• Copak(:-chceš
  Docela slabota....
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš24.3. 09:17Odkaz rodu Blacků
  Já si nemůžu pomoct, ale na 4 hvězdy to není. Mně to přijde jako průměrný, ale svým způsobem zajímavý komiks. To je celé. Místy mi to připomíná Pochmurný kraj, akorát se vydává jinou cestou a odehrává se v současnosti. Jsem z toho takový zaskočený, čekal jsem nějaký zajímavý, dobře rozehraný, ale i ukončený příběh. Pokračování nakonec bude, což je uvedeno i na konci 4. kapitoly. To je právě ten problém. Prostě je to slušně nastartované, něco tam je, něco se tam jakože děje, ale to je asi vše. Pak to vyšumí do ztracena a konec. Pokud mají být další pokračování, jakože budou, tak tohle raději vydat v nějakém větším celku, a ne po 4 sešitech. Takhle je to totiž hezky nakreslené, navoněné nic.
 • Good Games
  Cyberpunk 2077: Trauma Team je vydarenou akčnou jednohubkou. U mňa sa zatiaľ jedná o najvydarenejší komiks s hernou tematikou, ktorý u nás vyšiel. Pre hráčov príjemný bonus k hre, ale komiks určite poteší aj fanúšikov akčných sci-fi komiksov, ktorých na našom trhu veľa nie je. Je síce jednoduchý, ale tá akčná priamočiarosť je sexi a potešil aj vydarený záver. Príjemné prekvapenie. =►Celá recenzia◄=
 • Good Games
  Good Games23.3. 16:09Radiant #02
  Radiant 2 si udržuje kvalitu prvého dielu, dej sa presúva do nového prostredia a ukáže sa tu viacero nových postáv a aj nová Nemesis. Pre mňa sa zatiaľ jedná o perfektnú manga sériu, ktorá je prepracovaná po všetkých stránkach. Skvelá kresba, všadeprítomný humor, príjemná atmosféra, sympatické postavy, pútavý príbeh a aj zaujímavá akcia. Ak hľadáte zábavnú mangu plnú akcie, rozhodne skúste Radiant. =►Celá recenzia◄=
 • Delphín
  Při psaní tohoto komiksu musel Miller prodělat řádnou tvůrčí krizi. Protože mi nejde do hlavy, jak takový autor tolika ikonických komiksů může být schopen vytvořit takovou srajdu s nepěknou kresbou. Už bitva u Maratonu byla odfláklá. To mě mrzelo ale říkal jsem si, že pokud to takto pojede dál, může to být horší komiksový průměr. Ale bohužel. Od druhé kapitoly jde kvalita postupně strmě dolů, Miller si tu hopsá v čase jak sjetej králík s ADHD, něco tu začne ale nedokončí. Postupně vám to celý přestane dávat smysl a po dočtení si kladete otázku, co přesně chtěl autor tímto dílem říci...
 • faster86
  Závěrečnou knihou v porovnání s knihou proletíte jako střela. Střetávají se tu světy lidí kterým je politika tak nějak jedno a lidí kteří jsou silně politicky založení. Na celé sérii se mi líbí že jednotlivé knihy na sebe navazují přesně tam kde končí kniha předešlá. Poznáme tak pár let v Berlíně mezi dvěma válkama očima lídí z různého spektra.
 • faster86
  Kresba super jak u jedničky, v tomto díle i když je lehce ředěn jazzovou kapelou a bohémskými večírky jde hlavně o politiku, je to hodně ukecané. Za mě slabší díl, protože nejsem velký fanoušek politických rozjímání.
 • faster86
  Jednoduše ale pěkně nakreslené, náhodně se potkávající lidé v Berlíně a jejich osudy. Hodně se mi tu líbí bubliny s myšlenkama, náhodných kolemjdoucích. Nějaké to bohémsství, nějaká ta politika.
 • mcleek
  Neudržel jsem svou zvědavost/zvídavost a knihu jsem si koupil. Kombinace barev dopadla nad očekávání dobře, text Apokalypsy je doplněn výjevy, které odkazují na výzdobu kostelů a středověkých rukopisů. Výtky bych měl tytéž jako GWB ve druhém odstavci jeho recenze (když je mezi "ty zlé" zařazen i člověk s vytetovaným symbolem jin a jang, je to už hodně přes čáru). Přesto konečně zajímavý křesťanský komiks.
