fanoušky stěnolezce.
 • Bary02
  Na tento komiks jsem slýchával ze všech stran samou chválu, takže jsem byl pochopitelně velice natěšený na to jaké to vůbec bude. A nakonec, možná to bylo mými moc přehnanými očekáváními, ale moc mě 35 díl spidermanovského kompletu nechytl. Na první přečtení jsem si řekl: "Co to proboha bylo?" Když jsem však knížku otevřel podruhé byl z ní dojem už mnohem lepší. V konečném zhodnocení mi tento díl kompletu spadl do průměru.
 • martin28
  Film jsem si užil a o to více jsem byl zvědav na komiks. Jelikož je to moje první zkušenost s mangou, a ač mám v lásce anime, nikdy jsem se k tomuto žánru nedostal. Alita si mne hned získala svou lidskostí, ačkoli je zároveň mašinou na zabíjení. Kresba je velmi sympatická, některé akce jsou sice nepřehledné, avšak o to více razantní, autor skvěle vyzobrazuje Alitinu sonickou rychlost. Souboje s bossy jsou lahůdkou, napěchované po okraj zrůdností a násilím. 90%
 • martin28
  Po slabší třetí knize přichází Návrat domů. Není to sice Straczynského Návrat, přesto si tato Zdarskyho série zaslouží velkou pozornost. Hlavní příběh nepostrádá epičnost na konci, scénář chytne a nepustí = přečteno jedním dechem.
  Příběh se Sandym vcelku ušel, ale ta kresba...
  Poslední záležitost je onou pověstnou třešničkou na dortu. Mám rád kraťasy, mnohdy dokáží přenést poselství/myšlenku bravurněji, než celá série sešitů.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.5. 14:13W.I.T.C.H. Čarodějky Komiks 01-03
  To dělalo Disney? Resp. italské Disney?! Čuměl jsem jak puk. Že to existuje, jsem věděl, ale nikdy jsem to neřešil, prostě nějaký W.I.T.C.H. a to je vše. Vím, že pár mých kamarádek na tom ujíždělo. Nicméně jsem se k tomu náhodou dostal, k této verzi, a musím uznat, že to je příjemné dětské fantasy dobrodrůžo, které mi drží pohromadě, nenudí, postavy jsou uvěřitelné, i když jsou dětské a mají dětskou motivaci, je to pořád na bázi, že to dokáže čtenáře vtáhnout do děje. Opravdu se mi to moc líbilo a tomuto stylu kresby přicházím víc a víc na chuť (evokovalo mi to GG Studio Design a Ekhö), i když se pro mě primárně jedná o komiksy typu oddychovka. Vážně tomu nemám co vytknout, na úroveň zábavy, oddychovky a příjemného počtení mi to stačí na 4 hvězdy.
  PS: Egmont by měl vážně něco dělat s tou redakcí, chyb jak maku, Heatherfield x Heaterfield.
 • choze
  I za mě určité zklamání. Kresebně opět parádní, příběhově zajímavě rozjeté a s drtivým finále, ale prostředek tentokrát nějak drhnul a dvakrát mě nebavil.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.5. 11:35Prašina: Křídový panáček #2
  Pořád napínavé, pořád napnutý, pořád baví. Kresba pořád dobrá a nenudí. Dostatečně vyvážené co se tvorby komiksu týče - podíl akce, vyprávění příběhu doplněné o text v bublinách. Zatím paráda.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.5. 11:33Conan z Cimmerie, svazek IV. (varianta C)
  Po přečtení jsem si řekl tyto následující informace: 1) Konečně jsem pochopil Darebáky v domě, došlo mi, jak to má DH verze překombinované a CC jazykově specifické až osobité. 2)Jsem si říkal, proč ti Francouzi nedrží jednotný styl ve zobrazování a znázorňování Conana a jeho světa, přijde mi to jako mix světových kulturu napříč dějinami, jednou je to ranný středověk, pak římská doba, pak Judea ála Život Briana, a nakonec zase středověká husitská krčma ála Kingdom Come. Prostě to je jaksi nevyvážené a hala bala, sladit to by neuškodilo, protože nějaký styl nám byl dán samotným Howardem a z toho pak jde odtušit, kam se ubírat, nota bene, že za tu dobu se to zadaptovalo nesčetněkrát a v tomhle ohledu musím kvitovat původní série Savage Tales a Savage Sword of Conan. 3) Adaptace jsou konkrétně v této knize velmi zkratkovité a urychlené stylem znázornění akce a promluvových bublin. Délka Darebáků to ještě utáhla, ale Hodina draka to vážně schytala - jednou tam, podruhé jinde a nakonec zase někde, místy vážně matoucí. 4) Kresba obou se mi fakt líbila, ale místy jsem si připadal, že čtu komiks z dob Antiky, místy že čtu Sláina, pak zase že čtu ty undergroundové variace ála Heavy Metal. Zkrátka mám výtky ke stylu, ale obecně se mi kresba líbila, jen mi nepřišlo, že to je Conan.
