• Agent24
  Tak jsem to koupil synovi a ta kresba teda nic moc. To u těch 6 dílů Bod nula aspon ta kresba byla celkem pěkná. O příběhu nemá cenu ani mluvit je to o ničem. :-)
 • marduk
  Mohli počkať na vydanie HC omnibusu 10.11 a vydať to ako kompletku aj v cz.
 • hellblazer
  Dark Nights tady vyšlo pouze v pevné vazbě…
 • Comicsmaniaczone
  Comicsmaniaczone24.10. 10:02Liga spravedlnosti: Žádná spravedlnost
  Já mám Batman (N52) ale na temné noci nemám prachy (800,- za knihu v měkké vazbě, to opravdu ne) tak snad se chytím.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš24.10. 09:50Strážci (2. vydání)
  Jsou tam nějaké rozdíly oproti Velkým knihám komiksů ABC?
 • Anton Whatever
  Anton Whatever mecenáš23.10. 13:48Strážci (2. vydání)
  Zajímalo by mě, proč tam nejsou alespoň Strážci z Bílých domů. Je to v podstatě přímé pokračování Strážců s časovým odstupem (Hadžiho dcera mám pocit). O kvalitě se dá diskutovat..kde je podepsaný Kocián, z toho se mi rolujou ponožky v botách, scénář je..meh…a je vidět, že je to neúspěšný pokus o nějaké pokračování. I tak by to tam ale mohlo být, aby to bylo opravdu komplet
 • Fimi
  V dalších dílech této série se místy odkazuje např na Batmana New 52 od Snydera, nějaký věci od Hawkmana, hlavně myslím druhý nebo třetí díl této série Hawkworld. Vesměs ale je asi důležité vědět kdo je Batman who laughs, z Dark nights a předpokládám že ještě vyjde přímo Batman who laughs....celkově mi liga od Snydera přijde skvělá. Po dlouhé době fajn Liga, lepší než Rebirth možná i lepší než new 52. Každopádně tahle liga je jeden dlouhý příběh skrze knihy, čili se fakt musí číst postupně. Samostatnějších příběhů je zde minimum. Pláštěnky už nečtu ale tohle bych si dal klidně celé znovu.
  Škoda je, že to ve finále sklouzne ke klasickým klišé a superhero průměru.
 • Doppelganger
  1. Snyderův Batman (new 52)
  2. Temné noci - Metal
  3. JL: Žádná spravedlnost

  Ale není to “must read”, Batman se dá klidně přeskočit a Temné noci v podstatě taky, a můžeš naskočit až na JL.
 • Alfi
  Odborníci, ako na seba nadväzujú knihy čo vychádzajú česky? Čo je "must read" z hľadiska kontinuity?
 • Matthew
  Navazuje to rovnou na Temne noci nebo je neco v cestine ke cteni mezi tim?
 • Comicsmaniaczone
  Comicsmaniaczone21.10. 08:30Liga spravedlnosti: Žádná spravedlnost
  Ó můj bože
  Je to tu
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš14.10. 16:28Bůh krys (limitovaná edice)
  Májndrýdr - abys nebyl přezrálej ;D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš14.10. 09:07Paper Girls #01
  GWB: Díky za pochvalu ostatních komentářů, ty tvoje jsou taky fajn :D
 • bo
  bo11.10. 23:53Sága #09
  Oznameno pokracovani v ENG u Image od ledna 2022.
 • Alfi
  Alfi9.10. 08:47Paper Girls #01
  Faster86: Paper girls môžu pomrkávať na Stranger things, ale faktom je, že vyšli skôr
 • Ivan Kucera
  trudoš: V Roku nula 2 síce naozaj je pár drobností, ale nič veľké (scéna, v ktorej je Bruce zavretý v "guli"). Tak preto sa pýtam, či niekto nevie, či Snyder urobil aj niečo, kde by sa toto riešilo v celom jednom komikse. Príde mi totiž dosť divné vyhlásiť, že Bruce podstúpil výcvik u nejakých kočovníkov... a vidíme to tak na cca jednej stránke.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš6.10. 01:21Odsunuté děti
  Ten nikoho nezajímá ..:D
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš5.10. 21:26Odsunuté děti
  Historické pozadí a otázku interpretace dějin máme hotovou, tak teď aby se sem někdy taky dostal i komentář k tomu vlastnímu komiksu a bude to komplet :D
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.10. 19:51Odsunuté děti
  Dík:)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš5.10. 19:36Odsunuté děti
  Kapis - souhlas + díky za vysvětlení tve argumentace (nejdelší příspěvek + tenhle poslední), teď už by všichni měli rozumět...

