• Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš29.4. 14:50Aldebaran (paperback)
  Na jednu stranu jsem se na Aldebaran těšil, na druhou stranu jsem měl spoustu obav, když jsem si to začal procházet a hned na to číst. Jednoznačně je Aldebaran originální, na stranu druhou je to jako na Zemi, akorát jinde a s jinými reáliemi. Když jsem poprvé viděl kresbu, připadal jsem si jako když čtu Klik, přitom to není Manara, ale já tam prostě viděl Klik. Je to přeci jen starší komiks a vyjadřovací prostředky a kresba tomu dost napovídají. Tenhle jediný nedostatek totiž vnímám v komiksu jako dost zásadní a to je, že se to vleče. Nečte se to plynule, je to dost ukecané a tam, kde by to mělo odsýpat, je víc panelů než je zdrávo. Celý svět je opravdu krásný a fantazie Leovi nechybí, nicméně jsme pořád na začátku co se prozkoumávání týče. Časové rozložení na nějakých 5 let není vyloženě na škodu, ale co vlastně víme? Je to ve finále vztahovka v eko-politickém pokusu o převrat. Nechci aby to vyznělo hanlivě, nemá, ale v podstatě to tak vidím. Na jedné straně máme sci-fi jako řemen s plejádou potvor a míst, na straně druhé zase máme běžné životy mladých lidí, kteří se snaží najít své postavení ve světě. Jak to jde vůbec skombinovat? Proč to vůbec kombinovat? A hlavně proč neudělat víc nějakou sci-fi řež? Potenciál to má. To postupné poodkrývání mě vždy velmi navnadilo a pak zase problémy lidí. Kupodivu mi to nevadilo, než by se podle mého komentáře zdálo, ale opravdu se mi to líbilo a dobře četlo. Jsem sám zvědavý, jak s tím budou souviset další příběhy, Betelgeuse, Antares apod., protože se nejedná o přímé pokračování na Aldebaranu (to přijde až později). Kresba sama je něco, co jsem zjistil, že docela můžu i přes počáteční zvednuté obočí. Některé pasáže byly vyloženě lahůdkou.
  Suma sumárum tohle mohu doporučit, ale není to typické počtení. Komiks má v sobě víc vrstev než by se na první pohled zdálo a ne vždy se s nimi pracuje tak, jak by se očekávalo, přitom to jediné co chcete, je postupně odhalovat celý Aldebaran, spojovat si pomyslnou čarou, co a kdo k sobě patří a jaké to má souvislosti.
 • Qvestor
  Qvestor29.4. 13:04Náraz
  Vtipná ptákovina s překvapivě příjemnou kresbou. Humor v Nárazu je maličko pubertální, ale naštěstí není vyloženě trapný nebo stupidní. A je funkční. Cowdry ještě zná míru a netlačí zbytečně na pilu.
  Podle anotace jsem asi měl být šokovaný, no nebyl jsem, místo toho jsem se bavil. A nic jiného ani od komiksů nečekám. Zamrzela mne nedopovězenost Rosiina příběhu, ale s Nárazem jako celkem jsem spokojený. Je to milá kuriozita.
  Ocenil bych pevnou vazbu a lepší papír, takhle je to fakt underground.
 • MindReader
  MindReader29.4. 11:29Zatoulaní psi
  Pěkná prvotinka, která poměrně obnažuje Lemira a ukazuje jak moc neoriginální scenáristou vždycky byl. Jasně, taky si od něj kdykoli rád něco přečtu, ale jinak mi přijde jako ten nejpřeceňovanější bobiks autor dneška. Většina jeho věcí stojí na plonkovym hraní na city tou nejjednodušší formou. Je to taková sračička typu filmů, který skrz emoce cíleně útočí na Oscara :D Ale tak když se to lidem líbí.. :D To, že je Lemire takovým velikánem dneška spíš vypovídá o slabosti konkurentů, než o jeho výjimečnosti.
 • Qvestor
  Qvestor28.4. 23:09Azimut II.
  Byl jsem zvědavý, jestli se ukončení Azimutu vydaří a udrží nastavenou laťku. Musím říct, že jsem ani neočekával, že bych byl zklamán. Bohužel to je zklamání. Nedělá mi problém pobrat co se v příběhu děje, jenže se to všechno děje v příliš velké zkratce, která Azimutu škodí. V knize je pár pamětihodných scén, ale oproti předchozímu svazku je jich málo. Zvlášť čtvrtý sešit na mne působil slabě a ani konec nebyl žádnou bombou. Je to škoda, v Azimutu jsou sympatické postavy, které bych rád poznal blíž, strávil s nimi více času (Manipu, podivové, Pólio, pouštní elementálka...).
  Největší wow ve mě tak vzbuzovala kresba, schopná vyvolat užaslý úsměv. Díky ní lze odpustit mnohé, ale ne vše. Na konci Azimutu mám nezodpovězené otázky a byl bych rád, kdyby byl propracovanější.
  Koupě ale nelituju.

  (Crew klidně mohla Azimut vydat 5 in 1 a nic by se nestalo).
