• Norri
  Norri mecenáš13:55Jelita: Ze života lůzrů
  Pokud máte rádi Danův humor a kresbu, tak je to boží. Já jsem se dobře bavil. Je to sice pro puberťáky, ale ty situace a humor mi jsou furt tak nějak blízké.
 • Sagikkun
  Zbožňuju příběhy typu Shutter Island, ve kterém je vše vystavěno tak, aby to divák mohl sledovat dvěma zcela odlišnými způsoby, přičemž oba dva jsou naprosto funkční. Když jsem přečetl Ozvěny poprvé, dostal jsem hodně dobrý psychologický thriller s hororovými prvky, a viděl jsem to na 4*.
  Pak jsem si to ale přečetl podruhé, více se soustředil na veškeré detaily, a byl to o úroveň vyšší zážitek. Užíval jsem si hru, kterou zde Fialkov se čtenářem hraje a kterou si čtenář napoprvé možná ani plně neuvědomí. Když už si myslíte, že jste na to kápli, tak najdete v příběhu kus dialogu/střípek, který může ale nemusí vaši teorii vyvrátit. V tom Ozvěny naprosto excelují - knihu můžete opětovně číst vícero způsoby, protože je pro ně napříč příběhem zakompováno dostatek prvků, které ten či onen způsob/teorii podporují či zcela ničí. Nemůžete si být jisti ničím, stejně jako hlavní schizofrenický hrdina Brian. A ať už je "pravdivá" kterákoliv verze, tak každá znepokojuje zcela odlišným způsobem.
  Do toho přidejte podmanivou, pochmurnou kresbu, která společně s rozvržením panelů vytváří silný a ojedinělý zážitek ve filmovém stylu.
  Tohle svůj prostor využívá naplno, žádná stránka ani dialog nepřijde nazmar, postavy fungují jak mají, vizuál je parádní, má to atmosféru, a je to tak akorát dlouhé, aby příběh(y) dával dostatečně smysl a mohl být vzápětí přečten jiným pohledem.
 • Fry
  Fry admin12:47Gantz #32
  Gantz #32 - Hra na kočku a myš pokračuje, jenom není tak úplně jisté jestli vetřelci jsou kočky, lidé myši, nebo naopak. Přece jen karty se obracejí téměř v každé další knize, Gantzova armáda je jednou brána za hrdiny, následně jsou to teroristé a napětí mezi oběma rozdílnými národy roste. Baví mě, kam se série vyvíjí, jenom to tempo vydávání zůstává stále velmi tristní ... Za mě 4*!
 • Norri
  Všichni hrdinové jsou poražení a ve s*ačkách, všechny hlavní města DC světa jsou rozbité jak Mariupol, naprostá zkáza a ke zničení multiverza chybí už jenom krok. Ale najednou, jako když luskne prsty, se to otočí a hrdinové mají naději a mají hubu plnou drsných hlášek. Ale chyba lávky, vše se zase propadá do temnoty a chaosu a zase je veškerá naděje ztracená. A potom znovu nějaká naděje. A opět všechno špatně a všechno je ve s*ačkách. A pořád dokola. Nuda, chaos, bordel. V poslední třetině už jsem byl ztracený, ale bylo mi to už tak nějak jedno. Ty kecy, které hrdinové i záporáci pronášeli, pro mě začaly být utrpením. Už jsem to chtěl jenom dočíst do konce, zavřít a zapomenout.
 • Ivan Kucera
  Niekedy, keď je jeden ucelený komiks rozdelený do dvoch kníh, sa stane, že prvá sa nejaví byť super, ale po dočítaní druhej všetko zaklapne do seba a spätne získa na sile a kvalite i prvá, povedzme nudnejšia polovica. No, tak tu nie. Mrzí ma to, lebo Kevina Smitha ako komiksového scenáristu mám rád (Daredevil: Ďábel strážný). Dvojka sa nesie v duchu zodpovedania otázok. Musím sa každopádne aspoň v tomto Kevina zastať. Už som v živote čítal množstvo podrazáckych, odfláknutých vysvetlení oživenia mŕtvych postáv. To, čo predviedol Kevin, síce nie je geniálne, ale určite to nie je ani podraz. Zjavne sa snažil vymyslieť niečo, čo dáva zmysel, logiku a má hlavu a pätu. Čo je síce pekné, ale nanovo natreté staré táčky sú stále len nanovo natreté staré táčky. Páčil sa mi rýmujúci démon Etrigan a aspoň symbolicky oceňujem prekvapivo mystický okultný háv, do ktorého je dvojka zabalená. Avšak! Na Kevinovi som u Daredevila oceňoval, že ho písal aj pre ľudí, ktorí nemusia s Diablom z Hell´s Kitchen vstávať a zaspávať, ale aj pre obyčajných ľudí, ktorí si chceli užiť „len“ dobrý, napínavý, vzrušujúci príbeh. Akonáhle sa ale chopil Smaragdového strelca, stal sa z neho iný Kevin Smith a napísal ho práveže ako keby len pre znalcov, ktorí majú danú postavu načítanú desaťročia do minulosti.
