• Kapis
  Kapis mecenáš26.1. 11:30Zlaté údolí
  Tyvole, ono to tady už taky je?

  No toš, tak za 5 bez debat, veliký sentiment, přečteno v klukovských letech několikrát.
 • Kapis
  Kapis mecenáš26.1. 11:29Ohnivé znamení
  Tyvole, ono to tady už taky je?

  No toš, tak za 5 bez debat, veliký sentiment, přečteno v klukovských letech několikrát.
 • Fry
  Chainsaw Man #02: Motorovka vs. netopýr - Démoni, ďáblové, ale především také akce, brilantní humor a vycpávky na prsa. Příběh má spád, žádné přebytečné dialogy, kresba čistá bez zbytečných efektů, ale hlavně ten situační humor a sexuální podtext. Podobně jako u sérií Gantz, nebo Berserk bych tady rád viděl Parental Advisory R18+, žádný shōnen, ale seinen ... Za mě 5*!
 • Norri
  Norri mecenáš24.1. 21:25Criminal #2: Poslední z nevinných
  Příběhy Eda Brubakera jsou dokonalé. Jsou chytré, uvěřitelné a neskutečným způsobem vás chytnou a táhnou vás do svého velkého finále. Jsou plné překvapení a nečekaných zvratů, takže si ani náhodou nemůžete být jistí tím, jak to dopadne. A že to jsou kolikrát drsné překvápka! Protagonisty prvních dvou příběhů už známe z první knihy. Ve třetím příběhu, který dal knize jméno, je hlavní hrdina nový. Ten příběh je jiný než všechny předchozí. Nebudu říkat jak, to bych vám zkazil překvapení. Snad jenom tolik, že není jiný jenom příběhově, ale částečně také výtvarně. Sean Philips prokládá svou standardně skvělou kresbu jinou, úplně odlišnou, kresbou, aby rozlišil přítomnost od vzpomínek. Je to osvěžující prvek, který se mi tu opravdu líbí, ale vice ho radši v dalších povídkách mít nemusím.

  Bonusy jsou opět velmi obsáhlé a plné úžasných Philipsových obálek a ilustrací, komiksových drobků a Brubakerových textů.
 • Fry
  Fry admin24.1. 19:48Vrána (5. vydání)
  Vrána - Sonáta o lásce zabalená v příběhu o pomstě a následném vykoupení. Čistá klasika žánru, přeceňovaná, s odstupem času a větším nadhledem možná z mé strany nedoceněná, přesto jedna z těch knih, které jsem si chtěl v životě přečíst. Víc k tomu asi dodávat netřeba, obrázek by si měl každý udělat sám, případně (!) si pustit playlist, nebo lépe (?) zhlédnout film ... Za mě 3*!
 • hroubek
  Dobrý a zábavný komiks. Snyder ukazuje, že dokáže krásně pracovat s atmosférou, se vztahy mezi charaktery a nepotřebuje velkolepou akci. Komiks je místy lehce komorní a vůbec ničemu to nevadilo. Hodně jsem si užil vyprávění, které se soustředí na dvě rozdílné časové linie. Jediné, co mi lehce nesedlo, byla finální konfrontace, která z mého pohledu byla "taková obyčejná". Brány Gothamu jsou povedený komiks.
 • instageek_cz
  instageek_cz24.1. 11:44Superman: V každé roční době
  24 let od vydání v USA jsme se i u nás díky nakladatelství Crew dočkali tohoto úžasného příběhu. Legendy nelhaly, nedovedu si představit, jakou jinou knihu by ve své kolekci měl mít každý správný sběratel komiksů. Stejně jako u Batmanova Dlouhého Halloweenu zde spojili síly dva mistři, scenárista Jeph Loeb a kreslíř Tim Sale.

  V novodobých superhrdinských komiksech se bohužel často setkáváme se spoustou textové vaty. Bývají to prázdné kecy odkazující k Bibli, Jungovi, Kabale apod. Nebo vás tvůrci otravují detailním popisem nějaké nesmyslné spásné vědomosti, se kterou se najednou postavy vytasí, protože scenárista chce ukázat, že je ve skutečnosti velký spisovatel a mistr šokujících zvratů. K ničemu takovému se Loeb nesnižuje. V jeho textu není ani slovo navíc. Všechno má svůj účel, myšlenky jsou jasně srozumitelné a od prvního do posledního písmene je scénář naplněn emocemi. Tleskám, byla radost to číst. A přál bych si, aby se Crew ve své edici „Legendy“ vracela do minulého tisíciletí častěji.

  Kapitolu samu pro sebe představuje kresba Tima Salea. Geniální, nádherná, nostalgická. Jeho Superman vypadá jako něžný obr z nějaké karikatury. Zavalitý hromotluk, který se bude svými obrovskými prackami nešikovně snažit zachránit malého ptáčka, aby v zimě neumrznul. Clark Kent je tu mladý, teprve hledá místo ve světě; způsob, jak používat své výjimečné schopnosti. A když je mu nejhůř, ví, že se vždycky může vrátit zpátky k milujícím rodičům do Smallville, kde se cítí v bezpečí. Protože i tenhle nezničitelný muž z oceli je uvnitř nejistý zranitelný člověk.