 • Nezbi
  Nezbi mecenáš28.4. 21:35Druuna 3 (paperback)
  Tady ten scénář už fakt dost pokulhává...to že je autor skvělý kreslíř to nezachrání...Druuna 150 stran neví kde je (vy taky nevíte), někam jde (vy nevíte kam), a občas jí někdo prohrábne káču(kdo by ne)...a to se mi u prvního díl fakt i líbil příběh...
 • Lenny
  Lenny mecenáš28.4. 17:54Warhammer 40,000: Marneus Calgar
  W40k vůbec neznám. Komiks funguje i pro úplné nováčky, jen tam pak chybí přidaná hodnota, PROČ to vůbec číst. Marneus Calgar je generický origin drsňáka s naprosto očekávaným twistem (má to být vůbec twist?). Čtení odesjpalo, ale za pár dní z něho nic nezůstane.

  Slabší 3*
 • Fort
  Stejně dobré jako předchozí díly, tady není co vytknout. Mírný šok jsem měl z 13 kapitoly, kterou jakoby někdo zcenzuroval, jinak si nedovedu vysvětlit její délku.
 • hroubek
  hroubek28.4. 17:01Bitevní pole #01
  Tento komiks jsem objevil v knihkupectví za velmi atraktivní cenu, takže jsem ho tam nemohl nechat. A jsem velmi rád za toto rozhodnutí, jelikož jde o dost dobrý válečný komiks, který hlavně není černobílý. Tři příběhy, jenž jsou specifické svou kresbou, vyprávěním a taky pointami, které překvapí. Ennis se s tím nepáře a jeho vyobrazení druhé světové není vůbec pěkné. Až nepříjemně vyobrazuje násilí a další válečná zvěrstva. Nekochá se s tím, jen před tím nezavírá oči. Hodně moc mi sedl Ennisův přístup k příběhům a taky se mi líbil jeho doslov. A teď ke konkrétním příběhům.

  Noční čarodějnice - krásný příběh, který popisuje odvahu ruských ženských pilotek a jejich nasazení do boje. A taky, že ne všichni nacisti byli zvířata. 8,5/10

  Drahý Billy - ze začátku mě nesedla kresba, ale tento příběh má nejzajímavější a taky nejdrsnější začátek. A pak se to pomalinku rozjíždí a i ta milostná linka se mi líbila. Velmi zde funguje vyobrazované násilí od Japonců a hlavně parádní pointa, kterou jsem nečekal. 8/10

  Tankisti - největší problém s tímto příběhem je ten, že přeskakuje od jedné postavy k druhé. Jakmile se na to zvykne je to suprové a napínavé čtení, kterému nechybí i trocha humoru. I zde jsou silné výjevy, ze kterých mrazí v zádech. 8,5/10
 • hroubek
  Epické finále přichází. Nebudu lhát, když řeknu, že mě začátek dost zklamal a fakt mě také nebavil. Nebavilo mě Scottovo chování, jeho snaha dostat se do kalhotek každé holce se kterou kdy něco měl, nebavilo mě chování vedlejších postav. Vše se to začne zlepšovat po návštěvě Kim a jednom souboji. Pak ručičky vah převáží na tu správnou stranu a je z toho to EPICKÉ finále, na které jsem se těšil. Souboje, pointa, sexy Envy, obětování, láska a hlavně dobrá zábava. Na konci jsem se skoro zamiloval do Ramony a také bych s ní utekl do podprostoru. Hodina slávy je dobré finále, jen je škoda toho pomalejšího a trochu otravného začátku.
 • hroubek
  O trochu slabší, než předchozí díl. Hodně mile mě potěšily jisté změny v tempu vyprávění a zapojování vedlejších postav do příběhu. V tomto díle je souboj s dalšími ďábelskými ex přesunut na vedlejší kolej, a vše se točí kolem vztahu Scotta a Ramony, kde se začnou objevovat první větší trhlinky. A o mnoho více prostoru dostala Kim a pracuje se s ní dost dobře. Zbytek vedlejší postav nemá tolik místa a kupodivu mě to vůbec nevadilo. Stále je zábavné a vtipné, přesto i zde se najde nějaké poučení a zajímavý pohled na svět, karmu a na další věci. Už se nemůžu dočkat závěru.
 • hroubek
  Zatím nejlepší díl, co jsem o flákači Scottu Pilgrimovi četl. Tento díl mě sedl, jelikož se děj konečně posouvá dopředu, dostáváme nějaké odpovědi, vrací se starší postavy a celé je to vtipné a krásně vygradované. Funguje romantika, vtipy, akce a samotná kresba je hodně super. O’Malley předvádí perfektní práci a já jsem za to velmi rád. PS: Největší facka čtenářovi přiletí hned na prvních stránkách, které jsou barevné, a krásně dokazují jak moc by byl komiks lepší, kdyby byl barevný.
 • hroubek
  Scott Pilgrim i ve třetím díle válí. Opět mě chvilku trvalo, než jsem se začetl, ale tentokrát mě celkový koncept knihy sedl o trochu lépe. Parádně využité flashbacky, osudové souboje, hlášky a spoustu další věcí. Komiks má velkou oporu v postavě Envy, která je krásně nakreslená a je to zajímavý charakter, se kterým se bude dát dál pracovat. Komiks odsýpá a je to zábavné čtení, a fakt se těším na další díly. PS: Největší zklamání pro mě bylo, že jsem zjistil, že existuje i barevná verze a ta vypadá hodně luxusně. Škoda, že v Česku se jí asi jen tak nedočkáme.