 • Ivan Kucera
  „ Faleš opadne a nakonec zanechá jen je samotné. Zanechá jen strach, paniku a zoufalství.“ Punisher je strašný tvrďák, ktorý sa ocitol vo vojne bez konca. Je to, čo je. Nehrá sa na nič, čo nie je. V minulosti sa mi z jeho série páčil kombajn Vítej zpátky, Franku. V ňom sa (dobrovoľne, je to predsa Punisher) zamiešal do vojny mafiánskych rodín. NHM: Punisher je po dejovej stránke niečo podobné, aj keď na tom predsa len už trošku poznať, že je staršieho vydania. Problém nie je v tomto druhom príbehu. Ten je v rámci možností drsný a nekompromisný a Punishera ako antagonistu predáva ak nie na jednotku, tak prinajhoršom na dvojku. Na trojku určite nie. Páčila sa mi sympatická priamočiarosť, nič zbytočne komplikované, ale (relatívne, ehm) realistické, rázne a razantné. Problém som mal s príbehom č. 1, ktorý je jednak retro (rok 1974), jednak je scenár neveľmi zaujímavý (až mdlý) a do tretice u nás už vyšiel v KVS: Klonová sága, čiže vlastne dostanete niečo, čo už ste čítali. Áno, jedná sa o TEN Punisherov slávny debut, ktorý sa v skutočnosti neodohral v jeho samostatnej sérii (tej sa Frank dočkal až v roku 1986), ale v sérii Spider-Man. Spojenie dobráckeho srandistu Spajďáka (kde tečie krv len ak sa teta May poreže počas prípravy dezertu o konzervu s jahodami) s tak temným charakterom, ako je Frank (ktorý sa krvou svojich nepriateľov doslova brodí) nie je dobrý nápad. Ale vo svojich začiatkoch Punisher predsa len nebol ešte až tak mohutne výbušný a brutálny, takže sa to dá zvládnuť. V príbehu č. 1 bojuje s milovaným Snovačom pavučín, ale skutočným záporákom je Jackal, pre ktorého Kat pracuje. Na konci, ako to už v komiksoch býva, samozrejme pochopí, že ho zneužili, uvedomí si, že Spajdy je v skutočnosti jeho kolega (svojím spôsobom), rozlúči sa s ním (Spajdy to prežije, Frank mal toho dňa extrémne dobrú náladu) a postupne sa ako postava čiastočne zmenil a urobili z neho fakt toho nekompromisného drasťáka, ktorý sa s ničím nemaže. Prvý príbeh 2*, druhý s prižmúrenými očami 4. Objektívne by bolo túto knihu ohodnotiť na 3*, ale viete, ako by to dopadlo. Bojím sa. Bojím sa, že ak by som tak urobil, ešte dnes večer by sa ozvalo zaklopanie a keď by som otvoril, stál by tam on.
 • rajot
  Čekání se vyplatilo, nevím kdy naposledy jsem četl tak zdařilý grafický zpracování nějakýho klasickýho díla. A to navzdory tomu, že pustit se do převedení zrovna týhle věci do komiksový podoby je z mýho pohledu zatraceně tenkej led (nejen viz cyboy), Matyáš se ale tímto vyhoupl do první ligy. Nic na tom nemění to, že některý exteriéry jsem si představoval trochu jinak (tady ale fantazie každýho z nás funguje odlišně, čímž se vracím k tomu tenkýmu ledu), naopak interiéry i vzhled hlavních postav jsem si představoval takřka totožně, alespoň kam mi paměť sahá z opakovaného čtení předlohy, byť je to drahou dobu zpátky. Matyášův talent se naplno projevil (asi spoiler) ve scénách během mučení, kdy si vizuál „musel“ domýšlet sám, i tady se s tím ale popasoval excelentně. Kdyby mě ke komiksu před lety nepřivedla Bezpečná zóna Goražde, tenhle komiks by to nejspíš vzal za ní. Zamýšlená francouzská adaptace od Arga bude mít přetěžkou pozici.
