• ArmadOon
  Parádní komiks, který sem si užil.
 • Sv1hl1k
  první díl kde se objevuje nikkarin
 • Sv1hl1k
  dobrý výběr
 • Sv1hl1k
  nádherné černé linky alberta uderza
 • Sv1hl1k
  zajímavý příběh a nádherná kresba
 • Palebras
  Palebras14.1. 22:48Muži hněvu
  Na Muže hněvu jsem v obchodě narazil zcela náhodou a nebýt Aaronova jména na obálce, asi bych je minul. Což by byla škoda, jelikož se jedná o solidně komorně pojatý akčňák z prostření amerického zapadákova. Příběh se nebude řadit mezi úplně to nejlepší co u nás vyšlo, ale rozhodně Aaronovi nedělá ostudu a ve své podstatě se jedná o fajnovou jednohubku, která se nechá zhltnout na jedno posezení, u kterého se však ani na minutu nebudete nudit. Vše šlape v dobrém tempu a příběhově zde nejsou hluchá místa. Určitě tomu přispělo zasazení na americký venkov, který mám osobně prostě rád a ve spojení s typickými venkovskými křupany a spoustou krve a vystřílených nábojů, to zkrátka nemohlo dopadnout špatně. Kresba to vše podtrhovala a celou dobu se na ni perfektně dívalo. Po přečtení jsem si říkal, že jsem možná od Aarona čekal víc, ale ve své podstatě tohle má být příběh jedné rodiny, založený na událostech autorových vlastních historických rodinných reálií a rozhodně se nemělo jednat o rozmáchlý titul či sérii typu Skalpy, ale o jednorázovou komorně pojatou záležitost, takže ve finále spokojenost a rozhodně Muži hněvu stojí za přečtení!
 • trudoš
  Když u nás v roce 2001 vyšel první díl Světel Amalu, zcela mě pohltil svébytnou imaginací a nápaditou mytologií. Teď, o dvacet let později, jsem zkusil album znovu - a to kouzlo tam pořád je, třebaže ne už tak originální. Kresbě Claire Wendlingové nelze vytknout prakticky nic, ta dáma jednoduše umí s tužkou jako ďábel. Jednoduchost, propracovanost, poetika i dramatičnost, to všechno v jejích obrázcích je a člověk ani nemusí číst scénář. Ten samozřejmě má v komiksu své zastoupení. Christophe Gibelin nic příliš nevysvětluje, přesto se člověk ve vztazích a souvislostech bez problémů orientuje, ačkoli smysl některých momentů mu úplně jasný není – třeba existence mluvících fretek z Londýnské ulice, nebo sexuální vztahy mezi Průsvitníky. Nejde však o nic, nad čím by se člověk pozastavoval natolik, že by odmítl číst dál. Tahounem vyprávění je pak jednoznačně dvojice sympatických dobrodruhů, lorda a jeho sluhy, kteří by kovbojku udělali i z Večerníčku. Těším se, co se z příběhu vyklube příště.
