• ondra kenway
  Tak jsem si nedávno tuto komiksovou klasiku konečně přečetl a musím říct, že nezklamalo. Docela jsem se bál kresby, přeci jen jsem dost zvyklý na modernější mainstream, ale ta mě nakonec velmi mile překvapila a neumím si to představit s jinou kresbou. Příběh i postavy naprosto dokonalé, komiks je tak akorát dlouhý(i když... k tomu se dostanu) a rád bych řekl, že nikdy nenudí. ALE. Pár výtek bych ovšem měl k příběhu o Černé lodi a těm textovým výňatkům mezi kapitolami. Nápad s komiksem v komiksu je poměrně zajímavý a krásně rozšiřuje svět Watchmenů, ovšem trochu mě to nudilo a hlavně docela nemile brzdí tempo příběhu. Naštěstí toho ale není až tolik a asi bych to tam klidně nechal. S texty mezi kapitolami je to ale horší. Některé byly dost zajímavé a opět hezky rozšiřovaly svět, ale jiné byly dost nudné a absolutně zbytečné(hlavně ten výňatek o ptácích). Kdyby takových textů bylo tak 4-5, bylo by to ideální, ale za každou kapitolou mě to celkem vytáčelo, opět to velmi brzdí tempo a zdržuje. Někdy ke konci jsem si taky říkal, že Ozy mohl dostat více prostoru, ale poslední dva sešity to jakž takž vynahradily. Také smrt vy víte koho na konci(abych nespoiloval) byla taková sušší a mrzelo mě, že u toho ani nebyl Sůva jako ve filmu(který jsem viděl před komiksem). To jsou ovšem jen malé vady na jinak dokonalém díle.
  Watchmeni jsou bezesporu legendární klasikou, kterou byste si, pokud máte rádi komiksy, obzvláště superhrdinské, rozhodně měli přečíst. Na stupnici od 4 do 16 hodnotím 16.
 • Delphín
  Asi jsem od toho čekal něco jiného. Samotný nápad není špatný, ale provedení plné wtf momentů, nelogických událostí komiks sráží dolů. A nepomohli ani postavy v tomto příběhu. Téměř k žádné jste neměli potřebu cítit nějaké sympatie a fandit jim, což je taky špatně
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.1. 10:43Silver Surfer: Podobenství
  Inu, je to roztomilé. A přiznávám, že místy i napínavé. Ale - asi jsem prostě heretik - klasicky úsměvné.

  Celkový dojem: 40%
 • Ivan Kucera
  Overené: nalistoval som si semic-slovarťáckeho Záhadného Spider-Mana 1, ktorý u nás vyšiel v roku 1991 a wrestler, ktorého Peter Parker (ešte bez kostýmu) porazil, sa fakt volal Drvič Hogan. Komiks Pavučina vychádza zo skvelého nápadu vyrozprávať nám príbehy zo spider-manovského univerza orientované na vedľajšie postavy, pričom v nich dokonca samotný Spajďák ani nemusí vystupovať. Najlepší je najdlhší príbeh. Nazvali ho zvláštne – Tisíc. Síce trochu odporuje celkovej myšlienke (nakoľko Spajdy je tu hlavnou postavou), ale inak super. Pripomínal mi hororovú mangu, akurát farebnú a detsky nakreslenú. Okrem parádneho scenára a beštiálnych výjavov oceňujem aj zábavný koncový (ne?)cliffhanger. Aj keď mi stále vŕta v hlave, že ak by bola kresba iná, tak by Tisíc dnes bola ešte oveľa väčšia legenda (a trochu mi nesedelo, že zo všetkých miest v New Yorku ho uväznil práve v jeho dome... a to polícia nevyšetrovala domovníkovu smrť? A kožu ponechanú v redakcii Hlásna trúba?). Následne sa atmosféra čiastočne upokojí návštevou baru, kam sa chodia opíjať (a sťažovať si) slávni, ale aj menej slávni, až prakticky úplne neznámi Spajdyho frustrovaní, zatrpknutí protivníci. Síce to vyzerá humorne (a v podstate to aj humorné je...), ale stále nám neprestáva vŕtať hlavou nepríjemná myšlienka, kto je vlastne tajomný muž v klobúku. Aj keď, musím priznať, že keď som sa nad tým zamyslel, behom pár sekúnd mi napadlo, že by to mohol byť... A nakoniec to aj on bol. Tým pádom sa z naoko neškodnej zábavy vykľulo niečo fest mrazivé. Príbeh s wrestlerom je trochu klišé nuda, ale čítanie vám spríjemňuje tešenie sa na to, ako to do seba nakoniec zaklapne v tom zmysle, prečo to tu vlastne je, keď s tým (ale naozaj?) Spajdy nijako nesúvisí. Asi najmenej ma bavil posledný príbeh so Stenolezovou fanúšičkou č. 1, ktorý je (až na pár divných okienok, ktoré na mňa pôsobili odfláknuto) nakreslený štýlom pripomínajúcim moju obľúbenú antibatmanovskú sériu Gotham Central, ale zhadzuje ho predvídateľný koniec (naopak, dosť to zachraňuje sympatická hrdinka). Mimochodom, v skutočnosti nejde o prvú „pavučinu“ v našich končinách; tou bolo Odstupné od Grega Ruckau z Crew 29 z roku 2011.