 • cyboy
  cyboy mecenáš22.3. 21:021984: Grafický román
  Předně se musím přiznat ke dvěma věcem.
  Tou první byly mé předsudky, se kterými jsem ke knize přistupoval.
  Nejsem totiž zastáncem trivializace pro líné čtenáře a tak poměrně nelibě snáším všelijaké adaptace neadaptovatelných děl (např. Lovecraft) nebo nekonečné adaptování, které svým předlohám škodí (Dracula, Frankenstein apod.), a které způsobují, že lidé znají pokřivené adaptace, neznají předlohu, ale mají pocit, že ji znají, což vede k nesmyslům (jako např. přesvědčení, že Frenkensteina oživil blesk). Navíc jsem přesvědčený, že svůj obdiv a lásku k látce lze vyjádřit lépe, než pouhou trivializační adaptací. Nehledě na to, že adaptující si téměř nikdy nepoloží základní otázku: "Neublížím tomu dílu? Neprokazuju mu medvědí službu?"
  Tou druhou věcí je moje láska k Orwellovi, resp. všem třem antiutopistům, o kterých se má smysl bavit. Podle mého soudu je 1984 přesně ten typ knihy, který je třeba číst programově a opakovaně s rozestupem cca deseti let. Garantuju vám, že míra vcítění a pochopení se bude u jednotlivých čtení poměrně dramaticky lišit.
  Takže asi chápete, že moje očekávání bylo v případě Namaiovy adaptace poměrně silně vychýleno a ovlivněno mými předsudky.
  A mýlil jsem se. Namaiova adaptace je poměrně citlivá, příliš netrivializuje (i když zkuste přečíst předlohu za dvě a půl hodiny) a hlavně je věrná předloze.
  Není lepší než originál (a z principu ani nemůže), ani nelze říct, že by předloze ta obrazová stránka nějak chyběla, ale je potřeba říct, že Namai to uchopil poctivě a "nezaplevelil" to vlastními dějovými posuny a výklady. Pokud už něco podobného dělat pro moderního líného (ne)čtenáře, tak pak takto.
  Namaiova adaptace předloze neškodí a za to mu patří dík.
  V rámci komiksu hodnotím nejvyšší známkou. Šestou hvězdu si nechávám pro předlohu, kterou žádná adaptace nemůže nahradit.
 • Tyfus
  Bohužel, opět příběh vytržený z kontextu, takže vůbec nevím o čem to bylo. 80s a 90s X-meni jsou určitě zajímaví, ale takhle si to nejde užít. Vzhledem k tomu, že jde o první čísla série, tak jsem čekal, že to bude čitelné i samostatně. Škoda. Jde o poslední díl NHM a upřímně jsem rád, že to mám za sebou. Kdyby radši vydali např. Dny budoucí minulosti, nebo jiné příběhy, které v NHM byly v zahraničí, ale tady byly vynechány, protože si nějaká chytrá hlava myslela, že příběhy typu Gambit, jsou zajímavější.
 • mcleek
  Za mě ještě trošku lepší, než je Zátopek... a o hodně fousů barevnější. :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.3. 11:22Aargh! #20
  Tož v jubilejním čísle máme v první části spíše takové sranda příběhy na počest tohoto periodika. Později mě snad výtvarně zaujala pouze Marie Muravski, celkově mě velmi pobavil Igor Baranko a Kateřina Čupová, to bylo hezký. Zajímavého příběhu se ujala pak Františka Loubat. Také mě překvapilo, že náš zdejší šéfík vede rozhovory, super! Jen teda Aleš Kot se svými politickými komentáři ala americká noční můra (od roku 1492!!) nebo třeba česká spoluvina na kolonizaci jsou poněkud úsměvné...

  Celkový dojem: 60%
 • davefa
  Dá se říci, že kniha je zpracováním podobná prvnímu dílu, děj se trochu posouvá, i když bych řekl, že v některých místech se zbytečně zamotává. Kresbě nemám co vytknout, opět barvy skvělé a rozlišení minulosti a přítomnosti je velice názorné. Jen škoda, že zatím stále není další díl :-(
 • davefa
  Krásná kresba, barvy vtáhnou do děje 19. století, zajímavý příběh se zajímavou zápletkou. Jedinou vadou na kráse je dopis, který se opravdu nedá přečíst. Škoda. V druhém díle knihy už je taková korespondence čítelná o poznání lépe.
