• Tyfus
  Nejlepší na této knize je ten příběh z roku 1998, to by tady mělo vycházet.
 • Good Games
  Good Games mecenáš20.5. 20:10Venom #06: Venom mezi světy
  Donny Cates je šikovný scenárista a jeho séria Venom bola doteraz veľmi kvalitná. Tu mu to však podľa mňa úplne nevyšlo a síce má zaujímavé nápady, dej mi prišiel až príliš prekombinovaný hlavne v druhej polovici. Nie zlý, ale zatiaľ najslabší diel inak podarenej série. =►Celá recenzia◄=
 • Good Games
  Good Games mecenáš20.5. 18:57Batman: V žáru smrti
  Síce je komiks z roku 1998, no pôsobí veľmi sviežo a hravo. Bruce Wayne tu nie je Batman, ale iba detektív. Jokerom je žena, Batgirl s Robinom tvoria milenecký pár a mohol by som takto pokračovať aj ďalej. Príbeh sa odohráva v 60. rokoch a celý komiks má skvelú atmosféru a parádnu pestrofarebnú kresbu. =►Celá recenzia◄=
 • Fry
  Fry admin20.5. 18:30[Moje hvězda] #01
  Oshi no Ko, respektive Moje hvězda právoplatně patří mezi nejlepší manga série tohoto desetiletí. Minimálně v Jižní Koreji je to aktuálně velký hit, jelikož kultura kolem idolů je velmi trendy a k-pop hvězdy na vás koukají z každého plakátu. Uvidíme, jak to zapůsobí na našem kulturně jiném trhu.
 • hroubek
  Velmi povedený příběh o naší malé Zabijačce. Největší problém tohohle komiksu je ten, že prostě po prvním díle chybí moment překvapení. Už nás nemůže překvapit brutální násilí, černý humor, narážky na superhrdiny a další věci. Nicméně, pokud se přesto dokážete přenést, tak vás čeká akční jednohubka, ve které si naplno užijeme Zabijačku. Mindy se s tím nepáře a je to neskutečně skvěle napsaná postava a je vidět, že scénáristu moc bavilo psát její příběh. Millar se tady lehce utrhl ze řetězu a já si to dost užil. Zabijačka je povedený a hlavně zábavný komiks.
 • VanTom
  Tak tenhle plochý scénář krvavé pomsty za brutální odplatu již trošku vázne včetně neúderné pointy, zatímco kresba atmosféru nadále válí. Nemluvná vražedkyně Miho na kolečkových bruslích je supersexy i s krabicí na hlavě.
 • VanTom
  Spíše by mi tento temný atmosférický příběh seděl k Batmanovi, v kontextu Spider-Manových dobrodružství mě hutná depresivní psychologie reprezentovaná dlouhými, rozštěpenými monology duševních pochodů všech tří protagonistů překvapila. Většinou naštěstí příjemně, byť občas se kolovrátkově zacyklila na banální povrchové efektnosti; nicméně už tady zajímavě předznamenala "totem" podstaty síly Pavouka (J. M. Straczynski měl na čem stavět). Skvělá kresba s hororovými prvky (nekonečný déšť s hromy a blesky bičující čerstvý hrob) nakládá také velice povedeně.
 • VanTom
  Rozpadnutí party po smrti Sherlocka Holmese sice zapříčiňuje rozdrobení hlavní zápletky (útěku a fanatické pomsty Bloody Percyho), na druhou stranu zaměření na krušné osamocené osudy jednotlivých děcek jim prohlubuje tolik potřebné charakterní zázemí. Společně s Watsonem (tím lidským) se zase postupně hezky propojí. Kresba pěkně zvládá perspektivu akce i emocí v zatím nejvyspělejším dílu.
 • VanTom
  Po poněkud nerozumně přepálené akční vsuvce (požár kabaretu) se nový úkol uklidňuje a zajímavě vyvíjí. Sherlock Holmes zde již sehrává významnou roli(čku) a nasazení malých "detektivů" se svými plány výrazněji překříží.
 • VanTom
  VanTom20.5. 13:28Útok titánů #34
  Megalomanská bitva na zádech pochodujícího prapůvodního titána představuje správně strhující akční završení (s mnoha zvraty a ještě víc záchranami na poslední chvíli) v nejlepším duchu série, jelikož dynamiku rychlosti zvládala kresba vždy bravurně. V prostřizích dává vydechnout i nahlédnout do posledních motivací postav, definitivně se překlápějících na jedinou možnou stranu. Epilog historii titánské moci hezky uzavřel, zároveň geniálně beze slov naznačil neměnnost lidské (válčící) nátury i nevyhnutelnost budoucnosti opakující stejné vzorce.
