• perak
  Nedávno jsem četl Pochmurný kraj Odkaz a přijde mi, že to má hodně paralel s Lady B. Autoři se snažili navázat na úspěšné série a úplně se jim to nepovedlo. Jako základ se vezme druhá světová válka, to nemůže nikdy škodit; namísto plíživého děsu a tajemna, které hlavní hrdiny obklopovali v původních sériích, jsou nyní všudepřítomné záporné postavy, které ale zastrašit nedokážou (třeba velké létajííc oči jsou spíše k smíchu); nezajímavé postavy; lesbický vztah hlavních hrdinek; rychlé přemožení záporáků. Potěšilo zasazení příběhu do Č Krumlova a některé pasáže knidy, ale celkové vyznění bylo zklamáním z nevyužítého potenciálu
 • mára
  mára mecenáš1.9. 01:41Stavba komiksu
  Je skvele, kdyz umi odbornik mluvit o tematu jasne a strucne. Tohle je presne opacny pripad. Roztrzeno a vyhozeno.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš31.8. 22:06Růžový a černý
  Sandovalův art style mi hrozně sedí. Za ten mu odpustím cokoliv a rád si koupím další knihu. Zbožňuju jeho kresby dívek. Jeho úchylku na zuby. Ale ohledně příběhu se nechytám. Čtu to jako mírně navazující surreálné obrazy. A baví mne to. Ale na 5 hvězd by to bylo jen kdyby mne odrovnal i příběh. Úchylné to je teda až jsem se místy musel smát :D
 • perak
  perak31.8. 21:48Žoldnéř #07: Cesta
  Začátek s obřím pavoukem a hmyzáky nebyl nijak originální, ale ještě to šlo. To měl autor více rozvést, udělat nějakou zápletku a byl bych spolu se vždy výbornou kresbou spokojen. Bohužel zbytek knihy už byla změť ne dobře rozvitých nápadů. Tentokráte ani bonusy nebyly příliš zajímavé. Bohužel dosud jasně nejslabší díl.
 • Norri
  Norri mecenáš31.8. 20:35Nimona
  Zpočátku divoká historka, která ke konci dostala poměrně zajímavou hloubku. Rozhodně to není špatné a bavilo mě to. Nevím, zda měla Nimona už od začátku jasné hlavní téma, kterým je boj proti totalitnímu režimu. Pokud ano, pak to autorka vymyslela moc pěkně, protože to téma v příběhu od začátku pomalu a nenápadně vyrůstá. Nejsem si ale úplně jistý, co z tohoto komiksu dělá pomalu kultovní záležitost (můj dojem z doporučení, které jsem dostal). Možná je to ta romantická linka, která mě teda nevzala. Možná je to parodováním fantasy a různých hrdinských stereotypů. Spíše je to ale příjemnou atmosférou celého příběhu, který (čistě subjektivně) balancuje mezi amatérskou tvorbou a zkušenou profi prací.
 • martin28
  Lahůdka pro všechny fandy, tedy zejména Jokera. Zajímavá verze původu tohoto Batmanova úhlavního nepřítele. První povídka ujde, skvěle navnadí a pak už jde kvalita strmě vzhůru. Trošku jsem měl obavy z barevné verze. Četl jsem Kameňák v Crwi snad dvacetkrát, přesto musím konstatovat, že tahle barevná verze se mi líbí podstatně více. Barvy nejsou přesaturované a naopak, vše je s citem a precizností chirurga jemně dobarveno. Jokerovy vzpomínky v černé a bílé skvěle kontrastují s rudými krevetami, jak situace v baru houstne. Na závěr bych rád pochválil kresbu Briana Bollanda, protože mi k Netopejrovi sedla nejvíc, tedy z toho, co jsem s ním zatím četl. 95%
 • choze
  choze31.8. 13:29Zarov
  Scenáristicky přímočará honička parádně nakreslenou džunglí a ve výsledku fajn oddechová jednohubka. Z původně záporáka a lovce Zarova tady scenárista dělá hrdinu (jednoduchým trikem - pošle na něj přesilu) a loveného, tím ale veškerá vynalézavost končí. V podstatě jde o souboj dvou psychopatů, přičemž ale oba psychopati i ten souboj nejsou výrazněji propracovaní, zajímaví nebo zábavní. Od Zarova líčeného jako ultimátní lovec jsem čekal rafinovanější a barvitější lov.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin31.8. 08:59Sweet Tooth - Mlsoun #02
  Takový ošklivě (přesto hezky, chápete) nakreslený příběh, který má sem tam cosi z The Road, sem tam cosi z Walking Dead... stále si myslím, že hlavním pozitivem tohoto příběhu je napínavost, rozhodně ne příběh samotný, který si kvůli oné napínavosti napomáhá scenáristickými zkratkami a náhodami, případně hloupostí či naprostou laxností a neopatrností hlavních postav. Tolik věcí by se totiž jinak nemuselo stát.

  Celkový dojem: 70%
 • perak
  Výborný příběh, který mne bavil hned od první stránky. Spolu s hlavním hrdinou se dostáváte do situace, kdy nevíte, co je skutečnost a co je jen odrazem vaší mysli. Atmosféra a napětí postupně narůstá a úsměv malých panenek udělaných z kůže a kostí malých dětí nenechá čtenáře klidným. Povedený je i závěr, který není žádným happyendem a opět trochu nechává na čtenáři, jak si vše vyloží. Povedená je i černobílá kresba a rozvržení panelů, které především na začátku každé části navozuje atmosféru roztříštěného vnímání reality.
