• Palebras
  Ztráta tváře je poměrně pohodovým dílem, který sice není ničím originální ale jedná se o umírněný, dobře odsýpající a hlavně při zemi se držící příběh. Rozhodně mě potěšilo, že celý scénář jede na relativně jednoduché zápletce a nemusíme zde příliš řešit různé halucinogenní situace či pitvání se v psychice záporáka nebo Batmana doplněné o tuny filozofických keců a básniček tak, jako v případě hlavní příběhové linky od Kinga. Tady se prostě držíme jakési vyšetřovací linky, která následně přeroste ve spolupráci, aby nakonec vyvrcholila ve finále spojené s nakopáním nespočtu zadků a možná se na konci dočkáme i nějakého toho překvapivého rozuzlení. A nebo možná taky ne. Tečka konec. Nic světoborného ale jelikož Batmanovi vždycky trochu nadržuju, tak po přečtení spokojenost.
 • Sagikkun
  Sešitem se táhne jeden dlouhý a tuctový souboj.
 • autokineton
  Za mě absolutní pecka, na tohle jsem čekal léta :-) Nejklasičtější Conan v luxusním vydání, jak je ostatně u Comics Centra zvykem :-) A i bonusy jsou v tomto případě velmi kvalitní. Takže nemůžu dát méně, než 5/5. Nezbývá než doufat, že tato řada bude mít úspěch i u dalších čtenářů a dočkáme se dalších dílů!
 • Norri
  Norri mecenáš22.9. 22:25Velké dobrodružství Pepíka Střechy
  Číst komiksy Pavla Čecha je jako číst básničky. Mají svoji zvláštní poetiku. Jak v textu, tak i v obrazech. Fungují jako pohlazení po duši, probouzí dětskou zvědavost a víru v tajemno. Voní dobrodružstvím a nebezpečím, které kluky navždy změní.

  Už několik dní převracím v hlavě slova, kterými se snažím "Velké dobrodružství Pepíka Střechy" co nejlépe vystihnout. Těch napsaných a zase smazaných vět… Je to nádherná kniha. To že je krásně namalovaná, to je u Pavla Čecha naprostá samozřejmost. Zatím jsem ji četl jenom jednou a vím, že až se do ní pustím příště, tak najdu spoustu nových detailů. Jeho cit pro detaily by se dal opěvovat na každé stránce každé jeho knihy.

  Silná je i příběhová část této knihy. Je o hledání odvahy a překonávání strachu. Je o nalezení spřízněné duše, se kterou se rádi pustíte i do dobrodružství, o kterém jste se do té doby maximálně četli anebo snili. Je o první platonické lásce, kvůli které bez váhání skočíte i do králičí nory. Je ale také o lásce ke knihám a příběhům. Realita s fantazií se v ní prolíná takovým způsobem, že není možné určit, kde jedno končí a druhé začíná. Celý příběh doprovází úvahy a životní moudra, které jsme už sice všichni slyšeli stokrát, ale to nic nemění na jejich pravdivosti a Pavel Čech je navíc umí moc pěkně podat.

  Ale abych jenom nekriticky nechválil, tak musím přiznat, že nevím, jak se mám srovnat s otevřeným koncem příběhu. Mám za něj být rád, že si mohu konec sám domyslet, anebo je v pořádku, že chci víc? Mám v hlavě asi milion otázek a žádná odpověď nepřišla. Mám pocit, že to skončilo tak najednou, že to ve mě ani nestačilo vyvolat nějaké silnější emoce, jako třeba "Tajemství ostrova za prkennou ohradou" anebo “Dědečkové”. To mi na té knize chybí asi nejvíce. Ale třeba to tam najdu příště. I tak si Pepík Střecha zaslouží nejvyšší hodnocení.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor22.9. 21:45Je ráno
  Jakub Plachý, přestože dokáže až Monty Pythonovsky potěšit dospělé, je schopen zaujmout i nejmladší čtenáře. Byť je knížka primárně pro děti, pousměje se nad ní i dospělý. Kresba pro autora typická, děj jednoduchý (dětská cílová skupina), celkové ladění veselé, dětsky vtipné.
  Hodnoceno v rámci žánru "dětský".
 • martin28
  Šílené množství písmenek, přesto zábavných. Kecy, které nenudí. Autor si vodí vaše oči, jak hadrovou marionetu. I když je trošku zvláštní a nekomiksové, jak se přistihnu při tom, že hltám každé písmeno a kresba je tak prapodivně druhořadá...
  Kniha čtenáři osvětlí postavu Cassidyho a pomůže mu snáze pochopit jeho charakter. Casse jsem si po čtvrté knize velmi oblíbil, kdežto v této knize se mi zprotivil. Vztahy mezi hlavními aktéry houstnou a moje závislost na Preacherovi roste. Híky hohu ha ho!
 • instageek_cz
  instageek_cz22.9. 12:12Tokyo Revengers #02
  Druhý díl TR působí zpočátku téměř jako čistě humoristická záležitost. Jenže postupně začne přituhovat a dostaví se i moment, který vás najednou úplně zmrazí. Autor Ken Wakui nám dávno dospělým svým vypravěčským stylem připomíná jak bezstarostnost časů základky, tak skutečnost, že i tehdy kolem nás docházelo k velkým osobním tragédiím a neštěstím. Jenom jsme o nich většinou prostě nevěděli. Spolužačka možná přestala na delší čas chodit do školy, spolužák z předchozího ročníku už do dalšího nenastoupil, ale nikdo z nás to doopravdy neřešil, jelo se dál.

  V TR 2 nahlédneme za oponu téhle temnoty, uvidíme následky i kruté odplaty, které rozpoutají řetězec násilí, na jehož konci má být smrt lásky hlavního hrdiny Takemičiho. Ten toho má na řešení stále až až. Zjišťuje, že svými činy v minulosti ovlivňuje i budoucnost, a že těch lidí nakonec bude muset zachránit asi víc, než si původně myslel... Děj se neustále vyvíjí a mění, takže napětí je všudypřítomné. Maličko začínám vnímat, že bych fakt rád věděl něco víc o tom, jak zdejší cestování v čase funguje. Zároveň jsou pro mě někde matoucí zcela odlišné vzhledy postav v minulosti a v budoucnosti, leckdy včetně barvy vlasů, takže se musím chvílemi dost soustředit, abych věděl, kdo je kdo.