 • Sv1hl1k
  (SPOILER)výborný nápad se zrušením kapitánova alkoholismu
 • Sv1hl1k
  nádherná technika kresby
 • Sv1hl1k
  dobrý výběr ale z doby kdy už čtyřlístek byl v opravdu malém úpadku
 • Sv1hl1k
  Sv1hl1k14.1. 15:35O Robůtkovi
  parádní
 • Sv1hl1k
  pobavil jsem se i nadchnul je to nádherné a spousty kreslířů jsem ani neznal
 • Sv1hl1k
  hezky nakreslené příběhy ale trochu nudné
 • Sv1hl1k
 • Sv1hl1k
  zajímavé pokračování a však je to zkopírovaný scénář nasazený na galaxii
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš14.1. 15:08Výpravy do ztracených světů
  Kompletizácia kultových komiksov Výprava Toma Bartona (z rokov 1946 – 1947), Výprava Toma Bartona pokračuje (ktorá je historicky prvý raz publikovaná práve tu) a adaptácie slávneho Doyleovho románu od Vlastislava Tomana Výprava do Ztraceného světa (1969-1970), ku ktorej sú pripnuté i pokračovania Druhá výprava (1979-1980) a Třetí výprava (ktorá vyšla až v roku 2010 a ktorá asi nebude úplne tým, čo čakáte; skôr by som ju vnímal ako experiment: príbeh rozpráva psychiatrický pacient novinárovi, ktorý sa „náhodou“ podobá na Vlastislava Tomana, pričom je tu relatívne viac textu, ako obrázkov a dokonca tu nájdete fotku Stevena Spielberga a zábery z jeho trháku Jurský park). Najmä pri Druhej výprave je v kresbe badateľný značný kvalitatívny posun, keďže došlo k výmene ilustrátora. Bonusovou čerešničkou sú potom krátke komiksy Expedice Borneo a Tajné město (alternatívne vysvetlenie dodnes nevysvetleného záhadného zmiznutia legendárneho dobrodruha Johna Fawcetta). Spoločným menovateľom dotyčných komiksov sú výpravy skupiny odvážnych priateľov (s minimálnym, alebo žiadnym ženským osadenstvom) do exotických končín odrezaných od zvyšku sveta s pravekou živočíšnou ríšou. Ľudia sa k nej nesprávajú pekne a akonáhle dačo začne vykazovať čo i len mierne náznaky predátorstva, okamžite to zastrelia alebo aspoň vyhodia do vzduchu (alebo nechtiac zapália step). Posun u Druhé výpravy však badať nielen kresličský, ale i myšlienkový: na rozdiel od prvej časti si už hrdinovia uvedomujú svoje agresívne správanie a namiesto plienenia neprebádaného sveta uprednostňujú jeho ochranu, vnímajúc ho ako prírodnú rezerváciu. Oceniť musím aj textové bonusy: nostalgické úvodné dvojstranové spomínanie Vlastislava Tomana a vynikajúci 10-stranový (!) doslov Milana Krejčího (jediné, čo by som skritizoval je nepochopiteľné rozdelenie krátkym komiksom). „Iba“ 3* nedávam za to, že by vydavateľ šetril (naopak, vyzerá to fakt exkluzívne) alebo za to, že by to nebolo historicky dôležité (naopak, ide o kultové veci, ktoré by mal poznať každý komiksový fanúšik a zberateľ), ale kvôli scenárom, ktoré sú miestami dosť zlé (resp. v dobe svojho vzniku byť zlé nemuseli, ale časom proste zostarli).
 • Sv1hl1k
  trošku jsem se v tom ztrácel ale jinak je to výborný
 • Sv1hl1k
  zajímavá kresba i příběhy
 • Fry
  Modrá Crew #06 - Dlouhý John Silver #1, 2 - Začátek byl slabý, první album dle mého úplně nenaplnilo svůj potenciál a velmi mi vadily skoky v ději a to dokonce i v rámci pouhé jedné normované strany. S druhým albem se však situace značně zlepšila, skoky v ději už nebyly tak evidentní a celé zápletce hodně napomohl rozvrat na lodi Neptun kvůli jedné 'nešťastné' nehodě ... Za mě 3*!
 • Gmork
  Je to špalek, ale čte se to lehce a pro člověka, který se zajímá o evropské dějiny a kulturu, je tento komiks to pravé ořechové. Taky se sluší vyzdvihnout překlad, musela s tím být fůra práce. Je příjemné vidět, že český komiksový trh už dospěl do doby, kdy se tu dají vydávat komiksy jako Herzl nebo Neználci.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.1. 14:29Slanej byznys 1
  No tenhle young adult humor a námět není můj šálek čaje, ale svou cílovku si to možná najde, nic proti tomu.

  Celkový dojem: 40%
 • Sagikkun
  Váhám mezi 3 a 4 hvězdami.
  Stejně jako Kazumaki, i já jsem Město světel četl poprvé před lety a říkal jsem si, že jsem to asi nepochopil tak, jak bych měl, a že se k tomu raději vrátím později. Jak tedy dopadlo druhé čtení?