  Nad kresbou Tima Salea bych se mohl rozplývat donekonečna. Hlavně panely přes celou dvoustranu jsou pastvou pro oči. To samé platí o barvách. Já vážně nevím, jestli jsem někdy četl lepší komiks. Cynikové prominou, ale tahle kniha pohladí po duši. Je jako stará pohlednice z místa, kde jste to měli rádi. I proto se k ní hodlám vracet. V každé roční době... :)
 • perak
  Moc jsem od Goona nečekal, většinou mne komiksy z kategorie humorných zklamou, ale tentokráte mne to opravdu pobavilo. I když je to jen útržkovitý začátek, tak mne kniha zaujala, byla zábavná a vtipná, plná nápadů a hlášek, které jsem si vychutnával. A přitom občas z toho vykoukne i hlubší myšlenka. Zatím to bylo hodně útržkovité s hodně postavami, kde jsem se trošku už ztrácel. S tím by asi celá série nevystačila, doufám v nějaký ucelenější příběh. Třešničkou na dortu pak byly komerční přestávky.
 • MEGA
  MEGA23.1. 21:51Místo činu
  Solidní detektiva, která jedná o zajímavém tématu. Hlavní postava už tak zajímavá není, ale samotný případ a propracované prostředí a příběh udržel mou zvědavost. Kresba skvělá, Larka mám s časem rád víc a víc.
 • Fry
  Fry admin23.1. 20:23Ú.P.V.O. #17: Lidská bytost
  Ú.P.V.O. #17: Lidská bytost - Poslední střípek skládačky mapující minulost před rozpoutáním Pekla na zemi. Oficiálně poslední, neoficiálně možná nadbytečná, avšak zcela legitimní tečka za sérií, která je rozhodně lepší než samostatný Hellboy. Finále bylo slabší, je to takový mix scénáristického průměru, nicméně rozloučení to bylo dostatečné a těším se co bude dál ... Za mě 3*!
 • martin28
  S úžasem jsem hltal bitvu, která připomíná tu na Pellenorských polích. Kruh osudu všech bytostí se uzavírá. Mnohé se vysvětlí a dovypráví. Přes nemálo příběhových linií Carey dokázal téměř nemožné - přinesl nám více než uspokojivé finále. Tohle jsem si velmi užil. 95%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.1. 17:35Akira #03
  Znovu opakuji, že bych taková shrnutí, jaká jsou v úvodech Akiry, velice ocenil v ledasjaké jiné sérii, když se k jednotlivým dílům dostávám v rozmezí měsíců, někdy let. Nyní zde máme velmi dlouhou akční sekvenci, až si člověk říká, zdali by to nešlo všechno dějově trochu zhustit. Nicméně děj se klasicky odvíjí velice svižně, ve všem tom chaosu Akira čtenářsky strhává a odměňuje kyberpunkovou estetikou, rodí se zde brutální kataklyzma, takže to vlastně tolik nevadí.

  Celkový dojem: 70%
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš23.1. 07:18NOE #03: Čtyřicet dní a čtyřicet nocí
  Ako jednotka a dvojka, aj trojka ma bavila. Páči sa mi fantastická vizuálna stránka, ktorú jej vtisol môj obľúbený Henrichon. Tentokrát berú dych hlavne boje pri arche a flashback o zrode sveta. Páči sa mi formát, ktorý komiksu vtisla Mladá fronta (A4, tvrdá väzba). A v neposlednom rade sa mi páči scenár, ktorý sa nebojí pristupovať k téme kontroverzne a prísť s hlavným hrdinom, ktorý je fanatik. Celé je to ale napísané tak, že mu držíte palce, keďže ľudstvo je tu prezentované ako banda krvilačných zmrdov, ktorí si zaslúžia (doslova) utopiť. Odvrátenou stranou scenára je, že ostatné postavy budia ľahostajnosť. Nezaujímajú nás, nebaví nás orientovať sa vo vzťahoch medzi nimi. Tretí diel je drsný, dostavila sa apokalypsa, nastáva boj pri arche a nasleduje samotná plavba. Je to atmosférické, silné, kruté, realistické, naturalistické a v neposlednom rade presvedčivé. Mladá fronta situáciu každopádne nezvládla a (údajne pre slabý predaj prvých dvoch dielov) záverečný štvrtý diel nikdy nevydala. Zvláštnosťou (nie v pozitívnom zmysle slova) je, že v trojke nemá žiadny priestor Matuzalem, ktorého príbeh tak zostáva neuzavretý (na rozdiel od filmu). Prvý raz sa mi páčila konečne už aj obálka, hoc treba dodať, že Noe na nej vyzerá ako Russell Crowe, čo je v rozpore so samotným komiksom, kde vyzerá skôr ako Thorgal.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš23.1. 06:41Vánoční říše
  3,5*. Kingovci majú zjavne obrovský problém s temnými automobilmi a motorkami (Z buicku 8, Dolanův cadillac, Christine, poviedku Jízda dokonca napísali spoločne). Na Vánoční říšu som sa najskôr tešil a potom som sa do nej začítal a žiaľ nebolo až také geniálne, ako som čakal. Pred čítaním som bol prevsedčený o tom, že tomu dám minimálne 4* (román som nečítal), ale nakoniec prevládlo skôr mierne sklamanie. Komiks je to veľký, o to pokoj. Fakt, fakt veľký. A to nielen rozmermi a pevnou väzbou, ale tiež výtvarnou stránkou a istými aspektami scenára Joea Hilla. Jeho vízia je drsná, groteskne brutálna a nepochybne poburujúca. Ilustrátor Charles Paul Wilson III (Legendy o Myší hlídce 2) mu následne šiel na ruku, obaja páni sa zjavne našli. Niektoré zábery sa mi páčili menej, ale vo všeobecnosti odviedol Wilson kus roboty. Na príbehu mi vadilo, že charizmatický Charlie Manx postupne ustúpil do úzadia a prenechal priestor postavám, ktoré až tak nestrhnú. Záporné ma nechávali ľahostajným a kladné ma pre zmenu nudili. Navyše, jedna záporná sa fyzicky podobá na Manxa, čo je divné. Epilóg ma nudil. Celkovo je komiks na niektorých miestach zbytočne ukecaný (po kom to asi Joe zdedil?) a celková úchylnosť mi pripadala povrchná. Áno, máme dočinenia s krvákom, ale nedokázal som sa zbaviť pocitu, že pripomína Tima Burtona, ktorý kedysi mal neskutočné vizuálne videnie sveta, lež k hororu mali ďaleko. Nevedel som si pomôcť, mňa proste rozkročenie medzi dak fantasy a dospeláckym hororom so sexuálnymi motívmi proste rušil, nevyhovoval mi. Rušili ma tiež chaotické strihy v deji: hrdina je zranený, bacharka ho musí niesť na chrbte s útočníkmi za sebou a s takýmto nákladom sa jej pred nimi podarí ujsť a ukryť sa do ruského kola? Ako? Komiks obsahuje viacero slovných a iných narážok na scenáristovho otca (Claiborneová, búrka storočia, talizman). Oceňujem farby Jaya Fotosa (Zámek a klíč).