 • Darth Raelchi
  Už to není tak silné, jako první album, ale pořád je to dostatečně zábavné. Tady se obávám, že se autor dostal sám do pasti. Buď z toho budou stripy na stranu, dvě (cca), což nutně znamená širokou studnici nápadů, nebo vytvoří delší příběh, který ale takový typ postavy a způsob dosavadního vyprávění moc neumožňuje. Koukal jsem na Bedetheque a zatím jsou venku 3 alba, což si sám říkám, je asi ideální, ale kdoví. Zkrátka si říkám, jak to bude vypadat dál, aby mě to pořád bavilo. Jousselinovou výhodou je velmi atypicky pojatý komiks, který bourá hranice a tam jde prakticky cokoliv, do toho je to něco neotřelého, obecně nevídaného, a to nejen u nás. Buď jak buď je to zajímavý, vtipný, neokázalý a opravdu poctivě vymyšlený komiks, který si naši pozornost víc než zaslouží.
 • Sagikkun
  Dostáno jako dárek, sám bych si to zřejmě nekoupil - což je paradox, protože samotná myšlenka této knihy je se o sexualitu zajímat zcela otevřeně a naprosto normálně, jako například o historii lidstva. A Sex komiks rozhodně historií lidstva je, zaměřuje se však na věci, které v historických učebnicích nenajdete. Přitom je sexualita zcela přirozenou součástí naší existence, provází nás už od pravěku, zasahuje do všemožných kulturních sfér a našeho běžného života, vědomě i nevědomě.

  Ano, někdy se ty vtipy opakují nebo jsou až moc tlačené na pilu - ale nejednou jsem se upřímně zasmál a téma knihy tak vychází čtenáři mnohem více vstříc (i díky milé kresbě). Je to brané se správnou mírou nadsázky a nebojí se to dělat si legraci ze všeho a všech (což opravdu oceňuju).
  Ano, těch faktů je tam nasázeno bez nějaké větší struktury tolik, že jsem se občas musel vracet - avšak téma je to neskutečně široké, pokrývající celé dějiny lidstva. Tohle zpracovat na prostoru nějakých ani ne 200 stran je pak vlastně úctyhodné.
  A ano, je tu nemalé zaměření na Francii - ale to je zcela pochopitelné a odpustitelné, protože faktů z ostatních zemí je tu více než dost.

  Ve finále mě to opravdu velmi mile překvapilo. Po dlouhé době jsem četl komiks s velkou přidanou hodnotou, navíc jediný svého druhu.
 • faster86
  faster8600:20Zatoulaní psi
  On vlastně všechno řekne Lemire v předmlivě. Kresba je o ničem, příběh je průměrný. Když ale přihlédnem k tomu, že jde o první komiks tak je to dobrý. Ale doporučil bych to lidem co mají essex, potápěče a rváče aby doplnili sbírku. Vzít si to jako nepolíbený Lemirem tak stejně rychle jak s ním začnete, tak skončíte.
 • faster86
  a bbart bude pokracovat dal, v listopadu 7 dil
 • james89
  Ta stínadelská trilogie by byla fajn v nějakým kompletu. Původně to vyšlo zvlášť v těch placatých knížečkách, k tomu pak byla dodělaná ve stejným formátu ta limitka, jinak v klasický A4 byly vždy jen první dva černobíle nebo barevně sešitově nebo ve Svorných gambusínech. Tajemství velkého Vonta jen samostatně. Tak třeba se dočkáme nějakýho kompletu, i když komiks ze Stínadel mi připadá proti psaným knihám hodně stručnej. No a k tomu pak ještě příběhy kreslený jinýma kreslířema, který se objevily v knize od Olympie. Pak mám pocit, že v tom modrém IV.sešitu se Silůvek vyšel příběh jak hrají divadlo ve verzi, která se v běžných vydáních neobjevila. Jen jsem nezkoumal, v čem se přímo odlišuje
 • karl173
  karl173 mecenáš27.5. 23:12Zaklínač #06: Nářek čarodějnice
  Tak krásná obálka a tak hnusný obsah...
