• p3tris
  S Itóem mám jeden zásadní problém už od Ryb. Jeho kresba mi totiž na první dobrou připomíná obaly amatérských metalových kapel. Jenže opravdu jen na první pohled, protože čím více se do ní ponořuji, tím více si mě získává svojí propracovaností a detailem, až mě úplně dostane. Co se týče scénářů, nezapře se jeho asijský původ. Dokáže totiž vytěžit maximum i z toho nejbizardnějšího nápadu. A že nad nimi občas zůstává rozum stát. Někdy jde o téměř psychologický horor jako třeba Deska z bazaru nebo malíř, jindy o nechutnost jako Tuk. Ale vždycky jsou skvělé. Rozhodně už se nemohu dočkat souborného vydání Spirály.
 • Liborius
  S Univerzálními gladiátory, v kontextu jiných Lobových komiksů, je to asi tak, jako kdybych si chtěl pustit pořádný hardcore péčko, ale místo toho jsem dostal nějakej rozkostičkovanej japonskej soft. Je to pořád fajnová oddechovka na zamračená odpoledne, ale je to určitě jeden ze slabších komiksů s Lobem, protože Velkej šéf umí nakládat brutálněji a Grant umí lepší scénáře. 6/10 - více na https://nerdopolis.cz/2021/07/05/recenze-lobo-univerzalni-gladiatori-alan-grant-a-john-wagner/
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.7. 17:56Radiator & Recyklator: Komiksová trilogie
  Zajímavé setkání po deseti letech a dovršení bláznivého dobrodružství. Samozřejmě jsem si téměř nic nepamatoval, takže jsem trilogii přečetl celou. A zatímco i po tolika letech má alespoň první polovina příběhu náznak jakéhosi zajímavého dystopického světa s enviromentálním poselstvím a autor pracuje s vtipnými piktografickými a jinými grafickými nástroji (potud dílo hodnotím kladně), vše se ztratilo a utopilo v plochém a nezajímavém dobrodružném putování a existenčním střetu jakýchsi za vlasy přitažených magorů, které vytváří zvláštní nekonzistentní napětí mezi osudy či nejasnými motivacemi jednotlivců a tím globálním, které je v mnoha ohledech jen lehce naznačeno. Do toho zvláštní ezo-buddhisticko-madmaxovské pasáže, které jako by chtěly naznačovat hlubší smysl, ale dále než za to, že lidstvo si v tomto nadsázkovém sci-fi světě zničilo přírodu, nejdou. Komiks opravdu sice velmi často slouží jako platforma pro sociálně-kritické úvahy a "filozofující" dialogy postav, ale už od počátku se vyznačují jistou plytkostí (lidé chtějí nosit módní značky, "brainstormovat" je ošklivé slovo, masová kultura a bulvár jsou zlo...). A dosti mi to pak ztěžovalo pochopit, kdy je autor humorný a kdy vážný.

  V kontrastu s tím, jak jsem se na dovršení této trilogie těšil, je to pro mě tedy velké zklamání. Škoda.

  Celkový dojem: 40%
 • Skot
  Skot mecenáš5.7. 17:09Laura Deanová mě už zase nechala
  Nadprůměrný komiks ze světa dospívajících. Pro mě se trochu veze na současné ideologické vlně LGBT , ale samotný příběh po oproštění od dnes už bohužel stále protěžovaných klišé, kdy to vypadá, že heterosexuálové vymřeli už před dvaceti lety, je zajímavý a uvěřitelný. Výborná kresba i dělení panelů vycházející z mangy. Ale předchozí kniha o posledním létu byla o jednu hvězdu lepší , i té ideologie tam bylo méně.
 • Skot
  Skot mecenáš5.7. 17:00Valčík s Bašírem
  Film jsem bohužel neviděl. Silný dojem na mě komiks neudělal ani po stránce scénáře ani obrazově. Spíš snaha se vyrovnat s vlastní minulostí, sdělení pěšáka o tom jak to viděl on. O situaci na Blízkém Východě nemám žádné iluze a tato kniha je nijak nezměnila. Sdělení , že nejhůře to odnesou ti nevinní a obyčejní lidé uže jsme viděli dost. Pro mě průměr , Joe Sacco mi řekl víc.
 • Stara.kryta
  Stara.kryta5.7. 08:25U283
  Podle anotace jsem čekal mysteriózní sci-fi, a dostal jsem nadupané akční béčko, které jako by vypadlo z osmdesátek. Příběh obsahuje snad všechny klišé, které se mi vybaví, takže tu máme nacisty, tajné základny, šílené doktory, obří roboty, létající talíře, stroj času a další a další podobné věci, které nebudu zmiňovat, abych neproflákl úplně všechno. Chyběli tu snad jen upíři a Cthulhu, ale vzhledem k cliffhangeru na konci je možné, že není všem dnům konec ;-).

  Kresba je sice jednoduchá, ale pro vyprávění příběhu zcela dostačující. Vždycky jsem přesně věděl, co se na obrázku děje, a kdyby mi to náhodou uniklo, je v komiksu spousta komentujících bublin, které mě kolikrát až iritovaly, protože popisovaly to, co je na panelu jasně vidět (např. na obrázku křičí kommandant „Už mě těch otravných Američanů zbavte, sakra!“ a v komentující bublině je text „Rozzuřený kommandant vydává rozkaz k eliminaci přeživších“). Možná to je ale odkaz na zlatou éru komiksů, kde se těmito bublinami také vysloveně hýřilo :-). Komiks totiž obsahuje velkou nálož popkulturních odkazů převážně na osmdesátky, které mě bavilo hledat, a třeba takový odborník na cestování časem hodně pobavil.