 • VanTom
  VanTom20.5. 13:23Útok titánů #33
  Takto má vypadat příprava na finále! Zatímco zeměbouření zadupává lidské plémě do prachu pomsty a nenávisti v celosvětové genocidě (ve výjevech vln majestátních titánů a předsmrtných chvil bezmocných obyvatel), zbyteček hrdinů se chystá provést svůj poslední, zoufalý plán útoku. Než opraví hydroplán a dostanou se na místo, mají přitom ještě čas na projevení přirozených emocí, odhodlání, pochopení – i směrem k neoblomnému Erenovi – či nevyhnutelných obětí.
 • Good Games
  Good Games mecenáš19.5. 19:11Cyberpunk 2077: Výpadek
  Je to až neuveriteľné, ale máme tu ďalší a v poradí už tretí kvalitný herný komiks zo sveta Cyberpunku 2077! Aj tentokrát je za scenárom šikovný Bartosz Sztybor, ktorý pracuje pre CD Projekt RED (herné štúdio za Cyberpunkom 2077 a sériou Zaklínač) a píše skvelé komiksové scenáre (napísal aj najlepších komiksových Zaklínačov). Jeho scenáre sú nápadité, svieže a dokáže vymyslieť zaujímavý a pútavý príbeh. Podobne je to aj pri Cyberpunk 2077: Výpadek, ktorý ponúka sympatických hrdinov, fajn zápletku, kvalitné dialógy a má to znovu aj príjemnú kresbu. =►Celá recenzia◄=
 • faster86
  Je to tak béčkové, až je to céčkové. Divná kresba, tvrďácké dialogy jak z devadesátek.
 • Good Games
  Good Games mecenáš19.5. 18:11Immortal Hulk #05: Ničitel světů
  Immortal Hulk aj svojim piatym dielom dokazuje, že je to kvalitná a zaujímavá séria, ktorá má výrazný štýl hororov z 80. rokov. Séria sa nebojí brutality a rôznych nechutností a nájdeme tu scény ako z filmov RoboCop 2 (vytrhnutý mozog) alebo Mucha (vygrcaná kyselina a následné rozleptanie sa človeka). Hulk dostáva ako súpera atraktívne nové monštrum a celé to má fajn grády. =►Celá recenzia◄=
 • Good Games
  Good Games mecenáš19.5. 18:07Žoldnéř #11: Útěk
  Nový Žoldnier má už komplet počítačovú grafiku, s ktorou začal Segrelles experimentovať v predošlom diely. Stále to po vizuálnej stránke vypadá veľmi dobre a síce sa pozrieme v príbehu do nových prostredí a takmer polovica sa odohráva pod vodou, nemalo to pre mňa až tak silné alebo zaujímavé momenty. Nie je to zlé, ale v rámci série tu už boli aj lepšie časti. =►Celá recenzia◄=
 • martin28
  Kniha je povedená akční slasherovka, která mi docela sedla. Dendži je prosťáček, se kterým každý vyjebe, proto není divu, že bude lovit ďábly za kus žvance a střechu nad hlavou. Jeho šéfka je milá a on by si tak rád sáhnul na kozy... Tahle japonská variace na drakobijce Hloupého Honzu je výborná oddechovka. Ďáblové jsou nápadití, hlavní hrdina je hladový a věčně nadržený, jeho motorovky smrtící. Co víc si přát? 80%
 • Fort
  Tuhle sérii jsem jsi šetřil až budu mít více svazku a jelikož se moje zásoby mang na čtení tenčí, přišel ten pravý čas.
  Zajímavý rozjezd o vztahu dvou dívek, kdy jedna jsi není vztahem s dívkou jistá a druhá to má naopak. Oceňuji, že je vše přeloženo, včetně sms a citoslovců, někdo jsi s tím dost vyhrál.
 • martin28
  martin2819.5. 17:04Afterpunk
  Několik plesnivých jednohubek na omšelém podnose, který vyrobili dávno předtím, než to začalo všude bouchat. Mám rád postapo, podpořit kluky tedy byla jasná volba. Příběhy jsou opravdu krátké, sem tam se povede některé vzájemně propojit, ale není to úplně ono. Tomuhle by slušelo více stran a o něco bližší vykreslení postav. Jako kraťasy nápadité jsou, ale v kontextu celé knihy působí ploše a prázdně. I tak mě to celé bavilo a budu se těšit na další tvorbu. Kresba obou borců byla skvělá. 75%
 • tom173
  tom17319.5. 16:57Naruto #19: Následnice
  Tenhle díl pokrývá pouze jeden souboj mezi třemi sanniny. Samozřejmě se k tomu přichomýtne Naruto a předvede poprvé Rasengan. Kišimoto se snaží hrát na emoce, ale moc to nefunguje protože Dan a bratr Tsunade nám byli představeni pouze v pár rychlých flashbacích.