 • sedw
  Všechny výtky, které jsem měl k posledním dvěma dílům, musí stranou! Toto byla pecka, přečetl jsem na jeden zátah a skoro jsem ani nedýchal. Tomuto říkám parádní zakončení plné napětí. Nechápu, jak toto někdo mohl číst po jednotlivých číslech, já bych to nedal.
 • sedw
  Platí v podstatě to, co jsem psal o minulém díle. Tento je ale snad ještě více natahovaný a jak píše Fry, kdyby byl kratší, ničemu by to nevadilo. Pořád jsem se dobře bavil, ale zároveň jsem byl rád, že se blíží konec.
 • sedw
  Oproti minulému dílu pokles kvality, děj začíná být na můj vkus trochu moc natahovaný a místy až překomplikovaný (i tak ale autor vše vysvětluje, takže zůstává srozumitelný) a mírně ztrácí dech.
 • sedw
  Další v řadě dílů, které si zaslouží plný počet. Tento díl byl i poměrně akční a hlavně v něm došlo k několika velkým zvratům. Paráda.
 • Tyfus
  Ze všech těch nových hrdinek, které v NHM v poslední době vyšly (Squirellgirl, Gwenpool, atd.) konečně něco co nejede na infantilní komediální vlně a velmi mi to sedlo! Příběh se zajímavě rozjíždí, bohužel to trpí klasickým neduhem uvádění nových postav - za 6 čísel se téměř nic nestalo. Nícméně já jsem spokojený a určitě si seženu pokračování!
 • Syndrom
  Kdyby zkusili vydat ještě třetí díl, mohlo se to chytnout, protože teprve tam Ennis vytáhne silnější vypravěčský zbraně: dějový pozadí fiktivního světa a konečně pořádně zdramaturgizovanou ikonickou scénu (alternativní 9.11.). Moc škoda to ale není. V aj se to čte líp a zoufale nudná a nepřehledná kompozice ukecaných hlav se hodí spíš pro seriál (bohužel ten co teď dávaj nezvládá ani za mák přenést charisma velkých (super)charaterů na obrazovky. Tady kresba exceluje - v charismatu figur i expresivitě emocí).
 • louza
  Rád bych víc, ale nemůžu. První čísla čtyřlístku každým dnem ztrácí fanoušky, kteří si na ně pamatují ještě ze školních lavic a nostalgie se vytrácí. Tři ze dvanácti sešitů jsem měl možnost číst ještě v tom správném věku a už tenkrát mi přišly archaické a dřevní. Němeček se teprve vykresloval, Ljuba Štíplová se teprve rozepisovala. A vydat sbírku kompletní práce je navíc známkou poměrně vysokého sebevědomí, protože čtyřlístek má rozhodně svoje vrcholy, ale v tomhle rozsahu stačí i dvě tři slabší čísla, které dokážou stáhnout celou knihu. Což statisticky musí nastat. Epicky přehnaně rozmáchlý je i A4 formát knihy, na který to nebylo kreslené, takže stránky místy vypadají poněkud prázdně. Některá čísla v této knize navíc obsahovala poměrně masivní textovou složku, která tady ale chybí, takže jsou zejména příběhy v závěru knihy dost neukotvené a dějově doslova na vodě. Na druhou stranu tu najdeme takřka vše co dělá čtyřlístek čtyřlístkem a to jak po umělecké, tak scenáristické stránce. Některé motivy pak autoři několikrát zopakovali. Jen se nemůžu ubránit dojmu, že zdařileji, než v počátcích. Kultovní čísla měla teprve přijít.
