• P.G.
  Ho ho ho! To už je jiné kafe oproti předchozím dvěma dílům! Akce pěkně šlape, žádná na první pohled viditelná vata a mnohem, mnohem lepší atmosféra space-dobrodružství! Dokonce jsem se musela podívat, jestli to napsal stejný autor! :D Tohle je dobrý příslib před velkým finále.
  P.S. Nechci spoilovat, tak jenom řeknu, že naznačené neotřelé řešení onoho (censored) paradoxu jako by z oka vypadlo jednomu našemu filmovému projektu (censored). A to se mi líbí!
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš19:08Bez vlasů
  Vilík celkem ozivil Oskary, co? Za mě to bylo dost trapný a nechápu, že nebyl jakkoliv víc řešen... Celospolečensky i trestně. Škoda, že tam není bílej a nemá bílou plesatou nemocnou ženu. Zajímalo by mě, jak by se to řešilo.. ;)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš18:56Batman: Prokletí bílého rytíře
  Jen tak pro info...tohle je přímé pokracovani bílého rytíře nebo nějaké volne?
  Bílej rytíř i tohle je jakože uzavřený?
 • Liborius
  Liborius17:56Nejtemnější noc
  Jak z jeho názvu vyplývá, připravte se na temné čtení. Nejen z hlediska kresby, i když ilustrátor Ivan Reis černou barvou nešetří, ale i z hlediska vyprávění. Příběh je plný beznaděje, smrti, situace vypadá bezútěšně, a zdá se, že tohle nemůže tentokrát dobře dopadnout. Hrdinové propadají do marasmu negativních emocí a vy se na dno ponoříte s nimi.