 • Azalin
  Na to že je to Deadpool, tak to vlastně nebyla tak špatný. Jako příloha Pevnosti OK.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.8. 10:42Castaka / Metabaronovy zbraně (paperback)
  Zatímco v Castace těžko rozhodnout, zdali Jodorowsky rozvíjí zajímavou rodinnou historii, omračuje nás svým vykreslováním bohatého světa, který je inspirován křesťanstvím, Japonskem, buddhismem a kdovíčím ještě, vtipně hláškuje, nebo nás chce šokovat hektolitry vylité krve a divnou pseoudmorálkou zakotvenou v pitomých kodexech, v Metabaronových zbraních už totálně ulítl a stvořil cosi nesmírně pitomého a nezáživného ve stylu triviálního fantasy: někam dojdi a něco získej. První příběh se dal číst a místy mě i bavil, druhý vůbec ne. Jodorowsky je za vším tím universem, dobrou kresbou a nápady vlastně strašně mělký... vše stejně skončí vulgární řeží.

  Celkový dojem: 40%
 • Ivan Kucera
  „Začalo to jako ostatní války. Křivdou.“ Toto sa (po dejovej stránke) asi ani nedá pochopiť a ak áno, tak možno pri štvrtom, piatom čítaní (ja som to čítal dva razy a nič). Millerova kresba ma nikdy ktovieako nebavila, ale tentokrát je to ozaj sfušované. Teoreticky to môže trochu pripomínať, čo ja viem, Richarda Corbena, ale kým ten je môj obľúbený, tak toto sa mi fakt nepáčilo. Na pokračovanie kultovky 3OO sa čakalo dve desaťročia (!). Žiaľ, zbytočne. Keď oba komiksy postavíte vedľa seba, vďaka starostlivej opatere Comics Centra vytvoria pekný, konzistentný pár s príjemne atypickými rozmermi, lacetkou a tvrdou väzbou. Nechcem byť osobný, ale pripadalo mi to ako keby Frank prekonal infarkt a napriek tomu mu „dovolili“ kresliť (aby som ale Frankovi nekrivdil, niektoré zábery na rôznymi šialenými spôsobmi odetého a inak vyzdobeného Xerxésa sú impozantné, len či to nie je málo). Zázrak nie je ani scenár. Čítal som a čítal a čítal, prehŕňal jednu stranu za druhou a štvrtú za treťou a zrazu som si so šokom uvedomil, že vôbec netuším, o čom to je. Urobiť prequel (resp. rip-off) postavy, ktorej slovo pokora nič nehovorí, vonkoncom nie je zlý nápad, skôr naopak. Lenže ono to tak skáče naprieč rokmi a postavami, že nebudete mať šancu chytiť sa a o samotnom Xerxésovi je to paradoxne nakoniec menej, než ste čakali. Chápem, že Frank nechcel urobiť nové 3OO. To by ani nemalo zmysel a ani by som to nechcel čítať. Ale toto sa ubralo natoľko radikálne odlišným smerom, že ma s prepáčením až otravovalo čítať to. Mne to vlastne ani nepripadalo ako normálny komiks, ale skôr ako (bizarne nakreslený) výcuc dejepisu. Film 300: Vzostup impéria od Noama Murroa je oveľa lepší (s touto predlohou nemá po dejovej stránke temer nič spoločné)
 • akvatam
  akvatam29.8. 23:33Alias
  Paráda. Čítal som to v EN a len online a ani len som nedúfal, že by toto mohlo niekedy vyjsť v našich končinách, predsalen to už má viac ako dvadsať rokov. Vynikajúca, vynikajúca záležitosť, dospelý komiks, noir detektívka. Skvelá vec. Veľmi veľmi odporúčam. Len upozornenie, nie je to klasická superhrdinská farebná mlátička, toto je pomalšia noir kriminálka pre dospelých, možno aj najdospelejší marvel komiks vôbec (koniec koncov, je to aj prvá vec, ktorá vyšla pod marvel MAX). Zatiaľ aj najlepší marvel komiks , aký som čítal.
 • MEGA
  MEGA29.8. 22:49Alias
  Toto je revoluční dílo a jsem rád, že je nyní vydané v tomto velkém celku. Dostáváme zde nevšední pohled do světa Marvelu. Neočekávejte superhrdiny, ale komorní drama, které má mnoho společného s noirovými detektivkami. Bendisovy dialogy a monology se čtou jedna báseň a celá kniha má tak skvělé tempo. Každý případ pomalu vykresluje hlavní postavu, která působí jako reálný člověk s reálnými problémy. I když je v příběhu několik nadpřirozených prvků, nikdy to nesráží vážnost situace, ale naopak dělají příběh o to zajímavější. Za mě jsou tyto kontrasty nejsilnější částí knihy. Michael Gaydos se sem dokonale hodí a zvládá vykreslit mimiku postav s potřebnou jemností. Zachycuje situace jaké jsou, bez zkrášlování. Místy mě ale rušilo časté opakování identických panelů. Celkově je toto úžasná série, která nabízí prvotřídní charakterové drama.
 • P.G.
  P.G. mecenáš29.8. 19:18Mýty #19: Sněhurka
  Paráda! Je tedy fakt, že na kresbu příběhů s Bufkinem jsem si musela zvyknout, ale nakonec celkem fajn. Jednohubky, které potěší a jako celek dají povedený příběh. A hlavní story o Sněhu je taky parádní. Už u předchozích Mláďat jsem měla pocit, že Mýty trochu potemněly a od pohádky se pomalu přes vážnou pohádku přesunuly do kategorie pohádkový thriller. Za mě jednoznačné plus.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.8. 16:12Conquistador, kniha 1 a 2
  Když jsem poprvé spatřil sexy Catalinu, co se umí ohánět mečem, povzdechl jsem si, jaký to zase bude průšvih. Úplný průšvih to ale nakonec není, jen takový průměrný vybíralovský dobrodružný hezky vypadající brak, kde celkem umírněně racionální chování Cortesovo kompenzují šílená božstva střední Ameriky.

