• trudoš
  „Dneska je pondělí, chytře přestrojené za úterý.“
 • davefa
  Tak toto me dejove dost miji. Kresba je dobra, k prostredi se vice nez hodi, ale dej je misty neprehledny a prekombinovany. Znovu uz to cist nebudu a vlastne mi ani vyrazne nevadi, ze u nas vice dilu nevyslo.
 • Darth Raelchi
  Nemám co dodat. Skvělá edice. Opravdu mnohem lepší než ta od Olympie. Nechám si určitě oboje, ale tahle jednoznačně vede. Krásně udělané a restaurované. Mám konečně všechna Fischerova pokračování, včetně stavby mládeže. Pořád to jsou Rychlé šípy, ať už je dobový kontext jakýkoliv a upřímně mě nijak nepohoršoval. Obzvlášť v této edici jsem se zaměřil výhradně na Fischerův um a sledovat jeho vývoj. Nikdy jsem to u něj nedělal a úplně zírám, co to bylo za kreslíře. Prokůpek a spol. krásně doplňují informace v doslovu. Bonusy jsou prostě bomba. Už se těším na druhou knihu. A už aby to vyšlo (běda jestli tam nebude Junek s Bohumírem Čermákem)!!!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.3. 17:23Kosmogoniály zpívá Silénus
  Vůbec jsem nevěděl, co čekat. Pár obrázků na netu, něco málo informací o Hyacinthovi a to je vše. Koupit, nekoupit, koupit, nekoupit... Takže koupit. A udělal jsem moc dobře. Místy jsem si připadal zpátky ve školní lavici v hodinách češtiny, kdy jsme brali antiku. Zajímavý počin ukázat názorně stvoření světa doplněné o výňatky klasické literatury. Krásně to do sebe zapadá, dobře volené pastiche, kresba parádní. Co víc si přát. Netypický komiks, netypická kresba, netypický námět. Mě to bavilo a naopak to ve mně vzbudilo dojem si zase něco přečíst z antiky. Dvakrát splněný úkol. Můžu jen vřele doporučit.
 • faster86
  příběhy běžných lidí, sousedů, hrdinů, každý příběh má asi 10 stránek+jednostránkový komentář, některé příběhy jsou zajímavější a silnější než jiné, ať už příběhem nebo převedením do komiksu (kresbou a scénářem) nicméně je to zajímavé čtení
 • Ivan Kucera
  Odpustite pridlhý koment, ale toto je čistý návrat do detstva, vymačkol som slzu. Pre mňa nostalgická perla (ešte väčšia, ako KVS: Nezastavitelný Juggernaut), nakoľko ide plus mínus o kompletizáciu vôbec nie zanedbateľného počtu zošitov Záhadného Spider-Mana, ktorého u nás v 90. rokoch vydával Semic-Slovart (ďalej S-S). Keďže mi rodičia nemohli kupovať všetko, tak som sa k dokončeniu niektorých Spajdyho dobrodružstiev dostal až práve vďaka tejto knihe. Opätovne sa mi bohužiaľ potvrdilo, že nech už bol S-S akokoľvek dôležitý v budovaní nášho vtedajšieho komiksového Ja (za čo mu patrí moje doživotné ďakujem), nejako extra sa s tým nesr... a jednotlivé zošity vydával fakt halabala (niektoré stránky proste vyhodil). Peter tu dostáva totálny záhul. Nielenže sa mu rúca osobný život (sklamaná teta, sklamaný Nathan, sklamaný Robbie), ale ešte proti nemu stojí skutočný výkvet protivníkov. Nielenže naokolo poletuje bláznivý Lampiónový Jack a z úzadia situáciu sleduje nebezpečný Red Ghost so svojimi superopicami, ale je tu ešte i Hobgoblin (v S-S verzii Mátoha, jeden z tých lepších prekladov), za nitky z úzadia poťahujú pragmatickí mafiáni Rose (v S-S verzii Ruža) a Kingpin. Vždy ma bavilo, keď Spajdy nestál proti fantazmagorickým sokom (prepáč, Vulture), ale práve proti realistickým protivníkom. Sila týchto uveriteľných sokov najviac vynikne vo futbalovom príbehu, ktorý je zbavený akýchkoľvek superhrdinských „hovadín“, ale funguje na jednotku (trochu dokonca pripomína osud Daredevilovho otca a to už je vysoký level). Čierny kostým síce vycíti Petrove skryté priania, ale zároveň sa podpisuje na jeho psychike. A aby toho bolo fakt veľa, o slovo sa hlásia aj antagonisti Black Cat, sympatický zlodejíček Fox a zvierací Puma (ďalší môj obľúbenec zo S-S série). Keď Peter pochopí, že nový kostým (ktorý si na Zem priniesol z Tajných válek superhrdinů Marvelu) je viac parazit, než symbiont, zasiahne do deja FF4. S Prvou rodinou Marvelu mal Sieťomil odjakživa zábavnú, dynamickú interakciu. FF4 ho síce Venoma zbaví a uväzní ho, ale organizmus veľmi rýchlo uniká zo zajatia, aby sa definitívne mohol prerodiť v jedného zo Spajdyho najúhlavnejších protivníkov (viď. udalosti z KVS: Zrození Venoma, aj keď podľa môjho skromného názoru je Zrození Venoma paradoxne menej o Venomovi, ako V kůži vetřelce). Scenárista Tom DeFalco svojho času so Sieťomilom stváral neskutočne veľké kokosoviny. Najsilnejší z príbehov ale nepatrí akcii, ani mafiánom, ale obyčajnému dievčaťu, MJ, u ktorej zrazu vidíme aj jej druhú, odvrátenú, temnú stranu plnú tragickej a smutnej minulosti. Nie je to teda napokon len Peter, kto celý čas nosil masku...