 • perak
  Mnohdy mívám v knihách problém s charaktery dětských hrdinů - nechovají se adekvátně ke svému věku. V Jednom obyčejným létě jsem naštěstí daný problém neměl. Děti se chovají, myslí a cítí emoce jako děti, mládež a dospělí také, každá postava se svým charakterem odlišuje od jakékoliv další. Děj je vyprávěn pohledem dvou dívek, mezi nimiž je věkově sice jen jeden rok, ale který, jak si každý z nás pamatuje, může být v určitém věku v některých aspektech velkým rozdílem. Jedna dívka je tak ještě dítě, zato druhá už začíná více dospívat, vzhlížet ke starší mládeži, více vnímat rodičovské neshody a dokáže se více vůči rodičům vymezovat. Jedno obyčejný léto je tak nostalgickou vzpomínkou, která není až tak o ději, ale o atmosféře a pocitech začínajícího dospívání.
 • perak
  Další střípek z Hellboy univerza. Setkáváme se tu s několika postavami, které se objevují i v jiných knihách (a určitě mi některé souvislosti s jinými knihami unikly). Zpočátku mne vyprávění hodně bavilo, ale ke konci už jsem tam nadšený nebyl. Možná jsem namlsaný z posledních dvou UPVO, která jsem nedávno četl, ale po dočtení jsem měl pocit, že Mignola ve Frankesteinovi nepřináší nic nového, ale jen příběh, který jsem už u autora v různých variacích několikrát četl. Takže možná bych normálně hodnotil výše, ale u Mignoly je to jen průměr.
 • Delphín
  Další skvělý dílo Dana Slotta, který do jednoho komiksu vložil řadu akce a svých nápadů, které jsou psaný skvěle a komiks se díky tomu čte moc dobře, pomáhá tomu i kresba Romity Jr. Zároveň se nám zde na úplném začátku přestavuje Brockova deep linie která je psána opravdu neuvěřitelné dobře, v této pasáži se zaskvěla hlavně práce s barvami, která atmosféru dělá ještě depresivnější. I postavu Anti-Venoma jsem si užil. Má sice docela blbý jméno ale vypadá a obecně je to dost fajn postava, snad se s ní ještě setkáme.
  V komiksu je bohužel pár pasáží, které mi bohužel moc nedávali logiku. Šlo třeba o chování či názory některých postav, nebo některé dění se tu třeba načne ale upadne do stínu jiných věcí, což mě trochu mrzí. I tak je to ale ten Dan Slott ve vší síle. Tento komiks mohu s klidným srdcem vřele doporučuju a přeji si, ať od tohoto pana autora ještě něco vyjde!
 • Fry
  Batman #06: Nevěsta nebo lupič? - Opět půjdu proti proudu, protože mě zkrátka tento typ příběhů nebaví. Celou dobu se to prakticky točí pouze okolo zásnub, kdy se všechny postavy Catwoman ptají proč si chce vzít Batmana, do toho tahle ústřední dvojice stále polemizuje o tom jestli se k sobě vůbec hodí. No asi jsem od toho všeho čekal víc, než dostávám ... Za mě 2*!
