• Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš05:44Inkognito - Tajné vydání
  Za mňa najslabší Brubaker, aký sa objavil na našom trhu (a to som čítal temer všetko), jedným dychom však treba dodať, že i slabší Brubaker je stále ľahký nadpriemer. Kým v jeho doterajších komiksoch ma bavilo, ako inovatívne pristúpil k téme, zápletke a postavám, ako sa hral, experimentoval a vzdával hold, či už ich štýlom, žánrom alebo histórii, tentokrát akoby zlenivel a uspokojil sa s najľahším možným riešením. Inkognito vinou toho pôsobí ako jednoduchá parafráza ma marvelovky (Shield nahradila S.O.S, Hydru iná organizácia, nechýbajú dokonca „Nick Fury“ a „Black Widow“). Po druhom čítaní sa situácia našťastie zlepšila a pochopil som pár vecí, ktoré mi na prvý raz unikli (a zabránili mi v kvalitnejšom zážitku). Po výtvarnej stránke je to samozrejme špička, keďže to kreslil Brubakerov dvorný Sean Phillips. No a keďže to vychádza ako omnibus od BB/art, môžete sa spoľahnúť na kvalitné prevedenie: 368 strán, 1300 gramov, desiatky strán bonusov, esej, tvrdá väzba, prebal, lacetka a okrem bonusov a samotného komiksu Inkognito vydanie obsahuje aj sequel Tajní vliv. Viac v mojej recenzii: https://www.fandom.sk/clanok/recenzia-inkognito-tajne-vydani-komiks
 • Norri
  Norri mecenáš5.6. 21:31Český komiks a jeho svět
  S katalogy z aukcí a výstav zkušenosti nemám. Očekával jsem, že v katalogu najdu všechno, co jsem viděl v muzeu na zdech. Bohužel tomu tak není. Chtěl jsem si některé originály, na které jsem v muzeu neměl dost času, pořádně prohlédnout. Ale co už. Jako výběr z české, respektive československé, komiksové tvorby za posledních 100 let to funguje dobře. Spoustu komiksů, uvedených na výstavě, jsem viděl poprvé a možná že i naposled. Takže díky aspoň za ten katalog.
 • deefha
  deefha mecenáš5.6. 19:23Rybář
  Tak to je super, do Krakatitu si beztak chodím pro Miriti, tak snad na mě jeden Rybář zbyde. Díky za info!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.6. 17:39Rybář
  deefha: Podle autora (viz Jahunda) bude k dostání v:

  - Knihkupectví Krakatit
  - Komiksové a sci-fi knihkupectví Arkham

  Jinak náklad to má 60 kusů.
 • Dinik
  Dinik5.6. 17:37Rybář
  No, to by mě taky zajímalo:)
 • Jahunda
 • karl173
  karl173 mecenáš5.6. 17:00Stranger Things: Kamčatka
  Oproti předchůdcům patří tento další střípek ze světa Stranger Things rozhodně k těm lepším.
  Děj má slušný spád, ale zápletka je poměrně jednoduchá. Na tak malém prostoru se nevyhne zkratkovitosti.
  Díky stížnosti jsem ale nenudil a našlo se tu pár momentů, které byli vcelku fajn.
  Kresba neurazí a drží si svojí laťku.
  Takový lepší průměr
 • deefha
  deefha mecenáš5.6. 16:12Rybář
  Hmmm, už je to venku? Kde se to dá sehnat? Jestli zase jen na Crweconu, tak se už vážně naštvu :-)
 • Jonas Woodsman
  Skvelé politické superhrdinské dráma. Akcia a kresba je vpobode. Suboj Aquamana a Black Manty bol na konci divný, ale čo už. Celkom fajn komiks.
 • Poniczech
  Poniczech mecenáš5.6. 14:51Místo činu
  Asi nejsem úplně cílovka Brubakerovy tvorby, ale tohle mi zatím z toho, co jsem od něj četl, přišlo nejlepší. Zajímalo mě, jak to dopadne a konec mě nenasral, což splňuje dva body, co by slušný detektivní příběh měl mít.