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš23.1. 06:39NOE #02: Vše, co se plazí po zemi
  Druhý diel sa nesie v znamení stavby archy a nezadržateľného príchodu konca sveta. Keďže od udalostí z prvej knihy ubehlo desaťročie, stavba jednak finišuje a jednak z detí sa stali puberťáci s rozbúrenými hormónmi, takže situácia je napätá. Na nálade nepridáva ani vodca záporákov Akkad, ktorý sa prirodzene chce zachrániť pred koncom sveta a tak s Noem uzavrie dohodu. To je mimochodom v rozpore s neskorším filmom, kde síce postava Akkada neexistovala, ale zjavne ňou bola tá, ktorú následne hral Ray Winstone, len sa proste z Akkada premenovala na držte sa Tubal-caina. S blížiacim sa príchodom apokalypsy sa stávame svedkami čoraz mrazivejších a epickejších výjavov. Pri pohľade na Akkadov tábor pochopíme, prečo je lepšie, aby ľudstvo vyhynulo a prenechalo priestor na planéte zvieratám. Ani teraz sa mi nepáčila obálka, tentoraz z dôvodu, že vzbudzuje dojem mangy (len vo mne?). Nebavili ma telenovelové vzťahy medzi puberťákmi: ona miluje jeho, on miluje ju, tretí tínedžer žiarli... Ale nebolo toho veľa, dalo sa to zvládnuť. Rušila ma občasná zlá nadväznosť jednotlivých scén, vinou čoho som miestami nevedel, či medzi jednotlivými okienkami ubehlo pár minút, hodín, dní alebo dokonca týždňov. Inak ale musím ísť na 4*, scenáristicky to má k dokonalosti ďaleko, ale páči sa mi, že to ukazuje svet ľudí v neprikrášlenej podobe so všetkým zlým, drsný a odsúdeniahodným, čo k tomu patrí. Plus samozrejme za úchvatnú vizuálnu stránku, hoc ani teraz sa mi nepáčili tváre postáv, ale ostatné výtvarné výjavy brali dych.
 • faster86
  faster8623.1. 00:38Rorschach (paperback)
  Po přečtení první asi půlky jsem se chtěl rozplívat jak je to dobré jako Brubakerovi noirovky, pak jsem se dostal do půlky kde se začal motat Frank Miller a to me trošku naštvalo. Pak jedeme zase dál a zase se to blíží Brubakerovi a pak přijde zakončení u kterého nějak nevím jestli mě uspokojilo. Co se té knížce nemůže upřít je způsob jak pracuje s komiksem jako médiem, to je fakt super stejně tak kresba a barvy. Ale bacha není to o Rorschachovi běhajícím po střechách a předčítáním ze svého deníku. Vlastně to na celé watchmeny jen lehce pomrkává.
 • Good Games
  Good Games mecenáš22.1. 20:28Místo činu
  Veľmi vydarená detektívna jednohubka. Ed Brubaker ešte ani raz nesklamal a aj jeho ranná tvorba spĺňa veľmi prísne kritériá kvality a latka bola už v roku 1999 od Brubakera nastavená veľmi vysoko. Ak hľadáte kvalitný detektívny thriller, ste na správnom mieste a určite budete spokojní. =►Celá recenzia◄=
 • Fort
  Fort22.1. 07:33Tokijský ghúl #07
  Dějově nabitý díl, napěchovaný akcí. Sledujeme zde přerod hlavní postavy a představení nových postav. Autor má zjevně problém udržet hlavní dějovou linku, kdy neustále od ní odbíhá, pozornost čtenáře si ovšem umí udržet.
 • hroubek
  Velký špatný. Tento komiks zachraňuje kresba Neala Adams. Nemám nic proti retro příběhům, jelikož mají své kouzlo, ale tady se to dost nepovedlo. Čtení tohoto komiksu bolelo. Pokud to nemusíte číst, tak to nečtěte. Pokud nemusíte, tak si to nekupujte. Pokud to sbíráte jako Legendu o Batmanovi, tak to založte a buďte spokojený, že jste neztráceli čas s něčím hodně špatným.
