• Milda
  Naprostá pecka! Jasně, příběh klasický rodokaps, ale tak má u westernů být, ne?! :) Kresba taková francouzská, osmdesátková, čili super... No, jeden díl byl málo a tak jsem aktuálně u šestého a pořád nemám dost ;-)
 • Honzile
  Druhý díl Rytířů z Heliopole nezklamal a dostali jsme ještě bláznivější, dobrodružnější a zábavnější příběh, než který bychom mohli po první části čekat. Finální střet mezi rytíři z Heliopole a kurvami svaté Matky by zasloužil trochu epičtější souboj, kde by se mohlo i umírat, ale člověk nemůže mít všechno. Za to jsme se mohli alespoň na chvíli podívat i mimo Zemi. Jodorowského spojení alternativní historie s fantastickým příběhem o řádu rytířů, který ovlivňují chod našeho světa svojí originalitou, akcí a dechberoucí výtvarnou stránkou dokáže pohltit a já se považuji za šťastného, že se mi tenhle nádherný majstrštyk dostal do rukou. Více na https://nerdopolis.cz/2021/07/11/recenze-rytiri-z-heliopole-2-alejandro-jodorowsky/
 • Honzile
  Příběh funguje na výbornou a dotýká se témat, které i dnes rezonují v naší společnosti. I v dnešní době existuje dost neostrých tužek v penálu, co si myslí, že vztah smíšených ras nebo stejnopohlavních párů je nepřirozený a jsou zastánci „tradiční rodiny“. Kombinace svižného vyprávění a působivé kresby dělá z komiksu Proti přírodě 1: Probuzení zábavnou jednohubku. kterou přečtete za jedno rychlé odpoledne. Myšlenka, že by vláda mohla korigovat náš milostný a sexuální život dodává příběhu temný podtón. Komiks by skvěle fungoval i bez všech erotických scén a nabízí se otázka, zda to není jen lákadlo pro čtenáře. Přestože jsou erotické scény veskrze oku lahodící, komiks dokáže zaujmout i bez toho. Těším se na další díl. Více na https://nerdopolis.cz/2021/07/08/recenze-proti-prirode-1-probuzeni-mirka-andolf/
 • Honzile
  Moje první setkáním s králíkem Usagim a hned jsem si toho ušáka oblíbil. Skvělé zábavné, ale i hloubavé a smutné příběhy vás chytnou za srdce a nepustí. Více na https://nerdopolis.cz/2021/07/13/recenze-usagi-yojimbo-34-bunraku-a-dalsi-pribehy-stan-sakai/
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.7. 16:56Smrkovec
  Amanitu mi to tedy moc nepřipomínalo, Kukyho velmi vzdáleně, snad jen trochu poetiku toho Františka Skály... vcelku roztomilé, nápad s obry dobrý, ale i když se na to neumím koukat dětskýma očima, čekal jsem od příběhu trochu víc.

  Celkový dojem: 50%
 • P.G.
  Iznogud? No no no! Izgud!
  Dost jiný MDEK (oproti předchozím, které jsem četla), který je prakticky celý postavený na slovních hříčkách a situačním humoru a kde kresba je spíše doplňkem, než hlavním nosným prvkem. Ano, příběhy se opakují, zápletka je vždy stejná (velkovezír se chce stát kalifem) a rozuzlení je očekávatelné, ale... Ale Goscinnyho studnice nápadů (jak se pokusit stát kalifem a jak selhat) je hodně hluboká, takže se čtenář rozhodně nenudí. Smekám před překladatelem, zejména pak nad tím, jak se mu nevtíravě a vtipně podařilo do posledního příběhu propašovat narážku na jednoho nejmenováného emzáka :D
 • P.G.
  No konečně zase jednou parádní díl. Příběh v zemi hraček je teda mazec (když se to vezme kolem a kolem) a už chápu, proč má kniha vzadu to nenápadné varování :D Ve druhém příběhu jsem se jaksi ztratila s postavami, ale zdá se, že je to jako v SW - začneme někde uprostřed nebo skoro na konci a pak k tomu někdy někde dolepíme začátek :) Kresba mi taky trochu nesedla (zejména proporce postav), ale celý příběh je vlastně jen takový apendix k hračkám, tak to nevadí (stejně jako ten apendix, taky normálně nevadí).