 • hroubek
  Druhý díl mě ze začátku tolik nesedl, asi to bylo tím flashbackem, ale pak se to hodně příjemně rozjelo. Scott je pořád tím troubou, na kterého se z nějakého neznámého důvody lepí všechny krásné ženy. Ramona je skvěla a těším co se o ní dozvím více. A i zbytek postav je dost zábavných a netypický od Kim, Wallace nebo Kudlanku. Je to stále zábavné čtení a pomalinku si zvykám na O’Malleyho humor. Těším se na další díl.
 • hroubek
  Pamatuji si, že poté co jsem viděl film jsem jednu nebo dvě knihy o Scottu Pilgrimovi četl, ale nedotáhl jsem to do konce. Nedávno se mi podařilo sehnat všechny díly, takže Scotta Pilgrima znovu doháním a zas se u něho příjemně bavím. Je to správně oddechové čtení plné skrytého humoru, který neobjeví a nepochopí všichni. I já se místy nechytám o co jde. O’Malley stvořil zajímavý komiks a také zajímavé postavy, které nejsou dokonalé a dělají spoustu chyb a místy jsou to dost sobecké existence. A tohle je docela dost osvěžující číst. A já jsem rád, že jsem si celou sérii pořídil.
 • hroubek
  Něco se téhle knize nedá upřít a to, že dokáže Jokera prodat jako šílence, který rozhodně není hloupý. Oba příběhy nám představují Jokera, jenž způsobuje chaos a vraždí na potkání, přesto to nejdůležitější je nám z počátku skryto a to jsou jeho motivace. Joker je tady vykreslený jako rovnocenný protivník pro Batmana. A navíc jak Brubaker, tak i Moore dokáží jeho činy pořádně vygradovat. Kameňák je dobré čtení a všechny příběhy moc dobře fungují. Jen mi tam k dokonalosti něco chybělo.
 • hroubek
  hroubek28.4. 16:49Ztracené dívky
  Mám rád komiksy od Alana Moorea, jelikož je to génius ve svém oboru a nebojí se jít dál, než ostatní. Na Ztracené dívky jsem se těšil, protože jsem si myslel, že si Moore krásně vyhraje se zobrazením pornosvěta země Oz, Země Nezemě a samozřejmě Říše divů. Což se sice stalo, ale úplně jinak, než jsem si to v hlavě představoval. Představoval jsem si, že obsah přebije formu jakou je komiks zobrazovaný. Jde o to, že jsem předpokládal, že Moore bude sofistikovanější, a bude budova sexuální atmosféru a napětí, a ne že to do nás bude "rvát všemi otvory". Jednotlivé aspekty vyprávění jsou velmi dobré a čtivé. Líbilo se mi jakým způsobem mění Moore a jeho kreslířka Melinda Gebbie styly a tempo vyprávění. Platí to v několika kapitolách, ve kterých jsou zobrazovány výtažky z knih, které zrovna dané postavy čtou. Nebo o kapitole, ve které se přechází z jedné místnosti do druhé, po celém hotelu, a při tom sledujeme co prožívají naše ústřední hrdinky. Nejvíce se mě líbilo s jakou sebeuvědomělostí Moore, dokáže v jedné kapitole podtrhnou celé Ztracené dívky, a to co zobrazují. Je to fikce, která není skutečná. Moore to ví, a každý normální čtenář to ví. A to více, to Moorea baví, a snaží se nás šokovat explicitně zobrazovanou erotikou a sexem, ve kterém se to množí znásilňováním, incestem a nebo až absurdním zobrazováním opravdového milování. Tak, či tak, jsou Ztracené dívky naprosto ojedinělý komiks, který nabízí velký přesah, kritiku a velmi dobré čtení.
 • hroubek
  hroubek28.4. 16:46V jako Vendeta
  Další výborný komiks od geniálního scénáristy Alana Moorea. Moore vytvořil velmi zajímavého hrdinu a zasadil ho do velmi nepříjemného světa, ze kterého by měl Orwell radost. Ta dystopická budoucnost je velmi syrová a nepříjemná a je nám postupně dávkována. Hodně pomáhá, že se dozvíme, jakým způsobem tento svět funguje a jak moc je to ošklivé místo. Komiksu vévodí perfektní depresivní kresba od Davida Lloyda, která umocňuje pocity, jenž komiks v nás vyvolává. Četl jsem komiks asi dvakrát, a těším se až si to zas někdy zopakuji, jelikož jde o skvělý komiks.
