• Hanussen
  Hanussen mecenáš1.3. 20:55Dracula
  Darth Raelchi: No jo, vakové nádraží, to už jsem ani nikde neventiloval :D Ale jiného překlepu jsem si naštěstí nevšiml.
 • baatcha
  azathoth: Libové počtení! A naprostý souhlas! Díky i za historické defekační okýnko a podobné easter-eggy. A především za tu teorii o Falešném Němečkovi, které jsem po bližším prostudování naprosto ochotný uvěřit.
 • esoes
  Ještě poznámka.. V Kosmasu mi dali k Providence ten opravný sešit, že prý to dávají k tomu. Nicméně, doma po rozbalení knihy z folie jsem zjistil, že tam vlepený skutečně už je, což je dobře. Takže, kdo to ještě stihne teďka koupit bude ho mít dvakrát. Nakonec proč ne, třeba se to bude časem někomu hodit.
 • esoes
  I já jsem nakonec kvůli Neonomiconu (mám limitku) pořídil i Providence a jsem za to vážně rád, krásná kniha, baví mě to a nakonec i ta kresba, papír vlastně vše:)) Nebránil jsem se jí kvůli těm tiskovým chybám to mi vůbec nevadí, neruší a naopak...v čase jsou tyhle knihy, zejména jako první výtisk s chybotiskem, cenné. Svou hodnotu ta kniha zkrátka má a bůhví zda ještě kdy vyjde. Bránil jsem se tomu nějaký půlrok zejména kvůli samotnému H.P Lovecraftovi, jelikož jsem od něj jednoduše nikdy nic nečetl... U Providence jsem zhruba zatím v půlce (Neonomicon jsem přelouskal za jeden večer, musel:) baví mě a kolikrát třeba jen koukat na tu kresbu...A ikdyž rozhodně nerozpoznám všechny ty skryté odkazy Alana Moora na jiné díla, události, postavy apod. nevadí mi to vůbec. Tohle si dám začas třeba zas, více osvícen a Neonomicon dost nasměruje. Čtu to tedy bez těch deníků mezi kapitolami to mě musím říct spíš rušilo. Zejména v přemýšlení si, ale to už popsali jiní. Záleží podle mě i na tom jakou má člověk fantazii, oduševnělost a tak, každý si z té knihy vezme zkrátka něco to svoje... Takže pokud někdo ještě váha, pár jich jde stále zarezervovat, vyzvednout na kosmasu, koukám. Tam jsem si pro ni pár dní nazpět byl a teďka koukám, že je na ní dokonce i akce - 20procent dolů. Osobně si totiž myslím, že jak se doprodá a zejména dík Neonomiconu - ten funguje mi přijde, jako slušnej boost a hybatel v tomhle případě...:))) tak spousta lidí zalituje, že to nepořídili. Z druhé ruky se budou prodávat Providence rozhodně pak za víc...I proto jsem se potom Neonomiconu do toho rychle rozhoupal, tady není vážně o čem. Musím říct, že nakonec milá povinnost navíc v tomhle žánru, který jinak úplně nevyhledávám. Inu někdy je ta cesta trnitější a po zásluze třeba odměněna. edit: Providence mám ve standart verzi. Obálka limitky se mi prostě nelíbí, víc mi k tomu jde zkrátka ta standartní, ale to je spíš záležitost vkusu.
 • nejakdivne
  nejakdivne mecenáš25.2. 01:16Conan #07: Cimerie
  Aspon se nemusim ptat sam. :) Diky!
  Edit: ahaaa, ono je to prolinkovany s kolosalkou nahore v serii. Eureka moment..
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.2. 15:07Conan #07: Cimerie
  Fry: Thx, bro, aspoň to nemusím číst :))
 • Copak(:-chceš
  Já přechylování beru, ale když tam napíšou špatné pohlaví, tak je to trochu rozdíl.
 • Fry
  GWB: Sedmička, osmička, devítka a desítka vyšly v Kolosálním Conanovi z Cimerie.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.2. 11:36Conan #07: Cimerie
  Ptám se vždycky jako ňouma, ale chci mít jistotu - tohle už vyšlo, stejně jako osmička, v kolosálce? Nebo ne? Díky.