  SSP - ty už jsi taky, koukám, sluníčko :D
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.10. 19:30Odsunuté děti
  Komiks jsem nečetl, proto taky píšu pouze do diskuze, nekomentuju ho jako takový.
  A když mi někdo předkládá takové "Pehe-oviny" jakože SSSR rozpoutal WWII nebo že nás neosvobodili, ale jen okupovali apod., tak mě to rozohní vždycky k nepříčetnosti. Za tím, co jsem psal si stojím, snad jsem nebyl moc hrubý, dneska to už po sobě nečtu;)

  A z toho je jasné, že o data k odsunu nejde, s tím nemám problém - ale taky si myslím, že to v roce 1945 bylo spravedlivé řešení - a bezpochyby i zachránilo spoustu životů, protože lidé by se mstili a těch zmasakrovaných by bylo mnohem více.
  A ano teda jak říkáš - chci si postěžovat nad tím, že materiálu o utrpení druhé strany, které tomu utrpení německému předcházelo, je méně, než by být mělo;) Podstatně méně!

  A nemyslím si, že se v tom rejpají jen nějaké výjimky. Reportáže ze Sudeťáckých srazů (kam jezdí přednášet a předvádět se naši poslanci) říkaji něco zcela jiného. Takže mě i tohle rozohňuje, bo za tím vidím - v tomhle jasném nepoměru - který taky vnímáš, pomalý posun k tomu, kdy se začnou vznášet první majetkové nároky (teda ony se už dávno vznášejí, ale zatím platí určité dekrety, takže spíš než se začnou uznávat jsem chtěl napsat). Toho se zkrátka a jednoduše opravdu bojím. Církve taky říkaly, že už nic chtít nebudou.

  Takže určitě nic proti chudáčkům dětem, ani v komiksu uvedeným konkrétním životním osudům. Určitě to muselo být strašné, ale ocenil bych více pohled a připomínání našeho utrpení, na to jaký teror tady nacisti rozpoutali.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum5.10. 19:20Odsunuté děti
  Franz Gruss se narodil roku 1931 v Ostravě. S tragickými zážitky z dětství se vyrovnává pomocí kritických a racionálních úvah. Sám sobě i ostatním vždy připomíná zodpovědnost Německa za druhou světovou válku. „Je v prvé řadě třeba se zabývat tím, co bylo spácháno ve jménu vlastního národa,“ říká a má přitom na mysli zejména holocaust.

  Vím, že všemu zlu, které se přihodilo mně a mým rodičům, předcházely zločiny, které se udály ve jménu našeho národa.

  Se ztrátou domova se vyrovnává otevřenou náručí ke všemu českému. V osmdesátých letech se podílela i na podpoře československého disentu, posílala dopisy politickým vězňům a balíčky jejich rodinným příslušníkům. V Německu šířila petici za propuštění Václava Havla z vězení a angažovala se v případě Pavla Wonky, poledního politického vězně, který v československém nápravném zařízení zemřel.

  https://www.pametnaroda.cz/cs/magazin/pribehy/komiksy-vypravi-o-odsunutych-detech

  Komiks jsem nečetl, ale podle tohoto mi přijde, že zrovna z tohoto komiksu by některým na blití být nejen nemuselo, ale ani nemělo. To píšu jako ten, který excesy na české straně při odsunu Němců naprosto chápu. Než jako přepisování historie nebo "nová hladina konsensu v mladé generaci" ten komiks vnímám jako snahu sdělit těm, kteří o válce a událostech s ní spojených jen čtou, že válka je hnus a bez ohledu na to, kdo si začal a kdo byl větší svině, nic hezkého nepřináší. Odnesou to i ti, kteří se ničeho špatného nedopustili, protože ani nemohli. Na obou stranách.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum5.10. 18:33Odsunuté děti
  V zimě je zima, padá sníh, chodí se lyžovat a Ladovy obrázky jsou krásné.

