• Palebras
  Palebras29.7. 09:25U283
  Po přečtení U283 jsem byl vlastně docela překvapen, jakou měrou jsem byl vtažen do víru dění. Už před koupí jsem neměl prakticky žádná očekávání a komiks sem koupil vlastně kvůli anotaci, která mě dokázala patřičně zaujmout a kvůli obálce, která slibovala pořádný oldschool. Příběhově se jedná o kousek jako vystřižený z osmdesátých let, kdy hrdinové byli opravdoví frajeři a záporní šmejdi si dělali co chtěli. A vlastně mi ani nevadilo, že se opravdu jedná o lehký guláš, kdy některé pohnutky a činy vykonané hlavními postavami, v pár případech prostě nedávaly smysl. Nebo možná nedávaly smysl jen mně. Kresba byla opravdu jednoduchá a prakticky u ničeho jiného by v dnešní době neobstála, ale v tomto případě mi seděla skvěle a dotvářela kulisu, již zmiňovaného olschoolu. Opravdu netuším, zda autor komiksem U283 cílil na vážnou notu, ale za mě se jednalo spíš o dobrou, uvolněnou oddechovou zábavu, která se i přes některé nelogičnosti dobře četla a rozhodně jsem zvědav, jestli se někdy podaří vytvořit pokračování. Osobně bych byl všemi deseti pro.
 • Mleako
  Hobgoblina jako postavu znám, ale jeho původní origin jsem nikdy nečetl, takže tohle mi celkem sedlo. Je to pravda trochu ukecanější, ale celkově vydařený příběh.
 • choze
  Až sem to byla solidně zábavná ozvěna Ennisových Punisherů. Ale pak se Aaron rozhodl napsat velké fatální finále. Dostal k tomu naprosto volnou ruku a tak zatřásl Punisherem jako snad nikdo předtím. Bohužel, výsledkem je nejslabší svazek jeho runu. V předchozích dílech si Aaron víc než dobře poradil s Kingpinem a Bullseyem, ale Elektra mě v jeho podání ani trochu nebavila.Její nástup, její souboj s Punisherem a vše mezitím, je zoufale nevýrazné a nějaká ta dýka efektně narvaná do nosní dírky to nespasí. Stejně tak mě tu nebavil Frank a mozaikovité ohlížení se za jeho Castle-Punisherovským vývojem. Ale bavil mě pat, ve kterém se Punisher a Kingpin ocitli - Kingpin měknoucí v bezpečí své rezidence a Punisher venku podrývající jeho autoritu, oba stále nebezpeční, ale vlastně bezmocní, zoufalí, vyčkávající... Tahle jejich hra mohla být skvělá, kdyby se líp rozepsala - takhle to ale na mě působilo uspěchaně, odflákle, nefunkčně a všechno to narušování statu quo mi nakonec bylo dost jedno. A to nesnáším status quo. Ale tohle pro mě prostě mělo do nějaké emocionální (nebo jakékoliv) bomby daleko. A pak je tu Dillon, jehož kresba seděla k neMAXovským Ennisovým Punisherům, ale u takhle zásadního příběhu bych si představoval něco míň barvotiskového - Parlova nebo ideálně Guéru.
 • Fort
  Pomalu mi dochází, že Číše jsem my čtenáři, kteří čtou o neznámém světě, který se vymyká našemu chápaní a proto nám musí být všechno vysvětlováno.
  Holky jdou tajně nakupovat vánoční dárky a neví co koupit. Následuji rady pro náctileté nedávejte náušnice lidem, co nemají propíchnuté uši a neberte drogy.
  Ovšem v druhé polovině se z toho stane nervák a dojde i na romantiku. V doslovu se dozvídáme o nákupu dalších knížek autorkou, uvidíme jestli se je bude snažit za kompletovat do příběhu.
 • Sagikkun
  Tak tohle se nepovedlo. V minulém čísle jsem zde sázel buď na přeplněnost informacemi či naprostým přeskočením odpovědí na mnoho otázek. Troufalá varianta "to be continued" mě ale nenapadla ani omylem. Jak jsem s tím až doteď neměl problém, tak tohle mě prostě naštvalo, je to vystrčený prostředník na čtenáře. Na příběh měli šest čísel, nápady a momenty byly fajn, ale nevysvětlili nic a pouze říkají "well, kup si pokračování".
  A pokud se zaměřím čistě na tohle číslo, tak už tak na sešitovku je to šíleně zkratkovité, světlým momentem je zde akorát vztah Batmana a Catwoman.
 • Sagikkun
  Sagikkun28.7. 17:43Tráva
  Silné, smutné, obohacující kulturně i informativně.
