• Palebras
  Palebras22.8. 19:04Batman #11: Pád a padlí
  Po Temných můrách které mi přišly opravdu nudné jsme se dočkali pokračování, které sice přináší pár odpovědí ale hlavně se jedná o záležitost, která zvedla laťku oproti minulému dílu o pořádný kus výše. Tak jako v případě předchůdce, i zde se jedná o ukecaný díl, který mi však svými dialogy přišel fajn a hlavně rozprava mezi Thomasem a Brucem během jejich cestování nebyla vůbec špatná. Akce byla přiměřená, halucinujících situací zde bylo minimum a celkově se mi tenhle díl líbil. Celý tenhle run není žádným obrovským veledílem ale já celkem oceňuji ten komorněji laděný nádech který dost staví na dialozích než na megalomanském boření měst. Kresbu asi není potřeba nijak více komentovat, protože v podání minimálně Janina je skvělá. Velice povedený díl.
 • Palebras
  Kriminalistiku v komiksech jsem objevil úplnou náhodou a jakožto fanoušek nejrůznějších krimi seriálů či dokumentů a s přihlédnutím k faktu, že komiksů s podobnou tématikou u nás vychází jako šafránu, koupil jsem ji a přečetl. V dnešní době už dané téma příliš neohromí a jedná se o informace, které jsou díky nejrůznějším seriálům poměrně dost profláklé ale já se opravdu dobře pobavil a taky se dozvěděl pár střípků a informací o kterých jsem dosud nevěděl. Příběhy jsou samy o sobě fajn, některé lepší či horší ale takhle dohromady tvoří rozličný mix, který se soustředí jak na balistiku, antropologii a také na samotné místo činu. Kresba ničím nevybočuje ale k těmto kriminalistickým příběhům sedí dobře. Na jedno odpoledne příjemná záležitost.
 • Palebras
  Palebras22.8. 18:31Sbohem, Batmane
  Ve své podstatě jsem tohle koupil pouze ze zajímavosti a hlavně také samozřejmě kvůli Batmanovi. Scénáristicky se jedná o záležitost, která mě naprosto míjí a s hlavní myšlenkou a vyzněním se vůbec neztotožňuju. Záporák byl ubrečený ocas, který svou neschopnost svaloval na ostatní a tak si to v palici urovnal způsobem, že jich pár vyvraždí a tím pádem se to všechno vyřeší nebo co. Docela by se mi líbila spíš verze, kde by dostal od Batmana dva batarangy mezi oči a bylo by to vyřešeno. Ale to budu muset sáhnout po jiném příběhu. Kresba ale byla fajn, takže alespoň nějaké pozitivum tímto směrem.
 • Karel Sec
  Karel Sec22.8. 17:21Tomie
  Je to něčeho určitě metafora, ale po chvíli je to dost nudné a repetitivní. Někdy i blbě namalované. Ale určitě stojí za přečtení.
 • choze
  choze22.8. 11:36Batman #08: Chladné dny
  Batmana nečtu kvůli soudním dramatům a la Dvanáct rozhněvaných mužů, ale pro jednou proč ne a když je to dobře napsáno... Zbytek příběhů nezaujal.
 • choze
  Sympatické Stranger Things like retro dobrodružství, ale s čistě holčičími hrdinkami a místo na horor tlačící na sci-fi, takže se tu cestuje časem a různé další haluze. Fajn postavy, dialogy i kresba, byť žádnou postavu bych neoznačil za výjimečnou a dialogy pravidelně přecházejí do otravných hádek, kterým vévodí otravná Erinina dospělá verze. Taky mě nepotěšilo, že moje nejoblíbenější hrdinka v druhé polovině na dlouho zmizí. Zatímco z první poloviny knihy sálala pohoda i mírné napětí, v druhé polovině mi záhy začalo být dost jedno, co se tam děje, prostě se z toho stal sled ne zas tak prudce zábavných haluzí.
 • SickNail
  SickNail mecenáš22.8. 00:32Maus (souborné vydání)
  Som ohromený. Možno časom napíšem k tomu viac, no momentálne nemám slov, a moja hlava musí všetko spracovať...
 • RadimNemec
  RadimNemec editor21.8. 14:07The Artist
  Pousmál jsem se a obohatil o slovo "elokventní", celkově mi toho dost přišlo předvídatelné. Kresba zajímavá.
 • Delphín
  Delphín21.8. 04:26Skalpy #09: Zatni pěsti
  Už moc dobře víme, že čistě dobrou postavu z hlediska charakteru zde nenajdeme. Ale že ani žádnou evidentně nečeká dobrý osud, to nám tento revoluční díl dokonale zobrazil. Těším se na finále.
 • Delphín
  Těžko se nadále hledají slova k této sérii. Ani díl číslo osm nezklamal a měl co nabídnout.