  Reakce některých diskutérů: Co to jako má znamenat? To jako že jaro a léto stojí za houby a měly by se rušit, nebo o co se tahle vaše propaganda snaží? Na jaře a v létě jsou delší dny než v zimě, ušetří se za energii, je méně viróz a stovky let nikomu nevadily, ale najednou se musí lidem tlačit do hlav, že jsou špatné. A doporučil bych ke studiu i další Ladovy obrázky, nekreslil zdaleka jen zimu, ale i jaro a léto, dokonce podzim! Overtonovo okno se otevírá a jestli to takhle půjde dál, budeme mít v týdnu čtyřikrát pondělí a třikrát úterý a celému roku se bude říkat zima! Jo, tohle ti progresivisti v čele s GWB chtějí.

  Kapis: Komiks o utrpení německých dětí při odsunu přece neznamená, že se dělají z Němců chudinky a z Čechů svině, nebo to nepopírá jiné události, ne? Stejně tak informace ohledně počtu odsunutých Němců a excesů z české strany od GWB z něj nedělá popírače předešlých událostí nebo netvrdí to, co mu podsouváš. Sice jsou lidé, kteří skutečně chtějí začít řešit historii až ve chvíli, kdy skončila druhá světová, aby interpretovaly dějiny tak, jak se jim hodí, ať už k tomu mají jakýkoliv důvod, ale jak komiks nebo kdokoliv, kdo uvádí fakta, se tohoto přece nedopouští. Německé stanovisko je v tomhle jasné už mnoho let (namátkou Gerhard Schröder: Ctím osobní tragédie, které se při poválečném odsunu Němců z Československa staly, ale nelze zaměňovat příčiny a následky.) a nemají zájem, zase až na výjimky, se v tom rejpat. V roce 1938 došlo k vyhnání (seberte se a táhněte kam chcete, tady nebudete), ne k odsunu (přesun z jednoho místa na jiné). A že by se události z toho roku mohly připomínat víc souhlasím (subjektivně vidím jasný nepoměr), nicméně nikdo v tom nikomu nebrání a kdokoliv o tom může napsat knihu nebo komiks nebo blogovat do zblbnutí. Nic to ale nezmění na faktech, která předhodil GWB, jako tato fakta nezmění nic na tom, co tomu odsunu přecházelo.

  Že ses rozohnil vidíme, nicméně by možná bylo lepší se předtím rozohněním zabývat tím, co skutečně vyšlo (četl jsi ten komiks vůbec? ;-)), co kdo skutečně napsal, a nevidět za tím to, co tam ty vidět chceš, případně si postěžovat nad tím, že materiálu o utrpení druhé strany, které tomu utrpení německému předcházelo, je méně, než by být mělo.
 • deefha
  deefha5.10. 18:03Odsunuté děti
  Post Bellum je projekt, který opravdu nemá obdoby (v tom nejlepším slova smyslu). Ale možná, že do komiksů se pouštět neměli...
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.10. 16:37Odsunuté děti
  Norri: já určitě nezpochybnuju jednotlivé osudy, určitě se stalo spousta bezpráví na obou stranách, rozohnil jsem se spíš nad stavem toho kam je to vedeno všechno, tak globalne
 • Norri
  Norri mecenáš5.10. 16:17Odsunuté děti
  Byl jsem na přednášce - představovačce toho komiksu a potom jsem v něm ještě listoval. Já mám problém právě s výtvarnou stránkou. Každý příběh kreslil jiný výtvarník a na některé se fakt nedalo dívat. Scénář nechci hodnotit, protože jsem to nečetl, ale vzhledem k prohlášení scénáricty - "Podívejte, jsou tam obrázky a bubliny, opravdu je to komiks" - od něj taky moc nečekám. Na té přednášce pouštěli i kousky videí z rozhovorů s těmi "odsunutými dětmi" a bylo to docela zajímavé. Neměl jsem pocit, že by to podsouvalo nějaký názor. Je to zkrátka svědectví doby. Zavírat před tím oči asi není nejlepší cesta.
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.10. 16:13Odsunuté děti
  baatcha: nechutná nacistická propaganda je tohle: https://www.databazeknih.cz/knihy/jedovata-houba-368501

  Tohle toto je pouze jeden z počinů v řadě, který otevírá Overtonovo okno, aby se nastavila určitá nová hladina konsensu v mladé generaci, která už nebude moct mluvit s živýmy pamětníky.