 • louza
  Moderní Marvel mainstream je ukrutný, ale tohle je FAKT peklo. Komiks jedním slovem nelidský. Nic proti superhrdinům v superhrdinském komiksu, ale v téhle knize není snad nikdo, kdo by nebyl super a nebo hrdina. Normální lidský rozměr, civilní problém, zkrátka jakékoli zdání, že se děj vůbec odehrává na Zemi v nějaké alespoň trochu příčetné realitě totálně chybí. Zato všichni mají dokonale nabušený postavy a nablejskaný kozy. Místo lidských problémů se řeší problémy politické. Většina charakterů je vykradená z antických bájí... Kniha jako představovačka absolutně nefunguje, protože čtenáře hází do rozjetého děje a i po grafické stránce vypadá dokonale genericky a fádně. To už dějově stejné prázdný, ale kresebně dokonalý sešit strká celé tohle veledílo do zadní kapsy trenýrek. Nemůžu uvěřit, že se pod takovou sračku mohli podespat autoři jakými jsou Rucka a Phillips jejichž jména mě ke knize nalákala.
 • VanTom
  Krásně stylová, krvavá a ponurá zastávka lorda Baltimora na jeho urputné honbě za pomstou jej zavádí do rakouského kláštera s upířími jeptiškami, černokněžnickými experimenty a prokletou zvonkohrou. Hlavní postava dostává kromě obrysů i výplň, když její charakter uzavřená zápletka podrobuje zkoušce, zatímco fanatický, nemilosrdný Inkvizitor drží stopu (všemi "božími" prostředky).
 • VanTom
  Východní prvky, i když sklouzávají do prázdného „filosofování“, superhrdinskou báchorku příjemně ozvláštňují a zatraktivňují, nicméně pátrání po Coleen Wingové probíhalo natolik klasicky té době (každý sešit jednorázový padouch; ukecanost, navíc dramaticky vyslovovaná ve 2. osobě („Jsi Iron Fist a tento muž se tě pokouší zabít.“)), že se nijak zvlášť neodlišovalo od ostatních Marvelů. Samotná postava Iron Fista a flashbacky jejího výcviku to ovšem částečně vynahradily. Rozhodně se mi však zamlouvaly čisté linky Johna Byrnea a jeho parádně rozfázované kung fu bitky.
 • VanTom
  Možná se scénář přesně držel syžetu Holmesových románů, nicméně politický případ ruských proticarských / proletářských imigrantů mi nikterak atraktivní nepřišel – ani na dospělé, natož dětské dobrodružství. Nový Jack Rozparovač sehrál vyloženě vedlejší úlohu a aktivity Čtyřky se nesly hlavně v duchu "čekání na Holmese". Jako četlo a prohlíželo se to moc pěkně, ale protentokrát mě to moc nevzalo.
 • VanTom
  I přes jistou naivitu, přímočarost a karikaturní odlehčování se ve "dvojce" jedná o velice silný a promyšlený příběh, po léta sledující osudy, rozdělování a nečekaná znovushledání zajímavých postav, který ukazuje, kam až zachází válečná krutost a ideologický fanatizmus, přičemž nic zde není úplně černobílé (viz překvapivý dovětek z úplně jiné, stejně nesmyslné války). O Hitlerovy rodné dokumenty jde minimálně, ty leží zakopané a nadlouho zapomenuté někde na zahradě.
 • Norri
  Norri mecenáš6.1. 00:34Svůdné touhy
  Svůdné touhy, bohůmžel, nepřekvapily a nepřekonaly první knihu Svůdné schůzky. Musím říct, že jsem z Crewí série Erotika docela zklamaný. Buďto tam jsou sado/maso “prasárny” jako Příběh O a Justina, a nebo to jsou blbiny jako právě Svůdné touhy. Manara, který je někde mezi těmito extrémy, to pak už moc nevytrhne.
  Kniha Svůdné touhy je sborníkem krátkých povídek, které mají něco společného se sexem. Je tam sice pár zajímavých a vtipných povídek, ale většina jsou jen bezzubé skeče, často s velmi podivnou pointou. Vzrušujícího tam toho moc není. Povedená kresba je také spíše výjimkou.
 • Good Games
  Bojový anděl Alita 02: Smrtící anděl je tentokrát o úroveň slabší diel, ako ten prvý. Môže za to hlavne motorball, ktorého je tu až príliš veľa a okrem poriadnej dávky akcie toho neponúka po príbehovej stránke veľa a tak tu dej prešľapuje na mieste. Aj napriek tomu je to však stále dostatočne pútavé a veľmi kvalitne kreslené. Som zvedavý, kam sa príbeh posunie tretím dielom. Celá recenzia
 • karl173
  Máme tu dalšího Aarona a tentokrát dostal za úkol napsat drsného cimeřana Conana. A opřel se do toho hned od začátku, kdy hned v prvním sešitě posílá Conana na smrt. Nicméně záhy zjistíme, že začátek nás má jen namlsat, abysme mohli netrpělivě vyhlížet jak to dopadne, ale mezitím si musíme epizodicky projít stručnou historii Conanova života. Všechno to spojuje prakticky jen symbolika Conana tvář v tvář jisté smrti. Jednotlivé sešity mají pokaždé svůj vlastní příběh a jedná se tak v podstatě o povídkovou knihu. Každá s povídek má čím zaujmout a já se u čtení rozhodně bavil. Bohužel na samém konci knihy zjistíte, že nejste o moc dál než na začátku a tak je tato kniha jen jakýsi předvoj k druhému dílu. A jsem velmi zvědavý zda se bude Aaron chtít i v druhé knize rozjímat nad životem Conana, jelikož dostal za úkol napsat právě jen dvě knihy ( 12 sešitů ).