  Což je trochu otravný, ale jinak TR 2 zůstává pětihvězdičkovou zábavou. Líbí se mi kresba, celostránkové panely (nebo dvoustrany), „prostřihy“ s pohledem na celé Tokio, při nichž si člověk uvědomuje, že je Takemiči jen malou tečkou ztracenou v moři dalších existencí. (A čtenář ostatně taky). V celkovém hodnocení jsem přesně mezi 4 a 5 hvězdami. Zpětně mám pocit, že jsem první díl o půl bodu podhodnotil, tak ten druhý naopak možná nadhodnotím. TR je místy vtipná, místy brutální jízda plná překvapivých zvratů, kterou jsem dal na jeden zátah. A teď už zase netrpělivě vyhlížím pokračování!:)

  Hodnocení: 9/10

  PS: Mé další recenze nejen na komiksy najdete na Instagramu, profil instageek_cz
 • faster86
  Zatím nejhutnější atmosféra a největší bojovka, zeptejte se 39 mužů. 14 žen a 5 dětí z Tullu. Když budu brát i první sérii tak zatím nejlepší kniha i když na 4 hvězdy tomu ještě krůček chybí.
 • Lojza
  Lojza mecenáš22.9. 07:35Tankerka #01
  Tohle bolelo. Skoro až fyzicky. Začínal jsem to číst asi 4x a vždycky jsem zvládl maximálně pár desítek stránek. Pak odloženo na pár měsíců, pak další zoufalý pokus... Jedna hvězdička za lettering, se kterým si pan Lederer dal asi dost práce (překlady všech možných nápisů na knížkách, tričkách, atd.) a jedna hvězdička za kresbu, která je zralá, vykreslená, jemná a detailní - a by byla super, kdyby ten komiks měl nějaký scénář. Nedrží to pohromadě, náznak příběhu tu a tam najít jde, ale všechno je to utopené v dementních hláškách, často nečitelných panelech, na kterých není jasné co se děje... Zlatý Lobo - i když také často infantilní, pořád to má nějaký začátek, prostředek a konec. U Tankerky jsem byl fakt rád, že už to skončilo.
 • Gmork
  Gmork21.9. 21:22Mýty #19: Sněhurka
  Kraťasy s Bufkinem tedy žádná hitparáda, celkový dojem napravila lapálie Sněhurky s pradávným ženichem, ale celkově v rámci Mýtů spíše průměr, holt je to už devatenáctá kniha. Musím tedy hodnotit taky průměrným hodnocením. Nejspíš je už dobře, že se série blíží ke svému zakončení.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor21.9. 18:45Sledujete slona
  Primárně cíleno na dětské publikum! Slonovi to jde s míčem, ale moc toho neuběhne - naštěstí však odhalí, že jeho místo je v bráně. Jako první setkání dětí s komiksem poutavé, odrostlí ocení poetické ladění a jemný humor, který neuráží.
  Hodnoceno v intencích žánru "dětský".
 • martin28
  Opět výborná, velmi pestrá kniha. Líbila se mi linka z Vietnamu, road story ala "Bonnie & Clyde" po Francii, i závěrečný masakr v tajné základně Grálu. Casse mám čím dál raději, je to pěkně tuhej parchant. Ennis má dar vyprodukovat perfektní záporáky: Ital měl styl i dole bez, také Praotec bulimik a jeho nedomrdek byli dalšími povedenými kazišuky, při Jesseho výpravě za bohem. Řek bych, že v této knize je víc akce, než bych od Preachera očekával, ale je to vítaná změna. Nemohu se dočkat pokračování...
 • Anton Whatever
  Anton Whatever mecenáš21.9. 17:49Bludiště
  Do háje..pokud si někdo v sobě nosí pocity z náhlého odchodu blízké osoby..zatraceně dobře chápe Lumírův záměr..sice to může být pro někoho klišé..mě to dokonale pohltilo..byť se to může zdát přímočarý a jednoduše napsaný, tak o to víc to dává prostor tomu, co se děje v hlavě čtenáře..Lumír umí píchnout sakra přesně.
 • Anton Whatever
  Anton Whatever mecenáš21.9. 17:44Trojka (sběratelská verze)
  Všechny palce nahoru za doplňující informace!! Skvělá práce! Daleko to přesahuje hranice komiksu. K příběhu mám jen jedno..Mighty v jednom rozhovoru mluvili o facce na konci jednoho z příběhů od Kaplana..tam jsem jí úplně nedostal..ovšem tady?? Tady jsem dostal rovnou kompletní nakládačku! Boží!
 • Fry
  Zdál se mi zase ten stejný sen #03 - No, jako nebylo to špatné, ale tato poslední kniha mi už přišla poněkud zbytečně natáhnutá. Jako celkově když se nad tím zamyslím, tak by se dal děj celé série shrnout pouze do několika málo kapitol a jsem až překvapený že to vlastně vydalo na tři celé knihy. Anyway máme to za sebou, už víme co je to štěstí a můžeme se posunout dále ... Za mě 3*!
 • Fry
  Lucky Luke: Lucky Luke versus Joss Jamon - Kvalitativně srovnatelné s ostatními díly z 50. let, tzn. dneska již po scenáristické stránce dávno překonáno. Na druhou stranu to na mě působí tak mile nostalgicky, a to říkám jako devadesátkový kid, který ani na příbězích Lucky Lukea nevyrůstal. Obávám se však, že to dnešní mladé generaci nic neřekne, tyhle westerny omg ... Za mě 4*!
 • perak
  perak21.9. 08:39Údolí zrůd