  A mě tohle sere.
 • baatcha
  baatcha5.10. 15:52Odsunuté děti
  Kapis: Long story short, protože to vyšlo díky finanční podpoře Česko-německého fondu budoucnosti, je to ve tvých očích zkrátka nechutná nacistická propaganda.
  Já bych upozornil hlavně na to, že se na tom výtvarně podílela současná česká ilustrátorská špička, takže minimálně výtvarně to bude hodně povedené.
 • Kapis
  Kapis mecenáš5.10. 14:52Odsunuté děti
  GWB: Jo, že ty k těm přepisovačům, před kterými varoval tak prorocky už Beneš, patříš, je známo, nemusíš se k tomu tak hloupě a hujersky hlásit. Znám osobně jeden manželský pár a pána, co 2. světovou pamatují (moje babička už loni zemřela), dost mi toho z vlastní zkušenosti povykládali a všichni tihle čtyři lidi by ti za tvé "pokrokové" postoje chlustli do ksichtu. Vzhledem k tvé rachitické postavě synečka z prominentní čtvrti v Prááázééé by ti ještě před pár lety spíš rozbili hubu. Ale neboj, každému, co jeho jest.

  - Whataboutismus
  - Argumentační klam – v tomto případě “úhybný manévr nebo whataboutismus“- jak mi přisuzuješ, asi může v debatě bezděčně použít kdekdo, profíci je určitě umí využívat i cíleně, já to cíleně nedělal. Nicméně předvedl jsi to samé u poslední své odrážky, cosi o gulazích a čistkách nemá nic společného s tématem “odsunutých dětí,“ takže v tomhle tvém řídkém hovnu se nebudu hrabat.

  - Němců bylo vysídleno přes dva miliony, z toho tisíce zmasakrováno
  No, a co z toho vyplývá? K dispozici jsou tisíce fotek, jak nadšeně vítali Hitlera, při “Návratu do Říše,“ jak se hajlovalo, až si málem ruce urvali od Liberce po Brno. Čistě matematicky - po zabrání našeho pohraničí nechal Hitler vydat medaili “Za zásluhy při osvobození Sudet.“ Tuto medaili dostalo přibližně 1,2 miliónu lidí. 380 tisíc Čechoslováků, mezi nimi i Židé a němečtí antifašisté, byli odsunuti v roce 1938, jak už jsem psal, takže kolik ti tam zbývá lidi, kteří nezradili svoji zemi a nekolaborovali s Hitlerem?

  A to nechávám stranou, že ten, kdo přišel s vysídlením Němců poprvé, nebyl žádný československý politik, ale Chamberlain, a pak zejména Churchill, který na půdě britské sněmovny v roce 1944 otevřeně hovořil o tom, že Němci budou muset podstoupit teritoriální změny a vysídlení obyvatelstva. V duchu tehdejšího pohledu bylo vysídlení Němců ze střední Evropy něčím, co už za 2. světové války připravovali představitelé pozdějších vítězných velmocí. Na kolektivní vině Němců se posléze shodli v rámci Postupimské deklarace, kde definovali přesně, že by německý lid měl pykat za strašné zločiny, kterých se dopustil pod vedením lidí, které v době jejich úspěchu schvaloval a slepě poslouchal. Tečka.

  - ano, Sovětský svaz skutečně zahájil druhou světovou válku po boku Hitlera……..
  Tohle je účelová pololež, a jelikož o sobě tvrdíš, že jsi studoval historii, tak to jistě moc dobře víš. Polsko-litevské knížectví zaniklo roku 1795 – jeho zbytky byly rozděleny mezi Carské Rusko, Prusko a Rakousko-Uhersko. Poláci si vybojovali zpátky část území na SSSR, zmítajícího se v revolučním chaosu, v letech 1918-20. Tzn., že pokud se na to člověk podívá pragmaticky a bez ideologických brýlí, Rusi si akorát vzali zpět carská území, která jim patřila víc jak 140 let – vs. 19 let, co je měli ve správě Poláci. O oprávněnosti jednoho jak druhého se můžeme přít, jak chceme, ale nic s tím nenaděláme. Polák, Rus i Ukrajinec to budou vidět diametrálně odlišně. Jedna válka o území vs. druhá válka o území v 1. polovině 20. století určitě nic výjimečného. Hranice se v té době přepisovaly obrazně každý měsíc.