 • Fort
  Nedokážu to vysvětlit, nikdy jsem na tak přeslazené romantiky nebyl, ale jak jsem starší, tak objevuji něco co jsem celí život ignoroval a vlastně ani nevím proč.
 • caroluxurians
  caroluxurians18.5. 22:33Tesáky
  dobry boze
 • Fort
  Už asi ani nemá smysl cokoliv psát, tahle manga se mi prostě libí. Mohla by být víc ukecanější, přečte se to velmi rychle, nutí mě udělat si větší zásobu dílu a přečíst si to najednou.
 • Fort
  Jsem stejně spokojen jako u prvního dílu. Tentokrát o romantice, práci a zvyšovaní levelu. Na závěr nám dokonce i něco vyroste.
 • choze
  choze18.5. 11:30Joker #02
  Souhlas s ostatními, že je to slabší než první svazek a Jokera je tu povážlivě málo, ale že se to pořád ještě dá.
 • Fort
  Fort18.5. 10:36Gannibal #03
  Je to stále lepší a lepší. Tajuplný příběh vás pohltí a pustí na konci svazku, kdy ihned chcete vzít do ruky další.
 • faster86
  faster8618.5. 00:24Tarantino o Quentinovi
  Není to úplně povinnost pro fanoušky Tarantina, ale je to fajn pohled do zákulisí jeho filmů. Stejně tak samotný pohled na Tarantina, nicméně počáteční monolog v baru je výborný a Tarantinovský až na půdu.
 • hroubek
  Velmi dobrý a kvalitní komiks, který jsem si moc užil. V úvodu je řečeno, že celý příběh Země nikoho se rozvíjel na osmdesáti pěti sešitech. My jsme bohužel dostali jen pětadvacet sešitů. Je to obrovská škoda, protože tenhle příběh by si zasloužil být odvyprávěn, na co největším možném prostoru. Takhle jsme dostali pouze torzo. Torzo, které samo osobě funguje výborně, ale je hodně znát, že desítky zápletek a příběhů chybí. Scénáristé odvedli výbornou práci a je radost číst jakým způsobem uvažují, jak pracují s postavami, a kam to celé posouvají. Místy je to skvěle napsané a má to parádní psychologickou stránku. Většina postav si projde svou vlastní krizí a musí najít sílu bojovat dál za ty správné ideály a hodnoty. Někomu se to podaří, a někomu bohužel ne. Opět musím ocenit, že civilní rovina tohoto příběhu šlape perfektně a je mnohem zajímavější, než všechna superhrdinská akce. Moc jsem si užil části, které nepotřebují dialogy, protože stačí jen sledovat panely a hned nám naplno dochází, co se děje a jaký to má význam. Země nikoho, kniha třetí je velmi povedený komiks a já ho mohu jen doporučit.
 • trudoš
  trudoš editor17.5. 19:26Gannibal #03
  Atmosféra houstne, a i když se vlastně nedozvíme nic nového, jednotlivá odhalení dávají tušit děsivé souvislosti. Masaaki Ninomija hraje rafinovanou partii, kdy do posledního okamžiku netušíte, komu věřit; takže cokoliv se dozvíte, podvědomě berete s rezervou. S blížícím se finále je však jasné, že policistu Agawu nečekají dobré časy. O to je sympatičtější, že se hrdina nestaví do role oběti a aktivně dává najevo, jak moc by jej vesničané podcenili, kdyby k němu přistupovali jako k obyčejné měšťácké nule. Čím dál víc se ukazuje, že být pod tlakem je něco, co Agawu vnitřně uspokojuje, naneštěstí přitom dost často zapomíná, že má mladou ženu a maličkou dceru. A právě o ty máte v důsledku největší strach.
  Gannibal nezklamal ani třetím dílem. Sice jsem i tentokrát skřípal zuby nad odfláknutým pozadím, kdy autor upravuje v grafickém programu fotografie, aby si zjednodušil práci, ale rozčarování vynahrazuje perfektně gradovaným hororem, jemuž momentálně chybí jediné – krvavé vyvrcholení.
