• trudoš
  Tak tohle se pánům Millarovi a McNivenovi vážně povedlo. Silný příběh, který konečně pracuje se světem Marvelu soudně a logicky. Vyhrocený konflikt je přesně takový, jaký si člověk přeje, velkolepý a rozporuplný, přitom má však daleko ke všem podobným crossoverům, kde si hrdinové nejdříve dají vzájemně po čuni, aby pak zjistili, že vlastně všichni kopou za stejný tým. Tady bezvadně funguje nerozhodnost protagonistů čí „svatou pravdu“ zvolit a zároveň je to dokonale charakterově definuje. A i když celá konfrontace v některých momentech připomíná tak trochu Knoflíkovou válku, lépe by asi rozehrát (a hlavně dohrát) nešla. Kromě nečekaných úmrtí dochází i k zásadním zvratům, jako je veřejné odmaskování Petera Parkera, nebo těžká rodinná rozepře uvnitř Fantastické čtyřky.
  Líbilo se mi to vážně hodně, Mark Millar rozehrál perfektní drama na obou stranách barikády, kdy nemůžete jasně říct, která je vlastně v právu a která ne, protože obě bojují za správnou věc. Škoda jen, že je to tak krátké.
 • nejakdivne
  Až na nečakane náhle "pokračování příště" bez výhrad.
 • RadimNemec
  Podepisuji, co níže napsal George Walker Bush a dovolím si přidat ukázku, kde Růžové něco reaguje na fantaskní verzi pohádky O třech prasátkách:
  "A to bylo ku*va jako co ku*va? Pseudoiňťošská sra*ka! Evidentně vytažená z prd*le.
  ...
  Dopi*e debil bez nápadu, č*rák trapáckej z Prahy určitě je."

  Tedy míra sebereflexe, jakou by mohl leckdo závidět! Je to neskutečný úlet, místy za hranou, někdy i za dvěma. Přesto zábavné a hlavně plné originálních nápadů. Pokud máme autory schopné tvořit takováto díla, není se dobudoucna čeho bát.
 • Palebras
  Po seznamovacím prvním dílu, kdy s Ligou změřil své síly Darkseid, se posuneme v čase o pár let dopředu, aby partě klaďasů zatopil další záporák. Velice mi na rozdíl od předchozího dílu vyhovovalo nastolené pomalejší tempo. Zatímco v jedničce se jednalo o globální katastrofu a invazi Darkseida, takže všechno vybuchovalo a bylo předurčeno k absolutní destrukci, ve Zrození zla na scénu přichází záporák, který ve své podstatě nemá za cíl zničit celou planetu, nýbrž pouze Ligu spravedlnosti. Záporák sám o sobě se mi hodně líbil a jeho motivaci jsem mu věřil, ba dokonce možná s ním trochu i soucítil. Chemie mezi členy Ligy je skvělá a funguje perfektně. Začínají se více budovat vzájemné vztahy, důvěra a přátelství ale taky nevraživost a rozdílné názory. Celkově scénář hodnotím velice pozitivně, protože dokázal vtáhnout od samého začátku až do konce. Kresba opět parádní jako v případě prvního dílu, takže zde není co vytknout. V případě Zrození zla jdu s hodnocením ještě výš než v případě předchůdce , protože jsem se po celou dobu královsky bavil!
 • Fry
  Naruto #44: Učení mudrců - Intermezzo uprostřed dvou zásadních událostí, kde snad poprvé lze plně zaznamenat charakterový posun Naruta z uječeného děcka k dospívajícímu nindžovi. Však už bylo načase, útok na Konohu se stává téměř nevyhnutelným a je třeba absolvovat další trénink. Trénink, jehož podstoupením se pravděpodobně navěky proměníte v žábu ... Za mě 4*!
 • Skot
  Skot mecenáš11:04Zóna
  Výborný komiks. Především skvělý scénář , vtipných komiksů je málo. Jedinou vadou na kráse, jak píše i Toe je bohužel trochu nepřehledná kresba , postavy , kromě vypravěče se někdy obtížně diferencují a vede to k nutnosti přečíst si komiks opakovaně.