  Uznávám (zkus to taky někdy), že Rusko pak napadlo ještě Finsko, ale to je vše, o nějakém tažení a “zahájení druhé světové války Sovětským svazem“ nemůže být řeč, kdežto Němci napadali, vyvražďovali a drancovali postupně celou Evropu. Pokud by Sověti zahájili 2. světovou spolu s Němci, tak by to udělali koordinovaně 1. 9. a ne až skoro o 3 týdny později, to si dá dohromady i dítě na ZŠ. O čem se taky moc nemluví je polsko-německá smlouva o neútočení, obdoba paktu Ribbentrop-Molotov, podepsaná roku 1934, která byla vnímaná jako hrozba nejen v SSSR, ale i ve Francii a Československu – jak se můžeme dočíst na wiki: Při odjezdu ze Ženevy 28. září 1934 ministr zahraničí Polské republiky Beck prohlásil: „Polsko o své vůli prohlašuje, že od nynějška spojuje svůj osud s osudem Německa. Polská vláda se prohlašuje od nynějška za osvobozenou od jakýchkoliv závazků vůči Československu a připomíná svoje přání stanovit společnou hranici s Maďarskem.“ Takže z pohledu SSSR bylo Polsko smluvně spolčeno s jeho úhlavním nepřítelem a navíc ho před 20 lety napadlo a zabralo mu území. To je velice zásadní věc v posuzování této etapy dějin. Já mám Poláky rád, máme tu k nim na Ostravsku fakt blízko, ale je to bohužel tak jak to bylo. Při zabírání Těšínska, hned druhý den (!!!) po podepsání Mnichovské dohody, si podle pamětníků počínali taky dost krutě.

  Takže napadení Polska Sovětským svazem určitě ano, ale je to potřeba posuzovat v kontextu výše napsaného.
  2. světovou zahájilo jen a pouze nacistické Německo a jeho spojenci!!!

  A pokud někdo tvrdí něco jiného, tak je zastydlý nácíček, co si to nechce přiznat. Tečka. Pokud je však, Bushi, někdo sžírán hysterickou nenávistí vůči všemu Ruskému a podporuje bourání soch, tak jako ty (ano, myslím tu na náměstí Interbrigády), bude samosebou tvrdit, že 2. světovou válku zahájilo i SSSR. Je to pouze o tom, jak si člověk dokáže pokroutit fakta, aby mu seděla do jeho vidění světa. Říká se tomu kognitivní disonance. Takže stejně jako v případě “rasisty“ HPL tu stojí proti sobě dva pohledy, které nemohou nikdy najít shodu. Ten tvůj je však ideologicky pokřiven a neodpovídá realitě.


  Alfi: svatá prostoto. A kde máš prosím tě těch 26 miliónů Rusů, kteří padli za 2. světové, abys i ty mohl žít? Skoro 6 miliónů Poláků? 360 tisíc Čechoslováků, milión Jugoslávců, půl miliónů Francouzů atd…? A to jsem jen v Evropě…
  Ale možná máš vlastně pravdu, 2. světovou opravdu v prvopočátku zahájili “spojenci“ podpisem Mnichovské zrady.

  Tak a teď bez emocí a argumentačních faulů: jaký to byl asi pocit být na českém území po vytvoření protektorátu pro české a židovské děti, které žily na území osídleném většinově Němci? Měly co jíst? S čím si hrát? Co si s sebou zabalily, pokud jako děti židovské či některé české, třeba lidické, byly bez rodičů zařazeny do transportů? S čím se musely rozloučit? Co je čekalo při přepravě v dobytčích vagonech? Co v táborech, to už zhruba víme - plynové komory, smrt hladem, německé pokusy na lidech a to bez anestézie. Co ty děti, které se vrátily a už rodiče ani nikoho z rodiny nikdy neviděly?