  Inu, napsané je to rozhodně dobře a bavilo mě to. Osudy mi přisly zajímavé, prostředí a nálada vykreslené tak, jak by měly, provázanost taky fungovala, odsýpalo to. Ale...
  Přeci jen mi tam něco chybělo. To něco skrytého, něco hlubšího, co jsem tam prostě ani při druhém čtení nedokázal najít, nebo to tam zkrátka ani vůbec není. Což je škoda, protože potenciál to na to má a některé věci mi tak přijdou, že vyzněly do prázdna.
  Ovšem jako náladovka neobyčejných životů v obyčejném sídlišti to funguje fajn, jen na to asi zase do týdne zapomenu.
 • Sv1hl1k
  prostě se sbírali komiksy z stejnojmeného časopisu
 • Sv1hl1k
  zajímavé a k zamyšlení
 • Sv1hl1k
  zajímavé je že se styl podobá stylu kreslíře vrhsti
 • Sv1hl1k
  Sv1hl1k14.1. 10:56Bez vlasů
  biografivní komiksy se většinou povedou a tohle je toho vřelím příkladem nádherně se zde používá technika třetí barvy kdy je komiks laděn do jednoho či dvou odstínů určité barvy
 • Sv1hl1k
  Nádherně se mi hodí do sbírky mám již 600 a podařilo se mi sehnat 100 jinak to opravdu není co to bývalo ale je to čtyřlístek legenda
 • Ivan Kucera
  Nad Pavúkom sa stemnieva! A nielen nad ním, ale aj nad Petrom Parkerom (čo nie je to isté). Marvel Knights Spider-Man: Dolů mezi mrtvé ma po počiatočnom nadšení schladil, ale úvod je super, to sa musí nechať. Scenárista Mark Millar (Superman: Rudá hvězda, Wolverine: Starej dobrej Logan) v dobrom drzo pracuje so sviežimi nápadmi, ako je potenciálne odhalenie Spajďákovej identity, únos milovanej osoby alebo vystriedanie Kingpina nechutným Owlom. Umiera sa tu a to je mrazivé, pretože na smrť u Spajdyho (napriek strýkovi a Gwen) nie sme zvyknutí. Parádny je pokec Stenoleza so zmláteným mafiánskym bodyguardom; tu Millar DOKONALE vystihol Spajdyho charakter, pre ktorý ho desaťročia zbožňujeme. Lenže, pod zdanlivo bombastickou kresbou driemu zákerné nedostatky ako divne nakreslené nohy (fakt, overte si to) alebo celé postavy (Dr. Oc vyzerá ako neživá handrová bábika a takisto som si nezvykol na čudný vzhľad tety May, MJ a Normana Osborna, ktorý vôbec nevyzerá ako Norman Osborn). Nepodarilo sa mi zvyknúť si na podobu, akú im vtisol Terry Dodson (Spider-Man: Zlo v lidských srdcích). Electro a Vulture ma ako záporáci nikdy nebavili (aj keď oceňujem Vultureho motiváciu a zaujímalo by ma, aké erotické prianie žiadal Electro). Niektoré scenáristické momenty divné (je komické, ako robí autor všetko možné pre to, aby nášmu milovanému Sieťomilovi nemohli pomôcť slávni kolegovia). Dobrou správou je, že hoci to na štvrtú hviezdu nevidím, k prúseru to má tiež ďaleko a vašu pozornosť stále ako-tak drží premýšľanie nad tým, kto stojí za únosom (a prečo). Tento nápad však mali tvorcovia riešiť skôr formou gangsterskej detektívky, než opulentného cirkusu, v ktorom sa neustále nájdu zámienky pre rozpútanie veľkolepej, ale pre dej svojím spôsobom zbytočnej akčnej vaty. Názov som nepochopil a na ranu pavučinou je i otvorený koniec; Dolů mezi mrtvé ma (ktorý u nás v minulosti vyšiel už v rámci UKK č. 63) následne pokračuje ešte dielmi Jed a Poslední vzdor.
 • faster86
  Na superhrdinský komiks je to dobré, i když slabší jak první díl, tady už je to jen obyčejná rubačka. I když v Rossově provedení je to krásné.