  Komiks jsem zatím přečetl dvakrát, a v některých místech mi přijde, že logika trochu pokulhává. Nerozuměl jsem, proč se některé věci dějí tak, jak se dějí, jak je možné, že ten umí to a ten zas tohle (z důvodu spoileru schválně nebudu konkrétní), a celý tajný plán mi přišel až příliš překombinovaný, ale vzhledem k tomu, že se vlastně jedná o přepálené akční béčko, je zbytečné pitvat se v detailech. Možná jsem jen něco nepochopil, a při dalším čtení mi to všechno zaklapne. V první řadě je to hlavně akční jízda a v tomhle ohledu komiks splňuje všechno potřebné.

  Rozumím zdejšímu průměrnému hodnocení, subjektivně ale musím přihodit ještě jednu hvězdičku, protože mě bavil neustálý příval zajímavých nápadů, odkazů, a celkově na mě dýchalo to nadšení, se kterým autor komiks tvořil. V závěru mě až zamrzelo, že už je konec, a do případného pokračování určitě půjdu ;-).
 • james89
  james894.7. 23:37Krásná temnota
  Vypadá to jak komiks pro děti, ale není to komiks pro děti. Nějak jsem ani pořádně nepochopil, o čem to všechno bylo a jakou roli tam hrála mrtvá holčička. Připadalo mi to jak celkově vykreslené lidské negativní vlastnosti a chování. Četlo se to hezky, ale stále jsem na něco čekal, co nepřicházelo.
 • tom173
  tom1734.7. 08:14Akira #01
  Tak nejdřív musím říct, že když mi kniha přišla, měl jsem trochu šok z papíru a provedení a napadlo mě jestli se mi do rukou nedostal nějaký zkušební výtisk. Papír působí jakoby někde ležel 40 let (což je možná pravda, jak jsem pochopil z videí Crwe, co všechno jim japonci nadiktovali, aby tu Akira mohla být vydaná). Přu čtení to samozřejmě nevadí a pokud to mělo vyjít v podobě mangy z 80. let, tak se to pravděpodobně povedlo. Působí to jako takový pěkný artefakt. Se samotným příběhem jsem se doteď nesetkal a film jsem neviděl, moje vědomosti o Akiře se smrskly na pár popkulturních odkazů ve filmech. No musím potrvrdit, že chápu ten kultovní status. Když vezmeme, že jde o 40 let starou mangu, jde o hodně nadčasovou věc. Zajímavé je, že příběh nemá vyloženě kladného hrdinu. Sledujeme partu sígrů v motorkářském gangu (možná inspirace moto gangy Bosozoku - navrátivší se vojáci WW2, co nebyli schopní návratu do normálního života, postupně jejich roli převzali teenageři v 60. A 70. letech). Ti se dostanou do konfliktu s vládou, která skrývá hrozivé tajemství. Vše na pozadí temného Neo-Tokia po pádu vodíkové bomby. Kulisy a setting jsou skvělé, atmosféra taky. Jednotlivé panely krásně prokreslené. Ocenil bych hlavně překlad všech mini nápisů na budovách, stěnách atd., čtenáře to pěkně vtahuje do děje a skvěle dokresluje dojem ze scény. První díl zatím rozdal karty a úplně mě neodpálil. Na dvojku se ale těším, protože mám pocit, že tady se může stát úplně cokoliv a to taky beru jako plus, jak je příběh nepředvídatelný.
 • Alfi
  Toto je oldschool komiks. Prerozprávanie knihy, a to doslova. Tony textu popisujúce čo vidíme na obrázkoch. Príklad:
  Obrázok: Bond pije z pohára.
  Text v obrázku: Bond vypil svoje martiny jedním douškem.
  Ale inak neurazí, nenadchne.
 • monte walsh
  Klesající úroveň. Nesympatická kresba, slabý příběh.
 • Palebras
  Sérii Detective Comics mám hodně rád a drtivou většinu času jsem se u ní skvěle bavil, jak jsem již několikrát zmínil u dřívějších dílů a Batmani navěky nejsou výjimkou. Jedná se opět o kvalitní jízdu, která perfektně navazuje tam, kde jsme ve Stínu nad netopýry skončili a jelikož se jedná o zakončení série, jsem rád, že se vše podařilo poměrně bez větších problémů ukočírovat. Když píšu poměrně, myslím tím, že i přes někdy mírně chaotický a někdy relativně překombinovaný děj v druhé části knihy oceňuji, že do sebe většina součástí zapadla a dobrali jsme se zdárného konce. Větší výtku mám však k některým dvojstránkám a chaoticky rozloženým panelům, kdy jsem se několikrát vracel zpátky a dumal nad tím, jak že to mám vůbec číst. Což se mi příliš často nestává, ale zde, to mírně rušilo. Kresba po celou dobu naprosto v pohodě, držela se standartu předchozích knih, takže žádné překvapení se nekonalo a dívalo se na to hezky. Rozhodně tuto sérii doporučuji, protože se jedná jednoznačně o nadprůměr s Batmanem a jeho parťáky v hlavní roli.
 • Norri
  Dan Černý a Nikkarin standardně skvělí. Ve zbytku jsem si jako dospělý nedokázal nic najít. Snad jenom ve Čtyřlístku napsaném Krajčovičem, když jde Fifinka venčit Bobíka na vodítku jako psa, tak pobaví fakt, že někteří lidé to mají jako oblíbenou kratochvíli v reálném světě. U Koplovy Cesty kolem světa musím ocenit diskuzi o králicích a kočkách, ta se vážně povedla.