 • Ter
  Uuuff!! Dávam tri *, z toho 2 sú za ilustrácie. Už dlho sa mi nestalo, že som sa musel nútiť to dočítať. Nie preto, či je to staré. Ale sú omnoho lepšie batmaňácke komiksy aj bez statusu "legenda".
 • sedw
  Ani poslední díl první části nezklamal a opět musím dát plný počet. Ke komiksům ze světa Temné věže jsem přistupoval s jistou mírou skepse, ale bylo to zbytečné. Dostal jsem velmi dobře provedené rozšíření světa, který jsem si oblíbil již v knižním provedení.
 • tom173
  tom17328.3. 22:38Bouncer
  Velkolepé dílo, které stavím stejně vysoko jako Kastu metabaronů. Jodo se tu drží poměrně při zemi a vypráví tři nádherně nakreslené povídky z doby konce občanské války, jejichž hlavním motivem jsou opět rodinné tragédie. V tomhle podání je divoký západ opravdu drsný a nikdo tu nejde pro nějakou tu vraždu či znásilnění daleko. Násilí tady ale vždy slouží příběhu, postavy jsou mistrovsky napsané a na stránkách doslova dýchají. Největši komiksový zážitek za poslední dobu a čirá esence westernu!
 • puolpm
  Neviem úplne prečo, ale séria ma stále baví, taká jednoduchšia ale riadne akčná zábava. Oceňujem hlavne Amandu a vyobrazenie Harley je také zaujímavejšie ako v jej vlastnej sérií. Pre plné vychutnanie tohto dielu je dobré čítať aj sériu Supermana v Action Comics (ktorý je mimochodom vynikající), tentokrát sa to dosť prelína. Teším sa na pokračovanie.
 • trudoš
  Třetí album nabízí nejdramatičtější rozjezd série, když nám ikonického hrdinu zastřelí hned zkraje. Tomu říkám otvírák. Následuje boj za jeho odkaz, který na svá bedra dle očekávání přebírá Bucky Barnes alias Zimní voják. Napětí se však postupně rozmělňuje a ztrácí šťávu, což vrcholí nesmyslným konfliktem mezi třemi padouchy, jehož konstrukci jsem doteď nepochopil. Přijde mi, že jej Ed Brubaker vymyslel jen proto, aby plány záporáků nakonec nemohly vyjít. Přitom celá zápletka nepostrádá perfektní nápad a dlouhou dobu si udržuje adrenalinový spád, jenže je to běh na tak dlouhou trať, že tomu jednoduše dojde dech.
  Především mi ale vadilo, jak samotná smrt Captaina proběhla ráz na ráz a život šel dál. Evidentně mě minuly další sešity mimo základní sérii, na které se v albu nedostalo, a ty tady citelně schází (ostatně jako celá Občanská válka, jejímž vyvrcholením kniha začíná). Pořád ale jde o pořádnou nálož superhrdinského dobrodružství, která by neměla chybět v knihovně žádného fanouška.