  Jestli lze tomuhle eventu něco vytknout, tak věc, která potká mnoho podobných eventů. V přehršli postav, přičemž Flash je třeba v komiksu dokonce několikrát, se čtenář možná trochu ztrácí. I tak jde ale o povedenou pláštěnkovou záležitost, ze které je znát, že Geoff Johns zkrátka umí. 8/10 - Víc na: https://nerdopolis.cz/2022/09/27/recenze-nejtemnejsi-noc-geoff-johns/
 • mcleek
  Mighty Boys nahlédli za hranice sci-fu a hororu a dopadlo to skvěle. Jen houšť a větší kapky!
 • filozof
  filozof15:50Nejtemnější noc
  Minule tady byla diskuze o potenciálních titulech v této sérii. Do kin brzy půjdou Shazam 2 a Black Adam. Z obchodního hlediska by dávalo smysl vydat komiks, ve kterém si dají do držky.
 • karl173
  karl173 mecenáš15:47Batman: Země jedna
  Slušný Batman, který lehce upravuje či doplňuje známá fakta.
  Svým způsobem tu jedou autoři na jistotu, ale když to dobře funguje, proč ne.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum12:16Bez vlasů
  Milo: Tak dokud tu nezačne pobíhat Will Smith, tak zůstane naštěstí jen u té diskuze. ;-D
 • Mvelou74
  Mvelou7410:07Na Paprsku
  Velmi dobře zpracované téma. Od autorky mám už jeden komiks Piruety a tohle mě bavilo ještě víc!
 • Mvelou74
  Mvelou7410:05Bez vlasů
  Tohle je prostě pecka! Téma současné a důležité, kresba krásná.
 • Mvelou74
  Ujde to, je to hezky malované a příběh je takový trochu nudnější, ale funguje to. Trochu hravé, trochu pro děti.
 • Mvelou74
  Mvelou7409:58Akira #01
  Tohle je prostě komiksová bible. Naprosto úžasné. Škoda, že to není barevné :)))
 • Mvelou74
  Výborná kresba a příběh.
 • faster86
  Jake, i když mi ze začátku přišel zbytečný, mě nakonec bavil a dokonce sem si říkal že by mohl tento díl dosáhnout na 4 hvězdy, ale poslední sešit je na mě moc meta a jaksi sem nepochopil poselství. Každopádně ukázka toho, že i bez akčních scén jde napsat solidní příběh o postavě která má být hlavně akční.
 • phob
  Narazil jsem na tenhle komiks na doniu, a rikal sem si, to nevypada zle. Smele jsem autory podporil. Po otevreni knihy, a zacteni se do prvnich stranek jsem si zacinal mirne kousat nehty... jak pisou kluci, musim ne jinak, nez souhlasit a jsem zklaman... kopirovat postavy, budiz, ale kopirovat cele stranky... do toho logika oken je kolikrat krajne nepochopitelna... k tomu to otravne radio... font tez dle meho nebyl zvolen vhodne, nebot ma strasne male rozpaly a necte se nejlepe... kazdopadne, gratuluju, ze se komiks dotahl do zdarneho konce... teda jen prvni dil... ale druhy spis uz jen prolistuju v knihkupectvi...
 • cerceler
  cerceler27.9. 11:46Příběh čarodějky
  Jan Mareš vytváří svůj vlastní fantaskní svět do kterého zasadil i příběh Elónie, její rodiny a tajuplného řádu čarodějek. Je to vizuálně svébytné dílo, kreslené v promyšlených kompozicích. Autor do díla vkládá vlastní přístup k architektuře, módě, fauně i floře, i puntičkář lpící na přesné anatomii postav či perspektivě musí pochopit, že tady jde spíš o celkovou atmosféru a ucelený vizuál než rigidně kreslené postavy a scény (jak je známe z amerických komiksů nebo některých manga). Kresba není příliš expresivní, spíš příjemně pohladí oko a doprovodí vás přirozeně do Země Čarodějek. Styl kresby je prostě originální a konzistentní, nemusí sednout na první dobrou ale po chvilce si přivyknete a necháte se vtáhnout do děje, pak už vám to připadá naprosto přirozené - všechno tak nějak ladí dohromady. Příběh je vyprávěn profesionálně, čte se jedním dechem a to i přes to, že se zde prolíná několik dějových a časových linií a tak není prostor pro hluchá-nudná místa –> po přečtení jsem měl chuť se rovnou vrhnout na další díl. Jde vidět že autor je komiksový znalec a dokázal to přetavit i do vlastní práce. Příběh Čarodějky není asi pro každého ale milovníci magického fantasy si přijdou rozhodně na své.
 • trudoš
  Delší než bylo třeba, přesně o dva finální sešity. V prvním autor nahodí udičku, v druhém zatáhne a ve třetím a čtvrtém popouští vlasec tak dlouho, až štika vezme roha. Uznávám, že v tomhle ohledu jsem až příliš velký fanda klasické science fiction, abych zápletku nebral jinak než jako alegorii psychotického života agentů v hlubokém utajení, protože obsahově toho Jeff Loveness o mnoho víc nenabídne. Úplně zapomeňte na nějaké to oťukávání třetího druhu, tady se dějí věci čistě proto, aby se děly. To už i vetřelec mi přišel sympatičtější, protože tam jsem bez problémů chápal komu o co jde. Na druhou stranu, první polovina příběhu je naprosto bravurní. Tvůrcům se podařilo perfektně vystihnout hutnou atmosféru nikdy neutuchající paranoie východního bloku, což okořeňuje motiv ztroskotání/přistání čehosi zcela neznámého. A právě v momentu, kdy jsem se začal těšit na drama, vyprávění sjelo do vyčítavě snové roviny, ve které zůstalo až do samého konce. Alespoň že epilog vylepšil celkový dojem.
 • luky.kuky10
  Tohle překvapilo! A pozitivně :-) sci-fi Conan/He-man jak vyšitej. Oba příběhy jsou dobře čtivý. Čtyři hvězdy
 • louza
  Teda přátelé, já z téhle diskuse nevycházím z údivu. Cože to chcete? Nahradit originální zastaralý coloring úplně jiným neoriginálním zastaralým coloringem? A Barry Windsor-Smith že velký špatný? No to byste určitě měli napsat uživatelům na Heritage a poučit je, ať si tam nedělají škodu nákupem jeho originálů :-)
 • Fimi
  Fimi mecenáš26.9. 17:05Velvet
  Výborná věc, od Brubakera jsou lepší věci, ale tohle je taky skvělé, kór když to vychází souborně a ne idiotsky jako Zabij nebo budeš zabit ve více knihách.
 • Fimi
  Fimi mecenáš26.9. 13:34Barbar Conan #01: Conan přichází
  Badboy když to ti lidi za to dají, proč ne...
 • Lenny
  Lenny mecenáš26.9. 12:42Barbar Conan #04: Kitaj
  Těžká conanovská spotřebka. Barbar míří na quest do Číny - to zní slibně. Dočkáme se střetu kultur? Dojde tu k wolverinovskému zápolení mezi tradicí, ctí a zvířeckosti? Využijí se nějak místní reálie?