 • Fry
  Přechylování jmen je asi ten nejtypičtější nešvar, ale bohužel to dělají všichni ... někteří líp, někteří hůř
 • baatcha
  Přesně. A proč to vůbec překládat do češtiny?
 • George Walker Bush
  LOL. Na druhou stranu přechylovat bychom taky nemuseli.
 • lantan1
  Tak to už je v kompletech minimálně po druhé co z Louise Simonsonové udělali chlapa. Nejsmutnější na tom je, že to bije do očí na obálce :((
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš22.2. 13:57Dracula
  GWB: Díky za potvrzení, já jsem celkem záhy šel rovnou do té "obyčejné" edice, protože jsem od limitky ani moc jiného nečekal :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.2. 13:19Dracula
  Hanussen: Jdu jistě s křížkem po funuse a s ničím novým, ale skutečně je to tak, jak zaznělo - limitovaná edice se liší pouze obálkou a cenou :-)
 • SlouzimStarymPsum
  Jezevec upozorňuje jen na to, že ty zjevně chybné výtisky byly v prodeji.
 • wolfgang
  Jezevec: Zas fušeřina? Myslím, že to byla tentokrát chyba tiskárny a ne Arga. Tak bych trochu zchladil tu zaujatost.
 • house192
  Skvělý závěr Gaimanovy trilogie...
 • TonyT
  Vše v pořádku, krásná kniha.
 • Fry
  Fry admin19.2. 14:13Dracula
  Darth Raelchi, trudoš: Tak ono by to nejspíše vyřešit šlo, ale pouze v případě rozvoje elektronické verze komiksů na našem trhu, která by mohly vycházet řádově třeba o měsíc/měsíc a půl dříve a teoreticky by se na nich daly vychytat chyby před tiskem ...
 • baatcha
  baatcha19.2. 12:22Dracula
  Darth Raelchi: Díky za info, teď jsem našel recenze, kde je to zmíněno. Od Egmontu absolutně nic. Zkusím vykomunikovat s Krakatitem, kde jsem to kupoval.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.2. 12:11Dracula
  baatcha: opravené vydání opravdu vyšlo, ale máš pravdu, že bez jakéhokoliv proma. Měl jsem ho i v ruce, takže existuje, ale nestudoval jsem ho nijak zvlášť, takže se jen domnívám, že ta opravená verze je opravdu opravená a nikoliv znovuvydaná stejná edice pod záštitou opraveného vydání.
  trudoš, Ter: pokud budeme takto uvažovat, tak má Trudoš samozřejmě pravdu, ale zase když se rovnou začne počítat s tím, že chyby vždy budou, je otázka času, kdy se ta hranice bude tak snižovat, že vyjde kniha s tolika chybami, že už bude pozdě bycha honit. Já chápu, oč Terovi jde, prostě ty chyby nemají být za A) tak zjevné a do očí bijící. Pokud je chyba typu, že ji objevím bůhví kdy, je to asi evidentně ta naše hranice coby zákazníka, která se dá ještě přehlédnout. Já si nemůžu pomoct, ale takové kopance a do očí bijících chyb jsem za poslední dobu viděl jen u Arga a u nikoho jiného ne. Egmont je pravda na druhém místě viz Příběh Skrblíka a jeho překlad, ale většinou jsem si chyb v Egmontu všiml, až když mě někdo upozornil, viz Corto Maltese.
 • baatcha
  baatcha19.2. 11:18Dracula
  Btw. řešil už Egmont/Albatros to totálně zprasené vydání Corto Maltese? Podle informací tady šlo opravené vydání do tiskárny v roce 2019, ale nevšiml jsem si, že by někdy spatřilo světlo světa, nebo že by o tom Egmont jakkoliv informoval a nabídl možnost výměny...
 • trudoš
  trudoš admin19.2. 08:58Dracula
  Ter: Nechci hájit Argo, protože jejich papírové hřbety bez laku jsou mojí noční můrou (za tu cenu), ale „bezchybný výtisk“ je podle mě chiméra. Vezmete-li do ruky takřka jakýkoliv komiks od kteréhokoliv nakladatele, vždycky v něm najdete nějakou chybu, ať už redakčního, technického, autorského nebo překladatelského rázu. Kniha nebo komiks může projít tisíci kontrolami a vždycky se něco najde. BB art, Crew i Comics Centrum by mohli vyprávět. To není obhajoba, ale zkušenost ze života z obou stran barikády. Neříkám, že výjimka nepotvrzuje pravidlo, ale je jich na trhu jako šafránu. U limitovek je to ovšem fakt na přesdržku.