 • trudoš
  trudoš admin28.3. 15:57Potápěč
  Kanadský umělec Jeff Lemire umí jako málokdo skloubit snové náměty se zcela reálnými postavami, jež neřeší nic menšího než nějakou tu krizi středního věku, případně boj s démony minulosti. Přičemž zmiňovanými hrdiny jsou často naprosto obyčejní lidé a jejich naprosto obyčejné životy. Čtenář tak snadno v příbězích nalezne sám sebe a to ani nemusí být neohroženým válečníkem, sličným šlechticem nebo vychytralým lapkou. Tahle přirozená cesta životem je přitom neskutečným způsobem podmanivá, třebaže málokdy nabízí nějaké blockbusterové výstřelky – ostatně Lemireova skromná kresba se o nic podobného ani nesnaží. To platí také pro Potápěče, který sice pracuje s fantaskním motivem, ale jádrem vyprávění je především rodinné drama o vyrovnání se s rolí otce i syna. Nejvíc mě na tom fascinuje, s jakou důvěrností dokáže autor vystihnout podstatu lidské nejistoty, utíkání od problémů a zdánlivého sobectví, v tolika různých variantách. Až si jeden říká, co že to ten chlap musel mít za dospívání…
 • louza
  Knih s Venomovým titulem už v rámci kompletů vyšlo poměrně dost. Tahle se liší tím, že skutečně JE o Venomovi a Spidey tady hraje spíš druhé housle a fackovacího panáka. Takže pokud zubatého uslintance máte rádi, není nad čím váhat. Micheline je skvělý scénárista, což potvrzuje i v této knize. I když to z počátku skrze fádní výkop příběhu vůbec tak nevypadá. Venom utíká z vězení. Zase. Jde po Parkerovi. Zase. Navštíví tetičku May. Zase. Ceasar a jeho pohůnci jdou po MJ a Spidermanovi. Zase. Koho by napadlo, že se z toho autor vykřeše se ctí, Venoma se napoprvé zbaví docela originálně a skoro definitivně? A napodruhé čeká čtenáře dokonce souboj na pustém ostrově v duchu nejlepších osmdesátkových řežeb typu Predátora. Závěr knihy je pak čistý neředěný Venom a jeho origin, který vůbec není příběhově špatný. Na rozdíl od odporné Larsenovy kresby, která vypadá, jako kdyby se soudobý mistr karikatury Romita Jr. příliš vzhlédl v McFarlaneovi. Venomova pomsta možná není žádné veledílo a na to co od Michelinea očekávám, je to trochu moc akční. Některé části Michelineovy tvorby se mi líbily zkrátka více. Kniha ale krásně mapuje rozvoj Venomovy postavy a rozhodně jde o záležitost, kterou si chce přečíst každý fanoušek crewního Spideyho z přelomu milénia, protože v sobě nese základ sešitově vydaného příběhu o Carnageovi. Ten nás snad brzy čeká i v rámci Spideyho kompletu.
 • Spider-man
  Pořád nevím, proč si v DC hrajou na tu temnotu a ty komplikovaný vyprávěnky...neustále přeskakování v ději, mezi postavami, samé flashbacky, flashforwardy apod. To neumí jednoduchý, přímočarý akční příběh? Aby člověk nemusel furt přemýšlet, proč po otočení stránky je někde jinde, někdy jindy, u jiné postavy a řešil neustále souvislosti.