  Co se týče kresby, tak tam nemám prakticky co bych vytkl. Skvěle se ke Conanovi hodí a pokračuje ve stejném stylu jako u Dark Horse. Je přehledná a má pestrou barevnou paletu na níž se příjemně kouká.
  Nového Conana jsem si tedy užil a jsem zvědavý co nám přinese druhá kniha. Očekávání jsou na místě. 4*
 • trudoš
  trudoš admin5.1. 06:25Brloh
  Max Andersson a Jan Švankmajer se potkali u Finské obdoby Kolína a při rozumování o strastech staromládeneckého života dali dohromady Brloh.
  Teď ale vážně, pro plné pochopení všech skrytých metafor a uměleckých záměrů tohoto příběhu by člověk potřeboval vidět do hlavy jeho tvůrcům, protože jinak mu nezbývá než se jen domnívat a špekulovat. Katja Kettu píše kousavé dialogy jak vystřižené ze života a nechává volně plynout surrealistické obrazy, kterým následně dává kouzelnou vizuální podobu Jan Andersson. Živoucí dům s duší umírající matky je ústředním motivem celého vyprávění, ovšem v jednotlivých scenériích se dá nalézt mnohem víc. A občas nechtěně zahlédnout i sebe samotné. Stačí odhodit veškeré zábrany a přestat dumat nad fádní logikou (která tu jednoduše nemá žádné zastoupení). Oproti jiným undergroundovým dílům se autoři drží sympaticky při zemi a nemají potřebu šokovat vulgaritami nebo agresí. Přesto má celá historka nesporně šílenou povahu, stejnou měrou děsivou, jako podmanivou.
 • Good Games
  All You Need is Kill má veľmi zaujímavý námet a síce sme to už párkrát vo filmoch videli, rozhodne to pôsobí stále sviežo. Zabi, zomri, oži a takto to ide stále dokola, hlavný hrdina je v časovej slučke a nevie ako sa z nej dostať von, každou novou smrťou sa však toho naučí viac a s každým novým životom sa vracia na bojisko silnejší. Sám však obrovskú presilu smrtiacich nepriateľov nezvládne a tak sa musí spojiť s Ritou, bojovníčkou, ktorá zabíja nepriateľov po stovkách. Vydarená kresba, skvelý námet, sympatickí hrdinovia. Perfektná manga, ktorú si treba prečítať. Celá recenzia
 • Fry
  Ateliér špičatých klobouků #02 - Pořád mě to baví, ale prvotní nadšení pomalu vyprchává, jelikož se zápletka postupně zjednodušuje k docela banálním příběhům a záchranám na prahu Ateliéru. Nicméně panelování je stále naprosto úchvatné, interakce mezi postavami jsou zcela uvěřitelné a jsem zvědav, kam nás tahle čerstvě oceněná manga ještě zavede ... Za mě 4*!