  Kdo je zrůda? Ten, kdo tak na první pohled možná vypadá, nebo ten, kdo se tak chová? Příběh nás zavede do odlehlého kraje, kde je takovýchto "pochybných existencí" nemálo. Ponurá atmosféra údolí se přenáší do nálad a vztahů všech jeho obyvatel, jejichž střet se zdá být nevyhnutelný. Vyprávění je plné emocí a to je jeho hlavní přednost, protože samotný děj je vlastně poměrně jednoduchý a zasloužil by si větší propracování a větší gradaci. Takto to bylo od půlky hodně rychlé a zkratkovité. Konec byl hodně kvapný, ale na druhou stranu jeho vyznění se mi líbilo. Pokud jde o kresbu, tak ta mi k příběhu hodně sedla - dokázala vystihnou emoce lidí i náladu kraje a přispěla tak k celkově kladnému hodnocení knihy.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš21.9. 07:42Conquistador, kniha 3 a 4
  „To je ten nevděk mocných. Jakmile jim už nemůžeme posloužit, zbaví se nás.“ Záver perfektného štvordielneho komiksu, ktorý Josef Vybíral stihol vydať v dvoch knihách. Mne sa na takomto kuse krásneho komiksu nechce za každú cenu hľadať chyby. Kebyže sa ku mne čosi takéto dostalo ako k štrnásťročnému, tak by som sa z toho posr... a dal by som 5* z 10. Načo kritizovať? Prečo? Pripadá mi to tak, ako keby som bol v lese a počas magického skorého rána by som na lúke, vlhkej od rannej rosy, zahliadol dvanástoráka. Naše pohľady by sa stretli a on by mi svojimi majestátnymi očami prezradil pravdu o živote, vesmíre a tak vôbec. Následne by sa mlčanlivo, filozoficky stratil v hustnúcej hmle a ja by som namiesto úžasu kritizoval, že mal pravé ucho o tri milimetre kratšie ako ľavé. OK, dávno nemám štrnásť, ale stále je to Philippeom Xavierom (ktorý je v našich končinách žiaľ neznámy autor, rozhodne to treba napraviť) krásne nakreslené dielo s luxusnou tvrdou väzbou a s tomu odpovedajúcim kvalitným papierom, ktorého je radosť dotýkať sa, láskať sa s ním. Absencia bonusov zamrzí, ale to je detail dostatočne kompenzovaný mäsitou výtvarnou stránkou a dynamickým scenárom Jeana Dufauxa (Barakuda, Murena), ktorý proti sebe stavia kvázi civilizované kresťanstvo a „barbarský“ život pôvodných obyvateľov v súlade s prírodou a matkou zemou. Áno, uznávam, príbeh enormne nestrhne. Občas som sa jemne strácal v postavách, vzťahoch a ich motiváciách. Situáciu komplikuje fakt, že to vrie aj medzi jednotlivými skupinami španielskych conquistadorov, keďže ako to už chodí, každý správny beloch je posadnutý mocou a majetkami, pre ktorých získanie je schopný ísť (doslova) cez mŕtvoly. Conquistador je asi naozaj „ten“ prípad komiksu, kde vizuál víťazí nad obsahom (už len na obálku som sa nevedel vynadívať). Ale ani scenáru nechcem krivdiť. Zápletka je trochu mdlá a postavy mi neprirástli k srdcu, avšak je to plné úžasných atrakcií, ktoré vo mne spoľahlivo prebudili dieťa so zatajeným dychom listujúce krásnym komiksom. Temná mexická džungľa, priepasti a nad nimi podozrivé mosty, prastaré povesti, krvavé rituály, nahé krásne ženy, švárni bojovníci oháňajúci sa mečmi, smrteľne nebezpeční Indiáni, bájne poklady, šialenstvo, opice, pyramídy. Určite palec hore i za to, ako festovne si zamakal (taktiež u nás neznámy) báječný kolorista Jean-Jacques Chagnaud. Istý nekonzens vytvára fakt, že kým minule bol kladený vcelku veľký dôraz na mystické prvky (miestami idúce až vyložene do fantasy), tu temer úplne ustupujú do úzadia.
 • trudoš
  trudoš editor20.9. 23:14Esmera
  Povedená erotická novela, i když k úplné spokojenosti mi maličko chybělo. A to příběh řádně zakončit, nenechat jej vyšumět do ztracena. Přičemž nelpím na třeskuté pointě, ale nějaký závěr si Esmera rozhodně zasloužila. Jinak ale naprostá spokojenost. Kresba je jednoduchá a perfektní – Zep, podobně jako Milo Manara, dokáže jen pár linkami vystihnout dráždivou atmosféru a přitom ani nemusí cíleně sklouzávat k pornografii. Vince tomu pak dodává vyváženě potřeštěnou rovinu, třebaže komického potenciálu využívá pouze napůl.
  Snad jen, že v závěru působí vyprávění skoro jako filozofický pamflet, nebo právě naopak, výsměch podobným snahám, což mi moc nesedělo. Každopádně, v rámci erotických komiksů u nás vycházejících, z mého pohledu rozhodně to lepší. Scénář se nesoustředí primárně na sex a zápletka má i nějakou osnovu. Byť jsem zastáncem směru, že v erotice má být méně mudrování a více akce, tenhle komiks mě pro jednou přesvědčil, že jde kombinovat oba směry, aniž by to ve finále byla nuda.
 • Norri
  Norri mecenáš20.9. 20:37Punisher MAX: Vánoce na odstřel
  Tři vánoční speciály a všechny mají víceméně povedenou kresbou. Snad jen ten druhý má tu kresbu až příliš noirovou a tmavou. Ale neměl jsem s ní v zásadě problém. Nějaké výtky bych měl i ke kresbě prvního příběhu, ale tam to může jit za scenáristou. Po výtvarné stránce je tato kniha povedená. Co se týká scénářů, tak tam je ta situace horší. Naštěstí to má vzestupnou tendenci.