 • Final
  Final mecenáš28.3. 11:20Radiant #02
  Opravdu nápaditá a zábavná francouzská manga!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš28.3. 10:541984: The Graphic Novel
  Četl jsem hodně adaptací a i když mám pár favoritů (bohužel se ale jedná o krátké adaptace), tak jsem ještě nečetl dlouhou adaptaci, která by mě opravdu bavila a užil jsem si ji. Většinou se jednalo o autorskou licenci, kdy autor popustil uzdu své fantazii na takovou úroveň, že z předlohy zbyl maximálně jen název díla. S adaptacemi se roztrhl pytel a ať už se nám líbí nebo ne, mají své místo. Buď jde o kalkul vytřískat z díla ještě víc peněz, nebo se jedná o poctu předloze. Zde se jedná o to druhé, to je na první pohled vidět. Tady si někdo dal péči a tady se někdo snažil záměrně netrivializovat původní látku. K tomu všemu je kresba vynikající a drží tempo četby. Nenudí a nezasekává se. Vše je plynulé a logické. Panely na sebe navazují, co se výpravnosti příběhu týče, nicméně pár panelů bylo umístěno na konci pár stránek poněkud nešťastně a plynulosti to trochu ublížilo. Přesto všechno je tohle komiks, který už se nebojím porovnat se světem a ukázat, že i my umíme komiks hoden světového formátu. Takhle se má tvořit. Tohle nejsou pokusy ukázat umění za každou cenu a jak jsme odlišní a jak děláme věci jinak. Ty naše pseudo patlaniny a hraní si na umělecký komiks, který má tzv. kde kdo chuť si přečíst a vzývá je jen proto, aby nebyl za outsidera a mohl se poplácat po rameni, že tomu rozumí a jak je umělecky založený. Komiks má být především čitelný - to tady je! Dále, i když nejsem velkým příznivcem mangy a užívání manga stylu v komiksech, tady mi to nevadilo. Konkrétně mluvím o obličejích postav. Vliv mangy se zde opravdu nezapře, ale postavy jsou zase díky tomu aspoň čitelné co se emocí týče. Spíš mě to trklo, že to tam je, ale nijak zvlášť jsem tomu pozornost nevěnoval a po pár stránkách mi to už ani nepřišlo. Komiks je prostě dobře zmáknutý a Namai fakt předvedl, že umí. Už ty Kapsy se povedly, ale tohle je opravdu jeho opus magnum. Rád bych ale, aby to neskončilo u tohohle díla a předvedl další porci svého talentu. Třeba adaptuje Brave New World... Adaptace také nejsou mým šálkem a beru je velmi zřídka. Pokud je mám vzít, resp. pokud si je vezmu, tak mi jde především o uměleckou stránku, až pak řeším schopnosti zkratky a adaptování samotné látky. Tady se povedlo obojí. Musím ještě pochválit anglickou verzi, která se rovněž povedla. Jazykově tomu nemůžu nic konkrétního vytknout, bylo to srozumitelné.
  Namai se prostě přiřadil k dalším borcům naší současné scény jako je třeba Grus, Suchánek, Šimečková nebo Ledecký.
 • Mleako
  Z téhle knihy byl za mě nejzajímavější poslední sešit s Jackpot. Příběh s Kraven jr. má jeden zajímavý twist, ale jinak je to jen solidně napsaná mlátička. A extra sešit s Harryho oslavou pobavil. Celkově takové trochu lepší tři hvězdy.
 • Palebras
  Třetí a poslední pokračování Birds of Prey uzavřelo kruh událostí prolínající se všemi třemi díly. První díl byla příjemná oddychovka, kdy díl druhý byl ve všech směrech rozmáchlejší. Třetí pokračování všechno posouvá o level výše a dostáváme více postav, více akce a hlavně přináší rozuzlení všech událostí. K týmu se připojí další členky jako Poison Ivy, Harley Quinn s Catwoman s několika dalšími postavami a opravdu se jedná o fajn týmovku, kterých zde už sice bylo nepřeberné množství, ale ne vždy to úplně vyšlo tak, jako v tomto případě. Všechny rozmanité příběhy mi sedly a přiběh točící se kolem pandemie v Gothamu, byl vzhledem k dnešní situaci vyloženě trefný. Potěšila i určitá narážka na Terminátora, která mi dokázala vyvolat na tváři úsměv, takže zde palec nahoru. Kresba jako v předchozích dílech hezky barevná až cartoonová, ale nedokázal bych si v tomto případě představit nic jiného. Jsem rád, že si k nám Birds of Prey našly cestu, protože se jedná o příjemnou týmovku, která patří k tomu lepšímu co zde z této řady vyšlo. Za 4*
 • PKD
 • Sagikkun
  Tohle se mi hodnotí poněkud hůř. Na jednu stranu se nám zde představují zajímavé osudy a tajemství, na druhou stranu je jich tolik a naplácaných na jednom místě, že to byl pro mě už trochu mišmaš. Skáče se tu z místa na místo, mezi různými časy a postavami, a tím to na mě působilo zbrkle a občas poněkud nepřehledně. Taky jsem si ne vždy byl jistý logikou některých postav a v některých situacích. I přes to je to ale stále zajímavé čtení s úchvatnou kresbou (v soubojích ale klasicky trochu nepřehlednou). TG mě stále baví a považuji ho za jednu z nejkvalitnějších mang vydávaných u nás, tohle bylo ale kvůli své struktuře s porovnáním s ostatními díly trochu slabší.
 • louza
  Po úvodu do děje a několika humoristických i dramatických odbočkách v této knize autor zase výrazně posunuje hlavní linii a rozplétá velkou část pozadí příběhu. Stále při tom drží cartoonový glanc krásně fungující s komiksovou rétorikou díla. Kůstek zase jednou dokazuje svůj legendární status. Opravdu úžasná věc i po letech.