 • Poniczech
  Poniczech mecenáš5.6. 13:12Dívčí válka #01
  Ok, tak prý se toho Argo chytlo, když odvysílali na ČT o té manze reportáž a Kóiči Óniši si splnil sen, aby to vyšlo v češtině :D
  Reportáž
 • Poniczech
  Poniczech mecenáš5.6. 12:56Dívčí válka #01
  Tak tohle je dobrý bizár. Kdysi jsem to už četl a jako je to ok, i když až trochu zbytečně brutální. Každopádně nejzajímavější je na tom to české téma, jinak to prakticky nikdo nezná.
 • Poniczech
  Pokračování prvního dílu, na stejné (dobré) úrovni. Fajn je i sekce o japonském erotickém komiksu.
 • ludek.n
  ludek.n5.6. 10:47Údolí zrůd
  Gristlewoodské údolí ukrývá jedno z nejděsivějších tajemství. Léta se o něm mlčelo, nikdo z dospělých o něm nechtěl moc přemýšlet, nebo se jím zabývat. Ale nyní nastal čas celé to letité trápení jednou a provždy ukončit a sprovodit ze světa. Comics Centrum se zase jednou předvedlo v tom nejlepším světle. Údolí zrůd Steva Nilese a Grega Rutha je prostě a jednoduše nádhernou knihou se vším všudy, včetně velkého formátu, tuhých listů a kvalitního tisku. Bez ohledu na to, zda jste příznivci podobných mysteriózních příběhů, Údolí zrůd vás zasáhne. Steve Nilesovi se daří mistrně balancovat na rozhraní horroru a drsného dětského survivalu, aniž by sklouzl k tuctovosti. Silné emoční zabarvení přidalo vyprávění na atraktivnosti a dodalo mocnou dávku napětí. Ke kresbě Grega Rutha není mnoho co dodat: je prostě fenomenální, ohromující a parádní. Jediné, co mi zabránilo dát maximální hodnocení, je poněkud primitivní a nepřesvědčivý konec.
 • ludek.n
  Je chlupatý, ozbrojený, nebezpečný, a samozřejmě také poslední svého druhu. V podání Scottieho Younga je Rocket navíc neskutečně zábavný. V prvních čtyřech navazujících sešitech je to opravdová jízda na tobogánu. Hláška stíhá hlášku, jedna skeč je lepší než druhá a zásahů do černého je tolik, že je ani nestihnete všechny pobrat. Kresba výborná, plně v duchu onoho šíleného Rocketova dobrodružství. Pátý samostatný sešit už přece jen v tempu trochu zvláční a zpomalí… jak také jinak, když jde o vyprávění samotného Drooda, jehož slovník je neobyčejně pestrý. V závěrečném šestém sešitě usedl za kreslící podložku Jake Parker, jehož styl je oproti Scottiemu Youngovi o něco jednodušší a ne tak „drsný“. Také scénář tohoto příběhu vykazuje podobné charakteristiky, stále se ale najde plno skvostných momentů. Tenhle Chlupatý a nebezpečný komiks byl moje první seznámení s univerzem Strážců Galaxie, a jako takový nedopadl vůbec špatně. V budoucnu budu muset naplánovat nějaký další vstup.
 • ludek.n
  V dubnu 2003, během bombardování Iráku utekli z bagdádské zoologické zahrady čtyři lvi. Toto je jejich příběh o svobodě. Scénárista Brian K. Vaughan (Y: Poslední z mužů, Sága) a kreslíř Niko Henrichon (Noe) dali dohromady příspěvky vojáků, reportérů, záchranářů, bloggerů a iráckých občanů, aby z nich sestavili skutečný příběh o tom, co se dělo v bagdádských ulicích během Irácké války. Nikoho proto asi nepřekvapí, že Smečka z Bagdádů je trochu jiná než klasické komiksy. Není to o romantice, sluncem zalitých stráních, krásných scenériích, zvířecí pospolitosti, lásce a vstřícnosti… Bagdád je městská džungle, plná trosek, špíny, krve a smradu, v níž vyhrává právo silnějšího. A přestože se v knize neobjeví jediný člověk (s výjimkou finálního epilogu) je to vyprávění o lidech, o jejich krutosti, bezohlednosti a nespoutaných ambicích. Tím, že nám ho předkládají lvi, je syrové a nemilosrdné, viděné optikou „druhé strany“ bez zjemňujících fines či pokryteckého vlastenectví. Ostatně každá válka má své hrdiny, zloduchy i nevinné oběti.