  První příběh se jmenuje "Vánoce v rudé". Člověk si ani neuvědomí, jak dobře Ennis toho Punishera dělal, dokud nedostane tohle. Přímočará akce, která má řadu chyb a nesmyslů. Tak například na prvních třech stránkách Punisher oddělá čtyři mafiány, ale na čtvrté stránce už se počítá s pěti. Souboje jsou sledem póz, které dohromady vůbec nefungují. Jinde zase Punisher stojí s protivníkem čelem k sobě, sypou do sebe zásobníky a ani jeden se netrefí. Asi Matrix. Podobných nesmyslů je tam plno. Až mě to skoro uráželo.

  Druhý příběh "Seznam" je už o něco lepší. Ale jeho těžká noirová atmosféra je děsně pomalá. Trošku směšně působí Punisherova údržba seznamu padouchů, ale jinak se to docela dá.

  Kniha končí naštěstí tím nejlepším - Aaronem a jeho krátkým příběhem s dlouhým názvem, který si už nepamatuji. Je to rychlé, je to brutální, je to vtipné a parafrázuje to ten nejslavnější vánoční příběh. Tohle mě bavilo. Aaron této knize zachránil prdel před úplným debaklem.
 • mcleek
  Tak se mi zdá, že tahle série jde dost do kopru. Dnes 50% a je to stejně jako minulý díl scénáristicky dost WTF. Jen ta malba je pořád nádherná... Ach jo...
 • Palebras
  Lobo ve výborné formě. To znamená litry krve, urvaných rypáků a obrovská dávka infantilního humoru. Jako vždy se však jedná o pohodovku, která mi jednou za čas výborně sedne a hlavně dokáže vykouzlit úsměv na tváři při pohledu na hromadu sraček zbývající ze zmasakrovaných nepřátel. Bullíkův případ je perfektně nahláškovaný díky překladu Pavla Dorta a některé libůstky jako Robert De Nitro , Prd a Zmrd a další, vycházejí jednoduše od srdce. Zbývající dva příběhy nejsou o nic horší a celkově tvoří našlapaný a hlavně pořádně výbušný mix. Příjemná a nenáročná zábava jako je u Loba zvykem a já se prostě a jednoduše dobře bavil.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš20.9. 08:00Barakuda, kniha 3 a 4
  Belgický scenárista Jean Dufaux (Niklos Koda, Conquistador) mal tento epický pirátsky (?) príbeh fakt dobre premyslený. Síce by som sa čudoval, ak by nemal, napriek tomu isté pochybnosti vinou štartovacej prvej (a predsa len pomalšej) knihy boli na mieste. Našťastie, zbytočne. Ukázalo sa, že každá z (množstva) postáv disponuje zaujímavým príbehom a pozadím (niektoré doslova, hm). V prvej knihe musel autor spomaliť práve preto, aby v druhej dupol na plyn. Všetko sa zauzľuje, stáva sa osudovým a i nudnejšie postavy získavajú na hĺbke, charaktere, uveriteľnosti. Ubudlo erotiky, násilia je plus-mínus rovnako. Nie som si istý, či by som komiks pomenoval Barakuda, pretože máme za sebou už dve knihy (z celkových troch) a pirátska loď pre dej určite nie je zásadnejšia, než ostrov, na ktorom sa odohrá väčšina deja. Neviem sa zbaviť pocitu, že by som radšej čítal komiks, v ktorom by sme sledovali čisto dianie na palube a hľadanie pokladu, ale zas potom by som pre zmenu kritizoval, že je to príliš podobné bombe Dlouhý John Silver. Takže sa zhodnime na tom, že je to dobre tak, ako to je. Mám každopádne mierne pochybnosti o tom, či by nebolo lepšie, ak by komiks disponoval vyšším počtom dielov. Lebo takto nás čaká už len tretia, záverečná kniha a zdá sa mi, že v prvých dvoch sa Dufaux rozohnal natoľko veľkolepo, až si nie som istý tým, či všetko stihne ukončiť v tretej knihe dôstojne a nie rýchloposuvom. Ale zas radšej hutný komiks, než rozdrobený do milióna častí, však? Najmä u ženských postáv som mal občas mierny hokej a to i pri druhom čítaní, keďže väčšina z nich sú štíhle tridsiatničky nejeden raz s červenou farbou vlasov. Nádhernú Jérémyho (Rytýři Heliopole) kresbu k dokonalosti vyťahujú neskutočné farby, takisto od Jérémyho. Nula bonusov, zato skvelá obálka, tvrdá väzba a kvalitný papier. Je určite lepšie, ak takéto komiksy vychádzajú vo veľkých formátoch; v zmenšených by Jérémyho orgie nevynikli. Keďže sa dej odohráva v drvivej väčšine na ostrove, môže vzniknúť falošný pocit monotónnosti. Ale zas je to veľmi pestrý ostrov: tu pláž, tu dedina, tam džungľa s močiarmi, prístav, šermiarske súboje, zrady, krvavé západy slnka, žraloci... Bodaj by viac komiksov bolo takto „monotónnych“.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš20.9. 07:55Nejtemnější noc
  „Obloha dneska vypadá temnější.“ Ja proste GL môžem. Toto sa síce nevolá Green Lantern: Nejtemnější noc, ale iba Nejtemnější noc, no všetko sa točí okolo GL a je to akési (dočasné) vyvrcholenie udalostí z greenlanternovského runu od Geoffa Johnsa, takže sa to naozaj pokojne mohlo volať Green Lantern: Nejtemnější noc. Problém je, že dotyčný run u nás vyšiel v zmasakrovanej podobe: raz taký diel, potom onen, X dielov pre istotu vôbec nevyšlo a aktuálne prichádza tento megacrossover. Napriek tomu si ho môžu užiť aj čitatelia, ktorí s GL veľa skúseností nemajú (nejaké by ale určite bodli). Samozrejme musia ovládať základné pravidlá hry a vedieť kto je kto (a o čo mu ide), ale dosť im život uľahčí vysvetľujúci text na začiatku. Nejtemnější noc je vskutku mohutný, impozantný komiks. Disponuje síce aj civilnými okamihmi (mrazivý úvod s vyvražďovaním, Gordon a Babs na streche), ale je to v prvom rade kolosálny Geoff Johns, pre ktorého slovo striedmosť nič neznamená. Takže všetko je zámienka pre rozpútanie megalomanských akčných orgií, kde sa každý bije s každým a nikto neumiera a ak aj umrie, tak prežije. Nie som úplne fanúšik tohto druhu písania, ale mám pre GL slabosť a Nejtemnější noc som si fakt užil, lebo presne tento typ „šialeného“ písania sa k nemu hodí. Zjavne si smaragdovú jazdu užil aj démonický brazílsky ilustrátor Ivan Reis, ktorý je v téme ako doma, keďže robil už Pomstu Green Lanternů alebo Tajemství původu (a všeličo ďalšie). Vyzdvihnúť musím koloristu Alexa Sinclaira (Wonder Woman: Kruh, Batman: Evropa), ktorý sa vyhral so vskutku širokým spektrom emočných farieb. Resumé: Metal vs. Zombie z Marvelu? CREW toto zásadné dielo amerického mainstreamového komiksu vydáva v edícii Legendy DC, takže veľa strán, tvrdá väzba, prebal a desiatky strán bonusov. Viac v mojej recenzii: https://www.fandom.sk/clanok/recenzia-nejtemnejsi-noc-komiks
 • MEGA
  Skvělý počin. Líbila se mi atmosféra a napětí, které se buduje celou knihu. Samotná postava Sentryho mě přišla taková suchá, ale díky zajímavému tajemství a propojení s širším Marvel vesmírem mi to zážitek nezkazilo. Jae Lee je skvělá volba pro hlavního kreslíře a jeho kresba spolu s vynikajícími barvami dodává komiksu osobitý vzhled. Sešity s ostatními hrdiny mě také moc bavili, zejména Hulk a X-Meni jsou super. Parádní uzavřený příběh.
 • faster86
  První sešit je hezky hororový, takže palec nahoru. Ukázka jak jde napsat pistolníka bez pohyblivého pistolníka... Atmosféra dobrá, kresba slabší proti dvojce (Phillips). Pocit lepšího čtení než u první série se mě stále drží.
 • Palebras
  Liga spravedlnosti za kterou stojí Geoff Johns je pořádně našlapaná záležitost, která si drží zatraceně vysoko nastavenou laťku. Musím vzpomenout ligu ze série znovuzrození a její vysoce kolísavou kvalitu, která této lize nesahá ani po Supermanovy trencle. Tady šlape a funguje naprosto vše, scénář je vybalancovaný a prakticky nepřináší hluchá místa kdy má čtenář pocit jakéhosi přešlapování na místě, kresba je během soubojů dynamická a celkově jsem se po celou dobu skvěle bavil. I když jsem poslední díl četl již před delší dobou a mezitím jsem stačil přelouskat kilometr dalších knih, tak jsem vůbec neměl pocit že by mi něco unikalo, takže z této strany taky spokojenost. Jedinou nevýhodou tedy určitě je celková časová prodleva ve vydávání, ale i přes tuhle skutečnost jsem rád, že se to nezařízlo a další díly vychází.
 • deefha
  deefha mecenáš19.9. 09:16Koralína (paperback)
  Pohádková jednohubka o zahánění nudy překonáváním strachu :-) Je tam kočka, takže za mě dobrý. Knižní předlohu jsem nečetl a film neviděl (a teď už to asi dohánět nebudu).
 • Norri
  Norri mecenáš18.9. 23:33Punisher MAX #00: Od kolébky do hrobu
  Musím říct, že jsem trošku zklamaný. Ani vlastně nevím, co jsem od tohoto nultého dílu čekal, ale určitě ne tuhle nesourodou sbírku povídek. Ve výsledku to ale vůbec není špatné.
  První příběh nás přivádí na základnu Valley Forge ve vietnamské džungli. Chtělo by se říci, že rozvádí to, co jsme dostali v knize "Valley Forge, Valley Forge" ve formě úryvků z fiktivní knihy. Avšak komiksový příběh "Zrození" vznikl jako první a až podle něj vznikly ony knižní stránky. To je poměrně zajímavé, protože více mě bavila ta textová forma. Možná proto, že jsem ji četl jako první a ten celkový obraz tam vznikal postupně ze střípků v rozhovorech. V komiksu "Zrození" je to všechno najednou a působí to jako komiksová adaptace. Musím říct, že mě to nebavilo. I proto, že jsem věděl, jak to dopadne. Jediné, co je zde zajímavého, je to, že Frank Castle byl zabijácký psychopat už před masakrem ve Valley Forge. Kresba je zde pěkná, ale Frank vypadá na každém obrázku jinak a to mi dost vadilo.