  Pro nadšence asi nutnost, zpracování parádní, ale pro mě je to na přečtení. Předloha mi bohatě stačí.
 • Azalin
  A komu se to nelíbí, tak ten je pěknej VYMRKANEC a může jít DO MÍČE!
 • hroubek
  hroubek22.5. 10:04Temné noci - Metal
  Velká komiksová událost. Dost jsem se na to těšil, protože zápletka zní velmi lákavě. Hned na začátku je třeba říci, že to není vůbec lehké čtení. Čtenář, který nemá načteno a nebo nezná postavy se tady bude hodně ztrácet (to se stalo i mě, jelikož nemám načtený Snyderův run u Batmana). Bohužel nám to samotný scénáristé moc neusnadňují a je to velká škoda, protože kdyby příběh z počátku nebyl, tak roztříštěný, tak by to bylo o dost lepší. Naštěstí jakmile se začtete do příběhu, tak jednotlivé věci začnou dávat mnohem více smysl a lze si komiks dost dobře užít. A ke konci už je to přehledné a vše dává víceméně smysl. Musím si přečíst další díly, abych viděl kompletní obraz.
 • faster86
  faster8622.5. 09:09Na odstřel
  jako jo, nějaký nápad to má, provedení je OK, taková neakční "to je vražda, napsala"
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.5. 19:43Jack Wolfgang
  No Blacksad to není. Příběhy na můj vkus tuctové a nezáživné. Celou dobu ve mně klíčil dojem, že čtu odvar Blacksada a taky že jo, jen se to tváří víc akčně. S kresbou jsem měl taky problém. Styl mi ani tak nevadil, ale projevy - jednou je to jak skica, pak je to detailní prokreslené, aby to nakonec bylo jak z dětských komiksů ála Witch, plus jistá rozostřenost - záměr nebo omyl..., někdy to prostě to rušilo. Plus jsme měl dojem, že je kolikrát kresba mix digitálu a rukou, chápej- jeden panel ručně, druhý digitálně. Strašně to působilo nekonzistentně. Samotné příběhy nebyly hloupé, ale byly jen nezáživné, přitom snažící se o nějakou velkolepost a přesah. Poslední věc, naprosto nechápu smysl pojetí takového světa, jsou tam zvířata a lidi, ale nijak se s tím nepracuje, vyjma prvního dílu o tofu, to docela pobavilo.
 • Sagikkun
  Sagikkun21.5. 19:18Krize identity
  Představte si, že jste členem skupiny nejmocnějších bytostí na planetě. Najednou se objeví záhadný vrah a vy jste si na 100% jistí, že jde po vašich příbuzných (zvlášť, když jim byly poslány výhružné vzkazy). Nejeden z vašich supermocných přátel má tajné skrýše a nedobytné pevnosti po celé planetě (i ve vesmíru); přenést sem všechny ohrožené, než by byl vrah vystopován, by byla otázka pár minut. Dokonce se to už i předtím několikrát aplikovalo.
  Co uděláte?
  No, v Krizi identity doporučili superhrdinové svým partnerům a rodičům zamknout dveře, a být opatrný. Lol.
  Samozřejmě, že je to takto vystavěné, aby se vůbec něco mohlo dít, ale autor si mohl dát alespoň tu práci a vymyslet sebemenší důvod, proč to tak nejde.