 • trudoš
  Právě tak dobré finále, jak jsme doufali. I když vydavatelství De Agostini zazlívám příběhové okleštění celé události, návaznost dobrodružství je i přes vynechané sešity precizní. Namísto osobních soubojů se tentokrát vyprávění soustředí na klíčové aktéry a uzavírá černou kapitolu města Gotham. Ne, že by všechny problémy byly vyřešeny mávnutím proutku, či snad rovnou nastoupily světlé zítřky. Ale kroky učiněny jsou, pročež bude nutno vyvinout ještě hodně úsilí, než se rozbouřené emoce uklidní. Někdo to přečká s čistým štítem, jiný v dubové rakvi vyložené saténem. Protože, i když už je konec blízko, potřeba šílenců ublížit na tom nejcitlivějším místě zůstává neměnná.
  Velké smeknutí před prací Grega Rucky, jehož scénáře vybraných epizod mi připadají jednoznačně nejlepší, přičemž osobně považuji Katastrofu a Zemi nikoho za to nejzajímavější a nejkomplexnější, co ze stáje DC Comics kdy vzešlo. O to víc mi uniká, co je vedlo k tomu, že vše o pár let později zmuchlali, zahodili a zapomenuli.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.5. 16:37Žoldnéř #11: Útěk
  Segrelles, výtvarný génius, jinak roztomilý scenáristický ťuňťa, nám servíruje opět dobrodružný příběh, tentokrát se silně vodní tématikou. Dialogy opět lakonické, téměř až autistické. Neprozradím snad mnoho, když řeknu, že to všechno opět dobře dopadne. Segrellovi jde malovat i s počítačem, ale co naplat, ve srovnání s klasickou malbou je to samozřejmě ošklivější.

  Celkový dojem: 40%
 • ludek.n
  Pět příběhů Chamberlina Morseho Waltona Zámka a jeho rodiny, manželky Fiony, dětí Iana, Jonathana, Mary a Jean. Pět příběhů, kde se svět fantazie snoubí s kouzelnou mocí klíčů, vlastněných a vyráběných rodinou Zámkových na jejich sídle zvaném Klíčov. Jak píše sám Joe Hill v předmluvě k soubornému vydání těchto povídek, souvislost se slavným cyklem Zámek a klíč je pouze v prostředí, neboť všech pět příběhů se odehrává dávno před dobou, kdy na Klíčov dorazila Nina Zámková s Tylerem, Kinsey a šestiletým Bódou, s nimiž si pak Lucas „Finta“ Caravaggio zahrál hru na odemykání zakázaných dveří. Člověk tedy nemusí znát nic z uvedeného cyklu, aby si Zlatý věk dosytosti užil (koneckonců nemusí znát ani svět Sandmana, s nímž se pojí poslední příběh této knihy s názvem „Co peklo schvátí…“). Oproti základní sérii se ve Zlatém věku trochu více podíváme po světě (a dokonce i mimo něj), neboť se vydáme na Měsíc (Do nitra Luny), do frontových zákopů kdesi v Belgii (…jak vojska bledých čet…), do světa snů a dokonce i do pekla (Co peklo schvátí…). Obrazového průvodce nám po celou dobu dělá jako už tradičně geniální Gabriel Rodriguez a je opravdu na co se dívat a co obdivovat. Jeho technika a především práce s postavami prostě nemají chybu a já jsem moc rád, že jsem se ještě jedno mohl vrátit na Klíčov a užít si se Zámkovými jejich dobrodružství.
 • ludek.n
  Blíží se maturitní večírek, a zatímco se jedni těší na oslavu ukončení školní docházky, jiní spřádají své ohavné plány. Jsou tu poslední neotevřené dveře a za nimi to nejohavnější zlo pod sluncem. Lucas „Finta“ Caravaggio, který si pro poslední dějství vypůjčil tělo malého Bódy Zámka, se chystá vypustit démony zpoza Černých dveří do světa lidí. Jestliže se Joe Hill v první kapitole ještě trochu drží zpátky a noří se do hlubin teenagerských duší, minimálně od té následující už vyrývá v zemi hlubokou brázdu a neochvějně se vydává vstříc cíli. Veselé pošťuchování skončilo, školním legráckám odzvonilo, a na ťukací vtipy si už snad také nikdo ani nevzpomene. Nastupuje tvrdá, syrová a nesmlouvavá hrůza, děs a běsnění. Nejstrašlivější přitom nejsou pekelné nestvůry z hlubin stínů, ale mladí lidé posedlí démony. Jejich sarkastický škleb nahání větší strach, než všechny mocnosti temnot se svými zuby a drápy. Nicméně, čím více tlačí Hill na pilu a vkládá do úst šestiletého Bódy kaskády vulgarismů, tím odtrženější jsem od postupujícího děje. Jako bych na všechnu tu bizarní ohavnost nahlížel z výšky, ale neúčastnil se jí, protože mi nedává smysl. Naopak, co mi dává velký smysl je kresba Gabriela Rodrigueze. Jeho styl se mi prostě hodně líbí, ať už mi nabídne klidné, či pohybem vyplněné, akční panely. Úžasné jsou pak také jeho grafické vychytávky, které prostě nadchnou a je úplně jedno zda, se krčí v rohu nebo vyplňují celou stránku. Myslím, že Alfa a Omega je to nejdůstojnější zakončení série, jaké si lze vůbec představit. Já byl rozhodně spokojený.