  V československém kontextu ale naprostá špička.
 • MEGA
  Fajn díl. Příběh se nikam drasticky neposouvá, ale větrný turnaj s děckama mě moc bavil a jsem rád, že je poznáváme o něco víc. Stejně tak odbočka s Bufkinem, u které nemám nejmenší tušení, co se stane příště (pokud se teda něco stane).
 • Delphín
  Oproti sešitovkám, které v současnosti vychází, je toto něco nesrovnatelně lepšího! Jasně, stále nic geniálního ale příběhy jsou i tak fajn a i se u nich kolikrát zasmějete. Myslím, že pokud si tento komiks koupíte, litovat nebudete. Ideální fajnová oddychová četba
 • hroubek
  Až při druhém čtením jsem tento komiks docenil. To, co zde scénárista J.M. DeMatteis rozjede je naprosto neočekávané a drsné. Není to žádný úsměvný příběh našeho dobrého pavouka ze sousedství. Tohle je cesta do hlubin šílencovi mysli. Je to filozofické dílo o smyslu života s křížené hororovými okamžiky. Není to jednoduché čtení, a ani to není moc zábavné, ale ten jiný pohled za to rozhodně stojí, jelikož velmi výrazně ukazuje, že svět není jednoduché místo a existují i jiné barvy, než černá a bíla. Kravův poslední lov je výrazný autorský komiks, který svojí nekompromisností je důležitým milníkem ve Spideyho historii.
 • Sagikkun
  Naprosto a bez výhrad spokojený.
  Už jsem si zvykl na určitou kvalitu, která si retra v kompletu zachovávají.
  Obvykle jsou ale hlavním tahákem nějaké dva tři sešity z názvu knihy, zbytek je fajn průměr či podprůměr (čest výjimkám jako Stéla předků, která jako celek perfektně jede od začátku do konce).
  Tarantulovo znamení mě tak vůbec neoslovilo názvem, jelikož mi to z ikonických Spideyho momentů nic neříkalo, o to víc jsem byl překvapen jak kvalitní retro to je. Záporáci, které jsem viděl poprvé v životě, mi neskutečně sedli a bavili (což je u nových/neznámých postav taky rarita), kniha funguje od prvního do posledního sešitu jako celek, prostředí, tempo, atmosféra, perfektní Romitova kresba - tady prostě není nic, co bych vytknul.
 • Carnage
  Musim teda říct že z toho sešitu na konci sem měl pocit jako by mi autor chtěl sdělit že sebevražda je špatná a nepujdu do nebe? Celkem divný.
 • Moon
  Poslední díly NHM jsou jak na houpačce co se týče kvality, ale začalo to pomalinku stoupat, aby to nečekaně spadlo na dno.
  Pokud by NHM o Colossusovi bylo celé jako je poslední sešit, který je parádní tak bych neměl problém. Nicméně První tři sešity jsou naprosto trapné retro s snad tím nejhorším záporákem v dějinách marvelu, s pitomoučkým dějem a postavami. Čtvrtý sešit (znatelně novější) je o malino lepší, nicméně pořád skoro to samé jako první tři, zase s tím samým hrozným záporákem. Rozhodně to patří mezi to horší v celé sérii NHM
 • Moon
  Vysoká laťka první knížky ještě stoupla nahoru, parádní kresba a konzistentnější děj než minule.
  Já osobně jsem si tuhle partu zvířat hodně oblíbil a řadím je mezi mé nejoblíbenější komiksové knihy. Navíc se tu objeví další můj oblíbený hrdina a to Hellboy, který do tohoto světa skvěle zapadl. Nemohu se dočkat dalšího dílu.
 • tom173
  Klasická zápletka podle Jodorowskyho. Rodinná tragédie, zrada, spousta násilí. Postavy tady mají trochu jiný jazyk, takový poetický a celé to tak působí jako středověká balada. Bohužel to prostředí a kulisy mi přišly mi přišly takové tuctové, přitom ten námět je jako vystřižený z metabaronů. Na to jsou ale zdejší postavy moc ploché a vlastně mě po dobu čtení moc nezajímaly. Jodo se tady prostě držel při zemi a nepřišel tady s nějakou svojí myšlenkovou nastavbou jako právě v metabaronech nebo incalu. Vesmír a sci-fi mu za mě prostě sluší víc. Kresba je pěkná, ale moc uhlazená a k této knize se mi moc nehodí. Druhý díl si musím ještě rozmyslet.