 • radimisko
  radimisko5.6. 10:13Mladí titáni: Raven
  Samostatný komiks z řady DC Young Adult představuje zavedenou hrdinku v neznámé podobě. Příběh o tom, že dospívání je dřina i pro superhrdinky, dobře doplňuje kresba, která zajímavě střídá lehké pastelové barvy s jednoduchou černou a bílou.
 • Hanussen
  Dva celkem solidní kratší příběhy.
 • Kerbellos
  Kerbellos5.6. 08:34Dívčí válka #01
  Mně ani tak nejde o to, že se to reálně dělo, i to jde zobrazit vkusně. Berserk zobrazuje hrůzy, ale furt poměrně.. hmm... snesitelně? Prostě nevyžívá se v tom. Tady ale podle mě dochází z autorovy strany až ke glorifikaci nahých nevinných holčiček, které tam pobíhají poměrně často – načež je nechává uhořet, vyhladovět k smrti atd. Což už mi přijde, že ty husitské války jsou tomu spíš taková úlitba, byť je vidět, že o nich má načteno víc, než bych byl čekal. Na rozdělení "pro kluky/pro holky" bych se vykašlal, ale trochu větší důraz při propagaci na doporučený věk čtenáře by asi minimálně tady nebyl od věci.
 • faster86
  Komiks dvou překvapení. Číslo 1 - přesně pro tohle nesnáším DC i Marvel, takže sipřečtete díl 17 který je snový díl na konci Smrti rodiny, čekáte že díl 18 bude navazovat, ale leda hovno, protože mezi dílem 17 a 18 je asi 50 sešitů rozesraných do 7mi řad a taym se stanou ty nejvíc důležité věci, prostě by se z toho člověk posral. Číslo 2 - přesně takového Batmana bylo potřeba po těch lapáliích s rodinou a dětma. S nikým se nesere, nemluví (první sešit bez slov je super). Ale musím uznat, že je to výborně ukočírované vzhledem k tomu co se v Batmanovském světě stalo (smrt rodiny je proti tomu nic). Je to super, super, až jsem přemýšlel o 5ti hvězdě.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš5.6. 07:39Rahan #02
  Josef Vybíral pokračuje v postupnej kompletizácii Rahana na českom trhu a po jednotke prichádza, neprekvapivo, dvojka. A žiaľ rovnako neprekvapivo, ako vtedy, aj teraz sa dočkáme trojice príbehov, ktoré poznáme už z minulosti. V jednotke šlo o príbehy Tajemství slunce, Bláznivá tlupa a Past na ryby a teraz o Kouzelný kámen, Vodní hrobka a Mamutí bůh; všetkých šesť sme si v minulosti mohli prečítať v knihe, ktorú pod stručným názvom Rahan v r. 2003 vydal Albatros. Takže ak ju máte, sú pre vás prvé dva vybíralovské diely teoreticky zbytočné. Avšak šanca, že ju vlastníte, nie je vysoká, keďže vzhľadom na starší rok vydania je všade vypredaná. A pravdupovediac ak ju máte a ste Rahanov fanúšik, asi aj tak si to budete všetko kupovať odznova, aby ste raz mali kompletnú zbierku. Rušili ma niektoré ťažkopádne okamihy (Rahan padne do jamy s kolmi, ale zachráni mu kožu, že má okolo nohy uviazanú lianu, o pár strán do jamy padne ZNOVA, ale medzitým pršalo tak veľmi, až sa naplnila vodou, takže sa mu zase nepodarí napichnúť sa na koly) a wtf nápady (lovci si z ulovených zvierat zvyknú brávať rôzne trofeje, logika ale vraví, že by to malo byť niečo, čo len tak nepoškodí zub času – kly, kosti, zuby... -, náš