  Druhý příběh "Tygr" se odkazuje ke stejnojmenné básni Williama Blaka. Vrací se k Frankově dětství, ve kterém získala první obrysy jeho nenávist k mafii a zřejmě také jeho sklony k nezbytným definitivním řešením. Kresba mě moc nebavila.
  Příběh "Cela", to je úplně jiné kafe. Má skvělou atmosféru i kresbu. Účty musí být splaceny a Franka s jeho osobní vendetu nezastaví vůbec nic. Ani nejstřeženější vězení.
  Nezastaví ho dokonce ani totální jaderná válka. Vždycky totiž zbývá ještě někdo, kdo si zaslouží zemřít. Povídku "Konec" si střihl Richard Corben a pro mě je to jeden z jeho nejlepších komiksů.
 • Lojza
  Lojza mecenáš18.9. 21:37Alias (limitně limitní edice)
  Výborná záležitost. Jsem téměř netknutý jakýmkoliv superhrdinským universem (kromě Batmana), takže každý alternativní úskok poměrně vítám. Tohle se četlo tak dobře, jak rychle zmizí lahev sedmičky u průměrného ajťáka - alkoholika. Za víkend nebylo co řešit. Dopřál jsem si úžasně rychlé, svižné, skvěle přeložené dialogy, aniž bych musel sledovat nuance kreseb (což se mi často stává, jakoby to po mně ti parchanti kreslíři chtěli!). Byl to zkrátka skvělý film v komiksu, se skvělou kamerou i střihem. Jessica (jak tu bylo napsáno) občas irituje. Nebál bych se říct, že se občas chová jak pí*a, ale to k tomu asi patří. Za to obléknutí punčošek a kozaček v jedné epizodě jsem jí to celé odpustil :) Celá kniha sestává z 28 sešitů + bonus "co kdyby". Jednotlivé příběhy (de facto Jessiciny zakázky) se vždy rozběhnou přes několik sešitů a vždy mají pointu a čtenářsky uspokojující konec. Zároveň se celou knihou proplétá linka Jessicy minulosti a osobního příběhu, který ji dostal právě tam, kde je - v roli soukromé detektivky namísto nablýskané superhrdinky. A i tahle linka nakonec dojde rozuzlení a naplnění. Jediné, co bych téhle skvělé jízdě vytknul, je tu a tam typografické / sazečské selhání. Některá písma či jejich dekorace nejsou optimálně zvolné, a na některých stránkách bije do očí nevhodná sazba (velikost písma, okraje...). I tak je to ale moc fajn věc. Jsem rád, že ji mám.
 • trudoš
  Dva velké eventy jsou za námi a situace mezi superhrdiny se konečně stabilizuje. Zdá se, nadvakrát zničený svět je už v pořádku; co bylo zbouráno, je postaveno a kdo umřel, na toho se s láskou vzpomíná. Nejaktuálnějším problémem Ligy spravedlnosti je tak skutečnost, že do jejich řad chce za každou cenu vstoupit Lex Luthor.
  Nečekal jsem příliš, spíše jen takové lehké čeření vody před dalším konfliktem, který pomaličku vystrkuje růžky, přesto mě banalita trablů, s nimiž se největší hrdinové světa musejí potýkat, trochu zklamala. Doufal jsem ve víc než je zbytečný crossover s Doom Patrol, za který jsem rád jen z toho důvodu, že se v komiksu moc často nevyskytují. Alespoň že druhý příběh Virus Amazo nabídl sympaticky zkázonosnou zápletku; naneštěstí z toho nevykrystalizovalo nic originálního. A tak jediné, co mě bavilo, byly drobné náznaky v pozadí vyprávění, že všechna ta oslnivá paráda, která mezi postavami panuje, úplně dokonalá nebude, protože někteří z nich sledují své vlastní cíle.
 • Good Games
  Good Games mecenáš18.9. 20:33Nejtemnější noc
  Nejtemnější noc je znovu komiks v edícii Legendy DC, v ktorom nie je hlavnou postavou Batman a som za to veľmi rád. Len by tu mohli vyjsť aj komiksy v ktorých nie je tak obrovský počet superhrdinov. Šikovný scenárista Geoff Johns to síce ukočíroval, ale občas som mal z toho obrovského počtu postáv chaos. Je to aj poriadne akčné a snáď na každej tretej strane je nejaký súboj. Celkovo asi najdivokejší superhrdinský komiks, aký som kedy čítal. =►Celá recenzia◄=
 • martin28
  martin2818.9. 19:03Preacher/Kazatel #03: Lovci
  Po dvou parádních knihách šla kvalita mírně dolů. Ne, že by Ennis večírkem u snobského ultrahovada Ježíše de Sade nezazářil, ale byla to asi jediná část knihy, která mne dokázala strhnout. Dvojitá newyorská čokodávka mě bude strašit až do smrti. Zbytek knihy byl spíše ukecanější a děj se soustředil hlavně na prohlubování vztahů hlavni trojice. Přesto události ke konci komiksu opět dokázaly namlsat a připomněly čas na další dávku Ennisova matroše.
 • Good Games
  Good Games mecenáš18.9. 19:02Tomie
  Crew tu Tomie vydali v kompletnej verzii a je to veru poriadne veľký titul a 748 strán vám chvíľu vydrží. Je to autorova prvotina a na celkovej kvalite kresby a aj scenára to vidieť. Hlavne prvé poviedky sú ešte dosť jednoducho a nevábne kreslené a to mám inak Itovu kresbu rád. Aj po scenáristickej stránke je to dosť repetitívne dielo a ten istý koncept sa opakuje príliš často v celej knihe. U mňa je to zatiaľ najslabší Ito, aký tu vyšiel, ale aj napriek tomu je to stále kvalitný horor a nemal by ho žiadny fanúšik autora či hororových máng minúť. =►Celá recenzia◄=
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.9. 18:29Aldebaran (paperback)
  Výborně vymyšlené sci-fi se zajímavou zápletkou zasazené do skvěle vykonstruovaného vodního světa. Hlavními devizami komiksu zůstává ještě kromě onoho světa schopnost autora držet čtenáře s několika pauzami na oddech a humorné vsuvky neskutečně napjatého. Jenže opět za cenu nesmírně podivných a náhodných setkání a situací, jako kdyby na velké planetě krom hlavních (a někdy neuvěřitelně přiblblých) aktérů neexistoval téměř nikdo jiný. Nebýt fascinujícího prostředí, zbude ohlodaná kost v podobě průměrného dobrodružného příběhu. Škodou také zůstává, že tam, kde je autor nesmírně invenční v podobě mimozemské fauny a flóry, je poměrně při zemi u konstrukce měst, architektury a obecně lidského světa, které je téměř k nerozeznání od Země 80. let někde ve Střední Americe. Zvláštní kapitolou je pak kresba, kde si Leo umí hrát s mimikou obličeje a zastavuje osoby ve velmi explicitních pózách, otázkou je, zdali to přidává na realističnosti, nebo naopak někdy sklouzává k pocitu, že čteme stylizovaný přehrávaný fotoseriál.