 • Palebras
  Když nakladatelství Argo před nedávnou dobou ohlásilo vydání komiksové adaptace antiutopického 1984, musím uznat, že mé vědomosti týkající se tohoto díla, byly téměř nulové. Orwella jsem znal, o knize 1984 jsem něco málo zaslechl, ale tím to haslo. Téma knihy a hlavně všeobecné nadšení mě přesvědčilo knihu přečíst a připravit se tak na komiksovou adaptaci v případě, že mě kniha zaujme. Zaujala, avšak nesdílím to absolutní nadšení, které z některých recenzí přímo čiší. Vyzdvihnout musím však rok vzniku knihy, protože fakt, že spatřil světlo světa v roce 1949 je neuvěřitelný a děsivý zároveň. I když jsem tedy z knihy nebyl vystřelen z bot rovnou na měsíc, rozhodně mě dokázala zaujmout a rozhodl jsem se do komiksové adaptace jít, už jen z čiré zvědavosti, jak se s tímhle dílem v komiksové podobě autoři poperou. Z čista jasna grafický román 1984 vyšel a já předpokládal, že se jedná o adaptaci vydanou Argem. Chyba lávky, protože tohle vydal Dobrovský a verze Arga byla odložena na někdy. V tom případě jsem se tedy podíval na pár ukázek z tohoto grafického románu a kresba mě zaujalo natolik, že jsem se rozhodl ho zakoupit. A rozhodně ani v nejmenším nelituju. Jedná se o skvělou adaptaci s ještě lepší kresbou, která je opravdu fantastická. Hned ze začátku jsem měl mírné obavy z jemně futuristického nádechu ihned při přeletu helikoptérou se špionážní technikou, avšak po několika stránkách byly obavy rozptýleny a Namai na mě sypal tuny betonu, špíny a zmaru v kontrastu nádherných megalomanských budov ministerstev a všeobecného blahobytu tak, jak tohle všechno Orwell zamýšlel. Kresba je opravdu obrovským tahákem knihy a vyzdvihnout musím jednoznačně skvělé zakomponování červené barvy, na kterou bylo radost pohledět. Červený nápis palác vítězství, červeně namalované rty, červený šátek Ligy proti sexu a mnoho dalších a dalších působí v záplavě černobílé jedním slovem úchvatně a já si užíval opravdu každou stránku. Byl jsem zvědav, jak se v komiksové adaptaci poperou s ,,knihou bratrstva´´ protože její rozsáhlost v originále byla dost mučivá a rozhodně se nedá říct, že by se dobře četla. Naštěstí v adaptaci je text dost vyselektován, zkrácen a přišel mi daleko stravitelnější. Určitě komiksovou adaptaci doporučuji spíše lidem, kteří znají originál, protože někdy je děj mírně zkratkovitý, ale rozhodně nebudou zklamáni ani čtenáři, kteří předlohu nečetli. Co se překladu týče, v knižní podobě u mého vydání překládala Eva Šimečková a v adaptaci Milan Soutor. Rozdíly zde jsou, ale určitě se nejedná o nic zásadního a věřím, že člověk který má knihu opravdu načtenou, může pociťovat mírné rozpaky. Celkově jsem tímto grafickým románem opravdu nadšen a myslím, že Argo, které hodlá vydat některou ze zahraničních verzí, nemusí příliš pochodit. Tohle je totiž paráda, která stojí na skvělé kresbě, celkovém zpracování a v žádném případě nedělá originálu ostudu, nýbrž se jedná o senzační alternativu. Plný počet!
 • tomaseek
  Z čerty to čtyřlístku vždy šlo.
 • tomaseek
  Hlavně Tryskošnek je super.Za něho o hvězdičku víc
 • mcleek
  Velká dávka nostalgie... Mladé generaci to bude asi připadat naivní.
 • mcleek
  Taková jednohubka zcela srovnatelná s předchozím komiksem Velký mokrý balonek.
 • Ivan Kucera
  Prepáč Spajdy, ale hrozne slabý, v podstate až ZLÝ komiks. Petrove počiatky boli v minulosti už miliónkrát spracované, ale neviem, či podrobnejšie, ako sa tomu stalo tu. Kým v origináli zo 60. rokov musel byť Spajďákov zrod bleskovo vyrozprávaný behom pár stránok, dnešná verzia na to mala podstatne viac času (a v podstate stále, napriek tomu nie je dokončená, viď. koniec). Nie je to úplne mizerný nápad (hoci po tom všetkom, čo som zo Spider-Manovej série čítal, mi pravdupovediac pripadá značným spôsobom nadbytočný...), ale bohužiaľ výsledok je strašný. Neviem, či ma viac znechutila škaredá, odpudivá kresba, alebo divný scenár. Každopádne, vinou týchto dvoch faktorov som Petra/Spajdyho vôbec nespoznával. Nielenže on (a iné slávne postavy – strýko, teta, JJJ...) vyzerali úplne inak, než som bol zvyknutý (strýko Ben pripomínal potmehúdskeho záletníka zo sitkomu z 80. rokov a Petra s May radšej ani k nikomu neporovnávam), oni sa často aj správajú v rozpore so svojou komiksovou minulosťou (z Petra sa šokujúco stáva stredoškolský gigolo a vymetač diskoték!!!) a to ich robí miestami až nesympatickými. A jeho wrestlingové začiatky ma nikdy príliš nebavili, česť výnimkám („poviedka“ z komiksovej knihy KVS: Pavučina, aj keď tá bola zameraná na drvičku Hogana, ale rozumieme si).