  Srovnání s Mausem je na místě, minimálně je tohle něco, co se k tomu za poslední roky přibližuje. Životní strastiplnou cestu paní I Okson jsem přečetl za jeden den, a až na to budu mít sílu, tak se k tomu ještě někdy vrátím. Kniha mapuje její život před, během i po táboru, kde sloužila jako sexuální otrokyně. Respekt před takovou osobou, v životě neměla nic a stejně šla dál. Kresba se může zdát ze začátku jednoduchá, což často i je, ale to převážně v případech, kde si to tempo vyprávění může zrovna dovolit... Gendry-Kim kreslit umí a v knize vás o tom přesvědčí. Vykreslené scenérie dokáží být dechberoucí, ale i mrazivé.
  Nemám co vytknout, mohu jen doporučit, ať už samotnou kvalitou knihy tak i přáním o větším povědomí veřejnosti o tomto tématu.
 • Sagikkun
  Sagikkun28.7. 17:22Útok titánů #26
  Opravdu nadupané volume, ve kterém se předvádí skvělá akce a politika, která má reálný, podobně jako u nás nyní Naruto, přesah s válečnou tématikou. Titáni mě vždycky bavili, ale až teď se z "obyčejného" survival fantasy hororu stává neskutečně komplexní věc. A jak mi ne vždy sedí Isajamova kresba, tak se zde dají najít vážně povedené panely.
 • Fort
  Měli věnovat více stránek Silky co celou dobu dělala. Mi neříkejte, že jenom uklízela, pekla a vzpomínala na svou minulost. Moje očekávaní v tomhle směru nebyla naplněna.
  Jinak bylinkářský díl, autorka si koupila ve Francii knížky a v teď se s námi podělí o své nově nabité informace.
  Slabší něž minule.
 • karl173
  karl173 mecenáš28.7. 13:39Batman: Tři Jokeři
  Kdyby tohle byl jeden z mých prvních komiksů s Batmanem, budu ohromen. To ale ovšem není a tak je pro mě tento komiks jen dobře odvedeným mainstreamem bez větších ambicí být něco víc a přinést něco nového. Čte se to a kouká na to hezky, to je bohužel asi všechno. 3*
 • Fort
  Autorce vydaly čtvrtý díl a přislíbili další, tak musí leccos vysvětlovat, aby další díly dávali smysl. Kresba se zlepšila, evidentně na to má už výpomoc.
  Je to můj životní příběh, dají mi prsten, aby mě omezili. Ráno vstanu, jdu do práce tam ze mě vysají energii, doma mi ji zase žena nabije a jde se spát a ráno zase na novo. Zjistí, můj talent a dají mi podřízeného.
  Tady to začíná drhnout, asi budou chtít, abych šel do školy. Jestli tomu tak bude, nestihnu začátek školního semestru a budu premiantem ve třídě nebo taky ne, to se ještě uvidí :-)
 • Sawyer
  Tak jsem se ze začátku bál, že budou nové postavy slabé a děj začne pošlapávat na místě, ale díky bohu se tak nestalo. Ano je to slabší než předchozí díly, ale jenom trochu. Přece jenom se nám tady rozjíždí něco nového, takže tenhle díl je tak trochu seznamující.

  Celkem - 80%
 • Sawyer
  Ani pátý díl nezklamal. Svět za zdi je zajímavý a děcka to nebudou mít lehké. Za mě spokojenost.

  Celkem - 70%
 • Sawyer
  Tam kde minulý díl byl tajemný a emotivní, tak tady se vracíme do starých kolejí. Retro příběh mě vůbec nebavil, kresba je zatím nejhorší a příběh je taky slabý. Celé je to jenom o tom, jak se snaží dostat Prestonovou z Deadpool stejně jako v předchozích dílech a taky o pomstě, protože Deadpool nedostat zaplaceno za zneškodnění prezidentů v prvním díle. Opravdu slabé.

  Celkem - 40%
 • Fort
  Hodnocení prvních tří dílu je seznámeni se světem a jejich postavami. Má to pomalejší tempo, připomínající telenovelu, kde dny pomalu plynou den za dnem. Kresba je nadpůměrná, akce rychlá přehledná, čte se to samo.
 • lVlorf3us
  lVlorf3us27.7. 12:08NANITS chronicles
  Nanits je pecka z hlediska obsahu i formy. Nevědět, že jde o český komiks, asi bych tomu nevěřil. Kvalita je srovnatelná s prvotřídní zahraniční produkcí.

  Kresba je parádní ve všech částech, ale nejvíce mě zaujala v té první sci-fi části. Nádherné stínování, originální barvy, vábivá atmosféra.

  Svět je skvěle vykreslený, promyšlený, komplexní. Snadno vtáhne, zejména vzhledem k podobnosti s aktuální světovou situací.