  Příklad: Superman se kvůli těmto událostem rozhodne LOGICKY přenést Lois do Pevnosti osamění, kde by byla pravděpodobně v mnohem větším bezpečí. Avšak i zde dostane výhružný vzkaz (který by vzhledem k profilu vraha dostat mohla). A hle, už vás ostatní tak neiritují a nepřipadá vám, že snad jakoby naschvál vystavují všechny své nejbližší do nebezpečí, zvlášť když se o ně jakože můžou celou dobu zbláznit strachem. Takhle to je blbě řečeno příběh o tom, kde všichni pouze čekají jak ovce na porážku a já už se pak ani nedivil, že je někdo sejmul. Proto - nehledě na kresbu, dialogy, cokoliv - nemůžu mít tenhle event bůhvíjak rád, protože byť mi ten nápad přijde skvělý, tak mi ale samotné provedení a logika v mnohých situacích přijde vážně debilní. Jak mi obvykle u pláštěnek mnoho věcí ve prospěch zápletky nevadí, tak mě to tady bohužel bilo do očí během téměř celého čtení.

  Bohužel to není jediný kámen úrazu. Byť se mi líbí dekonstrukce hrdinů, více lidský pohled na věc a mnohem temnější přístup (což je - specificky jedna kontroverzní scéna - údajně pro zahraniční čtenáře další mínus... je to hodně podobné jako u Hříchů minulosti od Straczynského s tím rozdílem, že ale český čtenář měl mnohem větší povědomí a tím i vztah k Gwen, než ke zdejší u nás celkem no-name postavě; proto mi to tolik nevadilo), tak se neubráním pocitu, že strašně moc věcí tam je vyloženě jenom na efekt (smrt jistého superhrdiny, který měl v ději nulový význam a člověk ani pořádně neví, kdo ho zabil, natož proč vůbec bylo nutné, aby umřel) nebo tam zkrátka pokulhává logika (doteď mi hlava nebere odůvodnění přítomnosti onoho vražedného plamenometu, je to hrozně lámané přes koleno - spíš je to podfuk na čtenáře, protože tím máte dost mizivou šanci na odhalení pachatele, což je v jakékoliv detektivní zápletce špatně).
  Ani ten konec mě nijak neuspokojil, hrozně narychlo uzavřené... po takovym průseru bych čekal nějaké větší reakce.

  Ano, je to velmi zásadní event a rozhodně to změní váš celkový pohled na DC svět. Jenže stejně jako to má mnoho skvělých momentů, tak to má i mnoho slabých. Tady se u mě ten hype bohužel nenaplnil, rozhodně se ale k tomu někdy vrátím a dám tomu druhou šanci.
 • martin28
  Namlsán předchozí knihou jsem sáhnul po pokračování a byl jsem zklamán...
  Quinonsova kresba mi přijde hrozná. Nejen že autor nemá talent zachytit akci, ale když už se mu to téměř povede, vždy jen za cenu prkennosti a křečovitosti postav. Přesto je to ještě první liga oproti kreslířům, kteří se chopí tužky po něm. Příběh je velmi zkratkovitý, nerozvedený, bavila mne jen ta část s Normanem. Zaplaťpánbůh za Goblina, tesat do kamene "když se Goblin objeví, vždy příběhům dodá koule". Přesto si myslím, že kdyby to celé kreslil Parlov, sedlo by mi to podstatně lépe. Ať si každý říká co chce, kresba je 50 % komiksu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš21.5. 12:03O půlnoci zemřu
  Ulítlé, milé a příjemně nakreslené. Klasická dobovka. Pro mě to bylo jen krátké, komiksové zpestření. Dějově to je prostě blbina, která balancuje na životních prioritách, jež je rozvíjena do absurdních rovin. Než si stihnete vytvořit k příběhu a postavám nějaký vztah, je po všem a moc z toho nemáte. Prostě jeden velký silvestrovský večírek a druhej den jako by nic.