  Bezesporu unikátní věc, ale v něčem pro mě negativně dráždivá. A protože má svou kvalitu a ambice, jsem tak trochu přísnější...

  Celkový dojem: 60%
 • martin28
  Tato kniha je opravdu silné kafe. Člověk se dozví, jak to bylo s Jesseho, ne zrovna šťastnou minulostí a taky to, že mluvit sprostě se nevyplácí. Babi má o vnoučka starost a nachystá pro Jesseho malé překvapení. Ennisova záliba ve vyschlých nazi pizdách, balancujících nad hrobem a s koulema až na podlahu, zkrátka musí mít nějaký původ. Babi jakoby z oka vypadla mámě Gnucciové. Dvojka je brutální čtení, možná až moc. I přes vysoké hodnocení byl pro mne příběh velmi negativní, rozhodně nic, co bych chtěl číst při nedělním čajovém dýchánku. Přesto jsem si závěrečnou satisfakci náležitě vychutnal a již mám obavy, jaké magory Ennis našemu páru postaví do cesty příště...
 • Norri
  Těžko se mi hledají slova. Tohle je Punisher s přesahem. Tohle je hybridní komiks, který kombinuje komiks s Punisherem (ve vedlejší roli) s úryvky z knihy o válce ve Vietnamu. A všechno to dohromady dokonale funguje. Tentokrát nedojde na vystřelování mozků z hlavy. Ani na rozvěšování střev na stromy. Tentokrát se Frank Castle i jeho protivníci snaží nezabíjet. Přesto je to strhující. Je to o vojenských záležitostech. Jde o historii i budoucnost. Jde o zbytečnost válek i o nezbytnost. Je to o vystřízlivění z amerického snu. Z obsahu této knihy asi budu ještě pár dní cítit hořkost. Ne z její kvality, ale z jejího poselství. Není to nic, co by mě překvapilo, ale přesto to vždy vyvolá stejné pocity.