 • Palebras
  Od sebraných soudních spisů jsem prakticky nic moc nečekával a ve finále jsem byl překvapen, jak dobře jsem se bavil. Kniha obsahuje dva dlouhé příběhy, které jsou opravdu různorodé a setkáme se v nich jak s mimozemšťany a dinosaury, ale také s různými kulty a dalšími šílenostmi. Kresba byla fajn a korespondovala s dobou, jen jsem měl občas problém s kresbou McMahona, která byla někdy dost nepřehledná a já se vždycky radoval, když další pokračování kreslil například Bolland. Celkově se ale jedná o fajn retro které se dobře čte a zabere pár delších večerů. Za 4*!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.3. 15:23Pecka
  Výborně "zahrané" emoční a psychologické drama. Přestože jsem se obecně měl problém s kýmkoli v příběhu ztotožnit, už dlouho jsem tak silně spolu s hrdin(k)ou necítil zoufalost z rozchodu...

  P. S. Škoda, že občas uteklo nějaké to písmenko mimo bublinu.

  Celkový dojem: 70%
 • Sagikkun
  Sagikkun26.3. 13:20Berserk #04
  Rád bych požádal všechny, kterým se poněkud náhlá změna žánru moc nezamlouvá, o strpení - opravdu to pak stojí za to. Démonů a všemožné havěti si pak užijeme víc než dost; aby Berserk ale nebyl "jen" pouhou dark fantasy rubačkou (což opravdu není!), je tento origin nutný - pro mě je to zároveň nejlepší origin, co jsem v manze četl. V The Golden Age arcu nepotkáme mnoho démonů, jsme na počátku všeho a dávkuje se tak postupně. Důraz je tak především na psychologii postav, jejich vývoj a motivace - pro budoucí děj je to nesmírně důležité a čtenář bude pak na tohle období vzpomínat.
  Zároveň to neznamená, že by teď byl děj nudný či by ubral na akci, to vůbec ne. Je to stále svižné, akční, a co si zkrátka nemohu dostatečně vynachválit, tak je kresba a některé opravdu úchvatné scenérie.
  Berserk je pro mě definicí perfektní mangy, a hltám u něj každou stránku. Užívejte si momentální "klidné" období a bedlivě sledujte všechny postavy, má to vážně smysl.
 • Good Games
  Ateliér špičatých klobouků 3 výrazne spomaľuje svoje tempo a tentokrát neobsahuje žiadne veľkolepejšie momenty. Kým predošlý diel mal skvelý úvod s drakom a aj napínavé finále s rozbúrenou riekou, tretí diel také scény neobsahuje a je omnoho komornejší. Kamome Shirahama však rozohráva zaujímavý príbeh, v ktorom postavy nie sú čiernobiele a pravdepodobne nám ešte ukáže v budúcnosti dostatok napínavých scén. Jej kresba je skvelá a aj kvôli tomu sa oplatí dať tejto mange šancu. =►Celá recenzia◄=
 • Good Games
  Kůstek 06: Starcova jeskyně je po uvoľnenejšom a akčnom piatom diely výrazne temnejší. Už tu ide naozaj do tuhého a stret dobra so zlom sa nedá zvrátiť. Dokážu hrdinovia zabrániť rituálu pri krvavom svite mesiaca? Kto je Černá kápě? Jeff Smith vymyslel skvelé charaktery a jeho príbeh je veľmi dobre vystavaný a pútavý. Obrovská vďaka Crew, že túto kultovú sériu začali vydávať znovu a tentokrát v podobe, akú si Kůstek zaslúži. =►Celá recenzia◄=
 • faster86
  Tak tohle mi sedlo jak prdel na hrnec, kresba, děj, postavy... o řád lepší než předešlý díl. Je to rychlé svižné, akční... super
 • faster86
  fanoušek pejsků, fanoušek kočiček, fanoušek hellboye... pro tyto je to must have. Ze začátku příjemně roztomilý feeling jak první díl, posladní dva sešity se mi ze začátku zdáli jako fakt kreténské zezačátku, ale ukončené jsou perfektně, takže nemůžu říct půl slova
 • faster86
  5 členů týmu, 5 příběhů které jsou průřez různými žánry, hezký, když vyberu namátkou příběh s Abem tak ten se mi moc nelíbí ohledně kresby, ale zase je příjemně hororový ve stylu vetřelce... ono ať chytneme jakoukoliv sbírku povídek od mignoly a jeho kámošů tak nemůžete sáhnout vedle
 • trudoš
  Já na ty starý komiksy prostě moc nejsem. Nejen že mě nebaví dějově, ale ani po stránce imaginace nejde o žádnou výhru. Tahle éra X-Menů se totiž nese v duchu, že někam naběhnou, poperou se, a když prohrají, stáhnou se, přeskupí a vlítnou na to znovu. Do toho pubertálně hláškují a to i navzdory faktu, že pravidelně dostávají na frak. Vlastně jediná chvíle, kdy projeví jakousi invenci, je, když se Cyclops infiltruje k padouchům coby Erik the Red, ale je to tak neuvěřitelně absurdní plán, že jej mohli vymyslet snad jen v Marvelu. Dost mi pak vadila scenáristická nesoudržnost, kdy si v jedné chvíli Iceman vytvoří z ledu klony a Marvel Girl je začne ovládat, ovšem později už nic takového neudělají, ačkoli je to vlastně ideální taktika. Stejně tak mi hlava nebrala proměnu Magneta v dokonalého robota – jak mohl mít jeho schopnosti a proč s podobnými roboty vlastně neovládl svět? Prostě nápady se snaží trumfnout nápady, mixuje se všechno možné, ale celkově je to spíš na škodu než k užitku.