obľúbený dlhovlasý hrdina si ale vezme CHVOST, ktorý o dva dni zhnije). Rahan je i v dvojke sám sebou: praveký divoch, ktorý napriek tomu temer v každom príbehu objaví šokujúci vynález alebo revolučný spôsob obživy. Tu puzdro na zbraň, tam zapaľovanie ohňa prostredníctvom slnka, hentam mimikry. Je čudné, že takýto vizionár a mysliteľ neustále behá po zemi v bedrovom rúšku, oháňa sa nožom zo slonoviny a hľadá miesto, kam chodí spávať slnko. Ak dáme bokom tieto (a podobné) sarkastické bonmoty, zostane nám komiks doslova zo starej školy. Je to európska klasika, krásne nakreslená Andrém Chéretom. Poteší pevná väzba a celkovo nádherný obal, vďaka ktorej, ak raz Parom dá, sa celá séria bude vedľa seba parádne vynímať. Srdcovka to nie je, keďže keď príde reč na dlhovlasých divochov, uprednostňujem skôr Thorgala a Conana, ale čo je skvelé, to je skvelé a nezáleží na tom, či to je alebo nie je srdcovka, ale na tom, či je to dobrý komiks. Bonusy: životopis scenáristu a jeho spomínanie na tvorbu/vznik Rahana.
 • Jonas Woodsman
  Nádherné retro. Super komiks, mám naňho dobré spomienky.
 • štěpin_8
  Děkuji Tomu Kindovi za to že tohle napsal , neskutečné finále a neskutečná série . Miluji to .
 • Norri
  Norri mecenáš4.6. 21:21Škorpion #1, 2
  Ještě že jsem šel do kina na nové zpracování Tří mušketýru. Původně jsem si Škorpiona kupovat neplánoval, a to i přesto, že mám Mariniho mám rád. Měl jsem z toho příběhu trošku obavy a moje knihovna není nafukovací. Tři mušketýři mě ale nalákali svou atmosférou a na Škorpiona mě přemluvili.

  Hned první stránky příběhu dávají tušit, že to bude parádní. Přinejmenším že bude mít kvalitní základy. Na prvních stránkách jsme totiž svědky tajného setkání nejmocnějších rodin starého Říma. Na tomto setkání se dohodnou, že využijí nového náboženství, které je na vzestupu. Využijí křesťanství, aby se udržely u moci i v následujících staletích.

  Následně vyprávění skáče do druhé poloviny XVIII. století, kde se již setkáváme se samotným Škorpionem. Děvkařem, šermířem, vykradačem hrobů, vzdělancem a v neposlední řadě rebelem, který se neváhá vzepřít církvi, ani papežově Švýcarské gardě. Rozehrává se zde příběh o spiknutí mocných, o církevních intrikách a o několika osobních mstách. Tato první kniha je skvělým základním kamenem pro celou sérii. Staly se zde důležité události a nadefinovaly se důležité postavy a jejich motivace. Vyprávění má perfektní tempo a naprosto mě pohltilo.

  Zmínit musím samozřejmě i Mariniho kresbu a barvy. Pokud jste četli jeho Batmana anebo Orly Říma, tak víte. Jeho kresba je precizní a jeho děvy vnadné. Ale jeho barvy, to je dokonalost sama. Barvy dělá ručně a používá vodovky, které mě v komiksech hodně baví. Často používá syté odstíny, které krásně podtrhují atmosféru vyprávění. Radost pohledět.
 • Jonas Woodsman
  Jonas Woodsman 4.6. 21:17Flash #13: Vláda Ranařů
  Tak toto bol šialený apokalyptický komiks. Epický komiks o zamrznutom Central City. Flash je skrátka frajer.
