• louza
  Motivací ke koupi knihy je rozhodně legendární a nedostižný Darwyn Cooke jehož jeden sešit ze špičkové série Tangled Web se Slottovým Zápalem pro věc definitivně na celé čáře ... prohrál ???! No co je todle za bordel? Dnes už bohužel neživoucí legenda pokořená sice zdatným, ale prostým marvelovským nádeníkem. Přitom Cookeův one shot rozhodně není špatný, jenže Slott prostě kraluje. Jeho humorné zpracování některých klíčových a některý absolutně neklíčových a super dementních okamžiků (spider mobile) spideyho kariéry prostě bere dech. Nadhled a sranda přitom neblokují prvotní záměr v podobě citlivého mapování vztahu Petra a Johnyho. Sice je občas trochu problém rozlišit, kdy se Slott baví a kdy je čtenář nechtěně baven tím jak hluboko do minulosti se autor odvážil sáhnout, ale to nic nemění na faktu, že jde o jedno z mála povedených sympaticky (ne)citlivých zpracování retra a to včetně výborné moderně retroidní Templetonovy kresby, která vypadá jednoduše perfektně. Ani tolik nebolí, že editoři nezahrnuli druhý Cookeův jednorázový sešit z TW. Pokud ho příště přilepí k něčemu tak dobrému, jako je Zápal, beru všemi deseti.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.7. 15:22Vynález zkázy
  Solidní adaptace románů, neurazí ale nijak zvlášť nenadchne. Film od Zemana je jaksi respektován, ale to je možná to co mi na tom i vadilo. Příště být více originální. Navíc má celá adaptace málo prostoru, takže na nějakých 64 stranách to nikdy nemůže pořádně vyniknout. Za mě prostě čistý a solidní průměr.
 • Darth Raelchi
  WTF? Kresba ok, ale to je asi tak všechno. Celý ten smysl toho všeho byl díky posledním dvěma albům naprosto ubit a ušlapán a je to nakonec změť střídajících se lokalit. Kecy střídají kecy a je to opravdu jen relativně mile filozofující dílko, které už ale nemá takovou údernost jako dřívější Jodo věci. Prostě se Jodo vyčerpal a jen to tak pobublává. Čekal jsem větší propojenost a komplexnost, ale to se bohužel nestalo. Přitom nápady ok a pár momentů se mi i líbilo - návštěva z jiné planety - proč ne, ale ta rozehra, bože můj... Takhle fakt ne.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš19.7. 15:16U283
  Bohužel nemohu napsat nic kladného. Komiks mě absolutně nebavil, blbě se mi četl, kresba ála staré freewarové adventury, byla nepřehledný děs, bubliny rozšafné a ukecané, naprosto nezáživný komiks a tuctová dějová linka, klišé střídá klišé a absolutně nechápu, co tím chtěl pan Bakula říct. Proč tohle a takhle? Snad to bude příště lepší, protože potenciál tam je.
 • burzum
  burzum mecenáš18.7. 19:49Smrtihlav #06
  Prečítal som ďalšie tri čísla a je to slušná kriminálka so superhrdinskou tématikou z prostredia Prahy.Určite odporúčam prečítať.Za mňa veľmi dobrá sešitovka.
 • MEGA
  Připojuji se k většině. Tohle mě opravdu nebavilo. Četl jsem to po Válce Říší, takže jsem měl plný kontext, ale to této knize moc nepomohlo. Celé je to strašně nesoustředěné. Je x postav a x příběhových linek a mě většina z nich vůbec nezajímá, protože nedostávají dost prostoru. Oceňuji náhled do Hulkovy hlavy, ale třeba takový sešit s Gorilla-manem mě vůbec nebavil a stejně tak zbytek knihy. Trochu to zachraňuje kresba, která je (až na sešit 21) fajn
 • tom173
  No nevím. Spíše bych se přiklonil k těm rozpačitým názorům na databázi. Jodo tady ani zdaleka nesplňuje svůj standard. Děj je zrychlený a postavy bohužel působí až parodicky. Je tu sice pár dobrých nápadů. ale poprvé mi Jodovy postavy byly tak nějak jedno a moc se mi nechtělo číst. Fructusova kresba/malba je fajn a k vidění je opět pár velkolepých vesmírných výjevů, jak už je u Jodorowského knih zvykem. Celkově docela průměr i když mě to mrzí. Srovnání s Metabarony, nebo Incalem to nesnese ani náhodou.
 • Fry
  Fry admin18.7. 09:36Naruto #46: Naruto je zpět!!
  Naruto #46: Naruto je zpět!! - Painův útok na vesnici pokračuje a je až s podivem, že se mu prakticky nikdo nedokáže rovnat. Útok si tak vedle materiálních škod vybírá i ztráty na životech a vše směřuje k nevyhnutelnému - tj. souboji Naruta s Painem. Tady každý následující tah může znamenat prohru jedné, nebo druhé strany. Nemyslím si, že tento story arc ještě něco překoná ... Za mě 4*!
 • Skot
  Skot mecenáš18.7. 09:10Hubert
  Nadprůměrný komiks , minimum slov, spíše scénář k filmu. Vynikající kresba, škoda jen , že není delší a o Hubertovi nám neřekne ještě víc. Pocitová záležitost.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš18.7. 08:07Super Tom a Jerry #01
  4* za nostalgiu, keďže mi Toma a Jerryho rodičia kupovali a pre vtedy deväťročného chalana to bolo splnenie komiksového sna.
 • Spike
  Spike18.7. 02:42Neonomicon
  Alana Moorea zbožňuji. Spolu s Gaimanem a Millerem patří do mé pomyslné "velké trojky" komiksových autorů. Ale jako každý z nich, i Moore má své slabší chvilky a toto je bohužel jedna z nich. Ale to co je Moore ve slabší chvilce je pořád vysoko nad 'běžným' průměrem, jen jsem prostě čekal víc.