 • Qvestor
  Qvestor27.5. 21:52Shi, kniha 1 a 2
  Komiksu jsem si všiml v době, kdy ještě připadal v úvahu k vydání v Modré Crwi. Internetové ukázky se mi zdály zajímavé, takže jsem si to s koupí příliš nerozmýšlel. Ale už když jsem si Shi přinesl domů, začalo mi být jasné, že jsem se docela seknul. Kresba v reálu zdaleka nevypadá tak dobře, tváře postav jsou obludné, záměrně nehezké. Ani hlavní hrdinka nezůstala ušetřena takového pokřivení. Hlavní problém je pro mě ale příběh, který hned po otevření smrdí přepáleností a účelností. Knihu jsem po několika stranách zavřel a odložil; vrátil jsem se k ní až teď, abych zjistil, jestli si mám kupovat knihu 3 a 4.
  Bohužel jsem se Shi obával oprávněně, příběh je černobílý jako pohádka od disneyho, karty a role jsou rozdány, ty nejhorší zrůdy a vlci jsou muži příslušící k londýnské smetánce, jejich chování je směšně brutální a „toxické“ a jejich oběti jsou ženy. Hlavní postava je rebelka z lepší rodiny, umělkyně, která neváhá riskovat svoje postavení, aby pomohla ublížené cizince - jako taková je naprosto něvěrohodná. Všechny postavy šustí papírem, jsou neživotné, nesympatické, jejich jednání je příliš extrémní na to, aby bylo uvěřitelné. Celkové vyznění komiksu je poplatné době svého vzniku a zrcadlí v sobě tendence woke kultury. Z celého díla jsem cítil scénaristovu agresivitu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.5. 16:38Zaklínač #06: Nářek čarodějnice
  Kdyby tak radši vyšly ty první polské adaptace od Polcha, aspoň bychom dostali mladá zaklínačská léta, která napsal sám Sapkowski spolu s Maciejem Parowskim. Poslední díly DH série nebyly žádná sláva. Vrchol byl za mě ve třetím příběhu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.5. 15:40Rychlé šípy, sešit číslo 1
  james89: ještě si tak říkám, těch RŠ verzí je tuna, přesně, jak píšeš, a nabízí se otázka, jak bude vypadat druhá souborka od Albatrosu. Olympia má funkční a slušnou edici, mám na mysli ty Čermákovy kusy. Vávra má solidní verzi, do toho jako první kniha v sérii čermákových komiksů od Vávry bylo Tajemství Velkého Vonta. Přičemž druhá souborka Stínadelskou trilogii mít nemá. Tomu vážně nerozumím. Proč někdo prostě nevezme všechny příběhy, nedá je hezky na sebe, podle data vydání, a nedá je do 1-2 knih, doplní bonusy a konec? Všichni spokojení, nikdo nenadává... To mi mozek nebere. Takhle budu mít další svazek navíc. To samé bylo s Kruanem, taky je v tom bordel. Si říkám, že asi někdo s vidinou dobré práce přijde do roboty, bouchne nápadem o stůl a řekne si, uděláme komplet, kde nebude všechno, včera mě to jen tak napadlo, že by to bylo super, a taky že to je super, všichni budou nadšení a lidi řvou hurá. Bývorně!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.5. 15:00Silvio Pellico (Naše vězení)
  Velká škoda, že je tento zajímavý historický příběh i na poměry komiksu poměrně dosti zkratkovitý, zároveň je pouze obrazovým převyprávěním předmluvy.

  Celkový dojem: 40%
 • Sagikkun
  Jeden z mála případů, kdy je animák desetkrát lepší než předloha. Je to akční, fajn nakreslená jednohubka, která se čte svižně a představuje jednu z nejzajímavějších (a pro mě i nejlepších) postav z gothamské scény - Red Hooda. Problém však je, že to rychle uteče až příliš, a ve finále čtenář nedostane odpovědi na velmi zásadní otázky. Člověk si pak říká, že všechen ten prostor mohl být využitý mnohem lépe... na souboje je stránek dost, ale to nejdůležitější se pak odbyde během pár panelů.
  4* s odřenýma ušima.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš27.5. 13:33Zámek a klíč #06: Alfa a omega (2. vydání)
  Mne šlo spíš o sugesci. Nechceš koupit, tak hledáš chyby (jak ve stylu: kdo chce psa bít, hůl si najde). Jinak souhlasím s tím, že čteš, nebaví, nekoupím... Ačkoliv se můžeš stát, že můžeš číst jen "nudnou" pasáž a to tě odradí, ačkoliv série bude super. Tak to vidím já...