 • martin28
  martin2821.1. 15:57Lucifer #09: Crux
  Pokud jsem měl od této knihy velká očekávání, mýlil jsem se. Stalo se jen to, že mám ještě větší očekávání od knihy následující. Příběh se jen rozrostl, je košatý, jak statný strom. Je spletitý, ale ne chaotický. Aby toho nebylo málo, je tu již třetí jsoucno a armagedon již buší na vrata. Elainina linka září ze všech nejvíce. 90%
 • perak
  perak21.1. 14:28Aldebaran (paperback)
  Na tomto komiksu nejvíce oceňuji vykreslení vesmírného z velké části vodního světa plného zcela originálních živočichů a rostlin. Jeden nápad lepší než druhý. Scény s těmito tvory jsem si opravdu užíval. Zápletka postavená na putování hlavních hrdinů a odkrývajících tajemství, která se kolem nich neustále objevují a vyúsťující v boj proti malému okruhu lidí snažících se zavést diktaturu a toužících po věčném životě sice není úplně originální, ale naštěstí vyprávění rychle ubíhá, takže se čtěnář nenudí. Tak jak byl autor vynalézavý při vymýšlení mimozemského života, tak bohužel nebyl při práci s potavami a vytváření děje s nimi spojeného. Postavy mne nějak moc nezaujaly a přestože občas se chovaly poněkud naivně, tak se jim vše dařilo, kam se hnuly, tam se dělo něco převratného, neměly problém se náhodně potkávat i po velmi dlouhé době, ... No rozhodně ale jsem moc rád, že to u nás vyšlo a budu rád, když budou následovat další pokračování.
 • Fort
  Mangu jsem jsi zamiloval od první povídky. Příběhy nejdou chronologicky za sebou, tak jak vycházeli v originále, což místy dost mate, ale lze očekávat, že se objevili v další knize, pokud prodeje dovolí. Celkově hodnotím velmi kladně Tezuka opět nezklamal.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš21.1. 07:32NOE #01: Trest za krutost
  Kto by zabudol na rozporuplný (anti?)biblický apokalyptický historický (?) triler (?) Noe režiséra Aronofského? Keď som ho videl prvý raz, vôbec som si ho nepripustil k telu, ale v nasledujúcich rokoch ma začal čoraz viac fascinovať a dnes musím pripustiť, že je každým ďalším pozretím silnejší, úžasnejší, veľkolepejší. Zároveň ale stále platí, že (v dobrom) šialené scény striedajú scény banálne, nudné a predvídateľné, ktoré nedokážu spasiť (ehm) ani Jennifer Connely, Ray Winstone a Emma Watson. Diváci boli každopádne na film napriek jeho nedokonalosti zvedaví, takže inak strašne temný a svojský projekt pri rozpočte 125 miliónov na celom svete zarobil fajnových 362. OK, to už píšem recenziu filmu. Takže k veci. Film vznikol v r. 2014. To sa vie. Už menej sa vie, že tri roky predtým Aronofsky inicioval vznik 4-dielneho rovnomenného komiksu, ktorý spolunapísal s Arim Handelom, s ktorým následne spolunapísal scenár k samotnému filmu. Výsledok ich práce nakreslil Niko Henrichon (Smečka z Bagdádu, Doctor Strange). Komiks prekvapivo prvý raz vyšiel vo Francúzsku. K nám sa dostal v r. 2014, teda v dobe premiéry filmu. Behom jediného roka Mladá fronta vydala tri diely. Žiaľ, pre slabý predaj štvrtý vydať odmietla. Nechám to bez komentára. Prvý diel je každopádne skvelý. Ťažko ho opísať, ale je to čosi ako predloha k filmu, pričom však v samotnom filme niektoré veci vyzerajú úplne inak, než v komikse a iné sú také presné, až komiks v niektorých okamihoch pripomínal farebný storyboard. Niektoré momenty sú rovnaké i po obsahovej stránke, ďalšie sa vydávajú trochu inou cestou. Niektoré nápady sú monumentálnejšie v komikse, iné (prekvapivo?) vo filme. V prípade, že ste ateisti, nemusíte sa báť, že Noe nie je pre vás. Je. Dokonca si myslím, že Aronofsky ako pri filme, tak pri komikse urobil veci sympaticky kontroverzné, vďaka ktorým to viac, ako časť Biblie, pripomína skôr apokalyptický fantasy triler o tom, že najväčším problémom planéty je ľudstvo a bolo by super, ak by vyhynulo, lebo je plné násilníckych negramotných blbcov. Henrichonovo umenie mám rád, takže po výtvarnej stránke mi komiks sadol. Pochmúrny svet tesne pred pádom vystihol úžasne, Babylon je úchvatný. Jediné, čo mi vadilo, boli tváre postáv v čele s hlavnou, pri ktorej som neustále myslel na charizmatického Crowea, ktorý sa kvôli presvedčivejšiemu stvárneniu počas natáčania nesprchoval a pribral, čo sa odzrkadlilo na jeho presvedčivom výkone. Obálka vyzerá ako keby Thor čakal na Mad Maxa. Za mínus považujem postavy, ktoré mi boli ľahostajné. Dokonca by som ani nepovedal, že sú to normálne postavy so vzťahmi a charakterom, skôr len povinné figúrky na šachovnici. V neskorších dieloch sa to zlepšilo, ale stále žiadny zázrak (ehm).
 • tom173
  tom17320.1. 23:15Sága #05
  Tady začíná jít do tuhého. Spousta akce a zákonitě jak je v Sáze zvykem, i smrtí. Po opakovaném čtení netrácí nic ze své čtivosti a originality.
  U pátého dílu mi taky došlo jak má Sága skvělý překlad, který vyniká třeba na princi robotovi, nebo Gusovi.
 • martin28
  Je mi záhadou, jak se tak průměrné příběhy mohly dostat do Spideyho kompletu. Za zmínku stojí snad jen souboj X-Force a Spider-mana s Juggym, kde to zase tak jednoznačné nebude. Příběh mi celkem sednul, i když otáčení knihy a četbu na široko zrovna nepreferuji. Předností této knihy jsou Spideyho skvělé hlášky, které se náramně povedly. To je ale málo, raději bych bral užší komplet s více našlapanými příběhy. 60%
 • tom173
  tom17320.1. 14:21Sága #04
  Tady jednu hvězdičku uberu, protože toho rodinného dráma je tu na mě trošku moc. Posuneme se v ději o pár let a rodina řeší jak tak nějak každodenně fungovat. Marko je na mateřské a Alana musí něco vydělat v mixu telenovely a meziplanetární realityshow. Vytahuje to dění v robotím království, kde se schyluje k revoluci. Pořád úžasná série.