  Lovecrafta mám načteného komplet, dokážu tedy ocenit veškeré reference i způsob jakým Moore pracuje s jeho světem. Přijde mi to pro Lovecraftovy fanoušky rozhodně přínosnější než všechny ty komiksové adaptace jeho povídek, které stejně nedokážou docílit stejného účinku jako originál. Moore s Lovecraftem pracuje po svém, přináší svůj vlastní pohled a je to tedy něco nového, ne jen nakreslené příběhy které dávno známe. Z tohoto pohledu palec nahoru, konečně smysluplné převedení Lovecrafta do komiksového média.
  Když se ale oprostím od svého fandovství obou pánů, nic moc dalšího ten komiks vlastně nepřináší. Přijde mi hrozná škoda že čím je Moore starší, tím méně přichází s originálními příběhy a své komiksy opírá o jiná díla (Liga výjimečných ještě celkem jde číst sama o sobě, ale Ztracené dívky, Neonomicon či Providence už bez znalosti kontextu a děl ze kterých vychází pochopíme a užijeme si je jen těžko). Říkám, Lovecrafta znám a cením, ale podívám li se na Neonomicon nezaujatě, najdu tam něco navíc, nějakou nadstavbu, šokující pointu, myšlenku, postavy na které bych dlouho nezapomněl? Bohužel ne. Úvodní Vnitroblok je zdařilá krimi jednohubka, atmosférická, mysteriózní, drsná. Samotný Neonomicon jede na podobné vlně, celkem fajn postavy, vyšetřování, spousta odkazů na Lovecrafta, pak přijde brutalita, sex, násilí (z čehož většina mi přišla dost samoúčelná a příběhu to nic moc nepřidalo) a pak rozřešení a konec. Čte se to svižně, rychle a baví to, zvlášť když člověk Lovecrafta a vše kolem něj zná. Ale nic navíc tu prostě není. Ten pocit který mám vždy když dočtu nějakého Moorea, tedy že minimálně několik dalších dní o tom příběhu musím přemýšlet, se nedostavil. Ono totiž není moc o čem. Ono tomu jinak není moc co vytknout, ve svém žánru a své cílové skupině příběh funguje, ale já prostě čekal něco komplexnějšího, složitějšího, myšlenkově bohatšího. A dočkal jsem se lehce nadprůměrné kriminálky která zdařile vzdává poctu Lovecraftovu dílu a bez jehož znalosti je vlastně zbytečná, protože zmizí ten velký obraz do kterého se pak souvislosti skládají a které pochopitelně dojdou jen znalcům. V obecném kontextu tento komiks platí za nadstandard, na seznamu Mooreových děl mám ale Neonomicon až někde vespod.

  Kresba Jacena Burrowse se ke komiksu dobře hodí. Je jednoduchá, přehledná, nestrhává na sebe pozornost od příběhu, ale když na to přijde, dokáže podat výjevy na které jsem koukal několik minut než jsem se řádně pokochal. Přidává tomu i velký formát, díky čemuž si kresbu můžeme vychutnat jak se patří. Zpracování Arga tentokrát bez viditelných chyb. Pevná vazba, dobrý papír, bubliny nikde co vím nechybí, záložka... Snad jen na obálku bych dal lesklý potah, ale to je detail. Zpracování prostě hezké a v knihovně ostudu neudělá.

  Možná se komentář jeví až moc kriticky, ale tak to není. Jen si mě Moore moc rozmlsal, a po všech těch svých geniálních dílech mi něco co je "jen" dobré k nadšení nestačí. Kvůli své lásce k Lovecraftovi hodnocení lehce zvednu ať to dá ty ****, ale je to jen tak tak, Alane... Snad mě u Providence přesvědčíš lépe. 7/10
 • Fry
  Fry admin17.7. 14:10Dívka jménem Patience
  Dívka jménem Patience - 'Nakonec mě přestane bavit, jak se bavíme furt o hovnu a nadhodím nějakej přiblblej vtípek o stroji času.' Tak tak nějak by se dal popsat příběh opravdové lásky, kterou nezastaví ani smrt. Clowes je v podstatě mistrem monologu, vše co je důležité dává smysl a to nepodstatné dotváří metafyzično a cestování v čase. Více takových knih Trystero (!), pls ... Za mě 5*!
 • choze
  Poté, co Dorison dodal kvalitní pirátskou žánrovku (Dlouhý John Silver) servíruje i kvalitní westernovou zábavu. Má to ikonického hrdinu s vtipným supím sidekickem, správně za vlasy přitaženou zápletku, fajn dialogy, dostatek akce a rozhodně neškodí, že je to vlastně road movie, která pěkně těží z westernových kulis. A kresba je skvělá. K dokonalosti tomu chybí snad jen výraznější záporák, každopádně automaticky kupuju druhý svazek.
 • choze
  Průměrně zábavný Lobo. Intriky v příběhu vám sice budou upřímně putna, ale jinak scénář snaživě kupí zábavné motivy - galaktické gladiátorské zápasy spojuje s Hrami bez hranic/Takeshiho hradem a vědomostní soutěží, takže fóry se těží nejen z brutality, hlášek a bizarních účastníků, ale i z pastí, soutěžních otázek a cen, o které se hraje (bazuka zdobená diamanty). A kdyby to nestačilo, je ke gladiátorské aréně přilepen park sebevrahů, kde lze barvitě zprovodit ze světa sebe sama. Tenhle mišmaš mě dokázal celou dobu tak nějak bavit, i když si ho dokážu představit o pár levelů zábavnější. Pro začátek bych z fleku škrtl otravnou dvojku stupidních, otravně se dohadujících zabijáků s hlavou v kyblíku. Ale třeba ztracená četa pobavila...
 • choze
  choze17.7. 12:36Lobo: Soukromý očko
  Lobo rozjíždí další ze svých nahláškovaných masakrů, tentokrát v baloňáku soukromého detektiva. Ale až na nějaký ten zbloudilý dobrý fórek (kontrola zbraní) mě to nebavilo. Hned na začátku se vrací dvojka pitomých zabijáků, kteří mě vysírali už v Univerzálních gladiátorech, no, tady naštěstí nemají tolik prostoru. A stejně trapná mi přišla i linie s bistrem.