  Celkový dojem: 50%
 • yogi
  yogi29.8. 12:39Barakuda, kniha 1 a 2
  Nikdy jsem neviděl jediný díl ze série o Angelice. Takhle nějak si to představuju.
 • Qvestor
  Qvestor29.8. 11:01Růžový a černý
  Sandovala už maličko znám, nebo ho spíš teprve poznávám - na instagramu sleduji jeho profil rainofdoom. Jediný komiks, který jsem měl možnost prolistovat před Růžovým a černým byl Le Cadavre et le Sofa. Francouzky neumím, takže jsem tomu sice moc nerozuměl, ale přesto na mě tento komiks zapůsobil nepříjemnou body hororovou linkou. Což je taky to, co na Sandovalově výtvarné práci oceňuju. Jeho kresba je někde na rozmazané hranici mezi popcornovou líbivostí gotických malůvek a hnusem surreálných čmáranic, zřejmě zcela záměrně. Sandovalova kresba dokáže být velmi fyzická, zachytit pocity odporu z tělesnosti a sexuality.
  Růžový a černý na mě v porovnání s tím, co od Sandovala znám, nedělá příliš dobrý dojem. Kresba zde nepůsobí tak intenzivně, i když je i pro ni příznačná charakteristická ošklivost / líbivost. Největší problém mám však se scénářem a dialogy - obojí působí amatérsky, nevyzrále. Sandoval nic nedopovídá, přebíhá od jedné scény ke druhé a kašle na smysluplnost, na jakoukoli pořádnou dějovou provázanost, jako kdyby si ani něvěděl rady, což potvrzuje useknutý konec. Čtenář se tedy nedozví vůbec nic. Co to bylo za ptákovinu, kterou právě četl? Jaký měla význam? Obyčejně mám rád halucinace a surrealismus, Růžový a černý na mě ale působí odbytě.
  Nedokážu si navíc ani představit, že by puberťáci mluvili tak, jak mluví v Sandovalově komiksu.
  Angie: „Už ses někdy líbal s klukem?“
  Virginio: „Ha, ha. Ne.“
  Lorenzo: „No... já jo.“
  Angie: „Téda.“
  Lorenzo: „Ty jsi ale pěkný ptáček!“
  Ve skutečném světě by Virginio řekl asi něco jako „Ty vole, si děláš prdel!“ nebo „Se pobleju!“
  A o kus dál: „Hele, Angie, když zítra odjíždíš... Nemohla bys nám ukázat ta svoje nádherná prsa?“
  „No, kluci... Proč ne? Ale jen na chvilku.“ A potom, co se spustí bouře: „Páni! Jsou tak boží, že spustily hromobití!“
  Nemluvě o tom, že ty děcka v hovoru přeskakují od tématu k tématu a zjevně neudrží nit stejně jako autor. Otřesných dialogů jsem si užil dost v Druuně a sotva jsem se stačil vzpamatovat, dostal jsem nášup v Růžovém a černém. Celkově je komiks nevěrohodný, nesmyslný, přitažený za vlasy a pitomý. Jako první setkání se Sandovalem naprosto nevhodný.
  Dvě hvězdy za kresbu.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.8. 10:02Růžový a černý
  Erotické komiksy trpí většinou absencí jakési vyšší nadstavby, na druhou stranu, proč nutně v tomto žánru o takové věci žádat. Na Sandovalovi je sympatické, že on se přecejenom o něco snaží, svůj originální výtvarný rukopis obestírá tajemnou letní atmosférou horkých dní a převalujícího se moře. Tato tajemnost je ale udržována tím, že až příliš mnoho věcí zůstane nevyřčeno, což mi nakonec asi trochu vadí...

  Celkový dojem: 60%
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš29.8. 08:44Růžový a černý
  Další podivuhodný sandovalovský příběh nepříběh. Sandoval si dokáže úplně neskutečně vyhrát s kresbou a jeho fantazie je v tomhle směru asi nekonečná. Ruku v ruce s tím jde taky jeho mystický styl vyprávění napasovaný na příběhy o dospívání. Podobně jako v jeho dalších knihách, co už u nás vyšly, tu ale zase nic není vysvětleno a dotaženo do konce, což samozřejmě nemusí být na škodu, ale zrovna v Růžovém a černém mi to přišlo až trochu moc :D Každopádně je to velmi zajímavé dílo, které ovšem nedoporučuju číst moc na veřejných místech, ať nejste jako chlapec Virginio označeni za zvrhlíka :D
 • Norri
  Instinkt mi říkal, že tohle nebude úplně pro mě, ale zvědavost tentokrát vyhrála. Zpočátku jsem se bál, že jsem se nepletl, ale při druhém čtení se mi to dostalo pod kůži. Humor je zde totiž docela specifický a zvláště v prvním příběhu může trošku připomínat animáky pro děti. Není to nic, u čeho bych vybuchoval smíchy, ale jsou to spíše drobnosti, které mě hodně pobavily. Jako třeba nepřeložené bubliny v němčině a japonštině (Googlu díky za jeho překladač), anebo hledání informací o apokalypse v těch správných knihách. Výrazy obličeje dětského démona taky stojí za to.

  Všechny tři příběhy jsou poměrně konzistentní. Mají podobnou náladu a strukturu. Výjimkou je jen vyprávění, které bylo uděláno pro magazín Dark Horse a postavy v něm často bourají čtvrtou stěnu. Autoři naštěstí nezamrzli v jedné poloze a jejich vyprávění a výtvarno se, stejně jako jejich postavy, postupně vyvíjí. Jednotlivé příběhy od sebe ve vyprávění dělí vždy několik let a na postavách, zvláště na Poslíčkovi, je to znát. Stárnou a mění se jejich vzhled i životní priority. To je osvěžující a v posledním příběhu docela i emotivní.

  Kresba a hlavně barvy se mi v prvním příběhu nelíbily. Ty barvy jsou vážně peklo. Od druhého příběhu jsem byl už ale spokojený.