 • ludek.n
  Nalezením časoměnného klíče se Zámkovým odhaluje mnohé z toho, co se v minulosti událo na Klíčově a kde se v Zackovi Wellsovi vzalo všechno to zlo, které rozséval kolem sebe. Joe Hill nás v tomto díle Zámku a klíče vezme na výpravu po stopách času, napřed k Benjaminovi a poté i k Rendellovi Zámkovým. A že je to putování nanejvýš napínavé a dobrodružné snad ani netřeba připomínat. Zvláště Rendellův nápad otevřít černé dveře a vypustit démony je, jak se říká, za všechny prachy. Začíná jít do tuhého a nikdo si nemůže být jist, že z měření sil vyjde jako vítěz. Joe Hill konečně začíná rozplétat tajemství klíčů a odpovídat na otázky kde, jak a proč, co se stalo a co se má stát. Je v tom velice přesvědčivý, takže člověk, vtažen do příběhu, přestává dýchat a v zajetí kyslíkového dluhu žasne nad každým panelem. A když už jsme u těch panelů, kreslíř Gabriel Rodriguez si i pro toto úžasné pokračování připravil novinku: širokoúhlé obrázky roztažené přes dvě stránky. Je to famózní a stejně jako všechno, co vyjde zpod jeho ruky, nezapomenutelné. Klobouk dolů před oběma umělci, protože tohle dílko prostě baví od první do poslední stránky.
 • ludek.n
  Čím víc se Tyler blíží odhalení pravdy o Zacku Wellsovi, tím větší nebezpečí hrozí všem okolo něho. Onen záhadný mladík s podivnou minulostí už totiž ztratil všechny zábrany. Joe Hill začíná čtvrtou řadu svého cyklu z Klíčova zběsilou honitbou s vlky, aby ji po šesti kapitolách ukončil ještě hrůzostrašnějším a děsivějším masakrem u Studničního domku. Mezitím se podívá na zoubek vztahům mezi jednotlivými protagonisty, kdo ke komu chová sympatie, kdo koho miluje, kdo se druhých bojí, kdo zradil a kdo nenávidí až za hrob. Pochopitelně se objevují další klíče, které odemykají nové možnosti a schopnosti. Docela by mě zajímalo, kam na ty nápady Joe Hill chodí. Každý z nich je originální a unikátní. Sice se mi zdá, že jimi začal v poslední době až marnotratně hýřit (což poněkud snižuje jejich hodnotu), ale díky vražednému tempu není prostor na stesky. Výtvarník Gabriel Rodriguez pak nezůstává nic dlužen své pověsti výjimečného umělce a podává znovu mimořádný výkon. Dovolí si dokonce sklouznout až ke karikaturnímu zjednodušování (Vrabec), a nic to neubírá jeho kresbám na přesvědčivosti a vypovídací hodnotě. I v těchto stripech je jeho ruka stále krásně rozpoznatelná. A protože zábava nekončí, hurá na další dobrodružství…
 • ludek.n
  Zatímco se Lucas Caravaggio alias Zack Wells za pomoci TudyTam klíče potuluje po Klíčově a hledá další kusy do své sbírky, děti Zámkovy se potýkají s matkou, která stále více propadá alkoholu. A když opustí dům, je tu hned Zack se svými stíny, a další nebezpečí, které je pro Zámkovy další výzvou, s níž se musejí vypořádat. Po poněkud slabších Hlavohrátkách, Joe Hill zase kopl do vrtule a nápady jen hýří. Co se mu nepovedlo v předchozí knize cyklu, to si vynahrazuje tady. Příběh má opět pevnou strukturu, je přesvědčivý a důsledný v budování mimořádně temné atmosféry. Gabriel Rodriguez dal všemu tomu děsivému strachu podobu tak výjimečnou, až člověka mrazí. Tím spíše, že oba autoři nekloužou jen po povrchu adrenalinové zábavy, ale zatínají spáry pořádně hluboko do duší všech zainteresovaných. Objevují zde celé nové světy k prostudování, přitom ani na okamžik neztrácejí ze zřetele hlavní cíl cesty. A když se pak Gabriel Rodriguez odváže a vrhne do souboje se stínem celou sadu celostránkových panelů, je vymalováno: nic dokonalejšího a úžasnějšího už prostě neexistuje. Tady se láme chleba a píše komiksová historie. Za mě opět absolutorium s pěti hvězdami na hrudi.