  Oceňuji, o kolik více práce si Ennis musel dát s touto knihou oproti předchozím dílům. Kromě scénáře musel sepsat všechny ty stránky té fiktivní knihy o vietnamské válce. Musím uznat, že to působí velmi věrohodně, tyhle zaznamenavé příběhy v knize. Spokojený jsem byl i s kresbou, ale zpočátku jsem měl pocit, že to už nemá stejnou kvalitu jako předchozí díly.
 • Fort
  Myslel jsem jsi, že lehce našedlý papír k této temné sérii patří, ale Dobrovský ho používá ve všech svých mangách. Čistě bílý papír by byla vhodnější varianta i za vyšší cenu. I přes oprávněné výtky, které se na nakladatelství vynořila, jsem rád, že to tu vychází. Díl jsem jsi užil, žádné trauma z jedné velikosti fondu v bublinách nemám.
 • martin28
  Čtené po 16 letech. Na tohle musí člověk uzrát. Tehdy, ve věku kolem dvaceti let, jsem na to jednoduše připravený nebyl. Jasně, miloval jsem Tarantina, Johna Woo, znal všechny podstatný filmy nazpaměť, přesto jsem to nedokázal vstřebat tak, jak si tenhle komiks zaslouží. Dnes mohu s klidným svědomím a erekcí na další knihu konstatovat, že tohle by měli na středních školách vyučovat jako klasiku a povinnou četbu v žánru "komiks pro dospělé". Ennis je nadbůh, vytvořil predátora, který na vrcholku pyramidy komiksového řetězce sotva najde konkurenci. Když vezmu v potaz dnešní svět, s o to větší razancí mne Preacher oslovil. A také o to větší smysl má se k němu vracet. Dost bylo superlativ, nic není dokonalé. Tohle, jako jedna z mála knih, onomu statusu dýchá na záda.
 • Fort
  Fort17.9. 19:22Gantz #01
  Kdybych četl jen každou druhou stránku, možná bych z toho měl lepší pocit, ale já četl všechny a něco tak utahaného se mi dlouho nedostalo k rukám. Autor nemá děj promyšlený, svazek končí aniž by navnadil na pořízení druhého.
 • hroubek
  hroubek17.9. 12:19Wonder Woman: Válkonoška
  Z mého pohledu dobrý a neurážející komiks. Ve výsledku se jsem si ho užil a rozhodně jsem při jeho čtení netrpěl, i přestože jsem nebyl cílovka. Tahle série Young Adult má něco do sebe a pokud budou přicházet s dobře vystavěnými příběhy, tak splní svůj účel - přivést holky ke čtení superhrdinských komiksů. Osobně se mi líbil úplně jiný pohled na Dianu/Wonder Woman a taky originální pojetí její superhrdinské kariéry. Tento komiks má dobře napsané postavy, které jsou víceméně dost sympatické. Kresba je dobrá, jen ta barevná paleta mi moc nesedla - celé je to v chladných barvách a tónech. Největší problém komiksu je jeho tempo a styl jakým je vyprávěný. Někdy je uspěchaný, jindy pomalejší, někdy je zbytečně ukecaný a pak přijdou momenty, kdy se vše vyřeší pár dialogy. Nicméně, když to vezmu kolem a kolem, tak se jedná o dobrý komiks, který neurazí a dobře pobaví.
 • perak
  Tohle mne zklamalo. Hodně jednoduchý příběh, do něhož byla snaha nacpat co nejvíce dříve osvědčených atributů - opusštěný ostrov, obří opice, sbevražedný atentátník, postava, která chce ovládnout svět, atd, atd. Celkově to ale nemá žádnou atmosféru, kde by to mělo být hrůzostrašné, tak je spíše úsměvně, kde by to mělo být akční, tak je spíše nudné. Cílovými čtenáři asi mělo být dětské publikum. Tentokráte to nezachraňuje ani kresba, která zřejmě bude pro dětského čtenáře líbivá, ale k Hellboyovi se podle mne nehodí.
 • trudoš
  trudoš editor17.9. 06:57Tři muži ve člunu
  Jaroslav Vince Pospíšil se netají tím, že román Tři muži ve člunu je nejoblíbenějším románem jeho mládí, takže převedení do komiksové podoby pro něj bylo stejnou měrou výzvou, jako splněným snem. Naneštěstí z toho nevyšel právě jako vítěz. O tvůrčí invenci se skoro nedá mluvit a projevuje se převážně v současných výrazech, jež se kolikrát rozcházejí se slovníkem spisovatele Jerome Klapka Jeromeho. Což v kontrastu s originálním textem, kterého autor ponechal v doprovodných bublinách úctyhodně, nepříjemně bije do očí. Má to alespoň tu výhodu, že se člověk může bavit nádherným britským humorem v množství větším než malém.
  Grafické zpracování Martyna Pospisila je pak kapitolou samou pro sebe. V některých momentech působí obrázky jako vtipy z časopisu Trnky-Brnky, jindy zas kazí dojem artefakty moderní doby zasazené do 19. století, nebo známé tváře napříč světem slavných. A tak jsou ty tři hvězdy jen za milý dojem z původního díla, jež ani po sto třiceti letech neztratilo nic ze své kvality.
 • faster86
  Oproti prvni sérii mi přišlo, že se tahle knížka líp čte, nevím jestli je to překladem, nebo už v originálu je to psané víc user friendly, ale rozhodně palec nahoru, stejně tak za kresbu (i kdyz Roland je prostě Loveless z Criminalu). Dějově, vysvětlování co se dělo po poslední knize, mě to baví o něco víc než první série.
 • mkolar
  Díly #1-4 mě bavily víc. Bude pokračování?
 • mkolar
  Naprostá paráda! Doktor fakt bavil!
 • mkolar
  Super! Můj první western a moc mě to bavilo, super nakreslené.
 • soulbringer
  soulbringer mecenáš16.9. 15:20Alias
  "Hlavně mě nelituj! Opovaž se mě, k*rva, litovat..."

  Myslím, že máme jasného finalistu pro comics roku 2022, který vyšel v ČR.

  Alias je nejlepší příběhový výlet do mini-universa stvořeného Brianem M. Bendisem (a to si myslím, že laťku s omnibusy Daredevila nedal nijak nízko). Je to to nejlepší i proto, že to není typický marvelovský příběh superhrdiny ani laciný pokus o stvoření antihrdiny. Alias si skutečně zasluhuje řadu superlativů a ano, v jistém ohledu je revoluční - ostatně i proto vznikl "dospělácký" imprint MAX - ale není to jen kvůli jaderné mluvě, krvi či obnaženému ramenu v posteli, ale především díky samotnému příběhu a dobře vykresleným dramatům a (ne)fungujících mezilidských vztahů ve světě, který chrání Avangers.

  Alias se těžce zařazuje a to je dobře. Je to výborný crossover a zároveň unikátní věc, která má správně vyvážený spád příběhových linek a odkrývání charakteru, motivací a dramat hlavní hrdinky. Není to detektivka, ačkoli se hlavní hrdinka živí jako soukromé očko. Není to typický noir, rozhodně žádný Brubaker, ačkoli je plný temných zákoutí, lidských poklesků, kde nechybí prázdná sklenka alkoholu. Není to psychodrama, ačkoli o duši a identitu hlavní hrdinky tu jde především. Není to pláštěnková mela postavená na superschopnostech, ačkoli se to superhrdiny poměrně hemží a dostane se i na souboj s opravdu zvrhlým záporákem.