 • mkolar
  Toto vybral jako první příběh z modre CREW, žádné piráty sem ještě nečetl a po prvním nudnějším příběhu kdy se vše rozjíždí se to solidně rozjelo a přečetl jsem to "jedním dechem" super.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš20.8. 20:19Batman: Můj temný princ
  „Tví nepřátelé tě utvářejí.“ Keď som čítal európsku pecku Orlové Říma, ani vo sne by mi nenapadlo, že Marini raz bude robiť Batmana. Každý, kto s jeho prácou mal skúsenosť, veľmi dobre vie, že kresba tohto démonického Švajčiara je úchvatná, vynikajúca, perfektná, dosaďte si ľubovoľný superlatív. Najviac ma uchvátilo jeho realistické poňatie Batmana (kostým, batcave, batmobil) a najmä geniálne nakreslený Gotham. Kým v iných komiksoch ilustrátori majú tendenciu skĺzať ku gýču a Batmanovo mesto ponímajú príliš démonicky, ponuro a za každú cenu (až afektovane) depresívne, v Mariniho opulentnom podaní je samozrejme mimoriadne temné a nebezpečné, ale zároveň živé a pulzujúce. Ľahko uveríme, že okrem šialencov v ňom existujú aj normálni ľudia, ktorí chodia každý deň do roboty. Najúchvatnejšie sú neuveriteľné panoramatické zábery z pohľadu vtáka prepáčte netopiera. Z tých som nedokázal odtrhnúť zrak. Minimálne kvôli fantastickej kresbe toto proste MUSÍTE čítať. Žiaľ, Marini si aj napísal scenár. A tu už nastáva problém. Vinou toho Můj temný princ pripomína grafický román Joker, v ktorom tiež kresba presahovala nepostačujúci scenár. Na prvé prečítanie bol fajn, ale pri druhom som si uvedomil, aký je miestami až mizerný (!). Jednak som sa v niektorých momentoch strácal (takže Joker vie, že Batman je Wayne?), jednak ma rušili pseudo humorné okamihy (zatiaľ som nečítal komiks, v ktorom by sa mi Harley Queen vyložene páčila) a zápletka s drahokamom za 50 miliónov sa mi k tak temnému príbehu nehodila. Nesedelo mi ani to, že Joker je tu poňatý nebezpečne, ale zároveň ako vlastne celkom fajn ujko, čo však ani omylom nejde dokopy s tým, ako vyvražďuje nevinných a unáša deti. Catwoman mám relatívne rád, ale tentokrát zbytočne komplikuje situáciu. Zvláštne je narábané s motívom otcovstva; v dobách testov DNA by asi nemohol byť z otcovstva zažalovaný niekto, kto... ale OK, tu už sa dostávame na tenký ľad spoilerov. Každopádne aspoň dodám, že finálny twist mi pripadal ako vycucaný z prsta a očakávateľný (nevraviac o tom, že ho vyzradí sám Marini behom prvých pár strán, čo si síce uvedomíte až spätne, ale uvedomíte). Rád by som však skončil pozitívne, lebo Marini si prehnanú kritiku nezaslúži. Po batmanovských megaudalostiach (Metal) a ambicióznych záležitostiach (Černé zrcadlo, R.I.P.) som takúto jednohubku potreboval a patrične som si ju užil. A tá kresba je skutočne neskutočná. Takže minimálne za ňu 4*.
 • Bubákolog
  Bubákolog20.8. 15:11Tomie
  Tomie je vynikající dílo, ale Spirála je mnohem hutnější.
 • sedw
  sedw20.8. 15:09Chlad
  Pokud bych měl hodnotit kresbu a představivost autorů, ani 5* by nestačilo. Vizuálně jde o úchvatné a z mého pohledu téměř dokonalé dílo a nápady autorů jsem hltal. Je tedy velká škoda, že příběh není tak dobrý. Místy na mě působil zmateně, místy nedotaženě. Hlavně pak poslední část mi přišla opravdu slabá a trochu pokazila dojem z prvních dvou. Celkově ale hodnotím velmi pozitivně, protože jde o unikátní zážitek.
 • sedw
  sedw20.8. 15:05Hubert
  Jak uvedli už hodnotící níže, jde spíše o pocitovou záležitost, než o hluboký příběh. Komiks na mě tak při "čtení" působil, ale nedokážu pořádně říct čím a proč, protože děj je velmi všední, komiks je krátký a nestihne se pořádně rozvinout. Ale i tak ve mě něco zanechal a nutil mě přemýšlet, takže zasloužené 4*.
 • sedw
  sedw20.8. 12:52Asterix XVII-XX
  Zatím nejlepší souborné vydání:
  Sídliště bohů (5*) – Plný počet už za to, jak originální to byl příběh. Naprosto odlišná zápletka oproti ostatním dílům, která mě velmi bavila a opět nechybělo nic, na co jsme u Asterixe zvyklí. Asi navždy mi v hlavně zůstane vtip se stromy.