 • Ivan Kucera
  Takto. Ono to nie je zlé. Kto si chce užiť temného Temného rytiera, príde si na svoje. Batman je nahnevaný, zlý, nekompromisný a drsný ako hladné šteňatá rotvajlera. Je taký temný, že keď stojí v tme, sú vidieť len zlovestne prižmúrené oči. Mláti každého, kto si to zaslúži, cerí zuby bolesťou, ponuro stojí v daždi a plášť mu avantgardne veje za svalnatým telom, aké by mal problém prebiť aj Schwarzenegger. A, samozrejme, má plán v pláne. V tomto nie je problém. Problém je v tom, že na pecky Soví tribunál alebo Gotham Central sa proste nechytá ani omylom. Ako ma to okamžite chytilo a vravel som si, že toto je jasná štvorhviezdičková záležitosť, tak ma to rýchlo prestalo baviť. Napriek hŕstke nadpriemerných momentov sú Tváře smrti len snaživý priemer s výbornou výtvarnou stránkou. Za tou stojí Tony S. Daniel (kreslil napr. Batman R.I.P.), ilustrátor a scenárista v jednej osobe. Tváře smrti je fajn vlastniť kvôli kresbe a inkerstvu. Scenár však budí rozpaky. Komiks sa síce dá čítať bez znalosti ostatných batmanoviek, ale aj tak budete mať neustále pocit, že vám niečo uniká, že niektoré zvraty súvisia s iným komiksom. Po skvelom rozjazde sa príbeh prepadne sám do seba. Joker mizne zo scény a nahradia ho záporáci, ktorí sa na gothamského klauna zločinu nechytajú. Dostaví sa tiež plno chaotických momentov. A zamilovaný Bruce, česť výnimkám, nie je moja šálka kávy. Ono sa to síce snaží pôsobiť ako detektívna batmanovka, ale v skutočnosti je to povrchný akčný komiks. Myslel som, že druhé prečítanie to zlepší, ale pravdupovediac to zhoršilo. Daniel si ako scenárista zaslúži (svojráznu, nepopieram) pochvalu za majstrovské odvedenie našej pozornosti. Ani si to poriadne nevšimnete a Joker mizne z deja (a už sa nevráti) a štafetu preberú postavy, ktoré počiatočnú zápletku odvlečú úplne opačným smerom, až si na konci uvedomíte (a možno nie), že ste sa vlastne vo finále dostali tak ďaleko od úvodu, že už to s ním nemá nič spoločné a vám neostane nič iné, než to vzdať alebo pátrať po tom, v ktorých iných komiksoch (a sériách) boli dokončené v Tvářích smrti začaté udalosti. Preto ma prekvapuje, že sú Tváře smrti v češtine také populárne: najskôr ich vydalo BB/art v r. 2013, 2017 nasledovala reedícia a v r. 2021 príbeh opätovne vychádza v Legende o Batmanovi. Ale nič proti ničomu a ako vravím: nakreslené je to parádne. Bonusy: 5 čierno-bielych skíc.
 • perak
  Za mne trochu zklamání. Kresba je stále výborná a atraktivita westernového prostředí tomu napomáho, ale scénáristicky mne to tentokráte neoslovilo. Hlavní hrdina bez bázně a hany, který je schopen dostat se z těch nejkrkolomnějších situací, mnohdy za přispění málo uvěřitelné náhody, a proti kterému ani velký počet ozbrojených záporáků nemá šanci. Ne, že by to bylo úplně marné, ale předchozí části Hrobaře byly mnohem povedenější kousky.
 • Sagikkun
  Sagikkun20.5. 20:45V jako Vendeta (3. vydání)
  Nadčasové dílo mistra Moorea, na kterém se jako u většiny jeho tvorby téměř vůbec nepodepsal zub času.
  Zbožňuju příběhy, ve kterých nic není černobílé, což je pro mě osobně jeden z mnoha úchvatných aspektů této knihy. Tohle není klasický příběh "dobro vs zlo", není tu "hrdina vs zloduch" (byť se to tak může zdát, jelikož tu máme tajuplného bojovníka proti orwellovskému státu - oba prvky jsou mimochodem zpracovány naprosto perfektně). Tohle je střet dvou extrémů, anarchismus vs fašismus, svoboda za každou cenu vs absolutní kontrola, přičemž mají obě strany svůj vlastní úhel pohledu. Moore čtenáři neříká, co si má myslet... Moore pouze pobízí k zamyšlení obecně. A že tu těch věcí k zamyšlení je.
  Jako jedinou vadu na kráse shledávám občasnou nepřehlednost v ději, resp. v postavách, nejednou jsem se ztratil v kdo je kdo. Jinak je tohle naprostý skvost, který by byl hřích přečíst pouze jednou.