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.3. 17:29Hubert
  Ano, přesně takové komiksy chci číst, kochat se jeho stránkami, jímat se nad osudy protagonistů a přemýšlet.

  Celkový dojem: 90%
 • Fox01
  Smutné je , že nejslabší z celého Čtyřlístku jsou právě příběhy Čtyřlístku ... Černý, Nikkarin , Kopl ... Kdyby tam nebyl průměrný Čtyřlístek tak bych dal o hvězdičku víc...
 • faster86
  S originem se popasovali dobře. Vybrat jako vypravěčku mladou regentku je fajn. Kresba a barvy jsou příjemně tématické. V bonusech jde vidět jak celý příběh prošel vývojem.
 • karl173
  karl173 mecenáš20.3. 11:11Potápěč
  Jeff Lemire opět předvedl svůj talent ve vyprávění rodinných dramat. 5*
 • Fry
  Fry admin20.3. 10:03Orange #04
  Orange #04 - Snaha o záchranu Kakerua a s tím i změna budoucnosti začíná nabývat na svých obrysech, přesto ještě není vyhráno a to zásadní se rozhodne už v následující knize. Ať to však dopadne jakkoliv, neočekávám zrovna happy end, který by dokázal zamezit aby Suwa či Kakeru nakonec nemuseli obětovat svou budoucnost s Naho, na úkor toho druhého ... Za mě 5*!
 • Ivan Kucera
  Z tohto pohľadu je projekt NHM skvelý – zoznamuje nás aj s menej známymi (alebo dokonca prakticky úplne neznámymi) postavami. A povedal by som, že Killraven je toho ukážkovým, žiarivým prípadom. Mnohí určite nevedeli, že v 70. rokoch začal vydávať Marvel komiks vychádzajúci zo slávenej sci-fi knižky H.G. Wellsa Vojna svetov. V komiksovej knihe Killraven nájdete jednak práve tieto (čierno-biele) počiatky (vtedy nazvané ešte War of the Worlds) a jednak farebný reštart (nazvaný už proste Killraven) scenáristu a ilustrátora Alana Davisa (Fantastic Four: Konec, JLA: Hřebík), ktorý ako scenárista nestojí za veľa, ale kresbu má síce takú klasický americky mainstreamovú, ale inak celkom peknú a masívnu a zaujala ma (aj keď bomba to nebola).
 • trudoš
  Bezkonkurenčně nejlepší Hvězdné války od dob základní trilogie. Nevím, jestli je to láskou Jasona Aarona k původnímu materiálu, nebo mým vlastním nostalgickým vztahem k snímkům George Lucase z let 1977-1983, ale tady dokonale funguje všechno to, co v dalších filmech selhávalo – sympatické postavy, bezděčný humor a nápaditá akce, která neztrácí dech po celých dvě stě padesát stran. Perlí obzvláště C-3PO, ovšem skvěle fungují všechny ikonické figury, jejichž charaktery jsou stejné jako před čtyřiceti lety na plátnech kin. Je pravdou, že autor nejde po nových motivech a kráčí cestou vyšlapanou jinými tvůrci, ale vůbec to nepůsobí jako absence vlastní invence, spíš jako úcta ke kánonu, do něhož už není třeba zasahovat, či jej nějak vylepšovat. Navíc tu parádně funguje návaznost na filmy, kdy dobrodružství propojuje pátou a šestou epizodu, přičemž se vysvětlují drobné mezihry, ke kterým logicky muselo dojít. Tohle je zkrátka přesně ta předaleká galaxie, jakou si pamatuji. A kterou miluji.