  A zbytek bylo moje klasický přecitlivělý dětinský rejpnuti, kluci :)))
 • louza
  louza27.5. 13:24Zatoulaní psi
  Lemireův debut. První snaha o vytvoření komiksu dopadla dost undergroundově. Lemire má možná svojský a originální styl kresby, mezi malířské hvězdy ovšem rozhodně nepatří ani dnes. Při srovnání s jeho více než dekádu starým debutem je ovšem až zázračné, jak velký řemeslný pokrok udělal. Kresba v sobě nese jeho rukopis, ale je hrubá a nezřídka na hranici čitelnosti. Stejně tak je to i s premisou. Tklivý příběh otce, který přijde o rodinu jde na dřeň a i když rozhodně nepostrádá emotivnost, citlivost s jakou autor vykresloval charaktery třeba v Essex County mu chybí zcela určitě. Rozhodně nejde o veselé čtení. Kniha spíš pro autorovy fanoušky, nebo alternativce vyžívající se v okrajové tvorbě. Sám Lemire nám už několikrát ukázal, že umí mnohem lépe.
 • Fimi
  Mně se třeba série líbí opravdu hodně, vlastně to žeru a za mě jedna z nejlepších sérii CC...
 • baatcha
  A většinou se u série člověk rozhodne nekupovat hlavně proto, že ho série přestane bavit. A pak je rád, když mu jeho rozhodnutí potvrdí někdo, kdo sérii dočetl a kdo z ní má podobný pocit.
 • Fimi
  Milo každou koupi co uděláš nebo ne si musíš odůvodnit...dělá to každý.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.5. 11:52Zámek a klíč #06: Alfa a omega (2. vydání)
  Ja to mel podobne, cist-necist, hodne lidi to uznava, tak jsem to riskl, a potvrdilo se mi to, co jsem napsal. A ano MH, nekteri si to musi oduvodnit. Ja nemam na rozhazovani a kazdou koupi, kterou hodlam ucinit, musim mit dostatecne odduvodnenou. Pomer cena vykon.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.5. 11:32Rychlé šípy, sešit číslo 1
  James89: ano ano, takhle se to da vnimat. Proste slabota a jen pro danou konkretni cilovou skupinu, coz budou asi deti.
 • baatcha
  Bóže, ty seš cíťa. Jen jsem rád, že mi potvrdil dojem, který jsem sám začal u druhé knihy mít a sérii proto dál nečetl.
 • louza
  louza27.5. 10:46Drtileb a Kostřík
  Nedokonavý svět černé palice jsem už vzdal, ale občas není od věci si zpestřit život nějakou jednohubkou. V Drtilebovi Lemire kombinuje v uzavřeném příběhu Batmana a Punishera s extra drsnou vyřídilkou (hlavní hrdina(?) provozuje masokombinát a drtí lebky lebkou) a pěkně prokombinovaným a téměř stejně drsným lidským rozměrem. Najdeme tu typický Lemirovský lidský rozpor a soužení nejen v ústřední postavě, ale defakto v každém kdo se v ději jen mihne. Jediný kdo má jasno je šarmantní padouch v teplákovce, který uřezává lidem hlavy Rambo nožem. Zajímavé je, že se tenhle výrazný existenciální rozměr procpal do komiksu, který je nejen naprosto esenciálně superhrdinský, ale ještě navíc extra akční a na Lemirovy poměry docela dost brutální. Věci určitě pomáhá, že Lemire nakonec knihu sám nekreslil. Autorovi sice zazlívám, že před superhrdinským žánrem místo poklony poklekl, ale pokud dokáže ze země zvednout Max témata a temnou stránku takhle zručně, jsem mu ochoten čas od času odpustit. Roztomilá kniha s roztomilou obálkou.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš27.5. 10:45Zámek a klíč #06: Alfa a omega (2. vydání)
  Jj, ostatní názory nic neznamenají, protože tady jsou totozni pokleslí lidé jak na čsfd, kromě DR. :D nějak si člověk musí odůvodnit nekoupi kolosalky :D
 • baatcha
  DR: Díky za shrnutí. Já z toho měl ten samý dojem už u druhé knihy, kdy mě to začalo nudit, a u třetí jsem přestal s tím, že je to šrot. Díky, žes mi to potvrdil. :)
 • louza
  louza27.5. 10:26Drtileb a Kostřík
  Dá se to číst samostatně.