 • choze
  choze3.7. 10:29Královská hra #05
  Koukám, že jsem zatím jediný, komu se finální odhalení líbilo. Samozřejmě, že je to kravina, ale správně přepálená, bizarní a do morku kostí japonská kravina, která k tomuhle celkově brakovému thrilleru pro teenagery perfektně sedí. Celý poslední svazek je v kontextu (nijak zázračné) série solidní - po veskrze nudné předchozí knize scenárista aspoň v cílové rovince zabral. Všechny zbývající postavy zkraje nahnal na jedno místo a nechal je, ať se tam celou dobu handrkují, manipulují, vydírají, vyhrožují, mlátí i zabíjejí, do toho zvraty oscilující kdekoli mezi zábavný (úkol s kostkou, poprava omylem) a vysloveně trapný a samozřejmě si neodpustil ani patetické výbuchy emocí. A vedle finálního masakru naservíroval vysvětlovačku, která byla tím jediným, kvůli čemu to mnozí vůbec četli dál a která zjevně máloho uspokojí. Když shrnu celou sérii - série, která stejně jako Zápisník smrti stojí na super haluzi a taky má tendenci legračně/otravně rozšiřovat svoje pravidla, ale může si jen nechat zdát o podobné míře napětí a humoru, nebo zajímavých a sympatických postavách a i kresebně to pokulhává.
 • Fry
  Fry admin3.7. 09:14Orange #05
  Orange #05 - 'Chci abychom byli pořád spolu... Jak by asi vypadal svět, kdybych tu nebyl?' ... Drama osudového okamžiku je tady, den kdy Kakeru na svém kole skončil pod koly nákladního automobilu a zformoval tak budoucnost, kterou se nyní jeho kamarádi snaží tak usilovně opět změnit. Ne všechno však změnit lze, a právě proto mě velké finále mírně řečeno zklamalo ... Za mě 4*!
 • Palebras
  Palebras3.7. 06:55Lobo: Poslední Czarnian
  Poslední Czarnian zcela určitě není ten nejlepší Lobo, který u nás kdy vyšel, avšak samotná zápletka s transportem třídní učitelky, spojená se všemi problémy z toho čišící, je sama o sobě velice solidním tahákem. Protože, kdo z nás by si nepřál eskortovat svou nejvíce oblíbenou učitelku napříč vesmírem a mít tak dost času, probrat s ní veškeré resty, pěkně ručně a stručně. Dobrých vtípků nebylo moc, Lobo se držel kvůli nejoblíbenější paní učitelce relativně zpátky, avšak nádherně to vynahradil v závěru. Kresba je dnes již klasické retro z počátku devadesátých let a ničím mě neurážela, jelikož mám tuto kresbu velice rád. Příběhově je to opravdu průměr, avšak kdo má Loba rád, vždy si nějaké to pozitivum mezi litry krve a vyhřezlých střev najde. Příjemná oddychovější zábava která ničím neurazí. Já se bavil.
 • Blackmoor
  Druhá kniha byla lehce slabší než první ale stále je to nadprůměr. Velká bitva byla lehce zbytečně protáhlá a někdy dává Pat Mills až zbytečně moc najevo, které historické postavy nemá rád. Ovšem kresba stále dokonalá, vizuál a gotické/metalové fantasy styl oblečení prostě žeru. Jen málo stránek neobsahuje krev, sex, bradavky, vzhledně sestříhané pubické ochlupení a jiné ... a to je fajn :-) .
 • Blackmoor
  Kresba naprosto ohromující, jsem rád za větší zvolený formát. Příběh dobře temný a nevšední i přes nějaká ta klišé.
 • Norri
  Norri mecenáš2.7. 10:08Svorní Gambusíni a jiné příběhy
  Tuto knihu jsem dlouho sháněl a přiznávám, že to bylo primárně kvůli komiksům Káji Saudka. Přístup, nebo spíše požadavky, Kájových dědiců totiž údajně neumožňují její dotisk. Nakonec jsem ji naštěstí sehnal a musím říct, že jsem překvapený a nelituji jediné koruny. Jsem překvapený, jak moc jsem od té knihy dostal. Nikdy jsem nebyl Jestřábův velký fanda, nebo dokonce uctívač, to mě víceméně minulo. Jeho dílo jsem vždy konzumoval jen v komiksech. Tedy spíše jen komiksovou adaptaci jeho románů Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří, kterou jsem v souborném vydání četl v roce 1990 stále dokola. K přečtení seriálu Rychlých šípů jsem se dostal až nedávno a musím říct, že mě to příliš nevzalo. Možná kvůli absenci nostalgie to na mě prostě nefungovalo. Tahle kniha mi ale dokázala, že Foglarovy příběhy mají i přes svou naivitu něco do sebe. Obsah knihy Svorní Gambusíni má kvalitativně silně vzestupnou tendenci, obsahuje dohromady 15 seriálů nebo krátkých příběhů a je rozdělena do tří logických částí.