 • Ter
  DR: a to je práve tá chyba, že väčšina mávne rukou a kúpi to aj tak. Preto to majú v Argu v paži. Keby ich zasypali ľudia postojom "chceme len bezchybný výtlačok" (to je snáď normálne, nie?), možno by v Argu boli dôslednejší. Možno. Ja ostávam v pozícii, že už nemienim platiť za fušerinu, lebo tým tú fušerinu podporujem. Kúpim si komiksy u konkurencie, ktorá si robí prácu na 120%.
 • james89
  james8918.2. 16:43Dracula
  Já jsem taky názoru, že pokud si něco koupím za plnou cenu, tak by to mělo být ve 100% stavu. Přece jen, pokud to má být ještě k tomu limitovaná verze, tak by to mělo mít celkovou úroveň. To pak limitka ztrácí určitej smysl, ale to platí i pro běžnou verzi. Spousta lidí ani komiksy nevybaluje z původního obalu, řeší se kdejaký ohlý rožek, proto nechápu, proč by se takový výrobní vady měly tolerovat.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš18.2. 15:53Dracula
  Ter: já si spíš myslím, že to byla investigativní otázka od Antona, nikoliv rejpavá. Prostě otázka, zda-li je jakákoliv chyba v knize záminkou ji nekoupit, zvlášť když je od Arga.
  Sám musím uznat, že u této otázky jsem na vážkách. Naprosto souhlasím s tím, že buď to dělám bezchybně a v případě problému to napravím, anebo to nedělám. Další otázkou je, kam až je Argo schopné zajít a do jaké míry to fanoušci a čtenáři budou chtít akceptovat. K Providence jsem se vyjadřoval a dále to rozvádět nebudu, ale zrovna u Drákuly jsem si sám říkám, jestli ta poznámka na str. 74 je dostatečným důvodem knihu nepodpořit. To je právě ten problém. Spousta z nás si řekne, buďme rádi, že to tu je, protože by to jinak nevyšlo a dá se to přehlédnout. Salámová politika, pěkně kolečko po kolečku. Lidem to na jednu stranu vadí, ale přesto to koupí a není se pak ani divit, že Argo varovné signály neřeší, protože my to přece koupíme. Providence na mě byla moc silné kafe, ale i Drákuly bohužel necítím potřebu ji vracet na úkor toho, že je tam zatím jedna tisková chyba. Ale už jsem unavený pořád přimhuřovat oči. To ani neřeším, že jsem čekal špalek o velikosti 356 stran. Je jedno, jaký je pak ve finále výsledek, ale pro mě je třeba důležité mít i tyto údaje přesné a podle nich se pak rozhodovat, zda-li koupit či nikoliv. Ono se to nezdá, ale Drákula je poměrně špalek v knižní podobě a proto i takový avizovaný rozsah stran působí dojmem, že se jedná o solidní adaptaci, 200 stran adaptace je pro mě klasika, standard a nic výjimečného co se do rozsahu týče. 200 stran se dělá prostě běžně a u Drákuly je to prostě jen adaptace (pořád se musí vmáčknout tolik stran a myšlenek do pouhých 200 stran, kdežto u 356 to už je jiná) s velmi dobrou kresbou (o tom žádná).
 • Ter
  Anton: nemám dôvod donekonečna tolerovať fušerizmus. Nie, nekupujem, keď samotnému vydavateľovi na bezchybnom spracovaní očividne nezáleží. Ja vydávam moje vlastné komiksy a tiež sa mi neraz stal problém v tlačiarni, ale aj za cenu vlastnej finančnej straty som dal komiks vytlačiť nanovo a BEZCHYBNE. (a to to bola tlačová chyba, nie moja.) Keby sa stala chyba raz za uhorský rok, ale u Arga je to už samozrejmosťou. Prečo to iní ako Crew, BB Art, Vybíral či Comics Centrum vedia robiť poriadne, len Argo je ten chudáčik ukrivdený? Nebude to náhodou tým, že ostatným na tom očividne záleží? Určite nie, jasné, ukameňujete ma tu, že som hejter voči Argu, to je tu typické.