 • baatcha
  Dinik: Ach jo. Toho jsem se bál. Minulou knihu jsem si velice užil a na tuhle jsem se těšil, protože je od toho samého autora. Nicméně výtvarno v náhledech mi přišlo ultimátně hnusné... Prostě mi k Zaklínačskému komiksu nejlíp sedne kresba á la Mignola. Tak díky za hodnocení, tentokát se bez toho obejdu.
 • Ivan Kucera
  Je to strašne ukecané. Poviete si: jasné, Kevin Smith. Ale je to NUDNE ukecané. Keď sa chopil Daredevila, vytvoril jeden z jeho najlepších príbehov (Ďábel strážný). Pravda, chopenie sa Spider-Mana už až tak oslňujúco nedopadlo (priemerné Zlo v lidských srdcích), napriek tomu som od Prázdného toulca vkladal nemalé nádeje. Vravel som si, že to môže byť čierny kôň, ktorý príjemne prekvapí. Ale nie je. Raz za čas spoza rohu vykukne TEN podvraťácky Kevin Smith (Aquamanove oranžové tričko, homosexuálny rozhovor v kuchyni, pedofilná linka, vraždy detí alebo moment, v ktorom Arrow nechápe, ako mohli odhaliť jeho identitu, veď predsa nosí škrabošku). Takisto dynamika s Temným rytierom je fajn. Prázdný toulec 1 pojednáva o nečakanom návrate pôvodného Green Arrowa alias Olivera Queena do sveta živých po tom, čo pred desaťročím dokázateľne zomrel pri bombovom lietadlovom útoku. V komiksoch ale žiadna smrť nie je 100%-ná. Na rozuzlenie toho, či je Queen naozaj Queen alebo niekto (niečo) úplne iný, si budeme musieť počkať do dvojky. Najväčšou chybou jednotky je divoká, neprehľadná a chaotická prvá polovica, kedy čitateľ nevie, koľká bije. Vyzerá to skôr ako odborná príručka do minulosti inkriminovanej postavy, než normálny komiks s dejom (odkazovanie na Babylonskú vežu, spomínanie na staré Arrowove zranenia). Našťastie, postupne dej dostáva spád a zmysel. Zázrak to ale stále nie je. A zázrak to (aspoň v mojich očiach) nie je ani po prečítaní dvojky. Ale to je iný príbeh. A iný komentár.
 • james89
  Darth Raelchi: Tak jsem si četl tvůj komentář a píšeš názorem to, co jsem si myslel od první chvíle. Neucelená slepenina všeho možnýho. Tak nakonec do toho asi přece jen nepůjdu. Počkám si na to souborné vydání Marko Čermáka, který má následovat po té žluté knize od Jana Fischera. Sice soubornou knihu vydal Václav Vávra v jeho řadě, ale to nevadí. Olympia to měla v knize zase víc nakombinovaný a byly tam myslím některý příběhy jiný než v původních sešitech od Olympie nebo od Pulsu. Ale jak je vidět, je stále co vydávat. Tyhle nový sešity od Albatrosu budou vhodný možná pro někoho, kdo RŠ nikdy nečetl.
 • Dinik
  Tak tohle se autorům hodně povedlo. Skvělá kresba a zajímavý příběh, výtečná kombinace a já už netrpělivě vyhlížím třetí sešit.
 • Dinik
  Zklamání. Hnusně nakreslené a nezachraňuje to ani divný, zmatený příběh.