  Caesarův vavřínový věnec (5*) – Druhý plný počet a opět příběh, který byl oproti předchozím velmi odlišný a originální. V tomto díle dostali Asterix a Obelix zdánlivě nesplnitelný úkol a byla velká zábava sledovat, jak si s ním poradí a co vše udělají pro to, aby svůj úkol splnili. Parádní záležitost.

  Věštec (5*) – Velmi odlišný příběh, který mě právě svojí odlišností tak bavil. Postava věštce je velmi dobře napsaná a reakce vesničanů byly sice očekávatelné, ale velmi zábavné.

  Asterix na Korsice (4,5*) – Na Korsice jsem nikdy nebyl, takže nedokážu docenit některé narážky, které se v komiksu objevují. Nic to ale nemění na tom, že šlo opět o velmi zábavný díl. Hlavně výbušná nálada Korsičanů byla velmi dobře zachycena a bylo s ní spojeno hodně zábavných scén.
 • sedw
  Parádní závěr dalšího arcu. Děj byl sice očekávatelný, ale na mainstreamový superhrdinský komiks velmi odvážný. Kresba mi velmi sedla a závěr byl překvapivý a jsem zvědavý, co bude dál. Asi nejlepší série znovuzrození.
 • sedw
  Za mě možná nejlepší díl série. Musím souhlasit s komentáři níže, ale nic ze zmíněného mi nevadilo, protože děj byl napínavý, plný akce a zvraty, i když místy očekávatelné, byly tak dobře napsané, že mě i tak velmi bavily. Konec byl super a nemůžu se dočkat dalšího dílu.
 • Delphín
  Děj nám zde lehce zpomaluje a rozvíjí nám již dobře známé postavy. Rozhodně bych ale tento díl nenazval bokovkou, kterou při čtení celé série můžete přeskočit. Pevně věřím, že se jedná o malinký dílek tohoto unikátního depresivního puzzle.
  Vypíchnout musím noční scénu mezi Carol a Dashielem na silnici, kde jsem byl atmosférou doslova pohlcen.
 • sedw
  Tak tenhle díl byl pecka. Nejen, že na začátku se dozvíme několik dalších zásadních informací o celém světě, ale v druhé polovině dostaneme spoustu akce, která je parádně napsaná a tak napínavá, že se ani nechce člověku odkládat komiks do doby, než ho celý přečte. Jeden z nejlepších dílů.
 • martin28
  Opět slušné retro. Spidey potká Punishera, kterého podporuje Jackal. Poté se na skok mrkne do nudné Paříže, aby se pak vrátil zpět do NY, kde jej čeká nabroušený Scorpion. Největší záhadu má ale pořád před sebou: Jak to ,že Gwen vstala z mrtvých? Jako lepidlo drží příběh pohromadě Jackalova linka, a v momentě, kdy se znovu na scéně objeví Gwen, je vymalováno. Fajné sedmdesátkové čtení. 80%
 • instageek_cz
  instageek_cz19.8. 10:55Marvel 1602 (2. vydání)
  Začnu prohlášením tak kacířským, že bych kvůli němu nejspíš nedopadl úplně nejlépe, kdyby bylo upalování ještě v módě: Moc nemusím Neila Gaimana!:)) Kdysi jsem zkoušel číst Sandmana a nijak mě to nechytlo. Proto jsem obezřetně přistupoval i k jeho 1602, nejnovějšímu přírůstku do edice Legendy Marvel. Veškeré pochyby šly rychle stranou a já byl vtažen do alternativní reality, kde se ve stínech počínajícího 17. století řeší templářská tajemství, rozdíly mezi vědou a magií, i mezi božími dětmi a ďábelskými stvořeními.

  Tehdy všemu vládli zrůdní inkvizitoři, hledající sebemenší záminku, aby vás mohli obvinit z čarodějnictví. A tak má moudrý učenec Carlos Javier co dělat, aby výjimečné jedince zvládal ukrývat ve své speciální škole. Přitom možná právě oni mohou být klíčem k odvrácení apokalypsy... Těch marveláckých hrdinů se tu vyskytuje spoustu, přičemž v centru dění stojí dvorní lékař královny Alžběty Stephen Strange a spolu s ním i královnin vrchní špion, mnoha bitvami ošlehaný a zjizvený Sir Nicholas Fury.
  Tenhle mix reálných a fiktivních postav se povedl, čtenářskému zážitku dodává na určité dějepisné autenticitě. Nejvíc mě bavil slepý bard, pan Matthew Murdoch, a pak vše spojené s americkou kolonií Roanoke, jejíž zmizení patří k největším reálným záhadám všech dob.