 • hroubek
  hroubek28.4. 16:24Z pekla (2. vydání)
  Jeden z nejgeniálnějších komiksů jaký jsem, kdy četl. Vynikající propracovaný scénář Alana Moore, brilantní kresba Eddieho Campbella a samozřejmě perfektní příběh, ze kterého mrazí v zádech. Ne kvůli tomu, co se zde zobrazuje, to je samozřejmě příšerné, ale hlavně kvůli tomu jako moc je to detailní a podrobný. Díky dodatků se budeme moc na vlastní oči přesvědčit jaké úsilí stálo za vznikem tohoto geniálního díla. Moore tímto dílem dokazuje dvě zásadní věci. První je, že komiksy nejsou jen omalovánky pro děti. Druhá věc je ta, že s dobrým příběhem se komiksové médium může kvalitou rovnat knize, ba jí několikrát kvalitativně převýšit. Což, se Mooreovi s Campbell podařilo, a vytvořili velký milník v komiksové historii.
 • hroubek
  Mangu jsem ještě nikdy nečetl, takže to pro mě byla nová zkušenost, ale pochybuji, že bych si pro začátek mohl vybrat lepší komiks, než je All You Need Is Kill. Z komiksu jsem hodně nadšený a dost velkou zásluhu na tom má i film Na hraně zítřka, který je boží. Co se týče samotného komiksu, tak ten se čte suprově. Kresba je parádní a nejednou překvapí velmi propracovanými detaily. Zvláště dvojstránky z bitvy jsou pastva pro oči. A i po příběhové stránce to stojí za to, i když jsem čekal že se to bude více podobat filmu, a větší část děje se bude točit kolem Keidžiho a Rity a jejich setkání a následný výcvik proběhne dříve. I tak mě komiks fakt moc bavil a dost mě mrzelo, že nemá o dalších sto stránek navíc. Doporučuji všem fanouškům filmu.
 • hroubek
  hroubek28.4. 16:15Batman: Rok jedna
  Velmi dobrý komiks. Rok jedna byl ve své době přelomový komiks. Pro dnešního čtenáře bohužel dost zestárl. Komiks má celkem originálně pojaté vyprávění, které se zbytečně nezdržuje detaily a pádí kupředu. Miller prostě počítá, že tak nějak víme, kdo je Batman a kdo je Jim Gordon, a snaží se nám převyprávět jejich začátky. A ono je to dobré a zábavné čtení. Nicméně mnohdy jsem si říkal, že je to až moc prosté, a mohlo se jí více do hloubky. Některé věci se vyřeší jen, tak mimochodem, aby se neřeklo, objeví se důležité postavy (Dent, Catwomant) atd. Chápu, že to byl účel, to samé platí i v tom, že má komiks dva hlavní hrdiny - Gordona a Waynea. Z mé strany se jedná o dobrý a zajímavý komiks, který by si každý fanda Batmana měl přečíst.
 • Palebras
  Hřbitovní směna u nás již vyšla v rámci new 52 a jednalo se o několik příběhů, které vyplňovaly jisté mezery napříč několika sériemi a pokud si dobře pamatuji, tak se celkem odkazovalo i na série, které u nás nevyšly, takže celkem chyběl onen kontext a čtení se vytrácelo lehce do ztracena. Hřbitovní směna, která vyšla teď, v rámci série Legenda o Batmanovi je chudší o několik sešitů a to konkrétně o příběh Světlé včerejšky, který předchází událostem v Batman: Rok nula, následně kratší příběh Zítřek a také Gotham věčný, který má pokračování v Batman Eternal. Celkově se mi zdálo, že vynechání těchto příběhů, patrně až na Světlé včerejšky nijak výrazně nevadilo a celkově mi ono složení přišlo daleko stravitelnější. Je potřeba k příběhům přistupovat způsobem, že se nejedná o knihu, která by obstála sama o sobě, ale jedná se o výplň řady Scotta Snydera, která doplňovala celý jeho run. Příběhy, však nebyly vůbec špatné, dostali jsme se do Arkhamu, došlo i na střetnutí s Clayfacem, spolupráci se Supermanem či divokou bitku s roztomilými pejsky, nadopovanými dobrůtkou zvanou Venom. Po vynikající předchozí knize Oběť, tedy přišlo odlehčení v podobě několika příběhů, které však nejsou vůbec k zahození a předchozím dílům nedělají ostudu.
 • louza
  Ukončení příběhu pátrání hlavního hrdiny po historii jednoho starého zbohatlického rodu. Několik neočekávaných zvratů, které nejde očekávat. Jinak ale vcelku příjemné a uspokojivé civilní vyvrcholení. Pokud jen chcete vědět o čem to je, je komiks asi lepší varianta než se pouštět do mnohasetstránkové knihy, nebo riskovat různě kvalitní filmová zpracování. Vertigo to pojalo produkčně krásně a jejich kniha dobře funguje.
 • louza
  Celkem příjemná severská kriminálka v níž se novinář pouští do vyšetřování dávné neobjasněné vraždy, aby odkryl děsivá, desítky let stará, tajemství. Pointa je uhádnutelná na první dobrou a některé dílčí informace chybí, takže souvislosti čtenář nemá moc šanci prohlédnout, což je ne úplně optimální kombinace. Ale ve finále je to zajímavě napsané, fajn nakreslené a dobře se to čte.