 • Ivan Kucera
  Problém komiksovej knihy Zrození Venoma nie je v tom, že by šlo o mizerné príbehy. Naopak, jedná sa o „klasickú“ spider-manovskú porciu, ktorá ak by v 90. rokoch vyšla v semic-slovarťáckom Záhadnom Spider-Manovi, dnes by som na ňu spomínal so slzou v oku. Jasné, nepatrí to k tomu zásadnému, čo sa v Sieťomilovom kánone v minulosti stvorilo, ale rozhodne som z jeho pavučiny čítal už slabšie veci. Potešil ma krátky, ale dojemný dialóg medzi MJ a tetou May a niekoľko príbehov kreslil môj miláčik Todd McFarlane (aj keď na jeho spajďácke úlety Úhel pohledu a Utrpení sa to predsa len nechytá). Problém knihy Zrození Venoma je v tom, že obsah neodpovedá názvu. Táto kniha je totiž o všetkom možnom, len nie o Venomovi (dvojnásobne nie o jeho zrodení) a v niektorých dokonca ani nevystupuje (!). A zo zmutovaného zajaca mi v krku zabehla mrkva. Resumé: viac o Venomovi je paradoxne KVS: V kůži vetřelce.
 • Zack
  Zack admin26.3. 01:05Krásná temnota
  Naprosto neuvěřitelně dobře vystavěný comics o tom, jaký jsou děti. Naprosto tupý, nezodpovědný, sobecný, destruktivní svině. Autoři se s tím moc nemažou, i ty nejhnusnější scény jsou podávaný jako pohádkové dobrodružství, celý je to odporně krásný. Celou dobu jsem u toho byl nasranej. A úplně cítím, jak mi stoupá tlak jen si na některý scénky vzpomenu.
  Podle mě jedna z nejlepších věcí, co Crew kdy vydala.
 • Good Games
  Krysí královny 2: Do dáli se vinoucí chapadla N’Rygothova je podarené pokračovanie zábavného prvého dielu. Síce je tu viac temnoty a menej humoru, no stále si to udržuje svoju sviežosť. Ak sa vám páčil prvý diel, nemáte nad čím rozmýšľať, aj tentokrát je to poriadne vulgárny a krvavý fantasy masaker plný hlášok, drog a sexu. =►Celá recenzia◄=
 • mAGiic
  Taková klasická týmovka, akorát je v podstatě originem v restartovaném univerzu NEW 52, kdy se nesourodá parta superhrdinů musí spojit proti Darkseidovi, příběh Geoffa Johnse asi ničím nepřekvapí, kresba Jima Lee je asi hlavním plusem tohohle booku. Green Lantern je neskutečný douche. 3*
 • deefha
  Hlavní příběh tentokrát věru nic moc. Naopak potěšily válečné vzdušné eskapády dědy Simpsona a jednostránková Grandiózní dobrodružství radioaktivního Huga.