 • Alfi
  Event Damnation, ktorého polovicu a rozuzlenie sme si už prečítali v siedmej knihe Dr. Strange-a. Pochopiteľne, v rámci tradície, kľúčový moment eventu chýba, takže v deji je diera ktorá je len okomentovaná jedným obrázkom "a stalo sa toto a toto a prečítate si to v komikse čo tu nie je". Na rozdiel od Strange-a to samo o sebe nedáva moc logický zmysel. Kresba a koloring je ale fajn.
 • Sagikkun
  Sagikkun28.8. 11:53Dívka ze země Venku #03
  Velmi napínavý díl s rychlým tempem a osudovými zvraty. Více než textem se tu vyprávělo obrazem, což ještě více podtrhovalo už tak mrazivou atmosféru. Spokojenost.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš28.8. 09:33300 (5. vydání)
  „Krutý Leónidás chtěl, abys před ním stál. Mně stačí, když přede mnou poklekneš.“ Nie som až taký nadšený, ako som čakal. Možno som mal prehnané očakávania. Ale iba 3* si to nezaslúži. Nikdy sa mi nepáčila kresba Franka Millera. Uznávam ju a rešpektujem, to áno. Je špecifická, osobitá, okamžite rozpoznateľná a bez debaty má niečo do seba. Ale mám rád v komiksoch iný druh kresby resp. viacej (častokrát vyložene odlišných) štýlov. Už v Návrate Temného rytíře som si vravel: scenár fajn, ale kresbu mal nechať iným. Akonáhle v Daredevilovi: Roku jedna robil „len“ scenár, dopadlo to lepšie. Jedným dychom ale dodávam, že mnohé panely v 3OO sú napriek tomu úchvatné (studňa, vlk, Xerxés masírujúci Leónidásove plecia). Spravidla žiaľ veľmi rýchlo pribehli odfáknuté momenty (detské, narýchlo naskicované postavičky v úzadí, aby bolo vidno, že tam niekto je). Film bol výtvarne konzistentnejší. Čo sa scenára týka, nemáme dočinenia s oscarovou zápletkou. Ale práve v jej priamočiarosti sa ukrýva sila a mrazivá nezabudnuteľnosť. Národ Sparťanov je vykreslený skutočne neskutočne (idú do boja zomrieť statočne, aby sa mohli ich roztrhané telá hrdo vrátiť domov na štítoch a keď prežijú, sú znechutení). Film sa mi každopádne páčil viac nielen po vizuálnej, ale i príbehovej stránke. Aby mohol trvať dve hodiny, scenáristi šikovne rozšírili útly komiks o viacero momentov, ktoré príbeh nezdržujú, ale ho naopak obohacujú (kráľovná). Ako vo filme, aj v komikse som samozrejme chápal, prečo je „len“ škrabnutie Xerxésa také dôležité, ale ako vo filme, ani v komikse som nechápal, prečo ho oštepom netrafil rovno medzi oči – nebolo by to vari praktickejšie? Dej komiksu je monotónny a niekedy je lepšie, ak sa veci zbytočne nenaťahujú, ale práve 3OO si koledovalo o rozvedenie postáv, bojov, strategických rozhodnutí atď. Čakal som, ako megalomansky bude poňatá šialená bitka troch stoviek bojovníkov proti gigantickej presile. No je to vzaté z rýchlika: jeden druh súpera Sparťania rozprášia na pár stránkach, mamutoslony sú zlikvidované behom jedného panelu atď. Film tieto bojové pasáže roztiahol a nenudil. 3OO je napriek tomu dynamický, vzrušujúci komiks. Niekoho poteší aj to, že Miller je rapídne kontroverzný. Ak sa narodí slabé bábätko, najlepšie je okamžite ho zabiť (!), deťom, ktoré sa nejakým zázrakom dožijú siedmich rokov, treba dať meč do ruky a podhodiť ľudožravým vlkom (aby sa ukázalo, či sa nimi vôbec má do budúcnosti zmysel zaoberať) a ak náhodou slabé bábätko prežije a vyrastie z neho dospelý muž so zdravotnými problémami, je to automaticky zákerný zradca. Ja osobne sa k tomu nechcem vyjadrovať. Len konštatujem. Miller samozrejme nie je Alan Moore (myslím, že mu o nič také ani nikdy nešlo, hoci...), takže je to nenáročné čítanie, ktoré zvládnete za hodinu. Na komikse zaujmú okrem originálnej kresby atypické rozmery. Naopak, rozčarovala ma absencia textových bonusov; taký kultový (len v ČR vyšiel päťkrát) komiks, v tomto prípade navyše môžuci sa pochváliť rovnako kultovým filmovým spracovaním, si bonusy jednak zaslúžil a jednak by určite bolo o čom rozprávať. Inak, aj 301 by bol skvelý názov (Efiáltés).
 • Alfi
  Update: Druhá polovica príbehu vyšla samostatne ako Doctor Strange 8. V tom prípade ale si nečítajte v knihe 7 predposledný zošit s rozhovorom v kaviarni, lebo obsahuje zhrnutie knihy 8.
  Takže korektný reading order je obe knihy na preskačku:
  Doc Strange 8 - Zatracení zošit #1
  Doc Strange 7 - Zošit #386
  Doc Strange 8 - Zatracení zošit #2
  Doc Strange 7 - Zošit #387
  Doc Strange 8 - Zatracení zošit #3
  Doc Strange 7 - Zošit #388
  Doc Strange 8 - Zatracení zošit #4
  Doc Strange 7 - Zošit #389

  Pri opakovanom čítaní musím oceniť humor s Batsom a Spidermanom.