  Příběh je dlouhou dobu jasný, napínavý, přehledný. Jen ke konci se bohužel Gaiman už nějak neovládl a zabředl do zbytečných složitostí, které se snažil i detailně osvětlit. Mně by bohatě stačilo „magické“ vysvětlení toho všeho!:) Kresba je temná, zajímavá, hodí se k době, jíž znázorňuje. A i když práce s barvami Richarda Isanovea jinak není mým šálkem Mountain Dew, sem mi pasuje skvěle!:)

  Celkově se jedná o další kousek, který bude dělat edici Legendy Marvel i vaší komiksové sbírce čest.
  Hodnocení: 8,5/10

  PS: Mé další nejen komiksové recenze najdete na Instagramu, profil instageek_cz.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš19.8. 07:36Jak jsem se reinkarnoval coby sliz #01
  Jak jsem se reinkarnoval coby sliz. No uznajte, niečo s takým názvom proste MUSÍTE vlastniť. Som skôr na hororové mangy, ale mám rád aj civilnejšie (Orange, Němý hlas). Toto je hocičo, len nie civilné. Hlavný (ľudský) hrdina zomrie na prvých stranách s heslom „cintoríny sú plné statočných“. Následne sa reinkarnuje nie ako svalnatý titan, ale ako megamocný a extra magický sliz v rozprávkovej ríši plnej drakov, goblinov a eroelfiek (zistíte). Znie to ako blbosť, ale je to zábavné, kúzelné, rozkošné a samozrejme originálne a teda nepredvídateľné. Scenár je interaktívny, pripomína PC hru: Rimuru sa postupne zoznamuje s jednotlivými svojimi superschopnosťami, učí sa ich správne využívať, prípadne ich aktualizuje, vylepšuje atď. A mínusy? Možno trochu monotónny resp. epizódny dej a zmätený začiatok (ale to je dané šialenosťou zápletky, čo samo osebe nie je mínus). Viac v mojej recenzii: https://www.fandom.sk/clanok/recenzia-jak-jsem-se-reinkarnoval-coby-sliz-1-manga
 • perak
  Sice je kniha plná běsů, duchů, skřetů a jiných podivných postav, ale přesto se tajemno z nového příběhu zasazeného do Harrow County nějak vytratilo. Berenika byla v původní sérii fajn, ale tady mi, přestože je hlavní postavou, přišla spíše nevýrazná a tak nějak vláčená dějem. Ačkoliv původní séria ke konci trošku slevila z původně nastavené laťky, tak jsem měl asi příliš velká očekávání, která se zatím úplně nenaplnila.
 • Gmork
  Gmork18.8. 19:29Crueler than Dead 1/2
  Pěkně nakreslená manga, která poslala logiku na dovolenou. Ale uteče to tak rychle, že si toho člověk v podstatě ani nevšimne. Prostě zombie béčko ala Z Nation, což můžu, druhý díl si taky pořídím.
 • Alfi
  Ak tomu rozumiem správne, pôvodná ilustrátorka Jill Thompson to už nestíhala (a stále nestíha) tak Evan Dorkin si zavolal na pomoc Bena Deweyho a v polovičnom rozsahu napísal jeden uzavretý príbeh s novou osádkou "čaropsov" bojujúcich proti nadprirodzenu.
  Nie je to vyložene zlé, ale oproti predchádzajúcim knihám je tu jasný pokles kvality. Jednak, miesto už známej partie učiacich a chybujúcich zvierat tu máme skupina superpsov, o ktorých sa moc nebojíme, druhak aj akcia je prestrelená ako v tretom pokračovaní filmov Michaela Baya. Tam kde psi v prvých dvoch knihách zakrývali nadprirodzeno pred ľuďmi, tu máme mŕtvol a mŕtvol a nikto nerieši, čo sa stane ak to zistia ľudia.
  A pochopiteľne, máme tu niekoľko strán vysvetľovaní, kde najprv antagonisti vysvetľujú zajatcom čo a prečo robia a na konci hrdinovia vysvetľujú čitateľovi čo a prečo sa stalo. Pritom príbeh je jednoduchučký a priamočiary, takžu už aspoň v tretej kapitole je jasné, aký bude "prekvapujúci" twist na záver.
  Čo sa týka kresby, prvé dve knihy sú, podľa mňa, výrazne lepšie.
 • Norri
  Norri mecenáš18.8. 07:48Růžový a černý
  Miluji Tonyho Sandovala! Od prvního okamžiku, kdy jsem ho objevil, miluji jeho kresbu, barvy, imaginaci a jeho příběhy. Na jeho kresbu a práci s barvami se dokážu dlouho dívat a pořád v tom budu objevovat nové detaily. Ony ty rozpité vodovky pro mě mají své kouzlo. Když Comics Centrum začalo Sandovala vydávat, tak mě hrozně potěšili. A potěšili mě ještě více, když brzy po vydání francouzského originálu vydali i jeho eroticko-surreálný komiks. Vždyť co byste mohli chtít více, než porno kreslené vaším oblíbeným umělcem.