 • deefha
  deefha25.3. 10:33Tesáky
  Tahle jednohubka je černá jako noc a chutná po krvi (a psích chlupech...). Tématika je mi blízká, proto jsem si těch pár stránek užil podobně, jako jinou pekelnou jednohubku - Belzepubové (ty ale považuju za lepší). Především ale obdivuju autorku, jak se dokáže vymanit ze svých infantilně-autisticko-menstruačních Sarah's Scribbles, kterými se původně proslavila. Tesáky jsou ve všech směrech na opačné straně spektra (včetně kresby) a hlavně o třídu lepší... takže určitě nebudou mít takový úspěch :-) Nicméně já bych si klidně dal krevní nášup. Jo a mohly by tam být nějaké kočky, když je má Sarah tak ráda. Já je mám taky rád.
 • james89
  Jako fanoušek Foglara a RŠ byla pro mě povinnost si knihu pořídit. Někdo by to mohl považovat za zbytečnou knihu, ale zde je fajn, že první příběhy jsou zde uvedeny ve všech mně známých verzích. U knih od Olympie byla jen jedna verze a jiná než např. u sešitových vydání od Olympie nebo Pulsu z 60.let. Moc pěkná kniha. Tak to už snad bude z vydání RŠ vše, protože už jich je celkem dost :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.3. 09:07Panik!: Pandemický deník z Itálie
  Takový prostý deník s kresbou, která je na první pohled sice celkem jedinečná, ale děsně mě iritovala tím, jak se mi vlastně nelíbí. A jak je originální kresba, tím méně je originální vyprávění z pandemické karantény, což nezachrání ani rostoucí pes, si myslím.

  Celkový dojem: 40%
 • Hanussen
  Z komiksového Conana jsem měl trochu obavy, protože pár Howardových povídek jsem četl a sice se mi líbily, ale nebyl jsem z nich ani úplně odvázaný. Komiks ale úplně geniálně rozvíjí původní povídky a dodává jim nový dech, který mi v nich trochu chyběl, a vytváří tak nové příběhy, ale stále psané Howardovým stylem. Na kresbu jsem si musel nejdřív trochu zvyknout, ale po chvíli už jsem hltal jeden panel za druhým. Pro mě osobně velmi příjemné překvapení!
 • Ivan Kucera
  Prisahám na Latveru, že som snáď nikdy v živote nečítal peckový komiks o FF4. A nie je ním bohužiaľ ani tento. Oceňujem kresbu Mikea Wieringoa a Caseyho Jonesa (áno, fakt sa volá ako chlapík z Nindža korytnačiek) a to, že scenár od Marka Waida (Amazing Spider-Man: Rodinný podnik, JLA: Babylonská věž) nie je postavený na akcii, ale skôr na dialógoch, postavách, vzťahoch a dramatickej zápletke. Čo je osviežujúce najmä v porovnaní s inými superhrdinskými komiksami, v ktorých sa reže sto postáv naraz bez ladu a skladu a čitateľovi je to fuk. Bohužiaľ, to sú asi jediné plusy komiksu Fantastic Four: Nemyslitelné. Jeho čítanie mi bolo tak nejak ukradnuté a pravdupovediac som sa v deji nedobre orientoval. Navyše musíme vziať do úvahy, že ak z toho chcete mať plnohodnotný dojem, musíte si kúpiť aj iný komiks z UKK a to Fantastic Four: Rozhodná akce, keďže ide o jeden príbeh rozseknutý do dvoch kníh. Po druhom prečítaní (každý komiks čítam dva razy) je to ale o poznanie lepšie, hoci stále žiadny zázrak. Páčili sa mi niektoré výtvarné nápady (Thing temer až hororovo sa vynárajúci zo snežnej búrky alebo Reed v gigantickej knižnici), na UKK pomerne bohaté bonusy a také tie kamarátsko-rodinné veci typu balón s vodou. Postaviť proti sebe mágiu a vedu nie je zlý nápad (takže možno bude hosťovať v astrálnej podobe i istý pán s divným plášťom...), ale prevedené do praxe ma to príliš neoslovilo.
 • Sagikkun
  Okej, tak tohle byla fakt chujovina :D Do nějaké poloviny jsem si to užíval, protože to byla klasická Královská hra jako v předchozích svazcích - psychologické béčkové drama, které se i přes svoji stupiditu a přehnanou vyhrocenost rychle čte a nedá se mu upřít to, že čtenáře zajímá, jak to dopadne. Pak ale přišlo odhalení a... eh... well... nejenže to byl let down jak prase, protože to celé působí hrozně líně... já si hlavně ani nejsem jistý, že jsem pochopil ten konec.
  Série to nebyla špatná, jak jsem už říkal, byla to béčkovina, ale taková ta lepší, svižná a krátká, nenudilo to. Konec byl ale už na takhle průměrnou kvalitu série podprůměrný.