 • Lojza
  Lojza mecenáš20.5. 19:43Sbohem, Batmane
  Nebudu si hrát na politického či sociologického analytika, páč to není moje profese. Nicméně několikrát jsem si při čtení vzpomněl na Atlasovu vzpouru od Ayn Randové a přišlo mi, že tenhle malý komiks je její totální protipól. Dva naprosto neslučitelné světonázory. Když odhlédnu od toho dost pushy filosofického přesahu, i tak je komiks celkově dost slabý. Příběhově a trochu i kresebně. Proti kresbě bych asi tolik neměl, jsou i horší, ale na zadek si z ní určitě nesedám. Příběh trpí dvěma věcmi. Za prvé ho ruší filosofické výlevy autora, které působí, jako byste četli propagandistickou učebnici. Za druhé je po obsahové stránce poměrně ubohý. Pozor, lehce ironický spoiler. Batman, po tom, co na předměstí Gothamu vybije a zřejmě vlastníma rukama a nohama srovná se zemí ghetto obývané sociálně slabšími (to jen proto, že si pár kapitalistů na Brucovo večírku usmyslelo, že to místo potřebují a že jim tamnější socky překážejí) neslyší chlapíka s baseballkou, kvůli čemuž skončí nejdříve v bezvědomí, pak v poutech a nakonec s prostřelenou hlavou. Konec spoileru. Přijde mi, že je to docela shabby konstrukt na superhrdinu, který desetiletí odolával všemožným, výrazně sofistikovanějším nástrahám. Batman je tu hadr, produkt kapitalistického světa, jehož odchod je stejně nedůstojný, jako všechno, co podle autora symbolizuje. Asi nestojí za druhé přečtení.
 • Fort
  Fort20.5. 19:26SPY×FAMILY #02
  Po průměrném prvním díle jsem tomu dal ještě šanci a scénář mě přijde dětinský, fóry jako z Dikobrazu, zápletka naivní, celé to zachraňuje kresba. Dál už číst nebudu.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš20.5. 14:09Sbohem, Batmane
  Sračka... Alternativní pohled na Batmana jako hrdinu kapitalistické buržoazie. Komiks je plný ubrečených keců o nespravedlnosti, jaký je kapitalismus zlo a o vykořisťování chudé společnosti, přemítá o kriminalitě v přeneseném slova smyslu na bohatství a jeho významu ve společnosti (např. Smrt waynovych je významná, páč měli prachy, smrt chudáka nikoho nezajímá). Není se čemu divit, když je komiks tvořen anarchisty a vydává ho anarchistická společnost. Neříkám, že bych s danými tvrzeními vyloženě nesouhlasil, ale nebaví mě to číst. Přijde mi to obdobné jako hospodské řeči o tom, jak je všechno špatně, zkrátka klasické brečení u piva. Kresba je dětinská, i ničem, až na dvě celostránky, které jsou celkem ok (jedna z nich je tady v ukázce). Na konci je jedna celotextová fanatická ubrecena strana s podpisem "-jk". 1*
 • Fort
  Fort20.5. 13:39SPY×FAMILY #01
  Tento příběh je fikce. Jakákoliv podobnosti s žijícími či skutečnými událostmi je čistě náhodná a proto šup ihned scéna z Mission: Impossible. No nevím celé mi to nepřijde logické, kde se vzal splašený dobytek v prostorách školy, to nemají ani na zemědělské škole a nepřijde mi to ani vtipné.
 • Ter
  Konečne zošitovka. Za mňa po všetkých stránkach super!
 • Ter
  Je to taká kombinácia Traja pátrači/Slávna päťka. Prečítal som prvé 2 čísla naraz. Som rád za zošitovku, toto bolo prvý komiks po vyše roku, ktorý som prečítal. Kresba pekná, prehľadná. Dej pomalší, čo mi nijak nevadí. Teším sa na ďalšie čísla. Pripomenulo mi to detské časy, keď som mesiac čo mesiac čakal na pokračovanie komiksov. Papier mohol byť tenší, ale inak niet čo vytknúť. Snáď to bude mať úspech a séria bude pokračovať aj po 7. čísle.
 • faster86
  myslel jsem že, nějak není co z harrow už vyždímat, ale Bunn udělal to stejné co Mignola s Baltimorem, posunul děj o 10 let a ono to funguje. Kvalita se vyrovná posledním knížkám základní série, takže az mě dobrý.
 • Pán rostlin
  Moje hodnocení není fér, jelikož mi na 3. pokus chybí ještě cca 1,5 příběhu, ale spojením 2 uměleckých forem (sekvenční umění & opera) vzniká jakýsi výjimečně dobrý Wagnerovský Gesamtkunstwerk. Bravo, chce se mi zvolat, bravo bravissimo! Tvorbu P. Craiga Russella mám rád ještě z nebohé Crwe, kde vyšel jeden jeho příběh ze sandmanovského univerza. Probudilo to ve mně touhu po návratu ke klasické kultuře, a to dnes není málo. A přečíst si o páně Russella Prsten Niebelungův. Ovšem na to si zřejmě nebudu moci najít Čas. Tik tak...