 • Sawyer
  Sawyer12.7. 11:54Linka
  Bohužel ale za mě je to zklamání. Začnu ale s pozitivy. Takovéto příběhy, kdy sledujeme několik postav a ke konci se všechny protnou mám hodně rád. To se tady povedlo dobře. Zároveň komiks nenudí, rychle odsejpá a má dobrou atmosféru. Z negativ musím vypíchnout rozhodně kresbu. Ta je opravdu odporná a perspektiva je na budu mrazu. Další mínus patří rozhodně za postavy, které si až příliš hrají na drsňáky a jsou celkem nezajímavé. Ke konci už je vám jasné, jak to skončí. Na mě tam bylo až příliš málo textu. To mi většinou nevadí, ale musí tam být aspoň hezká kresba.

  Celkem - 40%
 • SteveCZ
  SteveCZ12.7. 10:48Batman: Tři Jokeři
  Do komiksu jsem naskočil veškerým hypem nepolíben, s nulovým očekáváním, pouze s věděním, že jde o dlouho avizovanou událost. A byl jsem mile překvapen. Tři Jokeři jsou dobře napsaný, gradující a rychle odsýpající komiks, který mi v mnoha ohledech přišel jako pořádný severský krimi thriller, navíc se ke konci posouvá Batmanův charakter o zase o kus dál. Výtvarno je rozhodně nejlepší část na tomhle komiksu. Jsou tu ovšem i nějaké výhrady. Za prvé: románek mezi Barbarou a Jasonem je opravdu navíc. Za druhé: otázky, na které si i po druhém přečtení nedokážu úplně odpovědět - Jak to že si nikdo nevšiml že jsou tři? Má ten jejich plán opravdu logiku? Dává to finální zjištění smysl, nebo je to blbost?. Objektivně dávám 4/5. Nevím jestli bych to řadil mezi nejlepší příběhy s Batmanem, rozhodně je to ovšem záležitost kterou by jste měli přečíst. A za sebe si přidávám bod navíc, protože tohle je přesně typ Batmana kterého vyhledávám.
 • Azalin
  Azalin mecenáš12.7. 10:33Rick a Morty #01
  Koupil jsem (naštěstí za malý peníz jako přílohu Pevnosti), abych zjistil, jestli je to stejně debilní jako seriál. Ano, je to stejně debilní. Už je to v krbu. Spálený.
 • Fry
  Batman / Fortnite: Bod nula #06 - Oh well, tak do dalšího (!) pokračování, pokud tedy někdy bude už asi nejdu. Tohle byl dle mého tak zbytečný event, který měl pouze dva světlé okamžiky a to sešity #2 a #3. Jinak mi to prostě nesedlo, tady šlo asi fakt čistě o promo nějakých hloupých kódů do hry a příběh byl vymyšlen až jako sekundární produkt, jen aby vůbec nějaký byl ... Za mě 1*!
 • Fry
  Fry admin12.7. 09:57Batman: Tři Jokeři
  Batman: Tři Jokeři - Ne jeden, ne dva, ale rovnou tři Jokeři (a možná jich bude i víc!) se v tomto temnějším alternativním příběhu postaví proti Batmanovi, Red Hoodovi a Batgirl. Upřímně se mi do toho moc nechtělo, zápletka je na mě poněkud vágní, nicméně ono to ve výsledku až tak debilní není, tedy až na Batgirl, která přelétává od jednoho Robina k druhému, běhna ... Za mě 4*!
 • Fry
  Velký vezír Iznougud - 'Džin! No ovšem! ... Šéfe, to přece nejde, my věřící nesmíme pít alkohol! ... Ale ne! Ne Gin, pitomče. Džin!' Tak trochu jiný MDEK, postavený především na slovních hříčkách a humorných situacích, kdy se podlý ('is no good') Velkovezír Iznougud neustále snaží stát Kalifem místo Kalifa. Možná lehce repetitivní, avšak překladatelsky mistrovské dílo ... Za mě 4*!