 • deefha
  deefha mecenáš26.5. 20:45Zuzanka a její svět
  Komiks samotný je svědectvím doby, o které je potřeba aspoň něco málo vědět, jinak některé scénky mohou působit krapet surreálně. Pomocnou ruku v tom podává sice krátký, ale informacemi nabitý doslov Tomáše Prokůpka (publicisticky jako vždy na výši). Kniha tak představuje cenný artefakt, jehož vznik u příležitosti stého výročí narození Bohumila Konečného nemohl být načasován lépe. A Zuzanka...? Inu, je to sice celé téměř prvorepubliková limonáda, ale i dělník si po práci zaslouží trochu toho nenáročného povyražení :-)
 • Palebras
  Palebras26.5. 18:36Neználci
  Už je tomu pár let, co jsem se věnoval pohostinství, barmanství a pomrkával jsem také po sommelierství. Avšak cesty jsou někdy nevyzpytatelné a tudíž jsem se vydal cestou naprosto odlišnou. Když jsem však narazil na knihu Neználci, snoubící vinařství a komiks, nenechal jsem si jej ujít. Ve své podstatě se jedná o velice jednoduchý scénář, kdy sledujeme dva chlapíky poznávající navzájem své životy a hlavně profese, se všemi úskalími, strastmi a slastmi. Kniha je mnohem více zaměřená na vinařství, což by nebylo tak úplně na škodu, ale v polovině knihy, jsem již měl pocit jakéhosi přesycení a přiznám se, že bych raději ocenil kladení většího důrazu na komiksové téma, či alespoň stejně vyvážený poměr mezi těmito dvěma světy. Pravdou ale je, že části týkající se různých komiksových autorů ocení opravdoví znalci a hlavně Francouzi, protože já se chytal pouze v několika málo případech, takže co se zvučných jmen autorů týče, byl jsem mírně ztracen. Rozhodně se však nedá upřít i výborné zasvěcení do tajů vinařství, které je jednak velice zajímavé a za druhé poučné. Oba hlavní představitelé jsou sympaťáci a hlavně skvělí průvodci svých profesí. Kresba je příjemná, nenáročná a spíše nechává vynikat textovou formu, než aby na sebe poutala přílišnou pozornost. Neználci jsou velice dobrým počinem, kterému v absolutním hodnocení brání pouze fakt, že čtení nebylo úplně snadné a hladké, jak jsem si představoval. Určitě to není čtení pro každého a je potřeba počítat s tím, že se toho daleko více namluví o víně, než o komiksech.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.5. 18:27Zámek a klíč #06: Alfa a omega (2. vydání)
  Tady už jsem byl ztracený a "těšil se" na konec, protože mi začalo docházet, že celá série stojí na vodě a nic se vlastně nevysvětluje. Jak je to s Lukem? Jak se dostal do studny a proč tam vlastně byl tak, jak tam byl, a zároveň se dostal zpět do světa živých? Proč dělal to, co dělal? Něco ho posedlo, co a jak? Najednou změna. Jak fungují klíče? Jen, že nějaká tasemnice a z ní to udělat? Ale jak to funguje, celý ten proces? Navíc bylo hafo klíčů, ale nic k tomu. Pořád fungoval onen magický hlavový nebo jak se jmenoval. Navíc mi chyběl smysl, proč byl jeho otec zabit, protože ten Luke začal prudit až poté. Navíc, proč vůbec klíče? Proč děti? Kam to míří? K čemu jsou? A ten závěr, to bylo tak sladké a americké až praští. Vše mi došlo, že je účelové a funkční, protože to Hill chtěl. Přijde mi to opět jako takový ten horor pro děti, místy drsný, ale vlastně milý a úsměvný. Takové bezpečné násilí pro celou rodinu. Nebyla to úplná blbost, ale taky nic, z čeho bych si sednul na zadek. Rozhodně bych za to nedal 3k, abych to měl v kolosálce a ještě nějak upravené. Když si vezmu v potaz, co CC vydává za "horory", tak tohle je docela funkčnější a lepší než byl Chlad. Jinak nic moc.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.5. 18:20Zámek a klíč #05: Časohrátky (2. vydání)
  Tady už jsem se fakt nutil to číst a nebavilo mě to. Celou sérii jsem dal za sebou na jeden zátah a víc a víc jsem se ztrácel ve smyslu toho všeho. Nějaká historie klíčů, která ale vlastně nic nevysvětluje. Pak se vyloženě pracuje na tom, aby vše směřovalo do finále, což působí o to účelověji a neorganicky. S jazykem jsem bojoval taky a jediné co mohu vypíchnout, je kresba.
 • Darth Raelchi
  Tohle byla velmi nudná a nezáživná kniha, hlavně byla strašně užvaněná. Navíc jsem si začal víc a víc všímat chyb v textu a překladu. Se samotným univerzem klíčů se vlastně nijak zvlášť nepracuje, prostě si to nějak funguje a logika událostí si je vlastní, aby to zapadalo. Do toho se pořád jen masakruje, ale účelnost a práce s tím mi chyběly.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.5. 18:16Zámek a klíč #03: Koruna stínů (3. vydání)
  Tady už mi to začalo dělat problémy a vyloženě se mi série začala ztrácet. Rozmělňovalo se a rozmělňovalo se, s univerzem se moc nepracovalo a řešily se vztahovky. Je to slušná kniha, ale už mi to natahování pomalu začalo vadit.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.5. 18:15Zámek a klíč #02: Hlavohrátky (3. vydání)
  Tady už se začínám ztrácet. Ještě to jde a rozšiřování univerza zatím funguje, ale už začíná rozmělňování, které nabere větší obrátky v dalších knihách.