 • Fort
  Fort19.5. 16:34Němý hlas #04
  Postavy tu k sobě něco cítí, ale nejsou schopné si to říct do očí a když už ano, tak to řeknou jenom proto, že je k tomu někdo vybídne nebo tím něco maskují. O potlačovaných emocích ani nemluvě, začínám se v tom ztrácet.
 • Sagikkun
  Ach jo, a přitom to mělo takový potenciál...
  Green Arrow a Green Lantern se rozhodne vydat na road trip po Americe, během kterého řeší společenské problémy (nejen) té doby. Tohle zelené duo za mě funguje dost dobře, a o akci ani napětí rozhodně není nouze. A co víc, na to že je komiks ze sedmdesátých let, tak to není tak ukecané, jak jsem se bál... a hlavně je to parádně nakreslené. U některých panelů jsem se zastavil a musel si kresbu více vychutnat. Tohle všechno mě rozhodně mile překvapilo. Scenář, kresba, akce... až se mi ani nechtělo věřit, že to je opravdu ze sedmdesátek.

  Bohužel, jak už tady zaznělo, to sráží dva poslední sešity. Příběh se celou dobu vzhledem k řešícím se problémům držel na dost civilní úrovni. Jenže pak se vše přenese do kosmu a tím se dosavadní události smetou ze stolu. "Závěr" celého putování po Americe se nakonec odehraje v posledních dvou panelech posledního sešitu, a ten je nijaký. Ono vůbec najít odpověď na otázku "proč se lidé chovají, tak jak se chovají" je docela nereálný úkol, ale dala by se vymyslet mnohem uspokojivější odpověď, než jen "možná to, možná ono...". Jaký to tedy celé mělo smysl? K čemu to celé směřovalo? Přijde mi, že sám autor vůbec nevěděl, jak to celé smysluplně uzavřít, proto ta náhlá odbočka do kosmu, a pak jen rychlá odpověď ve stylu "vlastně nevim". Jak mě celá kniha bavila a s chutí se vrhal do dalších sešitů, tak mi po dočtení zůstala hořká chuť.

  Nebýt posledních dvou sešitů, které jsou za mě naprosto mimo a celý příběh dost sráží, tak to je za 4*.
 • instageek_cz
  Svižně odsýpající kosmické dobrodružství. Svým způsobem má trochu retro feeling, protože se v něm mísí scifi a fantasy ve stylu dávných brakových příběhů. Strange se stává zajatcem civilizace nepřátelské vůči němu i magii, seznamuje se s mimozemšťankou, putuje s ní vesmírem z planety na planetu, a zjišťuje, že jeho trápení je maličkostí oproti tomu, co hrozí Zemi...

  Z mé dosavadní čtenářské zkušenosti mám dojem, že scenárista Mark Waid je vždy zárukou kvality (byť tady při seznámení obou hlavních postav možná až moc okatě spoléhá na gigantickou náhodu), a líbila se mi i kresba Jesúse Saize. Sice jako celek představuje spíše takový střední proud, čili nic, nad čím byste zírali v němém úžasu, ale zachovává si určitou osobitost. Výjimečně se objeví i panel, kterým se člověk vyloženě pokochá.

  Tenhle komiks se ze sebe nesnaží dělat víc, než čím doopravdy je a možná i díky tomu budete stejně jako já zvědaví, co se stane dál!:)

  Hodnocení: 8/10

  PS: Mé další recenze nejen na komiksy či komiksové filmy najdete na Instagramu, profil instageek_cz , díky:)
 • Pán rostlin
  Pán rostlin19.5. 09:39Zen žen
  Nedočetl jsem, možná příště (skončil jsem na 1. 50 str.), prakticky asi podruhé. Přijde mi to děsně depresivní, celý to nedorozumění, jak to chápu, mezi pohlavíma, a z pohledu feministy v patriarchální společnosti... ale to už je jiný příběh.