  Nic takového (až na cca stránku, kde barbar trénuje na audienci). Na začátku se mydlíme s banditama, pak máme najednou (spoiler) u dvora. Bože... to jsou tak obrovská conanovská klišé, že se to mohlo odehrát prakticky kdekoliv.

  Zub navíc používá otravné vyprávěcí rámečky a rozjíždí spoustu motivů, které nezvládne uspokojivě uzavřít.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.9. 12:35Žoldnéř #08: Rok 1000: Konec světa
  "Je to takové roztomile naivní, a dobře se na to kouká." Podepisuji kolegu pode mnou, nicméně je fascinující, kterak Segrelles srší velmi originálními a zajímavými nápady, ale umí je dohromady tak vtipně brakově zpatlat dohromady. Podepisuji tedy i louzovo "zbytečné začlenění řecké mytologie".

  Celkový dojem: 50%
 • BadBoy
  No, já jsem prvního kolosálního Conana koupil, akorát to je nějaký zkušební kus z tiskárny a nevěděl jsem to než mi to přišlo domu, to mě celkem vyléčilo z toho vůbec chtít kupovat něco za 10k a víc. Na druhou stranu to mám prostě na čtení a ne na investici...na ty další Conany to asi chce čas, anebo je prostě víc kusů v oběhu než toho prvního.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš26.9. 12:27Barbar Conan #01: Conan přichází
  Těžko říct, zda by tahle případně kolos byla investičně výhodná. Spíš to bude jako vycházející hvězdy...

  Barvy bych radši bral od DH, když ne od nich, tak radši čb nebi původní barvy, tyhle nový od Marvel mi prostě přijdou nejhorší.

  Ter - protože je česky "Barbar Conan" a anglicky "Conan, the barbarian", ty hejtici (v)ocase :D

  Ono to hlavně bude snad 30 knih za 15 let vycházení, čímž se z toho stává taková Conan manga, tak uvidíme, kdo z nás vydrží ... A jestli si tady za 15 let budeme psát, že to máme komplet :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.9. 12:19Wonder Woman #06: Kosti
  "A pak ti nakopeme zadnici jak Saddámu Husajnovi!"
  Oujééé, murrrrica. Tady se nám někdo úplně utrhl z řetězu a aby nějak dostál finálnímu souboji, tahá z klobouku podobné triky jako vždy - řádnou dávku patosu a povolávací rozkazy pro všechny hrdiny, kteří se mihli kolem.

  Celkový dojem: 50%
 • Fimi
  Fimi mecenáš26.9. 12:08Barbar Conan #01: Conan přichází
  Badboy jako investice se spíš vyplatí ten první kolosální Conan. Co koukám tak většinou po těch dalších ani pes neštěkne, myslím na bazarech.
 • instageek_cz
  V první řadě musím říct, že se mi kniha dostala do rukou čistě shodou okolností. Nejsem znalec Warcraftu, ani jsem nikdy nepařil „WoWko“. Jenom jsem kdysi dávno chvíli hrál Warcraft III, ale to bylo sotva pár dní a pamatuju si odtud pouze hrdinu jménem Arthas. Ten se v Pokrevní přísaze neobjeví (škoda, doufal jsem v něj:)) ), jinak tu však o klasické orky a další fantasy tvory všeho druhu není nouze. Vůbec nevadilo, že neznám spletitou historii znesvářených rodů a ras, tahle řezničina mě bavila i tak.