 • Ivan Kucera
  Nie som fanúšik starých vecí, ale toto sa mi páčilo. Jasné, zub času je zub času, no v Počátku mi celkové retro nie že nevadilo, ale som si ho dokonca svojím spôsobom užíval – a to už je u mňa naozaj čo povedať. Ditko a Lee Spajďákovi verili, ale boli jediní na svete. Tým nad nimi pripadal neatraktívny (kto by mohol mať rád outsidera?) a nepozdával sa im ani jeho pavúkovský imidž (ľudia pavúkov predsa nemajú radi). Ditkovi a Leeovi sa Sieťomila napriek tomu podarilo na poslednú chvíľu vpichnúť do magazínu Amazing Fantasy v roku 1962 s tým, že magazín bol určený na zrušenie a šlo o jeho posledné číslo. Z toho dôvodu doňho Ditko/Lee mohli dať dá sa povedať hocičo. A tak to skúsili práve s Pavúkom. Publikum si nového, netradičného hrdinu šokujúco na prvú dobrú zamilovalo, projekt sa stal hitom a následne priateľský Stenolez zo susedstva dostal vlastný časopis. Zvyšok je história. Kniha Spider-Man: Počátek obsahuje práve úvodné Spajďákové dobrodružstvá (v ktorých ešte nemal pomlčku a v jednom zábere má dokonca ľudské oči, čo vyzerá značne desivo) a jeho prvé stretnutia nielen s neskôr legendárnymi sokmi (Vulture, Sandman, Chameleón), ale tiež antagonistami (JJJ) a priateľmi (FF4, teta, strýko, spolužiaci). Ak niečo zostarlo viac, ako scenáre, tak kresba, ale ako vravím: v rámci retra je to úžasné. 4* tomu ale nedám, pretože nemám rád komiksové knihy obsahujúce navzájom nesúvisiace „poviedky“; mám radšej ucelené príbehy so začiatkom, stredom a koncom. Ako história ale poučné a nenahraditeľné a musí to poznať každý poctivý fanúšik amerického komiksu. Mimochodom, tri príbehy u nás už v minulosti boli publikované. V knihe Nejmocnější hrdinové Marvelu 2: Spider-Man vyšiel nielen Petrov súboj so Sinister Six, ale tiež (digitálne upravený) zrod Spider-Mana. A fanúšikovia semic-slovarťáckeho Záhadného Spider-Mana (konkrétne čísla 2 – áno, to je to, ktoré sa svojho času na Slovensko omylom dostalo v českej mutácii) dôverne poznajú aj (moje obľúbené) Spideyho stretnutie s tajomným Tinkererom a jeho zamestnancami. Okrem toho pár panelov z jeho tunajšieho stretnutia s FF4 sa prebojovalo aj do historicky prvého semic-slovarťáckeho Záhadného Spider-mana (to, kde sa k nim chce pridať, ale len pod podmienkou, že mu začnú cálovať).
 • Norri
  Norri mecenáš15.1. 23:10Gunsmith Cats #03
  Do čtení třetí knihy jsem se musel trošku přemlouvat - zase ten pocit, že je to pořád to samé dokola. Taková Kobra 11. Ale potom vás Kenichi Sonoda dostane famózní automobilovou honičkou, o které byste řekli, že nemůže v komiksu fungovat. Gunsmith Cats zas a znovu dokazují, že jemné balancování na hraně jemné erotiky, automobilových honiček a nadšení pro zbraně prostě funguje a dokáže vždy pobavit.
 • Walome
  Na Marvel dobrý. A nenudil jsem se, což je u létajícího muže a růžového obra zázrak.