 • Palebras
  Palebras18.2. 12:19Neonomicon
  Freckles, vše dostatečně jasné :) Moc díky.
 • Freckles
  Freckles18.2. 12:04Neonomicon
  V originálu to vyšlo v pořadí Courtyard, Neonomicon, Providence. Ale zatímco C a N se odehrává v současnosti, prvních deset kapitol Providence se odehrává ve 20. letech 20. století. Teprve v posledních dvou kapitolách se objevují postavy z Courtyardu a Neonomiconu, přičemž poslední dvě kapitoly Providence se odehrávají až po událostech C a N. C a N jsou relativně ukončené, lze je číst samostatně a jako první, ale taky (jak jsem psala předtím) to člověk může vzít tak, že začne těmi prvními deseti kapitolami Providence – lehce ztrácet se bez znalosti C a N začneš až u těch posledních dvou.
  Čili to jde číst oběma zde uvedenými způsoby. Snad už dostatečně jasné.
 • Palebras
  Palebras18.2. 07:39Providence
  U mě tohle bylo naprosto stejné a kvůli Neonomiconu jsem objednal i Providence. Kniha je fakt nádherná a osobně mi nějak vynechání bublin zásadně nevadí a bude mi jedno pokud Argo vydá nějaké opravené vydání či nikoliv avšak nemyslím si že by tohle bylo vůči všem poctivě kupujícím vhodné. Avšak zisk je zisk. Podle mě by se tohle u kolosálek CC stát ani nemohlo, protože dle mého až maniakálně dohlížejí na celý proces ale nikdy neříkej nikdy a jak víme v případě chyby u Bestii Burdenských, došlo k opravě a poslání opravené knihy, kdy tu starou si zákazník mohl nechat. Takto by postupovali dle mého i u kolosálek. Co se týče Arga, je fakt že těch chyb stále přibývá místo aby se poučili a nenechali se nachystat takzvaně na švestkách a po Providence přišla chyba s hřbetem u Neonomiconu i když se jednalo pouze o pár kusů, Drákula také obsahuje menší chybu a byl na stránkách Arga uveden takřka dvojnásobný počet stránek. Kdo ví a třeba se nakonec z vlastních chyb poučí. Já osobně vůči nim zášť necítím ale chápu, že někoho tohle prostě štve a za své peníze nedostane to co očekával.
 • Palebras
  Palebras18.2. 07:25Neonomicon
  Jen bych si chtěl udělat jasno v tom, jak teda číst Providence a Neonomicon s Courtyard. Freckles píše že první deset kapitol Providence, pak Courtyard, Neonomicon a poté dvě poslední kapitoly Providence. Spacecore však uvádí Courtyard - Neonomicon - Providence.. Takže, jak to tedy chlapi je? Díky
 • Palebras
  Palebras18.2. 06:40Dracula
  Na stránkách Arga a taky Kosmasu ještě pár dní zpátky bylo napsáno avizovaných 356 stran. Takže to teď museli změnit.. Což po chybě s ponecháním pracovní poznámky a teď tím počtem stran, to opět nevrhá na Argo příliš dobré světlo. Určitě někdo může být zklamán, pokud čekal relativně špalek čítající 356 stran a poté přijde poněkud chudší bratříček. Já osobně tohle neřeším a počkám na celkový dojem ale relativně pak chápu tu naštvanost vůči Argu.
 • james89
  james8918.2. 02:05Dracula
  Anton: ono jde spíš asi o přístup. Spousta vydavatelů dělá přetisky kvůli chybám. Např. Skalpy 7, Kontrakt na Boga, loni nějakej komiks od CC atd. Až na ty Skalpy to byly taky celkem maličkosti. Argo jde trochu jiným směrem. Vydávají celkem hodně zajímavých komiksů. Trochu škoda mít hezky udělanou limitku s kazem. Prošlo to u Providence (i když já tohle původně podporovat koupí nechtěl). Čekal bych taky změnu přístupu od vydavatele.