  Nemají tyto děti příběhy, které by se měly zaznamenat primárně? Nebo se to v rámci přepisování historie už nehodí?
 • Alfi
  Alfi5.10. 10:15Odsunuté děti
  Kapis: ono je fakt, že počet obetí holokaustu je 6 miliónov, počet obetí čistiek a hladomorov Stalina je 20 miliónov.
  Svetovú vojnu začali spojenci, Nemecko a Sovietsky zväz takže to by som rozdelil.
  Takže áno, Rusko priznávajúce sa k ZSSR ako nástupník to vyhráva.
 • Alfi
  Alfi5.10. 10:10Strážci
  Vybiral to vydal nanovo
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.10. 19:02Odsunuté děti
  K doplnění:

  - Whataboutismus
  - Němců bylo vysídleno přes dva miliony, z toho tisíce zmasakrováno
  - ano, Sovětský svaz skutečně zahájil druhou světovou válku po boku Hitlera, nejdříve nepřímo, po několika dnech 17. září 1939 přímo vojensky napadením Polska z východní strany
  - holocaust Sovětskému svazu nikdo nepřipisuje, ono stačí ty miliony obětí gulagů, čistek, hladomorů a genocid ze strany SSSR
 • trudoš
  Ivan Kucera: V pokračování je to vysvětleno, akorát nevím, jestli to souvisí přímo s Rokem Nula (lépe řečeno s doktorem Smrt bo jak se trn chlapík jmenuje) nebo jde o předehru něčeho pozdějšího.
 • Kapis
  Kapis mecenáš4.10. 13:09Odsunuté děti
  To je zase svinstvo, v rámci běžícího přepisování historie, které tu nastavuje narativ, že Němci byli ti největší chudáci, my jsme byli ty svině a největší svině pak Rusi, kteří zahájili 2.světovou (holocaust jim zatím kupodivu nikdo nepřipisuje). A ještě, aby to nebylo tak okaté, tak na to zneužijí chudáky děti.

  V roce 1938 bylo odsunuto 380 tisíc Čechoslováků z pohraničí. Fašističtí Heinleinovci je mnohdy hnali pouze v tom co měli na sobě a spousta lidí přišla úplně o všechno. Mezi těmi statisíci lidí nebyly žádné děti? Jejich příběhy nestojí za to, aby je někdo zaznamenal? Nebo snad nejsou zajímavé? Nebo to byly prašivé české děti, mýlím se?

  Chce si mi blít!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.10. 12:21Přítel indiánů David Zeisberger
  Koukal jsem na film David Zeisberger - apoštol indiánů a mám pocit, jako kdyby Mrázek některé obrazy vizuálně naprosto obšlehl :)
 • Ivan Kucera
  Ľudia, prosím vás, čo s tou Nigériou? Čo mali znamenať dvere v púšti? A čo Bruceov výcvik u "kočovníkov"? Sú tieto veci niekde dokončené, rozpracované? Čítal som väčšinu Snyderovho angažovania sa u Batmana v rámci New52 a nepamätám si, že by to v niektorom diele bolo dokončené.
 • Fimi
  Dinik Cenu se divíš ještě, vždyť to takhle jedou už několik let. Počkej si příště na Black friday za poloviční cenu nebo stihni tu počáteční slevu.
 • rajot
  GWB: souhlas :)
 • Comicsmaniaczone
  Wait what does ,,normal book" mean?!?!
 • Comicsmaniaczone
  Dobrá zpráva je že v této sérii vyjde přes prvních 30 čísel tohohle volumu z celkových 40! Za to jsem moc rád.
 • Kamoš
  Kamoš26.9. 11:14U283
  Czeeri - souhlasím s Tebou - doteď jsem byl spokojeným přispěvovatelem než jsem si přečetl informace zde...