 • Sagikkun
  Celkem vyvážené akcí a kecacími pasážemi, ve kterých se udělá v mnohém pořádek. Díky přítomnosti Wolverina se taky v lecčem upustily uzdy - seká protivníky do krve, mluví sprostě, a dokonce si i vrznul (?). V žádném případě se nejedná o extrémy, i tak mě to ale překvapilo vzhledem k tomu, že tenhle komiks primárně míří na mladší čtenáře (alespoň jsem to tak doteď vnímal). Takže je otázkou, jestli je to špatně, nebo by se naopak tahle odvaha a přesvědčení, že ani v dětském komiksu by Wolvie neměl být z cukru, mělo ocenit. Nebo to celé úplně přejít, protože dnešní děcka jsou už na tohle všechno stejnak zvyklá.
  Lepší průměr.
 • mearez
  mearez27.8. 17:58Nejtemnější noc
  Tento event sem si chtěl pořídit už nějákou dobu, ovšem když sem slyšel o vydání v češtině, tak jsem si ještě počkal. Komiks mě rozhodně nezklamal. Nejedná se o úplný matserpiece, dalo by se dokonce říct, že komiks trpí neduhy současných eventů, ale všechno tak něják klapalo a až ke konci jsem se cítil jako kdyby byly některé části přitažené za vlasy. Zkrátka první polovina byla svělá, druhá už jen dobrá. Kresba typickej Reis.
  Btw tento komiks je další důkaz toho, že by se zas BBart měl pokusit od vydávání Johnsova Green Lanterna. Je to klasika superhrdinského komiksu a zoufale na našm trhu chybí.
 • Azalin
  Castaka dobrá, Metabaronovy zbraně slabší, celkově trošku málo muziky za ty peníze.
 • Sagikkun
  Sagikkun26.8. 21:38Crueler than Dead 1/2
  Zaplnila se u nás žánrová mezera co se "zombie v manze" týče, ale to je asi tak všechno. Samotná manga je hrozně tuctová, prostě typická zombie akce, která ale nedělá nic navíc, nenabízí (a ani se nepokouší nabízet) v žánru něco nového, není tu nic, na co byste si po dočtení později vzpomněli. A ano, sice to má tempo a odsýpá to, na druhou stranu je to často až moc zkratkovité a žádné situace ani postavy se tu více nerozvíjí. Čistočistý průměr.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.8. 11:51Batman #11: Pád a padlí
  Oceňuji Kingovy umělecké vlohy, kterými následně osvěžuje sérii Batmana, ale někdy je toho opravdu až moc... nudná, pro mě - přiznávám - těžko pochopitelná halucinogenní směs psychologických jakoby vážností navoněných nesmyslů.

  Celkový dojem: 30%
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš25.8. 16:38Nejmocnější hrdinové Marvelu #028: Iron Fist
  NHM je skvelý projekt na zoznámenie s aj menej slánymi marveláckymi postavami, ale česť výnimkám by ste v NHM márne hľadali pecky (za mňa napr. Cloak a Daggerová). Iron Fist ma nudil vo všetkom, v čom pobehoval. Či už vo vlastných dobrodružstvách, alebo ako súčasť tímu. Seriál s Finnom Jonesom bol taký nezáživný, že som jeho sledovanie stopol po prvej časti; neverím, že sa dožil dvoch sérií + jednej v Defenders + hosťovačky v seriáli Luke Cage. Od jeho účasti v NHM som neočakával nič. Jediný dôvod kúpy bola šialene nízka cena 3 eurá. X mesiacov som však čítanie odkladal. Chyba. Retro úvod je ešte tradičná nuda, ale z historického hľadiska máme dočinenia so zásadným počinom, keďže ide o Fistov debut z r. 1974 z časopisu Marvel Premiere. A je krátky, takže sa dá zvládnuť. Nasleduje 6-dielna, dnes už klasická séria (či skôr úvod do série) The Immortal Iron Fist z r. 2007. A to som skoro padol na zadok. Scenár písal Ed Brubaker (Criminal, Po stopách Catwoman), od ktorého som nikdy nič zlé nečítal. Skvelý je i tentokrát, čím potvrdil moju teóriu, že i okolo nudnej postavy sa dá vystavať skvelý príbeh, ak sa chce a ak autor má talent. Takýto drsný, ponurý a realistický reštart (?) som naposledy čítal v dobe, keď sa Daredevila chopil Kevin Smith v Ďábel strážný. Svoje robí i umiestnenie na diametrálne odlišné miesta (Francúzsko, Tibet, USA) a dokonca rokov (súčasnosť, 1860, 1227, 1545, 1926). Zaujal ma tiež koncept viacerých Iron Fistov (resp. dedenia tohto titulu á la Fantóm) a prekvapivo krvavé vojnové výjavy (nie je ich veľa, ale o to dlhšie vám utkvejú v pamäti). Aj keď (pri všetkej úcte k Brubakerovi) musím dodať, že tentokrát je kresba možno ešte o stupeň lepia, než príbeh. Možno z dôvodu, že to Ed nemal plne vo svojej réžii, keďže sa na scenári spolupodieľal s Mattom Fractionom a to nie je práve synonymum pre génia (Válečné jizvy, Samotný strach). Ilustrátorov bolo strašne veľa, ale vypichnúť jednoznačne musím Španiela Davida Ajau (Secret Avengers) a Američanov Toma Palmera (NHM: Wasp) a Sala Buscemu (Spider-Man: Smrt Jean DeWolffové); po výtvarnej stránke je to skutočne krásna jazda a veľká pecka (vrátane skvelých „jednotných“ obálok).