 • Norri
  Norri mecenáš12.7. 00:52Fatale #05: Proklít démona
  Tak to dopadlo tak, jak jsem se obával - bez vysvětlení, které by mě uspokojilo. Jistě, lovecraftovský příběh snad ani jinak dopadnout nemůže. Problém ale není ani tak v tom, jak to skončilo, ale v otázkách, které vyvstaly předtím. V drobcích, které Brubaker rozsypal cestou a od kterých jsem čekal, že na konci někam zapadnou. To se ale nestalo. Jsem zklamaný. Série Fatale jako celek se mi líbila, byla napínavá a zvědavost mě táhla dál…
 • Norri
  Norri mecenáš12.7. 00:52Fatale #04: Modlitba za déšť
  Ani čtvrtý díl nepřinesl odpovědi na jedinou z otázek, ale zato přinesl slušnou dávku lidského šílenství. Čtvrtá kniha se opět povedla. Opět je děsivá, ale nikoliv kvůli nadpřirozenu, ale kvůli tomu, jak lidé mohou ztratit příčetnost a jak zvrácená lidská mysl může být. Co se stane, když chtíč odsune morálku stranou. Je zajímavá tím, že konečně propojuje dějovou linku z minulosti s dějovou linkou z přítomnosti, která se táhne přes všechny knihy. A v neposlední řadě je zajímavá tím, že se celá točí kolem grunge kapely v Seattlu.
  U kresby Seana Phillipse jsem měl v některých panelech pocit, že je silně odbyl, ale vyprávění má takové tempo, že není čas se nad kresbou příliš pozastavovat.
 • Norri
  Norri mecenáš12.7. 00:51Fatale #03: Na západ od pekla
  Ed Brubaker v povídkách dále vytěžuje svět, který vytvořil v první knize. Ve čtyřech krátkých povídkách přibližuje minulost Josephine i dvou jiných jejích předchůdkyň… ať už to znamená cokoliv. Dostáváme malé drobečky odhalení, ale jinak mi tahle změna kurzu nastaveného v prvních dvou knihách moc nesedí.
 • Norri
  Norri mecenáš12.7. 00:51Fatale #02: Ďábelská záležitost
  Nebudu opakovat jak je to boží. To jsem napsal u prvního dílu a pořád to platí. Jen jsem čekal, že se děj posune o trošku více. Ve skutečnosti se to podobá prvnímu dílu, jen se děj odehrává o 20 let později. V odhalování záhad se to neposunulo ani o píď. Má to ale úžasný spád, je to napínavé a zkrátka to baví.
 • Norri
  Norri mecenáš12.7. 00:49Fatale #01: Smrt je mi v patách
  Tak tohle je boží…a těžko říct, o jakého boha jde. Že je Ed Brubaker skvělý, vím už dávno, ale přesto mě dokázal překvapit a jsem z první knihy Fatale nadšený. Líbí se mi, jak je celý příběh rozehraný. Sice na konci knihy nejsem o moc chytřejší než na začátku, ale toužím vědět, co bylo a co bude. Líbí se mi, že hlavní postavy nejsou černobílé a ač má hlavní Femme Fatale obrovskou moc a zůstávají za ní mrtví, tak je sama zmítaná osudem a pronásledovaná mocí mnohem větší a děsivější. Ed Brubaker dokázal do Fatale dostat úžasnou atmosféru, která je děsivá a tajemná a smyslná zároveň. Dokonalý kříženec Lovecrafta a Clive Barkera.
  Kresba Seana Phillipse a barvy Dave Stewarta jsou skvělé jako vždy.

  Trošku problém mám se slovem JO, které se v českém překladu často vyskytuje jako souhlas a také jako zkratka jména hlavní postavy Josephine. Občas je to matoucí a chvíli to i vypadá jako záměr, než vám dojde, že to takto funguje jenom v češtině. A když jsem u té kritiky, tak skoky v místě a čase a změna vypravěče také občas docela překvapují, protože chvíli trvá než pochopíte, že už jste jinde. Ale to jen jenom malý detail.