  Je to dost akční, přímočaré čtení a věřím, že fandové Warcraftu si z příběhu odnesli i nějaké hlubší dojmy. Protože informací o postavách a jejich minulosti tu máme spoustu a jak už jsem zmiňoval, netuším, co všechno předcházelo zdejšímu drsnému střetu, ani jak velkým a zásadním vyvrcholením jsou některé události. Každopádně jsem se nenudil, takže tenhle kousek doporučuji i dalším úplným „warcraftím“ nováčkům, stejně jako fanouškům fantasy se spoustou obřích sekyr a magie obecně!:)

  Hodnocení: 7/10

  PS: Mé další recenze i na filmy a knihy najdete na Instagramu, profil instageek_cz
 • trudoš
  trudoš editor26.9. 11:40Ptáčátko
  Alejandro Jodorowsky a Moebius se potkávají v kanadském komiksu aneb Apokalypsa podle Van Poelgeesta. Ptáčátko je zvláštní příběh a trochu doplácí na skutečnost, že jde o tvůrčí debut. Ne, že by byl špatně vyprávěn, pouze moc spoléhá na čtenářovu benevolenci vůči pravidlům žánru. Zpočátku se člověk ještě orientuje, náznaky a poznámky jej navigují správným směrem, aby si dal dohromady vše podstatné. Jakmile však autoři přeřadí na vyšší rychlostní stupeň, místo aby vysvětlili souvislosti a dali jim logický rámec, spanile uhánějí polem nepolem se svým velotraktorem. Podívaná je to fascinující a některé nápady stojí rozhodně za povšimnutí, ale potřeba dát příběhu přesah z něj v závěru dělá těžko srozumitelný epos, u kterého si nejste úplně jisti příčinami ani následky.
  Abych to zjednodušil, líbily se mi dílčí scény, umocněné kresbou Iana Bertrama, ale jako celek nemohu hodnotit jinak, než jako lepší průměr, protože scénář kolísá v tom nejzákladnějším – chybí mu srozumitelný dějový oblouk.
 • BadBoy
  Ter: díky, koukám na ty barvy od DH a to by pro mě byl úplně jiný čtenářský zážitek...přeložený je to pěkně, je to prostě klasickej Conan, trochu ukecanější, ale to mi extra nevadí, kresba je poplatná době a s lepšíma barvama by to bylo uplně v pohodě, ale ty původní barvy mě prostě iritujou a musel jsem se do dočtení nutit...samozřejmě, že pokud vyjde kolosálka, tak to koupim, ale fakt jen jako investici a číst to nebudu :D tyhle vydání asi ale vynechám...
 • Ter
  Badboy: áno Dark Horse túto sériu recolorovali a teda podstatne lepšími farbami. A prečo dali CC ten meč hore? Zase boli akční ako keď počeštili TMNT a potom im to zarezali? :D ešte tam zabudli napísať "jedinečný originál" :D