  “Růžový a černý” se nepodobá žádné jiné komiksové erotice, která u nás vyšla. Je to hodně surreálně fantastické, trošku úchylné, zatraceně vzrušující a zároveň vtipné. Pro mě je to ideální kombinace. Ve světě by se možná pár podobných komiksů našlo, ale i tak je Sandoval nenapodobitelný originál. Kdybych měl ten příběh někomu přiblížit, tak bych ho asi přirovnal ke komiksu “Jedno obyčejný léto”, ve kterém se hodně souloží a halucinuje. Nerad bych se pouštěl do nějakých výkladů, protože v tom sám nemám jasno. Ale je to jeden z těch mála případů, kdy mi to nevadí. Tady totiž cílem není porozumění, ale prožitek. Prostě jedno neobyčejné léto, které vás navždy změní.

  "Dokázal bych snést pohled na tvoje ladné křivky mizející v tom horku, ale nedokázal bych se pak dívat na všechny umírající hvězdy, které jsi přivedla k životu tím, že jsi mě políbila."
 • martin28
  Na můj vkus příliš ukecaný, téměř nezajímavý komiks. Vlastně to zachránilo až finále v nemocnici. Určitá hororová nálada tu je, ale u mnoha dialogů jsem se místy dost nudil. Ještě tomu dám šanci a pořídím pokračování. 50%
 • Lenny
  Lenny mecenáš17.8. 11:45Usagi Yojimbo #35: Návrat domů
  Usagi v barvě a větším formátu mi pořád nějak nesedí, ale příběh je tentokrát super. Trošku jsem od návratu domů čekal větší dějový posun, ale Sakai na to nejspíš už úplně rezignoval.
 • Lenny
  Waida mám rád, ale tohle je strašně líný psaní.

  Strange ve vesmíru... meh. Ta premisa mi prostě přijde blbá. Ale dobrý, třeba s ní budou autoři pracovat nějak zajímavě a prozkoumáme roli magie u jiných ras nebo navštívíme zajímavé světy atp.

  No, bohužel ne. Je to úplně stejný, jako když autoři využívají mystické dimenze - někam se přiletí, je tam záporák, co chce dobýt Zemi, a Strange ho vyškolí. Akorát má padouch raketu/bombu místo mystického artefaktu. Používání a fungování magie má zrovna taková pravidla, jak se autorovi hodí a sidekička je děsně generická.

  Ať jen nehejtím, Waid je zkušenej vypravěč, čte se to dobře, není tam moc textu a kresba je fajn. Vyloženě spotřební mainstream, kterej mě vlastně bavilo číst, ale čím víc nad tím přemýšlím, tím víc je to meh.
 • MEGA
  Povedený start série. Největší nedostatky jsou v náhodě, či v nedovysvětlených věcí (ztráta magie, která tu už jednou byla). Tak snad nám Mark Waid v budoucnu dá uspokojivé vysvětlení. Kniha má svižné tempo a směr, kam se Doktor Strange posouvá, je nápaditý. Kresba je tuctovější oproti předchozím umělcům v předchozí sérii, ale k příběhu se hodí. Těším se na další díl!
 • Norri
  Norri mecenáš16.8. 08:39Alias (limitovaná edice)
  Alias je krásně civilní a uvěřitelný. Má úžasně napsané dialogy i četné monology. Vlastně ani moc nezáleží na tom, jak je ten komiks nakreslený. Tady vás táhnou slova a věty, a obrázky tomu "jenom" dodávají další rozměr. Stejně jako třeba Gotham Central to nabízí trošku jiný úhel pohledu na svět, ve kterém existují superhrdinové. Alias vás nenechá v úžasu ze superhrdinské akce. Alias z vás udělá zúčastněného. Jessica Jones je soukromé očko a budete s ní prožívat nejen její vyšetřování, ale také její soukromé eskapády a úzkosti. Společně s Lukem Cagem ji pak necháte vybrečet se na vašem rameni.
  Původně jsem plánoval, že celou knihu přečtu na jeden zátah, během jednoho víkendu. To jsem ale nezvládl a není to tím, že by mě to nebavilo. Právě naopak. Je to ale tak intenzivní, že jsem si občas potřeboval odpočinout a pořádně to vstřebat. V závěru to celé nakonec úžasně vygraduje a vy knihu zavřete s pocitem pěkně uzavřené série. Pokud si tedy potom ještě nedáte spoustu stran bonusů, zahrnující "Co kdyby…" příběh, rozhovory, skicáře, vystřižené scény a tak podobně.

  Co se týče kresby, tak zpočátku jsem z ní nebyl příliš nadšený, pak jsem si ale zvykl a nakonec se mi i líbila. Co jsem naopak oceňoval už od začátku, tak je práce se scénami. Číst tento komiks se velmi podobá sledování filmu. Líbí se mi, jak filmy točí Tarantino. Dva lidi třeba jenom sedí a mluví spolu. Něco se během tohoto rozhovoru děje kolem nich, nebo kamera začne jednoho z nich přibližovat a vy mu visíte na rtech a užíváte si napětí, které se s každým slovem stupňuje. Žádná velká akce, jenom dokonalý rozhovor. Přesně takové pocity jsem měl při čtení Alias.