 • Ivan Kucera
  Za mňa sklamanie. Čakal som totálnu pecku, klasickú legendu, legendárnu klasiku a dokonca jeden z najlepších komiksov zo spajďáckeho kompletu. Nakoniec je to v lepšom prípade priemer. Síce sa to hrá na temnotu (a do nemalej miery nie úplne márne...), ale v ostrom rozpore s tým sú až smiešne nekrvavé scény; nevravím, že z toho mali urobiť Punishera skríženého s Ghost Riderom, ale keď vidíte telá zabité brokovnicou z krátkej vzdialenosti a mŕtvoly vyzerajú ako keby pózovali pre letné dvojčíslo Playboyu, tak to proste nie je ono. Chápem, že na 80. roky to bolo neuveriteľne odvážne a mnohé myšlienky sú skvelé (nefungujúci právny systém, psychická narušenosť páchateľa, nikdy nezistený dôvod úplne prvej vraždy), ale sú spracované povrchne, nie je to zrovna Alan Moore. Vtedy niečo také naozaj nebolo žiadnou samozrejmosťou (dvojnásobne nie od scenáristu, ktorý napísal semic-slovarťáckeho komediálneho Záhadného Spider-Mana 32). Avšak beh s časom tento komiks prehral. Skvelý bol úvod, ktorý nám vylíčil, prečo sa Jean už ako dieťa zamilovala do policajného odznaku. Mal som z toho zimomriavky a jemne mi zvlhli oči (nikomu to nepovedzte). Vysoké očakávania spôsobené výborným rozjazdom sa však následne nenaplnili (a sklamala ma prítomnosť Daredevila, od ktorého som čakal viac). Zaujala ma identita vraha (asi som naivný, ale nečakal som to, no spätne musím priznať, že by ma možno viac znepokojilo, ak by sa pod maskou ukrýval nejaký anonymný šialenec, bolo by to mrazivejšie), ktorého charakter spracovali zaujímavo, ale zrazu došlo k jeho odhaleniu a keďže som bol len niekde v polovici komiksu, tak som nechápal, o čom to bude ďalej. No a ďalej to bola katastrofa. V druhej polovici rohatý diabol z Hell´s Kitchen chýba, ale možno je to tak lepšie, to črevné preháňanie by už totiž nespasil ani on. Masový vrah je po roku prepustený na slobodu (!), Spider-Man má výčitky svedomia za to, že ho nenávidí (!!), okoloidúci naňho škaredo zazerajú a nadávajú ako keby to bol otravný opravár dáždnikov, čo chodí po činžiakoch a vyzváňa v každom byte, MJ je v tomto príbehu nejakým divným spôsobom úplne mimo a temným bonusom je príšerná linka s nezáživným Electrom, ktorá je tu zrejme len preto, aby to bolo dlhšie. Prvá polovica ako-tak 3*, druhá ledva 2*. S prižmúrenými očami udeľujem celku 3*. Ale neudeľujem ich rád!
 • Syndrom
  Zábavný a nápaditý tématicky (udělat ze superhrdinů pubertální paka, co se zběsile ženou za nevyspělou sexualitou jako satira na Hollywood a prominentní Američany obecně), ale formou dost nuda. Mrdací zápletky sou vtipný, ale kdo se na to má furt dívat, když je Ennis podává dramaturgicky natolik sterilní formou. Civilní kompozice i tempo, který se bohužel v češtině špatně čte (nevyniknou akcenty a hlášky). 4 hvězda za postavy.
 • hroubek
  Není to špatné, není to skvělé, prostě je to někde mezi průměrem a nadprůměrem. Z mé strany to nahoru tahá ten konec, který se povedl. Ale lhal bych, kdybych řekl, že jsem si tento komiks užil, tak jak bych chtěl. Netvrdím, že je to špatné, jelikož to má několik výborných částí a momentů. Jen mi tam něco chybí, abych šel s hodnocením o stupínek nahoru. Snad s dalšími čísly bude moje spokojenost větší.
 • hroubek
  Dan Abnett prostě umí. Už po páté mi dokazuje, že chápe, co pohání Artura/Aquamana a pokaždé to dokáže posunout nějak dále. Díky tomu je hlavní hrdina mnohem propracovanější a zajímavější. Totéž by se dalo napsat i o Mere a dalších vedlejších postavách. Kresba krásná a výborně sedí k příběhu. Osobně mě bavil i ten příběh, který nesouvisí s hlavní dějovou linkou. Jediný problém tohoto komiksu je, že je opravdu hodně tenký. U Aquamana jsem si zvykl na více stránek.
 • MEGA
  Tento komiks je zázrak sám o sobě. Kombinace precizní malby Alexe Rosse a propracovaného scénáře Kurta Busieka ale nemohla dopadnout jinak. Sledovat svět Marvelu z pohledu obyčejného člověka je skvělý nápad a zde je využit na maximum. Při pohledu na nadpřirozené figury strach střídá úžas a my sledujeme hlavní postavu Phila Sheldona, jak se jeho pohled na superhrdiny přes několik let vyvíjí. On sám působí velmi skutečně a i přes jeho nedokonalosti je velmi sympatický. Problémy, které jednotlivé kapitoly řeší, reflektují náš skutečný svět a to dodává celé knize na váze. Při čtení jsem si v jednom kuse říkal, co bych asi udělal v té situaci já... Teď něco k vizuální stránce komiksu. To, co zde Alex Ross dokázal, je něco neuvěřitelného. Jeho styl se sem hodí jako nikde jinde. Realistické postavy dodávají celé knize unikátní atmosféru a skvěle kontrastují s monumentální akcí, která se odehrává v pozadí. Každá stránka je zahlcena detaily a skrytými narážkami, ale nikdy nepůsobí nepřehledně nebo přehnaně. Zvládl bych se na tuto knihu dívat hodiny v kuse a pořád bych nacházel nové věci, které mi předtím unikly. Naprosto excelentní práce skrz naskrz!