  První část knihy patří seriálům, které Foglar přímo psal. Jsou to všechno více či méně zdařilé klony Rychlých Šípů. Spíše méně než více. Jsou zde Svorní Gambusíni, Medvědí družina a Kulišáci. Kulišáci jsou Foglarův druhý nejdelší seriál a z této části knihy así nejpovedenější. Jejich příběhy byly později přepracovány do Rychlých Šípů. Docela zajímavá je u Kulišáků kresba akvarelem, která na některých panelech vypadá opravdu dobře. Mezi Foglarovy seriály patří také příběhy Reda a Pima, kteří “překvapivě” mají také svůj klub, ale svá dobrodružství zažívají v divočině Severní Ameriky a na Amazonce. Kresba se sice nedochovala v obstojné kvalitě, ale alespoň to do těchto klubáckých příběhů přineslo trošku exotiky, namísto banalit, jako je třeba rozbitá nástěnka anebo odhalení maňáskového divadla. Scénář je sice zkratkovitý a pitomý až běda, ale oproti předchozím seriálů v této knize je to docela příjemná změna.

  Druhá část knihy patří komiksovým adaptacím Foglarových povídek. Tuto část otevírá naprostá pecka a to komiks K pramenům neznámé řeky, nakreslený Miroslavem Schönbergem. Je zábavný, dobře napsaný a má parádní kresbu plnou nápaditých kompozicí. Škoda jen, že je tak krátký. Dalším krátkým komiksem je adaptace povídky Váhy života a smrti. Jsou krátkým poučením o tom, proč je lepší nechlastat. Není to úplně špatné, ale počítám, že od chlastu to asi nikoho neodradilo. Maximálně někteří díky tomu začali pít až v sedmnácti. Kresba neohromí, ale pro tento příběh postačuje. Následují dvě adaptace nakreslené Michalem Kociánem, který patří k velice šikovným kreslířům. Jsou to komiksy Příběh ze tmy, který má téměř hororovou atmosféru, a Lov na netvora, který považuji za nejzdařilejší adaptaci povídky v této knize. Nečekaně napínavý je i Boj na Čertovce.

  Třetí část knihy patří komiksovým adaptacím Foglarových románů. Tady se dá s klidným svědomím říct, že co komiks, to legenda. Chata v Jezerní kotlině, nakreslená Marko Čermák je komiks, o kterém jsem byl přesvědčený, že jsem ho v dětství četl. Po dočtení si tím už nejsem jistý, ale stavění chaty z bedniček si pamatuji. Z dnešního cynického, dobou a věkem ovlivněného pohledu to působí téměř jako milostný román, ve kterém jaksi není pro děvčata místo. Nicméně ten komiks jsem přečetl jedním dechem. Je povedený a hodně intenzivní. Stejně jako Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří. To je nesmrtelná legenda, která sice zestárla, ale dobrodružství a napětí má stále na rozdávání a stále je to parádní čtení. Otázkou je, nakolik je u mě poháněná nostalgií. Pro tuto knihu byly oba komiksy, Záhada hlavolamu i Stínadla se bouří, Marko Čermákem dodatečně kolorovány. Až na několik scén tím ty komiksy kupodivu neztratily nic ze své atmosféry a vypadají v barvě dobře.
  Říká se, že závěr patří mistrům a je to tak i v této knize. Poslední komiksy Modrá rokle, Ztracený kamarád a Jeskyně Saturn s příběhy kluků z klubu Saturn nakreslil Kája Saudek a jsou parádní. Je zajímavé vidět, jak rozdílnou atmosféru dokázali udělat Marko Čermák a Kája Saudek na typově podobných příbězích. Je zajímavé srovnat, jak oba pracují s komiksem a s kompozicí. Nyní bych ani náhodou nedokázal říct, že ten či onen to zvládl lépe.

  Knihu uzavírá obsáhlá textová část, která čtenáře seznamuje s historií jednotlivých seriálů, se zajímavostmi i s kontextem doby. Žádné nudné kecy, ale zajímavý výlet do historie.

  Tuto knihu zavírám a vracím zpátky do své knihovny s vděčností. Sice mé dobrodružství z dětství a mládí nebyly tak dobrodružné jako dobrodružství Foglarových hrdinů, a navíc mě paměť o některé z mých dobrodružství okrádá, ale jsem vděčný, že jsem je mohl prožít. Jsem rád, že mě tato kniha přiměla vzpomenout si na některé z nich. Trošku se obávám, že většina dnešních dětí je “uvězněna” v online světě a šanci na dobrodružství si nechává proklouznout mezi prsty.
 • faster86
  Milé překvapení, způsob jak děj podává vypravěč je hodně podařené, normálně to rád nemám, ale tady je to moc pěkné. Kresba ve které není většinou prokreslené pozadí k příběhu sedí, stejně jako barvy. Samotný děj je takový průměrný průměr.
 • Delphín
  Další mistrovské dílo této série, ve kterém dojde na důležitý a osudový boj dvou postav. A leč se, jak už bylo napsáno, jedná o pouhý jediný sek mečem, Sakai tento moment zvládl úchvatně. Hltáte panel po panelu, stránku otáčíte po dlouhé časové prodlevě a duchem jste přímo na onom místě. Před panem Sakaiem klobouk dolů, takhle vybudovat atmosféru se povede jen málo komu.
  Samozřejmě mi udělal i výskyt Jotara, který k Usagimu logicky sedne :-) Moc se těším na další komiks, kde se s tímto duem budeme moci znovu setkat!