 • Anton Whatever
  Anton Whatever mecenáš18.2. 00:08Dracula
  Ter: když je tam zapomenutá poznámka, tak automaticky nekupuješ nebo co? Vím, že Argo poslední dobou dělá kopance, ale nekupovat to kvůli tomuhle?
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš17.2. 22:46Dracula
  Hlavně nesedí avizovaný počet stran v anotaci. Je jich 208. Už jsem napsal adminům, aby to upravili. Asi cdb dostala špatný presskit, protože na webovkách Arga a Kosmasu je evizováno 200 a na Databázi knih je jako tady 356 stran.
 • Ter
  Hanussen: chcel som si to kúpiť, ale presne na toto som čakal. Argo je stratený prípad, môže si podať ruku s Egmontom.
 • james89
  james8917.2. 10:07Providence
  Kvůli Neonomiconu jsem ji nakonec koupil taky, i když jsem nechtěl. Přečtu ji ale až nakonec. Je to moc hezky udělaný. Škoda promarněný šance tou chybou. Dotisk mám vlepenej. Dost ta vada knihu kazí. Zajímala by mě tolerance takových chyb např. u velkých knižnic od CC. Jen je blbý, že se v Argu z takový chyby nepoučili
 • james89
  james8917.2. 10:01Dracula
  Musel jsem se jít podívat, protože knihu jsem si koupil taky, jen ji ještě nečetl. Tohle by se stávat nemělo. Kdy se to Argo poučí? Až to přestanem od nich kupovat? Je to i v limitce
 • james89
  james8917.2. 09:58Neonomicon
  Pravda, tam jsem se nedíval. Dokonce 3 verze :)
 • 2scha
  2scha mecenáš17.2. 08:33Válka říší
  Dlooouho mě žádná obálka neodrazovala od koupě komiksu tak jako tahle.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš17.2. 00:13Dracula
  Tak už mám rozečteno a musím konstatovat, že i do Draculy se vloudila chybička. Nic tu nechybí ale něco je tu naopak navíc. Na str. 74 totiž zůstala v obrázku pracovní poznámka k otázce pravopisu jednoho slova. Je to chyba spíš úsměvná, ale vzhledem k celkem napínavému místu příběhu to trochu ruší.
 • Palebras
  Palebras16.2. 22:57Neonomicon
  Taky mě Neonomicon přesvědčil k nákupu Providence a hlavně povídek Lovecrafta, takže si to hodím komplet...Každopádně Providence ještě mají skladem v knihkupectví Arkham, odkud jsem objednával a prý mají několik nových kousků, avšak pouze už jen tu s limitovanou obálkou..S klasickou obálkou mají jeden antikvariátový kus, ale zase bez opravného sešitu, který tam chybí...Takže jen pro info, kdyby měl o Providence ještě někdo zájem ;-)
 • james89
  james8916.2. 18:01Neonomicon
  V takovém malém místním knihkupectví jsem si to objednal a vyzvednul. Měli 1ks. Z těch větších jsem to viděl v nabídce u Dobrovského v některých kamenných prodejnách, bez možnosti zaslání. Klasickou i limitku
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš16.2. 17:24Neonomicon
  Takže providence není vyprodaný? Kde ho ještě mají?
 • james89
  james8916.2. 16:44Neonomicon
  Díky za odpověď :). Tak jsem byl přesvědčen a skočil nakonec dnes koupit Providence do knihkupectví, i když jsem ji původně kvůli chybě nechtěl. Sice s klasickou obálkou, ale stejně se mi líbí víc než limitovaná. U Neonomiconu u mě vede jasně limitka :)
 • baatcha
  baatcha16.2. 11:05Neonomicon
  james89: Neonomicon navazuje na Courtyard a ty příběhy jsou provázané a tvoří uzavřený celek, který funguje samostatně i bez Providence. Přesto je v Neonomiconu pár náznaků, že jde o součást něčeho většího. Je ale psané jako samostatný uzavřený příběh.
 • farnhajt
  hodně zvláštní přebal.
 • james89
  james8916.2. 08:47Neonomicon
  Mám tedy chápat, že pokud mám tohle a nemám Providence, tak mi kus příběhu chybí?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.2. 20:11Dracula
  Kdo se ujme adaptace komiksu podle filmu podle románu?