 • Liborius
  Liborius17.7. 00:06Občanská válka
  Jediné, co mohu Občanské válce, potažmo Millerovi, vytknout, je uspěchaný konec. Jinak jde o zásadní event marvelovského univerza, který pořád zaslouženě přitahuje pozornost. 9/10 - Více na https://nerdopolis.cz/2021/07/16/recenze-obcanska-valka-mark-millar/
 • Palebras
  Palebras16.7. 23:28Kapsy
  Kapsy, které jsem dostal před pár lety k narozeninám, ležely v mé knihovně netknuté poměrně dlouho a důvod byl takový, že jsem od Čapka nic moc nečetl. Něco málo ve škole, ale Povídky z první a druhé kapsy to nebyly. Večer jsem se tedy posadil, Kapsy během relativně krátké doby přečetl, a zjistil jsem, že bez znalostí povídek to samozřejmě absolutně není ono. Prostě, vše mi přišlo hodně zkratkovité, uspěchané či dokonce zmatené a konec se dostavil tak rychle, až jsem měl pocit, že jsem prakticky ani nezačal. Normálně by tento komiks rozhodně nebyl jeden z těch, které bych chtěl číst, protože vždy, když chci přečíst komiks podle literárního díla, čtu první zásadně předlohu a poté se až pouštím do komiksové adaptace. Avšak, některé z povídek nebyly vůbec špatné, kresba byla někde lepší, někde horší a ve své podstatě mi ničím nevadila. Celkově tato adaptace může potěšit fanouška Karla Čapka, ale v případě že nemáte načteno, Kapsy velmi lehce sklouznou do průměru.
 • Palebras
  Palebras16.7. 23:06NANITS chronicles
  NANITS je pro mě obrovské překvapení. Kdyby v nějaké diskuzi nepadla zmínka o předprodeji tohohle komiksu, absolutně bych nevěděl o co jde. A právě z takových, řekl bych až nenápadných počinů, vznikají opravdu kvalitní kousky. NANITS je perfektně atmosféricky budované sci-fi, u kterého jsem se nenudil ani minutu. Hned úvod rozjede návštěva ze samotného Marsu a celý příběh je neuvěřitelně čtivý a chytlavý, navíc obohacen o opravdu krásnou hlavní protagonistku. Pokračuje se vsuvkou v podobě drsné postapo a vše zakončuje s ničím se nepárající polda, který trojici příběhů uzavírá. Jednou z nevýhod všech příběhů a vlastně celé knihy je fakt, že ani jedna z kapitol není uzavřena. Příběhově se pořádně čtenář nadchne a prásk ho. Je konec, pokračování příště. Jelikož se dle informací, které jsem měl možnost přečíst dočkáme pokračování, nevidím tedy důvod, tohle považovat za mínus. Ovšem, informace o tom, že se jedná pouze o jakýsi začátek, mohla být uvedena alespoň v popisu. Ale chápu, že by to možná spoustu lidí mohlo odradit od koupě a to by byla velká škoda. Kresba, ač se na jednu stranu jedná o zahraniční kreslíře, byla na stranu druhou perfektní a dokonale ladila k daným scénářům. Za zmínku stojí drobné gramatické chybky, kterých si však nešlo nevšimnout, ale opravdu se nejednalo o nic katastrofického či rušivého. Co potěšilo, byl fakt, že za skvělou cenu, dostane čtenář špalek, který nějaké to odpoledne zabere a bude se bavit od začátku až do konce. A to vše v české režii. Za mě obrovská spokojenost a rozhodně budu netrpělivě vyhlížet pokračování. I když je jasné, že jen tak to nebude. Ale myslím, že se vyplatí počkat. Skvělá práce!
 • trudoš
  trudoš admin16.7. 21:04Kasta metabaronů (pevná vazba)
  Monumentální dílo, které je snadno stravitelné i přes všechno metafyzično, jež je pro Alejandra Jodorowského toliko příznačné. Osobně bych uvítal víc děje než řečí kolem, přesto uznávám, že by se to bez nich neobešlo. Příběh jako takový pak ze všeho nejvíc připomíná řecká dramata, kde krvesmilstvo a boj s větrnými mlýny byly prakticky na denním pořádku. Občas sice dojde k nějakému prvoplánovému zvratu a nucená tragédie je často nadřazena přirozenému vývoji událostí, ovšem devízou Metabaronů je primárně uhrančivá atmosféra a makabrózní kulisy. A třebaže mi v závěru chyběla sžíravá pointa, jako celek funguje vyprávění precizně. Je to ujeté a fantasmagorické, má to však kouzlo, kterému nelze odolat.
  Nicméně, víc než obsah mě do kolen dostala fascinující kresba geniálního výtvarníka Juana Gimeneze. To, co předvádí na stránkách komiksu, je vlhký sen každého fanouška epické space opery a i když možná náhodou zápletka nijak nedojme, obrázky mohou slabší povahy uvést do malé soukromé nirvány.
 • trudoš
  trudoš admin16.7. 21:04Essex County
  Essex County je pomsta mým mladickým snahám hrát si na intelektuála. Kresba i dialogy jsou všeříkající a perfektně vystihují podstatu místa, jenže to je asi tak všechno, co jsem si z vyprávění odnesl. Propletenec osudů několika různých lidí se sice protne hned několikrát, že by to však mělo jiný význam, než že všechno se vším souvisí, říct nedokážu. Třeba jsem ale přehlédl nějakou skrytou alegorii, anebo život na vsi ve svých vlastních vzpomínkách výrazně podceňuji. Ano, postavy jsou skvělé a ty životní peripetie také, každopádně mi chyběl dějový oblouk, jenž by jednotlivým příběhům dával nějaký směr. Místo toho jsem se dočkal konce uprostřed slova a následně dumal, jestli jsem něco neprošvihl. Tohle je Jimmy Corrigan z venkova, což však v mém případě není známka geniality, ale existencionálního mudrování, ve kterém pro utrápené vzdychání není prostor na zápletku. Hlavní problém spočívá v tom, že jsem podvědomě čekal pecku a tu jsem sice dostal, ovšem pouze v rovině melancholické.