  Akce je tvrdá a bezkompromisní. Mělo to spád a ubíhalo to jak kvalitní akční film. Vlastně... hrozně rád bych to někdy viděl jako film. :)

  Děj je rozdělen na 3 části oddělené zhruba půlstoletím až stoletím. Je tam sci-fi, westernové postapo a cyberpunková detektivka. Opět, nejvíce mě zaujal první sci-fi příběh, hlavně díky skvěle prokreslené a sympatické hlavní hrdince.

  Zbylé příběhy mě ale taky bavily. Každý měl svůj odlišný styl a nějakým způsobem doplňoval celou skládačku příběhu Nanits. A závěr, kdy už jsem myslel, že mě nic nepřekvapí, přinesl super rozuzlení, které mě natěšilo na další díl, který doufám že vyjde.

  Rozhodně doporučuji koupit i s limitovaným Art Bookem, ať nahlédnete za oponu toho, jak komiks vznikal.

  Takže za mě 5/5 :)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.7. 08:46Mera: Královna Atlantidy
  Nebylo to špatné, ale ani to nebylo nic, o čem bych psal domů. Příjemné DC přečtení. Obohacuje to Aquamana v Rebirthu, takže proč ne. Prostě dobrá řemeslná práce. Určitě si mi to četlo o trochu lépe než poslední Aquamani, i když to bylo ve výsledku průměrné. Zkrátka to bylo takové svižnější, i když se spíš jen představovalo a klouzalo po povrchu, svůj účel v rámci Aquaman Rebirthu to splnilo.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš27.7. 08:41Velký vezír Iznougud (paperback)
  Příjemná změna v té komiksové změti, co momentálně vychází. Takhle vydařený a příjemný humor už jsem dlouho neměl čest si přečíst. Nota bene v takové nádherné kresbě. Ano, nabízí se Asterix a srovnání je víc než na místě, ale při bližším ohledání je ta kresba opravdu odlišná. Iznougud je víc "hranatý" a má ostřejší rysy než Asterix. I barevnost je jaksi jiná, mnohem víc barev se průběžně střída v Iznougudovi. Prostě jsem se bavil od začátku až do konce. Jediné velké mínus vnímám v oněch krátkých epizodách. Když je člověk čte za sebou, tak mu to trochu začne splývat a už to nemá takovou údernost, jako když čte ony povídky postupně, nejlépe v komiksovém mezičase. Za tuhle sbírku jsem opravdu moc rád, že tady vyšla a rád uvítám další.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš27.7. 07:19Komiksový výběr Spider-Man #028: Inferno
  „Jediný klíč, který potřebuju, je klíč k tvému srdci.“ – „Ten už máš, Tygře.“ Bol by to skvelý komiks. Ale nie je. No nie je ani zlý. Jeho hlavný problém je v tom, že nás otravuje s Mysteriom, Lizardom, Batmanom (pardon Killerom Shrikeom) a Tinkererom (ktorého poznáme zo semic-slovarťáckej deväťdesiatkovej série, ako i z jej zlomkovej reedície Spider-Man: Počátek). Ich strety s naším milovaným Stenolezom však jednak nie sú ničím výnimočné a jednak nesúvisia s hlavným dejom. Dobrou správou je, že tým je psychologicky zručne vystavaná linka s Petrovým dobrým kamarátom Harrym Osbornom. Harry sa vždy snažil žiť dobrý život, ale bohužiaľ zdedil hriechy svojho šialeného otca Normana alias Green Goblina. Vždy proti tomu bojoval, ale nie vždy sa mu to darilo a konkrétne v tomto prípade fajnovo prichádza o zdravý rozum. V Inferne je prinútený stať sa novým Goblinom, aby sa postavil legendárnemu otcovmu nasledovníkovi - Hobgoblinovi (v SK preklade občas Mátoha). To je môj miláčik a patrí mu aj obálka. Tá je ale trochu zavádzajúca, keďže Inferno okrem Spider-Mana, Hobgoblin a nového Goblina obsahuje tiež príbehy, ktoré s touto svätou trojicou nijako nesúvisia. Ťažko sa o tom hovorí bez spoilerov a ono je to celé takým divným spôsobom mierne prepletené, ale kebyže to mám robiť ja, tak žiadne Inferno neurobím, ale urobil by som napríklad Spider-Man: Prokletí otce a pojednávalo by iba o Harrym a tieňoch temnej minulosti, ktoré sa po ňom (a jeho rodine a priateľoch) načahujú. Montovať do toho oživené predmety (rúry, schodisko, budovy... wtf???), nepovažujem za dobrý nápad. Ak si chcete Hobgoblina naplno vychutnať, siahnite radšej po semic-slovarťáckom Záhadnom Spider-Manovi, prípadne po Spider-Man: Hobgoblin. Kladne vnímam kresbu Todda McFarlanea (spider-manovky Úhel pohledu, Utrpení, Zrození Venoma, Masky atď.). Priemerný kus, určite by som ho nezaradil medzi TOP 10 z KVS. Všimol som si viacero chýb (nechce byť ironický, ale je úžasné, že podľa záverečných bonusov bol Chris Claremont scenáristom série o X-Menoch v rokoch 2075 – 1991). Inferno čisto teoreticky nadväzuje na KVS - Spider-Man: Únos Mary Jane, ale osobne s ním mám zlé skúsenosti a ak to nechcete riskovať, tak vedzte, že Inferno sa dá celkom v pohode čítať aj bez znalosti spomínaného titulu.