 • ludek.n
  „Než větší obavy je třeba míti ne z toho, co do hlavy sobě vložili, však z toho, co z hlavy své vyjmuli.“ Druhé pokračování Hillova Zámku a klíče se nese ve znamení Lebečního klíče, který na konci předchozího dílu objevil Bóda Zámek. Vyzkoušejí si ho postupně všechny děti Zámkovy, ale největší význam má pro Lucase Caravaggia alias Zacka Wellse, který s ním má své vlastní plány. Joe Hill tentokrát poněkud ubral na překvapivých zvratech a zápletku očesal tak, že dějová linka neposkočí o mnoho vpřed, zato se pohrouží do psychiky jednotlivých postav. Rozebereme si jejich tajné sny, strachy a vášně, abychom umocnili tajemství rodiny Zámkových. A to jak v současnosti, tak v minulosti. Hlavohrátky oproti svému předchůdci působí mnohem zdrženlivěji a jen zdráhavě vyjevují důležitá fakta. Záměrem nejspíš bylo, zahalit tajemství Klíčova ještě neproniknutelnější rouškou záhad, což ne vždy bývá ku prospěchu věci. Děj totiž stagnuje, a kde není nosný nápad ani sebevětší mystika nepomůže. Alespoň že se můžeme spolehnout na mistrovství Gabriela Rodrigueze, jehož kresba jeho opět na hranici geniality a už jen pro to fantastické pokoukání se stojí o tuto knihu zajímat.
 • ludek.n
  Tragédie v Mendocino Valley, při níž zemřel otec rodiny Zámkových, poznamenala všechny její pozůstalé členy - manželku Ninu i její tři děti, Tylera, Kinsey a šestiletého Bódu. Teď začínají nový život v Lovecraftu v Massachusetts na usedlosti zvané Klíčov. Ale stíny minulosti nezmizely, jsou jim v patách. Joe Hill zdědil po tátovi talent a je dost pravděpodobné, že dostal i dar od Boha. Jak jinak si vysvětlit jeho úspěchy na poli hororových románových thrillerů a hrůzostrašných povídek. V obou kategoriích je jeho jméno nepřehlédnutelné. Nyní tu tedy máme Joe Hilla jako komiksového scénáristu. A že se do toho obul, jak se patří, snad ani netřeba zmiňovat. Jeho Klíčov je tajuplné místo, které ve svých zdech skrývá nejedno tajemství. Žít tady nebude pro Zámkovy rozhodně jednoduché. Hill vytvořil sevřený příběh, který má atmosféru, hloubku, styl i stěžejní myšlenku. Stačí se nechat vést jeho fantazií a dostanete se do děsivého světa zázraků. Volba výtvarníka Gabriela Rodrigueze, aby tomuto světu dal tvar a charakter, snad ani nemohla být lepší. Jeho kresba je parádní. Dokáže ukázat strach, zlost, smutek, úzkost, šílenství, ale i odhodlání nebo dětskou zvídavost. A to jsme teprve na začátku, už se vážně těším na pokračování.