 • Darth Raelchi
  Slušný začátek nové, hororové série. Dokáže to vtáhnout a navnadit. Kresba fajn a čtivá. Byl jsem mile překvapen, že jsem opravdu chtěl číst dál a dál a netrpělivě vyhlížel další knihy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš26.5. 18:06Rychlé šípy, sešit číslo 1
  Tohle je jako co? Smysl takového sešitu je jaký? Shrňme si to, v roce 2021 konečně mohly Rychlé šípy dostat nový vítr do plachet a vyšla skvostná publikace "Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera" - dokonce i s dotiskem. 3 roky předtím ještě nové příběhy od Akropolisu (ať už si o tom myslím svoje). Průběžně vychází nová vydání Foglarových knih s novými ilustracemi nebo sběratelské verze s původními ilustracemi. Skautská nadace jede ve velkém, viz jejich web, a nedávno vyšlo guerillově 33 nových příběhů. Nic by už nemohlo být lepší a RŠ jsou opravdu na výsluní a já jsem nadšen, že je vše opravdu povedené. ALE!
  Tak kam zapadá tohle? Co tím kdokoliv cokoliv říká a chce říct? Dostaneme zmenšený formát než loňské souborné vydání a s jinou barvou papíru, na čemž si prý restaurátoři zakládali, aby to připomínalo dobového Mladého hlasatele. Tady je to asi jedno si řekli v redakci. Pak máme nějaký "text" (texty), protože o textu jako takovém se opravdu hovořit nedá. Nejsrozumitelnější byl Pavlásek a to byl vlastně vzpomínkový medailonek, o to je to smutnější, že takový medailonek má jen publikaci doprovázet a ne si pamatovat hlavně jej. Zbytek byly fakt účelové a prvoplánové hry, které snad ani dnešního mladého čtenáře nemohou zaujmout, protože vlastně nepřináší nic nového ani zajímavého. Nefischerovské komiksy tam jsou proč? Nota bene, že mají vyjít již v letos plánované další souborné publikaci ilustrovaných příběhů RŠ, primárně od Marka Čermáka. Grus dobrý, ale vyjde letos v souborce - ergo zbytečné. Parodie od Wilfling byla jako co? Parodie sem podle mě nepatří, působí to pak nekonzistentně a hala bala, aby něco bylo do počtu stran. Nikkarinův příběh jsem taky nepochopil, proč tam je. Jenom proto, že Hojer? Je to návrat k tradici, homage, parodie nebo něco zcela nového? Navíc se mi ten jeho styl do takových komiksů nehodí a opět se opakuji, je to v publikaci nekonzistentní. Čechův a Žákův příběh byly docela ok, ale že by to bylo bůhví jaké terno, se také říct nedá. Osoha byl fajn kresbou a začátkem než se to stočilo do parodie ála dáme tam Fischera, to bude cool. K tomu všemu Čech i Osoha už vyšly dřív.
  Takže co vlastně dostaneme: to, co už vyšlo, to co má vyjít za velmi krátkou dobu, to co tam nepatří a nefunguje to, a nakonec stupidní a nefunkční hry a vycpávkový text. Dobře dostaneme jeden solidní, nový příběh od Žáka a Wilfling, jenže to nejsou RŠ, ale Tleskač. To vše v jiném formátu než se v redakci prsili v souborném vydání. Poměr cena / výkon je naprosto neadekvátní k tomu, co vlastně dostanete, a představa, že takový, neřku-li horší, obsah bude následovat v dalších sešitech RŠ, no potěš kotě. Krásná služba a pocta Foglarovi, líp už to asi nešlo. Jestli má tohle cílit na nové čtenáře a čísla se dostaví, tak aspoň něco, protože musím uznat, že souborky tohoto typu mezi mladšími moc netáhnou a menší kniha / vydání je stravitelnější. Tady teda budiž, ale přesto si stojím za tím, že si mohli na obsahu, zvlášť v prvním sešitu, dát mnohem víc záležet a předvést se naprostou bombou.
 • Azalin
  Azalin mecenáš26.5. 14:26Aldebaran (paperback)
  Neskutečná série. Můj osobní žebříček je Survivors > Betelgeuse > Aldebaran > Antares.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.5. 11:44Příběh plzeňského piva
  Tak je to příšerně udělaná publikace s jakousi fixo-kresbou, která k nám promlouvá skrze pixely a špatný lettering, ale když člověk přistoupí na tuhle amatérskou rovinu a fakt, že je to vlastně celé takové odlehčené a vlastně psina, může se i místy pobavit. A něco se dozví, což oceňuji vždy a bezvýhradně. Prostě takový "hospodský" komiks.