 • Good Games
  Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 04 potešia samozrejme hlavne fanúšikov série. Sudca Dredd je však so štvrtou knihou príbehov vo forme a ponúka vyrovnanú kvalitu príbehov. Gradácia tentokrát funguje skvelo a aj dlhý príbeh nestráca nič na svojej nápaditosti, svižnosti a má aj dostatok akcie. Jedná sa zatiaľ o najväčšiu knihu v sérii a tých 400 strán vám chvíľu vydrží. Snáď bude vychádzať Dredd do budúcna pravidelne každý rok.=►Celá recenzia◄=
 • Good Games
  Good Games26.7. 23:41Batman Mikea Mignoly
  Mike Mignola vytvoril temné, ponuré, skoro až hororové poviedky, ktoré majú skvelú atmosféru. Najlepšou je Skaza, ktoré postihla Gotham, ale ani tie ostatné nie sú na zahodenie, aj keď sú už kvalitatívne horšie. Pre fanúšikov Mikea Mignolu sa však jedná o povinnosť. =►Celá recenzia◄=
 • Good Games
  Good Games26.7. 21:42Requiem: Upíří rytíř #03
  Requiem: Upíří rytíř 3 si udržuje svoju kvalitu. Stále sa jedná o pekelne dobrú zábavu. Dej je však aj tentokrát občas mierne chaotický, čo však vynahradí famózna výtvarná stránka Oliviera Ledroita. Ak hľadáte dospelý komiks a nevadí vám poriadna porcia násilia, sexu a zvrhlostí, tak je séria Requiem: Upíří rytíř pre vás to pravé. =►Celá recenzia◄=
 • Hanussen
  Absolutní klasika v super provedení, včetně variant několika příběhů. Vše doplněné o studie o přípravě knihy a Janu Fischerovi.
 • Comicsmaniaczone
  Je na tom vidět, že se to snaží být teen komiks... Já teen jsem... Ale tohle opravdu NE! Líbil se mi speciál na začátku, ale hlavní příběh... Moc krátký, moc plotholů(jako kde se tam vzala za věž, nějaké vysvětlení co vlastně tohle všechno mělo být atd.). Poslední sešit byl jed oddych... Po ničem. Nevím, ale třetí díl je lepší.
  Tohle byl děs. Kresba: 1. Sešit: ble, tahle kresba je divná, se spousty ,, zajímavých" grimas,
  2-4: ujde, ale na první díl to nemá.
  5: opět, samá grimasa
  55%
 • Comicsmaniaczone
  K tomuhle není co říct, úžasné, 9 sešitů (myslím) je opravdu hodně, kresba úžasná, příběhy postav také skvělé.
  90%
 • Comicsmaniaczone
  Myslím že tohle je kvalitní, dobře napsaný komiks, s kterým já mám jediný problém: Pomalý rozjezd. Na začátek se nám opět připletl ten Znovuzrození speciál, který by se spíš hodil do All-star Batman, protože byl napsaný Snyderem. Celý tento sešit je opět (po Snyderovsku) neobvykle vyprávěn. Je tu souboj s calendermanem, který, pro změnu chce způsobit globální hrozbu. Tohle tam bylo jen ke zvednutí počtu stran a myslím že s dějem knihy to nic nemá. Více by se to hodilo do toho All-staru, jak už jsem řekl. Pak tu máme další sešit, kde Batman zastavuje letadlo... Opět se chce obětovat, i když každý ví, že neumře. Další sentimentální keci o jeho smrti, která nepřišla. A konečně, je tu zajímavý hlavní příběh, který nenudí.
  Bohužel je tu hodně Pomalý začátek a hodně alternativních obálek na konci. Takže hlavní příběh je celkem krátký.