 • trudoš
  O trochu lepší než předchozí díl, ale čistě jen proto, že děj je konečně přehlednější a čtenář má tak víc šancí pochopit, o co že komu vlastně jde. Nic to ovšem nemění na faktu, že zápletka má pouze co nejvíce oddálit závěrečnou bitvu, která byť postrádá logiku, je vpravdě velkolepá. Prostor mezi začátkem a koncem pak vyplňuje kvantum řečí o moci a odpovědnosti, chaotické skákání v čase a opakované převlékání kabátů dle aktuálních potřeb scenáristy. Jít o komiks ze šedesátých či sedmdesátých let, neřeknu ani popel. Jenže není, a o to je to horší. Navíc z příběhu neplynou žádné větší důsledky, jako tomu bylo v případě Tajných válek nebo Občanské války. Je to jedna velká pestrobarevná podívaná s okostýmovanými hrdiny a jinak nic dalšího. Zároveň však uznávám um Kurta Busieka, protože většinu obsahu vystavěl na pilířích starých epizod, kterým tak mistrovsky vysmekl poklonu. Škoda, že tady je zná jen málokdo, takže většina důmyslných odkazů na věci minulé či budoucí naneštěstí zanikne.
 • p3tris
  p3tris16.7. 16:26Tokijský ghúl:re #09
  Jak je v sérii zvykem, některé knihy posouvají děj a věnují se hlavním postavám a některé jsou plné akce. Tahle je ten druhý případ. Tedy ne, že by se neodehrály některé zásadní zvraty, ale jsou schovány mezi údery a kryty. A to je možná trochu problém, protože Išida kreslí akci pěkně, ale někdy dost nepřehledně. Takže čtenář musí udržovat stále plnou pozornost, když se děj přesouvá na jiná místa i v půlce kapitoly, nebo dokonce stránky. Možná i pro to se za mně jedná o jednu ze slabších částí a těším se na další, třeba trochu klidnější díl.
 • disclose
  disclose16.7. 14:45U283
  Pan Bakula mi připadá jako takový česky Uwe boll strašná slatanina…
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš16.7. 14:35Conan #07: Cimerie
  Conan se na chvíli vrací zpátky domů, což je příležitost k tomu dozvědět se více o Conanovu dědečkovi, který na něj měl velký vliv. Tyhle části nakreslil Richard Corben a i díky tomu se povedly úplně neskutečně, tahle kresba prostě ke Conanovi sedne. Další výborné pokračování skvělé série.
 • Hanussen
  Zajímavé počtení, i když jsem teda celou dobu čekal, že knihy na sebe nějak navazují, když u nás vyšly v jedné bichli. Dalším překvapením (aspoň pro mě) byla kresba, protože podle obálky a propagace jsem myslel, že Kaplan je jediný autor, načež se ukázalo, že oba příběhy kreslili dva jiní výtvarníci. Co se týše vlastního obsahu, bylo to dobré počtení, které vyvolalo emoce i nějaké ty otázky, tak, jak to má být. Za mě byl o kus lepší Přístav Země a jeho příběh o konfliktu civilizací, který byl scénáristicky trochu vyspělejší a trochu víc se mi líbila i kresba.
 • Skot
  Skot mecenáš16.7. 11:10U283
  3 hvězdičky za snahu a český původ. Do konce jsme nepochopil zda se jedná o parodii nebo tzv akční příběh. Časté logické chyby , vysvětlující bubliny , trochu odytá schematická kresba, i když na portretech je vidět, že autor malovat umí. Po velké reklamě trochu zklamání. Doufám, že vznikne druhý díl a vylepší zatím trochu rozpačitý dojem.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.7. 09:58Měsíční stín (limitovaná edice)
  Na komiks dílo epických rozměrů, které se velmi sympaticky pohybuje na hranicích mnoha žánrů. Téměř beletrie s ilustracemi, nežli komiks. DeMatteis umí vskutku psát, má něco načteno a dává to vědět. Každá kapitola, ač nás provází uceleným dějem, slouží jako celkem hezká platforma pro úvahy nad jiným tématem (smrt, láska, sex...), jenže hloubka či vážnost tónu se vždy hbitě mění v grotesku. Někdy zábavnou, někdy možná trochu zbytečnou. Tahle "moderní pohádka" je skvělá a je skvěle namalovaná; má blízko k dokonalosti. Na začátku jsem měl pocit, že čtu jeden z nejlepších komiksů za poslední dobu. Leč postupem času se člověk nemůže ubránit dojmu, že se autor trochu vyčerpal, že mnohdy celkem triviální myšlenky lakuje na zlato, že čteme vlastně jen obyčejný dobrodružný příběh o dospívání ve fantastických kulisách... ale koneckonců proč ne. Dílo je to nesmírně originální, zvláštní a zajímavé.

  Celkový dojem: 80%
 • Norri
  Indiánské léto - vůbec jsem nevěděl, co od toho mám čekat. Jestli Manarovy prasárničky, historickou tragédii, nebo romantický příběh. Ono je to nakonec od všeho něco. V závěru tohoto příběhu se píše, že to vychází ze skutečných událostí. To zajímavé tam ale dodal až Hugo Pratt a Nathaniel Hawthorne v románu Šarlatové písmeno, že kterým je tento komiks inspirovaný. Zajímavá je morálka všech zúčastněných. S její znalostí zcela přehodnotíte přiměřenost činu, který celý příběh odstartoval a vyeskaloval do tragického konce. Ač se to odehrává v okolí puritánské osady, a nebo právě proto, tak si tam potají rád vrzne každý s každou, indiány nevyjímaje. Poměrně zajímavý je i přístup indiánů k pomstě a přátelství. Vyprávění má vysoké tempo a nenechá vás chvíli vydechnout. Milo Manara zde odvedl svůj standardní dobrý výkon. Ne tak skvělý jako v Caravaggiovi, ten je jeho vrcholem, ale prostě dobrý.