 • filemon
  filemon20.1. 10:32Tomie
  Zhruba 1/3 dobra, pak uz bohuzel kolovratek.
 • Delphín
  U posledních dílů jsem mírně prskal, nějak mi přišlo, že Usagi ztrácí šťávu. Zde ale došlo k plnému natankování. Super hlavní zápletka, každý panel má emoci, skvěle provedené akční scény i momenty, které chytnou za srdíčko. Jasně, taky bych rád viděl posun hlavního příběhu, ale jelikož čtu knihy s časovým rozestupem, nijak mě to neeliminuje.
 • perak
  perak19.1. 16:15Shi, kniha 1 a 2
  Tak toto bylo zatím lepší, než jsem očekával. Cesta za pomstou v atmosféře viktoriánské Anglie a vedle toho paralelně na pozadí ještě další příběh, přičemž oba mají zajímavou zápletku. Hlavní linka pak obsahuje větší počet záporných, především mužských, hrdinů, ale spíše než agitka proti mužům je to otázka výrazných třídních rozdílů a tehdejšího postavení mužů ve společnosti. To se pak ženám těžko bojuje, i když občas jim nic jiného nezbývá. Hlavní hrdinky vystupují sympaticky a čtenář jim plně drží palce ve všech krkolomných situacích. Mnohem více nejednoznačně zatím působí vedlejší linka ze současnosti, kde se k pomstě využívají i prostředky z oblasti terorismu. Tak snad pokračování udrží nastavenou laťku.
 • louza
  louza19.1. 11:19Indiana Jones Omnibus 2
  Nejsem historicky velkým fanouškem vytuněné novodobé verze Allana Quatermaina a tahle kniha ho ze mě rozhodně neudělala. Je to sice dobrodružný komiks klasického střihu, ale tématika je zoufale fádní. Indy pátrá po starobylých artefaktech a dostane se do konfliktu s jinými pátrači mající povětšinou za zády celou říši zla. Většina příběhů je zoufale nezábavná a zoufale průměrně kresebně zpracovaná. Trochu vyčnívají jen dobrodruštví na moři, respektive pod mořem. Vypadat všechny příběhy jako Sargasové moře, budu plně spokojený. Většina knihy je ale pod touto laťkou a byla čtená se zaťatými zuby.
 • VanTom
  Před finále nastává pravý čas pro nazření minulosti – jak samotného původu šeptajícího kovu (čímž deníkové popisky známých klíčů získávají plný rozměr), tak především k odhalení toho, co se stalo partičce kolem Rendella Zámka, Finty a ostatních. Hill toto skvěle zakomponovává do děje a opět nenechává vydechnout, zatímco Rodriguez nepřestává ohromovat. Ovšem bacha, pokud jste hlasitým odpůrcem fyzických trestů pro děti, po jednání malého Duncana svůj názor možná přehodnotíte. :)
 • VanTom
  VanTom19.1. 10:20Transformers #03
  Nový tvůrčí tým přichází s o řád horší kresbou, příběhově však plynule pokračuje – nad vraky poražených Autobotů dochází k výměně velení Decepticonů, nyní se klanících mocnému Shockwaveovi (s čímž se oslabený Megatron nehodlá smířit). Kvůli velkým, často i celostránkovým panelům (a s tím souvisejícímu omezení textu) máte tentokrát oba díly přečtené rychleji, než posledně půlku jednoho. Dnes jsem za to byl rád, prázdný děj odsýpal a nemusel jsem tomuto "reliktu" věnovat příliš času, ale v 93. mě tohle zklamalo. Mimo jiné i proto jsem si další díl, pro neúspěch poslední, již nekoupil.
 • VanTom
  VanTom19.1. 10:18Transformers #02
  Do neutuchajících, naopak na intenzitě nabývajících bojů mezi Autoboty a Decepticony (a armádou Spojených států, která pálí na všechny – protože frakce robotů, logicky, od sebe nerozezná) se zapojuje Spider-Man – dokonce v černém mimozemském kostýmu, jak se Semic perfektně trefil do souběhu s jeho hlavní řadou. V logice se nevrtejme, tady jde hlavně o přímočarou akci prokládanou hláškováním či hádkami pro cílovku – tudíž navázanou na důkladné představení hraček (zmíněni jsou i Dinoboti). Dále pak samozřejmě neřešme (ne)kvalitu tisku, překladu, slohu – ta představuje dobovou Semicovskou patinu. :)
 • tom173
  tom17319.1. 10:17Sága #03
  Děj v tomhle díle trochu zvolní. Je tu spousta dialogů a přemýšlení kam dál. S příchodem prince robota končí rodinná idylka a následuje pár cliffhangerů tak jak to Sága umí. Pořád skvělé tempo vyprávění a poutavé postavy.
 • VanTom
  VanTom19.1. 10:15Transformers #01
  Vlastně mé jediné setkání s brandem Transformers dávno před příchodem Bayových filmů. První sešity komiksové série přetékají textem, zároveň se ale stane hrozně moc věcí – je popsána historie planety Cybertron, ztroskotání The Ark na Zemi, oživení robotů po miliónech let a jejich představení, objevování nového světa, první kontakt s formami života na uhlíkové bázi, seznámení s Witwickyovými… no a v neposlední řadě půtky Autobotů s intrikujícími Decepticony. Musím se držet, abych nepřihodil ještě jednu nostalgickou hvězdičku.