  78%
 • Ivan Kucera
  Tom King je u Batmana strašne nevyrovnaný. Začal priemerne (Já jsem Gotham), náhle, keď sme to nečakali ani v najlepšom sne, situáciu razantným spôsobom pozmenil v dobrom agresívnou dvojicou nečakane kvalitných dielov (Já jsem sebevražda a Já jsem zhouba)... a do toho prichádza a kartami chaotickým spôsobom zamiešava divná Válka vtipů a hádanek. Vo finále Já jsem zhouba Batman šokujúco požiadal Catwoman o ruku, ale ak ste naivne čakali, že vo Válke vtipů a hádanek dôjde k svadbe, už teraz vám hovorím, že holubice, ktoré ste plánovali vypustiť na slávnostnom ceremoniáli, môžete vypustiť do voľnej prírody. Válka vtipů a hádanek je totiž prequel, v ktorom Bruce a Seline spomínajú, čo sa odohralo po prvom roku pôsobenia Batmana v Gothame. Vtedy sa proti sebe postavili majstri zločinu Joker a Riddler, každý okolo seba zoskupil množstvo pomocníkov a drsne súťažili o to, kto ako prvý zrazí Netopiera dole zo strechy. Zápletka znie fantasticky, ako niečo, čo by si za istých okolností mohlo byť budúcou batmanovskou klasikou. No... lenže nebude. Mrzí ma to, lebo som sa fakt tešil a navyše som to dostal od pani manželky ako darček na meniny 2021. Avšak nadšenie sa proste bohužiaľ nekoná. Na mieste je naopak rozčarovanie. Miestami som sa dokonca musel držať, aby som nedal iba 2*. Čo o to, nakreslené je to fajn; Clay Mann a Mikel Janín si užívajú najmä zamračeného Jokera a parádny zelený Riddlerov klobúk. Naopak, pomerne časté dvojstrany sú síce na prvý pohľad veľkolepé, ale ako keby do nich boli zhustené desiatky strán scenára, čo asi nemohlo dopadnúť dobre. A ani to veru dobre nedopadlo. Čo-to zachraňuje scenár, ktorý je zo začiatku nekompromisný (zabíjanie policajtov, rodín, žien, detí...), vynaliezavý (Nigmov spôsob, ako sa dostať von z basy, francúzska večera o deviatich chodoch) a fakt to nejaký čas vyzerá ako jedna z najlepších batmanoviek na trhu (!). Bohužiaľ, rýchlo nasleduje strmý pád dole. Na prvý raz som sa v deji neorientoval a pravdupovediac po druhom čítaní to miestami bolo rovnako nezrozumiteľné. Komiks je robustný (fajnových 200 strán), ale napriek tomu skratkovitý, nedokončený. Všetkých tých hádaniek a vtipov som mal po krk už niekde v polovici (ak nám scenárista chcel ukázať, ako „unavene“ to vyzerá v hlavách dvoch inteligentných magorov, tak sa mu to podarilo). Postáv bolo zbytočne veľa; chápem, že šlo o „vojnu“, ale ak by King použil len Jokera a Riddlera, bolo by to mrazivejšie a paradoxne efektnejšie, než keď v každom zábere postáva osem záporákov, ktorí na seba nudne mieria zbrane. Dostal som chuť na viac komiksov s Riddlerom. Je celkom zaujímavé vypočuť si ďalšiu kapitolu z počiatkov Batmana v Gothame (z ďalších menujme napr. Muž, který se smál alebo Batman: Rok jedna), ale jednak tu rozhodne ako nejaký začiatočník nepôsobí a jednak samotný komiks po vizuálnej stránke nepôsobí ako retro.
 • Ivan Kucera
  Pomenoval by som to natvrdo Hippokratova prísaha, pretože práve vďaka tomuto príbehu Strange (konečne) pochopí zmysel prísahy, ktorú zložil pred desaťročiami ako mladý, začínajúci lekár (a vtedy sa ňou neriadil). Ale inak super. Strange je skvelá postava, ale zároveň komplikovaná (k čomu sa pekne, výstižne a prekvapivo neosobne – v dobrom – vyjadruje záverečná textová dvojstrana). Možno i práve vďaka komplikovanosti je ostatne taká super. Bývalý špičkový chirurg pripomína Tonyho Starka: namyslený zmrd, ktorý v minulosti nerobil pekné veci, ale po príšernej nehode vykročil na novú cestu. Arogantnosti sa síce tak úplne zbaviť nedokázal, ale aj preto je realistický. Expert na astrálne telá bohužiaľ naše končiny nenavštevuje často; ak nepočítame jeho účasť v tímovkách alebo cameo v komiksoch iných superhrdinov (najviac si asi vytrpel pri ukecanom Spider-Manovi, pred ktorým sa musí zamykať v Sanctum Sanctorum a to už je čo povedať), tak mu okrem série, ktorú v roku 2016 