 • Gmork
  Tak Tom Taylor je zpět a nezastaví ho ani všechny armády z válečných knih. A jeho Nemesis Pullman mu jde stále po krku. Mike Carey opět dokazuje, že ačkoli se může zdát, jak je jeho příběh roztříštěný do mnoha vypravěčských linek, má svůj scénář pevně pod kontrolou a směřuje k jasnému cíli. Závěrečný sešit s Paulym Brucknerem a Pullmanem slibuje, že finále v závěrečné knize bude velkolepé. Jedenáctá Apokalypsa se tak pro mě stává jedním z nejočekávanějších komiksů letošního roku.
 • MEGA
  MEGA19.3. 18:21Autobus
  Skvělá kreativní jízda. Některé příběhy jsou lepší než jiné, ale jako celek to funguje skvěle. Autobus je určitě něco, k čemu se budu pravidelně vracet.
 • Sv1hl1k
  přesně tímto výtvarným stylem si představuji francouzké komiksy
 • nejakdivne
  nejakdivne mecenáš19.3. 09:56Nový svět
  "Ceske vydani" je sice rozebrano, ale jestli vam nevadi, ze nazev knizky a pripadna predmluva neni cesky, proste si kupte verzi v jakemkoliv jazyce, jakou sezenete. Neni duvod tohle nemit v knihovne. Unikatni.
 • Delphín
  Delphín19.3. 08:16Joker
  Neuvěřitelně mě tento komiks překvapil. Skvělá temná noirová bruťárna plná násilí. Joker je zde vyobrazován jako totální magor s občas nelogicky vraždícími sklony, což mi k němu ale sedělo, on takový prostě je a místo věčného ňimrání se v postavě ala Tom King se zde dává Joker do kolejí, jak ho vlastně známe, akorát s nesmírně větší dávkou prostoru, který mu svědčí. A jeho postupné získávání moci v Gothamu, který je zde skvěle vyobrazován i popisován jako stoka prosáklá gangy, je rovněž opravdu dobré. Celý příběh je vyprávěn z pohledu jeho řidiče. Jak na něj postupně působí Joker a jeho život s ním je dost fajn věc, než kdybychom příběh sledovali z pohledu samotného Jokera.
 • trudoš
  Opět zklamání a to jsem na závěr čekal výraznější vzpruhu. Ani jeden z příběhů bohužel nepředstaví vůbec nic nového, naopak často odkazuje na věci již dříve řečené, takže pro jejich rozklíčování musíte buď žhavit šedou kůru mozkovou, nebo šáhnout po předchozích svazcích. Komiksy jsou přitom perfektně nakreslené, což je asi jediná úlitba jinak nevýraznému scénáři. V případě Ozymandiase je zajímavý pouze popis jeho vzestupu a ztráty lidskosti. Od určitého momentu však už jde jen o rekapitulaci známých událostí, bez jakéhokoliv zvratu, překvapení či pointy. A Karmínový korzár je stejně psychedelická dobrodružka jako Černý pirát v původních Strážcích. Takové hezké připomenutí Poeova Arthura Gordona Pyma, ale že bych z toho řičel nadšením, to říct nemohu. Na můj vkus totiž vyprávění postrádá smysl i pevnou půdu pod nohama. Závěrečný Dolarový Bill je pak jen nostalgickým portrétem muže, který se stal hrdinou proti své vůli a to cestou reklamního maskota. Trochu zbytečná druhá tečka na konec.
 • cyboy
  cyboy mecenáš18.3. 23:38Potápěč
  Na prvni pohled trivialni, ale jen na ten prvni pohled. Nadhera.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.3. 21:28Potápěč
  Krásné vydání od Paseky, prima lemirovská kresba. A zase jeho typické psychologické rodinné drama. Ale tady už to pro mě hraničilo trochu s kýčem a prvoplánovitostí.

  Celkový dojem: 60%
 • Hanussen
  Poslední díl je opět povedený. Nejvíc pobavil náladový maharádža. Škoda jen, že se Hergé k sérii už nevrátil, kdyby se na ní vypsal stejně jako na Tintinovi, mohli jsme se asi dostat k dobrým kouskům, našlápnuto tu bylo velmi dobře.
 • Moon
  První sešit o vzniku FF je už pořádné retro a né každý to zkousne.
  Co se týče hlavní příběhové linky tak neurazí a je celkem svižná a zábavná. Je tu celkem dobrý konec, což bývá poslední dobou docela vzácné.