 • Ivan Kucera
  Dr. Strange na gynde pardon na Grynde. Po rune od Aarona a Catesa bolo otázne, či čáryfukove univerzum nie je vyčerpané. Má vôbec slávny mág ešte čo ponúknuť svojim fanúšikom? Ľudia v Marvele si také „hlúpe“ otázky nekládli a nový run (tentokrát od Marka Waida) uviedli na trh ešte v rovnakom roku, ako končil Aaronov/Catesov (t.j. 2018). Strange sa tentoraz dostáva do vesmíru. To je svieže. Aby našiel mágiu, ktorá už na Zemi nie je resp. je vyčerpaná. To už, pravda, svieže nie je, pretože o to isté šlo aj v predchádzajúcej sérii. Napriek istému sklamaniu z „kopírovania“ si to 4* ako-tak zaslúži. Strange je stále skvelá postava a v hlbinách vesmíru, musiac sa pozviechať a spoľahnúť plus-mínus iba sám na seba, získava jeho charakter nezlomenejšieho ducha. Už mi to síce nepripadalo až také hravé, ako Aaronov run, ale koncový zvrat slušne navnadil. Viac v mojej recenzii: https://www.fandom.sk/clanok/recenzia-doctor-strange-nejvyssi-carodej-1-napric-vesmirem
 • faster86
  pro fanousky seriálu asi ok, je to ukecany a je tu asi milion postav a milion mist, takze pri reseni politiky sem netusil vubec ktera packa... ale kdyz tohle pominu tak to neni zle
 • Alfi
  Alfi27.4. 23:16Batman: Dvojník
  Veľmi zaujímavý uzavretý komiksový počin. Ako môžu ľudia vedieť, že človek v maske Batmana zabíjajúci zločincov nie je Batman? Mám trochu problém so základnou premisou, lebo si myslím, že v reáli to, čo vygenerovalo existenciu druhého Batmana je nezmysel, ale tak čo už. Samotný nápad je super, nesmiete moc rozmýšlať nad detailami. Plusom aj mínusom je temná, aj keď často neprehľadná kresba.
 • Norri
  Norri mecenáš27.4. 22:23Návrat Krále Šumavy #01: Na čáře
  Život píše šílené příběhy. A nikdy je nepřestane psát, protože vždycky se najde dost magorů, kteří budou dělat jiným ze života peklo. Příběh Krále Šumavy jsem neznal, měl jsem o něm jen povrchní povědomí, a tak byl děj této knihy pro mě nový, napínavý a poučný. Škoda jen určité zkratkovitosti scénáře v některých pasážích, kdy to vypadá, že bylo několik stránek vypuštěno a čtenář se horko těžko orientuje. Knihu jsem koupil od Karla Osohy kvůli jeho kresbě a právě ke kresbě bude směřovat moje druhá výtka. Osoha rozhodně umí kreslit a jeho postavy vypadají velmi skutečně a emoce v jejich obličejích jsou jasně čitelné. Měl jsem ale velký problém rozeznat kdo je kdo. Šlo by to podle vlasů, ale neustále se tam nosí policejní čepice, klobouky a jiné pokrývky hlavy a já jsem často jenom odhadoval kdo je kdo. Jinak má kresba parádní atmosféru a kreslená příroda i rozpadlé baráky v pohraničí vypadají reálně. Do dalších dílů rozhodně půjdu.
 • adevr
  adevr27.4. 20:19Cromwell Stone
  Prostě... ani nevím příliš o čem to bylo, ale kouká se na to moc hezky.
 • MindReader
  MindReader27.4. 20:06Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
  Naprostá pecka. Nechápu, že už to tu dávno nevyšlo.
 • louza
  Třetí knihu hrobaře bych asi nutně nepotřeboval. Na druhou stranu se jí nějak nedaří mě aktivně urazit, takže se musím spokojit s pasivní principální zapšklostí. Westerny v evropské fazóně většinou dopadají docela dobře a tenhle není výjimkou. Příběhově je kniha dobře vystavěná a krásně nakreslená. Konflikt hlavního hrdiny s bývalým oportunistickým parťákem, který se ho snaží lanařit na svojí stranu příjemně nečernobílý. Hlavní linka s prohnilým přístupem místních milionářů k původnímu obyvatelstvu, který není tak úplně sdílený všemi pokoleními, je taktéž docela originální. Takže vlastně docela dobrá kniha. Nebýt to xtý díl v sérii, což mě v rámci modré krwe dráždí, protože tam zabírá xtý díl nté série plus mínus toho samého místo dalším perspektivním titulům, dal bych asi i víc. Polehčující okolností budiž, že se zkracuje perioda vydávání, což je samozřejmě super.
 • brkowycz
  A hele, tak ještě nejsem zapšklé individuum ve středním věku, které přestali komiksy, coby médium, bavit. Po záplavě průměrnosti a nudy jsem konečně narazil na něco opravdu dobrého. Vtipná, dobrodružná a originální fantasy s existenciálním přesahem. Netradiční hlavní hrdina s velkým posláním. Postavy se chovají konzistentně, autor nemá potřebu myšlenky hlubšího přesahu ukrývat do těžko rozluštitelných náznaků a alegorií, doprovázených divokou psychadelickou kresbou (kašl - McKean - kašl), všechno je komunikováno pěkně napřímo, srozumitelně a dílo ve mě přesto zanechalo pěknou ozvěnu. Je tam dost odhalených prsou, aby to příjemně eroticky šimralo, ale méně, než aby se dalo považovat za obscéní. Kresba nádherná.