 • VanTom
  „Na vašem neodůvodněném a stále se vracejícím optimismu je něco až dojemného, šéfe.“ I při střídmém dávkování prostě u dalších 4 alb osmistránkových anekdot založených na jediném motivu – jak se stát kalifem místo kalifa – nemůže nedojít k únavě materiálu. Obzvlášť pokud víte, že sebeoriginálnější či absurdnější plány nikdy nevyjdou. Autoři boří 4. stěnu, vymýšlejí slovní hříčky (i když mi přišlo, že poněkud méně než minule, výborný překlad stále zaslouží pochvalnou zmínku) a nápady ani reference jim nedocházejí, přesto se už opakují (nemůžou neopakovat), tudíž často vyznívají Iznougudovy lapálie na jedno brdo. Přitom velké osvěžení znamenaly třeba 2 delší historky na 20 stran; a samozřejmě rozpustilou Tabaryho kresbu nelze nemilovat.
 • VanTom
  VanTom19.1. 10:03Útok titánů #30
  Hektické boje brutální bitvy napomáhající, resp. z druhé strany zabraňující kruciálnímu momentu – doteku Erena a Zekeho – první kapitoly nenechají vydechnout. Jen aby se typicky Eren se Zekem před bohyní Ymir zastavili a jali se probírat vzpomínkami (na budoucnost), odhalili více z historie své, titánů i Eldiánců – a Eren vytáhl z rukávu další zásadní schopnost, čímž všechno (hlavně své plány a úmysly) ještě víc z(a)motal. Začínám se ztrácet.
 • VanTom
  VanTom19.1. 09:52Útok titánů #29
  Momentálně se politicko-válečná situace Eldiánců na ostrově ukazuje jako bezvýchodně komplikovaná, kvůli různému (zrádnému) měnění stran postav a přípravě velkého plánu bezmála zmatená – takže začíst se po několikaměsíční pauze nešlo úplně hladce. Naštěstí v druhé půli nastoupily vzducholodě a napínavý destruktivní souboj Erena proti ostatním mocným titánům.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš19.1. 06:55Scooby-Doo - Týmovka #01
  Keď som zistil, že tento komiks existuje, povedal som si, že takú koninu jednoznačne musím čítať. Predtým som mal skúsenosť s crossoverom Batmana a Ninja korytnačiek a oba boli skvelé (hovorím samozrejme o tých z pera Jamesa Tynionaa IV, nie o komikse od Matthewa K. Manninga), tak som smelo šiel aj do spojenia so Scooby-Doo. Nuž. Mala ma varovať už obálka, zjavne orientovaná na detského čitateľa. A to takého, že ozaj malého. Toto je určené hrubým odhadom tak pre deti okolo osem rokov. Presne takým štýlom je to nielen napísané, ale nanešťastie tiež nakreslené. Bavila ma sebareflexia (poukazovanie na Shaggyho a Scoobyho „inteligenciu“ a ustráchanosť, tanec batusi, Kríza nekonečných Scoobyov) a vtipná kapitola s Myronom Trošku Protivným, aspoň za to dávam 2*. Proste komiks pre deti s usmievajúcim sa Batmanom, čo hovorí za všetko. Samozrejme nesmie chýbať výchovný apel (nesúďte ľudí podľa pohlavia, ale podľa ich skutkov a povahy, najhorší je strach pre samotný strach atď.). Animovaný Scooby-Doo bol seriál môjho detstva, ale toto nezachránila ani nostalgia.
 • tom173
  tom17318.1. 20:21Sága #02
  Druhý díl vypráví hodně z historie hlavních hrdinů. Jsou tu scény z Markova dětství, i scény předcházející prvnímu dílu. Postavy už mi přirostly k srdci a opakovaným čtením je to stále lepší a lepší. Tady se skvěle podařilo snoubit scifi (fantasy) s rodinnou tragédií a říznými, uvěřitelnými dialogy.
 • Palebras
  Brány Gothamu svou zápletkou, stylem vyprávění a hlavně celkovou stylizací ve mě zanechávají velice pozitivní dojmy a v této rovině mám Snydera úplně nejraději. Celé to má ten správný noirový říz a po celou dobu čtení jsem byl opravdu zcela ponořen do vyprávění. Celé je to orámováno kresbou v temném stylu doplněnou o fajn dynamické pohyby a souboje. Propojení dvou časových rovin je zmáknuto více než výborně a absolutně se nedostavuje pocit jakési roztříštěnosti tempa vyprávění. Samotné rozřešení příběhu patrně nebude patřit k těm nejdůmyslnějším ale tak, jak se Brány Gothamu po celou dobu nesly v lehce komornějším duchu, tak i se samotným odhalením a zakončením jsem byl nadmíru spokojen. Kniha je také doplněna o dva sešity s Nightrunnerem, který k předchozímu příběhu svým stylem příliš neladí, avšak s přihlédnutím k faktu, že Bruce operuje v zahraničí v rámci Batman Incorporated a v hlavním příběhu se s touto skutečností pracuje, tak jeho zasazení v knize dává smysl. Další z řady novinek, které zažívají v rámci tohoto kompletu premiéru v našich končinách a další z tref do černého.
 • mcleek
  mcleek18.1. 18:36Iogi
  Vizuálně paráda a to nejen v českých luzích a hájích. Horší už je to se sdělování obsahu. Hned několik povídek jsem vůbec nepochopil. Nejsem čtenář mangy a jen průměrný znalec japonských reálií, možná tedy nejsem cílovka - za mě tak 75%.