  Alias je především komplikovaným a dobře stavěným příběhem dospělé mladé ženy. Hlavní hrdinka - JESSICA JONES - vás totiž zaujme od začátku, bude vás bavit a zároveň nesmírně iritovat. Ačkoli nestojí o nějaký zájem, adoraci natož lítost, je těžké s ní nemít soucit. Pro čtenáře (a zejména čtenářky) je naopak velmi přirozené se vcítit do jejich monologů, dialogů a prožitků, která by ráda nechala navždy pohřbené. Některé traumata si vlastně ani nedokážu představit a spíše mi běhal mráz po zádech. Tady je pro mě Alias opravdu nejsilnější a naprosto skvělý. Alias je velmi uvěřitelný a civilní příběh (nevyrovnané) osobnosti, která nehledá pouze řešení případů, ale hlavně hledá samu sebe a to kým je a čím chce být (a k tomu zaplatit složenky za elektřinu).

  Díky rozsahu 28 čísel tu dostáváme skvěle plastický obraz hlavní hrdinky s dobrou náloží zápletek, které spolu více či méně souvisejí a které logicky propojuje právě soukromé očko z kanceláře s názvem Alias (což je vzhledem k tomu, jak postupně odkrýváme různé vrstvy života Jessicy, moc hezká alegorie celého díla). Od prvního políčka víte, že tohle bude jiné, že to nebude hezké, ale že chcete znát nejen rozuzlení případů, ale zjistit, co je Jessica vlastně zač a proč opustila svou dřívější kariéru superhrdinky s názvem Jewel. Zároveň si myslím, že pro čtenáře, kteří se Jessicou poprvé setkávají na stránkách Alisu, jde o velkou výhodu. I proto, že Alias v retrospektivních příbězích a vzpomínkách ukazuje pozadí rodinné tragédie, formující trauma a zdůvodnění proč Jessica nechce používat své superschopnosti... ale k tomu se musíte taky dočíst. Je to velmi dobře poskládáno.

  Ten crossover žánrů a různé životní zvraty hlavní hrdinky naprosto skvěle doplňuje kresba Michaela Gaydose. Tam, kde přichází na scénu flashback příběh Jewel nebo niterná zpověď traumatu, přepne Gaydos do stylu zlaté ery minulého století, nebo stylu X-manů a zářivých barev 60. let. Na první dobrou nemusí asi někomu úplně vyhovovat noir styl, ve kterém je kreslena převážná část příběhu a chce to vážně dobré světlo, ale se všemi kolážemi a změnami skládá Gaydos výtečnou vizuální mozaiku, která jen podtrhuje jedinečnost Aliasu. Takže souhrně:

  plusy
  - skvělý, uvěřitelný, mnohovrstevný příběh - dobrý zápletky, zajímavé případy (z nichž musím vyzdvihnout hlavně poselství případu ztracené dívky a americkém zapadákově)
  - kombinace několika žánrů a příběh z Marvel universa, který prostě nečekáte
  - celková atmosféra a velmi plastická hlavní hrdinka, dobré průpovídky, černý humor i pár hlášek se našlo
  - noir kresba, která se k příběhu hodí, kterou doplňují flashback střípky v jiném stylu - mnoho okének je bez textu a vy najednou vidíte, jak se před vámi zhmotňuje napínavý film či sarkastické ticho. A plyne to fakt přirozeně.
  - doprovodný materiál - kde samotní tvůrci komiksu rozvíjejí alternativní verzi, která vás taky bude bavit, byť je příliš krátká a jde spíše o náčrt (v porovnání s celkovým příběhem).

  mínusy
  - největší slabina je ve způsobu pojetí souboje s hlavním záporákem. Hezky stupňovaný příběh dochází rozuzlení v klasickém marvel-superhero-stylu a vůbec se do příběhu nehodí. Vypadá to nepříliš promyšleně až uspěchaně. Zároveň i epilog působí sice dojemně a přející čtenář musí cítit zadostiučinění, třeba se i dojmout, ale opět to přináší až moc rychlé zářívé světlo ve světě MAX stínů předchozích stránek. Ale Jesicce to nakonec asi budete přát všichni :)
  - vazba je příšerná. Argo muselo vědět, že 720 stran potřebuje fakt profi držení, ale kvalita je hrůzná naprosto to podcenili. Normální verze se i přes pečlivé a citlivé zacházení odírá a vazba se bortí (jestli můžete, tak si raději asi pořiďte limitky, kde je to snad lepší)... jestli potkám někoho z Arga, kdo je za to odpovědný, tak ho asi nenalezne ani paní Jonesová.

  Celkové hodnocení: 90 %
 • Killingjoke
  Killingjoke mecenáš16.9. 15:12Conquistador, kniha 3 a 4
  Tady platí to co u Barakudy s tím rozdílem, že tady je druhá kniha mnohem horší než ta první.
  Kresebně super, Xaviera mám rád. Ale opět se utvrzuji o tom, že Dufaux jde jako scénárista až na Murenu úplně mimo mě.
  Což mám koukám problém, protože se s ním v ERBu do budoucna asi dost počítá. Ale já to přežiju, stejně jako Joda u Crwe, prostě ušetřím :)

  Každopádně, za mě letos "nejslabší" ročník ERBu, protože po dalším letošním zklamání u Barakudy a Shi se mi líbil pouze Wild West. Petra Pana neplánuju. Škoda, nezbývá mi než věřit, že komiksy plánované v ERBu na příští rok mi sednou víc. Mám tuhle edici jinak moc rád, ale po letošku už je mi jasné, že i z ní si budu muset vybírat a padá tak můj záměr mít ji doma celou.

 • Killingjoke
  Killingjoke mecenáš16.9. 15:03Barakuda, kniha 3 a 4
  Kresba dobrá, nijak z ní neblázním, ale dobrá. Co se týče příběhu, tak o chlup lepší než minulá kniha.
  Ale pořád mi to přijde jako neuvěřitelný guláš. U některých nápadů a zvratů scénáristy Defauxe jsem to chtěl hned odložit.
  Třetí knihu vynechám, protože je mi naprosto fuk, jak dopadne komiks plný nesympatických postav, kterým do jedné přeju smrt. :(
  Nejspíš nejhorší pirátština, jakou jsem kdy v komiksu četl. Četl jsem jich docela dost a vážně mě nenapadá horši.