  Sympatické zamyšlení nad Bohem a světem, které nemá potřebu pobuřovat věřící lidi nebo se stát pro svou naivitu posměšným dílem pro ateisty. Stokrát lepší reflexe zjevných kontrastů Nového a Starého zákona, než filmy jako Poslední pokušení Ježíše Krista nebo Zbrusu nový zákon. Konec vynikající. Tleskám a po dlouhé době dávám opravdových pět hvězdiček, skutečné mistrovské dílo. Řadím někam vedle Sandmana, Z Pekla, V jako Vendeta, Kůstka a dalších "povinných četeb".
 • VanTom
  O nadpřirozená tajemství Lovecraftu a tajemných klíčů se zatím jen otřeme, ta budou stěžejní do budoucna. První kniha hlavně bravurně seznamuje s (ne?)normální rodinou, která si prošla traumatizující tragédií a přestěhovala se do (staro)nového sídla/města. A jako taková je rozepsána (a rozkreslena) tak jistou rukou, zkušeně a napínavě, že by fungovala i sama o sobě.
 • VanTom
  Z hlediska představení postavy jde o povedenou knihu, nicméně stěžejní příběhová minisérie (nemluvě o historických prvních výskytech) se kresbou i scénářem řadí do hlubokého průměru. Hawkeyeho navíc prezentuje jako sice hláškujícího, avšak nepříliš sebevědomého ani schopného hrdinu, který se pořád snaží něco někomu dokazovat, ale moc se mu to nedaří. Nemít k ruce podpůrnou (povolnou) Mockingbird, tak by se moc daleko nedostal. V některých momentech vetché zápletky či u směšných záporáků (žonglující Oddball) jsem si dokonce nebyl jistý, zda už autor vědomě neparoduje (viz Crossfireova sáhodlouhá vysvětlovačka jeho dementního plánu v posledním sešitě: „O tom víc za chvíli. Nejdříve, jak je obvyklé pro ty, kdo drží všechny trumfy, vám prozradím víc, než potřebujete vědět o mně a o mém podnikání.“).
 • VanTom
  VanTom27.4. 10:10XIII #01: Ztráta paměti
  "Agent bez minulosti" pátrá po tom, kdo je, co dělal a proč po něm všichni jdou. Jednoduchý, lehce klopýtající (a povědomý) scénář se sotva rozjede, přinese jedno šokující odhalení (kterému se mi nějak nechce věřit) a je konec… kapitoly. Evropsky propracovaná, realistická kresba se pak drží podobně při zemi.
 • VanTom
  VanTom27.4. 10:08Útok titánů #28
  Hodně událostí, plánů a záměrů z posledních let se zásadně vyjasňuje (přičemž strany se morálně snad ještě víc zatemňují), jak na Paradisu dochází k násilnému převratu. Akci zastupuje jenom krátký, avšak strhující souboj Zekeho s přímo ďábelským Levim.
 • VanTom
  VanTom27.4. 10:05Útok titánů #27
  Politika, politika, politika. Tedy namísto akce / titánů ohlédnutí za horečnatým vývojem předešlých 3 roků na ostrově Paradis – od radosti z vítězství přes pocit ohrožení až k sílícím imperialistickým tendencím (nacionalismu – tzn. preventivním úderům, "čistkám", přípravám na celosvětovou válku, řinčením zbraněmi hromadného ničení) – který některé hrdiny radikalizuje, jinými více či méně smýká. Až mě určité paralely se současnou realitou vyděsily.
 • SkillJam
  Moc příjemné překvapení. Zkusil jsem po tolika kladných recenzích a opravdu je to moc fajn "feel-good" komiks. Roztomilé, někdy trochu dětské, ale rozhodně ne hloupé. Nezalekněte se loga Crew Kids, tohle si užije i dospělý člověk. Navíc s každou další kapitolou se svět rozrůstá a prohlubuje a začíná to nabírat i trochu na vážnosti.
 • Dinik
  Na ten styl kresby jsem si trochu zvykal ale postupně se mi začal i celkem líbit. Jde vidět jak se postupně s každou stránkou Petr Šredl zlepšuje. Rád bych viděl klidně i pokračování a hlavně Hor-tidy!!!
 • louza
  Špička. Je to k neuvěření, ale druhá kniha jižanů je ještě větší krasojízda, než ta první. Ingredience jsou sice stejné, ale způsob s jakým autor pracuje s odkazem první knihy a jak dokonale převrací její význam na hlavu je fascinující. V málo které knize budete tak dobře chápat zlo a všechny motivace které k němu vedou. Na téhle metě se plně odhaluje myšlenka bastardů, že život není černobílý a málo co je tak složité, jako situace jednoduchých lidí na okraji společnosti. Bravo. Výjimečný příběh jehož dokonalosti se možná vyrovnají některé knihy Skalpů, ale nic před touto a už vůbec ne po této knize v sérii Parchantů.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš25.4. 21:06Pečeme s Kafkou
  Jakožto literárně vědního nerda mě tyhle stripy zasáhly přesně tam, kam měly, a velice hlasitě mě rozesmívaly. Gaulda znám z internetu, ale jsem rád, že ho můžu mít i v knihovně (jako přečtenou knihu).