  Na závěr jenom dodám, že plátěný hřbet limitky naplnil má očekávání a čtení na něm nenechalo žádné následky. Jsem rád, že Alias vyšla česky a ještě k tomu v tomto luxusním formátu a provedení.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš16.8. 07:42DC komiksový komplet #035: Batgirl: Rok jedna
  Toto akoby ani nerobili scenáristi Scott Beatty a Chuck Dixon a španielsky ilustrátor Marcos Martín. Ich predchádzajúci Robin: Rok jedna ma nenadchol, takže som bol voči originu (oveľa menej známej) Batgirl skeptický. A som skôr fanúšik Batmana samotára, než Batmana a jeho „rodiny“, takže o to vyšších rozmerov dosahovala skepsa pred čítaním. Nakoniec to bola skvelá jazda, ktorej veľa dáva to, že Batman (a Robin) tu majú skôr cameo a, to najmä, je prítomná neskonale odzbrojujúca hlavná superhrdinka. Babs Gordonová je rozkošná, zlatá, sympatická, do všetkého ide naplno, verí svojim snom a je s ňou zábava bez toho, aby bola afektovaná. Ešte nevykazuje stupeň vyhorenosti, skôr naopak: do akcie sa vrhá s nákazlivou radosťou s tým, že šak hádam to nejak prežije (ak nie, tak nie). Zelenooká ryšavka váži 55 kíl (aj s topánkami) a kostým si ušila sama doma. Hihňá sa, je akrobatická, páli jej to, ale s motorkami si fakt nerozumie, z Batmana má síce ako-taký rešpekt, ale nejak smrteľne vážne ho neberie, z jeho hustej prísnosti si ťažkú hlavu nerobí a v neposlednom rade je zmierená s tým, že Netopier nejeden raz nezaslúžene zlizne smotanu (v tomto by si akiste rozumela s členmi série Gotham Central). Všetko si musí vydobyť sama a nakoniec za to tak či onak zaplatí, keďže v živote to tak býva, že žiadny dobrý skutok nezostane bez trestu. Je zamilovaná, je akčná a jej srdce bije za spravodlivosť. Robí chyby, ale práve vďaka nim je uveriteľná a je skvelé, že sa napriek tomu nevzdáva, ide ďalej a vyvíja sa (v tejto práci žiadne opätky!). Komiks je odľahčený, milý a úsmevný, ale nad Batgirl sa neustále vznáša temný oblak, keďže sme čítali Kameňák (na čo poukazuje posledná, vzhľadom na nadchádzajúce udalosti mrazivá scéna). Keď to budete čakať najmenej, na vás tvorcovia spoza rohu nečakane vypália drsnosť („nehoda“ na natáčaní) a dojatie (cintorínová prísaha, pekný vzťah s otcom). Záporáci Killer Moth a Firefly sú vcelku humorní, ale paradoxne i práve v tom drieme ich sila, keďže od nich nič nečakáte a potom urobia niečo, z čoho vám stuhne krv v žilách, čo je rafinovaný, hoci jednoduchý scenáristický prístup. Naprieč rozprávaním nás sprevádza Barbarin láskavo-ironicko-nákazlivý vnútorný monológ. Toto rozhodne nie je Robin v sukni, ale samostatná, originálna a kvalitná hrdinka. Nádherné farby Španiela Javiera Rodrigueza (Avengers: Elita). Negatívne ma zaskočil azda len Batmanov výcvikový tábor (to už mi pripadalo cez čiaru i na Batmana).
 • sedw
  Tady musím opět na maximální počet, super zápletka, super nové postavy (včetně démonů), napětí, akce, prostě paráda, série nabírá další dech (i když ani ten předchozí nikdy úplně neztratila, jen trochu zvolnila).
 • sedw
  Podobně jako v minulém díle, i tady jedeme v pomalejších kolejích, nicméně tvůrci pořád drží napětí a mystičnost příběhu a mě pořád velmi baví ho číst. Takže sice slabší díl, ale pořád se čte samo.
 • sedw
  Kniha se zásadním odhalením, na které jsem čekal, ale s trochu volnějším tempem a opakujícím se hláškami a motivy. Mírný pokles kvality, ale pořád velmi baví.
 • Daw8ID
  Daw8ID15.8. 20:44Akira #02
  Druhý díl se pořádně rozjel. A vlastně ani nezastavil. Akce je našlapaná a příběh ubíhá takovým tempem, že mangu nemůžete odložit. Musím říct, že mě pokračování hodně vtáhlo a jsem rád, že v září by se k nám měl dostat díl třetí a tak naskočení do předešlého neděje nebude příliš zdlouhavé. Spolu s tím oceňuji shrnutí předchozího děje v úvodu, už jsem od vydání prvního dílu stihl ledasco zapomenout.
 • robur31
  robur3115.8. 18:52Tomie
  Celkem by mne zajímalo, kam na ty šílené nápady Itó chodí. Jinak docela čtivé, ovšem vzhledem k tomu, že se vlastně jedná o Sebrané spisy sl. Tomie, tak bohužel po chvíli ztratí kniha tempo a hlavní zápletka se v jednotlivých příbězích opakuje. Na jednu stranu sice vyznívá jistá hororová beznaděj , na druhou stranu však předem očekávaný konec unavuje. Klidně bych se spokojil s polovinou stránek...
 • martin28
  martin2815.8. 17:28Perverzní páprda
  Pěkný dárek nám (si) hoši z CRWE k výročí nadělili, jen co je pravda. Pro milce fekal humoru povinnost.
 • martin28
  martin2815.8. 16:26Batman: Můj temný princ
  Skvěle vyvážený komiks: Krásná kresba, akce a bublin tak akorát, zajímavý a poutavý příběh s děsně sexy Selinou a Harleen. Jeden z nejlepších Batmanů, které jsem četl. 95%
 • choze
  Stejně jako Ivan níž conquistadory a hledání El Dorada můžu díky filmům jako Aguirre nebo El Dorado a z komiksů se mi na to téma taky hodně líbil Dlouhý John Silver. Dufauxův a Xavierův Conquistador vypadá už podle obálky na splněný sen, ale vyleze z něj jen mírně nadprůměrná záležitost. Dufaux sice nahazuje fajn nápady jako proroctví, které hrdina v dětství obdrží, hrdinovo postupné ládování se nabuzujícími kořínky a monstrum v džungli, ale zajímavé postavy a práce s nimi chybí a místo ní dostáváme jen průměrnou dobrodružnou honičku/vyvražďovačku džunglí. A Xavier dodává solidní mainstreamovou kresbu, ale taky nijak výjimečnou.