 • perak
  perak11.7. 21:59Neonomicon
  HPL nemám zas až tak načteného, aby mi to stačilo na Providence, ale na Neonomicon to naštěstí bylo dostačující (tedy alespoň z mého vnímání knihy). Úvodní Courtyard rychle vtáhne do děje týkajííc se vyšetřování rituálních vražd speciálním agentem FBI, který při svém pátrání narazí na stopu, která pro něj (resp. pro jeho sousedy) bude osudová. Tato kratší povídka se mi hodně líbila, má napětí, spád, na Moora je lehce pochopitelná a konec se těžko zapomíná. Na tuto povídku navazuje samotný Neonomicon, kde se noříme do mýtu Cthulhu ještě mnohem více. Hororový příběh nešetřící krvavými scénami. Vedle toho Moore hojně využívá sexuální prvek, vinoucí se celým příběhem, aniž by působil jakkoliv nuceně. Až jsem začal váhat, zda kniha má být poctou Lovecraftovi či zda si z toho všeho Moore jen neutahuje. Každopádně to provedl dobře. Jen mi vadilo, že dokončení příběhu je v jiné knize, kterou ačkoliv jsem četl, tak si již detailně nepamatuji.
 • Hanussen
  Tak jsem si po čase zase přečetl jeden Čtyřlístek. Hubert a Hugo nezklamali, Nikkarin se opět předvedl jako současný velmistr čtyřlístkovských seriálů. Černodanovo provedení titulní čtveřice bylo celkem fajn, ale nebál bych se ještě trochu na tom scénáristicky zapracovat, každopádně to ale byl fajn čerstvý vítr, který Čtyřlístek už dost dlouho potřebuje. Cesta kolem světa je celkem dobrá, ale radši bych to asi četl najednou než takhle po kouskách. Vlastní Něměčkův Čtyřlístek nic moc, takový současný průměr. A Zvířátka radši ani nehodnotím.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.7. 17:03Přístav Země / Zatmění
  Asi nikdy nepochopím, proč to vyšlo v jednom objemném svazku a nikoli jako samostatná díla, ale budiž, rozhodnutí náleží "redaktorům". Vůbec celé ty okolnosti ohledně vydání tohoto komiksu, zvláště pak PR, bylo trochu tragikomické, onen slavný nakladatelský kodex pak vzbuzuje v lepším případě rozpačitý úsměv, v horším ťukání si na čelo. Ale chci být čestný a hodnotit Kaplanovo dílo nezávisle na těchto věcech...

  ...a musím zcela upřímně říct, že oba náměty obou příběhů jsou skvělé, neřkuli výborné. Osobně se mi mnohem více líbil nápad s mimozemským přístavem, který klade řadu zajímavých otázek. Musím tady souhlasit s kolegou Sagikkunem pode mnou - podle mě je Přístav Země mnohem lepší, zajímavější a ačkoli není tak děsivě explicitní jako Zatmění, je v podstatě ve své premise mnohem děsivější. Bohužel k tomu, aby oba příběhy byly vybroušeným a skvostným "sci-fi" něco chybí, respektive přebývá. Přístav Země, ale obzvlášť Zatmění jakožto postapokalyptický svět jsou na mnoha místech podřízeny komiksové akční formě, některým hollywoodským scénám, srdceryvným rodinným vztahům, scenáristickým náhodám apod. Na druhou stranu na Zatmění oceňuji třeba onu nečernobílost celého konfliktu. Jenže v posledních kapitolách už začíná trochu nudit.

  Sečteno, podtrženo, Zatmění je celkem fajn příběh, avšak Přístav Země mě přes svoje mouchy v lecčem naprosto nadchl, navíc finální tečka je jakože celkem cool.

  Celkový dojem: 70%
 • MEGA
  Je zde klasický nešvar v tom, že předchozí díly v Česku nevyšli, tak pro nové čtenáře chybí některé souvislosti. Já tento komiks hodnotím z pohledu někoho, kdo Aaronova Thora četl od začátku a musím říct, že mě tahle šílená jízda bavila. Příběh se stále někam posouvá a nikdy není daleko od akční scény. Kresba sem naprosto sedla a celému komiksu dodala barevný a energický háv. Příběh je ale na druhou stranu téměř bez emocí a kromě náloží akce toho nemá co nabídnout. Druhý příběh z daleké budoucnosti je na tom podobně, ale tam to vynahrazují přemrštěné nápady a obrovské měřítko, což mi sedlo. Slabší 4*
 • czeeri
  Zázraka, jako časopis jsem měl velmi rád, bohužel to co udělali v souhrném vydání je barbarství. V zázraku je dost dvoustránkových ilustrací, které potřebují, aby šla kniha zcela otevřít, což u časopisu nebyl problém, ale u lepené vazby jako u souhrnného vydání to možné není, takže čtenář přichází o část ilustrací, proto musím strhnout dvě hvězdičky, jelikož to neuvěřitelně degraduje tento komiks. A raději doporučuji nakoupit jednotlivé časopisy, než tento souhrn.