 • J1602
  J160225.4. 20:55Aldebaran (pevná vazba)
  Jak píše Moebius, nesci-fózně vypadající sci-fi, kterému je těžké nepodlehnout. Kdo se netěší na vydání dalších dílů? :-)
 • hroubek
  Minutemani - Tuto část napsal a nakreslil výborný scénárista a kreslíř Darwyn Cooke. Cooke dělá osobitou kresbu, která nejlépe sedí na "retro příběhy". Z mého pohledu se tato část hodně povedla. Cooke nenuceným způsobem odkazuje na klasické komiksy ze zlatého věku (druhá světová válka, počátky superhrdinů) a zároveň vypráví hodně moderně s odkazem na původní Strážce (rámování panelů, přeskakování mezi hrdiny, vyprávění ve vyprávění atd.). Tento příběh je hodně pěkně a zajímavě napsaný, vůbec nevadí, že je tam dost dialogů, protože Cooke je skvělý vypravěč. Osobně jsem rád, že mě příběh několikrát překvapil, a ke všemu má dobrou pointu. 8/10

  Hedvábný přízrak - Druhá část se věnuje hrdince, která si říká Hedvábný přízrak, a tomto příběhu se dozvíme, jak Laurel převzala štafetu po své matce. Na scénáři dělal opět Darwyn Cooke, ale tenkrát na něm nedělal sám. S velkou mírou se na něm podílela Amanda Conner, která se postarala i samotnou kresbu. Po příběhové stránce mě komiks bavil. Má super uvolněnou atmosféru (odehrává se v 60. letech v San Franciscu), stylovou a krásně udělanou kresbu, která v rozložení panelů opět skládá poctu původnímu dílu a v neposlední řadě dobře napsané charaktery. Cooke a Conner nám parádně představí dospívání Laurel a krásně navazují na to, co s tou postavou udělal sám Alan Moore. Mohlo by se jít více do hloubky, nicméně já jsem ve výsledku hodně spokojený. 7,5/10

  Samotný komiks obsahu spoustu nádherný obálek, náčrty stránek a medailonky autorů. Z mé strany se jedná o velmi povedený komiks.
 • Liborius
  Liborius25.4. 13:21Krize identity
  Krize identity je netradiční a jiný komiks, který neřeší konflikt galaktických rozměrů, naopak se zaměřuje na emoce a niterné pocity jinak uzavřených a zádumčivých hrdinů. Scénárista Brad Meltzer tak bere čtenáře na exkurzi do duší superlidí, kteří najednou nevypadají tak nezranitelně a mocně. A dělá to velice citlivě a zároveň rozehrává příběh, který má spád a napětí, čímž připravil čtenáři jízdu na takové horské dráze, že po jejím absolvování se člověk bude muset párkrát zhluboka nadechnout a tenhle prožitek pořádně vstřebat. 9,5/10 Více na https://nerdopolis.cz/2022/04/25/recenze-krize-identity-brad-meltzer/
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš24.4. 23:59Rychlé šípy 33...
  Dlouho se mi nestalo, abych mel vylozene problem neco hodnotit. Samotny pocin je hoden vsech hvezd, i tech, ktere nejsou v nabidce. Publicistika v knize je neco, co beru jako osobni vhled, nebo vklad do RŠ, ale kdyby to jako slo bez toho, tak klidne a radeji vic pribehu. Nicmene a to je vlastne ten "problem" to vse tvori jeden celek. Je naprosto evidentni, ze to je neci si splneny sen. Vylozene je to prace nadsence a fanouska RŠ ultras. Zaroven to na me pusobi jaksi nekompaktne. Proste mam svuj obsah a dam ho tam stuj co stuj. Jenze co tam zase dat? Kdyz ma nekdo rad RŠ, da tam vse souvisejici.