 • Ivan Kucera
  Ja by som sériu Detective Comics v podstate nevidel nijak enormne negatívne. Jasné, nie je to zázrak. Je to „len“ svižná, moderná, dynamická a adekvátne nakreslená neurážajúca jednohubka. Je to veľa? Je to málo? Za mňa platí možnosť B, ale zas nemôžu stále vznikať len pecky á la Dlouhý Halloween a Dvojník. Ani piata časť nie je vyslovene hlúpa, čo ale uznávam, že pre najlepšieho detektíva sveta nie je práve najväčšie vyznamenanie. Je to proste také nič proti ničomu. Osobne mám najväčší problém s tým, že je Detective Comics postavené na Batmanovej „rodine“ a on sám je odtláčaný do úzadia. Ak by dané postavy boli zábavné a charizmatické, nepoviem pol slova. Lenže nie sú. Sú hrozné. Fakt neviem, kto z nich ma bavil najmenej. Páči sa mi, že to v jadre zostáva pomerne temné, ale čo z toho, keď je to postavené na nudnej akcii, mdlých postavách, nulovej chémii medzi nimi a dialógov, ktorých je veľa, ale sú na spôsob jedným uchom dnu, druhým von? O tom, že scenáre v tejto sérii nestoja na prvom mieste, myslím dostatočne vypovedá až smiešna doslovnosť, napr. sa zjaví chlap, ktorý zjavne vyzerá ako Superman a vlastne to JE Superman, ale Robin na to musí explicitne poukázať štýlom „ten znak na tvojej smrti, ty si Superman!“. Nebolo tu skoro nič, čo by ma strhlo, 2* dávam čisto za „remeslo“. Komiks o mládeži pre mládež, nič pre mňa. Ak ste cieľovka, prirátajte si 2*.
 • hroubek
  Bohužel mi to tolik nesedlo a přišlo zklamání. Scénárista Chip Zdarsky má evidentně rád Spider-Mana a jeho vtípky, urážení padouchů a jisté sebeshazování. Má rád ukecaného Spider-Mana, který více mluví, než se mlátí. A tohohle Spider-Mana Zdarsky chtěl psát. Jenže se ukázalo, že těch dialogů je extrémně hodně a ne vždy fungují, tak jak by si scénárista přál. Je tu spoustu vaty, u některých dialogů si budete říkat, proč tolik Zdarsky tlačí na pilu a proč nenechá Petera/Spider-Mana na chvilku mlčet. Problém je i samotná zápletka. Není to úplně špatná zápletka, ale že bych si z ní sedl na zadek a nějak extra si jí užil, to taky říci nemohu. Poslední sešit s JJJ má dobré dialogy, a je tam vidět něco více, a i ten konec dokáže navnadit na další díly. Do soumraku není špatný komiks, jen doplácí na svou ukecanost a překombinovanost.
 • deefha
  deefha mecenáš15.5. 16:46Alenka žila byla
  Synopse v podstatě shrnuje celý příběh (128 stran, není toho moc) až na to důležité, co se odehraje v samotném závěru a co tady rozhodně nebudu spoilovat :-) Celé je to krásně nakresleno, zajímavě přeloženo (dialogy jsou dost hravé, předpokládám že i v originálu, který jsem nečetl) a má to náboj, který donutí přečíst knihu jedním dechem. Až do konce se budete bát, jak to dopadne, a zároveň si přát, aby to dopadlo jinak...

  Ale co je nejlepší? Má to pokračování! Takže doufám, že se tohle bude prodávat dostatečně na to, aby se CC pustilo i do Alice Never After. Třeba za rok nebo za dva, ne? :-)
 • choze
  choze15.5. 09:23Joker #01
  Slušný rozjezd. Hrdinou příběhu je komisař Gordon, který je záhadnou ženou vyslán zabít Jokera v exilu, o čemž reálně uvažuje za to, jak se Joker v minulosti podepsal na jeho rodině. Takže příběh je správně osobní, postavený na pitvání vztahu Gordon-Joker, provází ho fajn Gordonův noirový monolog a la Rok jedna (plus se odkazuje ke Kameňáku a mihne se tu i Soví tribunál), ke kterému se později přidá podobně fajn Jokerovo filozofování, a dokáže překvapovat, snad jen ti zabijáci poslaní na Jokera mohli být zajímavější. A velmi se mi to pozdává i kresebně, takže budu v sérii pokračovat.
 • Fry
  Příběh přímo navazuje na události ze sedmé knihy Ú. P. V. O. Peklo na zemi a rozvíjí návrat agenta Sapiena k 'normálnímu' životu. Podobně jako u jiných knih zaměřených čistě na Abea jsem měl i zde takový ten divný pocit že je něco v nepořádku, ačkoliv se hlavní hrdina tváří vcelku sebejistě.
 • Fry
  Fry admin14.5. 19:55Dívčí válka #05
  Válka pokračuje! Zikmund spřádá plány na zneškodnění husitů, Žižka objíždí jednu pevnost za druhou a v mezičase se sekta takzvaných adamitů od 'neškodných' orgií zradikalizuje až k bezuzdnému zabíjení. Tohle bude těžké překonat. Chci se s tebou zase laskat! Chci tě cítit hluboko ve své vagině!