 • Sagikkun
  Pecka. V rámci SnK série je tohle absolutní topovka, o které se ale nemohu moc rozepsat, jelikož všechno, z čeho jsem zde nadšený, by byl spoiler nebo přinejmenším ochuzení o naprosto úžasný moment překvapení. Takže v krátkosti jen řeknu, že je to skvělé jak v akci tak v dialozích - kde jsem měl zvlášť husinu z Erena a jeho následného nástupu - a dokonce se mi to zdálo o třídu lepší i v kresbě. Je neskutečný a nestačím dostatečně obdivovat, kam se celá série od prvního dílu dostala...
  Skvělá práce, Isajamo!
 • Hanussen
  Nakreslené to je krásně, napsané slušně, ale moc nového ani extra zajímavého se tu nedozvíme. Nové postavy mají celkem potenciál, ale moc se tu o nich nedovíme, hodil by se možná delší příběh (nebo naopak ještě kratší). Taková doplňová povídka k Podivným místům, kdyby to vyšlo dohromady, tak bych se ani nezlobil.
 • Palebras
  Celkově vyvedená oddychová zábava, cílící převážně na mladší čtenáře. Příběh je většinu času jednoduchý a příjemně odsýpá. Hlášky jsou někdy lepší, někdy horší, ale nesklouzávají k trapnosti, což je určitě v komiksu tohohle typu velké plus. Je pravdou, že se v příběhu mihne docela velké množství postav, ale dle mého se nejednalo o nic zásadně špatného a průměrný čtenář Batmana a Želv se v pohodě zorientuje. Kresba je příjemně cartoonová a celkově zde sedí perfektně. Solidní zábava na odreagování, buď společně s prckem, nebo jako fajn dárek mladšímu čtenáři. Rozhodně ale neurazí ani náročnějšího čtenáře či milovníka klasických animáků. Za 4*!
 • VanTom
  Dva temné, nekompromisní, přímočaré příběhy gradují 1. dějství, přičemž prokletí lorda Baltimora se prohlubuje (i získává na osudovosti) a dosažením cíle jeho terminátorská cesta zdaleka nekončí. V kombinaci s jednoduchými linkami až stylizované kresby nabízí 4. kniha dokonalou atmosférickou řež od začátku do konce.
 • VanTom
  V těchto béčkových, převelice ukecaných akčních rubanicích vždy Spider-Man (bez svých civilních patálií poměrně jednorozměrný, ba až zaměnitelný hláškař) náhodičkou narazí na nějakého superhrdinu, spolu splní misi (= porazí superpadoucha), načež odlétá v dál, aby za rohem potkal dalšího. Přestože se události provazují s komiksovými řadami hostujících postav (nejvíc v případě Iron Fista, kdy ukončují zápletku jeho zrušené série – také se tu Pavouk jenom plete), na Spideyho samotného nemají žádný dopad. Dokážu si ale představit, že jako dítě bych Claremontovy pulpové nápady žral s nadšením, obzvlášť v Byrneově krásně barevné, přehledné kresbě.
 • VanTom
  Jelikož si dal scénárista za cíl propojit starověké mýty, biblické báje i klasickou fikci (upíři) s lidskou historií, vědou či anatomií, neustále obšírně a komplikovaně vysvětluje, odhaluje, kombinuje. Nemůžu říct, že by mu to do sebe nakonec nezapadlo, ovšem ve své podstatě přímočarý souboj o budoucnost lidstva hraje s tolika nestálými proměnnými, že již nevzbuzuje téměř žádné emoce. Ty totiž opravdu nenahradí epická a nádherně vykreslená akce (Benátky postavené na krcích zkamenělé Hydry berou dech).
 • VanTom
  Vzhledem k nepředstavitelné oběti jednoho z hrdinů se ostatní spíše nimrají ve svých pocitech, aby se v závěru šlo na to – útěk započal! I přes zásadní dvouměsíční zdržení samozřejmě útěk dokonale naplánovaný, dopředu předvídající okolnosti a chování všeho a všech.
 • VanTom
  Méně se dedukuje a špekuluje, více se věci hýbou dopředu (a stranou), a to neočekávaně, bez přičinění našich géniů. Zatímco první dvě knihy mě úplně neuchvátily, teď jsem rád, že jsem dal sérii další šanci.
 • Copak(:-chceš
  Páni, tak to bych do Německa neřekl. A docela povedené.