 • Hanussen
  Trochu slabší zakončení jinak celkem dobře našlápnutého příběhu. Ovšem docela dobře to zachraňuje akční druhá půlka alba.
 • Hanussen
  Příběh už se víc soustředí na sourozeneckou dvojici a jejich dobrodružství. Celkově lepší než první dvojpříběh a srovnatelné s Tintinem.
 • Hanussen
  Takový Tintin pro mladší. Není to úplná bomba, ale pořád je to příjemné počtení. Kresba je klasický Hergé v nejlepší formě.
 • tom173
  Slabší 4. I když je prostředí maloměsta a farmy kouzelné a dialogy zajímavé, jde pořád jen o slabší odvar Essex County, které téma osamění a nenaplněných snů vyždímalo naplno. Tady se Lemire mnohdy opakuje. Některé postavy jsou originální a pokračoval bych kvůli nim ve čtení série -plk. Bizár, Vážka, jiné naopak působí až parodicky (což možná měly) a jejich skutečné předobrazy z DC a Marvel vesmíru jsou příliš očividné - Zlatuše, Valda. Další mínus vidím v příliš pozvolném vyprávění děje, kdy máte po dočtení pocit, že se nic nestalo a cítil jsem se prázdný jako hlavní postavy. Tedy zcela opačný dojem než po zmíněném Essex County. Abych jen nekritizoval, pořád jde o dost nevšední dílo se zajímavým námětem a s kresbou padnoucí jako prdel na hrnec. Navrch se spoustou bonusů objasňující proč jde o Lemirovu srdcovku.
 • Palebras
  Palebras18.3. 14:57Potápěč
  Další Lemire a další famózní záležitost. Musím se přiznat, že nic jiného či menšího jsem nečekal. Když vidím, že se chystá něco dalšího z tvorby tohoto Kanaďana, vůbec neváhám a beru. Tak jako mi učaroval Rváč a hlavně Essex County, které je prostě famózní, neskutečně jsem byl natěšen, až se ponořím pod hladinu společně s Jackem a začtu se do dalšího z úžasných příběhů, které Lemire servíruje. Opět dostáváme ospalé zapadlé městečko, pár úplně obyčejných lidí na pozadí docela běžných problémů. Někomu by se mohlo zdát, že tohle už zde bylo a rozhodně by se nemýlil, ale Lemire vše dokáže ukočírovat takovým způsobem, že i přes nespornou podobnost, je jeho každý další počin přesto odlišný a jedním slovem geniální. Jack v potápěči řeší otázku otcovství a musím říct, že v několika ohledech jsem se s ním ztotožňoval a vzpomínal, jaké pocity se ve mně mísily před narozením dcery. Potápěč je vlastně daleko komornější než Essex County a více bych jej přirovnal ke Rváči, kdy příběh stojí výhradně na hlavním hrdinovi a je zde tedy větší prostor, utvořit si k němu bližší vztah. Vše od vztahu s otcem a matkou, po řešení problémů týkající se otcovství, utíkáním od problémů a následným procitnutím je opravdu krásně vybalancováno a ke konci jsem měl opravdu slzy na krajíčku. Tohle v mém případě dokáže jen a pouze Jeff Lemire. O kresbě snad není ani nutné se rozepisovat, protože je jednoznačně skvělá tak jako scénář. Potápěč je nádhernou sondou do života úplně obyčejného chlapíka, kterých po světě běhá nespočet, jeho příběh je však vyprávěn a nakreslen jedním z nejtalentovanějších komiksových tvůrců a to z něj dělá něco absolutně výjimečného. Plný počet!
 • Delphín
  Takový klasický počin Davida Michelinieho, původní nápad dobrý, Spider-Man zde tentokrát figuruje v takovém politickém příběhu, ovšem zpracování prostě drhne, má slabší části, některé pasáže nedotaženy a samotné rozuzlení je takové nemastné neslané bez pořádného finále, ke kterému se celý komiks schylovalo. Potěšil mě jednosešitový příběh na konci komiksu, který byl opravdu dobrý ale nálepku ,,Klasický superhrdinský průměr" tomuto dílu opravdu nesloupne.