  Celkový dojem: 50%
 • Good Games
  Good Games mecenáš26.5. 11:12Parchanti z jihu #02: Za trochu krve
  Príbeh Parchanti z jihu 2: Za trochu krve pokračuje presne po konci prvého dielu a ja som bol vývojom udalostí poriadne šokovaný hneď na úvod. Mení sa tu úplne hlavná postava príbehu, ktorou je tentokrát tréner Boss a veľká časť knihy sa zameriava na jeho mladosť a poriadne ťažké začiatky. Väčšinou tieto náhľady do minulosti nemám veľmi v láske, ale tu ma to naozaj bavilo. Je to znovu poriadne drsné a plné parchantov a Aaron ukazuje, že svet nie je taký čiernobiely akým si ho naše myslenie robí. Síce nie je scenár tak vrstevnatý ako v Skalpoch a je výrazne jednoduchší, ale čítanie je to naozaj dobré a teším sa na pokračovanie. =►Celá recenzia◄=
 • louza
  Více méně spokojenost. Dvě nové euro adaptace conanovských příběhů, které tentokrát nejedou na vlně francouzské karikatury, ale skrze realistickou kresbu připomínají spíš americké snahy o meč a magii. Což je zase osvěžující a určitě to v případě právě tohoto hrdiny není špatně. Mangu bych vydýchával o poznání hůře. Problém knihy je rozhodně rozsah děl. Darebáci v domě jsou na svůj povídkový rozsah dost rozmáchlí. Vypadají více jako komiks a autoři si tu dopřávají hojný luxus vyprávění obrazem. Románová Hodina draka vypadá ve své fotorealističnosti vizuálně famózně, ale rozsah je jen o pár stránek větší, než předchozí storka (i když ta je pravda na steroidech), což nutně vede k redukci děje, někdy až na hranici zkratkovitosti. Škoda. Nejdelší Howardova Conanovská práce by v klidu mohla okupovat celou knihu. Pokud jste ale fanoušci a máte Howarda načteného, nebudete mít problém.

  Speciální zmínku zaslouží obálky, kde byla tentokrát volba opravdu velká bolest, protože jsou všechny parádní. Milé překvapení pak rychlé vyprodání monochromu Hodiny draka, což bych vzhledem k přístupu mnoha lidí k pérovkám dle vzorce : "pero je víc než tužka, kvaš je více než pero, ale olej, ten je úplně nejlepší", snad ani nečekal. Buď zafungovala limitace, nebo mají komiksoví fans lepší vkus a povědomí o technice vizuálního umění, než bych čekal.
 • Good Games
  Good Games mecenáš26.5. 11:08Azimut II.
  Azimut je jednoducho perfektnou originálnou sériou, ktorá je plná hravej fantázie na štýl Terryho Pratchetta alebo Lewisa Carrolla. Jasné, bizarností je tu dosť a určite to nie je pre každého, ale ak máte radi knihy od spomenutých autorov alebo len hľadáte fantasy plnú fantázie, ale už ste unavení z drakov, elfov a trpaslíkov, dajte Azimutu šancu. Je to európsky klenot, séria vysoko vážená, oceňovaná a veľmi obľúbená. Dokazuje to aj umiestnenie jednotlivých dielov v hlasovaní o najobľúbenejšie frankofónne komiksy za daný rok, kde sa umiestnili niektoré diely na 2. a 5. mieste v rebríčku TOP100 komiksov. Chcel by som z tohto pestrofarebného sveta viac príbehov, škoda, že už je koniec. =►Celá recenzia◄=
 • Mamut12
  Mamut12 mecenáš26.5. 09:13Aldebaran (pevná vazba)
  Aldebaran se opravdu vydařil, poměrně dlouho mě nic takhle nenadchlo. Styl tohoto vyprávění mi vyloženě sedl a opravdu doufám, že brzy vyjde nějaké pokračování.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš26.5. 00:33Comics vs Corona
  Zajímavá hříčka a rekace na covidovou situaci. Český začátek má zajímavý potenciál. Ze tří mezinárodních pokračování mě asi nejvíc zaujal japonský, pak belgický a nakonec řecký.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš25.5. 22:36Aldebaran (pevná vazba)
  Aldebaran se mi četl moc dobře. Skvěle stupňované napětí i tajemno, uvěřitelné postavy, zajímavá a propracovaná fauna. Kresba mi je velmi sympatická, taková klidná. Výjimečný komiks. Nemůžu se dočkat pokračování.