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš25.8. 09:26Modrá Crew #23 - Universal War One #1, 2
  Dospelé európske sci-fi z konca 90. rokov, ktoré je dobre napísané a ešte lepšie nakreslené. Vizuálne pripomína Scottovho Votrelca: všetko je ponuré, realistické a ak to nefunguje, stačí do toho kopnúť a malo by to naskočiť. Ale ani scenár nie je zlý, len je to proste klasický pomalší úvod do témy, počas ktorého sa musíme zoznámiť s postavami (a že ich je), so vzťahmi medzi nimi (detto) a so zvláštnym svetom, v ktorom sa dej odohráva. Hoci to môže pôsobiť trochu ako iné európske sci-fi z edície Modrá CREW a to menovite Orbital, Universal War One 1, 2 politiku a vojnové konflikty berie skôr len ako kulisu. Do popredia stavia úžas z nevysvetliteľného (zatiaľ?) javu, ktorým je „stena“ a veci s ňou súvisiace. Má to viacero momentov, ktoré vám zrejme budú pripomínať slávne sci-fi filmy (Star Wars, 2001: Vesmírna odysea), ale nie je to lacná, ani trápna vykrádačka, komiks má svoju vlastnú tvár. Viac v mojej recenzii: https://www.fandom.sk/clanok/recenzia-universal-war-one-1-2-komiks
 • Good Games
  Good Games mecenáš24.8. 22:03Jak jsem se reinkarnoval coby sliz #01
  Bizarný názov Jak jsem se reinkarnoval coby sliz rozhodne zaujme a je to len dobre, inak by sa mohlo stať, že by fanúšikom mangy ušla zaujímavá séria. Hlavným hrdinom je muž, ktorý po 10 stranách umiera a reinkarnuje sa v sliz a ocitá sa vo fantasy svete. Spoznáva nový svet, jeho bytosti a učí sa neustále novým schopnostiam. Je to vlastne také zábavné manga RPG, ktoré je svieže, hravé a plné nápadov. =►Celá recenzia◄=
 • RadimNemec
  RadimNemec editor24.8. 19:59Mother Nature
  Před tímhle smekám. Vystavět děj tak, že se postupně dramaticky zrychlí a pak náhle (ráz na ráz) zklidní dle mého názoru nedokáže každý. Poprat se s omezením "povoleného" rozsahu díla a využít ho naplno je známka profesionality. Jak jsem se u La Loba těšil na další věc od autorky, tak jsem nadmíru spokojen. Bravo, díky a jen tak dál!
  edit: pro případné čtenáře recenze objektivně uvádím, že pro kresbu autorky mám slabost a jsem si vědom jednoduché zápletky - na 5 pokreslených stranách komiksu se toho opravdu moc stát nemůže, ale práce s panely, rozvržením na stránkách, tempo,... to vše (subjektivně) nemá chybu.
 • Good Games
  Good Games mecenáš24.8. 19:15Modrá Crew #23 - Universal War One #1, 2
  Prvé dva diely Universal War One ukazujú veľký potenciál celého príbehu. Síce sa príbeh ešte len rozbieha, no už teraz má silné ľudské postavy, zaujímavý príbeh a dobrú kresbu. Je to kvalitné sci-fi, v ktorom nájdete vesmírne scény s akciou, ale aj komorné, v ktorých sa prehlbujú charaktery postáv. Zatiaľ je to minimálne o triedu lepšie ako séria Orbital. =►Celá recenzia◄=
 • martin28
  Slušný Punisher. Vcelku mne dostala kresba, která mi tak trochu připomíná tu Millerovu ze Sin City = Romita Jr. je opravdu flexibilní kreslíř. Příběh je přímočarý a má tah na bránu, je přesně takový, jaký bych od devadesátkového Punishera očekával. Jak už bývá u tohohle antihrdiny zvykem, i zde příběh vyústí v grandiózní finále na malém ostrově, kde bude vše náležitě rozsračkováno. Dokonce dojde i na miniaturní atomovou munici. 80%
 • hroubek
  hroubek24.8. 12:20Thor: Zabiják bohů
  Jmenuje se Gorr. Kdysi to býval obyčejný obyvatel jedné zapadlé planetky ve vesmíru, jenž sužovaly sucha, hlad a bída. Vinnou řady nešťastných okolností přišel Gorr o všechno, co kdy miloval – matku, ženu, děti. Přál si smrt, místo toho se mu do rukou dostala dokonalá zbraň. Zbraň tak strašlivá, že i samotným bohům se podlamují kolena, když jí spatří. Gorr během svého života zjistil, že bohové jsou sobecký a nestarají se o nikoho. Proto se rozhodl, že je všechny zabije. Začal si říkat Řezník bohů a vydal se na krvavou výpravu, při které chce zabít každého boha, kterého potká. Naštěstí existuje jeden bůh, jenž se jen tak něčeho nezalekne a má nezlomnou vůli. Tím bohem je Thor – bůh hromu a bouří. Dokáže Thor porazit Gorra, Řezníka bohů a zachránit všechny bohy??

  Scénárista Jason Aaron není v komiksové branži žádný začátečník a během pár let si vydobyl slušné renomé. Proto taky dostal nabídku od Marvelu, aby psal Avengers, Doctora Strange nebo Thora (ne nutně v tomto pořadí). Aaron má specifický styl, a proto jsem byl hodně zvědav, jak si povede u Marvelu, který je přeci jenom více mainstreamovější, než jiné menší vydavatelství. Navíc u příběhu, jenž je ve výsledku jedna velká řežba.

  Jsem tedy moc rád, že mohu napsat, že po příběhové stránce odvedl Aaron velmi dobrou práci. Moc dobře pochopil, jaký příběh píše a co musí udělat, aby se vyhnul tomu, co všichni od jeho příběhu budou čekat. Aaron na to šel velmi fikaně a naplno využil, jedné věci. Tou věcí je, že se příběh odehrává ve třech časových linií, které se navzájem proplétají, aby se v závěru příběhu mohly spojit. Díky tomu, mohl Aaron měnit povahu Thora, podle doby, ve kterém zrovna byl a tím i samotný tón příběhu. Toto byl vskutku geniální tah. Navíc si Aaron vyhrál i hlavním záporákem, který měl uvěřitelnou motivaci a byl po charakteristické stránce dobře propracovaný. Z mé strany spokojenost.