  El Gaucho - Druhý příběh také vychází z historických událostí a popisuje příběh několika lidí na pozadí dobývání Buenos Aires britským námořnictvem. Stejně jako první příběh se i tento odehrává jen v několika málo dnech a dokonale vás vtáhne do děje. I tady si Manara přišel na své a irské prostitutky zde zcela bez ostychu dávají na odiv svůj "vercajk". Kresba se zde Manarovi opravdu povedla. Oproti Indiánskému létu je prokreslenejší a má lepší barvy. Vypíchnout zde musím kresbu přírody.

  Indiánské léto / El Gaucho je povedená kniha s velmi dobře vyprávěnými historickými příběhy a povedenou kresbou Milo Manary. Podle informací na konci obou příběhu je evidentní, že si Hugo Pratt dal hodně záležet, aby byl co nejvíce historický věrný. To rozhodně oceňuji.
 • Good Games
  Hodiny posledního soudu 2 sú rozhodne zaujímavým finále. Stret Supermana s Dr. Manhattanom vzbudzuje nemalé očakávania. Spájajú sa tu hrdinovia z komiksu Watchmen s DC univerzom a ich vzájomné konfrontácie pútajú pozornosť. Pre lepší čitateľský zážitok je však lepšie, ak zabudnete na neprekonateľný originál od Alana Moorea. Scenár sa totiž v druhom diely aj napriek zaujímavým udalostiam Geoffovi Johnsovi občas príliš komplikuje. Kniha obsahuje ku koncu príliš veľa skokov v čase a aj tých postáv je tu už prehnane veľa. Nové kultové dielo sa vytvoriť nepodarilo, zaujímavý komiks však áno. =►Celá recenzia◄=
 • czeeri
  czeeri15.7. 21:02Znovuzrození hrdinů DC
  Jelikož je to úvodní díl, tak musím říct, pěkně zpracovaný a přehledný a vzadu s vysvětlením spojitosti na předchozí díla. Použití kid flashe, který se ocitá mezi paralelním a minulým světem a popisuje nastalé změny mi přišel jako celkem pěkný nápad.
 • hroubek
  Musím říci, že mě to bavilo více, než první část. Pořád nelze tvrdit, že je to bezchybné, že to není zbytečně natahované a místy dost hloupé. Nicméně, čte se to dobře, má to pár zajímavých momentů, samotné vyřešení problému se mi dost líbilo a konec se povedl. Ocenil jsem, že se konečně ukáže Venom jako ten drsňák, že kterého jde strach. Samotný komiks je mezi třemi a čtyřmi hvězdy, a jelikož mě bavil více, než první část, tak dávám lepší hodnocení.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.7. 12:18Skutečný příběh Cílka a Lídy
  Více než příběh zaujme naprosto fantastická výtvarná stránka a skálovská estetika. Lesní a jinak přírodní poetika je něco, co mě od dětství přitahuje, sám jsem si vždy v lese představoval skřítky a stavěl jim samozřejmě obydlí. Zde to všechno náramně ožívá.

  Celkový dojem: 80%
 • xbarborax
  xbarborax15.7. 12:11Smrkovec
  Krásný a zábavný autorský komiks, který pobaví i dospěláky - mě tedy pobavil velmi. :-) Skvěle zvládnutý scénář a práce s akcí a rozložením panelů, příjemně se čte, obří mytologie a dobrodružný příběh fungují a klobouk dolů před tím, že jde převážně o akvarely. Hrdina Smrkovec se díky technice tak trochu proměňuje a nevypadá napříč příběhem úplně identicky, ale to je v rámci žánru příběhů o obrech vlastně taková meta záležitost, že se neustále mění. Už ten vtip, že se vylíhne v outfitu středoškolského učitele matematiky, mě dostal, a humor spojený s povahami a hláškami dalších hrdinů a hrdinek myslím vážně nadchne všechny generace. Je to trochu eko, obsahuje to nečekané silné ženské hrdinky a netradiční zvířátka, zkrátka je to boží.
 • Honzile
  Honzile15.7. 11:14Zvrácená
  Vizuální ztvárnění záhadné lolity nemá chybu. Z kresby je přímo cítit, jak nechutná a odporná bytost to je. Děsivé oči a zvrácený úsměv dokáže nahradit nevinným pohledem tak dokonale, že přepínání mezi různými rolemi vytváří perfektní kontrast, který ve čtenáři vzbuzuje větší děs, než kdyby vypadala šíleně pořád. Použití tenkých čar a stínů v ilustracích působí na čtenáře trochu nepříjemně a jen dotváří dojem hrůzy, které se na náš ze stránek řítí. Speciálně celostránkové panely vypadají živě, jako by na nás mohl lolita vyskočit a začít nás hned mučit nebo týrat. Několikrát jsem si u čtení vzpomněl na horor Kruh. Více v recenzi na https://nerdopolis.cz/2021/07/15/recenze-zvracena-haruta-rjo/
 • Norri
  Jestliže se první kniha dala zařadit do pseudo historického žánru (až na ty účinkující duchy), tak druhá kniha už je čisté fantasy. Musím říci, že ji to prospělo. Jodo zde věnuje více tvůrčího přetlaku fantastičnu než záplavě zvratů, zrad a schizofrenních změn charakterů hlavních postav. To je oproti první knize příjemná změna, když jsou všechny postavy po celou knihu víceméně konzistentní, ba co více, dokonce se i vyvíjí. Zůstalo však příliš vysoké tempo vyprávění. Když jsem si přečetl obě knihy najednou, tak má mě obsah té ságy jako celek docela zapůsobil. Dovedu si představit, že by to bylo mnohonásobně natažené a vyplněné nějakou vatou. Pak by to bylo jako Hra o trůny. Když ale máte zhuštěné jenom zásadní a epické události, tak je pak jasné, že to působí přepáleně.

  Celý komiks táhne neuvěřitelně nahoru kresba. Ta je naprosto úžasná, realistická, propracovaná, dynamická.... prostě skvělá. Pokud bych měl něco vytknout, tak jedině fádní a nudnou práci s panely Na druhou stranu, k té realistické kresbě by se žádná divočina nehodila.