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš1.7. 18:07Transformers #04
  Séria nemala dlhé trvanie a skončila už číslom 4, aj keď pre poriadok treba dodať, že rozsah jednotlivých čísel bol raz tak veľký, ako u Barbara Conana alebo Záhadného Spider-Mana (viď. tiež G.I. Joe). Poslednému zošitu musím dať4 *. jednak z nostalgie, jednak za to, že sa začína hrať s čoraz drsnejšími kartami (Witwickyho psychické napojenie na Optimusa, neškodný záchranár Ratchet vs. robotí zabijak, zaujímavá práca s Jossie, ktorá bola ťažko zranená na ropnej plošine v č. 3) a najmä za mojich zbožňovaných Dinobotov, ktorí sa prvý raz objavujú na scéne.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš1.7. 17:46Transformers #03
  Trojka Transformers ponúka opäť záplavu robotov a rovnaké množstvo (ak nie ešte viac) dialógov, ktoré však jednak nie sú žiadny zázrak a jednak sa postavy (či už ľudské, alebo robotie) nerozprávajú o zaujímavých veciach, takže občas je to utrpenie. Zošit ponúka viacero naturalistických vyobrazení (Optimusova hlava, roboti zavesení zo stropu ako zabité prasatá), ktoré mi utkveli v pamäti už v detstve. Dej druhej polovice zošitu sa odohráva na fantastickej ropnej plošiny. Stále to ale nie je žiadny zázrak. Situáciu každopádne vylepšuje smutný (a krutý) osud Jossie.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš1.7. 17:16Orlové Říma, kniha I. & II.
  „Každý muž se bojí, že přepluje řeku Styx moc brzy.“ Josef Vybíral si okrem westernových komiksov zjavne užíva aj tie historické. Komu pripadal Murena príliš komplikovaný, tomu sú určení Orlové Říma. Sú zabývaní menším počtom postáv, dej je priamočiarejší (a teda jednoduchší) a zákulisné dianie je prehľadnejšie. K tomu plno nahých tiel, erotiky a nemilosrdných bojov z čias, kedy ľudský život veľa neznamenal (ale kedy znamenal?). Oceňujem dve hlavné sympatické mužské postavy. Majú medzi sebou dynamickú, meniacu sa chémiu a sme zvedaví, ako to s nimi dopadne (to už sa ale pochopiteľne dozvieme až v pokračovaniach). Vydavateľstvo sa s tým tradične vyhralo (mapa, slovník pojmov, vysvetlivky). Samozrejmosťou je prekrásna kresba Enrica Mariniho (Gipsy, Batman: Můj temný princ), ktorý Orlov Říma zároveň napísal. Príbeh ma až tak nestrhol, ale toto si len 3* určite nezaslúži.
 • het2
  het21.7. 16:17Doomboy
  U Sandovalova "Vodního hada" jsem napsal, že je to prostě krásný a nic dalšího nemá smysl psát. Byl jsem unešenej, okouzlenej, dojatej...To všechno platí i u "Doomboye", ale tady mám potřebu toho napsat víc, takže je jasné, že budou nějaká "ale" :)
  Příběh je fajn, ale je to tak o třetinu delší než by mělo být. Nevadilo by mi, kdyby ta "výplň" byly Sandovalovy snové a surreálné kresby, tady je to ale často spíš takové přešlapování. Linka s Rickem a později s Trevorem a Špagetou mi přišla zbytečná. Asi pro Tonyho Sandovala nějaký smysl měla, ale mně unikl...
  Výtvarně je to zajímavé, ale "Vodní had" mi přišel vyzrálejší. Tady je pár dechberoucích obrazu, kdy to Sandoval naplno rozbalí (hlavonožci), ale je jich překvapivě málo.
  A nemám rád ten formát "naležato" do knihovny se to dát pořádně nedá a blbě se to čte :)
  Bonusy na konci jsou super a ta poslední kresba (od Francois Amoretti) nádherná. Chtěl bych plakát na zeď, tak v A2 :D.
  Takže, líbilo se mi to, ale čekal jsem víc. Pokud Comics Centrum vydá dalšího Sandovala (a že je ještě z čeho vybírat), určitě si to pořídím, ale druhý "Vodní had" tohle není...
 • james89
  První díl v Londýně mě moc nezaujal, i když se mi líbila určitá parodie na zdejší kulturu. Příběh s chobotnicí z NY se mi líbil víc. Pořád to ale dohání skvělá kresba.
 • Karel Sec
  Slovní hříčky = špičkový překlad do češtiny. Byl jsem nadšen.
 • Fry
  Fry admin1.7. 10:53Thorgal #16: Vlčice
  Thorgal #16: Vlčice - Velmi povedený sešit o návratu domů, porodu a také touze po moci. Jsem rád že to tady vyšlo, každopádně mě mrzí, že se k mnoha dílům z této série dneska už noví sběratelé nejspíše nedostanou. Zrovna právě tento sešit je ukázkovým příkladem, jak na vcelku malém prostoru odehrát opravdové drama a to i bez zbytečných scenáristických kliček ... Za mě 5*!