 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.9. 09:37Modrá Crew #22 - Hrobař #5, 6
  Pokračování Hrobaře se za mě vydařilo.
 • BadBoy
  Ono existuje jiné a modernější vybarvení od DH? To by hnedka byl jiný zážitek...já jsem všude slyšel, jak každý chválí ty vydání od Semic artu (nebo koho), ale to asi bude mít od tohohle vydání hodně daleko, že? Jestli bude muset nejdřív vyjít dalších 5 knih jako tato, tak to si asi nechám ujít...sice je to pěkně zpracované, ale na mě už prostě moc retro a navíc to už neni úplně nejlevnější. Conana mám rád od dětství, ale z tohohle na mě žádná vlna nostalgie nedýchá a tyhle barvičky mě spíš štvou.
 • louza
  Cromovi ďábli, tak tohle se doopravdy povedlo! Původně jsem jako letitý čtenář Netopejřích svazků koupi zvažoval. Ale nakonec se v knize bezostyšně vyrochnil jak totální čuně. Conan se sice rovná John Buscema, ale je fakt, že kresba Barryho Smitha, tehdy ještě hodně ovlivněná Sterankem a sekundovaná Salem Buscemou, má něco do sebe. Českou premiéru tu zažívá dobový coloring uhranující mistrovsvím efektů, jakých dosahovali staří klasici s hrstkou barev. To umocňuje vhodně zvolený kvalitní papír, který ale není lesklý a nevypaluje bulvy. Kniha není žádná kolosálka. Je o maličko větší než omnibusy od BBartu, vypadá skvěle a ani téměř básnický projev Roye Thomase tu nepřijde zkrátka. Plus ty perfektní bonusy... CC komiksy umí a tady produkčně není jediná chybička. Příběhově je to prostě Conan. Nic víc, nic méně. Pokud máte rádi Conana a nevadí vám pulpový charakter příběhů kontrastně vyprávěných takřka Shakespearovskou vyřídilkou a komiksovými postupy s retro feelingem, tak tohle perfektně sedí. Pro Semic pozitivní čtenáře absolutní nutnost. Tady to tenkrát všechno začalo. Kéž by se tak někomu chtělo takhle udělat Manningova Tarzana.
 • P.G.
  P.G. mecenáš25.9. 20:30Paper Girls, kniha třetí
  Tak v tomto třetím svazku jsem se už definitivně ztratila. Jako těch verzí realit už je tam fakt moc...
 • Ter
  Zatiaľ najlepší diel. Obálka je síce trochu zavádzajúca (aspoň na mňa pôsobí tak, že sa stala vražda). Kresba k záveru super, zo začiatku mi prišla kapku odfláknutá (neznášam prázdne panely bez pozadia, len hlava a nič). Farby tiež super. Pribeh graduje, koniec sa vydaril. Tešim sa na dalšie číslo.
 • trudoš
  trudoš editor25.9. 15:45Tomie
  Džundži Itó se překonává. Po ujetých Rybách a fascinující Spirále jsem nečekal, že by mě ještě dokázal zaskočit, a ono ejhle: tu máš, čerte, kropáč! Aneb nikdy nepodceňuj Japonce s fantazií, proti níž je i Salvador Dalí pokoutní eskamotér. Tomie má přitom takřka až banální námět – uhrančivá femme fatale vstupuje do života různým mužům i ženám, což je zpravidla vždy počátek šílené noční můry. Autor přitom nepracuje s nápadem bezhlavě a snaží se každý další příběh zasadit do kontextu těch ostatních, tedy v případě, že je to třeba. Fascinující přitom je, že jednotlivé povídky nesplývají, třebaže ústřední motiv je pro každou prakticky stejný. Míra děsu je však proměnlivá, a kde se zpočátku jen pousmějete nad naivitou školáckého hororu, tam už po sté straně jen bázlivě sledujete, kam je tvůrce schopen – a hlavně ochoten – zajít. Koncepce, stavba zápletky, hrdinové i atmosféra, tím vším se od sebe epizody liší, jedno však mají bezesporu společné. Pokaždé dokážou překvapit. A hlavně vyděsit.
 • house192
  A mně se to pořád líbí! Je to takové roztomile naivní, a dobře se na to kouká. Mrzí mě jen slušná várka překlepů, a na přední předsázce otočený obraz.
 • Fimi
  Fimi mecenáš25.9. 13:42Barbar Conan #01: Conan přichází
  Super retro to není, ale třeba Atlantis chronicles, Eternaut, Mort cinder, Batman vs dredd, drifting classroom, Orochi, Hellsing, devilman, Nemesis, Akira, Buddha
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš25.9. 12:24Barbar Conan #01: Conan přichází
  Fimi - fakt? Nahoď jaký .. ;) superretro :D
 • Fimi
  Fimi mecenáš25.9. 08:41Barbar Conan #01: Conan přichází
  Milo retro mi nevadí, mám plno retra a dokonce i některá superhero retro mi nevadí. Ale Conan mi nic neříká, to je pravda a rozhodně ho nebudu zkoušet v tomto formátu za tuto cenu.