 • louza
  Tahle kniha prvním čtením tedy rozhodně neprošla. O dekádu později s odstupem a připravenější hodnotím smířlivěji. Svět byl tehdy pod velkým tlakem temného rytíře, který znenadání svým návratem poslal žánr do trochu vyšších sfér a Marvel chtěl držet krok. Nemyslím, že by Spideymu hororově temná fazóna i přes tehdy aktuální černý kostým nějak zvlášť sedla. Autorům ale nelze upřít velkou snahu. Obětovali dokonce zavedeného byť trošku bčkovějšího padoucha, aby Petra přivedli k dospělosti. A ke strachu. Ústřední charaktery jsou pod dusivým tlakem, Kravenovi krásně a dokonale hrabe a doplňkový padouch Vermin žere lidi. Frank Miller to není, ale je vidět, že autoři ze sebe vydali maximum Millerovství jakého byli schopni. Dopad příběhu dokazuje i na devadesátky celkem fajn bonusový sešit, v němž má Petr z téhle epizodky evidentně stále nahnáno.
 • mcleek
  Znám Doktora Dooma a nijak zvlášť mě nebaví a znám Iron Mana a nijak zvlášť mě nebaví. To, co mě zajímalo, byl Alex Maleev a další spolupráce Bendise a Maleeva. Tak jsem tomu dal šanci. A byl jsem vlastně velmi spokojený. Opravdu zamrzí jen to, že příběh negraduje dál, ale jen se rozvine a skončí. NHM představí unikátní postavu v jejím mikropříběhu, který není ukončen, a zase pádí k další postavě. Áchjóó!
 • Negan
  Stejně jako minulý díl- kvalitní. Trochu mi tedy vadilo nadměrné používání japonského stylu emocí, ale nějaké nedokonalosti zachraňuje výborná kresba.
 • TheLavk
  Po delší době jsem vytáhl komiks z knihovny, sáhl jsem zrovna po tomto. Za mě solidní 4*. Je to taková akční honička, přečetl jsem to během jednoho sezení.
 • Delphín
  ,,Každý muž... každá žena... každý národ... každý věk má svého Pavouka. Ty jsi byl můj. Jaká to čest!"
  Naprosto fenomenální dílo, ke kterému se mi jen těžko hledají slova, abych se odlišil od ostatních recenzí. Vše podstatné již ale o tomto komiksu bylo již mnohokráte řečeno a já se budu jen s chutí opakovat.
  Naprosto geniální cesta do hloubi duše Spider-Mana ale hlavně Kravena. Jako záporáka jsem ho nikdy moc nemusel. Tady se ale ukázal jako neuvěřitelně charizmatický člověk s nešťastným osudem. Myšlenkové rámečky jsou tu udělané oproti jiným komiksům odlišně, díky čemuž se více můžete ponořit do té velké psychologické noty, která zní celým tímto komiksem. Podstatu příběhu navíc pochopí každý, nemusíte být nějaký vystudovaný psycholog.
  Kresba na první pohled taková klasika, která neurazí. K tomuto příběhu ale skvěle sedne. Furt tam prší, každý panel na Vás doslova vdechuje tu depresivní atmosféru špinavých uliček v New Yorku.
 • Liborius
  Krátký, vcelku pozoruhodný příběh povznáší především netypická a bravurní vizuální stránka vizionáře Moebia, který vyšší hodnocení stvrzuje ještě smečem v podobě bohatého a zajímavého bonusového materiálu. - 9/10 Více na https://multiverzum.sk/stan-lee-moebius-silver-surfer-podobenstvi/
 • faster86
  Obsah kulatých bublin je nic moc, ale obsah hranatých... to tento komiks pozvedá výš než je normální superhrdinská týmovka. Je tu spousta, ale spousta postav, každá dostane svůj prostor a to nenuceně, což u týmovek většinou není.