 • Kapis
  Kapis mecenáš15.1. 22:05Krásná temnota
  Před asi deseti lety jsem si přečetl koment na Crwi od kerama o tomhle komiksu, který hned zjitřil mé smysly a zapsal se mi hluboko do teho kurevstva na krku, keré mě občas nenechá usnout. Byla a je možnost si to přečíst na monitoru, já to však nikdy nečetl digitálně, já jsem synek trpělivý a ani ne o dvě děcka později jsem si ho mohl koupit, otevřít, očuchat a přečíst na živo. A mám ho v pazurach!

  Říkal jsem si, no tak leží borok mrtvá holčička v lese, rozkládá se, že, co tež jiného a človíčci kolem dělají juchůchů a juchajdá, tím to bude vyčerpané, co tam chce z toho více děvucha vytahat?? A ejhle ho, pyčo!!

  Takové peklíčko a panoptikum hrůzy, zrcadla kurevskosti lidské povahy a brutality se sladkými úsměvy a rádoby dětskou kresbou nevinné naivnosti, plnou roztřesených linek, jsem fakt nečekal. Je to tak morbidně roztomilé, při čtení je třeba zapudit zbytečné otázky o tom, kde se tam človíčci vzali, jaktože měli před tím kakao a porcelánové hrníčky, když pak žijou v době pospolité a podobné nesmysly. Ono to pak nemá chybu. .. Jsem omráčen, uzemněn a zítra si to dám ještě jednou a schovám to na tu nejvyšší polici knihovny. Dávám všechny bludišťáky světa!!! A ona to psala baba! Asi bych ji chtěl poznat, i když, no....
 • perak
  První sešit mne moc nebavil. Přišlo, že v tom dortu je nějak moc ingrediencí (konspirace, církev, medici, historie, mechanické kreatury, ...). Až jsem měl problém se v tom všem orientovat. Druhý sešit už byl lepší, akčnější, pro mne pochopitelnější. K celkovému hodnocení však bude potřeba pokračování, zatím průměr.
 • nejakdivne
  nejakdivne15.1. 20:51Bouncer
  Bouncera som odložil, až keď som si po jeho 400 stranách smutne uvedomil, že je koniec a stále nemám dosť a netuším kedy ma najbližšie čosi nadchne až do tejto miery.

  Western ma takto bavil naposledy v Red Dead Redemption II.
  Nezaslúži si podľa mňa nič iného než 5✭, pre milovníkov westernu 6. Možno využiť čoby návod ako písať napínavý scenár.

  Na umocnenie zážitku otestované a vrelo doporučené počúvanie: The Big Gundown (Morriconeho originál nasledovaný remakeom Johna Zorna).
 • Fry
  Modrá Crew #07 - Dlouhý John Silver #3, 4 - Druhá polovina výpravného příběhu za pokladem nedozírné hodnoty, na jejímž konci všechny přítomné z velkou pravděpodobností (?) čeká jedině zkáza, překonala veškerá má očekávání. Sice pár nejasností jsem nacházel i tady, některé pasáže jako by z děje úplně vypadly, ale po dočtení jsem tedy rozhodně zklamán nebyl ... Za mě 4*!
 • ArmadOon
  Parádní komiks, který sem si užil.
 • Tyfus
  jh666: tak kvůli kompletu jsem to zase koupil a v Soul of the Hunter nějak nevidím přidanou hodnotu
 • Sv1hl1k
  první díl kde se objevuje nikkarin
 • Sv1hl1k
  dobrý výběr
 • Sv1hl1k
  nádherné černé linky alberta uderza
 • Sv1hl1k
  zajímavý příběh a nádherná kresba
 • Palebras
  Palebras14.1. 22:48Muži hněvu
  Na Muže hněvu jsem v obchodě narazil zcela náhodou a nebýt Aaronova jména na obálce, asi bych je minul. Což by byla škoda, jelikož se jedná o solidně komorně pojatý akčňák z prostření amerického zapadákova. Příběh se nebude řadit mezi úplně to nejlepší co u nás vyšlo, ale rozhodně Aaronovi nedělá ostudu a ve své podstatě se jedná o fajnovou jednohubku, která se nechá zhltnout na jedno posezení, u kterého se však ani na minutu nebudete nudit. Vše šlape v dobrém tempu a příběhově zde nejsou hluchá místa. Určitě tomu přispělo zasazení na americký venkov, který mám osobně prostě rád a ve spojení s typickými venkovskými křupany a spoustou krve a vystřílených nábojů, to zkrátka nemohlo dopadnout špatně. Kresba to vše podtrhovala a celou dobu se na ni perfektně dívalo. Po přečtení jsem si říkal, že jsem možná od Aarona čekal víc, ale ve své podstatě tohle má být příběh jedné rodiny, založený na událostech autorových vlastních historických rodinných reálií a rozhodně se nemělo jednat o rozmáchlý titul či sérii typu Skalpy, ale o jednorázovou komorně pojatou záležitost, takže ve finále spokojenost a rozhodně Muži hněvu stojí za přečtení!