odpálil Jason Aaron (v Ceste podivných), u nás vyšli iba tri knihy v rámci kompletov. Toto je jedna z nich. Přísaha je stručná, jasná, krátka, úderná, priama a silná. „Majordómus“ Wong umiera a tak sa obaja páni (+ u nás prakticky neznáma Night Nurse) vydávajú na cestu hľadania lieku. Nebol by to ale Najvyšší čarodejník, aby sa všetko neskomplikovalo. Scenár Briana K. Vaughana (Y, Sága) je prehľadný, zbytočne neplytvá postavami, vystačí si v podstate iba s hŕstkou, zato tie využíva naplno a hrá sa s nimi. Poteší šťavnatý záporák, ktorý, keď sa nad tým zamyslíte, záporák ani nie je (a nikdy nebol). Scenár každopádne nie je dokonalý. Jedna kapitola sa šokujúco končí úmrtím dôležitej postavy... aby sa hneď v nasledujúcej ukázalo, že mŕtva nie je (to už pripadalo lacné aj mne). Scenáru by som vytkol tiež klišé s „poslednou kvapkou“, ale pre poriadok dodávam, že to síce JE klišé, ale zároveň od Strangea nesmierne kontroverzné rozhodnutie. Vôbec, scenárista sa nebojí ani jeho odvrátenej tváre, viď. hriech z minulosti v podobe pacienta Pavlisha. Celkovo sa mi Vaughanova práca páčila, dobre pracoval so zaujímavými témami (preľudnenosť, liek na všetko). Oceňujem finále, ktoré je viac, ako súbojom mágie a akcie, skôr stretom odlišných pohľadov na svet, život, ľudstvo, medicínu, odpúšťanie. Super je i kresba od Španiela Marcosa Martína (Daredevil: Zvuk a zlost). Pikoška: Strange a Night Nurse sa oslovujú Sherlock a Watson a to niekoľko rokov predtým, ako bol do úlohy filmového Strangea obsadený Benedict Cumberbatch, predstaviteľ (seriálového) Sherlocka.
 • james89
  james8925.7. 23:11Potápěč
  Essex County nebo Rváč mě zaujali víc, ale i tohle bylo zajímavé drama ze života k zamyšlení.
 • perak
  perak25.7. 17:24Žoldnéř #05: Pevnost
  Příběh moc nepřekvapí, je celkem dost předvídatelný a v základních rysech využívá stejných postupů jako v předešlých dílech. Ale kresba neomrzí. Každá stránka je potěšením. Plus čím dál více se v každém pokračování těším na bonusové stránky, kde se autor věnuje nejen výtvarnému zpracování některého z témat využitých v knize, alepoměrné detailně i technické stránce. Jen těch draků mi je vždy líto. taková krásná stvoření a tak často končí zastřelena.
 • Skot
  Skot mecenáš24.7. 16:24Linka
  Snaha o drsný komiks amerického střihu nevyšla. Hlášky jsou místy trochu předimenzované, hezké i když trochu očekávané je protnutí jednotlivých příběhů. Figurky předvídatelné v rámci obvyklých klišé. Co ale knihu zaručeně sráží je kresba , včetně barev na úrovni jakési karikatury ( možná jí mělo být celé dílo). Hezká snaha vytvořit v českých poměrech akční komiks se trochu míjí účinkem.
 • sedw
  Tady musím souhlasit s většinou, že jde o slabší díl. Na druhou stranu, první příběh mi přišel jeden z nejlepších a nejdojemnějších v této sérii a konec se taky velmi povedl. A Prdelman je asi nejzajímavější komiksová postava, kterou jsem v poslední době měl možnost na stránkách tohoto média potkávat.
 • sedw
  Kvalitativně na stejné úrovni, jako minulý díl. Opět super nové postavy (praotec, Ital), poměrně zajímavý posun děje, dostatek akce a ennisovského humoru. Tato série prozatím dech neztrácí.
 • Daw8ID
  Tudy z nudy
  Dobře vypointovaný příběh, svižný. Dokonce bych uvítal spin-off příběhu Milhouse na táboře. 4/5
  Radioaktivní Milhouse
  Klasicky naivní Milhouse v krátkém, vtipném příběhu, i když pointa je předvídatelná. 4/5
  Bacha na raracha
  Povedené vtípky, příběh není realistický, ale záhy se ukáže, že za tím stojí vyprávění dědy Simpsona, tudíž příběh stojí na pevných základech. 4/5
  Radioaktivní Hugo a Grandiózní dobrodružství
  Žádná sláva, jednoduchá pointa. 2/5
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 15:55Candide #03: Eldorádo