  V Plzni teď ke sborníku probíhá výstava, zvažuji, zda má cenu ji navštívit.
 • tom173
  tom17318.1. 17:42Sága #01
  Ságu čtu už potřetí. Tahle série je prostě vyjímečná. Postavy které se jinde jen tak nevidí, úžasný svět, který může působit jako chaos, ale vše je tu do detailu promyšlené. V prvním dílu se seznamujeme s Markem, Alanou, princem robotem a mým oblíbencem Vůlí. Úvod úžasné série, která vůbec nestárne!
 • louza
  Stěžejní příběh knihy se odvíjí ve dvou časových rovinách, která autor docela zručně proplétá. Jedna přítomná řeší podivné teroristické útoky v Gothamu. Ta druhá pro ně vytváří zázemí a zaujme hlavně zasazením do více než stoleté minulosti města. Poprvé za batmanování Dicka Greysona mám pocit, že mu kostým padne jako ulitý a neumím si moc představit, že by tenhle případ vyšetřoval Bruce Wayne. Přesto se těžko ubránit dojmu, že kdyby se vyškrtla celá přítomná linie s pláštěnkou a dalo by se to do Rucky Brubakerovi, mohla z toho být další gothamská pecka ve stylu viktoriánského noiru. I tak je to ale dost fajn. Jediné co knihu opravdu sráží, je do celkové fazóny hodně nepadnoucí dodatečný kraťas na konci. Tohle si editoři vážně mohli odpustit.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš18.1. 09:22Dracula
  Úchvatný, prekrásny kus komiksu. Už tá pevná väzba, papier, lacetka a formát A4, ktorým v komiksoch asi nikdy nič nepokazíte. A to som ešte nezačal básniť o dych vyrážajúcej čierno-bielej kresbe. Týmto komiksom je nepochybne radosť listovať. So scenárom je to horšie, keďže príbeh samozrejme notoricky poznáme z kultovej Stokerovej knihy. Treba ale dodať, že scenárista (a ilustrátor v jednej osobe) Georges Bess (Bílý láma) zápletku predsa len na pár miestach jemne, hoc neškodne (a teda zbytočne?) inovoval (napr. istá postava tu na rozdiel od románu prežije). Sledovať to, čo predvádza Bess ako ilustrátor, je pohlcujúce, fascinujúce a imaginatívne. Je tu však jedna maličká skupina ľudí, ktorí z toho nebudú až takí užasnutí a to z jedného dôvodu. Ten dôvod má meno. Dracula - skutečný deník Jonathana Harkera. V r. 2005 ho vydal Netopejr a to, čo v ňom predviedol génius Radim Končandrle, je neskutočné. Keď som ho pred temer dvoma desaťročiami čítal, absolútne ma odrovnal a dodnes ho považujem za to najlepšie z nesuperhrdinského komiksu, čo som kedy čítal. Jednak je to ešte o chlp úchvatnejšie nakreslené, než toto a jednak sa príbeh obmedzil na Harkerov pobyt v desivej Transylvánii, čo je moja najobľúbenejšia pasáž románu. Naopak, Bessov Dracula je (relatívne skratkovitou) adaptáciou slávneho románu, takže ma to jemne nudilo. Bess dokonca temer úplne vyhodil moju druhú najobľúbenejšiu pasáž z románu a to grófovu mrazivú plavbu škunerom Démétér. Komiks má v mojich očiach ešte viacero ďalších chýb. Jonathanova pasáž je ustrihnutá. To, ako sa mu podarilo utiecť z hradu, aspoň slovne vysvetlil, ale radšej to mali ukázať, stačilo na to predsa pár okienok. Občas tomu chýba základná logika (sprchovanie hadicou oblečeného pacienta, no neviem), nepochopil som, aký zmysel pre neskorší dej má niekoľkostranový úvod z (inak nádherného) cintorína. Tatko poňatý Renfield podľa mňa predstavoval slepú uličku. A kto schválil hnedé písmo na čiernom podklade (viď. zadná strana obálky)? Inak ale skvelá vec, akú asi nutne musí mať každý fanúšik komiksu, dvojnásobne hororového. Takmer každé okienko, každý panel sú malým umeleckým dielom. Okrem samotnej uchvacujúcej kresby rozhodne oceňujem ešte pekne vystihnutú dobovú atmosféru (slovník, správanie, oblečenie). Mignolaov Drákula ma bavil menej, ale zas Dracula - skutečný deník Jonathana Harkera viac.
 • Palebras
  Tak tohle byla fakt velká paráda. Vždycky si po několika přečtených příbězích s Batmanem o které se postaral například Grant Morrison či Scott Snyder a další zvučná jména, rád dám pořádné retro, kde můžu naprosto vypnout, nepřemýšlet nad šílenou motivací hlavního záporáka a nechám se unášet na vlně naprosto triviálních scénářů, které překypují absurditou, trapností a notnou dávkou humoru a nejlepší na tom všem je skutečnost, že je to celé myšleno úplně smrtelně vážně. Rozhodně chápu, že pokud si někdo sem tam přečte něco s Batmanem či naskakuje do rozjetého Batmobilu s tímhle kompletem a prostě očekává kvalitní příběhy, bude patrně nad kvalitou scénářů v této knize dlouhé noci plakat. Nicméně i takové příběhy vycházely a já jsem za ně hrozně rád, protože nebýt tohoto kompletu, tak bychom se k nim patrně nikdy vůbec nedostali. Určitě potřebuju co nejdřív další porci pořádného bat-bizáru.