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey14.1. 20:17Bez vlasů
  To je zas diskuze, tpc :D
 • trudoš
  Když u nás v roce 2001 vyšel první díl Světel Amalu, zcela mě pohltil svébytnou imaginací a nápaditou mytologií. Teď, o dvacet let později, jsem zkusil album znovu - a to kouzlo tam pořád je, třebaže ne už tak originální. Kresbě Claire Wendlingové nelze vytknout prakticky nic, ta dáma jednoduše umí s tužkou jako ďábel. Jednoduchost, propracovanost, poetika i dramatičnost, to všechno v jejích obrázcích je a člověk ani nemusí číst scénář. Ten samozřejmě má v komiksu své zastoupení. Christophe Gibelin nic příliš nevysvětluje, přesto se člověk ve vztazích a souvislostech bez problémů orientuje, ačkoli smysl některých momentů mu úplně jasný není – třeba existence mluvících fretek z Londýnské ulice, nebo sexuální vztahy mezi Průsvitníky. Nejde však o nic, nad čím by se člověk pozastavoval natolik, že by odmítl číst dál. Tahounem vyprávění je pak jednoznačně dvojice sympatických dobrodruhů, lorda a jeho sluhy, kteří by kovbojku udělali i z Večerníčku. Těším se, co se z příběhu vyklube příště.
 • Sv1hl1k
  (SPOILER)výborný nápad se zrušením kapitánova alkoholismu
 • Sv1hl1k
  nádherná technika kresby
 • Sv1hl1k
  dobrý výběr ale z doby kdy už čtyřlístek byl v opravdu malém úpadku
 • Sv1hl1k
  Sv1hl1k14.1. 15:35O Robůtkovi
  parádní
 • Sv1hl1k
  pobavil jsem se i nadchnul je to nádherné a spousty kreslířů jsem ani neznal
 • Sv1hl1k
  hezky nakreslené příběhy ale trochu nudné
 • Sv1hl1k
 • Sv1hl1k
  zajímavé pokračování a však je to zkopírovaný scénář nasazený na galaxii
 • Ivan Kucera
  Kompletizácia kultových komiksov Výprava Toma Bartona (z rokov 1946 – 1947), Výprava Toma Bartona pokračuje (ktorá je historicky prvý raz publikovaná práve tu) a adaptácie slávneho Doyleovho románu od Vlastislava Tomana Výprava do Ztraceného světa (1969-1970), ku ktorej sú pripnuté i pokračovania Druhá výprava (1979-1980) a Třetí výprava (ktorá vyšla až v roku 2010 a ktorá asi nebude úplne tým, čo čakáte; skôr by som ju vnímal ako experiment: príbeh rozpráva psychiatrický pacient novinárovi, ktorý sa „náhodou“ podobá na Vlastislava Tomana, pričom je tu relatívne viac textu, ako obrázkov a dokonca tu nájdete fotku Stevena Spielberga a zábery z jeho trháku Jurský park). Najmä pri Druhej výprave je v kresbe badateľný značný kvalitatívny posun, keďže došlo k výmene ilustrátora. Bonusovou čerešničkou sú potom krátke komiksy Expedice Borneo a Tajné město (alternatívne vysvetlenie dodnes nevysvetleného záhadného zmiznutia legendárneho dobrodruha Johna Fawcetta). Spoločným menovateľom dotyčných komiksov sú výpravy skupiny odvážnych priateľov (s minimálnym, alebo žiadnym ženským osadenstvom) do exotických končín odrezaných od zvyšku sveta s pravekou živočíšnou ríšou. Ľudia sa k nej nesprávajú pekne a akonáhle dačo začne vykazovať čo i len mierne náznaky predátorstva, okamžite to zastrelia alebo aspoň vyhodia do vzduchu (alebo nechtiac