 • Ivan Kucera
  Viete, ono by si to 4* teoreticky zaslúžilo. Za kresbu, niekoľko super nápadov a temnotu. No, lenže práve s tou mám zásadný problém. Je predstieraná. Asi som proste čítal len priveľa Spider-Manov, ale ani na okamih som neveril tomu, že teta May zomrie, že Peter urobí niečo drsnejšie, než že niekomu zlomí ruku... a že sa stane vrahom? Tomu uverí fakt len dieťa; Spidey je asi taký drsný, ako mačiatko, ktorému odmietate dať mlieko. Navyše som čítal Jen o den víc (pokračovanie Zpátky v černé), takže o to lepšie viem, že všetky eskapády okolo postrelenia tety May sú v podstate slepou uličkou. To v mojich očiach ešte mohutnejšie znížilo celkovú (ne)kvalitu Zpátky v černé. Ku komiksom previazanosť samozrejme patrí ako k psovi kosť, ale možno aj to je jeden z dôvodov, pre ktoré ich niektorí nemajú radi. Krásne to vidieť na Občanské válce, ktorá proti sebe postavila tak veľa superhrdinov, že napriek snahe neexistovala šanca detailne sa venovať každému. Jedným z tých, ktorí na to doplatili najviac, bol Spider-Man. Keď sa odmaskuje miliardár a podnikateľ v zbrojárskom priemysle a technologický vizionár, je to iné, ako keď dá dole masku obyčajný „chalan“ z ulice. Dôsledky jeho rozhodnutia boli v Občanské válce len stroho naznačené, čo mnohých sklamalo, ba až zarazilo. Našťastie, následne boli rozpracované v Sieťomilových samostatných sériách. U nás napr. v spomínanom Jen o den víc a práve v Zpátky v černé. Rozoberajú nový svet, v ktorom sa ocitol Peter a jeho najbližší: svet, v ktorom každý vie, kto sa ukrýva pod maskou dobrého suseda s pavúkom v embléme. Zpátky v černé opakuje mnohé motívy z (nasledujúceho, ehm) Jen o den víc (postrelená teta, falošné meno, peripetie v nemocniciach, stenčujúce sa bankové konto). Navyše v jednom okamihu (zase) sledujeme nielen Spider-Manove začiatky, ale dokonca strýkovu smrť (zase!). Najviac nadchnú takmer hororové kapitoly s venomovským Eddiem Brockom z pera Roberta Aguirre-Sacasa (Spider-Man: Zvířecí instinkt). Ale ako sa ukáže, je to slepé črevo, ktoré bolo na hlavný dej našraubované zdá sa len z toho dôvodu, aby sa dialo niečo drsné (čo potvrdzuje záver, kedy Eddie dôjde na parádne uzavretý koniec svojej cesty... a na poslednej strane je všetko vrátené do pôvodných koľají). Práve tieto „zbytočné“ kapitoly sú ale paradoxne nakreslené najúchvatnejšie (konkrétne digitálnym diablom Claytonom Crainom - Ghost Rider: Cesta do zatracení). Straczynskému sa tam každopádne ku koncu jeho účinkovania v pavúčej sérii už ozaj začali objavovať rôzne hovadiny (Spider-Man je ochotný vraždiť ľudí, ale nie ukradnúť skazenému mafiánovi milión dolárov a financovať z toho hospitalizáciu tety v nemocnici) a tak je dobré, že onedlho so Spideym skončil, čo je tvrdo povedané, ale je to bohužiaľ pravda. Bonusy tvorí galéria alternatívnych obálok, skíc, výtvarných návrhov, a 5-stranový rozhovor so Straczynskim a Aguirre-Sacasom.
 • Ivan Kucera
  Conana v USA od 70. rokov vydával Marvel, ale v roku 2003 práva prešli k Dark Horse, takže keď sa v roku 2019 vrátili späť do marveláckej stajne, očakávania boli nemalé. A ešte vzrástli po oznámení, že sa dlhovlasého barbara chopí legendárny scenárista Jason Aaron (Muži hněvu), o ktorého drsnosti netreba hovoriť nikomu, kto čítal kultové Skalpy. Bohužiaľ sa obávam, že šlo o predčasný umelecký vrchol neústupčivého rodáka z Alabamy, počas ktorého sa zázrakom stretlo viacero pozoruhodných momentov v jeden okamih (vybrúsené scenáre, vynikajúci ilustrátori, absolútna sloboda v rozprávaní príbehu resp. nulová cenzúra zo strany vydavateľa, uzavretosť príbehu relatívne bez možnosti nadviazania naň, hoci...) a šanca, že sa to raz podarí zopakovať, je symbolická. Pre mňa osobne nie je otázne ani tak to, či Aaron ešte niekedy stvorí niečo tak fenomenálne, ale skôr to, či vôbec chce. Mám pocit, že mu aktuálny stav vyhovuje: vybudoval si meno (tým pádom obrovskú fanúšikovskú základňu) a spokojne sa necháva najímať na série ktoré nevymyslel, ale odvádza v nich slušnú prácu. Z jeho prítomnosti v Conanovom svete prekvapivo nič závratné nevyplýva napriek tomu, že sa zdalo, že dlhovlasý Cimmerčan je postava, ku ktorej Aaron nevedomky celý život smeroval. Jasné, je to drsné, ale že by som z toho nejako extra výnimočne cítil Aarona, to s čistým svedomím povedať nemôžem. Napriek tomu sa snaží a ponúkne všetko to, čo ku Conanovi patrí: temné dunenie nočných bubnov v ešte temnejších džungliach, krvilačných Piktov, čarodejnice, okultné podzemné rituály, krvavé boje, stratené mestá, obrie hady, Croma, poklady, démonov, spanilé švárne devy, zabijakov, pre ktorých ľudský život nič neznamená a moria plné príšer (a pirátov). Možno sú scenáre skratkovité (Conan v jednej scéne hodí do mora niečo, čo tam hodiť nemal a už na nasledujúcom paneli sa z hlbín vynára dôsledok jeho počínania), ale nevadí to. Aaron predstavil viacero verzií Conana (starnúceho, ktorému sa v brade a vlasoch objavujú prvé šediny a začínajú ho pobolievať kríže, alebo naopak 17-ročného divocha, ktorý z problémov vyviazne ani sám poriadne nevie ako), kladie dôraz na vieru a boha (či skôr bohov) a dokonca nechýba humor (Conana ani tisíce krvilačných protivníkov nezničili tak, ako kráľovské byrokratické starosti). Takže prúser to rozhodne nie je. Prirovnal by som to k Aaronovmu angažmánu u Doctora Strangea: neurážajúci a vlastne veľmi fajn nadštandard. Po vizuálnej stránke tomu niet čo vytknúť. Dobrý obal, pekný prebal, záložka, samozrejmosťou je super kresba (najviac v štvrtom príbehu, Zvířěti v kleci, ktorý úchvatne nakreslil u nás zatiaľ bohužiaľ neznámy Gerardo Zaffino). Prítomné sú tiež mapy uvádzajúce každé zo 6. dobrodružstiev a nechýba zopár (bohužiaľ nie textových) bonusov (najmä alternatívne obálky). Poteší výborný český preklad. Čo ma však po vytiahnutí z balíka šokovalo, bolo to, o akého prťavca sa v porovnaní so staršími conanovkami jedná. S počtom strán 160 pôsobí komiks oproti Kolosálnímu Conanovi (1264 strán) ako chudobný príbuzný a s rozmermi (158 x 239) vyzerá oproti 228 x 320 francúzskeho Conana z Cimmerie ako, odpustite, Príručka mladých svišťov. Jednak sa k majestátnemu Conanovi taký malý formát nehodí (čo by až tak nevadilo) a jednak (a to už vadí) je vzhľadom na počet strán a rozmery cena premrštená (aj na najlacnejších miestach zaplatíte minimálne 22 eur). Pravdupovediac, najmä kvôli cene rozmýšľam, či vôbec do dvojky ísť.