  A tohle byl ultra průser. všechno se shodilo do kopru a ve mně po tom všem bujel dojem, že to je vlastně Lips Tullian na druhou, prostě Saudek s těmi všemi vsuvkami, rádoby vtipné a cool a vlastně i obohacující! No, nejsou, je to rušivé a otravné a snesl bych to u stripů, komedie, apod. Ne u vážných témat, tam to vyloženě ruší a navíc to tu už bylo. Další můj dojem byl, že je to jak Barbarella, prostě se jde jenom dál bez logické návaznosti, prostě každá část navazuje na předchozí, ale ve finále spolu nesouvisí, resp. to jaksi autor násilně propojuje u konce. Do toho ty rádoby pokusy ukázat na špínu světa. Proč do prčic takhle? Co to jako je? Jediné pozitivum vnímám v kresbách na začátku a konci ve vesmíru. Ty byly parádní, proto dvě hvězdy. Jinak fakt děs.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 15:49Candide #02: Velký inkvizitor
  Pořád to samé dokola a co nám ještě chybělo, hmm, velkohubé kecy o revoluci. Prostě mišmaš a absolutně mi uniká pointa. Přeplácanina ála road movie. Tohle fakt ne. Vždyť autor nedotahuje myšlenky a prostě si skáče z lokace do lokace. Proč? Fakt děs. Kresba docela ok, proto dvě hvězdy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 15:48Candide #01: Král Bulharů
  Nebaví mě ta česká záliba dělat cool v necool věcech, oprášit nějaké hlášky a dát to do rádoby drsného kabátku, vlastně to celé parodovat ale jakože není, prostě to není uvěřitelné, když se postava chová jako pitomec, že on je ten a ten nejlepší nebo co. Tohle fakt nedávám. Na jednu stranu je to vážný příběh, který se ale tváří, že vlastně o nic nejde a je to jen jakási recese. Dobře, tak je to teda recese, takže to, o čem autor píše je vlastně o ničem a nezáleží na tom, anebo obráceně shazuje své vznešené myšlenky. Zkratkovité a účelové prostřihy mezi kapitolami jsou fakt otravné a víc než si užít celý příběh a pohnutky jsme u konce. Tohle prostě ne. Kresba docela ok, proto dvě hvězdy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 15:45Tři stíny
  Tohle byla fakt krávovina na entou. Naprosto nezáživné. Ztozožnění s postavami je na můj vkus násilné a účelové a prostě mě to nenadchlo ani nebavilo. Celý příběh mě absolutně nezajímal a už jsem se těšil až to zaklapnu. Tohle fakt ne. Kresba taky děs a ty změny stylu tomu vyloženě škodí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 15:43Conan z Cimmerie, svazek III. (varianta C)
  Trojka mi přišla malinko slabší než předchozí dvě knihy, i na kresbu jsem si musel déle zvykat, o to ale zase má epičtěji podané příběhy. Suma sumárum jsem se pořád bavil a musím uznat, že tyto adaptace jsou velmi podařené. Zase krásná 4.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 15:42Conan z Cimmerie, svazek II. (varianta C)
  Taky skvělé adaptace a možná se mi i líbily víc než v Knize 1. Dcera pána mrazu je fakt skvělá. Další dvě adaptace také potěšily a když se člověk přenese přes to, že to je zase Conan, již "po tisící" jinak, tak to prostě funguje. Možná i líp než u Marvelu / Dark Horse, protože to jsou přímé adaptace ničím neokořeněné ani doplněné. Za mě pořád krásná 4.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 15:41Conan z Cimmerie, svazek I. (varianta C)
  Celkově mě to nějak zvlášť nebere, zabývat se zase Conanem a ještě k tomu po francouzsku. Nicméně, při čtení mi došlo, že to není marné a adaptace jsou poměrně solidní. I ten vizuál jsem vzal na milost a neřval jsem hrůzou, že pouze jeden a jedinej vizuální předpis musí být respektován. Co si budeme, nikde to nijak zvlášť popsané nebylo, jak to má vše vypadat, takže naopak ctzím autorský rukopis. Bavily mě vlastně všechny tři příběhy, jen u dvojky jsem trochu nedával kresbu, ale tam to zase vyvážil podíl nahotinek. Celkově, krásná 4.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.7. 13:17Sojčák
  Nebavilo mě to a je to jedno velké klišé, které nepřináší nic nového, ani nijak zvlášť nerozvíjí myšlenku. Prostě se kreslíř rozhodl popustit uzdu své fantazii. Ta je na dobré úrovni, ale zbytek mě absolutně nijak zvlášť neoslovil.