 • czeeri
  czeeri11.7. 08:55Pérák: Oko budoucnosti
  Za mě super úvodní díl od dvojice Macek-Kopl, jejich respekt k přechozím dílům o Pérákovi a vysvětlení proč je tam to a to, jelikož dobře usoudili, že většina lidí předchozí verze nečetla. Jejich nápad, dělat super hrdiny z postav starých pověstí českých, je za mě něco co suprového. Na konci knihy je i popsáno, jak komiks byl kreslen a vytvářen, takže super úvod. Vezmu v potaz pevnou vázanou vazbu a nízkou cenu, tak takto dobrý český komiks tu dlouho nebyl. Doufám, že série bude pokračovat.
 • czeeri
  Upřímně při koupi jsem čekal něco ve stylu francouzkého seriálu byl jednou jeden člověk, takže jsem byl knihou (bohužel jako komiks to nazvat ani nemůžu) dost zklamán. Nějak mě nenadchl a vtipy mi nepřijdou vtipné.
 • ThommeeWayney
  ThommeeWayney10.7. 18:42Smrtihlav #06
  Za mě super superhrdinský komiks z domácího prostředí Prahy (zvláště v prvních číslech jsem poznával některé lokace), který se dobře čte. Zvláště bych vypíchl vývoj postavy Majkýho, který se pro mě zatím stává asi nejzajímavější postavou.
 • adevr
  Paráda, a mohu se jen připojit s prosbou o další díly...
 • adevr
  Kresba je vynikající... ale scénář ulítl. Připadlo mi to jen jako dílo bez hloubky, vtipu, nápaditosti, něco rádoby ,,bombastického s přesahem" . ale očividně vytvořené jen kvůli penězům.
 • Palebras
  Hodiny posledního soudu jsou opravdu skvělá věc. Strážci jsou neskutečná klasika a spojení s DC univerzem beru všemi deseti. První kniha byla perfektní, ale jednalo se spíše o rozjezd, kdy cílem bylo čtenáře seznámit s postavami a nastínit pozadí příběhu. Pokračování je ve všech ohledech větší a celkově rozmáchlejší, avšak neubírá to na celkové komplexnosti. Vše je vyprávěno přehledně a myslím, že se v příběhu bude orientovat i průměrný čtenář komiksů ze stáje DC, což je velké plus, protože tady vychází opravdu zanedbatelné množství různých sérií, ale v tomto případě je vše dobře vysvětleno a na situaci, kdy by našinec mohl lehce tápat, jsem zde natrefil opravdu minimálně. Mít načteny Strážce, je však rozhodně doporučeno. Nechci zbytečně spoilerovat informace ohledně příběhu, takže jen zmíním, že se setkáme s opravdu velkým množstvím známých i méně známých postav a událostí, hodných spojení těchto dvou světů a já se bavil po celou dobu čtení. Nevstávat ráno v 5 hodin do práce, dal bych knihu na jeden zátah. Hodiny posledního soudu rozhodně nedělají legendárním Strážcům Alana Moora ostudu a myslím si, že Geoff Johns ukočíroval vše naprosto skvěle. Kresba Garyho Franka je perfektní, zde se není o čem bavit. Pro všechny milovníky Strážců a univerza DC jasná povinnost. Perfektní práce!!!