 • baatcha
  baatcha4.6. 20:51Dívčí válka #01
  Qvestor: Chápu. Ale předpokládal jsem, že v anotaci zmíněné "brutální znásilnění", "nemilosrdně vyvražděná vesnice" a "manga, vykreslující hrůzy nelítostných bojů pohledem malé dívky" dají určitý náznak toho, že to nebude pro děti.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš4.6. 20:25James Bond #02: Fantom
  Ja neviem. Mám Warrena Ellisa celkom rád a ilustrátor Jason Masters odviedol dobrú prácu (detto farbiar Guy Major). Ale ako pri jednotke, ani pri dvojke si nie som istý, či je takéto smerovanie ságy slávneho agenta OO7 správne, nesprávne, originálne alebo je na každom z nás, aké. Na jednotke som kritizoval, že proti krvavým komiksom a priori nemám nič, ale k takej „staromódnej“ postave, akou James Bond nepochybne je, sa gore skrátka nehodí. V dvojke k tomu pristupujem podobne. Výbuchy násilia sú nečakané, šokujúce a drastické (lámanie krkov som asi ešte nevidel a to som v hororoch videl a čítal už ozaj všeličo), no k tejto postave sa mi to pod Ellisovým vedením (ne)hodí podobne, ako stvárnenie samotného ústredného hrdinu. Ten vyzerá zameniteľne a nezaujímavo a aj sa podľa toho správa. Hlavne mi pripadá nijaký, bez charizmy, bez chuti, či aspoň zápachu. Občas prehodí kvázi vtipnú hlášku, ktorá mu zjavne nejde cez pery, inokedy sa správa ako fušer (upozornenie na seba v podzemnom depe). Je to skôr profesionálny gigolo so zbrojným preukazom. Zlepšenie oproti jednotke vnímam v zápletke. Kým v nej sa mi nepáčilo, že sa špičkový anglický špión zapodieva takou podradnou témou, ako drogový kartel, v dvojke bol nepriateľ č. 1 zvolený predsa len dôstojnejšie, správnejšie, atraktívnejšie a sálal z jeho nemilosrdnosti rešpekt. Trocha divné (bitkárske) finále.
 • Qvestor
  Qvestor4.6. 19:43Dívčí válka #01
  U Berserka jsem myslel anotaci na stránkách Crwe, ne tady.
 • Qvestor
  Qvestor4.6. 19:30Dívčí válka #01
  baatcha: Anotaci jsem četl. Rozhodně v ní není upozornění na nějakou explicitnost, nedokázal bych si podle ní představit, jak otevřeně zobrazené to je nebo není. Taky chybí věkové doporučení.
  Vezmi si třeba posledního Berserka od Crwe, kde dávají jasně najevo, že to není pro malý haranty.
  A takhle bych to chtěl u každé mangy. Pro koho to je určený. Pro kluky, pro chlapy. Pro holky, pro ženy. A věk.
 • deefha
  deefha mecenáš4.6. 19:08Dívčí válka #01
  Meh, jako by se takovéhle (a ještě horší) věci ve středověku běžně neděly, žejo.
 • baatcha
  baatcha4.6. 18:52Dívčí válka #01
  Qvestor: Zaprvé je to i v anotaci, zadruhé je to "válka očima malé dívky", tak co jiného asi čekat.
 • 81splinter
  81splinter mecenáš4.6. 18:06Hellboy a Ú.P.V.O.: 1952
  Výživné dobrodružstvo s Hellboyom.
 • Qvestor
  Qvestor4.6. 17:17Dívčí válka #01
  Kerbellos: O tom znásilňování jsi vůbec neměl psát, takhle nalákáš úchyláky. (Sebe výjimečně nemyslím).
 • Kerbellos
  Kerbellos4.6. 16:02Dívčí válka #01
  Před x lety jsem četl scanlation a docela se Argu divím, že do toho šlo. Na můj vkus moc znásilňování malých holčiček. Vlastně se trochu bojím, aby to nakonec ještě neschytali od čtenářů.
 • faster86
  Dobré hlavní lince od Snydera dobře sekunduje Batman a Robin, nightwing je opět nemastný neslaný.