 • radkin
  Výborné. Ucelené. S náladou. Různorodé. Děkuji
 • Norri
  Norri mecenáš12.1. 21:16Gunsmith Cats #02
  Druhá kniha dějově i kvalitativně navazuje na první knihu. Pořád je to napínavé, akční, drsné, humorné a má to kapku erotiky. Druhou knihu jsem četl hned po té první a v jednu chvíli jsem měl trošku pocit, že je to pořád to samé. Ale přidaly se drogy a celé to najednou dostalo úplně jiný odstín. Pořád je to hodně zábavné a nemůžu jinak než hodnotit to stejně jako první knihu.
 • Norri
  Norri mecenáš12.1. 21:15Gunsmith Cats #01
  Asi jsem to nejdříve neměl dávat číst synovi, hehe :-) Jasně, přeháním, ale i tak mě Gunsmith Cats překvapily. Je to parádní - napínavé, akční, humorné, čtenář se něco dozví o zbraních. Navíc to má kapku erotiky. Parádní zábava, kterou bych rád viděl zfilmovanou. Hlavě ten "prohoz", hehe! :-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš12.1. 14:23RUR
  Tohle mi vážně sedlo. Slyšel jsem RUR jen jako rozhlasovou hru a při čtení jsem jí slyšel v hlavě. Barevné podání a vůbec celé podání mi k tomu vážně skvěle sedlo. Co se týká RUR předlohy, tak mne překvapuje jak aktuální to pořád je. Necítím z toho 100 let staré dílo.
 • Palebras
  Soukromý očko je prostě klasická Lobákovina. Příběh samotný je jednoduchý, ale rozhodně jsem se u něj nenudil. Stejně je zde jen jako křoví pro tunu Lobových parádiček ve formě rozbitých kebulí, roztrhaných páteří a vybuchlých pazourů. Rozhodně mi ale chyběly pořádné hlášky, které by to celé pozvedly na vyšší úroveň, což se však nestalo. Frajer jako Lobo, by měl hláškovat jako o život, zatímco maximálně díky překladu Španihela, balancuje někdy na samé hraně předpokládané vtipnosti. Jinak se Soukromý očko četlo moc dobře, kresba bylo naprosto v pohodě, neměl jsem s ní sebemenší problém a rozhodně jsem se pobavil. Takže za mě spokojenost a zamrzela pouze absence pořádně kulervoucích hlášek, kterých jsem se bohužel nedočkal. I tak ale hodně slušná práce!
 • Moon
  Velice povedený komiks, fajn kresba a dobré vykreslení charakteru Johnyho Storma.
  Dobře tu fungují vztahy mezi postavami a je to tak trochu jiné hrdinské počtení. Jedinou výtku bych měl ke konci, který byl slabý a celé to tak trochu zazdil.
 • Moon
  Povedená knížka, kresba a zápletka fungují dobře a Banshee je sympaťák.
 • Moon
  Fajn napsaná postava v průměrném příběhu.
 • mewt
 • mewt
 • George Walker Bush
  Jak je ten námět nápaditý, tím je i místy značně přiblbý. Ale pokud se zrovna Jodorowsky nevěnuje svým surreálno-buddhistickým komiksovým tripům, celkem mu to dějově svižně šlape, podobně jako třeba u Královské krve. Jen tohle není fantasy pohádka, ale historické fantasy, které využívá skutečných postav a událostí, ovšem dává je do úplně jiného vyfabulovaného světla, což obecně popravdě příliš nemusím.

  Celkový dojem: 60%
 • trudoš
  „Víte, co mi nejvíc vadí na dietě? Jídlo je společenská záležitost. S dietou je člověk vždycky sám.“
 • nejakdivne
  nejakdivne12.1. 00:27Rudo
  Leto 1998, kdesi v hlbokých horách medzi Breznom a Rimavskou Sobotou, kde sa líšky báli tieňov a elektrinu tu poznali len počas búrok.
  "Dano, spíš?"
  "Nie, fabulujem."

  Len tak ďalej, starčok.
 • tom173
  Prvních pět sešitů funguje jako přístupný a zábavný WW origin. Potom se děj bohužel hodně zrychlí a scénář působí trochu odflákle. Závěrečný sešit pěkně rozšiřuje mýtus Cheetah o které toho u nás moc nevyšlo. Celkově dobrá oddechovka, která baví po celou dobu čtení.