  Esad Ribić se postaral o většinu kresby v komiksu (krom jednoho sešitu, jenž dělal Jackson Guice – ten taky odvedl pěknou práci). Ribić z mého laického pohledu odvedl fantastickou práci, jelikož díky jeho kresbě působí komiks jako velký hrdinský epos. Komiks má impozantní scenérie, nádherně nakreslený vesmír, hrdinskou akci a spoustu precizně udělaných panelů. Jediné, co mě nesedlo byl styl jakým Ribić kreslí obličeje. Někdy jsou propracované a detailní, jindy chybí detaily, a pak jsou místy i rozmazané a působí jako šmouhy. Asi to má nějaký význam, ale mě to zklamalo.

  Já jsem s komiksem dost spokojený. Sedl mi příběh a jeho tón, líbilo se mi jakým způsobem ho Aaron vypravím a zkouší na to jít jinak. Ve výsledku se mi hodně moc líbila kresba, která je opravdu krásna a dodává patřičnou atmosféru. A teď k jednomu záporu. Komiks by měl mít o pár sešitu méně. Je zbytečně natahovaný. Místy se trochu opakuje, některé dialogy jsou stejné nebo jsou si dost podobné, totéž pak platí bohužel i pro akci v prvních dvou třetinách komiksu. Komiks mě bavil a líbil se mi, ale s některými věcmi si mohly ještě o trochu více vyhrát.

  Jak už v textu několikrát zaznělo, tak mi komiks sedl a dost se mi líbil. Neříkám, že je bezchybný, ale ty chyby, které má nejsou nijak zásadní a pokud se na ně nezaměříte, tak je dost velká šance, že si jich nevšimnete. Osobně doporučuji přečíst komiks, v co nejkratším čase, jelikož má „filmový příběh“, který nutí neustále číst a zjišťovat, co bude dál. Pokud máte rádi Thora, tak je tento komiks stvořený přímo pro Vás.
 • louza
  Zřejmě nejen já jsem měl pocit, že i po uzavření ságy zámku a klíče zbývá ještě plejáda možností jak toto výtečné téma vytěžit. Měli ho i sami autoři a postupně se k tématu vraceli. Zpočátku velmi polehoučku skrze krátké fantaskní povídky, které jsou samostatně čitelným prequelem, uvádí autoři čtenáře do rodiny zámkových na přelomu 19 a 20 století. Postupně pak zápletku rozvíjí o dobové události a gradují monumentálním crossoverem s Gaimanovým Sandmanem. Ten je tu zpracovaný tak organicky, že čtenář chvílemi uvažuje o Gaimanově spoluautorství. Ačkoli to asi nebylo zprvu plánem, kniha ve finále funguje jako celistvý příběh s perfektně zpracovaným vyústěním. Původní sérii Zámek a Klíč považuji za jeden z nejzásadnějších komiksů vůbec, ale tohle se mi snad líbilo ještě o trochu více. Hill s Rodrigezem jsou prostě machři. Takhle si představuji návrat k úspěšné sérii. Deset let pauza a pak jediný příběh, který vás složí jak rozjetá lokomotiva. Bravo.

  Pozn. Tohle není všechno, co vyšlo v uplynulé dekádě. Pár drobností, které by ovšem do konceptu téhle knihy nezapadly, ještě zbylo. Pokud je autoři za deset let rozvinou do dalšího příběhu z historie klanu zámkových, roztříštím své čelo o beton pod jejich chodidly.
 • mcleek
  Tak tady jsou ty bonusy super! Většinou bonusy v knížkách jen tak prolétnu, ale to bylo setsakra poučné. Čtyři * za obsah a pátá * za bonusy! ;-)
 • Alfi
  Ďalší humoristický komiks od Comics Centra. Po skúsenosti so Shaolinským kovbojom som bol opatrný, ale zbytočne, kniha je fajn. Je to omnibus, kompletné vydanie troch noviel, štyroch poviedok a bohatého textového aj obrazového materiálu. Príbeh Rafana (prezývka), Poslíčka (tiež prezývka), démona Pazuula a hlavy chrliča síce časť humoru stratila v preklade, ale nie je to trapas, ako som sa obával. Nesúrodá skupina v každom príbehu bojuje za záchranu sveta, pričom najkomornejší (aspoň relatívne) je prekvapivo tretí z nich. Zároveň je aj najemotívnejší a je to pekná rozlúčka s postavami uzatvárajúca ich príbehový oblúk. Kresba je fajn, koloring je troška moc počítačový, ale dá sa zniesť. Je to rozhodne vydarený výber od CC.
 • Palebras
  Modrá pětka a další jejich příběhy mi opět velice padly do noty. Setkáváme se zde spíše s kratšími příběhy které však nejsou vůbec špatné a oceňuji větší zaměření i na různé zimní radovánky které mě opravdu bavily a po všech příhodách odehrávajících se hlavně na vodě se jednalo o skvělé zpestření. Co se kvality týče, text někdy špatně čitelný či úplně ujížděl mimo stránku a poslední příběh mi přišel divně ukončený a celé to působilo, že jedna stránka chybí. Nicméně v tomto případě tyto drobnosti neřeším a jsem rád, že tyhle starší klasiky vůbec vychází.