 • tom173
  tom17317.1. 11:07Providence Omnibus
  Po skoro třech týdnech konečně dočteno. Nejde o odpočinkové čtení a já si to pěkně dávkoval. Vnitroblok a Neonimicon je skvělý svižný úvod. Brutální násilné detektivky, kde se Moore nebojí ukazovat násilí a sex. Četl jsem už dříve samostatné vydání, napodruhé ale příběh vynikne ještě více svoji atmosférou a rychlým spádem děje. Potom přichází Providence. Monstrózní bichle o deseti sešitech, vždy zakončeným deníkovým záznamem vypravěče Roberta Blacka. V každé části danou záhadu a tajemno Moore pouze naznačí. Nepřímo čtenáře vybízí k četbě autorů a děl vystupujících v příběhu. I bez těchto znalostí se ale dá kniha náležitě vychutnat. Doporučil bych každému fanouškovi Moorea, i když jde vidět, že se v psaní posunul jinam a nebere tak ohled na čtenáře. Pro někoho může být Providence nesrozumitelné a až příliš popisné. Opravdu hodně času zabere probrat se deníkovými zápisky, kde se vypravěč často opakuje a zapisuje své dojmy. Mě to ale docela sedlo a i tyto části mě bavily. Nakonec ubírám jednu hvězdu na hodnocení kvůli ztrátě tempa v kapitolách s Lovecraftem a pro mě mírně neuspokojivému konci.
 • Mleako
  Morrisona moc nemusím, ale jeho Black Glove a Batman R.I.P. linky jsou už takový batmanovský kánon, takže jsem rád, že jsem si tohle mohl přečíst, ale nějak extra unešený jsem z toho nebyl :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.1. 09:33Zámek a klíč: Zlatý věk
  Velmi pěkně sestavené povídky, které nejen v posledním a přiznaném crossoveru působí příjemně sandmanovsky. Více než zápletky zaujme onen snový magický svět, či přesněji řečeno světy.

  Celkový dojem: 90%
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš17.1. 07:08Ultimate Spider-Man - Venom
  Pozor, toto nie je „samostatné“ dielo, ale plnohodnotné pokračovanie Spajďákovej ultimate série. Ultimate Spider-Man – Venom totiž obsahuje čísla 33 až 38. Dobrou správou je, že v češtine vyšli všetky predchádzajúce časti: prvých 7 príbehov v UKK Ultimate Spider-Man: Moc a odpovědnost a v 18-dielnej sérii Ultimate Spider-Man a spol. znova prvých 7 a následne sa pokračovalo až do čísla 32, na ktoré teda tým pádom nadväzuje dnešný komiks. Takže to u nás prekvapivo vyšlo komplet, čo nie je samozrejmosť. Len proste chcem povedať, že ak si chcete tento komiks prečítať bez znalosti predchádzajúcich dielov, nerobíte dobre. Ja celú ultimate sériu načítanú nemám a tak som si to príliš neužil. Až finálny pokec s Nickom Furym je TEN Spider-Man, akého X desaťročí zbožňujeme, hoc k nedostihnuteľnému (?) Straczynskému má ďaleko a netrvá to ani desať strán. Žiaľ, dovtedy nás čaká niečo, čo prioritne nie je zlé, len jednak treba fakt mať načítaných prvých 32 príbehov a jednak mne osobne tento projekt nesadol. Kresba Marka Bagleyho je dynamická a robustná, ale nebavila ma a miestami bola divná. Prečo Gwen vyzerá ako Joker? Nepáčilo sa mi ani omladenie postáv, vinou čoho Peter vyzerá ako 14-ročný chlapec po dvojmesačnej diéte, keď sa rozpráva s MJ, tá oproti nemu pôsobí ako pedofilka. Ilustrátor má problémy s výškou postáv. V jednej chvíli sa postava X rozpráva s postavou Y a postava X vyzerá nízka a postava Y vyššia a na nasledujúcom paneli naopak. Fušerina, alebo zámer? Obávam sa, že odpoveď poznám. Mňa celkovo nestrhol Bendisov plán reštartovať Spider-Mana. K projektu Ultimate Marvel pristúpil skrátka len preto, lebo sa istým ľuďom vo vedení nepáčilo, ako mladé postavy postupne zostarli, mali brady, deti a zdravotné problémy. Chceli ich vrátiť nazad do detských liet. Nie je to málo? Mne sa naopak práveže páči, že postavy zostarnú so svojimi fanúšikmi. Chápem, že každá slávna superhrdinská postava sa skôr alebo neskôr nutne musí dočkať rebootu, je to nevyhnutné ako smrť. Niektoré nové nakopnutia sú geniálne (Brubakerov Captain America, Smithov Daredevil), no u Bendisovho Spider-Mana si tým nie som istý. Napriek slovám tvorcov, že im nešlo o povrchnosť, sa mi zdá, že presne tú vytvorili. Dozvieme sa, že Peter a Eddie Brock boli v detstve priatelia, ale Peter na to zabudol (hlavne, že si pamätá na nejakého Traska). Na prvý pohľad šokujúca zmena oproti kánonu, ale keď sa nad ňou zamyslíte, možno si ako ja uvedomíte, že z nej nič nevyplýva. Detto Venom: už to nie je parazitická, večne nenažraná beštia z vesmíru, ale vedecký pozemský experiment. A znova sa pýtam: na čo je to dobré? Je to vôbec na niečo dobré? Alebo je to len zmena pre zmenu? Súboj bez kostýmu je ďalšia vec, ktorá pôsobí sviežo, ale zároveň s ňou nie je pracované tak, aby dostatočne zaujala. Nuž, na to si už asi bude musieť odpovedať každý z vás. Ja som si odpovedal. Bendis volí samé pohodlné spôsoby a skratky (rýchly prerod z priateľa na smrtiaceho soka neobháji ani ovplyvňovanie Venomom).