 • MEGA
  MEGA15.7. 01:58Válka říší
  Za mě velká spokojenost. Tohle je jeden z lepších Marvel eventů, ale to neznamená, že nemá žádné mouchy. Začnu tedy tam. Je zde přehršel postav, které nemají v příběhu moc co dělat a množství akce a lokací může působit chaoticky. To nejhůř představuje sešit číslo 5, u kterého je všechno ze zmíněného. Naštěstí zbytek komiksu je více soustředěný a povětšinou využívá postavy zajímavým způsobem. Pro českého čtenáře je další mínus nedostatek kontextu pro mnohé momenty. To nedávám komiksu za vinu, ale říkal jsem si, že to zmíním. Je škoda že zde nevyšel Aaronův Thor od začátku, protože nejlepší části téhle knihy vychází z předchozích příběhů. Zejména finále je jedno velké kombo všeho, co Aaron za ta léta v sérii vymyslel. To ale není všechno, co je na této knize super. Nechybí zde hromada hlášek, vtipných interakcí a akce, která je v podání Russella Dautermana přehledná a zároveň monumentální. Celkově je to povedená mlátička, u které jsem se ani chvíli nenudil!
 • Good Games
  Good Games14.7. 23:07Štefánik: Komiksový román
  Štefánik je vydareným komiksom, ktorý ukazuje jednu z najobľúbenejších a najrešpektovanejších postáv našich dejín v rôznych kontroverzných situáciách. Celý komiks je dostatočne dynamický a aj vďaka hravej kresbe a zaujímavo používaným farbám stojí rozhodne za pozornosť. =►Celá recenzia◄=
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš14.7. 14:07Doomboy
  Tohle byla teda kravina. Kresbou se to Vodnimu hadovi nerovna ani po kotniky. Nedotazene pohnutky a vse jaksi proleti. Ctenar se nestihne ani zorientovat co se deje, do toho ubuleni pubosi. No des. Tohle me vazne nebavilo. Jestli nas od Sandovala cekaji uz jen takove veci, tak to se az desim, s cim jeste prileze. Za me velky spatny.
 • VanTom
  Rozcvička před hlavním příběhem (bude-li nějaký) prozatím představuje ústředního "hrdinu", pološíleného, asociálního, leč schopného novináře Spidera Jerusalema, který se po letech poustevnictví navrací do živoucího, turbulentního, kálejícího velkoměsta (druhá hlavní postava) narvaného dekadencí, úchylností, bordelem, stejně jako politikou, technologií či ideologiemi. Spider si nebere servítky, nic pro něj není svaté a pro ránu nejde daleko, přes nepřetržitý proud agresivních urážek a nadávek ale pomalu formuje své názory a cíle: vyšťourat a obnažit holou, nepohodlnou pravdu. Někdy se ovšem za všemi těmi bizarnostmi, nakopáváky, fekálními či sexuálními vulgaritami (a čůrky moči) její podstata ztrácí, když snaha šokovat a popustit žluč převáží. Jinak Warren Ellis píše chytře (textu není zrovna málo) a Darick Robertson se ocitá vyloženě ve svém živlu.
 • VanTom
  Příjemné béčkové sci-fi retro se dodnes čte slušně a vyloženě potěší skvělou kresbou (John Byrne, George Pérez). Sympatický kolohnát Thing se bezhlavě vrhá do akce a víc hlásí (a hudruje), než mluví, v šestidílném příběhu Projekt Pegas pracuje jako ochranka titulního podzemního komplexu a má tudíž co do činění s dalšími superhrdiny (Quasar, Deathlok, Giant-Man, Thundra, Aquarian). Sedmý sešit s Impossible Manem byl pak vyloženou komedií, zatímco dušezpytný příběh z Fantastic Four 51 na závěr již vyšel v UKK 88.
 • VanTom
  Dva (mega)rozsáhlé soudcovské příběhy nás zavádějí do pustiny Prokleté země plné mutantů, dinosaurů či "zombie" robotí armády, následně pak do Mega-City One úpějícího pod krutovládou šíleného soudce Cala. V obou si bude dozajista každý milovník béčkového pulpového "oldies" sci-fi spokojeně rochnit, mají možná jedinou vadu: titulní hrdina v nich příliš nepřipomíná onoho klasického, nesmlouvavého, zákon za každou cenu vyžadujícího Soudce Dredda (jako ve 3 krátkých povídkách v závěru), staví ho totiž do odlišných rolí – zachránce, resp. odbojáře. Pominout také musím rozkouskovanost danou publikačním formátem 6 stránek na číslo, ještě pokaždé opakující základní dějové informace. Ale rychle jsem se začetl a skvěle (a dlouho!) bavil, také díky kvalitní čb kresbě střídajících se kreslířů, z nichž bych vypíchl zejména "bisleyovsky" rozmáchlého Mikea McMahona či Rona Smithe.