 • Delphín
  Delphín19.5. 03:06Usagi Yojimbo #23: Most slz
  Nečekaně temný, ale stále výborný Usagi
 • faster86
  Je to dětský hellboy pro vytvoření nových mladých fanoušků.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš18.5. 20:43Rychlé šípy - Jak to bylo doopravdy I.
  Naprosto famósní fanouškovská záležitost. Humorný pohled na Rychlé šípy, který se však nevysmívá, ale s úctou k originálu staví z původních panelů za použití nového (vlastního) textu nové příběhy, či jen upravuje děj příběhů originálních. Vtipy , zápletky a pointy, které „dostávají do kolen“.
  Krásná variace na Rychlé šípy, v níž rezonují jisté nevyřčené otázky a témata, které musely každého racionálně smýšlejícího čtenáře při četbě původních příběhů napadnout.
  S ohledem na fatální nedostupnost (občasně draženo na Aukru kolem 6000,- Kč) si dovolím uveřejnit odkaz na ukázky všech příběhů.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.5. 16:33Criminal #3: Noční rozhodnutí
  Taky děs. Jsem si říkal, že by tohle mohlo být lepší než předchozí dva, ale tahle kniha nemá jedinej silnej příběh. Spíš to byly jakési ochutnávky, takovej návrat do něčeho, co mají Brubaker a Phillips uzavřené. Ty retro pokus o staré magazíny mě čím dál víc vadí a otravují. Navíc to nemá ten vizuál, když je to vše na krásném lesklém papíře v moderní kresbě. Rozšiřuje to nějak příběh? Ne. Má to smysl? Ne. Tak proč? Až mi zase někdo bude vyprávět o Brubakerovi, že má něco nového, tak ať mě míjí mílovými kroky. Kill or Be Killed uvidím, jestli si nechám, až si dočtu druhou část. Tenkrát mě to docela bavilo, uvidím, jak teď - je to naštěstí jiné než většina Brubakerů, a ještě je dobrej Pulp. Ale jinak Brubakera už prosím ne! Děs děs děs, nuda nuda nuda.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.5. 16:29Criminal #2: Poslední z nevinných
  Tohle bylo taky děsný číst a aspoň trochu to napravil příběh s tím bratrem vojákem. To bylo aspoň čitelné, ale jinak mě žádný příběh nedokázala absolutně ničím vtáhnout. To je, jak kdyby mě někdo lákal do restaurace na smažák, nebo takové ty azu směsi a ještě s tunou oblohy. Navíc jak se tam občas měly styl kresby, tak mi to přišlo vyloženě otravné a infantilní - ten poslední příběh, takový horší verze Darwyna Cooka, kterého i tak nemusím, ale tady to bylo děs. Nechápu co se Brubakerovi honilo hlavou, když tohle psal. Co tím sledoval? Co tím chtěl říct? Hej svět na hovno, tak já vám to ještě musím říct a pokud možno s vizuální pomůckou, paráda!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.5. 16:24Criminal #1: Každý je zločinec (2. vydání)
  Tak jsem si to dal celé znovu, když už tu máme tu trojku, a přišlo mi to ještě horší než mé první seznámení se se světem Criminalu. Naprosto pro mě nezáživné příběhy a styl psaní. Nedokážu asi přepnout a číst něco, o čem vím, že bych v první instanci odsoudil k trestu odnětí svobody. Nechápu, proč vůbec psát příběhy o zmrdech a hajzlech společnosti, kteří kolikrát ani nedostanou to, co si patří. První příběh byl asi nejzáživnější, ale zbylé mnou projely, jak pájka máslem. Příběhy tohoto typu už opravdu číst nechci a snad mě budou míjet obloukem.
 • Sagikkun
  Jedním slovem výborné. Jednička byla úžasná, tady mi ale všechno sedlo ještě o něco více a je to jednoznačně plný počet.