zapália step). Posun u Druhé výpravy však badať nielen kresličský, ale i myšlienkový: na rozdiel od prvej časti si už hrdinovia uvedomujú svoje agresívne správanie a namiesto plienenia neprebádaného sveta uprednostňujú jeho ochranu, vnímajúc ho ako prírodnú rezerváciu. Oceniť musím aj textové bonusy: nostalgické úvodné dvojstranové spomínanie Vlastislava Tomana a vynikajúci 10-stranový (!) doslov Milana Krejčího (jediné, čo by som skritizoval je nepochopiteľné rozdelenie krátkym komiksom). „Iba“ 3* nedávam za to, že by vydavateľ šetril (naopak, vyzerá to fakt exkluzívne) alebo za to, že by to nebolo historicky dôležité (naopak, ide o kultové veci, ktoré by mal poznať každý komiksový fanúšik a zberateľ), ale kvôli scenárom, ktoré sú miestami dosť zlé (resp. v dobe svojho vzniku byť zlé nemuseli, ale časom proste zostarli).
 • Sv1hl1k
  trošku jsem se v tom ztrácel ale jinak je to výborný
 • Sv1hl1k
  zajímavá kresba i příběhy
 • Fry
  Modrá Crew #06 - Dlouhý John Silver #1, 2 - Začátek byl slabý, první album dle mého úplně nenaplnilo svůj potenciál a velmi mi vadily skoky v ději a to dokonce i v rámci pouhé jedné normované strany. S druhým albem se však situace značně zlepšila, skoky v ději už nebyly tak evidentní a celé zápletce hodně napomohl rozvrat na lodi Neptun kvůli jedné 'nešťastné' nehodě ... Za mě 3*!
 • Gmork
  Je to špalek, ale čte se to lehce a pro člověka, který se zajímá o evropské dějiny a kulturu, je tento komiks to pravé ořechové. Taky se sluší vyzdvihnout překlad, musela s tím být fůra práce. Je příjemné vidět, že český komiksový trh už dospěl do doby, kdy se tu dají vydávat komiksy jako Herzl nebo Neználci.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.1. 14:29Slanej byznys 1
  No tenhle young adult humor a námět není můj šálek čaje, ale svou cílovku si to možná najde, nic proti tomu.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.1. 13:59Bez vlasů
  Paseka to vydala:)
 • Sagikkun
  Váhám mezi 3 a 4 hvězdami.
  Stejně jako Kazumaki, i já jsem Město světel četl poprvé před lety a říkal jsem si, že jsem to asi nepochopil tak, jak bych měl, a že se k tomu raději vrátím později. Jak tedy dopadlo druhé čtení?
  Inu, napsané je to rozhodně dobře a bavilo mě to. Osudy mi přisly zajímavé, prostředí a nálada vykreslené tak, jak by měly, provázanost taky fungovala, odsýpalo to. Ale...
  Přeci jen mi tam něco chybělo. To něco skrytého, něco hlubšího, co jsem tam prostě ani při druhém čtení nedokázal najít, nebo to tam zkrátka ani vůbec není. Což je škoda, protože potenciál to na to má a některé věci mi tak přijdou, že vyzněly do prázdna.
  Ovšem jako náladovka neobyčejných životů v obyčejném sídlišti to funguje fajn, jen na to asi zase do týdne zapomenu.
 • Sv1hl1k
  prostě se sbírali komiksy z stejnojmeného časopisu
 • Sv1hl1k
  zajímavé a k zamyšlení
 • Sv1hl1k
  zajímavé je že se styl podobá stylu kreslíře vrhsti
 • Sv1hl1k
  Sv1hl1k14.1. 10:56Bez vlasů
  proč to jako měla vydat paseka?