 • Palebras
  Hodnoceno v rámci celé série. Baltimore je bezesporu skvělou sérií, která vyniká pořádně temnou a depresivní atmosférou umocněnou obdobím ve kterém se příběh odehrává. Upíři, ďábelské jeptišky, mrtví potápěči nebo vražední inkvizitoři, to vše zde najdeme a užijeme si je plnými doušky v rámci celé série. Schéma jednotlivých příběhů je alespoň v úvodu dosti podobné, takže Baltimore někde vleze, všechno poseká, postřílí či profackuje a zase se vypaří. Velice jednoduchá zápletka která je zde však podána velice líbivě a je radostí se do těchto příběhů začíst. Nemalou měrou přispívá i kresba, díky ní všichni ti upíři a další havěť dostane pořádné charisma a perfektně tak doplňuje scénář. Ani tato série se však neobešla bez drobnějších chyb a zmíním jen dva případy z posledního dílu protože mi zcela unikl přerod jedné z hlavních postav kdy na jakékoliv vysvětlování se jednoduše rezignovalo či situace jak musela jedna z postav zcela zbytečně a hlavně účelně zemřít aby v následujícím panelu další postava všem dalším zúčastněným rozdá oblečení pro splynutí s davem a tím je zachrání. Kdyby sakra to oblečení rozdal o panel dříve tak nikdo nemusel zemřít. Fakt by mě zajímalo na co ten ocas jako myslel. Každopádně se ale jednalo o drobnosti které mi nijak nekazily celkový dojem z této série. Baltimore určitě doporučuji všemi deseti jelikož se jedná o skvělou sérii která se perfektně čte a hlavně je skvělé pohledět na všudypřítomné létající hlavy, údy a já nevím co ještě. Prostě pohodovka.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor23.8. 19:46Strašidelný zámek
  Zajímavé naroubování ne neotřelého námětu do naprosto neotřelého prostředí. Přiznávám, že místy jsem se ztrácel - zámek měl vypáčené zamykací zařízení o pár panelů dříve, než si jej navzájem vypáčili s "kamarádkou". Unikala mi úloha klíčů - z počátku se jim vzdávaly sakrální pocty a v podstatě byly zlé, ale o něco dále se s nimi dealuje a dle vyobrazení jsou zdrojem hezkých chvilek. Dalo by se to nějak skloubit ale vyžaduje to dost tvůrčí činnosti čitatele.
  Kresba je taková punkově drsná, celkové vyznění squattersko - anarchistické. Co je naprosto neuvěřitelné je opulentnost tohoto dílka. Pravděpodobně prvotina a 44 stran - to se jen tak nevidí.
  Bylo by milé vidět něco dalšího...
  edit: hodnotím mezi 3* - 4*; s ohledem na rozsah je to blíže ke 4*
 • Fry
  Fry admin23.8. 19:37Psí dny
  Psí dny - Má zvědavost po obsahu sedmdesáti dvou (!) stránkové knížky v pevných deskách byla opravdu velká, nicméně nevím jestli to opravdu stojí za to mít v knihovně. Příběh je letmý, prostý, jako léto samo. Holky si hrají, škádlí se, místy až šikanují a ač je leitmotiv jasný a výtvarné zpracování vcelku originální, nadchnout mé undergroundové já se autorce nepodařilo ... Za mě 2*!
 • RadimNemec
  RadimNemec editor23.8. 19:33Hakenkreuz in ordinary life
  Opět vtipně hravý Jakub Plachý. Must have už jen pro geniální bonusový sketchbook
 • Fry
  Fry admin23.8. 19:28Ozvěny
  Ozvěny - Oproti nic neříkajícímu hororu Cesta kostí je tohle velmi milé překvapení a od Mighty Boys asi nejlepší kniha na trhu. Autor si zde se čtenářem doslova hraje, ukazuje mu načrtnutý život obyčejného člověka s umírajícím otcem, ukazuje mu odpovědi na možné otázky, ale ukazuje mu také že to vlastně může být úplně jinak a ani po dočtení si nejsem jist KDO a JAK ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin23.8. 19:22Cesta kostí
  Cesta kostí - Meh! Vcelku předvídatelné 'dobrodružství' na cestě z ruského gulagu, které mimo jiné s názvem tohoto příběhu má společné tak první tři stránky (k vidění i v ukázkách zde na webu). Nebudu zastírat, čekal jsem od toho víc. Nicméně horší než zápletka je snad už jen kresba, jelikož ač protagonistů v knize není mnoho, vyznat se v nich byl vcelku oříšek ... Za mě 2*!
 • Fry
  Fry admin23.8. 19:10One-Punch Man #03: Zvěsti
  One-Punch Man #03: Zvěsti - Začíná to certifikačními zkouškami díky kterým se Saitama může stát oficiálně hrdinou, nicméně ani po nabytí titulu není vyhráno a malými písmeny pod čarou je třeba tento status pravidelně udržovat. Vedle toho přijde na řadu další zkouška Genosových schopností, očekávaný střet se Sonikem a ve finále dokonce i nějaké ty bonusové perličky ... Za mě 4*!
 • martin28
  martin2823.8. 18:032000 CREW (varianta B)
  Velký formát je fajn, škoda příliš tmavého odstínu u Sinistera a Dextera. Pokud si vzpomínám, jejich příběhy v původních Crwích sice byly tmavší, ale ne až tak moc, jako v tomto sborníku. Jinak co dodat? Tohle není třeba nějak moc okecávat. Vážím si toho, že jsem mohl být u toho, když nám kluci začali servírovat lahůdky na listech, co znamenají svět. Vzpomínka na pořízení první Crwe ve mně zůstane navždy. Díky kluci.
 • Delphín
  Delphín22.8. 19:39Skalpy #10: Konec cesty
  Fantastická série se dočkala svého zakončení! A úctyhodného? Za mě ano, leč od něj jistě byla jiná očekávání. Každá postava se dočkala svého zakončení. Jedni skončili tragicky, druzí úctyhodně. Rozhodně by se z toho dalo udělat deset dalších komiksových knih. Umění ale je skončit včas a i to zde Aaron v této dokonalé sérii dodržel. Komiksy jsem si půjčoval v knihovně, něco takového ale musí povinně zdobit mou knihovnu. Brzy to z ní jistě zase vytáhnu k přečtení.