  Je to proboha Conan Centrum, ti to jistě vydají v kolosalce.
 • SickNail
  SickNail mecenáš25.9. 00:52Cesta kostí
  Taká malá vychladená chuťovka. No K sežrání... :)
  V napätí ma cesta kostí udržala takmer celú dobu, a pár krát aj zamrazila. Kresba je síce čarbavá, a ako to skončí viete už v momente ako chalankovia zdrhnú z tábora, no ako to nakoniec Douek vysvetlil, tak som to aj pochopil.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš24.9. 23:52Barbar Conan #01: Conan přichází
  Fimi - mám dojem, že jsi i říkal, že ti Conan nesedí celkově. Navíc tohle je stary. A na oldies v tomhle duchu taky nejsi. ;)

  Fimi+ter - :D to mě fakt nenapadlo, že by mohla bejt i kolosalka starýho Conana....

  Je teda docela škoda, že CC nepoužilo moderni vybarvení od DH, tohle od marvelu je takový jak v malování z Windows, což je škoda. Asi kvůli právům to nešlo nebo nevím...
 • Ter
  Fimi: nehrozí, kolosálky ma nezaujímajú a od CC a Arga už zásadne nič nekupujem :D
  Ale s tou kolosálkou budeš mať isto pravdu, že to tak vydajú (ale najprv odprisahajú, že nie nikdy absolútne nehrozí) :D
 • Fimi
  Fimi mecenáš24.9. 22:04Barbar Conan #01: Conan přichází
  Milo ano opravdu, tohle není pro mě

  Ter dobře ty, ale neboj, jistě to vyjde v kolosalce a ty si to konečně budeš moci koupit za 3200...
 • Ter
  Do formátu A5 to scvrkne jenom vůl... nebo-li vychcaný kakomrd... Smith je šunt, no Buscema bude v tomhle pidiformátu zabitej...
 • louza
  Po předchozí knize zlepšení o několik tříd, i když to podle titulu vypadá na další krávovinu. Žoldnéř se tu v doprovodu mistra vydá řešit konec světa, který by mohla způsobit planeta z jiné dimense přibližující se k jeho světu. Zní to děsivě, ale pravdou je, že tady je oproti předchozímu zářezu dobře snad úplně všechno. Příběh nejen že oproti poslední knize drží pěkně pohromadě, ale dokonce rozvíjí žoldnéřovo universum a částečně vysvětluje původ lidí v jeho světě. Kromě toho uvádí i svět nový. Ten je plný techniky a sci-fi propriet, jež Segrellovi sedí možná jště více než fantasy. Jediné trochu diskutabilní je zbytečné začlenění řecké mytologie. To si autor mohl odpustit. Jinak se to čte dobře a dobře to i vypadá. Klasické ábíčkovské dobrodrůžo v rukou malířského esa první kategorie.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš24.9. 18:25Barbar Conan #01: Conan přichází
  Fimi, čemu? Tohle není pro tebe a ty to víš...
 • louza
  louza24.9. 18:15Bludiště
  Obvykle mě Lemireovy autorské práce sejmou ze židle, ale Bludišti se to až tak úplně nepovedlo. Příběh muže hledající ztracenou dceru vypadá jako zajímavé téma, kde ovšem autor ústřední motiv prozradí moc brzy. Podobně laděný Frogcatchers byl daleko větší úder na solar a téma se tak zdá již trochu vyčpělé. Autor je v bonusech velmi upřímný a odvolává se na snahu o zachycení atmosféry Murakamiho knih, což mě v pravdě během čtení vůbec nenapadlo, ačkoli zálibu v Hurakim definitivně sdílíme. Mnohem více bych mu dal za pravdu v tvrzení, že příběh neměl dopředu rozmyšlený a přicházel k němu až během psaní. Ano, to bylo při čtení dost cítit. Přesto bych tuhle sureálnou cestu za hledáním ztracené lásky doporučil. A to z důvodu pro Lemirea zcela netypického. Vizuálu. Kolik knize chybí na příběhovitosti a vytříbenosti dějového konstruktu, tolik svěžích artových grafických nápadů tady naleznete. Jeho práce s vizuální fantastikou je tu patrně nejdál ze všech jeho děl a na bludišti se skutečně vyblbnul. Asi ne top autorská práce, ale líbilo se mi to třeba více než Rváč a zhruba stejně jako Royal City. Essex, nebo Potápěč ale zůstávají ještě o stupínek výše.
 • Fimi
  Fimi mecenáš24.9. 15:05Barbar Conan #01: Conan přichází
  Já pořád odolávám...