 • louza
  Tématicky velmi překvapivá sbírka. Autor se zaměřuje na problematická a vcelku dospělá témata jako je obchod se zvířaty, průmyslové a obchodní nekalosti v zahraničním obchodu, nebo rasismus, což je pro seriály v časopisech pro mládež přelomu 80. a 90. let více než překvapivé. Příběhy jsou dobře napsané, nelimitují se jednou stranou a mají pěkný celistvý rozmach. Vrcholem knihy je rozhodně dramatický příběh Člověk zvaný Son, pojednávající o českém soužití s vietnamskou komunitou na sklonku 80. let. Petráček je skvělý řemeslník a knize po formální stránce naprosto nic nechybí. Přímo mistrovský kus to sice není, ale jako reflexe doby je kniha více než zajímavá. 85%
 • choze
  Po první průměrné knize se zajímavým ústředním nápadem už celá série jen padá dolů kvůli scenáristické bezradnosti a neschopnosti. Tady jsem se těšil na pátrání v tajemné odlehlé vesnici, ale autor ho úplně zabil. Ještě že v příští knize už bude rozluštění.
 • trudoš
  Lepší právě o ten malý kousek, který mi chyběl u jedničky. První povídka je asi nejfajnovější, především proto, že je nejdelší a autor v ní vykreslil cestu k samurajským dovednostem, díky čemuž následně vynikne závěr, kdy zjišťujeme, že Usagi Yojimbo zabil svého přítele pro zradu, která se jej vlastně ani moc netýkala, ovšem čest mu nedovolovala se pomsty zříct.
  Samotný králíkův výcvik je bezvadný především v detailech, kdy v jednu chvíli máte pocit, že si vyprávění hraje na hroznou snobárnu, aby pak učitel, nebo žák Usagi, prohodili něco zcela přízemního, což jen dokumentuje, že se Stan Sakai umí zasmát sám sobě a nebere všechno smrtelně vážně. Prostě klasická japonská poetika, převedená do srozumitelného jazyka pro tupé zápaďany, jako jsem já. Zbylé příběhy jsou příjemnými kraťasy, z nichž nejvíc vyniká Zylla svým humorem a Kappa zas pointou. Hedvábný trh je pak pro sérii příznačný: ronin někam přijde a osvobodí uzurpované – ale právě ta přímočarost je na celém komiksu nejkouzelnější.
 • Fry
  Fry admin3.1. 12:31Orange #03
  Orange #03 - Nacházíme se v polovině série a ač se nejspíše jedná o nejslabší díl, stále tady mluvíme o nadprůměru. Situace se totiž začíná zásadně měnit, dopisy přestávají odpovídat současné realitě a osud Kakerua už nemá ve svých rukách pouze Naho. Přesto ještě není vyhráno, jelikož pod přátelským úsměvem jsou stále ve hře myšlenky na možnou sebevraždu ... Za mě 4*!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.1. 11:14RUR
  Takže slovy pana Babiše v reakci na komentář pode mnou bych pravil: "nejni to prauda." Mluvit o průseru roku je úplně mimo mísu. Čapek byl samozřejmě trochu génius a přestože se domnívám, že některé věci i v jeho době musely v jeho dílech působit lehce naivně, jeho myšlenky a kladené otázky mívají nesmírný přesah. Proto se stal tak uznávaným klasikem i intelektuálem. Kateřina Čupová se zhostila této adaptace zdařile a s jistou noblesou. Nevím, do jaké míry člověk musí znát předlohu, aby něco pochopil. Já jsem hru četl, nedávno slyšel i v rozhlasovém provedení, ale moje paměť je nesmírně děravá, takže si vždy rád všechno připomenu. A nemám pocit, že bych se ztrácel, či nevěděl - komiks je naprosto názorný i uchopitelný. Na nezmíněných detailech přece tolik nezáleží. Jak naznačil Zack, Kateřina vdechla tomuto jinak ponurému dílu barvu a přesto se nic nezničilo.

  Celkový dojem: 70%
 • Delphín
  Naprosto chápu, pokud by někdo tento komiks vyzdvihoval do nebes. Mně ale tvorba Sterna totiž zatím moc nesedla a ne jinak tomu je i u tohoto komiksu.
  Začátek byl slušný. Představeni byli zajímaví záporáci Cobra a Tarantula, který při konci působil tak, že je Vám ho nesmírně líto.
  Obecně celý komiks měl ze začátku dost našlapaný děj, postupem ale tempo lehce zvolnilo, vše se prakticky točilo v jednom velkém opakovaném kruhu, od rubaček po dialogy a časem Vás to prostě omrzí. Výsledkem byl pro mě průměrný komiks, který kompletu rozhodně špatné jméno nedělá, ale z mého pohledu se jedná o jeden ze slabších kousků.