 • DankoKonik
  DankoKonik mecenáš1.7. 10:00Rumcajs se vrací #03
  výnimočne skvelé
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš1.7. 08:44Transformers #01
  Na semic-slovarťáckej sérii Transformers (aj vďaka znalosti filmovej série Michaela Baya) najviac zaskočí, že to je menšia blbosť, než by jeden logicky od tak za vlasy pritiahnutého námetu čakal. Keď sa povie „skladacie roboty meniace sa na autá“, tak by ste očakávali kravinu pre decká. A ono to samozrejme pre „decká“ je. A asi aj „kravina“. Ale je to prekvapivo komplikovanejšie, príbehy vôbec nie sú primitívne, je tu veľa dialógov (miestami paradoxne až príliš), postavy jednotlivých robotov majú nečakane prepracované charaktery (v istej chvíli je ich ale, rovnako, ako dialógov, skrátka už až priveľa a stratíme sa v tom) a poteší aj nemalý priestor pre ľudí (hlavným hrdinom ju puberťák s priezviskom Witwicky – správne, tak sa volal Shia LaBeouf v Bayových filmoch). Prvé číslo nás nevhadzuje rovnými nohami do akcie, ale nás postupne zoznamuje so svetom najskôr Transformerov (ich domovská planéta, vzájomné súboje vrcholiace celosvetovou vojnou a stroskotaním na Zemi, kde došlo k „spánku“ trvajúcim skromné štyri milióny rokov). Na konci je avizovaný druhý diel, v ktorom sa mal objaviť Spider-Man (a aj sa objavil). Prvé číslo sa zaobišlo bez bonusov (takže žiadna listáreň, žiadne textové bonusy...).
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš1.7. 00:41NANITS chronicles
  Pěkné sci-fi s povedenou kresbou. Nejlepší byl za mě jednoznačně první příběh, kterému nemám v podstatě co vytknout. Druhý byl pro mě skoro až někam do poloviny dost zmatený, občas jsem musel dost přemýšlet, kdo je vlastně kdo, ale jinak byl taky dobrý. Třetí je taková trochu detektivka z drsné školy (včetně myšlenkových bublin hlavní postavy). Ta mi přišla asi nejméně originální, ale také ušla. Příběhy jsou ponechány otevřené a poslední stránka láká na pokračování, tak doufám, že se jej co nejdříve dočkáme :)
 • PKD
  Kulervouci naser, ktery prekonava o tridu predchozi knihu, o ktere jsem se mylne domnival, ze je perfektni. Jestli to tak pujde dal, plny pocet nebude dostacujici. Deprese, temnota a zmar. To vse a mnohem vic, vcetne propojeni s Clone Wars 3.s. a zasadnim filmem, Rogue One. Karlik Soule dokazuje, ze jeho Red Lanterns, nebyla nahoda. Jed chlape!
 • MEGA
  MEGA30.6. 18:45Odkaz rodu Blacků
  World-building a kresba jsou parádní, zbytek mě moc nezaujal. Postavy jsou takové šablony a jediný, kdo má nějakou zajímavou motivaci je hlavní záporák. Chybí mi nějaké backstory nebo prostě důvod, proč by mi mělo záležet na těch postavách. Příběh se proto místy vleče a krásná kresba a zajímavý koncept komiks od průměru nezachrání.
 • faster86
  faster8630.6. 10:10Harleen
  kresba hezká, ale rychle se okouká, obálka a přebal perfektní, myšlenka toho jak si joker namotal harley je super, a je to ukecané, ale fakt jako hodně
 • faster86
  na to že nejsu žádný velký fanoušek star wars, tak vader se dobře čte a celkem i baví
 • faster86
  taková neprsatá lara croft ve vesmíru na ždímání peněz z lidí
 • faster86
  příjemný superhero komiks, hromada známých postav, punisher je nakreslený strašně
 • perak
  perak29.6. 21:40Zóna
  Tak zde jsem se hodně bavil. Asi jako většina jsem se při čtění neubránil srovnání s výborným Rudem. Nějaké stejné prvky bych tam našel, ale snad je lepší moc nesrovnávat a užít si naplno tento trochu depresivní, ale vtipný tajemný příběh. Vypointované dialogy (jakož i celý příběh), k nimž se budete rádi vracet a bude si říkat, kam na takové nápady autor chodí.
 • hroubek
  Neurazilo mě to, ale popravdě jsem čekal zábavnější a hlavně zajímavější příběh. Tohle je o tom, jak si dvě party dávají do huby po celém New Yorku. Neříkám, že to místy není fakt dost dobré, ale pak jsou zde momenty, kdy jsem jenom kroutil očima a nechápal jsem. Podle mně je to zbytečně dlouhé a ukecané. Nefunguje výběr záporáků a ani jejich motivace (zde jsou prostě jen figurky na hracím poli). Akce je, sešit od sešitu jiná. Někdy je krásně přehledná a někdy vůbec netuším, co se děje. Totéž platí i o kresbě. Samotný komiks ve výsledku není špatný, ale o žádný klenot bohužel, taky nejde.
 • perak
  perak29.6. 20:28Klik
  První příběh mne bavil, a to nejen po stránce erotické, ale i samotný děj měl nápad. V dalších částech mi to ale tak povedené nepřišlo a bylo to jen o kresbě, kde scénář je jen hodně doprovdným médiem. A je hodně škoda, že u Manary jsou všechny ženské postavy proporčně víceméně stejné.