  Prejdeme ke komiksu. Bohuzel, a fakt bohuzel, me mrzi, ze me to nevystrelilo. Ne, neni to vekem. Z puvodnich jsem porad vyrizeny. Problem je jinde. Scenare, tam je problem. Podle me Dubsky delal vyhradne fan service, nechal se moc unest a chtel se jako by predvest, jak to zvlada, ale spis to mel udelat daleko civilneji a odlehceneji. Proste kluci zazivaji- neco. Takhle to byl tribut, nostalgie a ve finale mi vzdy prislo, ze panely nestaci na vypraveni jednostrankoveho pribehu, jako by chtel dat vic, ale panely dosly, s tim ale Foglar problem nemel. Umel to vygradovat a vypointovat behem jedne strany. Muj dojem je, ze tohle je jakysi start a predpokladam, ze dalsi dily budou nasledovat. Pak to snad Dubskemu sedne a bude to sviznejsi, a opravdu to bude pusobit jako z te doby, kdy tvoril Foglar. Par prikladu, prvni strany byly na bazi, ze vsichni znaji RŠ a vzdy je nekdo porad opevuje, ale bohuzel to vzdy pusobilo dojmem, ze autor to chce ukazat, a tudiz ty postavy tak nabozne kolem RŠ takhle reaguji a cvrlikaji. Chybi mi tam ta povestna foglarovska skromnost. Pak Cervenackova capka dole je vylozene nepochopeni latky, proste ustrel, ze to bez Foglara jde udelat a tak to udelame. Nebo tam bylo pokracovani s Cervenackem kamelotem a na te strance se neobjevili vubec RŠ, coz si nevybavuji, ze by kdy bylo, i kdyby meli byt na poslednim panelu, byli tam. Nepocitam zacatky a Pisklouna s Tloustikem. Zkratka jsem se nedokazal napojit na tu vlnu, chybel ten vibe. Pribehy a jejich pozadi proste pusobily nezaujatym dojmem, takovym odosobnenym. Na druhou stranu, se to aspon dobre cetlo a je tam videt znamka soucasne komiksove tvorby, resp. zpusob prace s mediem tak, jak to dnesni ctenar cte. Z hlediska kresby je to spis retro nebo nekde mezi. Jenze to k RŠ pasuje a Zeman mi neskutecne sedl. Opravdu je videt ta mravenci prace za tim vsim. Zeman to pochopil, jak to ma delat, ale jeste to nema pevne v ruce, nema ten svih, ktery i sam Fischer ziskal az po nejake dobe. Pokud budou dalsi, jako ze budou, co, musi!, tak si to sedne a bude to pak jen krasna souhra. U Zemana se nebojim, u Dubskeho trochu jo. Mozna by mel byt min nadseny a vic komiksovy, nebo vice osobitym tvurcem. Nebat se toho to udelat po svem aniz dehonestovat odkaz Foglara.
  Kdo ma rad RŠ by si timhle pocinem mel projit, uz jen pro ten pocit, ale hlavne aby se to nerozplizlo v neco, co je hala bala a pel mel jako nova dobrodruzstvi. At to ma nejakou stabni kulturu jako novi Asterixove, kdyz uz nic. Takovym zpusobem si dovedu predstavit RŠ, ze jedou dal. Takove ty pokusy a zkousky jsou vylozene zbytecne. Tady se nehraje na to, jak umite kreslit, ale jak umite RŠ a opravdu smekam pred Zemanem.
 • sedw
  První 3 čísla jedno velké wow. Parádní epické vyvrcholení předchozího komornějšího dílu s kresbou, které nemám co vytknout. Vše bylo prokreslené do nejmenšího detailu. Speciální příběh ale snižuje hodnocení tohoto dílu, děj nebyl špatný, ale kresba byla opravdu děs a celkově mě tato odbočka vytrhla z výborného hlavního děje.
 • sedw
  Příběhově super pokračování předchozího dílu, které se v podstatě celé odehrává pod vodní hladinou. Jediné, co mi trochu nesedla, byla kresba. Přišlo mi, že Šejič začal první sešit naprosto parádně, ale v posledních číslech už kresba působila poměrně odfláknutě, jako by nestíhal. Takže mírný palec dolů za kresbu, jinak paráda.
 • Norri
  Norri mecenáš24.4. 22:56Čajovna u malajského medvěda
  K Davidu Rubínovi jsem si hledal cestu poměrně dlouho a složitě. Teď už vím proč. Měl jsem začít jeho Čajovnou. Ač je to komiks černobílý, přičemž Rubín je známý sytými barvami, tak to má jeho typickou kresbu. A právě v této knize velmi snadno objevíte její krásu. Ale tahle kniha není to jenom o kresbě. Právě naopak, je hlavně o příbězích a emocích. Tam kde Lemire postupně buduje celý svět a celou jeho atmosféru, aby vás tím vším ve výsledku zavalil, tam Rubín bez skrupulí útočí rovnou na solar a vymáčkne z vás slzu už na desáté stránce. Ano, ty příběhy jsou docela naivní, ale na konci každé krátké povídky zamáčknete slzu a s chutí se pustíte do další. Na konci knihy jsem měl chuť se zvednout, obléci se a vyrazit za Sigfridem do jeho čajovny na nějaký dobrý čaj a kávový likér.
 • P.G.
  Paráda, prostě paráda. Dala jsem Aldebaran na jeden zátah, jinak to prostě nešlo. Poctivé klasické scífko s prima zápletkou, side-story á la BH 90210, zlobícími ale vlastně neškodnými padouchy a samozřejmě happy endem! A k tomu výborná kresba a živé barvičky! Co víc si přát? No přece další alba od Lea! Doufám, že se tu Aldebaran chytne a CREW bude s Leoversem pokračovat.
 • Nezbi
  Nezbi mecenáš24.4. 20:58Druuna 2 (paperback)
  Po výtvarné stránce fantastický, ale tááák ukecaný. Textu je tam fakt zbytečně moc - tak v ¼ jsem se přistihl, že mě vůbec nezajímá co postavy melou. Ale je jasný co v tomhle komiksu vyčnívá – je to Druuna s tou její dokonalou prdýlkou (obrázek: Dicaprio z Vlka z Wall street jak se kouše do zápěstí.jpg)
 • faster86
  pro fanousky seriálu asi ok, je to ukecany a je tu asi milion postav a milion mist, takze pri reseni politiky sem netusil vubec ktera packa... ale kdyz tohle pominu tak to neni zle