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš10.7. 08:39Občanská válka
  „Maskovaní hrdinové jsou součástí dějin této země už od nepaměti.“ – „Neštovice také.“ Klasický Mark Millar (Starej dobrej Logan): skvelá zápletka, parádny štart, slušný a uchádzajúci stred, ale ku koncu akoby ho to prestalo baviť a chcel to mať čím skôr z krku a podľa toho to aj vyzerá. Finále je narýchlo upečené, tým pádom skôr nedopečené, na mnohé sľubne rozvinuté motívy (a postavy) je zabudnuté a po dočítaní sa možno budete pýtať, čo sa vlastne vyriešilo. Tentokrát Millarovi kožu zachraňuje najmä masívna kresba Stevea McNivena a parádne farby. Mnohé postavy sú len figúrky na šachovnici, o ktorých motiváciách sa nič nedozvieme (Daredevil). Film sa mi páčil napriek tomu, že mal menej postáv. Možno práve preto, lebo neboli len štatistami, ale filmári pracovali s ich charaktermi, vzťahmi. Tak či tak je komiksová predloha každopádne príjemný, svižný a fajn ľahký nadpriemer s viacerými dobrými momentmi (list medzi členmi FF4, reakcia JJ na odhalenie Spajdyho identity, ústredný námet s povinnou registráciou). Na čisté 4* to nemá, ale tri by boli málo. Spider-Man je tu slušne načatý, ale nedokončený; ak chcete vedieť, na aké dno si siahol po tom, čo sa odmaskoval pred svetom (a ten svet po ňom následne začal logicky ísť), prečítajte si komiksy Jen o den víc alebo Zpátky v černé.
 • seeker666
  Zatím jsem nečetl komplet, ale rád bych si rýpnul ohledně korektur. Úvodní prolog obsahuje chybu. Stejný text je na zadní straně desek a ten je kupodivu bez chyby. Provedení knihy je na jedničku, o tom žádná. Hvězdičkové hodnocení připojím později.
 • seeker666
  Výborné pokračování předchozí knihy. Neodpustím si malé hnidopišství - tato i předchozí kniha má na hřbetu slovo Rytíří z Heliopole (dlouhé měkké í po ř by tam nemělo být). Jinak vše OK.
 • Skot
  Skot mecenáš9.7. 15:41Ani Muk v Africe
  Kompletní klasické vydání se zajímavým doslovem. Samozřejěm je třeba se na něj s odstupem dnešní doby. Po výtvarné stránce pořád velmi dobré.
 • trudoš
  trudoš admin9.7. 09:36Akira #01
  I přes takřka čtyřicetileté stáří jde pořád o komiks, který má co říct – a to jak obsahově, tak vizuálně. Japonec Katsuhiro Otomo je velmi talentovaný kreslíř, který dokáže vdechnou život futuristické budoucnosti, stejně jako postavám v ní žijících, přičemž čtenáři ani moc nevadí, že většina ústředních protagonistů jsou neurvalí teenageři, jejichž největší zábavou je polykat pilulky a dělat bordel na motorkách. Jako kdybyste partu z Trainspottingu zasadili do prostředí filmu Útěk z New Yorku. Ti frackové chvílemi lezou krkem, aby o pár stran dál přirostli k srdci, a tak pořád dál, až do samotného konce. Akira má přitom co nabídnout i dějově – na rozdíl od jiného slavného kultu The Ghost in the Shell, tady je zápletka srozumitelná a plná tajemství, jež čtenáře prakticky po celých tři sta šedesát stran nenechá vydechnout, přestože je mu jasné, že konkrétní odpovědi na otázky dostane až v dalších knihách. Tohle je poctivá práce, jež nezestárne ani za dalších čtyřicet, padesát či sto let.
 • faster86
  všechno co se v minulém díle dalo do pohybu tady najde své zakončení, kvalitu si pořád drží, dokonce bych řekl že se o chlup zvedla
 • Daw8ID
  "Ti Římani jsou blázni!" Mimořádně povedený díl, příběh krásně žene absurdita únosu barda, kterého by nikdo nezachraňoval, ale když jsou únosci Římani, jde hned o hrdost. Velice se mi v tomto díle líbí humor, několikrát jsem se musel smát nahlas, vtípky totiž pěkně navazují a často se ve své podstatě opakují, ovšem nejsou repetitivní. Mohl bych tu z té spousty povedených vtipů nějaké vypsat, ale to bych tu zanechal neúprosně dlouhý komentář. :) Určitě jsem Asterixe gladiátorem nečetl naposledy.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.7. 17:18Tři útěky Hanny Arendtové: Tyranie pravdy
  - Zigaretten?