 • MEGA
  Skvělé zakončení série. První dvě knihy mě nechali v rozpacích, ale tato spolu s předchozí dokazují, že Chip psát umí a servíruje nám jednoho z nejlepších Spider-manů, co jsem za poslední dobu četl. Hlavní příběh je velmi přemrštěný a skvěle kontrastuje s osobními rovinami jednotlivých postav. Část se Sandmanem mě zaujala kresbou, ale příběhově je to nejslabší část knihy. Hlavní důvod, proč dávám 5* je poslední sešit, který je po všech stránkách fenomenální.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš29.6. 14:02Conan Barbar #17
  Predposledné číslo. Nudnejší Conan, ktorého som dočítal len z povinnosti a úcty k jeho bronzovým svalom, ale tak zas prepadák to nie je, 2* si určite nezaslúži. Situáciu predsa len zlepší zvrat, kedy sa ukáže, že Conan stojí proti vlastne upírom.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš29.6. 13:26Conan Barbar #16
  Tak a je koniec, po dlhom, dlhom, dlhom čase zo série odchádza Belit. Conanova pomsta bude drsná, skľučujúca a ultimátna. V druhom príbehu sa dostane doprostred džungle (prekvapenie), kde sa dostane do konfliktu s miestnym krutým domorodým kmeňom, ktorý si hojne užíva krvavé rituály. Tentokrát ale natrafili na silného súpera, ktorého radšej mali nechať na pokoji. Druhý príbeh do nemalej miery zachraňuje odhalenie toho, čo žije v jame. Ešte i na dnešného pomery je to slušné fuj-fuj.
 • MEGA
  MEGA29.6. 12:21Dracula
  Naprostý skvost. Kochal jsem se každou stránkou. Atmosféra se vám dostane pod kůži a celý komiks je pak nezapomenutelný zážitek. Nemyslím si, že by Dracula mohl být zpracován lépe.
 • louza
  Pro někoho příjemné retro, pro mě stále ozvěny smutné reality devadesátkového temna v Marvelu a superhrdinském žánru obecně. Tvrzení, že "příběh" je jednoduchý je v tomto případě zavádějící, protože to implikuje teoretickou možnost, že v komiksu nějaký příběh je. Jde o to, že Carnage, který měl být už dávno poražený se opět spojí se svým kostýmem (nikdo neví jak se mu to povedlo), nabalí na sebe několik dobových anti spider psychoušů a vyorává New Yorkem krvavou brázdu. Spidey se spojí s Black Cat, Cloakem a Venomem a dalšími podivnými individui, aby ho zastavili. Autoři zvolili fakt divně cečkovou, i když tehdy moderní, partu záporáků v níž je třeba zmutovaný spider klon, nebo n-tá gobliní variace Demon goblin. Vztahy v jednotlivých grupách nejsou ideální, takže se střídají bitky obou okostýmovaných gangů s bitkami uvnitř part provázené patetickým Parkerovým vzdycháním, že tak to není správné a on to takhle nechtěl. Vrcholem debility je napadení diskotéky, kde zrovna jak na potvoru tančí MJ. A třešničkou poslední sešit s příhodem Deathloka, který je loženou cyboyovskou noční můrou.

  Nechci rozhodně kolegovi Carnageovi brát jeho hodnocení, pro fanoušky postavy to může být asi v pohodě fackovačka. Konec konců, některé sešity jsou opravdu kvalitně nakreslené. Ale pro mě je právě tenhle typ komiksu symbolem úpadku superhrdinů a etalon toho co mě od nich ve své době spolehlivě odehnalo k Sin City a celé produkuci Vertiga. Když jsem tyhle sešity se zpožděním pár let koncem devadesátek četl, nemohl jsem uvěřit, jaký blábol byl Marvel ve třiadevadesátém, když jsem ještě v blažené nevědomosti hltal tehdy dekádu starou produkci semicu, schopný vytvořit. Už jen fakt, že je "příběh" rozprostřený mezi 5 slovy PÉT spidermanových řad dává tušit jak cynická brutální ždímačka na peníze to tehdy byla. Naivně jsem myslel, že když jde o Carnage, začne komplet s jeho vznikem tak jak ho známe ze sešitovek Crwe. Bohužel vydali tenhle event a pro jistotu komplet. Hnus velebnosti.
 • trudoš
  trudoš admin29.6. 09:50Kolosální Conan, král aquilonský
  Třetí svazek Kolosálního Conana to u mě neměl jednoduché – v první řadě mi už trochu vadí adaptace původních povídek, protože jich začíná být na trhu víc než dost a zároveň si myslím, že černovlasý Cimmeřan nabízí dostatek prostoru pro nové a originální příhody. Timothy Truman se navíc pustil do těch pro mě nejméně atraktivních textů, jako jsou Šarlatová citadela, Meč s fénixem či Hodina draka, balancujících na hraně průměru už v době svého vzniku.
  Ale světe, div se, nakonec jsem z knihy naprosto nadšen. Scénář otrocky nekopíruje předlohu a poměrně citlivým způsobem vylepšuje děj tak, aby se dokola neopakovaly stejné motivy, jež by obzvlášť v kompletu bily do očí. Tomás Giorello pak fantasticky vykresluje exotické kraje, hrůzostrašná monstra a syrovost krvavých střetů. Poprvé v životě mi vůbec nevadilo zobrazení stárnoucího Conana, který bilancuje minulost a chmurně vzhlíží k budoucnosti. Takhle má vypadat stárnoucí legenda a jsem přesvědčen, že i její literární otec by z ní měl radost.
 • trudoš
  Opakování je matka moudrosti, takže opětovně zmínit, že René Goscinny byl génius, je rozhodně namístě. Komiks Iznougud je toho jasným důkazem, už jen kvůli tomu, s jakým málem dokázal slavný scénárista vytvořit dílo, které nepřestává bavit ani po pětapadesáti letech od prvního vydání. Většina komiky je přitom postavená na kouzelných slovních hříčkách (už samo jméno antihrdiny je krásnou zkomoleninou „is no good“), jež ale nemají tendenci dokola se opakovat a když už, jde čistě o vtípek na pokračování vygradovaný k dokonalosti.