 • faster86
  Hlavní linka od Snydera dobrá, ale tu už známe. Nightwing je nemastný neslaný a Catwoman je tak strašně špatná že to snad ani není možný. 3 hvězdy zachraňuje jem ten snyder
 • faster86
  faster864.6. 13:39Hellboy a Ú.P.V.O.: 1952
  První oficiální mise Hellboye pro UPVO, jsou tam opice, kouřící opice, náckové. Všechno co k Hellboyovi patří. A když si to přečtete s třetím Lovcem čarodějnic tak uvidíte jak má Mignola všechno propletené se vším.
 • Jonas Woodsman
  Finále bolo rýchle a krátke i keď epické a nereálne. Páčil sa mi však krátky príbeh na konci, kde Batman spolupracoval so Swamp Thingom. No nič moc, ale fajn vyvrcholenie tohto súboja o psycho-piráta. Fajn kresba.
 • Jonas Woodsman
  Mangu vôbec nečítam (tie proporcie sa nedajú vydržať), ale musím uznať, že ma tento komiks príjemne prekvapil. Jediné, čo mi chýba ku dokonalosti sú tí smrtonoši. Zdali sa mi "ehm" divný? Ja neviem :-D Inak super komiks.
 • Kapis
  Nějak se mi to povedlo posbírat všech 24 dílů po 29 korun v LK a s potěšením sleduju, jak si to děti samy našly v knihovně, malý Kapis si to prohlížel, ještě ani mluvit neuměl. No a dneska si to tak četli spolu po obědě, než jsme si zašli zahrát fotbal, až mi srdíčko plesalo, a já se k nim přimazlil a četl s nima a ponořil jsem se s nima do příběhu jejich očičkama a teda, vůbec to není špatné musim konstatovat. A dokonce kousek tu má i Moebius. Za mě fajne jak cyp.
 • faster86
  To je tak když Lovecraft zabloudí do pochmurného kraje napíše tam povídku, kterou pak nakde Mignola, uzpůsobí to svojí představě a dá scénáristům kteří se drží not.
 • deefha
  deefha mecenáš3.6. 13:00Dívčí válka #01
  Hergot, to chci! :-D
 • Qvestor
  Qvestor3.6. 10:48Dívčí válka #01
  Už jen název je zavádějící...
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš3.6. 08:03Můj ty smutku!
  „A teď mě poslouchej, ty pitomej bígle.“ Podobne rozkošné stripy, ako napr. Calvin a Hobbes. Vtipné, pôvabné, milé, ale i sarkasticko-filozoficko-existenciálne, hlboké a hĺbavé, precítené, melancholické a v podstate depresívne a temné, zároveň výstižne udierajúce klinec po hlavičke. Autor mal v podstate celý dospelý život rôzne zdravotné problémy a i vinou toho dosť komplikovaný súkromný život, čo sa nejeden raz logicky premietalo i do jeho tvorby, postáv atď. Paradoxne je to napriek tomu (značne špecifickým spôsobom) veselé a zábavné. Dole klobúk pred Schulzom za tonu skvelých hlášok a dialógov a za to, koľko vtipov dokázal vymyslieť na tú istú tému (lopta, Snoopyho jedným slovom otrasné nočné stráženie, kradnutie „deky bezpečia“). Niektoré nápady sú neskutočné (za mňa boli najvtipnejšie nádherne WTF scény, v ktorých sa ľudské postavy snažili komunikovať so Snoopym v jeho rodnej psej reči, čomu vôbec nechápal, prípadne z toho bol na prášky), avšak na rozdiel od Lucy si nie som až taký istý, že je to plemeno bígla. Zbierka je smutne zaujímavá i tým, že je na nej vidieť, ako sa autorov zdravotný stav ku koncu zhoršoval. Posledné diely vyzerajú relatívne inak ako prvé, hoc pravdupovediac kresba už v prvých častiach bola jednoduchá a „detská“, takže si to niektorí čitatelia zrejme nevšimnú. Kniha disponuje zaujímavými, menej častými rozmermi a kvalitným 7-stranovým textovo-vizuálnym bonusovým materiálom.
 • baatcha
  baatcha2.6. 23:57Dívčí válka #01
  Panejo, to vypadá jako slušný úlet! Ale když to vydává Argo, nebude to žádný shit. Četli jste někdo?