 • VanTom
  VanTom14.7. 13:21Gantz #28
  Invaze gigantických rozměrů nastává, polovinu knihy tak zabírají oněmující (a maniakálně prokreslené) výjevy z monstrózní destrukce Tokia obřími mimozemšťany. Chvíli proto trvá, než porůznu rozmístění členové našeho týmu zareagují a připíšou si alespoň lokální skalpy proti bezbřehé přesile. Sakra napínavý a ohromující díl!
 • VanTom
  VanTom14.7. 13:18Gantz #27
  Brutální bitka s roztodivnými sousošími v Římě končí náhle a s několika ztrátami, porouchaný Gantz pak nezvládne bodování a vyplní Reice její sobecké přání… se kterým se dotyční tak nějak v poklidu smíří. Ono na tom asi už opravdu nezáleží (stejně jako na odhalení výroby koulí v Německu), protože apokalypsa je tady!
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš14.7. 07:15Batman Mikea Mignoly
  Vrcholom tejto komiksovej zbierky je skoro určite a bez debaty najdlhší príbeh z nej a to lovecraftovská Zkáza, jež postihla Gotham (ktorá mimochodom vyšla už v DKK v roku 2018). Nasleduje psychedelická čierno-biela Plynárna, ktorá pôvodne vznikla pre projekt Batman: Black and White, ale dostala výnimku a okrem čiernej a bielej mohla pracovať aj s červenou farbou. Tiež tento komiks vyšiel v spomenutom DKK. Novinkami, s ktorými sa stretávame prvý raz, sú Gotham ve světle plynových lamp (alias Batman vs. Jack Rozparovač) a finálna Svatyně (Batman sa počas nočného súboja na cintoríne prepadne pod zem a tam...). Všetky štyri temné komiksy spája osoba Mikea Mignoly, ktorý alebo písal námet, alebo scenár, alebo to kreslil.
 • Good Games
  Good Games14.7. 01:06Hubert & Hugo
  Hubert & Hugo sú hravé príbehy dvoch horolezcov, ktorí navštevujú rozličné miesta po svete a zažívajú vtipné dobrodružstvá. Jedná sa o zborník príbehov, ktoré vychádzali v Čtyřlístku a ak hľadáte príjemné uvoľnené čítanie, Hubert & Hugo potešia ako malých, tak aj veľkých čitateľov. Pre deti je tu milá kresba, uvoľnený humor a pre tých starších je tu množstvo popkultúrnych odkazov.=►Celá recenzia◄=
 • MEGA
  Čekal jsem, že tento komiks bude jen výplň před hlavním eventem, ale každý sešit měl něco do sebe a já si tento díl užil víc než předchozí. Příběhy zde nejsou tak bombastické, ale soustředí se na jednotlivé postavy a zároveň budují napětí před monumentální Válkou Říší. Sešit zaměřený na Odina mě obzvlášť překvapil. Trojice kreslířů je skvělá a ke svému příběhu se vždy hodili. Už se těším, jak to celé dopadne!
 • Good Games
  Good Games13.7. 23:53NANITS chronicles
  Nanits Chronicles je výrazným komiksom, ktorý je naozaj kvalitne spracovaný. Aj keď sú za kresbu zodpovední autori z rôznych kútov sveta, hlavný námet, scenár, lettering a farby majú na svedomí šikovné ruky českých autorov. Ak hľadáte kvalitný sci-fi komiks, máte radi cyberpunk či neo noir, rozhodne vám má čo Nanits Chronicles ponúknuť. =►Celá recenzia◄=
 • Palebras
  Palebras13.7. 20:36Bomba
  Jednoznačně jeden z nejlepších komiksových zážitků vůbec. Absolutně by mě nikdy nenapadlo, že komiks pojednávající o cestě za vynalezením atomové bomby a jejím následným použitím, může být tak čtivý a doslova bombasticky zpracovaný. Když Argo tento komiks ohlásilo, představa byla taková, že dostaneme dokumentárně podaný komiks, opírající se o přesné informace k vývoji atomové bomby, doplněný o spoustu odborných termínů, ze kterých půjde čtenáři hlava kolem. Že se bude jednat o věc pro fyzikální a chemické labužníky. Opak je pravdou. Vše je sice napsáno v relativně přesné terminologii, ale podáno je to výborně a absolutně jsem neměl pocit, že v něčem plavu či se začínám nudit. Určitě jsem nerozuměl všemu a přeci jen, nejsem jaderný fyzik ani nic podobného, ale docela dobře jsem se v odborných termínech orientoval a rozhodně musím říct, že mi kniha rozšířila obzory. A to jsem opravdu fyziku s chemií ve škole vyloženě nemusel. Díky příběhům obyčejných lidí a díky dalším historickým událostem, které jsou zde obsaženy v symbióze s vývojem atomové bomby, se komiks četl doslova sám. Už dlouho jsem takhle nehltal stránku za stránkou, i když jsem věděl, jak tenhle příběh skončí. Kresba byla naprosto perfektní a těším se až si knihu dám znovu a věnuji jí více času, protože první přečtení bylo opravdu umocněno totálním nadšením, co se scénáře týče a na kochání se kresbou, jaksi nezbýval čas. Některé pasáže mi však v paměti utkvěly a rozhodně výjevy z Hirošimy po dopadu atomové bomby, byly opravdu hrozné. Bomba je pro mě absolutním překvapením, kdy z komiksu o vývoji atomové bomby, autoři vykřesali klenot, který aspiruje na komiks roku a to minimálně. Plus to perfektní zpracování, s ještě bombastičtější cenovkou. Opravdová povinnost. Opravdová Bomba!