  Vůbec mě nepřekvapuje, že zlotřilý velkovezír v mnoha zemích zlidověl, protože je archetypem osoby, deroucí se s odhodláním hyeny na vrcholek potravního řetězce. Jeho nezdary jsou sice pokaždé očekávané, ovšem zároveň mají vždycky čím překvapit. Krátký rozsah jednotlivých epizod pak vůbec není na škodu, autorská dvojice i těch pár stran dokáže zaplnit takovým množstvím děje, že by se o tom mnohým fantasy ságám mohlo leda tak zdát. Kéž by časem vyšly i další díly.
 • trudoš
  trudoš admin29.6. 08:45Transmetropolitan #04: Nová lůza
  Zase o kousek slabší než předchozí album. Hlavním viníkem je tentokrát nulový vývoj v zápletce, což Warren Ellis vynahrazuje soustavnou kadencí povedených vulgarit. Bavil jsem se, ale už bych se rád posunul z místa. Je to jak večer v hospodě poslouchat nářky štamgastů nad prohnilou politikou a pak další večery znovu, znovu, znovu a znovu. Spider Jerusalem je sice novinářem, který chce lidem otevřít oči, problém je, že mi ani po víc jak dvaceti sešitech neříká nic nového, maximálně přidává na hlasitosti.
  Ale určitá proměna atmosféry tu je – hrdina nám výrazně zesmutněl a už to není naspídovaná čamrda, která neví, kdy se zastavit. Stal se z něj stárnoucí muž, kroutící zběsile hlavou nad hloupostí světa a lidí v něm, přičemž se občas pozastavuje nad věcmi, do kterých mu vlastně ani nic není. Ne, že by neměl pravdu, ale agresivním cynismem stav věcí jednoduše nezměníte. Alespoň že určitá dávka nadhledu mezi řádky z textu nevymizela a karikatura Daricka Robertsona je prostě nezapomenutelná.
 • trudoš
  trudoš admin29.6. 08:44Přeřekadla
  Velmi milá a poučná publikace, také ovšem velmi krátká. Mít o sto stránek víc, vůbec bych se nezlobil a zároveň měl jistotu, že se k ní budu pravidelně vracet. Takhle máte těch necelých třicet stran přečtených cobydup a pak už se jen opakovaně bavíte hravými kombinacemi různých pořekadel. Ty Štěpánka Jislová navíc obohatila krásnými ilustracemi komiksového ražení, takže v okamžiku, kdy už máte přečteno, vrátíte se na začátek a zjistíte, že jednotlivé stránky kromě pořekadel skrývají také kratičké gagy. Pořád je to však záležitost na deset minut, což mi přijde jako obrovská škoda, protože absencí talentu autorka rozhodně netrpí. Uznávám však, že i to málo muselo dát hromadu práce, když jeden vezme v potaz smysluplnost stripů a zároveň logickou návaznost textů. Každopádně právě to překrucování zaběhnutých frází mě na brožurce bavilo nejvíc, je to přesně ten druh humoru, který je mi blízký. Pro někoho nic moc, ale já nikdy neříkal, že jsem, co se zábavy týče, nějak komplikovaný člověk.
 • trudoš
  trudoš admin29.6. 08:44Naruto #06: Sakuřino rozhodnutí
  Tentokrát jsem se maličko nudil, k čemuž přispěl i chaos v postavách. Přestože se celá zápletka točí kolem boje, ty nejzajímavější figury v polovině odpadnou a my čekáme, až se pochlapí jedna z ústředních hrdinek, kterýžto zvrat přijde až na konci a odstartuje tak další kolo akce, na jejíž dokončení si však budeme muset počkat do dalšího dílu. Taky jsem se špatně vypořádal s nástupem Ino, jelikož se mi permanentně pletla se Sakurou, ale uznávám, že to je můj problém. Zkusím se pro příště polepšit.
  Na jednu stranu obdivuji tuhle sérii kvůli její rozsáhlosti (přeci jen dvaasedmdesát knih je už slušný výkon), zároveň však začínám pochybovat o tom, že toho bude využito k nějaké skutečně velkolepé epice. Zatím jsem svědkem pouze dílčích sekvencí, v nichž Masaši Kišimoto vytahuje na světlo boží stále nové varianty bojových technik, které mě ovšem příliš neoslovují, protože jsem se v jejich vnitřních pravidlech už dávno ztratil. A tak pořád čekám, kdy se rozehraje něco opravdu zajímavého.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš29.6. 08:41Conan Barbar #15
  „Dnem i nocí duní v džunglí tamtamy.“ Takto to mám rád – takmer až hororový Conan. Loď s posádkou, Conanom a Belit verzus temná džungľa plná smrteľného nebezpečenstva. Plná obyvateľov zahalených rúškom tajomstva, ktorí ľuďom na počkanie trhajú končatiny. Samotní „krabí ľudia“ (nespoilerujem, príbeh nesie názov Diabolské kraby z útesov, ehm) už nie sú takí dobrí, aké boli očakávania, ale i tak fajn. Druhý diel je takisto vcelku hororový, možno ešte viac, lebo tentokrát atmosféru nesabotujú divne nakreslení záporáci, ale je hustá, plná nevypovedaných otázok a „jedovatej“ rieky tiahnucej sa naprieč (ako inak) temnou džungľou, ktorá pre hrdinov tvorí nezmapované územie. A uprostred toho mesto duchov. Ale naozaj duchov? Číslo okrem dotyčných komiksov obsahuje listáreň a rubriku najslávnejší v histórii Marvel Comics.