 • Honzile
  Honzile23.7. 09:17NANITS chronicles
  Tři příběhy z různých časových období tvoří komplexní pohled na vývoj světa a události, které formovaly jeho podobu. Jemné detaily a pozadí vyprávění vykreslují nádherný futuristický svět, který budete mít velkou chuť probádat. Už povedený úvodní prolog, který nám poutavě popíše to hlavní v budoucím vývoji lidstva, se povedl na výbornou. Na pár stránkách nám srozumitelně popíše přes 150 let dějin naší planety. Informace o historii našeho budoucího světa jsou doplněny ilustracemi, které k textu perfektně sedí a čtenáře hned od začátku naladí na tu správnou notu. Epilog knihy zase spojí příběhy k sobě (nebo alespoň ten první a poslední) a navnadí na další díl. A ten by měl doufám přijít co nejdřív, protože de facto ani jedna povídka není pořádně ukončená… Více v recenzi na https://nerdopolis.cz/2021/07/23/recenze-nanits-chronicles-robert-kalocai-michael-petrus/
 • Honzile
  Honzile23.7. 09:16Showman Killer (paperback)
  Na úvod se sluší říct, že jste nic tak šíleného dost pravděpodobně ještě nečetli. Jodorowsky nastaví laťku divnosti vysoko hned od začátku, když nám představí doktora Courcolaneho, který křižuje vesmírem a vybírá od lidí sperma. V momentě, kdy uvidíte větu: „V zacházení s dildy jsem přece expert, monsignore,“ vám bude jasné, že se vám do ruky dostalo něco jedinečného. Díky humorné bizarnosti dialogů, tak příznačných pro Jodorowského, a úvodnímu mikro příběhu na planetověznici, dokáží autoři na pár panelech a stránkách čtenáři představit svůj unikátní a bláznivý vesmír, kde bude možné absolutně cokoliv. Ne úplně typická space opera začíná a bude to šílená jízda! Více v recenzi na https://nerdopolis.cz/2021/07/18/recenze-showman-killer-alejandro-jodorowsky/
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 22:46Sláine: Rohatý bůh #03
  A slavný konec to celé krásně uzavírá. Výborné propojení s reáliemi staré Anglie a Irska. Ty totemismy a motivy z antických a pohanských dob se na Sláina hodí jak pěst na oko. Prostě pořád solidní jízda a přitom to není jen o mlácení. Prostě mi polib břiť, jinak mozkohryz!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 22:45Sláine: Rohatý bůh #02
  Dobře se pokračuje a celá série dostává širší rozměr a více se propojuje s postavami i do budoucích let, jako by to měl Mills naplánované hodně dopředu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 22:44Sláine: Rohatý bůh #01
  Po letech už to není tak silné, jako kdysi, ale jde to. Prostě poctivý dobrý Sláine a navíc poprvé v barvách a nemohl si Pat Mills vybrat lepšího borce než Simona Bisleyho.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 22:43Star Wars Omnibus: Letopisy rytířů Jedi 2
  No a tady je ta skvělá sága v plné síle, která má do toho skvělý epilog v podobě pokání Ulica Qel-Dromy. Epická válka na všech frontách. Je to osobní, civilní, sociální, temné, válečné, vesmírné a hlavně starwarsovské. Funguje to! Čtenář to s postavami prožívá do maxima a pustí až na konci. Tohle je jedná z mála ság SW Expanded Universe, kterou můžu pořád dokola a ještě má i přesah. Plus, že to skvěle doplňuje celý universe.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 22:31Star Wars Omnibus: Letopisy rytířů Jedi 1
  Za mě je celá tato sága (Tales of the Jedi aka Letopisy Jediů) jedna z nejlepších napsaných ve Star Wars Universe vůbec. I kdyby to čirou náhodou nebylo Star Wars, fungovalo by to samo o sobě, protože to je solidní epická space opera - se vším všudy co tomu náleží. Jediné mínus vnímám, že není celá série pohromadě, protože první dva příběhy jsou dějově o 1000 let dřív a působí jaksi zkratkovitě až prvoplánově - náhodou jsme na to narazili, na Sithské impérium - a náhodou chystají válku a celé to do toho jaksi účelově moc rychle zapadá. Nicméně mně to ve finále nevadilo a pořád jsem to hltal plnými doušky. Prostě jízda se suprovou kresbou. Pak nastupuje Nomi Sunrider sága a prequel k Sithské válce. To je prostě parádní rozehrávka se dvěma skvělými story arcy. Prostě to funguje a Star Wars funguje v komiksu stejně dobře jako na plátně.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 22:26Zatmívačka
  Musím uznat, že na podruhé mi to sedlo o něco lépe. Pořád z toho nejsem jaksi paf, ale nakonec se mi podařilo načíst solidní počet Brubakerů, k mému překvapení, abych ho dokázal docenit, ale prostě nejsem brubakerista. Asi nikdy nebudu. Jeho styl a vyprávění mě prostě nezajímá a nazírám na jeho práci jako na vzdělání a komiksové "dějiny". Přesto všechno je Zatmívačka solidní kus dobré práce s dobrou kresbou. Můžu s klidným svědomím říct, že mě to obohatilo a posunulo. Hollywood po válce je opravdu zajímavé téma a ta práce za tím vším je u Brubakera dost vidět - on prostě ctí dobové reálie a to mu nikdy nedokážu odepřít.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš22.7. 22:23Svoboda! #1-2
  Docela slušná jízda. Nečekal bych, že někdo z Francie o Česku něco takového vytvoří a ještě do toho zakomponuje klenot ála Švejk. Kresba parádní, příběh docela drží, ale jak je to krátké, tak ten konec tomu ne a ne sednout tak, jak bych si to celé zasloužilo. Nicméně solidní, poctivé 4 hvězdy (4,5 vlastně).