 • Fort
  U ctihodné dílo, které se čte jedna radost. Nerad čtu cokoliv co jsem už předtím viděl, ale tady to vůbec nevadí. Krásná přehledná kresba, příběh na jedničku, délka ideální.
 • SickNail
  SickNail mecenáš15.8. 02:10Nimona
  Nimona je milý mix fantasy/sci-fi s nevšednou zápletkou, ktorý chytí za srdce hlavne mladších čitateľov. Tých starších síce tiež pobaví, ale príliš veľa od toho nečakajte.
  Prostorekú, impulzívnu a zábavne krutú Nimonu si človek hneď zamiluje. Čo sa mi ešte páčilo bol netypický príbeh. Zmes stredoveku, príšer, s vedou a technikou je tu namiešaná veľmi podareným spôsobom. Už podľa Nimoninho účesu som ale šípil aj nejakú pride zápletku a ono hop, z brnenia na mňa vyskočili dvaja bukvičáci. :) Nie že by mi buzny v komiksoch vadili, (je príma ukázať teenagerom lásku vo všetkých formách) len je toho už na mňa v komiksoch v poslednej dobe trochu priveľa.
  Čo by som ešte vytkol sú farby. Zemitá škála je super, ale nie všade. Človek má potom pocit, že mu za oknom začínajú padať gaštany, v horšom prípade 30 ročnú latrínu čo má na záhradke a nechce sa mu ju za boha vyčistiť. :) Ale aby som nebol také hovädo tak na to, že si robila Noelle všetko sama sa jedná o fajn knihu ktorá stojí za prečítanie.
 • Fort
  Fort14.8. 18:32Crueler than Dead 1/2
  Je to rychlovka, než se nadějete jste na konci knihy. Není tu prostor pro poznání postav, kresba je slušná, dějově je to podprůměr. Jedná se o autorovu prvotinu a bohužel jde to znát. V hodnocení mang se nachází aktuálně na 27979 místě a mě hlava nebere, proč u nás vychází právě tohle, když jsou mnohem lepší věcí k uvedení na náš trh.
 • hroubek
  hroubek14.8. 17:23Batman, který se směje
  Batman, který se směje navazuje na velkou eventovou událost se jménem Metal: Temné noci. Komiksová událost Metal: Temné noci se mi docela líbila, ale rozhodně jsem si jí neužil, tak jsem doufal, protože to není lehké čtení, a čtenář musí mít načteno, aby si to užil a v zásadě pochopil, co se děje a proč se to děje. A tohle se, tak trochu týká i Batmana, který se směje. Osobně si myslím, že se to dá v pohodě přečíst bez znalostí Metalu, aby čtenář pochopil, co děje. Nicméně znalost Metalu je rozhodně lepší, protože dokážeme mnohem lépe pochopit vnitřní pochody některých postav a užít si konkrétní věci. Scénárista Scott Snyder odvedl slušnou práci. Snyder posunul Batmanova dobrodružství zas o kousek dál a přišel s trochu jiným Brucem Waynem/Batmanem. Osobně hodně kvituji, že se Snyder drží víceméně při zemi, a celkový příběh připomíná hodně nepříjemnou detektivku, kde hlavní záporák, chce dohnat hlavního hrdinu k šílenství a zlomit ho. Sice nejde o nic originálního, protože v historii Temného rytíře se o tohle pokoušel nejeden záporák a vždy selhal. Snyder tohle samozřejmě ví, a proto přihazuje další proměnné, které to komplikují. Díky tomu, se komiks primárně věnuje Batmanovi a jeho vyšetřování, a na samotného Bruce Wayne zbyde minimum prostoru. Po příběhové stránce jsem ve výsledku spokojený, nicméně samotné finále pro mně bylo přeplácané a překombinované. Co se týče kresby, tak Jock odvedl parádní práci. Jeho kresba se k tomuto příběhu náramně hodí a výborně vystihuje šílenství, které se přibližuje. Jock celý příběh vypráví z dálky a málokdy se soustředí na velké detaily. To samé platí i pro nakreslení obličejů postav. Jock zde nemá potřebu dělat, co nejdetailnější kresbu. Díky této specifické kresbě na Vás dolehne samotná atmosféra komiksu, jenž je plná šílenství, strachu a bolesti. Samotný komiks je dobře vystavěný, má zajímavý příběh, u kterého nás zajímá co bude dít dál a jak to celé skončí. Asi největší problém je to, že je to místy přeplácané, překombinované, ukecané a pokud nemáme něco načteného, tak se můžeme velmi lehce ztratit v to co se děje a jaký to má význam, nebo nám to nemusí dávat smysl. Batman, který se směje je zajímavý a dobře nakreslený komiks, který rozšiřuje příběhu Metalu.
 • louza
  Do téhle knihy se mi moc nechtělo, protože s euro sci-fi nemám úplně dobré zkušenosti. Ve finále jsem ovšem docela mile překvapen. Téma hvězdných válek je tu uchopené vcelku realisticky, je dané politicky a je na hony vzdálené obvyklým fantasy blábolům ve sci-fi kulisách. Stejně tak dobrá je tu i práce s charaktery, které tvoří zajímavou speciální úderku z problematických osobností, jejichž komplexy vytváří v ději drobná dramata uvnitř dramat. Opravdu pěkně napsané a dobře zpracované. Oproti docela děsnýmu Orbitalu je tohle úplně jiná liga.
 • RR
  Doufal jsem, že celou sérii doklepu s alespoň milosrdným dvouhvězdičkovým hodnocení, ale je to čím dál blbější.
  Tohle už je čiré utrpení.
 • Gaming Professors
  Gaming Professors14.8. 13:49Minecraft: Třetí kniha příběhů
  Minecraft komiks: Třetí kniha příběhů a celá tato roztomilá knižní série určená pro děti nabízí sice jednoduchý, ale smysluplný příběh, který propojuje přátelství a dobrodružství počítačového světa se světem reálným a skýtá i různá ponaučení. Knihu lze doporučit i v případě, že hru neznáte, a naopak pro fanoušky Minecraftu se jedná o komiks, který by neměl ve sbírkách chybět.