 • S4TW
  Na Batmana bych řekl takový slušný průměr. V rámci DC celkově nadprůměrně zábavný comics. Příběhově dostanete přesně to, co byste u maskovaného muže z Gothamu čekali. Nějaká menší záhada tam je. Téma umírání a nekonečně oživování superhrdinů mě zase trochu naštvalo, jelikož jakákoliv smrt v DC nic neznamená a stačí jen kouzelné lusknutí prstů. Nicméně samotné knize toto neubližuje. Konec je příliš otevřený, pocit uzavření kruhu dost chybě a vlastně jsem dočetl a říkal si, tak jako co? Kresba fajn, neurazila, ale už teď si jí vlastně moc nepamatuji. Retro je klasická tragédie, co se dnes nedá číst, pokud nejste masochisti.
 • faster86
  faster8614.5. 08:57Ragnarök #01: Vlk Fenri
  Komiks o Vikingách co napsal Odin? To chceš. Klidně bych se nebál říct, že s přimhouřeným okem jde o Kůstka po vikingsku. Příběh je fajn a hezky odsýpá, kresba je mangoidní a barevná, takže pro děti super. Pokud máte rádi severské příběhy, tak rozhodně neurazí, přímočarý, jednoduchý příběh bude bavit i děti.
 • Poniczech
  Poniczech mecenáš13.5. 16:31Dívka ze země Venku: dear. (#12)
  Vlastně na tom není nic špatného, je to přesně to, co to o sobě tvrdí: několik příběhů ze života Šivy a jejího pana Učitele, které prožili během celé série.
  Je to moc milé, ale nic se tam neděje, což u některých z povídek nevadí, některé ale působí už trochu zbytečně. Já jsem rád postavy ze série ještě jednou viděl :)
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš13.5. 15:44Batman: V žáru smrti
  Batmanovi nijak zvlášť nefandím, ale zase fandím noiru a poválečné kultuře v USA, takže mě book nalákal. Hezká a čtivá verze, u níž ani člověk nemá pocit nějakého násilného roubování, dovedu si to představit i delší a výpravnější. Civilnější podání Batmanovi vždy slušelo. Výtvarná stránka je na první pohled ohromující, ale soubojům a jiným pohybům často schází dynamika a působí staticky. Ženské postavy možná až moc vyprsené a skoro všechny vypadají jako opakující se verze Konečného Octobriany.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš13.5. 15:38Modrá CREW #28 - Elrik #3, 4
  Příjemné překvapení. Čekal jsem spíše nějakou další generickou sword and sorcery a Elrik toho může nabídnout o dost více, jeho svět dovede být fascinující a on jako hlavní postava originální (nejsem tedy žádný fantasy vášnivec, takže mi možná stačí málo). Conanovské bloudění má navíc, alespoň v rámci těchto dílů, jednotící linku a vyšší cíl, není to tedy jen nastavování kaše. Jedinou slabinou je pro mě kresba, která je sice řemeslně nenapadnutelná a pár působivých panelů také dostaneme, ale celkově se jedná o běžný průměr, trochu bez chuti a zápachu.
 • Pán rostlin
  Pán rostlin13.5. 13:16Severská mytologie, svazky 2-3
  Děkuji tímto A-klubu Krajské knihovny v Karlových Varech za zapůjčení tohoto, jakož i ostatních komiksů, které jsou pro mne leckdy finančně nedostupné.

  Fanoušek P. Craiga Russella jsem již od doby již neexistujícího komiksového magazínu CREW, který začal vycházet v době, kdy jsem dokončoval ZŠ (což je 1/4 století, páni, to letí!). Tehdy to byl jeden příběh z kultovního cyklu Sandman, příběh se Smrtí. A taky jsem četl Russelovy operní libreta.

  Toto důstojné zakončení epické severské ságy mne nadchlo, tak jako první díl.

  Projekt je v podstatě antologie různých tvůrců (David Rubín, české želízko v ohni?) a vypráví příběhy z norské a švédské ústní lidové slovesnosti tak, jak je převyprávěl mistr vypravěč Neil Gaiman. Nic víc, ale nic míň. Rozhodně doporučuji, stojí to za přečtení. Co příště, Prsten Nibelungů od pana Russella?
 • choze
  choze13.5. 10:31Koralína (paperback)
  Škoda, že příběh i kresba víc netlačí na hororovou strunu, protože kdykoli se na scéně objeví tadruhá matka a začne se zubit, je to krásně znepokojivé.