  - Ach... civilizace.


  Jaký to zajímavý svět, ve kterém vydává komiksy už i nakladatelství Oikoymenh!:-) Není to úplně jednoduchá četba, ať už kvůli závažnosti témat či na komiks relativně hutnému poznámkovému aparátu, každopádně jde o velmi zajímavé a dobré dílo. Komiks nám nepředstaví pouze nesmírně zajímavou postavu Hanny Arendtové (nejen pro nás politology to je členka myslitelského panteonu 20. stol.), ale též alespoň ve zkratce její myšlení, skličující osudy Židů během druhé světové války a v neposlední řadě celou paletu slavných lidí 20. stol., kteří se Arendtiným životem mihli, ať už osobně, či jako inspirace, ať už z řad umělců, nebo filosofů. Pěkně nakreslený a pěkně (chytře) vystavěný komiks.

  Celkový dojem: 90%
 • faster86
  faster867.7. 12:37Temná věž #03: Zrada
  i po třech knížkách si pořád držíme kvalitu, vypravěčský styl super, málo střílení, hodně pletichaření
 • faster86
  po akci v minulém díle utíkáme zpátky domů, jen je ta cesta delší než si mladí pistolnící myslí.... drží si to kvalitu prvního dílu jak kresba tak scénář
 • Fimi
  Fimi mecenáš7.7. 10:23Batman: Tři Jokeři
  Ono se to jako tváří strašně skvěle a zásadně a honosně, ale bohužel. Tohle je rozhodně to horší od Johnse a navíc jde zcela mimo zavedenou logiku postav a přitom právě zavedenou logiku kolem postav by to mělo maximálně dodržovat...
  Kresba klasický zaměnitelný mainstream, prostě pásová výroba.
 • Saint of Killers
  Saint of Killers7.7. 08:45Bomba
  Bomba je pro mě nejlepší komiks, který jsem v poslední době četl a jeden z nejlepších komiksů vůbec. Navíc za cenu jen lehce překračující 400,- je to povinnost pro všechny milovníky komiksů.
 • Alfi
  Prekombinovaný, naivný dej, kresba je v poriadku ale hodne jej ublížilo zmenšenie. Toto je jedna z tých horších Modrých Crewí.
 • sedw
  sedw6.7. 23:32Načmáranec
  Musím souhlasit s většinou, konec dojem z celého příběhu mírně pokazil, ale ne natolik, aby mi to celý komiks pokazilo. Protože až na konec šlo o výborný, mírně hororový, hodně mysteriózní a napínavý příběh s parádní kresbou. Rozhodně jde o komiks, ke kterému se ještě někdy vrátím, protože se četl opravdu dobře a odsýpal.
 • sedw
  Pro mě čistý průměr. Nevím, jestli je to tím, že jsem Conana nikdy nečetl, ale všechny povídky mi přišly strašně zkratkovité. Třeba hned první, věřím, že mohlo jít o super epický příběh, ale v tomto komiksu mě vlastně moc nezajímalo, jak to celé dopadne, protože se všechno odehrálo tak rychle. Světlou výjimkou byl poslední příběh, kde mi vlastně nic nechybělo a považuji ho jednoznačně za nejlepší ze sbírky.
 • Fimi
  Fimi mecenáš6.7. 21:15Hellboy: Vstříc mrtvým vodám
  Nebylo to špatné, ale jinak totální zbytečnost a spíš průměr...zitra si to nebudu pamatovat
 • monte walsh
  Úplně zbytečné, tahání peněz. Nepřesvědčivý příběh, kresba z počátku dobrá, ale s blížícím se koncem se horší, ty srandovní mořské obludy, to má být horor?
  Někdo tu napsal, proč se Comics Centrum nevěnuje hlavní linii Hellboye, a s tím souhlasím. A nerozumím tomu, proč to tak je. Třeba to někde vysvětlili, ale já na to nenarazil.