 • Fry
  Wonder Woman #03: Vůle - 'Jsem Krev, jsem Odvaha, jsem Vůle, jsem Válka', názvy prvních čtyř knih odkazující k samotnému Áresovi, učiteli Wonder Woman a jejímu největšímu protivníkovi lemují odkazy protkanou ságu, nápadně připomínající Sandmana od Neila Gaimana. Nicméně přece jen tak výjimečné jako sága Pána snů to bohužel není a ani nejspíš nebude ... Za mě 3*!
 • Ivan Kucera
  Zatiaľ najslabší komiks zo Spajdyho kompletu. Ak si vezmeme na mušku daný komplet, tak paradoxne Mutantský faktor je juggernautovejší, než Nezastavitelný Juggernaut. Čo je teoreticky super, nakoľko od semic-slovarťáckych 90. rokov ide o môjho obľúbeného Sieťomilovho protivníka. Navyše ich stret nekreslil nikto menší, než ťažký božan Todd McFarlane. Bohužiaľ, tentokrát ma sklamal. Ešte kresba OK (ale žiadny zázrak), no scenár... rozmýšľam, či to vôbec nejaký malo. Nevadilo mi, že je jednoduchý a priamočiary. Naopak, Spajdymu častokrát najviac seknú práve akčné jednorázovky (á la lizardovské Utrpení, mimochodom tiež od Todda). Nanešťastie, neustále sa mu pod pavučiny motajú absolútne mdlí a nezaujímaví členovia X-Force (ich drsný šéf Cable je v pohode, ale má malý priestor). Celý príbeh je kreslený „širokospektrálne“ a, to najmä, je nedokončený (resp. je dokončený inde, takže katastrofa). Okrem boja s obrneným Cainom Markom narazíte v Mutantskom faktore na tri ďalšie príbehy. V prvom sa Spajdy stretáva s Beastom, s ktorým rieši prekvapivo dospelý problém. Väčšinou sa tu však namiesto citlivého kecania nudne bojuje (a tú náhodu s dieťaťom v kanáloch mysleli vážne?). Následne sa Spajdy stretáva s Wolverineom, ale zďaleka sa nejedná o pecku typu Úhel pohledu (vlastne som koniec na prvý raz nepochopil... a ani na druhý). Paradoxne, najkvalitnejším príbehom je asi Spider-Manove rande so smrťou. Jediným spojivom Mutantského faktoru je to, že sa v ňom Spajdy stretáva s mutantmi (tým pádom sem ale nesedí posmrtný príbeh, keďže v ňom nevystupuje žiadny mutant). To mi vadilo, mám radšej uzavreté príbehy typu Noir alebo Zvířecí inštinkt a nie tieto „pozbierané spisy“, ktoré nemajú nič spoločné. K tomu asi najhoršie stvárnená MJ, akú som kedy videl (nielen kresličsky, ale i povahou, toto bola ozaj slepá ulička a je lepšie tváriť sa, že sme ju nevideli).
 • Norri
  Norri mecenáš2.1. 18:38Drákula
  Abych si knihu patřičně užil a mohl srovnávat, pustil jsem si po letech Coppolův film. Ten má úžasnou atmosféru a zejména v práci se stíny je velmi hravý. Angažmá Mignoly coby výtvarníka je na něm rozhodně znát. Jenže číst knihu hned po shlédnutí filmu není úplně dobrý nápad. Kniha je totiž, bohůmžel, doslovná adaptace filmu a scénář si tak těžko udrží vaši pozornost. Do komiksových panelů jsou převedeny i prvky, které nemají v komiksu odůvodnění a nebo bez znalosti filmu nedávají smysl. Místy byl komiksový scénář příliš zkratkovitý. Těžko si umím představit, jak bych tento komiks bez znalosti filmu vnímal. Až budu mít v budoucnu chuť dát si Drákulu znovu, pak raději zvolím Coppolův film než adaptaci Roye Thomase a Mikea Mignoly.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:35Harleen
  Nejsem cílová skupina, ale proč ne. Docela mě to bavilo. Sejić pořád dobrý, příběh držel pohromadě, pohnutky Harleen fungovaly a jak ve filmu Joker vidíme propad do temnoty, i zde je to dobře nastavené. Hraje to dobře a Harleen si vystačí sama se sebou, nepotřebuje dalších x milion postav. Joker tam hraje příjemný doplněk, který ji nastavuje zrcadlo. Za mě dobrý, proč ne. Čte se to dobře, i když je to místy užvaněné.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:33Dobrodruh Timo
  Nicmoc pohádka s přehnaným poučováním. Navíc nelogické pohnutky hlavní postavy. Dělá nesmyslné činy a akce, které nedávají ani ve vlastním příběhu smysl. Kresba mě nebavila, ale aspoň to šlo číst. Proto 2 hvězdy.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:32Jedno obyčejný léto
  Tak tohle jsem zase prošoupal. O čem to jako bylo sakra? Začátek navnadil, ale zbytek pronudil. Nebavilo mě to, zase keců až po strop a děj nikde.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:31Conan #06: Nergalova paže
  Příjemné zakončení první conanovské série. Dobrá akce, dobrá kresba, dobře napsaný příběh - jedna velká jízda s pomyslným koncem. Funguje to, takže proč ne.