  Minecraft komiks: Třetí kniha příběhů – recenze

 • Gaming Professors
  Gaming Professors14.8. 13:47Zaklínač #05: Blednoucí vzpomínky
  Zaklínač: Blednoucí vzpomínky zachycuje pocit boje, napětí a měnícího se světa, kde už některé role postrádají smysl. Autor do zaklínačského světa vnáší něco zcela vlastního a grafici to umí na stránkách výborně zachytit. Příběh je dostatečně zajímavý a akční, abyste byli schopni jej slupnout na jeden zátah. Přece jen, celý komiks má pouhých 108 stran. Důraz je zde kladen na samotného zaklínače, žádné další známé postavy tu nečekejte. Barvy jsou převážně v chladných tónech šedé a modré. Teplé barvy jen občas naruší akční scény a několik klidných okamžiků. Zároveň je tento díl i dobře přístupný čtenářům, kteří jinak o zaklínačském světě neslyšeli.

  Celá recenze: Zaklínač: Blednoucí vzpomínky – recenze

 • Gaming Professors
  Jujutsu Kaisen – Prokleté války 1: Rjómen Sukuna svým netradičním zaměřením a osobitým stylem tajemného autora zaujme širokou škálu čtenářů. Manga vás pozorně seznámí s děním a staví na základech střídavého dětinského humoru s emočně vypjatými situacemi, řízlého hororovým podtextem. Postavy jsou osobité, velice sympatické a celkový příběh nabízí příjemné tempo s poutavým, i když trochu omílaným jádrem zápletky.

  Celá recenze: Jujutsu Kaisen – Prokleté války 1: Rjómen Sukuna – recenze