 • Fry
  My Hero Academia - Moje hrdinská akademie #09: Můj hrdina - Byla chyba začínat s touto sérií, protože mě to ani s devátou knihou nepřestalo bavit a spíše naopak jsem stále zvědavý kam se příběh ještě posune. Přitom se v podstatě jedná o úplně obyčejný supehero shōnen zaměřující se hned na několik charakterů zároveň a ono to i tak skvěle funguje ... Za mě 4*!
 • trudoš
  trudoš admin6.7. 09:59Doomboy
  I ti nejtvrdší metalisti mají srdíčko. To jsou ve zkratce mé pocity z druhého komiksu Tonyho Sandovala, který u nás vyšel. Oproti Vodnímu hadovi je sice méně surrealistický, přesto si v něm špetka magického realismu svoje místo našla, přičemž ke cti autora je nutno podotknout, že opodstatněně. Jinak jsou ale zvraty založené spíš na starém dobrém buranském přístupu ke všemu, co se nějak vymyká normálu – nerozumím, tudíž nenávidím. Co na tom, že i lidé nesympatičtí jsou také živoucí bytosti. Kouzlo celého příběhu pak spočívá v reflexi palčivého pocitu ztráty nejbližšího, se kterou se každý těžko vypořádává a je přitom úplně jedno, jestli jste plačka nad delfíny, nebo velkoměstský macho. Mexický výtvarník a scénárista fascinujícím způsobem zachytil všechny ty niterné emoce, jež člověka doprovázejí během jeho životní etapy, kdy se z teenagera pomalu stává dospělý. Velkou roli tu pak hraje temná muzika, kterážto však vůbec nepůsobí nanicovatě, ale dokonale dotváří nesměle snovou atmosféru.
 • trudoš
  trudoš admin6.7. 09:58Batman Mikea Mignoly
  Nikdy mě nepřestane fascinovat imaginace, s jakou Richard Pace a Mike Mignola stvořili příběh Zkáza, jež postihla Gotham. Nádherně se zde proplétá alternativní historie s ikonickými postavami kánonu, přičemž nejde jen o další variaci na Batmanův vzestup a pád, ale originální horor, vzdávající hold Lovecraftskému kultu. Nijak hůř na tom není ani povídka Gotham ve světle plynových lamp, snad jen že krátký rozsah příliš nedal možnost vyhrát si s pointou, která je zřejmá od prvních stránek. Závěrečné kraťasy Plynárna a Svatyně pak v obou případech skvěle doplňují přízračného ducha alba, přičemž druhá zmiňovaná povídka se veze čistě na vlně atmosféry a z celé knihy mi přišla nejslabší, co se děje týče.
  Každopádně velká spokojenost, podobně tematických titulů bych uvítal víc, a kdyby si nakladatel dal tu práci a doprovodil komiksový obsah ještě nějakými průvodními texty, šlo by mé hodnocení do plného počtu. U edice honosící se názvem Legendy DC jsem něco takového zkrátka automaticky očekával.
 • trudoš
  trudoš admin6.7. 09:58Vlad #01: Můj bratr Igor
  Příjemně oldschoolová záležitost v duchu akčních spektáklů osmdesátých let, jako Komando či Kobra, akorát hozená do nepříliš vzdálené budoucnosti. Zachmuřený hrdina s nejasnou minulostí prochází jako nůž máslem skrze sofistikované intriky mocných i přímočarý odpor všelijakých zločinců.
  Na to, že sérii stvořil Yves Swolfs v roce 2000, nepřináší do žánru překvapivě nic nového – naopak pracuje se zaběhnutými motivy a otřepanými charaktery. Ale jak jsem psal už na začátku, právě ta nekomplikovanost děje je zároveň scénáristovou nejsilnější stránkou. Jistě, nejde o bůhvíjak napínavou jízdu, jednotlivé zvraty jsou snadno odhadnutelné a práce s psychologií postav asi stejná, jakou odvádí řezníci na jatkách. Ovšem svoje kouzlo to bezpochyby má, protože druhého dílu už se nemůžu dočkat. Další rozměr tomu pak dává kresba belgického výtvarníka Wernera Goelena (alias Griffa), jež je silně inspirovaná tvorbou Jeana Girauda (alias Moebius), což se k pochmurné vizi degenerujícího Ruska perfektně hodí.