 • Darth Raelchi
  Tohle celou sérii totálně zabilo. Nakonec to byla klasická upířina s vlkodlaky. Potenciál skvělý, kresba pořád dobrá, ale celkové vyznění a tahanice na královském dvoře mi spíš vadily. Pohnutky postav chabé a nezáživné, navíc předvídatelné. Tohle se nepovedlo. Nějak to pohromadě drží, o tom žádná, ale prostě mě to nebavilo.
 • Darth Raelchi
  Slušný a poctivý biografický příběh. Bavilo mě to a i když kresba není můj šálek, o ní nešlo. Z příběhu jsem dostal, co jsem měl a opravdu skvělé. Zvlášť pro seznámení se s takovou ikonou jako je Hawking. I jeho samotné přesahy do dalších období a osobností mi přišly víc než vhod. Prostě super.
 • Darth Raelchi
  Další komiks z DCKK, který mnou projel a nic ve mně nezanechal. GL mě tam vyloženě otravoval a nejradši bych mu dal pár facek. Nebavilo mě to, nezáživná zápletka a k tomu ukecaná. Kresba docela ušla, ale to je tak asi vše, díky ni 2 hvězdy.
 • Matthew
  Takto jsem si u knihy dlouho neodpočinul! Přenesení starých znamých postav do současného světa proběhlo hladce a s přehledem. Dialogy nejsou telenovelně nucené a nestydíte se, že je vůbec čtěte jak to mám u spousty knih kde si puberťáci řeší své milostné trable. Pobavilo mě jak nikomu nepřijde zvláštní že po městě litá přerostlý mluvící netopejr a berou to už jako rutinu. Škoda že jsou komiksy Buffy i do budoucna jen po 4 sešitech, člověk se navnadí a najednou konec.
 • Darth Raelchi
  Tohle mě bavilo o dost méně, než první cyklus. Kresba super, ale dějově mě to nechytlo a jako by se vařilo z vody, kam ještě jít dál. Uvidím co další cyklus, třeba to bude pak lépe zapadat.
 • Darth Raelchi
  Tohle mě moc nebavilo. Takový příběh v příběhu, resp. jakási výplň, intermezzo, které předznamenává blížící se katastrofu nebo další cestu či dobrodružství. Není to vyloženě špatné, ale moc jsem z toho neměl. Jen jsem se trochu posunul dál. Očekávám, že další knihy už dostanou další náboj, který tady snad započal. Kresba jako obvykle paráda a i když mě to bavilo méně, pořád je to skvělý Kůstek.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:21Načmáranec
  Cca. prvních 300 stran dobrý a těším se co bude a pak to dostane takovou facku. Celou dobu komiks vyznívá jako něco jiného a po dobu oněch 300 stran nás v tom nechává a pak dostaneme takovou kravinu, která nedává smysl. Proč ty obstrukce a ofuky. Pokud to mělo mít takový konec, nepotřebovali autoři tak dlouhou předehru. Vyznění celého komiksu je tristní a konec to celé pohřbil. Nedávalo mi to vůbec smysl a 2 hvězdy dávám jen za kresbu a můj první dojem z prvních 300 stran.
 • Matthew
  Doplněný rest. A je to moc fajn. Barevná Millerova kresba je líbivější a hlavně přehlednější než černobílé Sin city. Jen těch cca 90 stran by určitě sneslo rozšíření o více vyjevů z bitev!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:19Wonder Woman #06: Děti bohů
  To docela ušlo, ale záplava klišé a předvídanosti nabírá na oprátky. Ušlo to, ale to kouzlo od Liama Sharpa a Grega Rucky je nenávratně pryč. Tohle je prostě příjemné akční dobrodružství, od kterého nič nečekejte. Prostě průměr.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:17Béowulf
  Totální hovadina. To Beowulfa vidělo tak z rychlíku! A jak mám rád Rubína, tak tady mi vyloženě nesedl a ty jednostrany a dvoustrany mu vyloženě škodí. Spousta sfx v původním jazyce do očí přímo bije. Dějově je to prostě další Conan, který přijde, ratata bum ratata bum a je po něm. Vůbec z toho nic nemám.