 • Walome
  Kritika dnešní sosajety a woke culture v prostředí alternativní ČR - me gusta. Všichni jsou barevní (zelené vlasy, tretky, křiklavé oblečení), všichni jsou super, ale všem je to prd platný. Pořád jim život komplikuje bílý muž toužící po penězích. Na pozadí probíhají jasné zprávy, že woke svět je povrchní úplně stejně jako ten konzervativní.

  Zápletka je vlastně romantická, což se líbilo nejen mně, ale bude se to líbit i teens. Kresba je úplně v pohodě. Panelování je skvělý. SFX v podobě kresby vycházející z mobilu je supr nápad. Storylajna odsejpá, má smysl, pointu a postavy se chovají uvěřitelně.

  Snad se bude komiksu dařit, potřebujeme kritiku woke culture jako sůl. Ale nejen to. Potřebujeme hezky nakreslené komiksy, které jsou akční a neřeší se v nich nesmrtelnost chrousta. Snad se podaří, protože to tomuhle by slušel i merch.
 • p3tris
  Dávno před Geraltem znal fantasy svět jiného Bílého vlka, Elrika z Melniboné. Jestli nám může Geralt připadat někdy sobecký a sebestředný, Elrik takový bezpochyby je. Co hůř, pro svůj prospěch neváhá svou duši upsat těm nejhorším démonům. Ale není to zas úplně jeho chyba, protože pro jeho nadřazený a dekadentní národ je to normálem. Stejně jako pojídat na hostinách lidské maso, bodat otrokům jehly do očí nebo věštit z novorozeňat. Život pro ně nemá žádný větší význam. Pokud to ale není život Elrikovi milenky. Nevadí, že únoscem je její bratr a současně Elrikův bratranec, nástupce trůnu. A tak se vydává na záchranou výpravu s pomocí démonů a elementálů. A také meče požírajícím duše, nazvaným Bouřava.
  Elrik patří bezesporu k tomu temnějšímu, co fantasy literatura nabízí. Což se perfektně povedlo převést do komiksu nejen autorům scénáře, ale hlavně ilustrátorům. Tohle rozhodně není pohádka pro malé děti.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.6. 13:22Hellboy a Ú.P.V.O.: 1952
  Je to klasický hellboyovský úlet s Rasputinem, tajnými nacistickými konspirátory a šílenými vědci, přičemž dojde na klasické pěsti pekelného kluka, ale oceňuji všechny díly, ze kterých alespoň trochu sálá ona tajemná atmosféra ruin, kostelů a hřbitovů, temných nocí, duchů apod. Také je znát kresba naprosto skvělého (mého oblíbeného) Maaleva.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.6. 13:16Ú. P. V. O. Peklo na zemi #03: Rusko
  Jsou to ruští vojáci, doktorko. Smrt mají v popisu práce.

  Dlouhodobě neskrývám, že mě tyhle celosvětově katastrofické kulisy příliš neberou, ale jak jsme tady uprostřed jednoho konkrétního ruského nadpřirozeného "problému", celkem mě to bavilo.

  P. S. Koukám, že cituji to samé jako Norri:)

  Celkový dojem: 70%
 • rajot
  rajot2.6. 08:56Balada pro Sofii
  Vesměs všechno podstatný o tomhle nádhernym, emocema protkanym komiksu už bylo řečený předchozíma komentářema. Nemůžu se ale ubránit dojmu, že Balada pro Sofii v katalogu CC bohužel zapadla tak nějak podobně nenápadně jako Daytripper u Crwe. A to je obrovská škoda. Můžete se mnou nesouhlasit, ale pro mě je tohle rozhodně nejlepší věc od CC od vydání Rváče. Přehlídnout tenle úžasně ztvárněnej příběh (Miloš Forman by se asi při jeho čtení trochu uculoval ;), reflektující širokou škálu lidskejch vlastností - těch kladnejch i těch zápornejch, ale i v tomhle případě naprosto lidskejch, přirozenejch a pochopitelnejch - by byla fakt škoda.