  rostislav.bakula - na druhou stranu jste taktně zamlčel skutečný počet výtisků. Proč asi? Odpovím si sám, protože by se Vám to potom nezafinancovalo! Takže jste kalkuloval s nepsanou exkluzivitou, která vlastně exkluzivitou nebyla. Zamlčení takto důležitých informací je za mě podvod a nedivím se Czeeri.
  Z vaší kampaně jsem si vzal jediné. Nejednáte férově a na rovinu, ač se zaklínáte, že jste to udělal. K té ceně tisku, proč by nás to mělo zajímat? Tohle jste měl mít zkalkulovaný dávno Vy před začátkem kampaně.
  Před další kampaní doporučuji udělat pár donate na Kickstarteru, protože tam je zase nepsaný pravidlo, že je zveřejněna informace, že se nejedná o exkluzivitu pouze pro Kickstarter.
  Pokud mnou postrádanou informaci na Hithitu máte, s klidným svědomím se omluvím ale dneska jsem ji tam nenašel...
 • karl173
  Batman a Robin je série, co mi z New 52 dost chyběla. Škoda že se do toho tehdy Bb art taky nepustili. Byť je pravda, že bysme se na kompletní vydání zřejmě načekali. :(
 • malylada
  akorát idioti jen v broži....
 • ondra kenway
  Tleskám BBartu, že byli schopni tuto dvoudílnou sérii za pouhé 4 roky dokončit
 • Kapis
  Hmm, tak jsi pasivně agresivně zpourážel moji inteligenci, argumentaci i charakterové rysy, snad ti to udělalo dobře na šulinka, ale já už na ten tvůj blábol nebudu reagovat víc, než tímto souvětím, protože by to k ničemu dobrému stejně nevedlo.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.9. 09:52Z neznámého světa a další příběhy
  rajot: V Absyntu vycházejí samé dobré věci.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.9. 09:48Z neznámého světa a další příběhy
  Kapis: Takže ještě jednou a pomalu pro méně chápavé, ačkoli si myslím, že SSP to víceméně shrnul přesně - nikdo (já, baatcha, SSP) nikde netvrdí, že by se měl Lovecraft cenzurovat. Pouze se v diskusi podotklo, že měl rasistické sklony. Toť vše. Já ho čtu, mám ho velmi rád, všichni ho čteme, nikdo nevolá po upalování. To sis zase klasicky vystavěl slaměného panáka.

  S nacisty jsem HPL nesrovnával, pouze jsem položil otázku, zdali svou dosti lajdáckou a poněkud úsměvnou argumentaci, že rasismus je ok, protože je "otiskem doby", umíš aplikovat i jinde. Očividně neumíš. Ergo je ta argumentace poněkud selektivní a stojí na vodě.

  Nejvíc mě baví, že o sněhových vločkách a hysterii mluví zrovna ti, co se tak sami projevují. Paradoxy doby.
 • trudoš
  baatcha a SlouzimStarymPsum: Lépe bych to neřekl.
 • trudoš
  SlouzimStarymPsum: Touché - pravda, nikdo nikoho neodsuzuje, má reakce byla unáhlená, omlouvám se.
  Co se osobního setkání týče, taháme se o slovíčka - špatně jsem se vyjádřil. Při osobním kontaktu, když mám možnost s dotyčným člověkem mluvit, rozprávat a diskutovat, jsem zpětně schopen zhodnotit, co je to za člověka. Teď nemluvím o tom, že někoho potkám na ulici, pošleme se vzájemně do řiti a pěkný den je za námi. Zatímco z útržků textů, častokrát vytržených z kontextu nebo záměrně autorsky stylizovaných, téhle analýzy schopen nejsem. Já ty dopisy četl a ne, nepraštilo mě do očí, že by HPL byl přesvědčený rasista. Což ovšem neznamená že nebyl, akorát mi chybí osobní konfrontace, kdy bych měl možnost se na kritizované pasáže zeptat, abych pak o něm něco takového říkal.
  Jiná situace je, když se někdo záměrně prezentuje jako extrémista a tam odpověď zní - ne, tady osobní setkání asi tak úplně potřeba není. Já však poukazoval na situaci, kdy ten projev je poměrně diskutabilní, navíc u osoby, která se k tomu už tak nějak nemá, jak vyjádřit.
 • trudoš
  yogi: A to je právě ono - znáte je. Já HPL osobně nepoznal, takže se zdržuju hlasování o tom, zda byl rasista nebo ne.