 • Palebras
  Batman vs Robin je další záležitost, která u nás zažívá premiéru. Jedná se o pokračování u nás již vydaného Batman a Robin: Batman znovuzrozený a u scénáristického kormidla opět stojí Grant Morrison. Hned v úvodu se vydáváme do Anglie ve společnosti Dicka Graysona a zapátráme v jeho společnosti po Lazarově jámě. Celá pointa je velice povedená a to včetně zasazení, mírně rušivě však působí postavy, které pro našince patrně nebudou úplně známé a chvíli trvá, než se člověk zorientuje a rozklíčuje o koho se vlastně v dané situaci jedná. Poté se pokračuje v pátrání po osudu Bruce Wayna a rozplétáme síť intrik, dávných kultů a rituálů včetně Barbatose, který je u nás již známý z Batman: Temný rytíř - Temné město a pokud se nepletu, hrál roli v Batman: Metal. Všemu také vévodí organizace Černá rukavice, kterou již známe z předchozích Morrisonových příběhů a opět je naservírována spousta otázek, avšak odpovědí dostaneme velice poskrovnu. Kniha končí velice překvapivým rozuzlením, které doslova láká na další pokračování, takže uvidíme, kam celá tahle situace bude eskalovat. Batman vs Robin je další z velice povedených příběhů, kterému mírně kazí reputaci skutečnost, že na další pokračování si budeme muset počkat. Nicméně, snad nebude ono čekání dlouhé.
 • perak
  perak17.5. 12:29Zatoulaní psi
  Kresba ještě není tak vytříbená jako u pozdějších Lemirových prací, samotný příběh je celkem jednoduchý, některé situace a dialogy byly spíše rušivé, ale i tak je kniha fajn a obsahuje základní atributy, na kterých Lemire postavil své pozdější kousky. Jedinec na pokraji společnosti, obklopený samotou i ve chvílích, kdy jsou kolem něj davy; deprese; osudová rozhodnutí; emoce až na dřeň; ... . Nepatří to asi k tomu nejlepšímu od Lemira, ale i tak to potěšilo.
 • faster86
  faster8616.5. 23:271984 (limitovaná edice)
  O příběhu se ví, že je to co je. Tahle adaptace je dobrá, kresba zachycuje dobře tu marnost ve které se děj odehrává. Bonusové leporelo je fajn věc čím machrovat když někdo dojde. Je to prostě lepší než říct, hele mám limitku a poznáš to podle toho, že má jinou obálku. Otázka zní: stálo mi to za ty prachy? Odpověď: nejsem si zcela jist.
 • Jonathan Arbuckle
  Jonathan Arbuckle16.5. 23:24Vrána (5. vydání)
  Vrána se pro mne těžce hodnotí. Spousta aspektů bylo úchvatných, jiné zase byly pro mne těžce uchopitelné. Na jednu stranu je dílo opravdu luxusní, na stranu druhou bych váhal mezi 3-4 hvězdami. Začátek příběhu byl pro mne velice rozporuplný a vlastně větší část příběhu jsem si říkal, kdy ten terminátor dojde na konec svého vražedného seznamu. Pak se ovšem začaly objevovat lidské momenty a příběh začal mít hned jiný nádech a předchozí události začaly dávat ucelenější obraz. Ovšem s čím mám problém a co jsem nedokázal docenit, byly oduševnělé průpovídky hlavního hrdiny, povídání o bohu, na která návazal dalšíma povídkama na různá popkulturní, či literární díla. Nevím jestli to mělo nějak povznést to vraždění, ale v celkovém kontextu to vraždění bylo, jak v komiksech Sin City, například ta část s katanou. Naproti tomu lidské momenty byly úžasné, funkční rozpravy s policistou, vzpomínání, milosrdná smrt jednoho ze zaporáku, pálení mostů. To všechno bylo úžasné a právě z těchto okamžiků jsem cítil to poselství Vrány, které autor jí chtěl vyjádřit.
  Kresba je skvělá, začátek mi přišel lehce karikaturní, ale potom se kresba více sjednotí a má svůj styl, včetně příjemného střídání druhů kresby.
  Celkové hodnocení, za první přečtení dám 4* a budu doufat, že při dalším čtení už možná docením více autorův styl psaní a rozhodně jej chci vyzkoušet se soundtrackem, který je ke knize v závěru připojen.
 • martin28
  Spidey na "jiný" způsob. Během dvou knih dojde k tolika zvratům, že by to pokrylo jednu sezónu Ordinace. Děj na speedu driftuje, neustále mění směr a než se nadějete, je konec knihy. Dojde i na solidní team řežbu. Tinkerer, ač malý hajzlák, přesto dostál své pověsti "jednoho z nejnebezpečnějších Spideyho protivníků", jak jej moudře popisovali v devadesátkách ve Spider-Manovi od Semicu. Ke konci příběhu neuvěřitelným způsobem "zmutoval" děj a já se nemohu dočkat další knihy. Musím pochválit zejména Parlovovu kresbu (druhá část knihy).